برگزیده های پرشین تولز

با سرمایه 30 تا 100 میلیاردی چه کاری خوبه ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
از کجا معلوم که استارتر گرامی ملتو سر کار نذاشته باشه واقعا از زمان ظهور افتک فقید هیچ ادعایی اینجا عجیب نیست :cool:
پرستیژ ایشون بیشتر به کسی میخوره که ۳۰میلیون داره نه ۳۰میلیارد;)
مدیریت انجمن هم که نظارتی بر صحت ماجرا نداره اصلا من ۳۰میلیون دلار دارم و میخوام همتونو پولدار کنم کی به کیه:po_O:)

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
دیریت انجمن هم که نظارتی بر صحت ماجرا نداره

یعنی مدیریت باید موجودی حساب بانکی اعضا رو چک کنه؟

ولی حتی اگه ایشون موجودی حسابشونم خالی باشه مهم نیست مهم اینه شاید این ایده ها به درد یکی بخوره بالاخره

Scrooch

Registered User
لایک‌ها
153
از کجا معلوم که استارتر گرامی ملتو سر کار نذاشته باشه واقعا از زمان ظهور افتک فقید هیچ ادعایی اینجا عجیب نیست :cool:
مدیریت انجمن هم که نظارتی بر صحت ماجرا نداره اصلا من ۳۰میلیون دلار دارم و میخوام همتونو پولدار کنم کی به کیه:po_O:)
مثل اینکه ایده شمارو نخریدیم اصلا به مذاقتون خوش نیومده . من به تو قول میدم کلا با این طرز فکر و حجم شدید حسادت
تو زندگی به هیچ جایی نخواهی رسید هرگز . یه جوری صحبت میکنی انگار کسی داره بابت این تاپیک به ما حق عضویت و پول میده :rolleyes::oops:
اینکه یک نفر بتونه این قدر عصبی شه و حرص بخوره و به هم بریزه از اینکه کسی بخواد کار جدید با پول راه اندازی کنه برام عجیبه دوست عزیز
جز دعا برای شما کار دیگه ای نمیتونم بکنم . فقط یادت باشه حسادت بیماری های عجیبی مثل سرطان سکته و ام اس رو میتونه به همراه داشته باشه

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
مثل اینکه ایده شمارو نخریدیم اصلا به مذاقتون خوش نیومده . من به تو قول میدم کلا با این طرز فکر و حجم شدید حسادت
تو زندگی به هیچ جایی نخواهی رسید هرگز . یه جوری صحبت میکنی انگار کسی داره بابت این تاپیک به ما حق عضویت و پول میده :rolleyes::oops:
اینکه یک نفر بتونه این قدر عصبی شه و حرص بخوره و به هم بریزه از اینکه کسی بخواد کار جدید با پول راه اندازی کنه برام عجیبه دوست عزیز
جز دعا برای شما کار دیگه ای نمیتونم بکنم . فقط یادت باشه حسادت بیماری های عجیبی مثل سرطان سکته و ام اس رو میتونه به همراه داشته باشه
من همیشه از حسادت بیزار بودم و حتی ۱% به شما و هیچکس دیگر حسادت نکردم خواستم کمی جو فان بدیم به تاپیک و خاطرات افتک را زنده کنیم جدی نگیر:D

Scrooch

Registered User
لایک‌ها
153
من همیشه از حسادت بیزار بودم و حتی ۱% به شما و هیچکس دیگر حسادت نکردم خواستم کمی جو فان بدیم به تاپیک و خاطرات افتک را زنده کنیم جدی نگیر:D
نوشتتون زیاد به این مورد فان نمیخورد اما من همیشه رو آدما نظرم مثبته پس صحبت شمارو مبنا قرار میدیم . موفق باشی

علی علی دادی

Registered User
لایک‌ها
58
سلام شب همگی بخیر و سلامتی. چند صفحه از این تاپیک رو خوندم.بنده هم یک پیشنهاد بهتون میدم و اگه خوشتون اومد و براتون جالب بود شماره تماس میدم خدمتتون برای مشاوره تخصصی

نظر من اینه که شما با این پول(البته اون یکی زمین رو هم بتونید نقد کنید) میشه کارخانه تولید گجت و وسایل و دستگاه های جانبی و کاربردی موبایل تبلت و لپ تاپو کامپیوتر رو زد!

