برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
دولت تا قیمت مسکن و خودرو و طلا رو با این کاراش بالا نَبَرِه آروم نمیشه.بازم دلالی و دلال بازی میخواد شروع بشه.

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

با توجه به ثبات بازار و قیمت ارز خیلی بعیده که این اتفاق بیوفته.

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
مگه دولت باید ایجاد شغل کنه؟ اگه آره چطوری؟ شما همین سوال را جواب بده اون موقع کل حرفهایی که من نوشتم را تصدیق میکنی
hat.gif
دقیقا وظیفه دولت شغل ایجاد کردنه. برای همینه که همه دولت ها در تمام کشورها سال به سال نرخ بیکاری رو اعلام می کنند و اگر نرخ بیکاری کم شده باشه حسابی روش مانور میدن و...

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
سلام دوستان
این برگه های اوراق مشارکت یا اوراق سپرده که بانک صادرات میده جریانش چیه؟
یکی از آشنایان رفته پرسیده میگه سودش 24 درصد هست!!!! از دوستان کسی از شرایطش اطلاع داره؟

Last edited:

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
تعداد علامت تعجبهات تو حلقم!

اتفاقا مردم عادی اگر از تن پروری دست بردارن سودِ بانکیِ کمتر، براشون مفیدتره. این وضعیت فعلی فقط به نفع سرمایه دار هست. طرف دو میلیارد گذاشته بانک و بدون دغدغه و استرس فقط سود میگیره... اگر نرخ سود بیاد پایینتر بالاخره به فکر یک کاری میفته و هرکاری هم بخواد بکنه آیا نباید 4تا آدم استخدام کنه و 4نفر برن سر کار و از مصرف کننده به فعال اقتصادی تبدیل بشن؟

حاجی حرفهای قشنگ میزنی............ولی معذرت میخوام مزخرفه.....اینا همش شعاره......برای تولید هر چیزی حتی یه آفتابه ناقابل باید زیرساخت ها آماده باشه....باید از تولید حمایت بشه....باید بازار صادراتش تامین بشه......باید بازاریابی بین الملی انجام بشه.......باید حمایت دولتی از تولید انجام بشه.......بیمه ها و اداره مالیات و حتی آب و برق باید ازش حمایت کنن.......تولید توی ایران احمقانه ترین کار هست. تولید توی ایران آخرش میشه کارخونه ارج و آزمایش و پارس الکتریک و کفش ملی و کفش بلا و نساجی مازندران و الی آخر

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
چجوری داره؟ 1000 تا سهم یک میلیون ریالی!!!

دوستان این یک ملیون ریال تضمین شده هست؟ یعنی تضمینی برای اصل پولی که میدید به سهام این صندوق ها وجود داره یا ممکنه تقی به توقی بخوره سهمتون بشه مثلا 90 تومن؟

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
حاجی حرفهای قشنگ میزنی............ولی معذرت میخوام مزخرفه.....اینا همش شعاره......برای تولید هر چیزی حتی یه آفتابه ناقابل باید زیرساخت ها آماده باشه....باید از تولید حمایت بشه....باید بازار صادراتش تامین بشه......باید بازاریابی بین الملی انجام بشه.......باید حمایت دولتی از تولید انجام بشه.......بیمه ها و اداره مالیات و حتی آب و برق باید ازش حمایت کنن.......تولید توی ایران احمقانه ترین کار هست. تولید توی ایران آخرش میشه کارخونه ارج و آزمایش و پارس الکتریک و کفش ملی و کفش بلا و نساجی مازندران و الی آخر
حاجی زیرساختش هست، همت میخواد که ما ایرانیها نداریم! طرف عادت کرده به تن پروری دیگه نمیتونه که مثل آلمانی ها ساعت 6.5 صبح بره سر کار! ساعت 10 صبح مغازش را باز میکنه یا اگه کارمند باشه میره اداره و چرت میزنه و کلا روزی 2ساعت هم کار نمیکنه. مسلما تازمانی که سود 15 هست کی میره سمت تولید!؟ طرف پولش را میذاره بانک.

android6

Registered User
لایک‌ها
77
دوستان این یک ملیون ریال تضمین شده هست؟ یعنی تضمینی برای اصل پولی که میدید به سهام این صندوق ها وجود داره یا ممکنه تقی به توقی بخوره سهمتون بشه مثلا 90 تومن؟
من پرسیدم هم از انصار هم ایران زمین هر دوشون گفتن اصل پول ثابته

