برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی سایتی شبیه به ایسام

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
سلام به نظر شما در دو زمینه زیر هزینه راه‌اندازی سایتی شبیه به ایسام چقدر میشه

۱- کد نویسی
۲-تبلیغات برای راه افتادن سایت و کسب درآمد حداقل تا پوشش هزینه ها

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
فکر نمی کنم در حال حاضر بازدهی چندانی داشته باشند. با ظهور و رواج دیوار و شیپور، سایت ایسام و سایت های مشابه دیگر افت شدیدی کردند.

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
مورد 3 که همان وصل بودن با بالایی هاست رو فراموش کردید.
تا این مورد نباشه الباقی معنی نداره

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
وقتی چند نمونه از این سایتا هست برا چی شما میخواید بزنید؟
غیر ایسام و آل دیجیتال نمونه دیگه ای هست ؟
فکر نمی کنم در حال حاضر بازدهی چندانی داشته باشند. با ظهور و رواج دیوار و شیپور، سایت ایسام و سایت های مشابه دیگر افت شدیدی کردند.
زمینه فعالیت دیوار و شیپور متفاوته
مورد 3 که همان وصل بودن با بالایی هاست رو فراموش کردید.
تا این مورد نباشه الباقی معنی نداره
دیگه اینجوری ها هم نیست سایت زدن چی کار به بالایی ها داره مگه این که خیلی کله گنده بشی

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
دیگه اینجوری ها هم نیست سایت زدن چی کار به بالایی ها داره مگه این که خیلی کله گنده بشی
خیلی ارتباط داره
نمونه بارزش
کلوب،آپارات، صباویژن و ای نتورک، دیوار، کافه بازار و...
تو این زمینه کله گنده نشی فایده نداره

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
خیلی ارتباط داره
نمونه بارزش
کلوب،آپارات، صباویژن و ای نتورک، دیوار، کافه بازار و...
تو این زمینه کله گنده نشی فایده نداره
اکثر اینا که گفتی موقع شروع ارتباط نداشتن وقتی یه استارت آپ کله گنده بشه همون شرکت های اسمشو نبر میان سهامشو میخرن و اتومات ارتباط ایجاد میشه اتفاقا موسس خیلی هاشون از کانادا و آمریکا اومدن ایران و شروع کردن مثل همین ایسام مثل تپسی اسنپ و شیپور

به نظرت هزینه کدینگش چقدر میشه

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
اکثر اینا که گفتی موقع شروع ارتباط نداشتن وقتی یه استارت آپ کله گنده بشه همون شرکت های اسمشو نبر میان سهامشو میخرن و اتومات ارتباط ایجاد میشه اتفاقا موسس خیلی هاشون از کانادا و آمریکا اومدن ایران و شروع کردن مثل همین ایسام مثل تپسی اسنپ و شیپور

به نظرت هزینه کدینگش چقدر میشه
@l3est
به دبوی عزیز یک قیمت حدودی بده:general504:

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
همچین سیستمی رو نمیشه یهو نوشت و تحویل داد.
خود صاحب ایسام هم میگفت ما سیستمو نوشتیم خیلی تغییرات دادیم که برای ایرانی ها خوب کار کنه. توسعه و نگهداری دائمی میخواد.
حالا قیمت حدودی بده. تا حساب کار بیاد دستش:D

peyman_m1992

Registered User
لایک‌ها
30
سلام
هزینه تبلیغات مطمعنا خیلی بیشتر از هزینه کد نویسی خواهد بود. اگه بودجه کم دارین بهتره برنامه نویس رو با خودتون شریک کنین و هزینه برنامه نویسی کم در بیاد براتون

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,684
من تا ۵۰ تومن حاضرم سرمایه گذاری بکنم

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
به خیلی چیزا بستگی داره. ساده ترین حالتش برای شروع به نظر من 60-70 تومن
این که میگی باید مدام توسعه داده بشه و هزینه زیفدی میطلبه رو قبول دارم اما خود ایسام چیزی نداره که کپیش بخواد اینقدر هزینه داشته باشه
همین الان میشه با صد دلار اسکریپت خارجی ای بی رو خرید

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
این لیست جدولاییه که برای ایسام لازمه:
کاربر که نقش های مختلفی داره و هر کدوم داشبورد مخصوص خودشون رو دارن (معمولی / مدیر کل / پشتیبانی شکایات / ناظر و...)
محصول / مشخصات محصول / دسته بندی / خرید‌ها / فروش ها / پیام ها / حل اختلاف / اخبار / تراکنش ها (که چون سایت چند فروشندست پیچیدگی زیادی داره) / صفحات ثابت

حالا اینا خیلی کلی هست، وارد جزئیات که بشی این جدول ها میتونه دو برابر بشه.