از قبیل طراحی و ساخت صفر تا صد شارژر های(آداپتور) خاص و چند خروجی و تک خروجی برای موبایل و تبلت و لپ تاپ!

2- تولید و ساخت انواع و اقسام پاور بانک های خیلی خاص که چند طراحی دارم که در دنیا فعلا انجام و ساخته نشده اند و انواع کابل شارژ
3-طراحی و ساخت هندفری های بلوتوثی خاص و بی سیم و با سیم قابل رقابت با محصولات و برند های روز دنیا از قبیل شاومی.هواوی.سامسونگ ...
4-طراحی و ساخت لوازم و قطعات نورپردازی RGb داخل کیس های کامپیوتر با امکاناتی که تا بحال در بازار ندیدم و فن هایی خاص برای تهویه داخل کیس و خنک کننده پردارنده های سی پی یو که اتفاقا در ایران قیمت خیلی بالایی دارند! چند وقت پیش یک مورد 7 تومنی رو مورد بررسی قرار داده بودم که میشد با یک دهم اون رو تولید کرد (تیراژ بالا نه تکی)
5-و خیلی لوازماتی که در ایران پیدا نمیشه و یا اگه هست خیلی گرونه از استند ها و میز های لپ تاپ گرفته تا حتی فلش با برند خودتون!برند سازی حافظه
6-اسپیکر های شارژی با امکانات خاص پرتابل و هر گجت و دستگاهایی که به تکنولوژی ربط داشته باشه
فعلا این هارو مد نظر داشته باشید .
جندین ایده و طرح و اختراع دارم که در صورت نیاز میتونم براتون بفرستم

Scrooch

Registered User
لایک‌ها
153
سلام شب همگی بخیر و سلامتی. چند صفحه از این تاپیک رو خوندم.بنده هم یک پیشنهاد بهتون میدم و اگه خوشتون اومد و براتون جالب بود شماره تماس میدم خدمتتون برای مشاوره تخصصی

نظر من اینه که شما با این پول(البته اون یکی زمین رو هم بتونید نقد کنید) میشه کارخانه تولید گجت و وسایل و دستگاه های جانبی و کاربردی موبایل تبلت و لپ تاپو کامپیوتر رو زد!

از قبیل طراحی و ساخت صفر تا صد شارژر های(آداپتور) خاص و چند خروجی و تک خروجی برای موبایل و تبلت و لپ تاپ!

2- تولید و ساخت انواع و اقسام پاور بانک های خیلی خاص که چند طراحی دارم که در دنیا فعلا انجام و ساخته نشده اند و انواع کابل شارژ
3-طراحی و ساخت هندفری های بلوتوثی خاص و بی سیم و با سیم قابل رقابت با محصولات و برند های روز دنیا از قبیل شاومی.هواوی.سامسونگ ...
4-طراحی و ساخت لوازم و قطعات نورپردازی RGb داخل کیس های کامپیوتر با امکاناتی که تا بحال در بازار ندیدم و فن هایی خاص برای تهویه داخل کیس و خنک کننده پردارنده های سی پی یو که اتفاقا در ایران قیمت خیلی بالایی دارند! چند وقت پیش یک مورد 7 تومنی رو مورد بررسی قرار داده بودم که میشد با یک دهم اون رو تولید کرد (تیراژ بالا نه تکی)
5-و خیلی لوازماتی که در ایران پیدا نمیشه و یا اگه هست خیلی گرونه از استند ها و میز های لپ تاپ گرفته تا حتی فلش با برند خودتون!برند سازی حافظه
6-اسپیکر های شارژی با امکانات خاص پرتابل و هر گجت و دستگاهایی که به تکنولوژی ربط داشته باشه
فعلا این هارو مد نظر داشته باشید .
جندین ایده و طرح و اختراع دارم که در صورت نیاز میتونم براتون بفرستم

