برگزیده های پرشین تولز

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
کسی چارت تکنیکال نداره برای شاخص کل و بقیه سهام؟

یه اندیکاتوری هست به اسم آر اِس آی، این اندیکاتور وقتی حوالی 50 باشه نشان از قدرت برابر خریدار و فروشنده هست، هر چی به سمت پایین بیاد نشون از فروش بیشتر و هر چی بالاتر بره نشان از خرید بیشتر داره. وقتی این عدد به 30 و پایین تر برسه در حالت اشباع فروش قرار میگیریم و معامله گران باهوش اونجا دیگه نمیفروشن و حتی خرید میکنن و وقتی به 70 و بالاتر میریم نشان از اشباع خرید هست و معامله گران حرفه ای اونجا دیگه نمیخرن و فروش میزنند.

مثلا همین دو سه ماه پیش که سکه از 4400 طی 5 روز به 3800 رسید اندیکاتور آر اس آی عدد عجیب 7 رو نشون میداد. معنی چنین عددی در آر اس آی اینه که حتی شده فرش زیر پاتو بفروش و اون کالا رو بخر. و خب دیدید که بعدش بازار برگشت و طی 3 روز سکه تا 4250 رفت بالا

من چارت ندارم و تو کانال بورسی هم عضو نیستم که بدونم اوضاع از چه قراره، اما فکر میکنم اندیکاتور آر اس آی خیلی از سهام مخصوصا دارویی ها تو تایم فریم های بلند مدت مثل روزانه و هفتگی الان باید حوالی 80 90 باشه. از اخر مرداد تا 13 14 مهر طی 40 45 روز همه سهام دارویی بین 150 تا 200 درصد رشد کردن و یه چیز عجیب و به دور از منطق هر بازار و معامله ایه.

اگه میتونید چارت سهام دارویی رو پیدا کنید توی تایم فریم 4 ساعته و روزانه. حتی با وجود کاهش های این دو روز بازم به نظرم آر اس آی باید بالای 70 باشه از بس که تو یکی دو ماه گذشته دارویی خریدن ملت. و چون احتمالا به خاطر این اشباع خرید اصلاحات سنگینی خواهیم داشت هر وقت آر اس آی تو تایم فریم 4 ساعته به 40 نزدیک شد میتونید برای کوتاه مدت و هر وقت تو تایم فریم روزانه به 35 و 30 نزدیک شد برای میان مدت و بلند مدت خرید کنید چون سهام دارویی در کل تو یه کانال صعودی بلند مدت قرار دارن.
تو سهام یاب، RSI برای سامان 2 تا 8 مهر بالای 70 زده، 7 و 8 مهر قیمت سقوط کرد. اگه زودتر اینو میدیم اون موقع خرید نمی زدم. دیروز و امروز RSI حدود 50 بوده. متعادل بوده

Stochastic هم اومده زیر 20:
ورود منحنی اصلی استوکستیک به محدوده ۲۰ درصد نشانه بیش فروش شدن نماد و احتمال افزایش قیمت ها است. هر چه استوکستیک مدت بیشتری در محدوده بیش فروش (زیر ۲۰ درصد) باقی بماند احتمال تغییر روند نزولی بازار و درنتیجه افزایش قیمت ها نیز بیشتر می شود.
دو روزه زیر 20 هست پس احتمال افزایش قیمتش هست

RSI چکاپا هم از 14 مهر بالای 70 هست، پس اینم ممکنه سقوط کنه

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
دوستان عزیر بنده مبتدی هستم و یه سوال برام پیش اومده ، سوددهی بورس واقعا قابل توجه یا با سود بانک ها تفاوت انچنانی نداره ؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
دوستان عزیر بنده مبتدی هستم و یه سوال برام پیش اومده ، سوددهی بورس واقعا قابل توجه یا با سود بانک ها تفاوت انچنانی نداره ؟

برادر من هم مثل شما تازه کار هستم. در حقیقت وظیفه دوستان با تجربه تر است که به پست شما پاسخ بدهند اما برای بی جواب نماندن سوالاتان به آن پاسخ می دهم.

