برگزیده های پرشین تولز

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
سامانه سجام، ویرایش اطلاعات حساب بانکی، جایی برای وارد کردن شبا نداره. حساب بانکی رو ویرایش کردم الان شماره حساب برای سامان هست شبا برای قبلی، تجارت :general210:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
یک نگاهی به دوره یک ماهه ریزمعاملات سهام شرکت #ورنا انداختم. انگار یک عده ای را آورده اند و بهشان گفته اند چشم بسته سهم بخرید!

در ریز سهام واگذار شده آمده که #خساپا را به قیمت هر سهم 1125 ریال خریده اند و به قیمت 1695 ریال فروخته اند. بد نخریدند. اما در ریز سهام تحصیل شده رفته اند سایپای 1776 ریالی را اوج قیمت گرفته اند. اکنون قیمت هر سهم سایپا 1494 ریال است. آخر بر روی چه حسابی این خرید انجام شده است؟ سایپا که بنیاد ندارد، اگر هم به نیت تجدید ارزیابی خریده اند آیا باید در این قیمت #خساپا را می گرفتند؟

حالا این ساپیا یک نمونه اش است. در خیلی از سهم ها در اوج خریده اند و در ضرر سنگینی فرو رفته اند.

ما که به #ورنا ورود کردیم، تا ببینیم خدا چه می خواهد.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
یک نگاهی به دوره یک ماهه ریزمعاملات سهام شرکت #ورنا انداختم. انگار یک عده ای را آورده اند و بهشان گفته اند چشم بسته سهم بخرید!

در ریز سهام واگذار شده آمده که #خساپا را به قیمت هر سهم 1125 ریال خریده اند و به قیمت 1695 ریال فروخته اند. بد نخریدند. اما در ریز سهام تحصیل شده رفته اند سایپای 1776 ریالی را اوج قیمت گرفته اند. اکنون قیمت هر سهم سایپا 1494 ریال است. آخر بر روی چه حسابی این خرید انجام شده است؟ سایپا که بنیاد ندارد، اگر هم به نیت تجدید ارزیابی خریده اند آیا باید در این قیمت #خساپا را می گرفتند؟

حالا این ساپیا یک نمونه اش است. در خیلی از سهم ها در اوج خریده اند و در ضرر سنگینی فرو رفته اند.

ما که به #ورنا ورود کردیم، تا ببینیم خدا چه می خواهد.
ورنا یه جورایی بازارساز خودورویی هاست بعضی وقتا از بالا بهش دستور میدن که مثلا ایران خودرو یا سایپا رو از صف فروش جمع کن یا صف خرید رو عرضه کن و...

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
خب امروز #ورنا صف خرید شد. البته سبزی بازار هم بی تاثیر نبود.

بین سه گزینه گیر کرده ام: #ثمسکن / #ومعادن / #کاما

هر سه این شرکت ها به شدت بنیه ای قوی دارند اما جوری هم نیستند که به دلم بنشینند. وضعیت مسکن خراب است اما به نظرم خرید شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی در نماد #ثمسکن بی دلیل نیست. چون بنده #والبر را داشتم و این توسعه ملی هی خرید می زد و چند روز است صف خرید می شود. نمودارش هم به نظرم خوب است. هرچند میزان فروش شرکت خیلی افت داشته است اما شرکت ضرردهی نیست.
-----------

#کاما از لحاظ صادراتی خیلی دچار افت شده است. اگر خاطرم مانده باشد سال گذشته 17 میلیون دلار صادرات داشت که این میزان به 1 میلیون دلار رسیده است. البته باز هم شرکت ضرردهی نیست اما خب میزان فروشش کم شده است. باز هم نمودارش برایم جالب است.