سلام ممنون اما تا جایی که میدونم چینی ها مارو میخورن تو این موارد و اصلا نمیشه باهاشون رقابت کرد .
وگرنه مطمین باش تا الان این کارو راه انداخته بودن .
ولی در کل کار باب میل من و جذاب برام نیست

علی علی دادی

Registered User
لایک‌ها
58
من زیاد تو این مسائل وارد نیستم ولی همه این موارد رو کارخونه‌های چینی انجام میدن حتی برای تعداد پایین مثلا 1000 تا هم با برند خودتون تولید میکنن.
بله اما فرق بزرگی هست اول اینکه بنده عرض کردم چند تا اختراع دارم که تا بحال در هیج کجای دنیا ساخته نشده
دوم با این کار میشه خیلی هارو استخدام کرد و اشتعالزایی کرد
سوم کمتر از قیمت سفارش و ساخت از چین در میان!البته ریسک داره ایده و اختراع رو بدیم چینی ها بسازن! تا کی میخوایم سرمایه رو از کشر خارج کنیم و تا کی میخوایم برای چینی ها اشتغالزایی گنیم!
در ضمن چون این دوستمون حرف از کمک به انسان ها زد بنده هم این پیشنهاد رو بهشون دادم چون بجای اینکه بخواد خونه رایگان با با بهای هم بهشون بدیم در عوض بهشون کار میدیم

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263
من همین الان میتونم برم زمین بخرم تفکیک کنم عید به بعد با 50 % سود بفروشم
هزار تا بیزینس هست میتنم همین الان بزنم وحشتناک پول درارم توش
میتونم هایپر شیک بزنم روزی 20 میلیون از توش درارم
میتونم داروخانه بزنم با دوست داروسازم با سود خداد تومن

جسارت نباشه ولی من بودم یکی از همین کارها رو میکردم به جای اینکه بخوام صرف دوست داشتن و علاقه داشتن وارد بیزینسی بشم که سوددهیش مشخص نباشه.وضعیت فعلی کشور به صورتی نیست که ادم خیلی بخواد دنبال علاقه ش بره.اگر خودتون کاری رو بلدین که سوددهی وحشتناک داره ,همون رو انجام بدین,و با یه مبلغ کمتر وارد سرمایه گذاری تو زمینه هایی بشین که بهش علاقه دارین .

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
بله اما فرق بزرگی هست اول اینکه بنده عرض کردم چند تا اختراع دارم که تا بحال در هیج کجای دنیا ساخته نشده
دوم با این کار میشه خیلی هارو استخدام کرد و اشتعالزایی کرد
سوم کمتر از قیمت سفارش و ساخت از چین در میان!البته ریسک داره ایده و اختراع رو بدیم چینی ها بسازن! تا کی میخوایم سرمایه رو از کشر خارج کنیم و تا کی میخوایم برای چینی ها اشتغالزایی گنیم!
در ضمن چون این دوستمون حرف از کمک به انسان ها زد بنده هم این پیشنهاد رو بهشون دادم چون بجای اینکه بخواد خونه رایگان با با بهای هم بهشون بدیم در عوض بهشون کار میدیم
حرفت درسته عزیز دل
یه اما داره که صرفا با هدف اشتغال زایی داخلی نمیشه روی این مورد مانور داد
ببین شما محصول X رو درست میکنی و فرضا با مبلغ 1000 ریال تموم میشه و 1200 ریال به بازار عرضه میکنی
ولی شرکت چینی محصولا X پرایم رو درست میکنه . درسته محصول شما نیست ولی بهای تمام شده هر دونه مثلا 500 تومن میشه و 550 عرضه میکنه
یازار هدف هم توی ایران بیشتر دنبال قیمت پایینتر هستن . حتی اگه محصول X شما از X پرایم چینی بهتر باشه ولی چون خرده فروشی چینی 600 و خرده فروشی شما 1300 میشه ، در نهایت بازار فروش رو از دست میدی
بازار فروش هم از دست بده کل عملیات پول سازی به مشکل میخوره
شرکت زیان ساز میشه
تعدیل نیرو
ورشکستگی و تمام ...
هم سرمایه دود میشه هم نیروی کار بیکار میشه