فعلا در دوران صعود بورس هستیم و همگی سود کرده ایم. بله این سود قابل مقایسه با بانک نیست. اما منفی های این چند روز اخیر را همه دیدند. در آن وقت نمی دانم سودش می تواند تفاوت چندانی با بانک بکند یا خیر!

ولی در کل از بانک بهتر است :D من هیچ وقت دیگر پولم را در بانک نمی گذارم :general601:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
من از این لینک وارد میشم انلاین پلاس و مشکلی نداره

https://onlineplus.mofidonline.com/Login

:D
خدا خیرت بدهد. خوب است پشتیبان مفید نشدی، وگرنه بهتر از آنها راهنمایی می کردی. امروز به پشتیبان می گویم ایزی تریدر خراب است می گوید از آنلاین پلاس استفاده کن! :general304:
حالا انصافا من به کارگزاری دیگری دسترسی ندارم وگرنه عوض می کردم. این مفید را هم در یک شهری بودیم همینجوری پیدایش کردم.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
تو سهام یاب، RSI برای سامان 2 تا 8 مهر بالای 70 زده، 7 و 8 مهر قیمت سقوط کرد. اگه زودتر اینو میدیم اون موقع خرید نمی زدم. دیروز و امروز RSI حدود 50 بوده. متعادل بوده

Stochastic هم اومده زیر 20:
ورود منحنی اصلی استوکستیک به محدوده ۲۰ درصد نشانه بیش فروش شدن نماد و احتمال افزایش قیمت ها است. هر چه استوکستیک مدت بیشتری در محدوده بیش فروش (زیر ۲۰ درصد) باقی بماند احتمال تغییر روند نزولی بازار و درنتیجه افزایش قیمت ها نیز بیشتر می شود.
دو روزه زیر 20 هست پس احتمال افزایش قیمتش هست

RSI چکاپا هم از 14 مهر بالای 70 هست، پس اینم ممکنه سقوط کنه
همونطور که یکی از دوستان گفت rsi با اینکه یکی از اندیکاتورهای خوب برای پی بردن به وضع بازاره اما به هیچ وجه نمیشه فقط با اتکا به rsi تنها معامله کرد به چند دلیل:

1- چارت تایم فریم های مختلف داره، ممکنه rsi در تایم فریم یک ساعته روی 70 باشه و به اشباع رسیده باشه اما در تایم فریم روزانه روی 50 باشه و در نقطه تعادلی و پس از مقداری اصلاح دوباره جهت بازار مثل قبل صعودی بشه

2- ممکنه در چارت واگرایی های مخفی منفی و مثبت داشته باشیم و یکدفعه بازار بر خلاف اندیکاتور حرکت کنه

3- اصلا ممکنه رفتار بازار جوری باشه که به هیچ عدد و رقم و الگویی در چارت های تکنیکال اعتنایی نکنه. مثل همون داستان سه ماه پیش سکه که از 4400 تا 3800 ریخت. اینقدر فروش ها و ریزش ها هیجانی بود که rsiای که باید از حوالی 30 مسیرش عوض شه تا عدد 7 سقوط کرد!

اما در کل این اندیکاتور اندیکاتور به درد بخور و خوبیه. اگه برای کوتاه مدت در حد چند روز میخواید از rsi استفاده کنید باید تایم فریم چارت 1 و 4 ساعته باشه، اگه برای یک تا چند هفته میخواید اشباع خرید و فروش ها رو بدونید باید تایم فریم روی روزانه باشه و اگه بلند مدت از چند ماه تا بالای یک سال رو میخواید بدونید باید تایم فریم چارت هفتگی باشه.

