برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
بله ، آخر وقت 12 رو هم رد کرد و حتی صحبت از 12500 هم بود.
خیلی دوست دارم بدونم که آیا هنوز برگ برنده ای برای دولت مونده که رو کنه یا نه! نظر خودم اینه که دولت دیگه همه کارتهاش رو تا الان بازی کرده!

سلاح اصلی دولت برای کنترل نرخ ارز، کم کردن وارداته. کشوری که تا سال قبل ماهانه 6 میلیارد دلار واردات داشت، الان وارداتش به کمتر از 1 میلیارد دلار در ماه رسیده. بخشی از این کاهش واردات طبیعیه و نتیجه کاهش قدرت خرید مردمه، اما قسمت اعظمش به خاطر مشکلات موقتیه (ممنوعیت های دولتی، صبر کردن مردم برای اینکه قیمت پایین بیاد، ترس وارد کننده ها از نوسانات ارز و بگیر و ببند ها). وقتی این بخش از واردات به بازار ارز برگرده، قیمت اصلی ارز شکل میگیره. این هم به 6 ماه تا یک سال زمان نیاز داره

دولت 2 اشتباه بزرگ کرد و بر این اشتباهاتش هم اصرار میکنه:general509::D. اشتباه اولش اینه ک مردم ایران رو همون مردم دهه 60 و 70 فرض کرده و فکر میکنه اگر بهشون فشار اقتصادی بیاره، کم مصرف میشن:D. در صورتیکه اینطور نیست. مردم ایران به یک سطحی از رفاه عادت کردن و نمیشه از اون سطح برگردن. الان ایرانی گرسنگی میکشه، اما موبایل و کامپیوتر و تلویزیون بزرگ و لباس مارک و ادکلن و لوازم آرایشی و ساعت سوییسی و عینک ایتالیاییش رو میخره:D. اینا هم همه ارز میخواد

اشتباه دوم دولت این بود که تمام تلاششو کرد که با بالا بردن قیمت مسکن و زمین، این بازار رو جذاب بکنه و سرمایه ها رو به اون سمت بکشونه. در صورتیکه میتونست با پایین نگه داشتن قیمت و وارد شدن به بازار مسکن به عنوان عرضه کننده، خیلی بهتر به مقصودش برسه

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
نوسانات 2 3 روز اخیر نشانه هایی بود برای کسانی که می اندشیند

احتمالا روند صعودی به زودی متوقف میشه و بازار دوباره آروم و قیمت ها مقداری کاهشی میشه، ولی دفعه بعد(احتمالا اوایل سال اینده) اگه ریال شروع به سقوط کرد دیگه هیچ احد الناسی نمیتونه جلوشو بگیره. چون از الان به بعد سقوط ریال دیگه هیجانی و روانی نیست و طبق اصول اقتصادی و تحریم پیش میره.

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
همه کشورها و ملت ها آرزو دارن پول کشورشون روز به روز با ارزش تر بشه فک کنم تنها ملتی هستیم که از بی ارزش شدن پول خودمون خوشحال می شیم!

دلار بالا برای همه ضرره،حتی اینایی که اینجا از افزایش خوشحال میشن در دراز مدت ضرر میکنن، تو دلار فقط اونایی که میلیونی تبدیل می‌کنن و اطلاعات بروزی دارن سود میکنن،که اونا هم کسانی نیستند جز فک و فامیل مسولین رده بالا، حتی اونایی که میلیونی چنج میکنن، ولی اطلاعات بروزی ندارن هم یه جور قمار میکنن، دیگه ماها که بماند حالا هی خرکیف بشید با افزایش قیمت دلار:D:p

من با اینکه مقداری دلار و یورو دارم ولی به هیچ عنوان راضی نیستم دلار و یورو بالا بره ! دوستانی هم که اینقدر از بالا رفتن دلار خوشحال میشن ، شاید دارن شوخی میکنن !
دلار که بره بالا هر کالایی که کوچک ترین ربطی به دلار داشته باشه میره بالا حتی کالایی رو دیدم که هیچ ربطی به دلار نداشته ولی 3 الی 4 برابر شده !
شاید کسانی که دلار دارن از بالا رفتن قیمت دلار سود کنن ولی در عوض به خاطر گرونی چند برابر باید از جیب بزارن !