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
دقیقا وظیفه دولت شغل ایجاد کردنه. برای همینه که همه دولت ها در تمام کشورها سال به سال نرخ بیکاری رو اعلام می کنند و اگر نرخ بیکاری کم شده باشه حسابی روش مانور میدن و...
دولتها نرخ صادرات و واردات و ازدواج و موالید و خیلی چیزهای دیگه را هم اعلام میکنن، وظیفه دولت ایجاد شغل نیست وظیفه اش فراهم کردن شرایط مناسبه. همین سود اگر برسه به تورم و بشه 10 درصد خودش یکجور فراهم کردن زمینه تولید هست چون الان هیچ کسی دیگه پولش را نمیبره توی بازار ارز و طلا... قاعدتا نرخ تسهیلات را هم بیارن پایین، پول چه از سمت بانک و چه از سمت مردم (به طور مستقیم) میره به سمت تولید و فعالیت اقتصادی. همین امروز اعلام کردن تورم سالانه منتهی به خرداد تک رقمی شده، واقعا چه توجیهی برای سود 15 درصدی هست جز اینکه کمر تولید را بشکنن و بازار واردات و دلالی را گرم نگه دارن؟ نتیجه اش جز این هست که چینی ها روز به روز ثروتمندتر بشن و جوون های بیکار ما روز به روز بدبخت تر؟ واقعا خودخواهی را کنار بذارید و با خودتون فکر کنید با این اوضاع مملکت و این سودها اون جوونی که الان از خدمت اومده و یک میلیون پول هم نداره چه گناهی کرده؟

Last edited:

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
بانک پاسارگاد امروز گفت سه ماه 16% باز میکنه
اینده هم یک ساله 18%

Sent from Amazing Phone Huawei 4C

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
من امروز رفتم بانک آینده.سپرده روز شمار ۲۳ درصد چند ساله دارم اونجا.گفتن هیچی معلوم نیست که کم بشه یا نه..

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

android6

Registered User
لایک‌ها
77
دوستان حسابای کوتاه مدت 22 درصدی قوامین شده بود 20 درصد درسته؟؟ گفتن بیاین برای مبالغ بالای 350 تومن فرم پر کنید همون 22 رو میدیم ولی امروز دیدم 20 درصد واریز کرده قضیش چیه؟؟؟

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
حاجی زیرساختش هست، همت میخواد که ما ایرانیها نداریم! طرف عادت کرده به تن پروری دیگه نمیتونه که مثل آلمانی ها ساعت 6.5 صبح بره سر کار! ساعت 10 صبح مغازش را باز میکنه یا اگه کارمند باشه میره اداره و چرت میزنه و کلا روزی 2ساعت هم کار نمیکنه. مسلما تازمانی که سود 15 هست کی میره سمت تولید!؟ طرف پولش را میذاره بانک.
شما بفرمایید کدام زیر ساخت از نظر حمایت کدام سازمان تامین هست؟ چه از نظر مجوز چه از نظر مالیاتی؟ همه ادارت و همه سازمان ها دندون تیز کردند تا یه نفر بخواد تولیدی راه بندازه از همه طرف قصد خالی کردن جیبشو دارند شما یک قانون و یک سند برای بنده بیارید که بنده صبح که از در ادارات برای گرفتن یک تولیدی میخوام اقدام کنم مثل کشورهای چینی باهام برخورد بشه بعد ببینید چند تولیدی در یک سال شروع به کار میکنه
همینجور نیاید بگید زیر ساختش هست!! شما یک عده رو فقط مثال میزنید که طرف میخواد ساعت 10 بره سر کار بنده همین الان تازه از سر کار دارم برمیگردم با نبود هیچ امکانات رفاهی!! حتی نبود یک سرویس بین راهی!! و تلاش بسیاری که حق بسیاری از جوانهای زحمت کش ما نیست اما منابع ما داره تو جیب کیا میره!! و برای خرید چه چیزهایی ارزها خرج میشه!!
شما حداقل برای قضاوت همه رو در یک عده نبینید خیلی ها هم هستند دارند زحمت میکشند از صبح تا اخر شب برای یک لقمه نون اما هر جا میرند مشکلات اداری نمیذاره پایدار بمونند و یا تولیدی تعطیل میشه چون هیچ زیر ساختی تامین نیست و حتی ادارات هم دندون تیز کرده و فقط بفکر پر کردن جیب خودشون هستند فکر میکنند یک تولیدی چقدر سود داره با این همه دردسرش که اینقدر اذیت میکنند؟ وگرنه کسی که سرمایش درگیر یک تولیدی بوده اگه خوب بود یک کارگاه رو میکرد دوتا نه اینکه از بس ادارات اذیت میکنند در همین یکی رو هم با کلی ضرر ببنده.
حداقل واقعیت ها بیان بشه نه اینکه فقط یک عده که پول هنگفتی دارند و بدون نیاز بهش گذاشتند بانک رو شما ببینی . بسیاری هم از خداشونه پولشون رو ببرند در تولیدی اما وقتی میبینند این همه تولیدی تعطیل شده و یا این مشکلات و اذیت کردن ها رو خود دولت بوجود میاره پشیمون میشن از راه انداختن تولیدی شما حتی یک بار هم رفتین ببینید برای راه انداختن یک تولیدی چقدر اذیت میکنن و پول میخوان همه ادارات؟!!

