برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بازار خودرو + اخبار و رویدادهای مربوط به خودرو

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
برای اینکه به چنین چیزی برسیم خیلی چیزها باید تو این کشور تغییر کنه(!) شاید هم همه چیزها! با ساختار فعلی و شرایط موجود این چیزی که میگید امکان تحققش زیر صفره!

100%
اون قسمت (تاسیس کمپانی بدون حضوری ایرانی جماعت!) حالت طنز (و البته آرزو) داشت.

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
وضعیت بازار خودرو همچنان همونیه که 1 ماه پیش اینجا گفتم. قیمت ها بالاست، خریدار مطلقا وجود نداره ولی فروشنده هم حاضر نیست پایین بیاد. خودروهای صفر 97 سه ماهه آخر هنوز رو دست فروشنده (شخصی-بازار آزاد) مونده و 98ای ها هم به مرور داره اضافه میشه. تو این مدت فقط یه سری ماشین های مشترک (اچ سی کراس و تندر و ساندرو) یه افت 10% قیمت داشتن که عملا هیچ دردی رو دوا نمیکنه چون قبلش به فاصله 40 روز یه افزایش 30% الی 70% داشتن.

قضیه آزادسازی ماشین هیبریدی هم دردی رو دوا نمیکنه. اولا طبقه متوسط همچنان (اگر تعرفه گمرکی و غیره رو 0 هم در نظر بگیریم) نمیتونه با دلار 15 تومن از اون ماشین ها بگیره، سرچ که کردم زده مدل استارتر/پایه هیوندای Ioniq به قیمت 22400 دلار (یعنی 336 میلیون + کلی هزینه های جانبی) ارزونترین هیبریدی صفر کیلومتره. دوما اگر هم روزی چنین اتفاقی بیفته (که نمیفته) امتیاز وارداتش رو میدن به چند تا شرکت خودی و دوباره همون آش و همون کاسه. این طرح به اون شکلی که برخی تصور میکنن اتفاق نخواهد افتاد.

راهش اینه یکبار برای همیشه اعلام کنند ما چیزی به نام «صنعت خودروسازی» نداریم و خلاص. بسپارن دست کمپانی های درجه 2 و 3 اروپایی (که هزار برابر بهتر از ایران خودرو و سایپا هستند) که اونها از صفر شروع کنند به تولید و عرضه خودرو اقتصادی مناسب. شرط هم بذارن که مدیریت (و کل اعضای هیئت مدیره) توش ایرانی نباشه! چون میشه مثل کرمان موتور و رامک خودرو و بقیه دزدها. مگه میشه ساده ترین اجزای ماشین های آشغال تولیدی رو نتونن تامین کنن و بگن صنعت خودروسازی. این انحصار تا وقتی شکسته نشه دردی دوا نمیشه. حتی جدی شدن پیشنهاد آزادسازی واردات خودروهای دست دوم (با اینکه این هم به اون شکلی که برخی فکر میکنن اقتصادی نیست و مشکلات قطعه خواهد داشت) هم میتونه این دو شرکت سرطان زا رو کمی تکون بده.
داداش فکرشو بکن اعلام کنن ما چیزی به نام خودروسازی(حلبی سازی) نداریم بعد باید در ایران خودرو و سایپا رو گل بگیرن
بعدش واردات خودرو آزاد بشه بهترین ماشین ها رو میشه با بهترین قیمت خرید ماشین های فول آپشن خارجی با بهترین امکانات رو
اون موقع هست که کاهش شدید قیمت خودرو رو میبینیم

ماشینای ایران خودرو و سایپا ی تو بازار هم همه باید برن سطل آشغالی و دیگه کسی نیگاشون نمیکنه چه برسه به اینکه بخرتشون:D
البته اشتباه نشه ضایعات آهنشون و لاششون را میخرن مراکز اسقاط

