برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
به به دادا زبل هم که اومد! اصلاً دادا زبل اگه نباشه این تاپیک سوت و کور و خالی از فان میشه!
دادا جان چند وقتی بود خزعبلاتت رو نخونده بودیم داشتیم کم کم افسردگی میگرفتیم. خوب شد که برگشتی :general304:

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
پستی که کسی گفته 13 آبان دلار میشه 30 تومن رو نقل قول کن
چقدر هم طوفانی بحث می کردین که مملکت از دست رفته
اینا دارن جمع می کنن
یا بن سلمان فلان جمله رو گفته
خدمت شما
والا وقتشو ندارم وگرنه تقریبا همگی متفق القول بودین:
با این اخباری که از سمت اروپا میاد و همه دارن فرار میکنن از ایران فک نکنم به ابان هم برسه تا ۲ هفته دگ دلار میرسه به ۲۵,۳۰.
به قول دوستان دلار رنگ ۱۹ دیده مطمن باش بازم‌میبینه و برحسب تجربه تو‌این مملکت هر چیزی رفته بالا دگ پایین نیومده.
و تجربه نشون داده وقتی سر ملت به ی چی گرم‌ میکنن مطمئنن دارن ی کند بزرگتر میزنن
اگه هم واقعا دلار پایینه به حرف اینا بقیه اجناس چرا ارزون نمیشن؟؟؟؟

فکر کنم اخرشم بگین تو بودی می گفتی دلار سیزده ابان میشه 30 تومن:general612:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
الان دلار 11 تومنه نرخ بلیط شکسته
البته خیلی فاصله داره تا به قیمت اصلی خودش برگرده

نظرت درباره این پست چیه؟

قیمت دلار 11 تومنه و خیلی فاصله داره تا به قیمت اصلی خودش برگرده. پس چرا به خیلی زیر 11 تومن نرسیده؟

بماند که 11 تومن هم فقط در تخیلات شما بود

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
نظرت درباره این پست چیه؟

قیمت دلار 11 تومنه و خیلی فاصله داره تا به قیمت اصلی خودش برگرده. پس چرا به خیلی زیر 11 تومن نرسیده؟

بماند که 11 تومن هم فقط در تخیلات شما بود
اون لحظه دلار 11 بود و من قیمت لحظه رو گفتم
بازم میگم دلار 5 برابر شد واقعا ارزشش اینجا نیست
نهایت باید 3 برابر میشد
این چه ربطی داره به اینکه اینهمه مدته دارین اینجا پست میزنین که دلار میشه 30 تومن
اونهایی که خودشون رو می کشتن و هر چی تربیت خانوادگی و عقده درونی شون بود اینجا سر ما خالی می کردن که دلار میشه 30 تومن و شما نمی فهمی
الان دیگه بحث رو ول کن - چون دیگه بحث بی معناست و تحلیل های ابکی اشتباه از اب در اومده

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
نبود، دروغ میگفتی.

مثل این جملت که دروغ و تخیله:
این چه ربطی داره به اینکه اینهمه مدته دارین اینجا پست میزنین که دلار میشه 30 تومن
بین اعضای اصلی که تو تاپیک هستن و مرتب تو بحثا شرکت میکنن هیچکس هیچوقت صحبت از دلار 30 تومنی نکرد، این بنده خدام که پستشو نقل کردی هیچوقت تو بحثا نبود، چند روز فقط اومد و از رو جو یه چیزی واسه خودش گفته. ولی شما که دکترای ریاضی داری صحبت از دلار 8 تومنی کردی. گفتی دلار 11 تومنه و به 7 8 باید برسه.