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
شما بفرمایید کدام زیر ساخت از نظر حمایت کدام سازمان تامین هست؟ چه از نظر مجوز چه از نظر مالیاتی؟ همه ادارت و همه سازمان ها دندون تیز کردند تا یه نفر بخواد تولیدی راه بندازه از همه طرف قصد خالی کردن جیبشو دارند شما یک قانون و یک سند برای بنده بیارید که بنده صبح که از در ادارات برای گرفتن یک تولیدی میخوام اقدام کنم مثل کشورهای چینی باهام برخورد بشه بعد ببینید چند تولیدی در یک سال شروع به کار میکنه
همینجور نیاید بگید زیر ساختش هست!! شما یک عده رو فقط مثال میزنید که طرف میخواد ساعت 10 بره سر کار بنده همین الان تازه از سر کار دارم برمیگردم با نبود هیچ امکانات رفاهی!! حتی نبود یک سرویس بین راهی!! و تلاش بسیاری که حق بسیاری از جوانهای زحمت کش ما نیست اما منابع ما داره تو جیب کیا میره!! و برای خرید چه چیزهایی ارزها خرج میشه!!
شما حداقل برای قضاوت همه رو در یک عده نبینید خیلی ها هم هستند دارند زحمت میکشند از صبح تا اخر شب برای یک لقمه نون اما هر جا میرند مشکلات اداری نمیذاره پایدار بمونند و یا تولیدی تعطیل میشه چون هیچ زیر ساختی تامین نیست و حتی ادارات هم دندون تیز کرده و فقط بفکر پر کردن جیب خودشون هستند فکر میکنند یک تولیدی چقدر سود داره با این همه دردسرش که اینقدر اذیت میکنند؟ وگرنه کسی که سرمایش درگیر یک تولیدی بوده اگه خوب بود یک کارگاه رو میکرد دوتا نه اینکه از بس ادارات اذیت میکنند در همین یکی رو هم با کلی ضرر ببنده.
حداقل واقعیت ها بیان بشه نه اینکه فقط یک عده که پول هنگفتی دارند و بدون نیاز بهش گذاشتند بانک رو شما ببینی . بسیاری هم از خداشونه پولشون رو ببرند در تولیدی اما وقتی میبینند این همه تولیدی تعطیل شده و یا این مشکلات و اذیت کردن ها رو خود دولت بوجود میاره پشیمون میشن از راه انداختن تولیدی شما حتی یک بار هم رفتین ببینید برای راه انداختن یک تولیدی چقدر اذیت میکنن و پول میخوان همه ادارات؟!!

آقا این چیزها و این مشکلاتی که شما گفتی چه ربطی به حرف من داره؟ اگه مشکلات تولید فعلا 100 تا هست بشه 99 تا آیا خوب نیست؟

بالا بودن سود بانکی جز به نفع افراد پولدار هست؟ اونی که پول نداره سود بالا به چه کارش میاد!

واقعا مزیت بالا بودن سود بانکی چی هست؟ شما که از پایین اومدنش نارحتید مزیتش را بگید؟

Last edited:

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
تعجب می کنم از افرادی که حامی کاهش سود بانکی هستن!
سود بانکی ترفند دولت قبل بود برای خاموش کردن آتش بازار ارز. اگرچه دیر ولی تا حدودی موفق بود
کاهش دستوری سود بانکی بدون فراهم کردن بستر فعالیت اقتصادی و کار سودده = حمله سرمایه های سرگردان به بازارهای ارز و طلا و مسکن!
اگر کسی واقعا دلش برای مردم میسوزه، باید بدونه که این کار دولت بازی با آتشه. خودمون رو که نباید گول بزنیم

چند روز پیش رفته بودم خرما بخرم، گفت کیلویی 7هزارتومن. طرف شروع کرد به ناله که پارسال 4 تومن بود. و ادامه داد ....
تورم تک رقمی شده؟ تورم راحت 20 درصده! نه دستمزدها به اندازه تورم افزایش پیدا کرد و نه سود بانکی اندازه تورمه
دولت داره صرفا قمار میکنه که شانس بیاره و بازار رونق پیدا کنه....

