برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
سکه بانکی چرا نمیشه از خود بانک گرفت؟!
اگه میده چطوری میشه فهمید کدوم بانک این کار رو انجام میده؟
بانک نمیفروشه. سکه بانکی یه اصطلاحه که به سکه ضرب شده توسط بانک مرکزی گفته میشه. این سکه ها در بیشتر اوقات توسط عوامل خود بانک مرکزی به بازار تزریق میشه. حالا هر از گاهی هم مستقیم بانک کارگشایی میفروشه مثل اواخر سال 96 که همونارم هزار تا هزار تا بنکدار های بازار طلا میخرن و چیزی به افراد عادی نمیرسه. در حال حاضر هم هیچ بانکی سکه نمیفروشه.

رکود عجیبی تو بازار حکم فرماست به شکلی که همین الان قیمت سکه امامی 2 هزار تومن از سکه طرح قدیم ارزون تره(!!) همون سکه امامی که اوایل مهر پارسال 700 800 تومن از طرح قدیم گرون تر بود. اینم یک تجربه که حباب ها رو جدی بگیرید و در مواقع مناسب تعویض انجام بدید و حجم طلاتون رو اضافه کنید.

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
رکود عجیبی تو بازار حکم فرماست به شکلی که همین الان قیمت سکه امامی 2 هزار تومن از سکه طرح قدیم ارزون تره(!!) همون سکه امامی که اوایل مهر پارسال 700 800 تومن از طرح قدیم گرون تر بود. اینم یک تجربه که حباب ها رو جدی بگیرید و در مواقع مناسب تعویض انجام بدید و حجم طلاتون رو اضافه کنید.
سلام
دلیل این مسئله چیه ؟ آخه من از اون زمانی یاد میدم سکه امامی همیشه گرونتر بوده ( حتی به مقدار ناچیز )
بعد بنظرتون ارزش داره سکه های طرح قدیمم ( که عموما ضرب سال 1358 هستن ) تبدیل به امامی کنم ؟

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
سلام
دلیل این مسئله چیه ؟ آخه من از اون زمانی یاد میدم سکه امامی همیشه گرونتر بوده ( حتی به مقدار ناچیز )
بعد بنظرتون ارزش داره سکه های طرح قدیمم ( که عموما ضرب سال 1358 هستن ) تبدیل به امامی کنم ؟
دلیلش عرضه بیشتر سکه امامیه. مثلا اونایی که از بانک سکه خریدن الان میخوان بفروشن همه سکه امامی تو دستشونه.

برای تبدیل هم درنگ نکنید. فرصت بهتر از این گیر نمیاد. البته حواستون باشه سرتون کلاه نذارن و به خاطر تاریخ ضرب قیمتو زیادی کم نکنن. چون الان قیمت سکه و طلای آبشده یکیه، نباید چیز زیادی کم کنن.

البته طلا فروشی که رفتید نگید میخوام سکه رو تبدیل کنم. سکه هاتونو ببرید بفروشید پولشو بگیرید. وقتی فروختید با پولش برید سکه امامی بخرید.

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
دلیلش عرضه بیشتر سکه امامیه. مثلا اونایی که از بانک سکه خریدن الان میخوان بفروشن همه سکه امامی تو دستشونه.

برای تبدیل هم درنگ نکنید. فرصت بهتر از این گیر نمیاد. البته حواستون باشه سرتون کلاه نذارن و به خاطر تاریخ ضرب قیمتو زیادی کم نکنن. چون الان قیمت سکه و طلای آبشده یکیه، نباید چیز زیادی کم کنن.

البته طلا فروشی که رفتید نگید میخوام سکه رو تبدیل کنم. سکه هاتونو ببرید بفروشید پولشو بگیرید. وقتی فروختید با پولش برید سکه امامی بخرید.
یه سوال دیگه ؛
تعدادی نیم سکه هم دارم . ارزش داره اونارو هم تو این شرایط تبدیل به سکه تمام بکنم ؟

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
یه سوال دیگه ؛
تعدادی نیم سکه هم دارم . ارزش داره اونارو هم تو این شرایط تبدیل به سکه تمام بکنم ؟
هر مدل سکه ای دارید تبدیل به سکه امامی کنید. یکی از معدود دفعات در کل تاریخه که قیمت سکه امامی از قیمت طلایی که توش به کار رفته کمتره.

فقط حواستون باشه سکه هاتون رو به قیمت درست بفروشید و ازتون بزخری نکنه کسی. قیمت تابلو هر چی بود از سکه تمام 40 تومن و از نیم سکه 20 تومن باید کم کنن و ازتون بخرن، نه بیشتر.

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
هر مدل سکه ای دارید تبدیل به سکه امامی کنید. یکی از معدود دفعات در کل تاریخه که قیمت سکه امامی از قیمت طلایی که توش به کار رفته کمتره.

فقط حواستون باشه سکه هاتون رو به قیمت درست بفروشید و ازتون بزخری نکنه کسی. قیمت تابلو هر چی بود از سکه تمام 40 تومن و از نیم سکه 20 تومن باید کم کنن و ازتون بخرن، نه بیشتر.
آقا مرسی از راهنماییت
من زنگ زدم یه طلافروش اشنا سوال کردم.
گفت رو هر سکه قدیمی ۴۰ ازت میگیرم تبدیل به امامیش میکنم. خوبه ایا ؟ رو حساب اشنایی کلاه سرمون نذارن :دی
البته اینم گفت که الان امامی و طرح قدیم حدود ۴۰ تفاوت دارن.
اینم بگم من تهران نیستم چون ممکنه قیمتای هر شهری یه مقدار تفاوت داشته باشه‌‌.
پس با این شرایط بوجود اومده نیم سکه هامم تبدیل به تمام سکه امامی میکنم

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
آقا مرسی از راهنماییت
من زنگ زدم یه طلافروش اشنا سوال کردم.
گفت رو هر سکه قدیمی ۴۰ ازت میگیرم تبدیل به امامیش میکنم. خوبه ایا ؟ رو حساب اشنایی کلاه سرمون نذارن :دی
عالیه.

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
ملت را بد بازی دادن . خیلی ها تو هر بازاری ضرر کردن . اونی که پولش تو بانک بود دلار از 4 رسید به 12 ضرر کرد . اونی که 15 یا 16 دلار یا معادلش طلا و سکه خرید ضرر کرد . اونی که تو ارزونی خونه نخرید ضرر کرد . اونی هم که الان سهام میخره باز ضرر میکنه .
گویا بازی بورس هم به آخر رسیده ...

من از بورس سر درنمیارم، ولی امروز اغلب خبرگزاریها از ریزش ۱۰هرار واحدی شاخص کل بورس تهران خبر دادن، درست یک روز بعد از سخنرانی رئیس جمهور محبوب کشورمان در مورد رشد و نشاط اقتصادی ...

علی برکت‌الله

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

END1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
دوستان قیمت سکه کاملا مصنوعیه.یعنی پایین نگه داشته شده بدلایلی که گفتتش جاش اینجا نیست.پس گول نخورید.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
دوستان قیمت سکه کاملا مصنوعیه.یعنی پایین نگه داشته شده بدلایلی که گفتتش جاش اینجا نیست.پس گول نخورید.

من عکس رسید خرید دارم دقیقا برج ۷ خریدم
بعد یهو کشید پایین
تو این ۱ سال تو این تاپیک . تو رسانه داخلی . تو رسانه ها برون مرزی . تو جامعه مجازی و کارشناسان گفتن این قیمت ها کذبه نگران نباشید میکشه بالا
و نرید بفروشید
الان تو این ۱ سال فعلا هیچ اتفاقی نیفتاده
بنظرم تا زمان انتختاباتم همینه

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
نظر شخصیم اینه که در آینده موقعیت های بهتری برای خرید بلند مدت(۲ تا ۳ سال) به وجود میاد.

و در کل از نظر من توی سکه و طلا خریدی که برای بازدهی به زمانی بیشتر از ۱.۵ تا ۲ سال نیاز داشته باشه کم ارزشه.

قیمت و زمان خرید هر دو به یک اندازه مهمن. وگرنه اگه قرار باشه برای بازدهی ۵ سال صبر کنی بانک هم طی ۵ سال پولت رو ۳ برابر میکنه

Last edited:

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
فعلا خوردن پیسی و خزانه‌ها ته کشیده
واسه همین واسه جیب مردم کیسه جدید دوختن

همونجور که حتما اخبار رو دنبال کردید میدونید تعرفه ۸۰دلاری گوشیهای مسافرتی لغو، گمرکی از ۵ به ۲۵درصد، و نرخ محاسبه از دلار ۴۲۰۰تومنی به ۱۱۲۰۰تومنی نیمایی تغییر کرده

یعنی میلیاردها درآمد نصیب دولت میشه، از کجا؟ از جیب مردم

به بهانه حمایت از تولید داخلی، که همه میدونن گوشی‌های درجه ۵ چینی رو میارن یه لوگو ساخت ایران میزنن روش و با قیمت چند برابر تو پاچه ملت میکنن، اون هم حداکثر ۲۰۰هزار تا در سال میتونن تولید کنن (اتیکت بزنن) که ۱۰درصد نیاز بازار هم نیست ...

خلاصه که دارن بدجوری به همه‌چی چنگ میزنن واسه تامین هزینه‌ها و جلوگیری از خروج ارز ...

END1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
داداشای عزیز خیلی سادهس.قیمتو میکشن پایین.چون میخوان ملت از ترس ارزون شدن بریزن بفروشن.پول بی پشتوانه چاپ زدن.طلاهارو خارج کنن.

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
با توجه به رکود و تورم اکثر سرمایه های خورد از بازارهای طلا و دلار خارج شده و به سمت بانک ها سرازیر شده.
به همین دلیل خیلی راحت قیمت رو کنترل کردند.
به نظر میرسه امسال قیمت باز هم روند کاهشی داشته باشه با توجه به عدم تمایل مردم به خرید (ریسک بالا)و نبود وجه نقد .

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
فعلا خوردن پیسی و خزانه‌ها ته کشیده
واسه همین واسه جیب مردم کیسه جدید دوختن

همونجور که حتما اخبار رو دنبال کردید میدونید تعرفه ۸۰دلاری گوشیهای مسافرتی لغو، گمرکی از ۵ به ۲۵درصد، و نرخ محاسبه از دلار ۴۲۰۰تومنی به ۱۱۲۰۰تومنی نیمایی تغییر کرده

یعنی میلیاردها درآمد نصیب دولت میشه، از کجا؟ از جیب مردم

به بهانه حمایت از تولید داخلی، که همه میدونن گوشی‌های درجه ۵ چینی رو میارن یه لوگو ساخت ایران میزنن روش و با قیمت چند برابر تو پاچه ملت میکنن، اون هم حداکثر ۲۰۰هزار تا در سال میتونن تولید کنن (اتیکت بزنن) که ۱۰درصد نیاز بازار هم نیست ...

خلاصه که دارن بدجوری به همه‌چی چنگ میزنن واسه تامین هزینه‌ها و جلوگیری از خروج ارز ...

بله دقیقا بودجه 99 ضد مردمی ترین بودجه تاریخ ایران خواهد بود. رکود هم عمیق تر خواهد شد(به خصوص کالاهای سرمایه ای)

بازهم نظر شخصی من بدون قبول هیچ مسوولیتی: اگر از سال 99 بدون اتفاق غیر مترقبه ای بگذریم، سال 1400 یا 1401 میتونید بهترین خرید بلند مدت تاریخ رو انجام بدید...

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
احتمال داره بعد ماه صفر بازار سکه و خودرو یه نوسان کم داشته باشه
قیمت بیاد بالاتر روی ۴۳۰۰_۴۴۰۰
نسبت به بازار موازی یعنی بورس و حتی بانک رکود داشته زیاد

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
دوستان طلای آبشده هم مثل سکه موقع فروش درصد خیلی ناچیزی ازش کسر میشه ؟
کلا واسه نگه داشتن طولانی مدت ارزش کدوم یکی بالاتره ؟

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سکه ی بی حباب
من چند روز پیش طبق پیشنهاد خودتون رفتم هرچی نیم سکه و تمام سکه ضرب قدیم داشتم تبدیل کردم به تمام سکه امامی .
حالا الان وسوسه شدم برم چندتا تمام سکه دیگه بخرم نگه دارم ولی نمیدونم کار درستیه یا نه . یعنی نمیدونم تصمیم احساسیه یا عقلانی :دی
اینم بگم من طلاجات رو نمیخرم که با نوسان گیری بفروشم . میخرم که حداقل 3-4 سال نگهداری کنم تا حداقل ارزش پولم حفظ شده باشه

بالا