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
واقعا خوشحال میشین؟
شما خودتون و خانواده و.. مگه در ایران نیستین؟ گرون بشه چجوری میخواین مایحتاج زندگیتون رو بخرین؟
به جهنم که گرون میشه به جهنم که مردم فلان میشن
این مردمی که داری ازشون حرف میزنی یه نگاه بکن هرکسی تو هر کاری هست داره دزدی میکنه
غیبت میکنه
فحشا بیداد میکنه
همه دنبال اینن زیر آب بزنن زیر پای یکیو خالی کنن و ...
این مردم همون مردمی هستن که برای پراید سرو دست میشکونن
همون مردمی هستن که از گرسنگی دارن میمیرن ولی مرگ بر کشورهای دیگه میگن
این مردم همون مردمی هستن که آرزوی مرگ برای کشورهای دیگه میکنن

ظلم بده درست کسی که ظالمه گناهکاره ولی گناه مردمی که در مقابل ظلم سکوت کنه بیشتره

این مردم همون مردمی هستن که فکر میکنن تاریخ کشورشون 1400 ساله عربی هست نه چند هزار سال ایرانی
این مردم همون مردمی هستن که ندیده و نشناخته اعتقاد پوچ به کسایی دارن که حتی در دوره خودشون هم کسی دوسشون نداشت ...
از بچگی دم گوششون خوندن و اونا هم ادامه دادن دریغ از 1 ساعت تحقیق و مطالعه در مورد چیزی که اعتقاد دارن و کورکورانه دارن ادامه میدن ...

بخوام بگم 3 صفحه میشه
ولی برای این مردم ناراحت بودن اشتباست برادر مردمی که خودشون بدبختیرو انتخاب کردن لایق بدبخت بودن هم هستن ...

خلایق را هرچه لایق برادر
سرنوشت هر کشوریو مردمش رقم میزنن و این مردم خودشون خواستن که بشن بدبخترین مردم دنیا در صورتی که روی منابع طبیعی و ...... هستن

همه کشورها و ملت ها آرزو دارن پول کشورشون روز به روز با ارزش تر بشه فک کنم تنها ملتی هستیم که از بی ارزش شدن پول خودمون خوشحال می شیم!
نگید دلار گرون شد سکه گرون فلان چیز گرون شد در واقع دلار همون دلاره سکه همون سکه است(البته طلا قیمت جهانی داره) در حقیقت این پول ملی هست که بی ارزش تر میشه و در نهایت دودش تو چشم همه ملت می ره چه اونی که دلار خریده چه اونی که نخریده!o_O

اگر کشوری به اسم ایران رو تونستی پیدا کنی بیا جونمونم براش میدیم
ولی یه کشوری هست که اسمس ایرانه ولی همه چیش عربیه دین و اعتقاداتش عربیه مقدساتش عربیه مردمش خدارو ول کردن چسبیدن به خرافات و ....
دودش تو چشم ملت میره چون خودشون میخوان این مدلی باشه سکوت کردن مثل کبک سرشونو کردن تو برف ...

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
نوسانات 2 3 روز اخیر نشانه هایی بود برای کسانی که می اندشیند

احتمالا روند صعودی به زودی متوقف میشه و بازار دوباره آروم و قیمت ها مقداری کاهشی میشه، ولی دفعه بعد(احتمالا اوایل سال اینده) اگه ریال شروع به سقوط کرد دیگه هیچ احد الناسی نمیتونه جلوشو بگیره. چون از الان به بعد سقوط ریال دیگه هیجانی و روانی نیست و طبق اصول اقتصادی و تحریم پیش میره.

من بعید میدونم قیمت ها از این سطح برگرده. به نظر من از حالا به بعد، کف قیمت همین حدود 12 تومنه. به طرز عجیبی سیاست دولت به دهه 70 شباهت داره. دقیقا داره تاریخ رو تکرار میکنه:D

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
من با اینکه مقداری دلار و یورو دارم ولی به هیچ عنوان راضی نیستم دلار و یورو بالا بره ! دوستانی هم که اینقدر از بالا رفتن دلار خوشحال میشن ، شاید دارن شوخی میکنن !
دلار که بره بالا هر کالایی که کوچک ترین ربطی به دلار داشته باشه میره بالا حتی کالایی رو دیدم که هیچ ربطی به دلار نداشته ولی 3 الی 4 برابر شده !
شاید کسانی که دلار دارن از بالا رفتن قیمت دلار سود کنن ولی در عوض به خاطر گرونی چند برابر باید از جیب بزارن !
دلار چه بالا بره چه نره همه اون کالاها میرن بالا
مثل اینکه تو ایران زندگی نمیکنید !