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
داداش فکرشو بکن اعلام کنن ما چیزی به نام خودروسازی(حلبی سازی) نداریم بعد باید در ایران خودرو و سایپا رو گل بگیرن
بعدش واردات خودرو آزاد بشه بهترین ماشین ها رو میشه با بهترین قیمت خرید ماشین های فول آپشن خارجی با بهترین امکانات رو

ماشینای ایران خودرو و سایپا ی تو بازار هم همه باید برن سطل آشغالی و دیگه کسی نیگاشون نمیکنه چه برسه به اینکه بخرتشون:D
البته اشتباه نشه ضایعات آهنشون و لاششون را میخرن مراکز اسقاط

حالا آخرین مدل فول آپشن هم نه، در حد ماشین های رده 2 و 3 اروپای شرقی هم ما راضی هستیم اگه قیمتش اقتصادی باشه!!

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
برادر گرامی! شما تو حساب بانکیت ریال وجود داره، با ریال نمیتونی تویوتا و هیوندای و بنز و ... بخری. برای خرید این قبیل خودروهای فول آپشن با بهترین کیفیت باید به کارخونه خارجی دلار بدی

وقتی که شما و هزاران نفر دیگه راه بیفتید تو بازار و صرافی ها دنبال دلار تا خودرو وارد کنید اون موقع به دلیل تقاضای بیش از حد و نبودن دلار به اندازه کافی، ظرف مدت کوتاهی قیمت ارز چندین برابر میشه و باید برای خرید ماشین فول آپشن خارجی با بهترین امکانات به جای 1 میلیارد تومن، 3 میلیارد تومن بدید. بعدش هم به دلیل افزایش چند برابری قیمت ارز همون پرایدی که تا قبل از این 50 میلیون بود، قیمتش به 150 میلیون میرسه. بعدش هم تمام اقلام و اجناس بازار به دلیل افزایش قیمت ارز 3 برابر میشه و ...

دلیل اینکه در ماه های اخیر دلار روی قیمتهای فعلی(11 12 13 14) باقی مونده همین ممنوعیت واردات کالاهای مختلف از جمله خودروئه.

شما اقتصاد رو با اداره بوفه دبستان اشتباه گرفتی برادر.

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
برادر گرامی! شما تو حساب بانکیت ریال وجود داره، با ریال نمیتونی تویوتا و هیوندای و بنز و ... بخری. برای خرید این قبیل خودروهای فول آپشن با بهترین کیفیت باید به کارخونه خارجی دلار بدی

وقتی که شما و هزاران نفر دیگه راه بیفتید تو بازار و صرافی ها دنبال دلار تا خودرو وارد کنید اون موقع به دلیل تقاضای بیش از حد و نبودن دلار به اندازه کافی، ظرف مدت کوتاهی قیمت ارز چندین برابر میشه و باید برای خرید ماشین فول آپشن خارجی با بهترین امکانات به جای 1 میلیارد تومن، 3 میلیارد تومن بدید. بعدش هم به دلیل افزایش چند برابری قیمت ارز همون پرایدی که تا قبل از این 50 میلیون بود، قیمتش به 150 میلیون میرسه. بعدش هم تمام اقلام و اجناس بازار به دلیل افزایش قیمت ارز 3 برابر میشه و ...

دلیل اینکه در ماه های اخیر دلار روی قیمتهای فعلی(11 12 13 14) باقی مونده همین ممنوعیت واردات کالاهای مختلف از جمله خودروئه.

شما اقتصاد رو با اداره بوفه دبستان اشتباه گرفتی برادر.
صبر داشته باش برادر گرامی!
مذاکره که شد و دلار حبابش ترکید و قیمتش کشید پائین و به قیمت واقعی خودش رسید و ریال هم که توسط آمریکا تضعیف شده به ارزش اصلی خودش رسید این مشکلا حل میشه برادر!
ترامپ در یکی از مصاحبه هاش گفته بود ریال را نابود میکنم و این افت ریال یکی از دلایلش همین بود ولی حالا که حرف از مذاکره میزنه اگه مذاکره کنه ریال هم دوباره ارزش سابق خودشو پیدا میکنه داداش فقط صبر داشته باش داداش
بعدش خودم یه خودرو فول اپشن میخرم میام در بوفه مدرستون یه بوق میزنم برات :D
نمیدونم چرا پست های اکثر شما منو یاد اون شخصیت کارتون گالیور میندازه که همش میگفت:
من میدونم نمیشه من میدونم نمیشه
ما هر چی گفتیم شماها میگین من میدونم نمیشه:confused: چون اگه بشه برای ما بد میشه:D
سود ما تو بالا رفتن دلار و گرونی و بی ارزش شدن ریاله :eek:

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
ما هر چی گفتیم
چیزهایی که شما میگید حرفهای کوچه بازاری و عوامانست.

موضوع اقتصاد ایران فقط تحریم و مذاکره و ارزش ریال نیست. آزادسازی واردات در کنار آزادسازی قیمت سوخت معنا پیدا میکنه. روزی که قرار باشه واردات خودرو آزاد بشه(بر فرض محال) به صورت پیشفرش قیمت سوخت هم باید آزاد بشه. اون موقع شوک ناشی از 5 برابر شدن قیمت بنزین و گازوئیل یه تورم 100 تا 150 درصدی به اقتصاد نحیف و پوسیده کشور تحمیل میکنه.

ایران از معدود کشورهای دنیاست که خارج از چرخه اقتصادی جهانه و 40 سال قوانین جهانی و بین المللی اقتصاد در اون اجرا نشده. این موضوع باعث شده اقتصاد ایران رفته رفته به مرحله انحطاط نزدیک شه و هیچ ارتباطی هم به تحریم و ارزش ریال نداره.

به طور مثال در حال حاضر 16 تا از 17 صندوق بازنشستگی کشور ورشکسته هستند و 15% بودجه جاری کشور صرف پرداخت به این صندوق ها میشه. به زبان ساده یعنی دولت نفت میفروشه و پولش رو به عنوان حقوق ماهیانه میده به بازنشسته هایی که در اصل حقوقشون رو باید از جای دیگه ای(صندوق های بازنشستگی) بگیرن(!)

نوش جونت مبارکت باشه.
ونزوئلایی ها که 2 برابر ایران ذخایر نفت دارن و جمعیتشون 50 میلیون نفر کمتر از ایرانه در دهه 2000 وقتی پول سرشار نفت توسط هوگو چاوز خرج رفاه و خدمات اجتماعی ارزون قیمت میشد و بنزین رو به یک دهم قیمت جهانی تو باک پر میکردن همین رویاها رو داشتن.

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
صبر داشته باش برادر گرامی!
مذاکره که شد و دلار حبابش ترکید و قیمتش کشید پائین و به قیمت واقعی خودش رسید و ریال هم که توسط آمریکا تضعیف شده به ارزش اصلی خودش رسید این مشکلا حل میشه برادر!
ترامپ در یکی از مصاحبه هاش گفته بود ریال را نابود میکنم و این افت ریال یکی از دلایلش همین بود ولی حالا که حرف از مذاکره میزنه اگه مذاکره کنه ریال هم دوباره ارزش سابق خودشو پیدا میکنه داداش فقط صبر داشته باش داداش
نمیدونم چرا پست های اکثر شما منو یاد اون شخصیت کارتون گالیور میندازه که همش میگفت:
من میدونم نمیشه من میدونم نمیشه
ما هر چی گفتیم شماها میگین من میدونم نمیشه:confused: چون اگه بشه برای ما بد میشه:D
سود ما تو بالا رفتن دلار و گرونی و بی ارزش شدن ریاله :eek:
دوست عزیز مگه قیمت دلار از سال 96 به خاطر پاره کردن برجام و وضع تحریم های جدید توسط ترامپ بالا رفته بود که حالا انتظار داشته باشیم در صورت توافق جدید و رفع تحریم ها دوباره پایین بیاد؟ شما دقیقا مثل همونایی حرف می زنی که سر توافق قبلی انتظار داشتن دلار سه هزار تومنی بیاد زیر هزار تومن؛ که هیچوقت هم نیومد. همونطور که دوستان گفتن حجم نقدینگی کشور نسبت به چند سال پیش چند برابر شده پس این همه افزایش قیمت اصلا عجیب نیست و ربطی هم به تحریم و توافق و ... نداره.