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
سود بانکی ترفند دولت قبل بود برای خاموش کردن آتش بازار ارز. اگرچه دیر ولی تا حدودی موفق بود
کاهش دستوری سود بانکی بدون فراهم کردن بستر فعالیت اقتصادی و کار سودده = حمله سرمایه های سرگردان به بازارهای ارز و طلا و مسکن!
اگر کسی واقعا دلش برای مردم میسوزه، باید بدونه که این کار دولت بازی با آتشه. خودمون رو که نباید گول بزنیم

چند روز پیش رفته بودم خرما بخرم، گفت کیلویی 7هزارتومن. طرف شروع کرد به ناله که پارسال 4 تومن بود. و ادامه داد ....
تورم تک رقمی شده؟ تورم راحت 20 درصده! نه دستمزدها به اندازه تورم افزایش پیدا کرد و نه سود بانکی اندازه تورمه
کدوم حمله؟

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
آقا این چیزها و این مشکلاتی که شما گفتی چه ربطی به حرف من داره؟ اگه مشکلات تولید فعلا 100 تا هست بشه 99 تا آیا خوب نیست؟

بالا بودن سود بانکی جز به نفع افراد پولدار هست؟ اونی که پول نداره سود بالا به چه کارش میاد!

واقعا مزیت بالا بودن سود بانکی چی هست؟ شما که از پایین اومدنش نارحتید مزیتش را بگید؟
پایین بود سود بانکی واقعا به نفع کیا هست؟ شما بگید مزایاشو و همچنین ایا اگه سود بانکی کاهش داشته تسهیلات هم کاهش داشته؟ بنده دو سال پیش وام گرفتم با سود 20 درصد الان هم همون 20 درصد!! شما چند تا مزایای کاهش سود بانکی با سند و مدرک معتبر بیارید. کاهش سود بانکی فقط منجر به افزایش اجاره ها و گران شدن املاک و زمین و گران شدن کالاهایی میشه که با پول مردم انبار میشه واحتکار میشه.
نکته: آیا چه کسانی زمین و ملک و ... رو دستشون باد کرده و منتظرکاهش سود بانکی هستند تا سریعا بفروشند؟ بجز همان دلال ها و املاک داران و کسانی که این دو سال روی دستشون زمین ها و ساختمان های بسیار زیاد مونده و الان خوشحال میشند همان که مردم قانع بشند که پولشون در بانک فایده ای نداره و بیارند به خرید و فروش و دلال بازی های دوسال پیش!!
شما اگه بک دلیل بیارید برای کاهش سود بانکی بنده ده دلیل برای شما میارم که نه بستر اقتصادی وجود داره برای اینکه سپرده گذاران خرد ببرند پولشون رو اونجا که تولید رونق بگیره. و صدرصد باز هم نفعش به کسانی هست که املاک و خانه های خالی روی دستشون مونده و میخوان بفروشند که باز هم نفعش به میلیاردهایی هست که دلالی میکنند.

Last edited:

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
خانه از پای بست ویران است,خواجه به فکر ایوان است!!!!!! همه دوستان نظرات درستی دارند,اشکالات زیاده,موضوع رو اگر کلان نگاه کنیم,قدری جمع و جور تر میشه,اصل مردم و اندیشه هاشون است,کشوری که درش حس ملی و جمعی نباشه,همدیگر رو تکه تکه میکنن,همچنان که در جای جای خاورمیانه وحشی این موضوع هست,کشوری که اندیشه های خراب درش باشه,به بهانه عقاید دیگران را نابود میکنن و امثالهم!!!!! در اشل کوچکترش و با شدت کمترش,که به نظرم کشور ما درگیرش است,شیرازه اصلی نپاشیده,اما فرد گرایی به جای جمع گرایی و به نوعی نبود حس ملی در بسیاری از مواقع به وضوح دیده میشه,ریا و دروغ و رشوه در همه جا مشهوده ومردم نگران و فراری از مسایل و مشکلات دیگرانند,وبه قولی بزن و درو بودن یک امتیاز تلقی میشه وآدم حسابی بودن ,پخمگی تعبیر میشه!!!!! یه مثال ساده که مربوط به همین سودهاست,توی اینچند وقت تو تهران یه سری به املاک بزنید و سراغ اجاره رهن کامل بگردید,به شدت کاهش پیدا کرده,وصاحب خانه ها صرف نظر از اینکه آیا حسابی که داشتند سودش به معنی واقعی پایین اومده باشه یا نه,رهن کامل رو برداشتند و بازار اجاره بعد سه سال ترمز برید!!!! اینکه اصلا سود کم شه یا نه,به نفع کیست به کنار,که گفتم در هر حالتی بی فایدست!!!!!! اما اون چه مسلمه,عدد زیادی از جامعرو دچار زیان کرد و قشر مستاجر رو دوباره در تنگنای بیشتر,به نظر من همین یک تاثیرش بر تمام مزایای نداشتش میچربه!!!!!! بازم میگم,خانه از پایبست ویران است و خواجه به فکر ایوان است................