برای همه جدول ها باید داشبورد ساخته بشه + فرانت اند یعنی صفحاتی که کاربر میبینه.

شما همچین سیستمی رو با 100 دلار بگیر استفاده کن، موفق باشی :D
چیزی نداره :D
15 امتیاز هم بهش بده:D

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
این لیست جدولاییه که برای ایسام لازمه:
کاربر که نقش های مختلفی داره و هر کدوم داشبورد مخصوص خودشون رو دارن (معمولی / مدیر کل / پشتیبانی شکایات / ناظر و...)
محصول / مشخصات محصول / دسته بندی / خرید‌ها / فروش ها / پیام ها / حل اختلاف / اخبار / تراکنش ها (که چون سایت چند فروشندست پیچیدگی زیادی داره) / صفحات ثابت

حالا اینا خیلی کلی هست، وارد جزئیات که بشی این جدول ها میتونه دو برابر بشه.

برای همه جدول ها باید داشبورد ساخته بشه + فرانت اند یعنی صفحاتی که کاربر میبینه.

شما همچین سیستمی رو با 100 دلار بگیر استفاده کن، موفق باشی :D
چیزی نداره :D
بله وقتی بخوای همه اینارو از صفر بنویسی خیلی بیشتر از اینا میشه اما وقتی بخوای یه سیستم خارجیو فارسی کنی و توسعه بدی قضیه کاملا متفاوت میشه
تا دلت بخواد اسکریپت خارجی توی نت هست که به عنوان بیس میشه ازشون استفاده کرد برای همین من میگم چیزی نداره
و البته حماقت محضه که همچین پولی بدی به برنامه نویس ایرانی که این سیستمو از صفر برات بنویسه و آخرشم یه سیستم داغون تحویلت بده که هیچ دردی نمیخوره و دو برابر مبلغ پرداخت شده باید صرف تعمیرش بشه

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
این که میگی باید مدام توسعه داده بشه و هزینه زیفدی میطلبه رو قبول دارم اما خود ایسام چیزی نداره که کپیش بخواد اینقدر هزینه داشته باشه
همین الان میشه با صد دلار اسکریپت خارجی ای بی رو خرید
این چیزی نداره خیلی حرفه ها توش نمی دونم چرا مردم ایران تو هیچ رشته دیگه ای اینجوری نیستن مثلا طرف یه دندون پزشکه با انبر یه دندون می کشه و خلاص البته اونم نمیگم ساده هستا ولی کلا هیشکی نمیگه مگه چی کار کردی این کار چیزی نبود اما به برنامه نویسی که میرسه همه استاد همه فن هستن حتی گوگل هم بخوان سفارش بدن میگن چیزی نداره که یه باکس جستجو هست و یه دکمه
دوست من ایسام قطعا برای ارائه اون خدمات یک طراحی کامل داره که نیاز این طراحی کامل قبلش یک تحلیل کامل هست و همه اینا نیاز به زمان و هزینه داره