پ.ن: لطفا به من انگ نزنید که رفته ارز و طلا و ملک و غیره خریده و این حرفای نخ نما شده رو تکرار نکنید. من خیلی بیشتر از شما دوست دارم دلار بیاد پایین ولی وضع اقتصاد کشور داغون تر از این حرفاست که بخواد با این حرفا و امیدای الکی درست بشه.

Last edited:

021nima

Registered User
لایک‌ها
376
سلام
206 بهتره یا پارس یا 405 ( بودجه 50 میلیون )

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
سلام
206 بهتره یا پارس یا 405 ( بودجه 50 میلیون )
سوال شما مشکل زیرساختی داره:general304:
هم 206 خوبه هم پارس
اما با این پول نه 206 به درد بخور گیرت میاد نه پارس:(

zolali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
60
دوست عزیز مگه قیمت دلار از سال 96 به خاطر پاره کردن برجام و وضع تحریم های جدید توسط ترامپ بالا رفته بود که حالا انتظار داشته باشیم در صورت توافق جدید و رفع تحریم ها دوباره پایین بیاد؟ شما دقیقا مثل همونایی حرف می زنی که سر توافق قبلی انتظار داشتن دلار سه هزار تومنی بیاد زیر هزار تومن؛ که هیچوقت هم نیومد. همونطور که دوستان گفتن حجم نقدینگی کشور نسبت به چند سال پیش چند برابر شده پس این همه افزایش قیمت اصلا عجیب نیست و ربطی هم به تحریم و توافق و ... نداره.

پ.ن: لطفا به من انگ نزنید که رفته ارز و طلا و ملک و غیره خریده و این حرفای نخ نما شده رو تکرار نکنید. من خیلی بیشتر از شما دوست دارم دلار بیاد پایین ولی وضع اقتصاد کشور داغون تر از این حرفاست که بخواد با این حرفا و امیدای الکی درست بشه.
بخشی از مشکلات به خاطر تحریم و تهدیدهای ترامپ که کاملا درسته اما دقیقا دوستمون درست میگه نقدینگی کشور میگن 1500 هزاز هزار میلیارد تومن که من نمی دونم چقدر میشه و می تونه مثل یک سیل ویرانگر هر چیزی رو نابود کنه و اصلا فراموش نکنیم که حتی در زمان مذاکرات برجام و نهایتا امضای اون در بهترین شرایط که آمریکا خیلی مهربان تر از امروز بود دلار از کانال 3000 پایین تر نیامد و فاصله خودش رو از 1000 قبل از تحریم ها حفظ کرد و اجازه این رو ندادند تا مردم احساس کنند تا دلار کاهش پیدا کرده و برجام خیلی تاثیر گذار بوده برای همین در صورت انجام مذاکرات آینده تنها کمی تخلیه حباب خواهیم داشت چون مقامات بانک مرکزی این اجازه رو نخواهند داد .

021nima

Registered User
لایک‌ها
376
سوال شما مشکل زیرساختی داره:general304:
هم 206 خوبه هم پارس
اما با این پول نه 206 به درد بخور گیرت میاد نه پارس:(
پول بیشتر ندارم لامصب خیلی گرون شده
صفرش 40 تومن بود کار کردیم یه عمر بخریم لامصب یهو 3 برابر شد :(

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,811
دوستان 60 تومن ارزش داره رانا بخرم؟
با 62 63 رانای تمیز گیر میاد

lion33

Registered User
لایک‌ها
316
همه این رو میگن
ولی هیشکی نمیگه
این با 206 sd هیچ فرقی نداره!
2 3 تا فرق جزئی داره
عوضش کلی قیمتش کمتره!
من کلی در مورد رانا تحقیق کردم دوست عزیز.
ببین از لحاظ موتوری هیچ تفاوتی با SD نداره حتی من شنیدم لنت ترمز و کلی قطعات دیگش کاملن مشترکه.
تفاوتشون تو ظاهره. پلت فرم جفتشون یکیه. طوریکه از بغل میبینی انگار یکی هستند.
از لحاظ اتاق خب SD شیکتر و بهتر هست. ولی رانا داخلیش مثل پراید و تندر و ایناست.
صندوق رانا بزرگتره مقداری. قیمتش پایینتره به مراتب.
فقط یک بدی رانا داره مثل SD مشتری دست به نقد نداره متاسفانه و چیزی که تو بازار عرفه، رانا خرید و فروش کمتر میشه و اصطلاحا تو سرش زیاد میزنن.
ولی به نظرم رانا مدل بالاتر بگیری بهتر از SD مدل پایینه. باز نظر خودتونه.
ولی دونکته در مورد خرید رانا حتما دقت کن. یک اینکه حتما مدل LX یا فول رو بخر
نکته دوم حتی الامکان مدل 95/96/97 بخر. چون مدلهای پایینتر نقص برقی داره بعضی از خودروهاش. یکی از اقوام 95 صفر خرید هنوز داره کاملن بدون خرجی دستشه. شتابش عالیه. TU5

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,811
من کلی در مورد رانا تحقیق کردم دوست عزیز.
ببین از لحاظ موتوری هیچ تفاوتی با SD نداره حتی من شنیدم لنت ترمز و کلی قطعات دیگش کاملن مشترکه.
تفاوتشون تو ظاهره. پلت فرم جفتشون یکیه. طوریکه از بغل میبینی انگار یکی هستند.
از لحاظ اتاق خب SD شیکتر و بهتر هست. ولی رانا داخلیش مثل پراید و تندر و ایناست.
صندوق رانا بزرگتره مقداری. قیمتش پایینتره به مراتب.
فقط یک بدی رانا داره مثل SD مشتری دست به نقد نداره متاسفانه و چیزی که تو بازار عرفه، رانا خرید و فروش کمتر میشه و اصطلاحا تو سرش زیاد میزنن.
ولی به نظرم رانا مدل بالاتر بگیری بهتر از SD مدل پایینه. باز نظر خودتونه.
ولی دونکته در مورد خرید رانا حتما دقت کن. یک اینکه حتما مدل LX یا فول رو بخر
نکته دوم حتی الامکان مدل 95/96/97 بخر. چون مدلهای پایینتر نقص برقی داره بعضی از خودروهاش. یکی از اقوام 95 صفر خرید هنوز داره کاملن بدون خرجی دستشه. شتابش عالیه. TU5
ممنون از نظرتون
منم دقیقا به همین رسیدم
تفاوت قیمتش زیاده
۲۵ تومن قیمت بازارش فرق داره
دو سه تا فرق جزعی داره که به نظرم به این مقدار پول واقعا نمیرزه

milade

Registered User
لایک‌ها
1,079
دوستان با بودجه 120 تا 180 تومن چه خودرویی رو پیشنهاد میکنید؟ واسه یه ماه اینده میخوامش پس نمیتونم تحویل مدت دار بگیرم، بازار ازاد یا فوری نیازمه ...
ترجیح میدم حداقل 96 باشه و با توجه به اینکه یکی دو سال دیگه میفروشمش خیلی اذیت نشم.
خودم به 207 اتومات دارم فکر میکنم اما گفتم شاید پیشنهاد بهتر باشه.
ممنونم

asire_eshgh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
سلام دوستان
من در آبان سال قبل یه پراید 131 پیش فروش کردم با تحویل خرداد 98
11 میلیون واریز کردم
الان بخوان ماشین رو تحویل بدن رو چه قیمتی باهام حساب میکنن؟؟
22 میلیون یا 33 میلیون
ممنونم جواب بدین

بالا