Last edited:

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149

اقایون برمیدارند مینویسند تورم یک رقمی شده ولی شما یکنفرو پیدا کن بگه من فلان چیز رو با تورم یک رقمی خریدم!! واقعا با دروغ سر مردم میشه کلاه گذاشت و با ارقام بازی کرد و بعد هم وزیر میاد میگه تورم یک رقمی شده !! کدوم یک رقمی که ما ندیدیم!!

علی ریش نقره ای

Registered User
لایک‌ها
175
در مورد اجاره
رهن
از کم کم سی سال قبل
نسبت رهن خانه به کل بهای ساختمان
یک چهارم تا یک پنجم بوده
این چند سال به یک ششم و یک هفتم رسیده بود و تعادل بهم خورده بود
و به نظرم الان داره برمیگرده به حالت تعادلش
صدی سه سی سال عرف بوده
الان شده صدی دو و نیم و از این لحاظ هنوز بهتر هست
خیلی ها داشتن و رهن نشین بودن این چند سال و حالشو
کردن
الان میرن خونه شون رو میخرن چون داره بهشون فشار میاد چون سود داره کم و کم میشه
و بازار به تعادل میرسه

دیگه کسی نمیاد بگه خونه مو فروختم گذاشتم بانک
و خونه بهتر رهن کردم و خوش نشینم و کلی هم سود ماهانه تو حسابم هست

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
پایین بود سود بانکی واقعا به نفع کیا هست؟ شما بگید مزایاشو و همچنین ایا اگه سود بانکی کاهش داشته تسهیلات هم کاهش داشته؟ بنده دو سال پیش وام گرفتم با سود 20 درصد الان هم همون 20 درصد!! شما چند تا مزایای کاهش سود بانکی با سند و مدرک معتبر بیارید. کاهش سود بانکی فقط منجر به افزایش اجاره ها و گران شدن املاک و زمین و گران شدن کالاهایی میشه که با پول مردم انبار میشه واحتکار میشه.
نکته: آیا چه کسانی زمین و ملک و ... رو دستشون باد کرده و منتظرکاهش سود بانکی هستند تا سریعا بفروشند؟ بجز همان دلال ها و املاک داران و کسانی که این دو سال روی دستشون زمین ها و ساختمان های بسیار زیاد مونده و الان خوشحال میشند همان که مردم هجور بیارند به خرید و فروش و دلال بازی های دوسال پیش!!
شما اگه بک دلیل بیارید برای کاهش سود بانکی بنده ده دلیل برای شما میارم که نه بستر اقتصادی وجود داره برای اینکه سپرده گذاران خرد ببرند پولشون رو اونجا که تولید رونق بگیره. و صدرصد باز هم نفعش به کسانی هست که املاک و خانه های خالی روی دستشون مونده و میخوان بفروشند که باز هم نفعش به میلیاردهایی هست که دلالی میکنند.

خیالت راحت! بساز بندازها توی این مملکت از من و تو زرنگ تر هستن! چه بره بالا و چه بره پایین اونها سود 40درصدی خودشون را دارن! ضمن اینکه همه اونهایی که خوب و اصولی ساختن تونستن بفروشن و اونی هم که مونده رو دستش حقش هست چون ساختمون غیر اصولی ساخته.

مزایای کاهش سود بانکی را من نمیگم همه اقتصاددانها دارن میگن! یعنی همه اشتباه میکنن جز من و تو! شما دوتا اقتصاد دان نام ببر با کاهش سود بانکی موافق نباشه؟ بهترین دلیلش این هست که شما وقتی می بینی بانک داره به شما سود کم میده و از اون طرف نرخ بهره ای که از ملت میگیره خیلی بالاست پولت را از بانک میکشی بیرون و یک فعالیت اقتصادی انجام میدی و اشتغال ایجاد میشه.

به نظر میاد هرکسی اینجا داره نظر میده پول توی بانک داره و همه ناراضی هستن! واقعا فرهنگ ما ایراد داره. چیزی را جز منافع فردی خودمون درک نمیکنیم.

بالا