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
این چیزی نداره خیلی حرفه ها توش نمی دونم چرا مردم ایران تو هیچ رشته دیگه ای اینجوری نیستن مثلا طرف یه دندون پزشکه با انبر یه دندون می کشه و خلاص البته اونم نمیگم ساده هستا ولی کلا هیشکی نمیگه مگه چی کار کردی این کار چیزی نبود اما به برنامه نویسی که میرسه همه استاد همه فن هستن حتی گوگل هم بخوان سفارش بدن میگن چیزی نداره که یه باکس جستجو هست و یه دکمه
دوست من ایسام قطعا برای ارائه اون خدمات یک طراحی کامل داره که نیاز این طراحی کامل قبلش یک تحلیل کامل هست و همه اینا نیاز به زمان و هزینه داره
دلیلش اینه که برنامه نویس ایرانی از نظر درآمد خودشو با پزشک تو ایران ووبرنانه نویس های استخدام شده در سیلیکون ولی مقایسه می‌کنه و وقتی با واقعیت روبرو میشن بهشون بر می خوره
این که من میگم ایسام چیزی نداره منظورم این نیست که خود اسکریپت ایسام چیزی نداره منظورم اینه که در مقایسه با هزینه استخدام یک برنامه نویس و اسکریپت های آماده موجود که باعث میشه پروژه از صفر شروع نشه پروژه چیزی نداره که بخوایم هفتاد تومن هزینه اش کنیم به جرئت میتونم بگم شصت تا هفتاد درصد کار را با یک اسکریپت خارجی آماده می تونیم پیش ببریم و در واقع برای بقیه پروژه باید هفتاد تومن هزینه کرد وقتی با ماهی یک و نیم میشه یه کد نویس استخدام کرد به نظرم برای سی چهل درصد کار هفتاد تومن خیلی مبلغ زیادی محسوب میشه

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
دلیلش اینه که برنامه نویس ایرانی از نظر درآمد خودشو با پزشک تو ایران ووبرنانه نویس های استخدام شده در سیلیکون ولی مقایسه می‌کنه و وقتی با واقعیت روبرو میشن بهشون بر می خوره
این که من میگم ایسام چیزی نداره منظورم این نیست که خود اسکریپت ایسام چیزی نداره منظورم اینه که در مقایسه با هزینه استخدام یک برنامه نویس و اسکریپت های آماده موجود که باعث میشه پروژه از صفر شروع نشه پروژه چیزی نداره که بخوایم هفتاد تومن هزینه اش کنیم به جرئت میتونم بگم شصت تا هفتاد درصد کار را با یک اسکریپت خارجی آماده می تونیم پیش ببریم و در واقع برای بقیه پروژه باید هفتاد تومن هزینه کرد وقتی با ماهی یک و نیم میشه یه کد نویس استخدام کرد به نظرم برای سی چهل درصد کار هفتاد تومن خیلی مبلغ زیادی محسوب میشه
دوست من توجه شما رو به نکاتی جلب می کنم
1-اینکه درآمد پزشک در ایران بالا هست علتش رو شما و بقیه بهتر می دونید در حالی که درآمد جهانی یک پزش اینگونه نیست
2-یک پزشک با بدنی رو برو هست که همیشه ثابته فکر نکنم امروز یکی اپاندیسش یه جور باشه و فردا یه جور دیگه وقتی یه بار یاد گرفت دیگه تا ته عمرش میشینه به برداشت درامد از اون دانش اما یه برنامه نویس هر روز باید به روز رسانی کنه دانشش رو
3-اینکه می فرمایید برنامه نویس ایرانی خودشو با سیلکون ولی ها مقایسه می کنه چرا نباید این کار رو بکنه برنامه نویسی علمی هست که هیچکس نتونسته محدودش کنه مثل خودرو نیست که مثلا بگیم اونا بنز تولید می کنن با فلان فناوری و چون ایران نداره پراید می زنه برنامه نویسی که در گوگل در ماکروسافت کار می کنه همون کدی رو بلده که یه برنامه نویس حرفه ای حتی در روستا داره اون رو می زنه پس هر دو یکی هستن اما مشخصا پزشکای ایرانی با خارجی یکی نیستن
4-اونی که شما ادعا می کنید با یک و نیم میره استخدام میشه نتیجه کارشم همون یک و نیم میرزه هر چند شما بهتر می دونید که اگر حقوق واقعی فردی داده نمیشه دلیل بر این نیست که بگیم کلا همه کارها باید مفت باشه
5-دوستی که گفتن 50 میلیون یک سیستم استاندارد رو برا شما از پایه گفتن نه یه اسکریپت خارجی که وصله و پینش کنی برای یه کار
6-بیشتر کسب و کاارها اول با وردپرس شروع می کنن اما وقتی کارشون گرفت و تو خیلی بخشا موندن میرن چند برابر هزینه می کنن و سیستم خودشون رو تولید می کنن

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
دوستان کس دیگه ای نظر نداره؟ در مورد بودجه مورد نیاز برای نوشتن اسکریپت ایسام نه صرفا از صفر
نظر خودم حدود سی تومنه

بالا