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
تا عید حداقل به 15-16 میرسه. ضرر نکردی:D. اما همیشه مرحله ای و پله ای بخر. من دلار 65 تومنی هم دارم:general509::D
حدود 39 هزارتا دارم خدا کنه برسه به 40 تومن اصلا 50 تومن بفروشم راحت شم
دلار 65 تومنی چیه ؟

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
من بعید میدونم قیمت ها از این سطح برگرده. به نظر من از حالا به بعد، کف قیمت همین حدود 12 تومنه. به طرز عجیبی سیاست دولت به دهه 70 شباهت داره. دقیقا داره تاریخ رو تکرار میکنه:D

به نظرم تا 11 برمیگرده. فعلا الا کلنگی شده بازار با نوسانات وحشتناک

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542

شما اگر میانگین سبد خانوار را در نظر بگیری، می بینی که مخارج زندگی خانوار ایرانی نسبت به دلار داره پایین میاد. یعنی اگر پارسال شما با 800 دلار درآمد در ماه، یک سطح رفاهی داشتی، امسال با 800 دلار سطح رفاه بالاتری داری. علتش هم واضحه. دولت مجبوره روی قیمت بعضی چیزها سوبسید بده. برخی از اقلام هم کشش گرون شدن به اندازه دلار رو ندارند.

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
حدود 39 هزارتا دارم خدا کنه برسه به 40 تومن اصلا 50 تومن بفروشم راحت شم
دلار 65 تومنی چیه ؟

اینجا نگو چقدر داری. حسود و بخیل و چشم تنگ و تنگ نظر و ملعون زیاده. چشمت میزنن:D:general304:
چرا بفروشی راحت بشی. راحتی در داشتن دلاره:general704:
شما دلار 65 تومنی یادتون نمیاد. :D:general503: در گذشته نه چندان دور، دلار 65 تا تک تومنی بود. تفاوت خرید و فروشش هم 2 ریال بود:general509:. بنزین هم 5 تومن بود:D. آدم از میدون تجریش سوار مینی بوس میشد، میدون راه آهن پیاده میشد، 5 تومن میداد، 3 تومن پس میگرفت:general509::general304:

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
افزایش اصلی قیمت ارز به نظر من از اردیبهشت ماه تازه شروع میشه. البته این احتمال وجود داره که تا قبل از پایان سال حدود 20 درصد دیگه نسبت به چیزی که الان هست افزایش داشته باشه اما در اردیبهشت ماه باید منتظر نوسانات بزرگتر بود.

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
افزایش اصلی قیمت ارز به نظر من از اردیبهشت ماه تازه شروع میشه. البته این احتمال وجود داره که تا قبل از پایان سال حدود 20 درصد دیگه نسبت به چیزی که الان هست افزایش داشته باشه اما در اردیبهشت ماه باید منتظر نوسانات بزرگتر بود.

به نظر من دولت دوباره قیمت رو به صورت جهشی بالا می بره تا به افراد عادی مجال خرید نده. الان که قیمت 20-30 درصد افزایش پیدا کرده، اگر قیمت دوباره به حدود 10 تومن برگرده، هجوم برای خرید ارز شکل میگیره. اما اگر چند روزی در این قیمت بمونه و بعدش با یک جهش به 14 تومن برسه، کسی که روی 12500 نخریده دلش نمیاد روی 14 تومن بخره:D. وارد کننده ها هم با این نوسانات، ترجیح میدن صبر کنند.

تا الان هم این سیاست جواب داده. بازار رو به هم بریز تا مردم بلاتکلیف بشن و کاری نکنند، تا بعدا ببینیم چی میشه. از این ستون به اون ستون، فرجه:D

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
دلار 800 تومنی یادم میاد ولی 65 تومنی نه ! مگر اینکه مربوط به زمان بووق باشه :دی
در جواب دوستی هم که حرص و جوش بیخود میزنه بگم : قرار نیست همه رو با یه دید نگاه کنیم شما از کجا میدونی اونی که الان داره از گشنگی ــش میمیره یه زمانی مرگ بر فلان کشور گفته ! یا از 1400 سال پیش داره دفاع میکنه یا غیبت میکنه :دی
فقط میتونم امیدوار باشم (به حق همون پنج تن :دی) افرادی مثل شما به مقام های بالا نرسن چون ممکنه با همین عقاید همه رو از دم تیغ بگذرونن !