هر بازاری یکسری قدرت داره که تقریبا نمیشه روشون دست گذاشت مگه اینکه سرمایه گذاری با این باشه که اگه دود هم شد مهم نیست . مثلا شما ممکنه به جای اینکه با این روش اشتغال زایی بکنی ، با یه کار ساده تر مثلا مرغداری تخم گذار ، همون تعداد اشتغال زایی داشته باشی و رغیب سر سخت نداشته باشی ، بازار هدفت هم تو مشت باشه ;)

یکسری از کمک ها صرفا در حد حرف میمونه و عملی نمیشه
بهترین کمک که هر سرمایه داری میتونه بکنه اینه که با اشتغال زایی نیروی کار جذب بکنه ، در کنارش نیروی کارش رو هم آموزش بده برای زندگی بهتر و اقتصاد کشور هم خود به خود بهتر میشه
دادن خونه رایگان هم یجورایی اتلاف منابع مالیه . چون یه خونه منطقه ارزون شاید 400 میلیون قیمتش باشه و اجاره اون کلا ماهی 1 میلیون باشه . درصورتی که با همون 400 میلیون بشه 3 فرصت کاری درست کرد و ماهی 9 میلیون حقوق داد . درکنارش سرمایه گذار هم بازدهی مطلوبی دریافت میکنه که میتونه برای گسترش همون طرح یا از طریق فرصت های دیگه ، هم منفعت بیشتری بسازه و هم فرصت های کاری دیگه ای خلق بکنه

قدرتی که انسان داره ، وصف ناپذیره . فقط باید بخواد . انسان میتونه هرکاری بکنه بدون اینکه طبیعت جلوشو بگیره ( هرچند اگه زیاده روی بکنه طبیعت هضمش میکنه :rolleyes: )

Scrooch

Registered User
لایک‌ها
153
جسارت نباشه ولی من بودم یکی از همین کارها رو میکردم به جای اینکه بخوام صرف دوست داشتن و علاقه داشتن وارد بیزینسی بشم که سوددهیش مشخص نباشه.وضعیت فعلی کشور به صورتی نیست که ادم خیلی بخواد دنبال علاقه ش بره.اگر خودتون کاری رو بلدین که سوددهی وحشتناک داره ,همون رو انجام بدین,و با یه مبلغ کمتر وارد سرمایه گذاری تو زمینه هایی بشین که بهش علاقه دارین .
ممنون بابت نصیحتتون اما خوب من تصمیمم این هستش ممنون

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
کسی که ۳۰ میلیارد فقط پول زمینشه به نظرتون میاد پی تی بشینه ور دل ما؟