بورس یک کالای واحد مثل طلا دلار یا حساب بانکی نیست. بورس مثل یک مغازه ایه که هزار تا جنس توش هست، ممکنه یه جنسی بخرید سر سال 200 درصد سود کنید و ممکنه یه جنسی بخرید و سر سال نصف سرمایتون از دست بره.

اگه از من میشنوید در حال حاضر وارد بورس نشید و فقط وقایع رو دنبال کنید تا اطلاعاتتون بالا بره برای استفاده در دوره های بعدی.

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
:D
خدا خیرت بدهد. خوب است پشتیبان مفید نشدی، وگرنه بهتر از آنها راهنمایی می کردی. امروز به پشتیبان می گویم ایزی تریدر خراب است می گوید از آنلاین پلاس استفاده کن! :general304:
حالا انصافا من به کارگزاری دیگری دسترسی ندارم وگرنه عوض می کردم. این مفید را هم در یک شهری بودیم همینجوری پیدایش کردم.
الان من نفهمیدم خوب راهنمایی کردم یا نه :general106: قبلا هم گفتم من مبتدی هستم و تازه 4 روزه ثبت نام کردم :D
اینم نمیدونم کمک میکنه یا نه من خودم از طریق دفاتر پیشخوان ثبت نام کردم هم اگاه رو داشت هم فارابی اگر به دفاتر اصلی دسترسی ندارین
به هر حال ببخشید تازه کاری یو .....

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
الان نگاه کردم. سه چهار روز پیش rsi دزهراوی در تایم فریم یک ساعته بوده 98 و در تایم فریم روزانه 93 :| :|

بعد یکی میره این سهمو میخره و چند تا منفی 5 پشت سر هم نصیبش میشه و تو چند روز 30 درصد از سرمایش دود میشه بعدم میگه بورس همش ضرره هر کی بره بدبخت میشه !

@tiyam 01 یه چیزی که الان یادم اومد. کاربرد rsi واسه نوسان گیری های کوتاه مدت چند روزه خوبه، اما برای میان مدت و بلند مدت کاراییش کم میشه و الگوهای تکنیکال و فاندامنتال تاثیرش خیلی بیشتره.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
یادداشتهای کاظم نادرعلی, [07.10.19 13:08]
ارزش جایگزینی؟

هر بار تازه واردها به بورس هجوم میارن ، این کلمه ارزش جایگزینی رو بیشتر میشنویم
اونم عمدتا واسه سهمای کوچک با سرمایه پایین بکار میره
کسی نمیاد ارزش جایگزینی فارس یا مبارکه یا ...حساب کنه چون این مدل سهما رو نمیشه با این موضوعات جو داد و بالا و پایین کرد.
ارزش جایگزینی یک واحد یک میلیون تنی سیمان 90 میلیون دلار است.
ولی شرکت سیمانی که 40 سال از ساختش گذشته و خط تولیدش مستهلک شده و سالهاست با 60% ظرفیت کار میکنه و حاشیه سود پایینی داره و کل صنعت با 65% ظرفیت داره کار میکنه
انتظار دارم مارکت سهم برسه به ارزش جایگزینی؟
ساخت یک واحد فولادی خام 500 میلیون یوروهزینه و 4 سال زمان نیاز داره برای یک واحد فولادی تولید ورق حداقل 600 میلیون دلار هزینه
حالا من بیام گروه فولاد مبارکه با ظرفیت 10 میلیون تن (خود مبارکه و هرمزگان و سبا و فجر و چهارمحال و...) و با تملک سهام سنگ هنی و...بگم ارزش جایگزینی اش 7.5 میلیارد دلار پس باید بشه این عدد؟

ساخت یک نیروگاه 1000 مگاواتی حدود 800 میلیون یورو هزینه و 4 سال زمان میبره
من بیام نیروگاه منتظر قائم که 50 سال از ساختش زمان گذشته و یک نیروگاهی که 3 ساله ساخته شده و ظرفیت هر دو یکی است
بیام این دو را بر اساس ظرفیت بگم ارزش جایگزینی فلان عدد ؟ نه ترازنامه ای نه سن نیروگاه نه موارد دیگه؟