-----------

#ومعادن حقوقی بدی دارد. کدال را نگاه نکردم. Fipiran می گوید که سود خالص بیشتر است اما به این سامانه اعتماد ندارم. زیرا Tsetmc، ای پی اس #ومعادن را 511 زده اما Fipiran عدد 8 را برای ای پی اس ثبت کرده است. اگر یادتان باشد یک زمانی هم گفتم که این Fipiran خیلی قابل اعتماد نیست. اعدادش با سامانه کدال همخوانی ندارد.

چند شب پیش از محمد حسین ادیب یک ویدئو می دیدم که او می گفت اعداد مندرج در سامانه کدال را قبول ندارد :confused:

خلاصه حس می کنم بروم سمت #ثمسکن. شاید هم کمی صبر کنم .... از دوستان اگر کسی درباره این سه سهم نظری داشت، از شنیدنش خوشحال می شوم.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
من واقعا نمیدونم بازار روی چه حساب و کتابی سراغ خودرو خساپا و ... میره
خودرو به ازای هر سهم 671 تومن زیان ساخته و وضعیت خودرو سازی ایران هم که مشخصه .
ارزش زمین و ملک هم که سودی بحال سهامدار نداره .
واقعا این موضوع برای من عجیبه !

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
@4058423

خب همانطور که پیش بینی کرده بودید:

#دانا از 520 تومان به 551 تومان رسید :general601: نمودارها هم موید این مطلب هستند که روند صعودی باقی می ماند.

#فبیرا هم از 415 تومان به 460 تومان رسید. هرچند بنده اگر بودم از خرید این سهم اجتناب می کردم.

#ذوب هم کماکان بدون تغییر خاصی در محدوده 148 تا 150 تومان نوسان می کند. نظر گذشته ام در خصوص #ذوب را پس می گیرم و اگر در قیمت 148 می خریدمش در قیمت 151 از شرش خلاص می شدم.

به نظر که ایشان سهم های بدی را پیشنهاد نکردند! هجمه دوستان به این کاربر را درک نمی کنم. به نظرم تحلیل بنیادی جواب نمی دهد. این حرف من نیست حرف آقای بولکفوسکی است:

«توماس بولکوفسکی» مطالعۀ استادانه‌ای در مورد سرمایه‌گذاری در سهام با تجزیه‌ و تحلیل بنیادی به عمل آورد. در ابتدا سودهای مناسبی کسب کرد و سرمایۀ وی با فراز و نشیب در حال رشد بود؛ اما بعدها متوجه شد که هیچ سودی در طی یک سال کسب نکرده است. بدتر از آن هر سهامی می‌خرید بلافاصله سقوط می‌کرد! به همین علت مجذوب تحلیل تکنیکال شد.

4058423

Registered User
لایک‌ها
1,875
@4058423

خب همانطور که پیش بینی کرده بودید:

#دانا از 520 تومان به 551 تومان رسید :general601: نمودارها هم موید این مطلب هستند که روند صعودی باقی می ماند.

#فبیرا هم از 415 تومان به 460 تومان رسید. هرچند بنده اگر بودم از خرید این سهم اجتناب می کردم.

#ذوب هم کماکان بدون تغییر خاصی در محدوده 148 تا 150 تومان نوسان می کند. نظر گذشته ام در خصوص #ذوب را پس می گیرم و اگر در قیمت 148 می خریدمش در قیمت 151 از شرش خلاص می شدم.

به نظر که ایشان سهم های بدی را پیشنهاد نکردند! هجمه دوستان به این کاربر را درک نمی کنم. به نظرم تحلیل بنیادی جواب نمی دهد. این حرف من نیست حرف آقای بولکفوسکی است:
ممنونم از شما و اینکه درک میکنید بورس رو :general504: معمولا تحلیل بنیادی در بازار بورس ایران جوابگو نیست و دلیل این حرفم همین سهام ذوب هست که گفتم . ذوب با اون پشتوانه مالی و خبر های درجه یک مالی باید سهامش پرواز میکرد اما چون بورس ایران تحلیل پذیر نیست درجا میزنه !