الانم یه جوری فاتحانه داری صحبت میکنی انگار گوجه شده کیلویی 200 تک تومنی و راحت میتونی 110 کیلو 110 کیلو بخری و حالشو ببری

Mohsenps82

Registered User
لایک‌ها
47
بازم میگم دلار 5 برابر شد واقعا ارزشش اینجا نیست
نهایت باید 3 برابر میشد
اونهایی که خودشون رو می کشتن و هر چی تربیت خانوادگی و عقده درونی شون بود اینجا سر ما خالی می کردن که دلار میشه 30 تومن و شما نمی فهمی
الان دیگه بحث رو ول کن - چون دیگه بحث بی معناست و تحلیل های ابکی اشتباه از اب در اومده

IMG_20181103_190317.JPG

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
نبود، دروغ میگفتی.

مثل این جملت که دروغ و تخیله:

بین اعضای اصلی که تو تاپیک هستن و مرتب تو بحثا شرکت میکنن هیچکس هیچوقت صحبت از دلار 30 تومنی نکرد، این بنده خدام که پستشو نقل کردی هیچوقت تو بحثا نبود، چند روز فقط اومد و از رو جو یه چیزی واسه خودش گفته. ولی شما که دکترای ریاضی داری صحبت از دلار 8 تومنی کردی. گفتی دلار 11 تومنه و به 7 8 باید برسه.

الانم یه جوری فاتحانه داری صحبت میکنی انگار گوجه شده کیلویی 200 تک تومنی و راحت میتونی 110 کیلو 110 کیلو بخری و حالشو ببری
بله چون فردا سیزده ابانه و متاسفانه ایران تحریم شده و خوشبختانه دلار 30 تومن نشده
دلار در یک وهله شکست و حتی بانکها 9500-10500 هم خرید کردند

لطفا هیچ فرقی بین این دوستمون و خودتون نزارین
همگی داشتین برای 13 ابان لحظه شماری می کردین که دلار بشه 20 تومن
ولی نشد!
الانم بازم صاف ایستادید و منکر شدین
بالاخره کسی که باید می فهمید ، فهمید
نیازی هم به بحث اضافی نیست
ولی فقط یه چیزی رو در نظر بگیرین
همیشه در زندگی مثل کبوتر زندگی کنید - ازاد و رها
نه مثل موش که همیشه مشغوله و انبار می کنه
همه دارن کاسبی می کنن و خیلی ها هم میلیاردر هستند
وقتی جامعه داره سعی می کنه قیمت دلار رو بشکونه
شما هم سعی کن - این به نفع همه ماست... اما شما داری جلوش سد می شی
فکر می کنی وقتی دلار گرون بشه سود می کنی ولی در اصل ضرر می کنی
----------
یک لحظه خودت رو بزار جای مسئول کشور : وقتی می بینه مردم داره تلاش می کنن دلار رو گرون بکنن
مامور می فرسته ، فرار می کنن و دوباره جمع میشن
زندانی می کنه ، مرخص که شدن باز سعی می کنن دلالی بکنن
خب مسئول هم میگم گور باباشون بزار دلار بشه 100 تومن و نفت رو چندبرابر قیمت به ریال تبدیل کنم(البته من طرفدار هیچ مسئولی نیستم وواقعا حکومت بی کفایتی داریم، اما این کار ما هم اشتباهه)
باز در اخر شما و خانوادت و بچه ات ضرر می کنن
مسئله اینه وگرنه همه می دونیم روند قیمت دلار و طلا در ایران ، به صورت بلند مدت(و نه کوتاه مدت) صعودیه
شما صورت مسئله رو اشتباه گرفتی

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
دوستان گرامی
از ابتدا هم اشتباه از من بود که با این جمعیت ترول ها بحث میکردم.
در نهایت حتی معلوم نیست که هر کاربر از این جمعیت ترول، با کدام سری از اکانتها در این تاپیک در حال پست گذاشتن و فحش دادن، هست.
فردا، روز دیگری خواهد بود.