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
اینجا نگو چقدر داری. حسود و بخیل و چشم تنگ و تنگ نظر و ملعون زیاده. چشمت میزنن:D:general304:
چرا بفروشی راحت بشی. راحتی در داشتن دلاره:general704:
شما دلار 65 تومنی یادتون نمیاد. :D:general503: در گذشته نه چندان دور، دلار 65 تا تک تومنی بود. تفاوت خرید و فروشش هم 2 ریال بود:general509:. بنزین هم 5 تومن بود:D. آدم از میدون تجریش سوار مینی بوس میشد، میدون راه آهن پیاده میشد، 5 تومن میداد، 3 تومن پس میگرفت:general509::general304:
گور بابای هرچی آدم حسوده
به چشم و این چیزا اعتقاد ندارم این خرافات فقط تو کشور 1400 ساله ایران وجود داره
آهان اون دلارو میگی
من هم یک عکس از بچگی دارم توی قاب عکس که داییم توی فرودگاه کار میکرد 3 تا 1 دلاری هست توش میگفت یه خارجی که اومد اینارو انعام داد بهم
من خودم دهه 60 هستم همون دوران خودمونم عالی بود یادمه دمپایی میدادیم جوجه رنگی میگرفتیم بهترین دوران زندگی بود

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
دلار 800 تومنی یادم میاد ولی 65 تومنی نه ! مگر اینکه مربوط به زمان بووق باشه :دی
در جواب دوستی هم که حرص و جوش بیخود میزنه بگم : قرار نیست همه رو با یه دید نگاه کنیم شما از کجا میدونی اونی که الان داره از گشنگی ــش میمیره یه زمانی مرگ بر فلان کشور گفته ! یا از 1400 سال پیش داره دفاع میکنه یا غیبت میکنه :دی
فقط میتونم امیدوار باشم (به حق همون پنج تن :دی) افرادی مثل شما به مقام های بالا نرسن چون ممکنه با همین عقاید همه رو از دم تیغ بگذرونن !
فقط در جوابت میتونم بگم

تا خر هست خرسوار هم هست
بله من هم برسم اون بالا از این بدتر سر مردم میارم چون حقشونه

تو همون پست هم گفتم مردمی که در مقابل ظلم سکوت میکنه حقشونه
متاسفانه امثال شما از یه پست همرو نمیبینید و فقط چیزی که دوست دارید رو میبینید
.... به اون 1400 سالی که گند زد به ایران و ایرانی بودن

Last edited:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
گور بابای هرچی آدم حسوده
به چشم و این چیزا اعتقاد ندارم این خرافات فقط تو کشور 1400 ساله ایران وجود داره
آهان اون دلارو میگی
من هم یک عکس از بچگی دارم توی قاب عکس که داییم توی فرودگاه کار میکرد 3 تا 1 دلاری هست توش میگفت یه خارجی که اومد اینارو انعام داد بهم
من خودم دهه 60 هستم همون دوران خودمونم عالی بود یادمه دمپایی میدادیم جوجه رنگی میگرفتیم بهترین دوران زندگی بود

حالا چشم زخم هیچی. مصطفی میره می فروشدت، گزارش میده اینقدر دلار داری:general509::D. به جان خودم، اینجا آدمی هست که فقط صرفا چون فلانقدر پول داری، میخواد سر به تنت نباشه :D

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
حالیشون نمیشه دیگه، حالا من و شما هی بگیم
اونی که دنبال ده دقیقه لذت بردنه به درد زایمانش که فکر نمی کنه :general306:
رفتارهای بعضی ها هم خیلی خنده داره، وقتی گرون میشه حمله میکنن ومرتب پست میذارن وقتی ارزون میشه معلوم نیست کجان :D
حرکات عینا شبیه دلال هاست بعد بهشون میگی دلال ناراحت میشن!

بالا