دانا و فبیرا بسیار آینده دار هستند و پیشنهاد خرید فبیرا رو همچنان به دوستان دارم حتی از شنبه که احتمال خیلی زیاد با 20% مثبت کاروشو شروع کنه بعد از چند روز تعطیلی :)

اما در نهایت یک موضوع رو خدمت شما عزیزان و به خصوص دوست عزیز که بنده رو تگ فرمودید بگم که سعی کنید در بورس ایران به هیچ سهمی تعصب نداشته باشید

بورس جای حدس و گمان و بزن برو نیست ! تحلیل کنید خودتون و اگر دوست ندارید تحلیل کنید و توانش نیست و ... ! سرمایه کمی رو برای خرید و فروش قرار بدید

کلا یادتون باشه 20 تا 30% سرمایه ای که دارید رو وارد بورس کنید تا خدایی نکرده اگر سرمایه شما نابود شد . زندگیتون نابود نشه

شاد باشید و از زندگی لذت ببرید :general504:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
اولا کدوم هجمه؟! کسی به این آقا خرده نگرفت که سهمات خوب نیست
دوما چون یه سهم کلا 3 درصد سوده داده این آقا بورسو درک میکنه و ما نمیکنیم؟ اونم تو این بازار که فعلا همه روی سهم های غیردلاری اند
والا منم چند روز پیش روی هزار و شیشصد و صف فروش کمنگنز به یکی این سهمو پیشنهاد دادم تا همین دو سه روز پیش هزار و هشتصد میشد داد صف خرید پس بیام ادعای استادی کنم و به بقیه بگم من بورسو درک میکنم شما نمیکنید؟ اتفاقا برعکس ناراحتم و دارم فکر میکنم که بهتر باشه چنجش کنم

سهم که زیر پنجاه درصد سود بده ارزش سرمایه گذاری نداره دلت خوشه حاجی

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
یک پرسش:

1- سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا با نماد #ورنا صورت های مالی 2 شرکت خارجی با نام های DHF و SUNCO را بر روی سامانه کدال منتشر کرده است اما بنده نام این شرکت ها را بر روی پرتفوی #ورنا نمی بینم! الان دقیقا باید چه کرد؟ به هرحال دو شرکت خارجی می توانند برای #ورنا درآمد ارزی قابل توجهی به ارمغان بیاورند اما نامی از آن ها در سبد #ورنا نیست!!!

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
این سهمها مناسبند برای خرید
فاراک
فاذر
شفارس
غفارس
فباهنر

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
دوستان اپ کاپا معتبر هستش ؟ کسی استفاده کرده
راستش من کد بورسی دارم (به واسطه سهامی که داشتم برای پدیده شاندیز برام خودشون درست کردن) ولی تا حالا طرف سهام ها نیومدم با کدم میتونم خریدو فروش کنم . نرم افزار خاصی باید نصب کنم
این اپ کاپا رو تو یه سایت دیدم که رو گوشی نصب میشد.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
من واقعا نمیدونم بازار روی چه حساب و کتابی سراغ خودرو خساپا و ... میره
خودرو به ازای هر سهم 671 تومن زیان ساخته و وضعیت خودرو سازی ایران هم که مشخصه .
ارزش زمین و ملک هم که سودی بحال سهامدار نداره .
واقعا این موضوع برای من عجیبه !

احتمالا بدون هیچ حساب و کتابی!

شاید از نظر بنیادی بحث تجدید ارزیابی (همانطور که فرمودید) بعلاوه واگذاری سهام دولت باعث جذابیت این دو شرکت برای سهامداران شود. البته الان داشتم نمودار گروه های صنعتی را نگاه می انداختم، انصافا گروه خودرو کمی وسوسه ام کرد! از تیرماه یک روند نزولی داشته و به نظر می رسد در حال شکل گیری یک روند صعودی است.

Last edited:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
دوستان اپ کاپا معتبر هستش ؟ کسی استفاده کرده
راستش من کد بورسی دارم (به واسطه سهامی که داشتم برای پدیده شاندیز برام خودشون درست کردن) ولی تا حالا طرف سهام ها نیومدم با کدم میتونم خریدو فروش کنم . نرم افزار خاصی باید نصب کنم
این اپ کاپا رو تو یه سایت دیدم که رو گوشی نصب میشد.

باید از طریق کارگزاری ها خرید و فروش انجام دهید.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
احتمالا بدون هیچ حساب و کتابی!

شاید از نظر بنیادی بحث تجدید ارزیابی (همانطور که فرمودید) بعلاوه واگذاری سهام دولت باعث جذابیت این دو شرکت برای سهامداران شود. البته الان داشتم نمودار گروه های صنعتی را نگاه می انداختم، انصافا گروه خودرو کمی وسوسه ام کرد! از تیرماه یک روند نزولی داشته و به نظر می رسد در حال شکل گیری یک روند صعودی است.

تعداد بسیار زیادی صنعت و شرکت سود ده در بورس تهران حضور دارند . بنظر من بهتره فعالان در بورس از بین اون شرکتها دست به انتخاب سهم بزنند . چه کاریه بین 500 تا شرکت آدم بره سراغ شرکتهای زیان ده ؟!

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
تعداد بسیار زیادی صنعت و شرکت سود ده در بورس تهران حضور دارند . بنظر من بهتره فعالان در بورس از بین اون شرکتها دست به انتخاب سهم بزنند . چه کاریه بین 500 تا شرکت آدم بره سراغ شرکتهای زیان ده ؟!

سود در زیان است :D #شمواد را ببین! البته آن زمان که #شمواد رشد کرد بنده اصلا کد معاملاتی بورس نداشتم. اما می گویند یک سهامدار حقیقی با 180 میلیون سرمایه گذاری ظرف یک سال 22 میلیارد برداشت کرد. سهم 90 تومانی یک دفعه شد 9 هزار تومان!!!!

جدای از شوخی به نظرم حرف استاد ادیب باید سرلوحه کار همه باشد. بنیادی انتخاب کن و تکنیکال بخر...

پ.ن. به نظرم گروه بهمن تنها شرکت خودرو سازی است که زیان نمی سازد. نمودار خوبی هم دارد. کمی تامل برایش جایز است.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام
دوستان مراقب یکسری شرکت ها باشید به اسم بورس دارن پول از مردم میگیرن بعد میگن فعلا سهام بسته شده معلوم نیست کی باز بشه و ...

تعداد این شرکت ها و افراد داره زیاد میشه

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
سود در زیان است :D #شمواد را ببین! البته آن زمان که #شمواد رشد کرد بنده اصلا کد معاملاتی بورس نداشتم. اما می گویند یک سهامدار حقیقی با 180 میلیون سرمایه گذاری ظرف یک سال 22 میلیارد برداشت کرد. سهم 90 تومانی یک دفعه شد 9 هزار تومان!!!!

جدای از شوخی به نظرم حرف استاد ادیب باید سرلوحه کار همه باشد. بنیادی انتخاب کن و تکنیکال بخر...

پ.ن. به نظرم گروه بهمن تنها شرکت خودرو سازی است که زیان نمی سازد. نمودار خوبی هم دارد. کمی تامل برایش جایز است.

طرف دیگر قضیه رو هم در نظر بگیرید . در همین شمواد در روز 11 تیر همین امسال 1250 نفر این سهم رو در سقف قیمتی خریدند . و تا امروز یعنی کمتر از 2 ماه 30% ضرر کردند . و خیلی از اینها شاید از سرمایه گذاری در بورس زده شوند .
کلا من باد کردن سهام کوچک و زیانده را کاری خلاف مصلحت عموم سهامداران و مخصوصا تازه کاران و عملی غیر اخلاقی میدونم .

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
فارابی که پشت سرش حرف هست توصیه نمی کنم

بالا