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
3993760_263.jpg

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
سرمایه گزاری روی ارز خیلی خوب هست به خصوص اینکه اگر از طریفق بروکر فارکس ها انجام بشود. ی توضیح مختصری در مورد با بروکر فارکس میدهم برای کسانی که نمیدونند این سرمایه گزاری چگونه هست.
بروکر معتبر فارکس هنر و دانش تجارت در بازارهای مالی میان مردم این گوشه دنیا نوپاست. متاسفانه اشخاص و شرکتهایی هستند که از این موضوع سو استفاده نموده و با وعده سود زیاد هزاران نفر را به سمت ضررهای بزرگ کشانده اند.
این اشخاص و شرکتها خود را جای ما(بروکرهای بازارهای مالی) جا زده و چیزی کاملا متفاوت از ما به مشتریان خود ارائه میدهند.
“فارکس” نامی عمومی و آشنا برای این عارضه میباشد.
در اصل کلمه فارکس اختصاری است از دو کلمه Foreign Exchange که همان تبدیل ارزهای خارجی ست.
دلیل اینکه این قضیه به (فارکس) معروف شده آنست که تجارت ارزهای خارجی در برابر یکدیگر قسمت عمده این مطلب است اگرچه طلا و نفت هم بسیار محبوب هستند. این نیرنگ قربانیان خود را به کاربرد یک برنامه کامپیوتری که سکوی معامله یا پلتفورم معامله نامیده می شود و به ادعای آنان معامله گران را به بازارهای مالی متصل میکند، هدایت مینماید.
اگر چه بیش از یک برنامه کامپیوتری برای این کار نوشته شده ولی معروف ترین و آلوده کننده ترین آنها در ایران متاتریدر نام دارد و از این رو در این متن کوتاه بیشتر به آن میپردازیم.
در واقع هیچ بازار مالی پشت این پلتفورم وجود بروکر معتبر فارکس ندارد. قیمتهای خرید و فروش توسط اپراتورهای این برنامه کامپیوتری ارائه میشود و آنها بر تغییرات این قیمتها و سفارشات شما احاطه کامل دارند. اپراتور این برنامه عملاً طرف مقابل تمامی معاملات است و این بدین معناست که سود معامله گران ضرر او و ضرر معامله گران سود اوست.
طبیعتاً سود بردن معامله گران هیچ جذابیتی برای آنان ندارد. چنین برنامه های کامپیوتری هر روز درحال گسترش ند. بروکر فارکس برای ایرانیان در این زمینه بسیار زیاد است چراکه تمایل به بروکر فارکس فارسی دارند.و به اپراتور اجازه بهره برداری های پیشرفته تری از قربانیانشان را می دهد مثل نشان دادن قیمتهای متفاوت به معامله گران متفاوت، مشاهده سفارشات و نپذیرفتن سفارشات سود ده (قیمت عوض شد دوباره سفارش وارد کنید و تا اون موقع چندین پیپ قیمت به نفع خودش حرکت کرده) و …
جالب بود تا بحال زیاد از این منظر فکر نکرده بودم با اینکه یه درصدی مشکوک بودم ولی فکر نمی کردم داده های متاتریدر واقعی نباشه و ساختگی چند نفر باشه، نظرتون راجع به آلپاری فارکس چیه؟

Last edited:

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
پستی که کسی گفته 13 آبان دلار میشه 30 تومن رو نقل قول کن
@behsen69 عزیز، نظر شخصی من این بود که در نوسان سنگین افزایشی بعدی، در یک بازه زمانی 1.5 ماهه از ابتدای آبان تا اواسط آذر، نرخ 20 تا 24 هزار تومان، برای دلار قابل دسترس هست. هنوز هم به اواسط آذر نرسیده ایم و همچنان به همان تحلیل معتقد هستم:
نظر شخصی من این هست که بحران آنقدر وسیع هست که در نوسان شدید بعدی مربوط به آبان تا اواسط آذر، کف مبلغ بالاتر از ۲۰ هزار و سقف بالاتر از ۲۴ هزار برای دلار براحتی قابل دسترسی هست. مدیریت وضعیت برای بانک مرکزی بسیار گران قیمت خواهد بود چون عموم مردم را فقط طی یک شوک میتوانند تحت تاثیر قرار بدهند که یکبار تجربه شده و تاثیرش ادامه دار نیست.
همچنین با توجه به اینکه حتی شب 4 مهر که ترامپ در شورای امنیت سازمان ملل صحبت کرد، نرخ دلار به بالاتر از 19 هزار تومان رسید، اگر همان زمان بانک مرکزی، با دریافت اجازه سران قوا و با مداخله گسترده و فریب کاذب رسانه ای، نرخ ارز را کنترل نکرده بود، حتی همین حالا هم نرخ دلار در بازار آزاد، بالاتر از 20 هزار تومان بود، یعنی اصولاً برای وضعیت بحران اقتصادی این کشور، این نرخها کاملاً طبیعی و عادی هم هست. واقعیت بحران، به مراتب تیره تر هست.
در همان پست هم گفته ام که "مدیریت وضعیت برای بانک مرکزی بسیار گران قیمت خواهد بود"، یعنی اگر مبنا بر کنترل ادامه دار نرخ ارز باشد، هزینه بسیار سنگین مالی برای کشور خواهد داشت. همانطور که هزینه نرخ دستوری 4200 تومانی، با اتلاف گسترده منابع ارزی کشور پرداخت شد.
نرخ دستوری و پلیسی، نرخ واقعی بازار نیست. اصولاً این تلاشی که میبینید ترول های مقابل، قبل از اعلام فرمان اجرایی ترامپ برای تحریمهای نفتی و بانکی، انجام میدهند، از ترس همین عدم توان کنترل و مدیریت نرخ ارز در گستره زمانی پیش رو، هست.

Last edited:

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
سلام
ببخشید دوستان من یک سوال دارم
من حدود 50 میلیون توی بانک دارم
به نظرتون با این وضع مملکت که ریال داره نابود میشه برم سمت خرید طلا و سکه ؟
الان سکه بخرم خوبه؟
دنبال سود فلان و اینا نیستم فقط میخوام ارزش پولم نابود نشه
میشه کمک کنید

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
میشه کمک کنید
سلام دوست عزیز
طلا و سکه در بازه زمانی بلند مدت یقینا بهترین نوع سرمایه گزاری هست
در کوتاه مدت با توجه به نوسانات شدیدی که بازار داره پیشنهاد نمیشود
رانت خبری برای سود بردن در کوتاه مدت نیاز هست
اگر پولت را تا هشت یا ده سال آینده نیاز نداری بهترین سرمایه گزاری خرید سکه و طلا هست فقط حواست باشه زمان خرید سکه و طلا حباب نداشته باشد و اگر حتی حباب منفی هم داشته باشه بهتر
موفقتر باشی دوست عزیزم

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,409
چقدر هم طوفانی بحث می کردین که مملکت از دست رفته
اینا دارن جمع می کنن
یا بن سلمان فلان جمله رو گفته
خدمت شما
والا وقتشو ندارم وگرنه تقریبا همگی متفق القول بودین:

فکر کنم اخرشم بگین تو بودی می گفتی دلار سیزده ابان میشه 30 تومن:general612:
اخه ی بچه ۲ ساله هم میدونه اینا مثل بنز دلار تزریق میکنن که بگن تحریم‌ اثر نداشت ولی ۲,۳ هفته دگ دیدنیه،مثل اونی که موشک زد فرداش دلار اومد پایین دوباره کشید بالا،یکم فکر کن بعد حرف بزن،بعد پست قبلیمم‌بخون گفتم دلار تزریق میکنن کخ بگن تحریما اثر نداشته،بعد دلار ۴ تومنی شده الان ۱۴ تومن بالا نرفته؟با کیا شدیم ۸۰ ملیون،بعد نمیدونم بچه کدوم شهرستان هستی ولی ی سر تشریف بیار فردوسی همخ دلالا فقط دارن میخرن فقط میگن خریداریم،یادتم نره این چند وقت سیزده بود اومد رو ۱۴,۱۵

بالا