برگزیده های پرشین تولز

واحد طرح فیلمنامه

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
کلیه دوستانی که ایده یک فیلم کوتاه رو دارن می تونن اینجا به صورت یک فیلمنامه بنویسن تا بقیه لذا ببرن.

موضوع می تونه موضوعات اجتماعی سیاسی روز باشه یا اینکه یک چیز کاملا تخیلی.

نکاتی که دوستان باید رعایت کنن تا هم تاپیک جذاب بشه و هم دیگران رغبت کنن مطلبشونو
بخونن این دو نکته است:

1. تا اونجایی که میشه داستان کوتاه و مختصر و دارای کلمات فصیح و رسا باشد.

2. موضوع ترجیحا دارای بار طنز یا پیام مفید یا انتقاد باشد.

خب . من فکر می کنم این شروع یک تاپیک زیباست ...

Movie_script.jpg

برای افتتاح خودم شروع می کنم ...

--------------------------------------------------

:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
:f34r::f34r::f34r::f34r::f34r::f34r::f34r::f34r:

اینا هم تماشاچیان .!!!

شروع:

نوشته تیتراژ: داستان این فیلم واقعی است.

صدای نریشن( به سبک شروع بدنام هیچکاک) : ساعت 2 نیمه شب جمعه 11 خرداد ماه یک منزل ناشناس ...

- دوربین یه کاربر بدبخت از اقشار آسیب پذیر رو از پشت سر نشون میده که با پول تو جیبی اش یه کارت اینترنت
هزار تومنی گرفته و حالا به دور از چشم پدر و مادر می خواد به اینترنت وصل بشه.

- حالا دوربین ( به سبک فیلم پنجره عقبی هیچکاک) روی وسایل داخل اتاق حرکت می کنه تا میرسه به یه قبض
تلفن که مبلغ 50 هزار تومن روش نوشته ... حالا ما می فهمیم که چرا بچه دزدکی به اینترنت وصل شده !

- بعد از کلی شماره گیری و سرو کله زدن با اینترنت گازوییلی وطنی تازه کار اصلی شروع شده. حالا یک فیل تر شکن
خفن و کلی صبر ایوب بازی و عمر نوح صرف کردن باعث میشه که بالاخره صفحه بخش هنر پرشین تولز ظاهر بشه !

بچه فلک زده که تازه آدرس این سایت رو از دوستش کش رفته می خواد یه فیلم خوب پیدا کنه اما
با این تاپیک های موازی روبرو شده:

بهترين فيلم هایی که تاحالا ديده ايد ( 1 2 3 4 5 ... Last Page)

بهترین فیلمهایی که دیدم

معرفی بهترین فیلمهای جهان ( 1 2 3 4)

بهترین فیلم های دهه 80 و 90

آخرين فيلمی که ديدم و باحال بود...(معرفی..) ( 1 2 3 4 5 ... Last Page)

معرفي فيلم براي دانلود ( 1 2 3 4 5 ... Last Page)

معرفی و درخواست فیلم ( 1 2 3 4 5 ... Last Page)

کاربر کمی سرش را می خاراند و مجبور می شود که تک تک این تاپیک های مشابه را چک کند

- دوربین روی ساعت مانده است ... - یک افکت فید -.. ساعت یک ساعت بعد را نشان میدهد

یک نمای کلوز آپ از روبر چشمان قرمز و باد کرده کاربر را نشان می دهد که آخرین نفس هایش را میزند !
اما کاربر همچنان در حال کار است اما هنوز تاپیک سوم را تمام نکرده که ... تق ..... ازتباطش قطع می شود..

