برگزیده های پرشین تولز

سریع‌ترین روش برای رسیدن به 100 میلیون (با ماهی 1.5 تومن)

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
چطوری مکنه؟شما میگی درآمد ماهانت 1.5 میلیونه ولی میتونی تا 5 میلیون در ماه هم برسونی؟مگه شغلت چیه که میتونی درزامدتو 4 و نیم برابر کنی در ماه؟آخه با عقل جور در نمیاد ببین من کارگرم تو هتل در ماه 1.5 میگیرم و هیچ جوری هم نمیشه این درامد رو دو یا سه برابر کنم در ماه مگه اینکه به فکر شغل دیگه باشم که اونم نیست...حالا بماند که همین 1.5 تومن رو هم هر 4 ماه میگیرم.

پرسش من هم هست الان فصل خرید سکه هست یا دس نگه داریم؟

الان مثلا منه کارگر تو هتل در زمینه ی کاریم بخوام کسب مهارت کنم به هیچ دردم نمیخوره چون کار کارگر اکثرا ثابته و دیگه کسب مهارت بیشتر تاثیری براش نداره-بحث کارمند جداست-پس نتیجه میگیریم این حرفتون بیشتر شعاره

دوست عزیز من 50 تومن کل دارو ندارم رو گزاشتم تو بانک سود 20 درصد میگیرم-نه از بورس چیزی میدونم نه ادم زرنگیم نه پشتوانه دارم-یه کارگرم----هی وسوسه میشم منم از این بانک سپردمو بردارم تا ارزش پولم حفظ بشه ولی میترسم-به نظرت چیکار کنم که بیشتر و سریع تر سود کنم؟
اون 50 تومن رو اگه توانایی کار تو بورس رو نداری من بودم دلار می خریدم می ذاشتم کنار دهه 80 بانک خوب بود الان پول تو بانک اشتباهه

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
اون 50 تومن رو اگه توانایی کار تو بورس رو نداری من بودم دلار می خریدم می ذاشتم کنار دهه 80 بانک خوب بود الان پول تو بانک اشتباهه
پس دوستان پی تی میگن دلار نخرین چون تا 3 یا 4 سال قیمتش ثابته!میگن سکه بخرین که!

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
اولا اینکه میگی سود بانکی رباست نظر شخصی شماست و نظر همه نیست ، خیلیا دارن با همین سود بانکی زندگیشونو میچرخونن ، پس خواهشا نظرتو به همه تحمیل نکن !
دوما در مورد بورس هم این نظر شماست من ادم میشناسم 5 سال پیش با 20 میلیون اومده تو بورس الان بالای 200 میلیون با همون 20 تومن به دست اورده و راضی هم هست - ادم میشناسم 1 ساله اومده تو بورس و پولشو دو برابر کرده ، چرا همش میخوای بگی بورس بده و همش ضرره !
--------------------------------------------
تو این تاپیک بیشتر داره حرفای شعاری زده میشه ، حرفایی مثل رو خودت سرمایه گذاری کن و از این حرفا ، حرفای خوب و قشنگیه ها ولی در عمل ...

بنظر منم بورس در مقابل سود بانکی غیر شرعی تره چون هم قماره و هم اینکه سود هر شخصی در حرید سهم ناشی از ضرر شخصی متقابل در فروش سهامشه و بالعکس...سود بانکی حداقل علی الحسابه و کاملا مشخصه که کمتر از نرخ تورم روزه :oops:

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
از اونایی هستی که برای اینکه دست زیاد نشه مخ همه رو میزنی که رشته کاریت به درد نخوره همین دو روز پیش نرخ بیت کویین رفت بالاتر .. تا اخر سال 2020 بالاترم میره
بیشترین آسیبی که تو زندگی خوردم به خاطر همین صداقتم بوده. روزی دست خداست، منِ یک لاقبا جلوش رو نمی‌تونم بگیرم. بله جان مکافی هم گفته بود اگه تا پایان سال 2020 بیت‌کوین نشه 1 میلیون دلار، چیزشو می‌خوره؛ حالا می‌گه اون پیش‌بینی یک حقه بود. گول این پیش‌بینی‌های کیلویی و بدون پایه رو نخورید. تنها چیزی که ممکنه قیمت بیت‌کوین رو در سال 2020 افزایش بده، هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج هست که اونم خیلی‌های گفتند افزایش زیادی نخواهد داشت. به هر حال اگه به رشد بیت‌کوین اعتقاد دارید چرا نمی‌خرید؟
خلاصه من از اون‌ها نیستم برادر. با چهارتاکلمه که نمیشه دیگران رو شناخت و بی‌مهابا قضاوت کرد!