ساخت یک پالایشگاه بازای هر بشکه ظرفیت 12-15 هزار یورو هزینه داره
پالایشگاه آبادان سال 1295 اینا دوره قاجار ساخته شده
پالایشگاه تهران و اصفهان اواخر دوره پهلوی
بندرعباس و..هم دهه 70 اینا
ضریب نلسون در برخی پالایشگاهها کمتر از 6 و بخشی از تولیداتشون بخاطر تولید مازوت و گاز مایع و محصولات بدون ارزش افزوده حاشیه سود کمتری دارند
برخی پالایشگاهها با ضریب نلسون 7 یا 11( ستازه خلیج فارس)
برخی پالایشگاهها کیفی سازی محصولات انجام دادند یا به سرانجام رسوند و برخی فعلا هیچی
حالا من بیام صرفا بر اساس ظرفیت بگم ارزش جایگزینی ها میشه این عدد؟

من بیام یک شرکت دارویی رو که صرفا واردکننده است و یا داروهای تولیدی نه کیفیت لازم داره ، بیام با شرکت دارویی که خودش داروهای خاص و سرطانی و...تولید میکنه هر دو را یکی بگیرم؟

صنعتی که افقش روشن و حاشیه سود بالا با صنعتی که با ظرفیت خالی کار میکنه و دیگه احداث همچین واحدی صرفه اقتصادی نداره بیام انتظار داشته باشم قیمت سهم در این دو صنعت بر اساس ارزش جایگزینی معامله بشه؟

کسی نمیاد حساب کنه نوری 2 میلیار دلار ارزش جایگزینی اش یا هلدینگ تاپیکو یا مبارکه و...ارزش جایگزینی چند هست؟ یا مخابرات بازای هر سهم چقدر دارایی و...داره
چون با بیان این موضوعات نمیشه اینها رو تکون داد حقوقی هم به سوداوری این قسم سهما نگاه میکنه و پی برایی رو هم با هم بازدهی اخزا مقایسه میکنه

یزمانی سهمی فاصله بسیار زیادی با ارزش جایگزینی داره یا دارایی سهم چندین برابر قیمت تابلو و امید به بهبود شرکت است که این فرق میکنه و الان خصوصا معدود سهمایی میشه پیدا کرد که چنین شرایطی داشته باشند.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
بازار بورس به کدام سو میرود؟

بنظر میرسه این سوال که "شاخص چه روندی خواهد داشت ؟ " سوال این روزهای هیجانی بورس هست

البته هیجان در تمام بازارهای مالی امکان رخ دادن داره ولی اونچه در شرایط هیجانی بازار بیش از هرچیزی اذیت کننده ست این هست که ذات رفتارهای هیجانی این هست که پیش بینی رو سخت و همراه با خطای زیاد میکنه

من در این مطلب که سعی میکنم علیرغم مطلب های دیگه این کانال خلاصه باشه،میخوام به کل بازار بورس بعنوان یک شرکت یا یک سهم نگاه کنم و ببینم من حاضرم این سهم رو در شرایط فعلی بخرم با نه ؟

قیمت شرکت های بورسی ما در مجموع 1150 هزار میلیارد تومن هست(ارزش بازار بورس)
کل شرکتهای بورسی ما در سال 97 حوالی 130 هزار میلیارد تومن سود داشتن و برآورد تحلیلگران این هست که مجموع کل سودهای شرکتهای بورسی در سال 98 به حوالی 190 هزار میلیارد تومن برسه(بر اساس پیش بینی خودم و اجماع تحلیلگران بورسی از سود شرکتها در سال 98)

اگر من بخوام بورس رو مثل یک سهم بررسی کنم باید بگم پی به ای تحلیلی بورس ایران عدد 6 هست(1150 هزار میلیارد تومن تقسیم بر 190هزار میلیارد تومن)

اما شما باید این رو در نظر بگیرید که در قیمتی که فعالان بازار به بورس دادن،شرکتهایی هم وجود دارن که اصلا سود ندارن حتی زیانده هستن همینطور شرکتها دارایی های غیرعملیاتی دارن که اونها هم قیمت خوردن

یعنی عدد پی به ای 6 در واقع هم به سود شرکتها داده شده و هم دارایی های غیرعملیاتی کل بورس رو لحاظ کرده یعنی پی به ای که بازار به سود شرکتها داده عددی کمتر از 6 هست و بخشی از این عدد 6 در واقع ارزشی هست که فعالان بازار به دارایی های غیرعملیاتی و شرکتهای زیان ده و ... داده بنابراین عدد 6 به عنوان پی به ای بورس تهران که انتظار داریم رشد سودآوریش هر سال حداقل به اندازه تورم باشه اصلا عدد بزرگی نیست

خیلی خلاصه عرض کنم که بازار ما در کل حباب نداره اما واضحه صنایع کوچیک که سود چندانی هم ندارن ولی به بهانه هایی چندین برابر شاخص رشد کردن دارای حباب هستن
بنظرم شاخص حوالی 300 هزار واحد برای بورس ما عدد منطقی هستش البته این عدد رو باید تا زمان بررسی بودجه کل کشور برای سال 99 در نظر گرفت
این احتمال وجود داره که بودجه سال 99 ایران با کسری حوالی 150 هزار میلیارد تومنی همراه باشه که این کسری دولت رو مثل شخص گرسنه ای میکنه که همه چی رو شبیه غذا میبینه!(در مورد تحلیل بودجه و اثراتش بر بورس و بازارهای دیگه بعدا صحبت میکنم)

نوربخش

https://t.me/tahlilbezabansade

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
بازار بورس به کدام سو میرود؟

بنظر میرسه این سوال که "شاخص چه روندی خواهد داشت ؟ " سوال این روزهای هیجانی بورس هست

البته هیجان در تمام بازارهای مالی امکان رخ دادن داره ولی اونچه در شرایط هیجانی بازار بیش از هرچیزی اذیت کننده ست این هست که ذات رفتارهای هیجانی این هست که پیش بینی رو سخت و همراه با خطای زیاد میکنه

من در این مطلب که سعی میکنم علیرغم مطلب های دیگه این کانال خلاصه باشه،میخوام به کل بازار بورس بعنوان یک شرکت یا یک سهم نگاه کنم و ببینم من حاضرم این سهم رو در شرایط فعلی بخرم با نه ؟

قیمت شرکت های بورسی ما در مجموع 1150 هزار میلیارد تومن هست(ارزش بازار بورس)
کل شرکتهای بورسی ما در سال 97 حوالی 130 هزار میلیارد تومن سود داشتن و برآورد تحلیلگران این هست که مجموع کل سودهای شرکتهای بورسی در سال 98 به حوالی 190 هزار میلیارد تومن برسه(بر اساس پیش بینی خودم و اجماع تحلیلگران بورسی از سود شرکتها در سال 98)

اگر من بخوام بورس رو مثل یک سهم بررسی کنم باید بگم پی به ای تحلیلی بورس ایران عدد 6 هست(1150 هزار میلیارد تومن تقسیم بر 190هزار میلیارد تومن)

اما شما باید این رو در نظر بگیرید که در قیمتی که فعالان بازار به بورس دادن،شرکتهایی هم وجود دارن که اصلا سود ندارن حتی زیانده هستن همینطور شرکتها دارایی های غیرعملیاتی دارن که اونها هم قیمت خوردن

یعنی عدد پی به ای 6 در واقع هم به سود شرکتها داده شده و هم دارایی های غیرعملیاتی کل بورس رو لحاظ کرده یعنی پی به ای که بازار به سود شرکتها داده عددی کمتر از 6 هست و بخشی از این عدد 6 در واقع ارزشی هست که فعالان بازار به دارایی های غیرعملیاتی و شرکتهای زیان ده و ... داده بنابراین عدد 6 به عنوان پی به ای بورس تهران که انتظار داریم رشد سودآوریش هر سال حداقل به اندازه تورم باشه اصلا عدد بزرگی نیست

خیلی خلاصه عرض کنم که بازار ما در کل حباب نداره اما واضحه صنایع کوچیک که سود چندانی هم ندارن ولی به بهانه هایی چندین برابر شاخص رشد کردن دارای حباب هستن
بنظرم شاخص حوالی 300 هزار واحد برای بورس ما عدد منطقی هستش البته این عدد رو باید تا زمان بررسی بودجه کل کشور برای سال 99 در نظر گرفت
این احتمال وجود داره که بودجه سال 99 ایران با کسری حوالی 150 هزار میلیارد تومنی همراه باشه که این کسری دولت رو مثل شخص گرسنه ای میکنه که همه چی رو شبیه غذا میبینه!(در مورد تحلیل بودجه و اثراتش بر بورس و بازارهای دیگه بعدا صحبت میکنم)

نوربخش

https://t.me/tahlilbezabansade
آخه موضوع اینه که شاخص بورس با وجود همون شر‌کت های نه چندان خوب و زیانده الان اینقدره. اگه اونا رو جدا کنی سهام بخش زیادی از شرکت ها ۵ تا ۷ برابر شدن. آیا این ۵ تا ۷ برابر شدن قیمت ها که بسیار بیشتر از تورم کشور و ۲ برابر افزایش قیمت دلار بوده با همین نگاه و تحلیل توجیه اقتصادی و علمی داره؟

ساده تر بگم: وقتی سهام شرکتی ۶ برابر رشد کرده و دلار ۳ برابر، یعنی اون سهام در بازار جهانی دو برابر شده. آیا واقعا عملکرد اون شرکت در یک سال اخیر به همین اندازه خوب بوده؟ یا اصلا نیازی نیست عملکرد شرکت به انداره رشد قیمتش خوب باشه؟

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
خالص خرید سهامداران حقیقی در هفته ی قبل از هفته پیش 1243 میلیارد تومن بوده . ظاهرا حقوقی ها بد خالی کردن .

https://ecoiran.com/بخش-شاخص-67/286-تداوم-هجوم-نقدینگی-سهامداران-خرد-به-بازار-سرمایه
۴۰ درصد کدهای جدید بورسی مربوط به زنان است(!)

قصه ی پر غصه ای در پیشه

meskandari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درسته ولی برای پی بردن به اشباع خرید و فروش فوق العاده مناسبه و کارآمده و تو شرایط هیجانی هم به نظر من بهترین اندیکاتوره. چند روز پیش آر اس آی وبملت تو تایم فریم یک روزه ۹۰(!!) بود و الان ۳ روزه که این نماد منفیه

دارویی هام فعلا طبق انتظار خونین و مالین
با سلام
این شاخص rsi و اعداد مربوط به اون رو از کجا باید برای هر سهم پیدا کنیم
من تو سایت tmctce هر چی گشتم نتونستم پیدا کنم

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
آخه موضوع اینه که شاخص بورس با وجود همون شر‌کت های نه چندان خوب و زیانده الان اینقدره. اگه اونا رو جدا کنی سهام بخش زیادی از شرکت ها ۵ تا ۷ برابر شدن. آیا این ۵ تا ۷ برابر شدن قیمت ها که بسیار بیشتر از تورم کشور و ۲ برابر افزایش قیمت دلار بوده با همین نگاه و تحلیل توجیه اقتصادی و علمی داره؟