عبارت زیر قبل از نوشته the end در پایان فیلم حک می شود:

کارت اینترنت شما تمام است !

erfan005

Registered User
لایک‌ها
5
حیفه که تاپیک به این خوبی خلوت باشه . با اجازه ی هومن . خیلی نمی دانم چیکار باید بکنم واقعا به سبک فیلم نامه نویسی باید باشه یا حالا یه تصویر از یه داستان کوتاه ؟

خارجی - ایستگاه اتوبوس - ساعت هفت و نیم (توضیح : تک دوربین و ثابت )
ایستگاه اتوبوس تقریبا خلوت است یک پیر مرد که روی نیمکت نشسته و عرفان که ایستاده و منتظر اتوبوس .
دو جوان به ایستگاه نزدیک می شوند . اولی موهای مشکی بلندی دارد و از پشت به سبک دم اسبها آویزان و دومی ریشو ! با پیراهنی سفید که روی شلوارش زار می زند. از ظاهرشان پیداست که دانشجویند
دو جوان به ایستگاه نزدیک می شوند و جلوی عرفان می ایستند. (دوربین پشت سر هر سه نفر ثابت)
اولی:من با رژيم مخالفم.اصلا اين **** به چه دردی می خوره غير از محدوديت و سلب آزادی چی داره.غير از فشار های عصبی شديد .اصلا اساس کار اين رژيم اينه که بايد مردم رو گرسنه نگه داری تا موفق بشی! اصلا اين رزيم مثل يه سم کشنده که توی دراز مدت عمل می کنه آدم رو نابود می کنه .ملتفتی؟!(دومی با قيافه ای حاکی از تحمل ظاهری طرف مقابل ,گوش می دهد)
عرفان مشتاقانه گوش می دهد . دو اتوبوس می آیند نگاهی می کند با اینکه به مسیرش می خورند سوار نمی شود تا بحث را از دست ندهد.
دومی:قبول دارم تو اين رژيم محدوديت هست گاهی باعث سلب (نکته : سلب به معنای جامه سياه ! هم هست) بعضی آزادی ها می شه ولی اين محدوديت ها برای سلامت روح و جسمه.ما بايد ياد بگيريم به بعضی چيزا پشت کنيم تا به هدفهامون برسيم.

اولی:مگه نديدی امروز استاد هم سر کلاس گفت من اين رژيم رو تاييد نمی کنم.؟!
عرفان که مشخص است طاقتش تمام شده جلو می پرد و می پرسد ": سلام.می بخشيد شما دانشجو هستيد؟
اولی! :آره چطور مگه.

عرفان :می شه بپرسم دانشجو چه رشته ای .راستش بيست دقيقه ست که محو بحث شما شدم.

دومی:ما دانشجو رشته ی تغذيه هستيم و هميشه با هم در حال جر و بحثيم آخه اين رفيق من کلا با رژيم های غذايی مخالفه .منم که عاشق طراحی رژيم های غذاييم .برای همين اکثر اوقات ما مشغول جر و بحثيم.راستی شما هم به تغذيه و رژيم درمانی علاقه مندی؟

عرفان : آره . اتفاقا دوست دارم (نگاهی به اتوبوسی که ایستاده می کند .) موفق باشید. اتوبوسم رسید.
سوار اتوبوس می شود و اتوبوس کادر را ترک می کند.

تمام شد.
تقدیم به کؤنتین تارنتینو
با تشکر ویژه از استنلی عزیزم(کوبریک) که ما را در این پروژه فراوان یاری داد.(تعجب نکنید اینو قبل از 1999 نوشتم.)

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
بیا ببین این تاپیک به این خوبی که می تونه خلاقیت ایجاد کنه به چه حالی افتاده

Just_Cuz_06.gif

خب همین کارها رو می کنید که مغزها از پی تی فرار می کنن.

بیاید چیزای جالبی رو که توی خیابون می بینید یا دروغ هایی که از خودتون می تونید در بیارید
به صورت یک فیلمنامه کوتاه چند خطی اینحا بنویسید. شاید آخر کار اسکار هم بهتون دادیم

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
اینجا کپی رایت نداره ... من اگه ایده بدم و پس فردا جیمز کامرون بخواد بسازدش ، من چطوری باید ثابت کنم که ایده مال من بوده ؟ ...
scenic.gif

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
اینجا کپی رایت نداره ... من اگه ایده بدم و پس فردا جیمز کامرون بخواد بسازدش ، من چطوری باید ثابت کنم که ایده مال من بوده ؟ ...
scenic.gif

james_cameron_ndvdb.JPG

جیمز کامرون: آهان ... کی بود به من تهمت زد ؟!