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
162
عزیز دل سو تفاهم نشه نگفتم با این مقدار ماهی 5 تا 10 سود کنم . گفتم به اون درجه برسم حالا ممکنه 2 سال دیگه شاید 4 سال دیگه .
اینم بگم خدمتت کافیه یه کاری انجام بدی و کارت بگیره . نمونش اسنپ . نمونش سایتهایی که سفارش غذا مثل اسنپ فود و ریحون و چنگال و اینا انجام میدن
میدونی شما هر سایت خوب غذایی که فقط داره Referral Marketing انجام میده چه درامدی داره ؟ مثلا اسنپ فود ( فقط فودشو دارم میگم ) با 10 هزار تا
رستوران قرار داد داره . شما حساب کن سراسر ایران روزی بالای 5 تا 10 میلیارد ازش سفارش میگیرن . 15 درصدش مال اسنپه . دیگه بقیش بماند
مهم فکر خوب و ایده جدیده . مگه اپلیکیشن اینا چقدر هزینش شده ؟ من از دوستم که یکی از غول های این کار هست صحبت کردم بهترین اپ با بهترین
اجرا نهایت بشه 50 تا 100 میلیون . دیگه بترکون اگه بخواد بسازه با ساپورت . پس همه چیز سرمایه اولیه نیست فکر خوب از 1000 تا پول زیاد مهم تره
دوست عزیز پوزش می خواهم
ولی فک می کنم خیلی سطحی به موضوع نگاه می کنی
یه سرچ کن
تپسی بالای ۸۰ میلیارد هزینه کرده و نتونست درست کار رو دربیاره
پرانتز باز اینکه
من قبلاً هم بهت گفتم برو سراغ یه vc درست تا روی یه استارتاپ درست سرمایه گذاری کنی
البته سرمایه گذاری استارتاپی ریسک ها و شکست ها و سودهای خودشو داره

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263

بالاخره این اقشار ثروتمند و بالای متوسط کشور که ده بیست درصد جامعه رو تشکیل میدن ادم فضایی نیستن که :D حتما باید آب پرتقال به دست تو سواحل مالدیو در حال افتاب گرفتن عکس با نام کاربری داشته باشن ؟:D من دلیل این همه شکاکیت رو متوجه نمیشم. دلیلی وجود داره کسی بخواد الکی بیاد بگه من فلان قدر پول دارم,به فرض هم که تاپیک واقعی نباشه,بالاخره چهار نفر میان ایده هاشون رو به اشتراک میذارن,شایدیه نفر دیگه از همین ایده ها یه طرحی تو ذهنش جرقه بخوره و بره دنبال کارش رو بگیره .

Scrooch

Registered User
لایک‌ها
153
یکسری از کمک ها صرفا در حد حرف میمونه و عملی نمیشه
بهترین کمک که هر سرمایه داری میتونه بکنه اینه که با اشتغال زایی نیروی کار جذب بکنه ، در کنارش نیروی کارش رو هم آموزش بده برای زندگی بهتر و اقتصاد کشور هم خود به خود بهتر میشه
دادن خونه رایگان هم یجورایی اتلاف منابع مالیه . چون یه خونه منطقه ارزون شاید 400 میلیون قیمتش باشه و اجاره اون کلا ماهی 1 میلیون باشه . درصورتی که با همون 400 میلیون بشه 3 فرصت کاری درست کرد و ماهی 9 میلیون حقوق داد . درکنارش سرمایه گذار هم بازدهی مطلوبی دریافت میکنه که میتونه برای گسترش همون طرح یا از طریق فرصت های دیگه ، هم منفعت بیشتری بسازه و هم فرصت های کاری دیگه ای خلق بکنه

قدرتی که انسان داره ، وصف ناپذیره . فقط باید بخواد . انسان میتونه هرکاری بکنه بدون اینکه طبیعت جلوشو بگیره ( هرچند اگه زیاده روی بکنه طبیعت هضمش میکنه :rolleyes: )

این پلن برای الان نیست و هدفم و اون چیزی که تو ذهنم هست این بود زمینی گرفته شه خونه های 40 متری توش ساخته شه اون عده از زن و شوهر و بچه آموزش
ببینن و زمانی که تونستن درامدزایی کنن مثلا بعد 1 سال بلند شن و برن و گروه دیگه ای جایگزین بشن . حالا مال الان نیست این قضیه
ولی در کل آموزش افراد بی بضاعت و دادن سرمایه کم بهشون بهترین راه نجات مملکته . چون اینا خودشونم همین مسیرو با دیگران جلو میرن