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
بنظر منم بورس در مقابل سود بانکی غیر شرعی تره چون هم قماره و هم اینکه سود هر شخصی در حرید سهم ناشی از ضرر شخصی متقابل در فروش سهامشه و بالعکس...سود بانکی حداقل علی الحسابه و کاملا مشخصه که کمتر از نرخ تورم روزه :oops:
و از همه مهم‌تر بورس و ارز دیجیتال، فشار روانی زیادی داره. باور کنید سودش هم نچسبه؛ یعنی اصلاً از گلو آدم پایین نمیره. درست همون لحظه که قیمت سهام شما بالاتر رفته و خوشحالید، صدها نفر یا هزاران نفر دیگه دلخور و ناراحت هستند. یه چیزی شبیه شطرنجه، حتی اگر دوست صمیمی هم باشی، نوعی تنفر به وجود میاره.

m558

Registered User
لایک‌ها
1,488
بهترین گزینه بورس است
برای نمونه یکی از سهم های من
11/2
11/16
جمع سهم خریداری شده 5/5 میلیون
8/5 میلیون الان بفروشیم درمیاره
54 درصد در سود است هر روزش هم 5 درصد میاد روش ( موقعی که بورس بازه)
سهم پدر مادر دار باید بخری
اگر برای بلند مدت میخواهید سهم های زیر خوبه
دبالک خودم 15 م روش خوابندم
غسالم 4/5 هم روی این

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
چطوری مکنه؟شما میگی درآمد ماهانت 1.5 میلیونه ولی میتونی تا 5 میلیون در ماه هم برسونی؟مگه شغلت چیه که میتونی درزامدتو 4 و نیم برابر کنی در ماه؟آخه با عقل جور در نمیاد ببین من کارگرم تو هتل در ماه 1.5 میگیرم و هیچ جوری هم نمیشه این درامد رو دو یا سه برابر کنم در ماه مگه اینکه به فکر شغل دیگه باشم که اونم نیست...حالا بماند که همین 1.5 تومن رو هم هر 4 ماه میگیرم.

من فری‌لنسرم؛ به صورت آنلاین کار می‌کنم. ترجمه، تایپ، کارهای گرافیکی، طراحی بنر و ... . تو خونه هم کار می‌کنم. هر چی سفارش بیشتری بگیرم درآمدم بیشتر میشه. الان فقط 5 ساعت در روز کار می‌کنم، مابقی‌اش رو به قول دوستمون به کسب مهارت اختصاص می‌دم که اگه اونم بزارم برای کار میشه رشد سه برابری. ولی خب من این نحوۀ زندگی رو دوست ندارم که مثل ربات کار کنی. همیشه دوست داشتم کارآفرین و تولیدکنندۀ محصول باشم. جسارت نمی‌کنم، هر شغلی در جایگاه خودش برای جامعه لازمه ولی به شخصه روحیات کاری من طوری نیست که یک جعبه رو از اینجا وردارم بزارم اونجا، بابتش پول بگیرم. همیشه دنبال خلق ارزش بودم و اگر دغدغۀ مالی نداشتم همین 5 ساعت هم کار نمی‌کردم و کل وقتم رو صرف مطالعه و پژوهش و ابداع و اختراع می‌کردم.

چرا به جای هتل، مسافرکشی نمی‌کنی؟ شنیدم تو شهرهای بزرگ، درآمد خوبی توش هست. دوستم تو هتل کار می‌کنه، خیلی تحت فشاره و خیلی هم زیاد کار می‌کنه. واقعاً حقوقش با حجم کارش تناسب نداره. یک جورایی آرامش روانی رو از آدم می‌گیره. وقتی سرمایه نیست، تا یک مدتی رو باید برای دیگران کار کرد ولی از یه حدی به بعد، باید دنبال کاری بود که برای خودت کار کنی. یعنی وقتت دست خودت باشه.