هومان: ببخشید آقای کامرون این سیمور منظوری نداشت .

جیمز کامرون : یعنی چی ؟ من کشتی تایتانیک به اون عظمت رو غرق کردم کسی چیزی نگفت اما حالا ...

هومان: ای بابا شما چا شلوغش می کنید ؟ کسی که چیزی نگفت. تازه ما گفتیم اگر ... حالا در اگر است..

کامرون: خب ما آمریکایی ها یه ضرب المثل داریم که میگه " اگر رو کاشتیم اما چیزی سبز نشد !"

هومان: اه . اه . آقای کامرون این ضرب المثل که مال ما ایرانی هاست. شما مگه به کپی رایت ...

کامرون: مثل اینکه ما بدهکار هم شدیم ... اصلا شما ایرانی ها ..

هومان : بله .. یه دفعه دیگه به هموطنای ما توهین کسی می دم ...

کامرون : برو ... فلان ...

هومان: من .... تو ..... تایتانیک ..... رز ... جک .... خواهر ... مادر .....

و .....

THE END

;)

titanic2.jpg

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
آقا هومان خیلی کارت درسته! چقدر سر همین چند تا دونه پست تاپیک خندیدم من! ادامه بدید!

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
آقا هومان خیلی کارت درسته! چقدر سر همین چند تا دونه پست تاپیک خندیدم من! ادامه بدید!
ذهنش هم خلاقه ... از همین سوء تفاهم ساده بین من و کامرون ببین چند خط فیلمنامه درآورد .... 130 دقیقه رو راحت میشه با همین خلاصه داستانی که داد پر کنیم ...
1852.gif

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
ذهنش هم خلاقه ... از همین سوء تفاهم ساده بین من و کامرون ببین چند خط فیلمنامه درآورد ...
1852.gif

سلول های خاکستری ... :cool:

091107-2006-1.jpg

(( پ . ن : جدا از شوخی اگر یه وکیل خوب توی هالیوود با ما همکاری می کرد چند تا ایده جالب برای نوشتن فیلمنامه دارم ! ))

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
بابا ایده جدید نمی خواد .. همین داستان رستم و اسفندیار رو بدن فرانک میلر استوری برد بکشه ، به جون خودم رو دست 300 بلند میشه ...
dw2_7.gif

یا مثلا شما فرض کن آرش کمانگیر رو بدن ادوراد زوئیک بسازه ...
onion021.gif

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
(( پ . ن : جدا از شوخی اگر یه وکیل خوب توی هالیوود با ما همکاری می کرد چند تا ایده جالب برای نوشتن فیلمنامه دارم ! ))

اقا تو فعلا یه چیز سطحی و در حد شعور ملت بساز بعدا به فکر هالیوود باش . در ضمن تو با این سازمان وسیع اطلاعاتی نمی تونی یه وکیل خوب گیر بیاری ؟ نا سلامتی شما رئیس ساواپ هستی!!!

گذشته از شوخی ما توی این بخش سینما یه کارگردان نداریم ؟

rostamnarges

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیس عرق شده بودم از دم بانک دنبالم بود بهم نمیتونست برسه ولی باز هم استرس داشتم .به بابام گفتم منو دنبال اینجور کارا نفرست.اگه تو کوچه گیرم بندازه چکار کنم .فوقش پولا رو بهش میدم.سرعتم رو بیشتر کردم حس کردم صدام میکنه وجرات برگشتن نداشتم.دیگه به در خونه رسیده بودم همین که مامانم در رو باز کرد خودمو انداختم تو خونه.بعد از چند دقیقه زنگ خونه زده شد.اومدم بگم در رو باز نکنید ولی مادرم داشت با یکی حرف میزد.جلوتر رفتم.ای بابا مادرم داشت ازش تشکر میکرد.بعد از چندبار تعارف کردن در را بست.بعدش منو صدا کرد.امیر ،امیر گفتم:بله .مادرم گفت:امیر پولا کو؟ دست کردم تو جیبم ولی خبری نبود.اومدم حرفی بزنم مادرم پولها رو جلوی چشمم گرفت و گفت:اون آقاهه آورد.بعد لبخندی زد و گفت:امیر ترسیده بودی؟