Scrooch

Registered User
لایک‌ها
153
دوست عزیز پوزش می خواهم
ولی فک می کنم خیلی سطحی به موضوع نگاه می کنی
یه سرچ کن
تپسی بالای ۸۰ میلیارد هزینه کرده و نتونست درست کار رو دربیاره
پرانتز باز اینکه
من قبلاً هم بهت گفتم برو سراغ یه vc درست تا روی یه استارتاپ درست سرمایه گذاری کنی
البته سرمایه گذاری استارتاپی ریسک ها و شکست ها و سودهای خودشو داره
بنده در مورد تپسی صحبت نکردم در باره اسنپ حرف زدم
فرقشون اینه وقتی تو این سیستم بازارو بگیری دستت و قیمتهات بی رغیب و سرویس دهیت خیلی بهتر باشه کسی سراغ گزینه 2 نمیره
تو بیزینس میگن یا اولین باش یا بهترین . وقتی اسنپ هم اولینه هم بهترین پس بقیه نمیتونن کاری کنن

Scrooch

Registered User
لایک‌ها
153
:oops: :oops: :oops: ور دل شما ؟ بابت زدن این تاپیک شما پول داری میدی به من ؟ بچه های اینجا دارن پولی پرداخت میکنن ؟ من دارم از پی تی پول میگیرم ؟
بنده سال پیش وقت سر خاروندن نداشتم چون 3 تا رستوران همزمان داشتم اداره میکردم و بیزینس ساختمون داشتم . بعد از کرونا رستوران ها رو تعطیل
کردیم و برای همین هم تصمیم به راه اندازی بیزینس دیگه ای گرفتیم . معنی ور دل رو متوجه نمیشم . یعنی روزی 20 دقیقه میایم پی تی شمارو ناراحت میکنه ؟
این همه انرژی منفی واقعا از کجا و چرا میاد ؟

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,545
نه اینا که مثال بود
افتک پولداره ، ما که صبح به صبح پورتفو رو باز میکنیم کل بازار قرمزه
scar.gif

موی منو چرا آتیش می زنیدbav3_154fs759111.gif من بعد از تاپیک حاج حسین خالی بند، دیگه تو تاپیک های اینجوری نمیام:D

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
آقا من یه چیزی به ذهنم رسید
ایده نیستا
چرتو پرته ولی فکر کنم چرتو پرته قشنگیه
قبل از اینکه چرتو پرتمو بگم یه چیزی بگم بعد بریم سراغ چرتو پرتم

من بعضی موقع ها صحبت میشه مثلا میگن فلانی رفته یجا داره نگهبانی میده ماهی یکو هشتصد میگیره با خودم میگم کیفیت زندگیش چجوریه . یا مثلا یه پسره جوونی هست روبروی خونه ما دکه روزنامه فروشی داره و نزدیک پونزده ساله هر روز تو همون دکه کار میکنه همونجا هم میخوابه به خودم میگم چرا باید پونزده سال از جوونیش اینجوری بگذره و تازه چهل سالگی بخواد زن بگیره اونم تازه اگر بتونه . یا یکی دیگه هست مدیریت دستشویی عمومی رو بر عهده داره که حتی روزهای تعطیل هم باید شیش صبح باز کنه و شیش عصر ببنده اونم با ماهی یکو هشتصد یعنی سی روز در ماه روزی 12 ساعت یکو هشتصد از راه دورم میاد دو ساعتم تو راهه رفتو برگشته . حالا خودشون به درک بچه ای که میخواد از این عزیزان متصاعد بشه دارای چه کوالیتی خواهد بود که نتیجشو تو جامعه ببینیم
وقتی دیدم استارتر یجا گفته بود میخواد ماهی 20 ملیارد درامد داشته باشه با خودم گفتم یعنی با ماهی بیست ملیارد کیفیت زندگی چنتا خانواده رو میشه بهتر کرد .