ساده تر بگم: وقتی سهام شرکتی ۶ برابر رشد کرده و دلار ۳ برابر، یعنی اون سهام در بازار جهانی دو برابر شده. آیا واقعا عملکرد اون شرکت در یک سال اخیر به همین اندازه خوب بوده؟ یا اصلا نیازی نیست عملکرد شرکت به انداره رشد قیمتش خوب باشه؟
این نوشته درباره کلیت بازار هست . ولی تک تک شرکتها رو میشه بررسی که رشدشون متناسب بوده یا خیر . البته خیلی شرکتها هم رشد بی دلیل داشتند .
من این نوشته رو نقل کردم چون یک دیدگاه خوب درباره بازار بدست میده .
شما نوشتید که سهام بخش زیادی از شرکتها 5 تا 7 برابر شدند . میشه اسم سه شرکت بزرگ رو بفرمائید که سهامشون در یک سال گذشته 7 برابر شده ؟
اینم اسامی 30 شرکت بزرگ بورس
http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=15131J&i=10523825119011581
البته من نویسنده نوشته بالا نیستم و قصد بحث و جدل ندارم و اینو پرسیدم تا فقط اطلاعاتم بالا بره .

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
شما نوشتید که سهام بخش زیادی از شرکتها 5 تا 7 برابر شدند . میشه اسم سه شرکت بزرگ رو بفرمائید که سهامشون در یک سال گذشته 7 برابر شده ؟
اینم اسامی 30 شرکت بزرگ بورس
منظورم فقط شرکتهای بزرگ نبود که، گفتم بخش زیادی از نمادها. شرکتای بزرگ که 3 برابر شدن به طور میانگین. ولی خیلی از نمادهای دیگه بیش از اینا رشد کردن.

تمام نمادهای دارویی بین 5 تا 10 برابر

تمام غذایی ها بین 5 تا 10 برابر

تمام نمادهای کاشی سرامیک 5 تا 10 برابر

معدنی ها مثل کبافق و کمنگنز 7 برابر

گروه قند و شکر همه بین 4 تا 8 برابر

شیمیایی ها مثل شفارس و شسینا 8 و 10 برابر

خرینگ خوساز خلنت خفنر ختراک 5 تا 10 برابر

و ...

البته وبملت هم به عنوان پرچمدار بورس 7 برابر شده.

با سلام
این شاخص rsi و اعداد مربوط به اون رو از کجا باید برای هر سهم پیدا کنیم
من تو سایت tmctce هر چی گشتم نتونستم پیدا کنم
تو سایت سهامیاب هست نمودار تکنیکال هر سهم

meskandari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منظورم فقط شرکتهای بزرگ نبود که، گفتم بخش زیادی از نمادها. شرکتای بزرگ که 3 برابر شدن به طور میانگین. ولی خیلی از نمادهای دیگه بیش از اینا رشد کردن.

تمام نمادهای دارویی بین 5 تا 10 برابر

تمام غذایی ها بین 5 تا 10 برابر

تمام نمادهای کاشی سرامیک 5 تا 10 برابر

معدنی ها مثل کبافق و کمنگنز 7 برابر

گروه قند و شکر همه بین 4 تا 8 برابر

شیمیایی ها مثل شفارس و شسینا 8 و 10 برابر

خرینگ خوساز خلنت خفنر ختراک 5 تا 10 برابر

و ...

البته وبملت هم به عنوان پرچمدار بورس 7 برابر شده.

تو سایت سهامیاب هست نمودار تکنیکال هر سهم
با تشکر
تو سهامیاب تایم فریمها رو چجوری میشه تنظیم کرد
من هر کاری کردم نتونستم تایم فریم رو تنظیم کنم
ممنون

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
با تشکر
تو سهامیاب تایم فریمها رو چجوری میشه تنظیم کرد
من هر کاری کردم نتونستم تایم فریم رو تنظیم کنم
ممنون
تو همون نوار بالا سمت چپ هست. از ۱ ساعت به بالا. قبلش باید تو قسمت اندیکاتور relative strength index رو انتخاب کنید

بالا