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
کلیه دوستانی که ایده یک فیلم کوتاه رو دارن می تونن اینجا به صورت یک فیلمنامه بنویسن تا بقیه لذا ببرن.

موضوع می تونه موضوعات اجتماعی سیاسی روز باشه یا اینکه یک چیز کاملا تخیلی.

نکاتی که دوستان باید رعایت کنن تا هم تاپیک جذاب بشه و هم دیگران رغبت کنن مطلبشونو
بخونن این دو نکته است:

1. تا اونجایی که میشه داستان کوتاه و مختصر و دارای کلمات فصیح و رسا باشد.

2. موضوع ترجیحا دارای بار طنز یا پیام مفید یا انتقاد باشد.

خب . من فکر می کنم این شروع یک تاپیک زیباست ...

Movie_script.jpg

برای افتتاح خودم شروع می کنم ...

--------------------------------------------------

اینا هم تماشاچیان .!!!

شروع:

نوشته تیتراژ: داستان این فیلم واقعی است.

صدای نریشن( به سبک شروع بدنام هیچکاک) : ساعت 2 نیمه شب جمعه 11 خرداد ماه یک منزل ناشناس ...

- دوربین یه کاربر بدبخت از اقشار آسیب پذیر رو از پشت سر نشون میده که با پول تو جیبی اش یه کارت اینترنت
هزار تومنی گرفته و حالا به دور از چشم پدر و مادر می خواد به اینترنت وصل بشه.

- حالا دوربین ( به سبک فیلم پنجره عقبی هیچکاک) روی وسایل داخل اتاق حرکت می کنه تا میرسه به یه قبض
تلفن که مبلغ 50 هزار تومن روش نوشته ... حالا ما می فهمیم که چرا بچه دزدکی به اینترنت وصل شده !

- بعد از کلی شماره گیری و سرو کله زدن با اینترنت گازوییلی وطنی تازه کار اصلی شروع شده. حالا یک فیل تر شکن
خفن و کلی صبر ایوب بازی و عمر نوح صرف کردن باعث میشه که بالاخره صفحه بخش هنر پرشین تولز ظاهر بشه !

بچه فلک زده که تازه آدرس این سایت رو از دوستش کش رفته می خواد یه فیلم خوب پیدا کنه اما
با این تاپیک های موازی روبرو شده:

بهترين فيلم هایی که تاحالا ديده ايد ( 1 2 3 4 5 ... Last Page)

بهترین فیلمهایی که دیدم

معرفی بهترین فیلمهای جهان ( 1 2 3 4)

بهترین فیلم های دهه 80 و 90

آخرين فيلمی که ديدم و باحال بود...(معرفی..) ( 1 2 3 4 5 ... Last Page)

معرفي فيلم براي دانلود ( 1 2 3 4 5 ... Last Page)

معرفی و درخواست فیلم ( 1 2 3 4 5 ... Last Page)

کاربر کمی سرش را می خاراند و مجبور می شود که تک تک این تاپیک های مشابه را چک کند

- دوربین روی ساعت مانده است ... - یک افکت فید -.. ساعت یک ساعت بعد را نشان میدهد

یک نمای کلوز آپ از روبر چشمان قرمز و باد کرده کاربر را نشان می دهد که آخرین نفس هایش را میزند !
اما کاربر همچنان در حال کار است اما هنوز تاپیک سوم را تمام نکرده که ... تق ..... ازتباطش قطع می شود..

عبارت زیر قبل از نوشته the end در پایان فیلم حک می شود:

کارت اینترنت شما تمام است !
تاپیک خوبیه به شرط اینکه به لودگی نگذره ! این چیزی هم که نوشتی طرح نیست . یک فیلمنامه ی ۳-۴ دقیقه ای ـه .

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
تاپیک خوبیه به شرط اینکه به لودگی نگذره ! این چیزی هم که نوشتی طرح نیست . یک فیلمنامه ی ۳-۴ دقیقه ای ـه .

ببخشید ... مگه سینما خودش یه نوع لودگی نسبت به واقعیت و حقیقت بیرونی نیست ؟!

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
سینما لودگی نیست... سینما بعضی وقت ها از زندگی تلخ تر و جدی تره.
سینما بیست و چهار دروغ بر ثانیه هم نیست... گاهی اوقات سینما حقیقی تر از واقعیته.

اما در مورد فیلمنامه :
فیلمنامه حتما باید در مورد این سایت و مسائلش باشه؟ به نظر من حوادث بیست و پنج مهر ماه و قلع و قمع کردن فروشندگان نگون بخت میتونه دست مایه خوبی برای یک درام تریلر جنایی سیاسی باشه.

جدا اگر کسی ایده خوبی داره و میتونه سرمایه گذاری هم کنه(منظور مادی و معنوی هست) بیاد وسط با این دوربینهای اچ دی فیلم میسازیم.

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
سینما لودگی نیست... سینما بعضی وقت ها از زندگی تلخ تر و جدی تره.
سینما بیست و چهار دروغ بر ثانیه هم نیست... گاهی اوقات سینما حقیقی تر از واقعیته.

اما در مورد فیلمنامه :
فیلمنامه حتما باید در مورد این سایت و مسائلش باشه؟ به نظر من حوادث بیست و پنج مهر ماه و قلع و قمع کردن فروشندگان نگون بخت میتونه دست مایه خوبی برای یک درام تریلر جنایی سیاسی باشه.

جدا اگر کسی ایده خوبی داره و میتونه سرمایه گذاری هم کنه(منظور مادی و معنوی هست) بیاد وسط با این دوربینهای اچ دی فیلم میسازیم.

دقیق تر بگو منظورت چطور فیلمیه ؟

خب می تونی به سبک پست اول تاپیک کوتاه بنویسی.

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
منظورم ساختن فیلم هست با این دوربینهای اچ دی ...
ببینید به نظر من اینجا بچه های با استعداد و با سوادی هستن که خب خلاقیت هم به نظر میرسه داشته باشن.
لذتی هم که تو فیلم سازی هست تو هیچ چیز دیگه ای نیست.. پس در درجه اول هدف میشه فیلم سازی برای کسب تجربه و لذت و یادگیری که دنیایی می ارزه.
اما همین هم خودش هزینه میبره و نیاز به گذاشتن وقت و کسب تخصص هست.
برا ساختن چنین فیلمهایی اصولا میشه تجهیزات رو کرایه کرد که خیلی هزینه بر نیست وقتی بین چند نفر تقسیم بشه منتها اونچه که مهم تر هست یاد گرفتن طرز کار با این تجهیزات هست...
تجهیزات صدابرداری و صداگذاری و تجهیزات فیلم برداری و نورپردازی خیلی خیلی مهم هستن و اگه اینها حل بشه دیگه هیچ مشکلی برای فیلم سازی نیست... بازیگر هم میشه از بین دوست و آشنا یا این آموزشگاه ها پیدا کرد.
به نظر من اونچه که مهمه استارت کار هست که بقیش خودش جور میشه....

و اینکه با همین فعالیت های کوچیک خیلی ها به جاها رسیدند...

و مطلب دیگه اینکه صدا و سیما تله فیلمهاش رو دو جور تهیه میکنه... یکی اینکه سفارش میدن و دیگه اینکه خودت فیلمی رو که ساختی بهشون نشون میدی و اگر خوششون بیاد طرفای صد میلیون میخرن:f34r:

Last edited by a moderator:

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
جدا از بچه های اینجا کسی علاقه مند به فیلم سازی هست؟

بالا