اصلا ما چرا یه همچین جامعه دو رنگی داریم که مردمش در باطن تشنه شهوت هستن ولی تو ظاهر از اصحاب پیامبر . همش دنبال کلاه گذاشتن سر همدیگه هستن با استفاده از قسم و آیه . تو محیط مجازی که زور بالاسرشون نیست انقدر بیتربیت ولی تو محیط واقعی اسوه ادبو اخلاق (اسوه رو درست نوشتم؟)
یه مجموعه ای هست به اسم خرد جنسی
لینک بالا یکی از قسمتاشه وقت کردین همشو ببینید . حتما این یک قسمتو ببینید خواهشا
چرا نیاز جنسی باید یه معضل مهم برای فرد مجرد و غیر مجرد جامعه ما باشه یا حتی نیاز به مسکن و غذا . اصلا این درسته یک زن تن فروشی کنه برای زنده موندن بعد من که میبینمش دوتا دید نادرست بهش داشته باشم . یا بگم زنیکه کثافت لجن جامعه رو به گه کشیده . یا اینکه بگم به به بزنیم تو کارش . خیلیا این مورد دوم بخشی از زندگیشون شده و تن دادن به این سبک زندگی که جامعه بهشون تحمیل کرده . چهارتا ماینر ریخه یجا و بعد از ظهرام با شاسی بلند میره دربندو درکه . یه عده مشنگ هم فکر میکنن طرف داره عشق دنیارو میکنه و آرزوشون شده داشتن این مدل زندگی

کسی که کل زندگیشو باید بدوئه دنبال پول و شهوت چطور ازش انتظار داری مثل مردم اسکاندیناوی رفتار کنه . چطور انتظار داری خودش یا بچش به کسی فحاشی نکنه تو محیط مجازی . چطور انتظار داری کسی که از بچگی تا جوونی فقط حسرت داشته های بقیه رو خورده از زمین خوردن بقیه خوشحال نشه . ببینید همین چند وقت پیش علی دایی اون بلا سرش اومد بقیه چی گفتن در موردش .

میدونی چرا این حرفارو میزنم . چون تو یکی از پستای استارتر دیدم نوشته بود من با این صد میلیارد تومن میخوام هزار خانواده رو مستقیم و ده هزار خانواده رو غیر مستقیم صاحب زندگی کنم . ولی من میگم چجور زندگی ای ؟ با کار کردن پیش تو بتونه زنده بمونه یا زندگی کنه ؟ طرف بیاد تو کارخونه آب معدنی تو بیرون تهران روزی 10 ساعت کار کنه برا ماهی 2 ملیونو پونصد و تازه سه ساعت تو راه اومدنو رفتن باشه با مترو و اتوبوس . خسته برسه خونه فقط بخوابه . چجوری به قول اون بابا یه خونه 8 میلیاردی بخره تو منطقه متوسط تهران . منطقه متوسط نه تو منطقه بد چجوری خونه 4 میلیاردی بخره ؟ چجوری بچشو دوماد کنه یا جهیزیه بخره اصلا چیزی از حقوقش میمونه که بخواد غلطی بکنه . زنش بخاطر خسته بودن یا مشغله فکری و عصبی بودن شوهرش با اینو اون بپره . بچه رو ول کنن به امون خدا با بازیهای کامپیوتری ای که تو خود خارج روی بازی خورده مثبت 16 و نمیزارن زیر 16 سال بازی کنه ولی ما به بچه دوم دبستان میدیم بازی کنه . تو خارج اینترنت دست بچه زیر 14 سال نمیدن بعد ما موبایل هوشمند با فیلتر شکن میدیم بچه اول دبستان . سیگار و نوشیدنی الکلی به زیر 18 سال نمیفروشن ولی ما . سکس با زیر 18 سال غیر مجاز ولی ما ازدواجو تو سن خیلی کمتر مجاز میدونیم .
بنظر من این بچه ها هم کم از کودک کار ندارن . مگه چقدر از کودکا کودک کار هستن ؟ یه سوال تو کودک کارو درست کنی تاثیر بیشتری تو جامعه میزاره یا کودک غیر کار ؟ اصلا تو چقدر میتونی توی یه دختری که هفت ساله تو مترو پا برهنه راه میره میگه خواهرای گلم یه کمکی بکنید تغییر ایجاد کنی . حالا بماند چه بلاهای دیگه ای سرش اومده . یک دهم اونو هزینه کن کودک غیر کارو درست کن .