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
با پولت دلار بخر ، نگهدار ، بازم پس انداز بکن بعد به حدی که رسید تونستی یه زمین یا خونه بخری ، تبدیل به ریال بکنم و خونه یا زمین بخر
چون تخصصی نداری ، میگی زرنگ هم نیستی ، آشنا هم نداری به نظرم بهترین پیشنهاد همینه
بانک هم بدترینشه
پول یک برگه کاغذه؛ ارزشش اسمیه و متاثر از سیاست و جنگ و بیماری و ...
اما طلا ارزشش واقعیه. شما اگه یک سکۀ طلا از عهد باستان داشته باشی بازم می‌تونی به پول تبدیلش کنی. ولی دلار معلوم نیست فردا چه بلایی سرش بیاد.
از طرفی ازش طلا به دلار وابسته است و متناسب با اون بالا میره. نمودار قیمتش هم در بازۀ سالانه هیچ وقت نزولی نبوده، در بدترین حالت برابر بوده. با این حساب چرا هنوز به دلار پیشنهاد می‌کنید؟

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
ببین دوست عزیز ، ارزش سکه یا طلا از دو بخش ساده تشکیل میشه :
1 - ارزش جهانی طلا نسبت به دلار
2 - ارزش دلار نسبت به ریال
ممکنه ارزش دلار افزایش پیدا بکنه ولی ارزش طلا کاهش و برایند این دوتا منفی یا ثابت باشه
ولی اگه دلار نگهداری میشد ، از افزایش میتونست سود ببره
حالا اگه هم دلار افزایش پیدا بکنه و هم طلا ، قضیه فرق میکنه

اما چرا اصرارم روی دلاره ؟ چون عموم مخارج ما توی ایران به دلاره !
اگه میخوای ماشین بخری ، اگه میخوای خونه بخری ، اگه میخوای لوازم خونه بخری ، اگه میخوای مسافرت بری و ... و برای اینا میخوای پس انداز بکنی ، تنها راه برای کسب که کاسبی بلد نیست ، پس انداز به دلاره
من به شما تضمین میدم تا 5 سال آینده حداقل هیچ اتفاقی برای دلار نمیوفته و با خیال راحت ارزش پولتو حفظ بکن !

درضمن نگهداری دلار به هیچ وجه سود ده نیست و فقط ارزش پول حفظ میشه . زمانی سود دهی شروع میشه که با پولت کار بکنی یا جایی سرمایه گذاری بکنی و بیشتر از تورم سود بکنی .
پس دلار نگهداری میشه تا زمانی که به اون حجم از پول مورد نیاز برای سرمایه گذاری یا خرید برسی نه اینکه با نگهداشتن دلار وارن بافت بشیم ;)

خودم همین استراتژی رو داشتم و هنوزم دارم و کاملا از عملکردم راضیم و این راهکار رو دارم تضمینی و رایگان در اختیار بقیه میزارم . استفاده یا عدم استفاده از این روش به تصمیم خودتون بستگی داره

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
ممکنه ارزش دلار افزایش پیدا بکنه ولی ارزش طلا کاهش و برایند این دوتا منفی یا ثابت باشه

اگه میخوای ماشین بخری ، اگه میخوای خونه بخری ، اگه میخوای لوازم خونه بخری ، اگه میخوای مسافرت بری و ... و برای اینا میخوای پس انداز بکنی ، تنها راه برای کسب که کاسبی بلد نیست ، پس انداز به دلاره
من به شما تضمین میدم تا 5 سال آینده حداقل هیچ اتفاقی برای دلار نمیوفته و با خیال راحت ارزش پولتو حفظ بکن !

درضمن نگهداری دلار به هیچ وجه سود ده نیست و فقط ارزش پول حفظ میشه . زمانی سود دهی شروع میشه که با پولت کار بکنی یا جایی سرمایه گذاری بکنی و بیشتر از تورم سود بکنی .
پس دلار نگهداری میشه تا زمانی که به اون حجم از پول مورد نیاز برای سرمایه گذاری یا خرید برسی نه اینکه با نگهداشتن دلار وارن بافت بشیم ;)

خودم همین استراتژی رو داشتم و هنوزم دارم و کاملا از عملکردم راضیم و این راهکار رو دارم تضمینی و رایگان در اختیار بقیه میزارم . استفاده یا عدم استفاده از این روش به تصمیم خودتون بستگی داره
آخه من پام هر جا رسیده خشک شده. یک طرح پیش‌فروش سکه بود که چند تا آدم نامرد اومدن 30 هزار سکه خریدن. صبح روز بعدش رفتم بانک، گفت طرحش متوقف شده. می‌ترسیم این داستان کشورها که یکی یکی دارن خودشون رو از اسارت دلار می‌رهانند (از جمله چین) یه روزی کار دست دلار بده؛ ایران هم که ضمضمه‌اش میاد می‌خواد یورو رو مبنا قرار بده. ارزش دلار به حمایت کشورهاست؛ آمریکا با تزریق تورمش به کشورهای دیگه، ارزش این ارز رو حفظ کرده و الا این کشور اینقدر برای جنگ هزینه کرده که اگه تقی به توقی بخوره، کمرش از وسط دو نصف میشه. به هر حال برای کوتاه‌مدت ایدۀ خوبیه. ممنون ازت.

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
من فری‌لنسرم؛ به صورت آنلاین کار می‌کنم. ترجمه، تایپ، کارهای گرافیکی، طراحی بنر و ... . تو خونه هم کار می‌کنم. هر چی سفارش بیشتری بگیرم درآمدم بیشتر میشه. الان فقط 5 ساعت در روز کار می‌کنم، مابقی‌اش رو به قول دوستمون به کسب مهارت اختصاص می‌دم که اگه اونم بزارم برای کار میشه رشد سه برابری. ولی خب من این نحوۀ زندگی رو دوست ندارم که مثل ربات کار کنی. همیشه دوست داشتم کارآفرین و تولیدکنندۀ محصول باشم. جسارت نمی‌کنم، هر شغلی در جایگاه خودش برای جامعه لازمه ولی به شخصه روحیات کاری من طوری نیست که یک جعبه رو از اینجا وردارم بزارم اونجا، بابتش پول بگیرم. همیشه دنبال خلق ارزش بودم و اگر دغدغۀ مالی نداشتم همین 5 ساعت هم کار نمی‌کردم و کل وقتم رو صرف مطالعه و پژوهش و ابداع و اختراع می‌کردم.

چرا به جای هتل، مسافرکشی نمی‌کنی؟ شنیدم تو شهرهای بزرگ، درآمد خوبی توش هست. دوستم تو هتل کار می‌کنه، خیلی تحت فشاره و خیلی هم زیاد کار می‌کنه. واقعاً حقوقش با حجم کارش تناسب نداره. یک جورایی آرامش روانی رو از آدم می‌گیره. وقتی سرمایه نیست، تا یک مدتی رو باید برای دیگران کار کرد ولی از یه حدی به بعد، باید دنبال کاری بود که برای خودت کار کنی. یعنی وقتت دست خودت باشه.
شهر ما بزرگ نیست-از طرفی مسافر کشی نیاز به خرید یه خودرو سرحال داره که کمه کمش 40 تومن میخواد که خرچ خودرو کم باشه-اگه 40 بدم به خرید یه پراید دست دوم که کل سرمایمو باید بدم-!دوستی داشتم که چندین سال آژانس کار میکرد داشت دیوونه میشد میگفت مسافرکشی طوری نیست که بدونی ماه به ماه چقدر درامدت میشه-یه روز چیزی در نمیاد یه روز به اندازه ی حقوق یک روز کارگر در میاد-اگه یکی دو ساعت نتونی مسافرکشی کنی اون روز درامد رو از دست میدی و خرج استهلاک ماشینت و ....-میگفت تضمینی نیست که در روز یه مقدار ثابتی درامد کنی که بتونی وامی چیزی بر داری ولی کار تو کارخونه حداقل میدونی در ماه چقدردرامد داری و میدونی که اون درامد رو به دست میاری--این شد که بالاخره یه کار توکارخونه ی صنعتی پیدا کرد و رفت تو اون کار-الان خیلی راضی تر تا مسافرکشی--

2-ترجمه، تایپ، کارهای گرافیکی، طراحی بنر و ... . از کجا برای این کارا مشتری پیدا کنم؟

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889

دلار هم مثل طلا تقلبی داره و احتمال فریب هنگام خریدش هست؟باذید از کجا خرید که مطمعن بود و باید کجا نگرش داشت؟
و اینکه دلار هر موقع خواستیم بفروشیم باید کجا بفروشیم؟ایا ممکنه رو دست بمونه هنگام فروش و نخرن؟یا اینکه نه هر تعداد باشه سریع تو اون روز فروخته میشه؟

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
2-ترجمه، تایپ، کارهای گرافیکی، طراحی بنر و ... . از کجا برای این کارا مشتری پیدا کنم؟
یک سری سایت دوکاری هستند که معروف‌ترینش پونیشا و پارس کدرز هست. توی این‌ها ثبت‌نام کن و مهارت‌هات رو ثبت کن و برای افرادی که پروژه میزارن پیشنهاد بزار. برای شروع یکم طول میکشه پروژه جور کنی، حتی شاید نیاز باشه در شروع کار با رقم پایین کار کنی. ضمناً فعالیت تو این سایت‌ها شارژ ماهیانه می‌خواد.

تو سایت‌های کاریابی به خصوص جابینجا و ای استخدام ثبت‌نام کن، رزومه و علاقه‌مندی شغلی رو انتخاب کن، هر روز برات آگهی میفرسته که می‌تونی برای شرکت‌ها درخواست همکاری ارسال کنی. حتی اگر تجربۀ کار تو هتل داری و می‌خوای هتل رو عوض کنی تو بخش جستجوی سایت استخدامی‌های، کلمۀ هتل رو سرچ کن، قطعاً گزینه‌های بهتری پیدا می‌کنی. کسی که پول می‌ده تو این سایت‌ها آگهی میزاره یا هتلی که سایت و اپلیکیشن اختصاصی داره معمولاً در پیت نیست.

تو اینترنت سایت‌های مختلف رو سرچ کن، بخش همکاری با ما شاید کار بتونی جور کنی.

اگه هیچ مهارتی تو حوزۀ آی تی و نرم‌افزار نداری مدتی رو تو سایت‌های تایپ فعالیت کن مثل تایپ ایران، تایپسرا و ... . درآمدش کمه ولی از هیچی بهتره، می‌تونی تو ساعت‌های بیکاری کار کنی.

اگه صدای خوبی داری تو سایت‌های گویندگی مثل گویندگان تست بفرست از صدات پول در آر. البته از یک میکروفون نسبتاً خوب استفاده کن.

اگر مکالمۀ انگلیسی خوبی داری تو همین هتل‌ها می‌تونی به عنوان مترجم همزمان فعالیت کنی، ماهی 5 میلیون. من یک بار الکی رزومه فرستادم برای ترجمۀ همزمان، از ده تا هتل بهم زنگ می‌زدن :) یک سری سایت هست که اگه مکالمۀ انگلیسی بلد باشی، به خارجی‌هایی که زبان فارسی بلد هستند، فارسی یاد میدی ساعتی 50 دلار پول بهت میدن که با احتساب یک روز کار و با دلار 13 تومن میشه ماهی 20 میلیون تومن. البته برای دریافت پول از سایت‌های خارجی مکافات زیادی وجود داره. اگه خارج از کشور آشنا داشته باشی و زبان انگلیسی خوبی داشته باشی، راهکارهایی هست که با نصف کار تو سایت‌های ایرانی میتونی تا ماهی 100 میلیون تومن درآمد داشته باشی. ضمناً تو آپارات و یوتیوب هم می‌تونی ویدیو آپلود کنی (حالا در هر زمینه‌ای که توانایی داری) و با افزایش بازدید درآمد کسب کنی. یوتیوب پرداختی‌اش به دلار هست و خیلی خیلی بهتره ولی خب فعالیت تو اونجا قوانین خاصی نداره، مثلاً باید حواست باشه کپی رایت رو رعایت کنی و اینکه برای دریافت پولت باید آشنا خارج از کشور داشته باشی.

همین کارها آدم رو وسوسه می‌کنه که مهارت جدید یاد بگیری و کل وقت رو صرف کار نکنی.

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
دلار هم مثل طلا تقلبی داره و احتمال فریب هنگام خریدش هست؟باذید از کجا خرید که مطمعن بود و باید کجا نگرش داشت؟
و اینکه دلار هر موقع خواستیم بفروشیم باید کجا بفروشیم؟ایا ممکنه رو دست بمونه هنگام فروش و نخرن؟یا اینکه نه هر تعداد باشه سریع تو اون روز فروخته میشه؟
در مورد حساب سپردۀ ارزی بانک‌ها تحقیق کن. فکر کنم از صرافی و روش‌های دیگه مطمئن‌تر باشه.

bardia79

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
دوست عزیز به نظر من در نزدیکترین محل به زندگیت یک زمین کشاورزی کوچک ( حتی 1000 متر ) بخر که مقداری هم سهم آب داشته باشه . و با درآمدی که داری به مرور زمین را برای اهداف و برنامه های آتی آباد کن از حصار کشی ، لوله کشی امتیاز آب و گاز و .... کمی بیش از نیمی از زمین را نهال کاری کن و ظرف سه چهار سال تبدیل به یک باغ می شه که علاوه بر حفظ ارزش پولت سود خیلی بیشتری از بازار سرمایه بدون دلهره و ریسک نصیبت خواهد کرد . این کار شما را از گوشه اتاق نشستن و پشت کامپیوتر برای ساعاتی در طول هفته خلاص می کنه و باعث لذت بردن از زندگی خواهد شد . مقداری از زمین را بعدها می توانی به پروژه هایی نظیر پرورش حیواناتی که جنبه اقتصادی و سرمایه ای دارند اختصاص بدی از پرندگان زینتی گرفته تا اسب و... . می توانی با بخشی از زمین یک گلخانه کوچک راه اندازی کنی . کلا فعالیت لذت بخشی است . جون تجربه این کار را دارم عرض می کنم

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
دوست عزیز به نظر من در نزدیکترین محل به زندگیت یک زمین کشاورزی کوچک ( حتی 1000 متر ) بخر که مقداری هم سهم آب داشته باشه . و با درآمدی که داری به مرور زمین را برای اهداف و برنامه های آتی آباد کن از حصار کشی ، لوله کشی امتیاز آب و گاز و .... کمی بیش از نیمی از زمین را نهال کاری کن و ظرف سه چهار سال تبدیل به یک باغ می شه که علاوه بر حفظ ارزش پولت سود خیلی بیشتری از بازار سرمایه بدون دلهره و ریسک نصیبت خواهد کرد . این کار شما را از گوشه اتاق نشستن و پشت کامپیوتر برای ساعاتی در طول هفته خلاص می کنه و باعث لذت بردن از زندگی خواهد شد . مقداری از زمین را بعدها می توانی به پروژه هایی نظیر پرورش حیواناتی که جنبه اقتصادی و سرمایه ای دارند اختصاص بدی از پرندگان زینتی گرفته تا اسب و... . می توانی با بخشی از زمین یک گلخانه کوچک راه اندازی کنی . کلا فعالیت لذت بخشی است . جون تجربه این کار را دارم عرض می کنم
بله کشاورزی و باغداری واقعاً مفرح و جذابه. خودم بچۀ روستا هستم و می‌دونم چی می‌گید.
زمین که دارم: 4 هکتار دیم، 1500 متر آبی (هر 40 روز یک آب)، یک خونۀ 2000 متری روستایی هم دارم. ولی خب سرِ اینکه چی بکارم و این‌ها به نتیجه نرسیدم. مثلاً توی باغ به ذهنم رسید که درخت آلبالو بکارم چون آب کمی می‌خواد و آفتی هم نداره ولی خب چون یک محصول جدید هست و باغ حصار نداره و هزینۀ یک حصارکشی ساده بالاست بیخیالش شدم. همین الان چند تا درخت بادوم هست، هر وقت میریم روستا جمع کنیم فقط سرشاخه‌هاش مونده. حالا می‌خورن نوش جونشون ولی خب میزنن شاخه‌ها رو میشکنن و گودال میکنن و چوب‌ها رو میسوزونن برای تهیه زغال و .... . خواستیم سه هکتار رو با شراکت چند نفر دیگه، زعفرون بکاریم، دستمزد کارگرد بالا رفته، نمی‌صرفه نمیان جمع نمیکنن. همین امسال کلی زعفرون‌کار سرِ این موضوع ضررهای کلان کردند. ضمناً دوران ترسالی شروع شده و کشت غیرگلخانه‌ای محصولاتی مثل زعفران ضرر زاست. حرف شما کاملاً درسته ولی خب بحث بهره‌وری هست که با بودجۀ فعلی و منابعی مثل زمین، چطوری بهره‌وری و سود بیشتری داشته باشیم که این موضوع وقتی دقیق می‌شی به یک چالش تبدیل میشه. کلاً هر موضوعی که وارد جزئیات و بحث ضرر و زیان میشه به جاهایی کشیده میشه که حتی فکرش هم نمی‌تونی بکنی. ضمناً خونه‌ای که عرض کردم، یک چاه 30 متری هم داره که هنوز به حول و قوۀ الهی آب داره.

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
بله کشاورزی و باغداری واقعاً مفرح و جذابه. خودم بچۀ روستا هستم و می‌دونم چی می‌گید.
زمین که دارم: 4 هکتار دیم، 1500 متر آبی (هر 40 روز یک آب)، یک خونۀ 2000 متری روستایی هم دارم. ولی خب سرِ اینکه چی بکارم و این‌ها به نتیجه نرسیدم. مثلاً توی باغ به ذهنم رسید که درخت آلبالو بکارم چون آب کمی می‌خواد و آفتی هم نداره ولی خب چون یک محصول جدید هست و باغ حصار نداره و هزینۀ یک حصارکشی ساده بالاست بیخیالش شدم. همین الان چند تا درخت بادوم هست، هر وقت میریم روستا جمع کنیم فقط سرشاخه‌هاش مونده. حالا می‌خورن نوش جونشون ولی خب میزنن شاخه‌ها رو میشکنن و گودال میکنن و چوب‌ها رو میسوزونن برای تهیه زغال و .... . خواستیم سه هکتار رو با شراکت چند نفر دیگه، زعفرون بکاریم، دستمزد کارگرد بالا رفته، نمی‌صرفه نمیان جمع نمیکنن. همین امسال کلی زعفرون‌کار سرِ این موضوع ضررهای کلان کردند. ضمناً دوران ترسالی شروع شده و کشت غیرگلخانه‌ای محصولاتی مثل زعفران ضرر زاست. حرف شما کاملاً درسته ولی خب بحث بهره‌وری هست که با بودجۀ فعلی و منابعی مثل زمین، چطوری بهره‌وری و سود بیشتری داشته باشیم که این موضوع وقتی دقیق می‌شی به یک چالش تبدیل میشه. کلاً هر موضوعی که وارد جزئیات و بحث ضرر و زیان میشه به جاهایی کشیده میشه که حتی فکرش هم نمی‌تونی بکنی. ضمناً خونه‌ای که عرض کردم، یک چاه 30 متری هم داره که هنوز به حول و قوۀ الهی آب داره.
وضعت خیلی خوبه برادر
با یه فکر و انتخاب خوب می تونی وضعتو خیلی تغییر بدی.
تمرکز کن روی این سرمایه ها که در این نوشته اشاره داشتید.
حاجی وضعت خیلی خوبه. قدرشو بدون، شاکر باش.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,266
تو بانک بذاری بیشتر ماهی 1.5 بهت میده..

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,466

فری لنسری خوبه اما نه به عنوان شغل دائم ..

شما مریض نمیشی؟
مسافرت نمیری؟

بالا