و اما ایده چرتو پرتم :
من اگر بودم با این صد میلیارد تومن سعی میکردم کیفیت زندگی خانواده هارو بالا ببرم
مثلا اگر سرمایه گذاری کردم سود پولمو صرف آموزش و بهتر کردن زندگی کنم .
یا اگر قراره بیزنس کنم بیام به کارمندای خودم بهترین خدماتو بدم . حقوق خوب . ساعت کاری مناسب . دو روز تعطیلی تو هفته . اگر مجردن سعی کنم با کمک از روانشناس به بلوغ فکری برسونمشون برای ازدواج . بفرستمشون مسافرت . مسابقات ورزشی بزارم براشون . اگر قراره روزی هشت ساعت به مانیتور نگاه کنن یه مانیتور خوب براشون بخرم نه یه مدل دست دوم قدیمی که باعث اذیت شدن چشمها میشه . با استفاده از روانشناس تربیت بچه هاشونو کنترل کنم . حواسم به زندگیشون باشه و برای هر گروه یک مدیر بزارم که باهاشون رفتو آمد خانوادگی داشته باشه و بدونم چی تو زندگیشون میگذره و چه مشکلاتی دارن . کاری کنم که کیف کنن از محیط کار و همینطور خانواده . تا اینکه از بیکاری زیاد تو جامعه سو استفاده کنم و بعد به دوستم بگم ببین تورو خدا باز این ملت رفتن به مسی فحاشی کردن .خب توی میلیاردی که ماهی دو ملیون به کارگرت حقوق میدی انتظار داری نره به مسی فحاشی کنه و. البته حقم داره اگر ماهی دو ملیون نده چجوری جلوی همسایه هاش پز بده که قیمت خونش 100 میلیارد تومنه و یا بخواد جلوی رقیباش کلاس بزاره که من یه بیزنس من موفق هستم که یه ساله صدو کردم نهصد .

من اگر جای استارتر بودم بجای اینکه هدفمو بزارم رو اینکه بعد دو سال این 100 میلیاردو 900 میلیارد کنم یا چشم اندازم رسیدن به سود ماهی 20 میلیارد باشه بعد دوسال بجاش میومدم برای خودم چالش ساختن زندگی خوب برای کارمندامو ایجاد میکردم . ببینم میتونم کاری کنم که کارمندای من زندگی و بچه های سالمی داشته باشن . نه اینکه فقط پول بهشون بدما بلکه کاری کنم زندگی سالمی داشته باشن . اصلا توی مصاحبه کاری که باهاشون انجام میدم ببینم چه کسانی رو باید انتخاب کنم و سعی کنم روشون سرمایه گذاری کنم و چه کسانی هزینه زیادی میبره تغییر دادنشون و ردشون کنم

چه خوب میشه کسی که هدفش تبدیل 100 میلیارد به 900 میلیارده و توسعه سریع کسبو کارش تو دو سال و رسیدن به ماهی 20 ملیارد درامد ماهانه با دادن ماهی دو ملیون حقوق به کارگراشه بیاد هدفشو بزاره ساختن زندگی سالم و خوب برای کارمنداش و دنبال پز دادن به فکو فامیلو همسایه هاش نباشه یا پز توسعه کسبو کارشو و قدرتش جلوی رقبا .

من نظرم خیلی شبیه نظر اون باباییه که بهت گفت بیخیال کار تو این مملکت بشو و برو دنبال عشقو حال ولی ذائقه شمارو هم در نظر گرفتم که دوست دارید کار کنید و جوهره داشته باشید . کار بکن ولی به کارمندای کارخونه آب معدنیت ماهی هفت ملیون حقوق بده . خوبه ؟
به ایده های اقتصادی چرتم توجه نکن به اینکه انسان خوب با این 100 میلیارد تحویل جامعه بدی توجه کن لطفا
اون قسمت از مجموعه خرد جنسی رو هم ببینید لطفا

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا