برگزیده های پرشین تولز

باشگاه قدیمی های پرشین تولز

Ali2k

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
21
تاگرام وب فارسی رو خورد متاسفانه دانش کاربرای جدید هم کم هست، همون تلگرام رو میدن مغازه دار براشون بسازه عضو شدن فروم در حد برنامه نویسی سیستم عامل هست براشون.. مشکلات دیگه ای هم که میدونیم مزید بر علت شد..
دقیقا همینطوره، متاسفانه فقط مختص ایران هم نیست! البته باز ردیت خوبه، ولی اون هم تقریبا فقط متخصصین استفاده می کنند و خیلی پابلیک نیست
بنظرم بیشتر به خاطر پیدایش اسمارت فون هاست. واقعا توی یه صفحه کوچیک و امکان تایپ محدود و وقت کم چنین پلت فورم هایی نمیتونند کار کنند
باید فکری کرد!!

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
هیچکاریش نمیشه کرد، مخصوصا ایران دیگه دوره وب گذشته، حتی من فکر میکنم دوره اپ و گوشی هم داره تموم میشه تکنولوژی جدیدتر میاد جایگزین میشه به سرعت

Lucky Guy

Registered User
لایک‌ها
5,075
هیچکاریش نمیشه کرد، مخصوصا ایران دیگه دوره وب گذشته، حتی من فکر میکنم دوره اپ و گوشی هم داره تموم میشه تکنولوژی جدیدتر میاد جایگزین میشه به سرعت
ولی من فکر می‌کنم به این زودیا تغییری رخ نمی‌ده. هر اتفاقی که افتاد، تو دوران هم‌سن و سال‌های ما اتفاق افتاده. هم‌نسل‌های ما تو دنیا بودن که خیلی از مهاجرت‌های مجازی و تجربه‌ها رو رقم زدن.

ما از یاهومسنجر و وبلاگ تا اینستاگرام و تلگرام رو طی کردیم. با ابتدائی‌ترین امکانات شروع کردیم و همیشه دنبال این بودیم ته‌توی همه‌چی رو دربیاریم. اصلاً نوع برخورد هم‌دوره‌های ما با تکنولوژی فرق می‌کرد. شاید به این خاطره که ما قبلش دنیای بدون تکنولوژی رو تا حدودی دیده بودیم و قدر تکنولوژی رو بهتر درک می‌کردیم.

اما نسل‌های بعد، وقتی وارد شدن که همه‌چی از قبل براشون آماده بود. فقط به عنوان یه مصرف‌کننده به قضیه نگاه می‌کنن. گوشی می‌خرن که برن اینستاگرام. حتی ممکنه از مرورگرها هم استفاده نکنن. دنبال کشف چیزی نیستن. چون قبلش همه‌ی جاده خاکیا آسفالت شده براشون.

من یادمه واسه دانلود یه آهنگ، ممکن بود تا فروم‌های روسی هم برم تا بالاخره گیرش بیارم. ولی الان همه‌چی آماده‌ست. همین باعث می‌شه به فکر تغییر نیوفتن و تنبل‌تر بشن. خیلی وقته تغییر خاص یا مهاجرت به اپلیکیشن خاصی رخ نداده. مگه این‌که بازم فیلترینگ باعث بشه یه تغییراتی رخ بده.

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
ولی من فکر می‌کنم به این زودیا تغییری رخ نمی‌ده. هر اتفاقی که افتاد، تو دوران هم‌سن و سال‌های ما اتفاق افتاده. هم‌نسل‌های ما تو دنیا بودن که خیلی از مهاجرت‌های مجازی و تجربه‌ها رو رقم زدن.

ما از یاهومسنجر و وبلاگ تا اینستاگرام و تلگرام رو طی کردیم. با ابتدائی‌ترین امکانات شروع کردیم و همیشه دنبال این بودیم ته‌توی همه‌چی رو دربیاریم. اصلاً نوع برخورد هم‌دوره‌های ما با تکنولوژی فرق می‌کرد. شاید به این خاطره که ما قبلش دنیای بدون تکنولوژی رو تا حدودی دیده بودیم و قدر تکنولوژی رو بهتر درک می‌کردیم.

اما نسل‌های بعد، وقتی وارد شدن که همه‌چی از قبل براشون آماده بود. فقط به عنوان یه مصرف‌کننده به قضیه نگاه می‌کنن. گوشی می‌خرن که برن اینستاگرام. حتی ممکنه از مرورگرها هم استفاده نکنن. دنبال کشف چیزی نیستن. چون قبلش همه‌ی جاده خاکیا آسفالت شده براشون.

من یادمه واسه دانلود یه آهنگ، ممکن بود تا فروم‌های روسی هم برم تا بالاخره گیرش بیارم. ولی الان همه‌چی آماده‌ست. همین باعث می‌شه به فکر تغییر نیوفتن و تنبل‌تر بشن. خیلی وقته تغییر خاص یا مهاجرت به اپلیکیشن خاصی رخ نداده. مگه این‌که بازم فیلترینگ باعث بشه یه تغییراتی رخ بده.
درود

حق با شماست جناب Lucky Guyگرامی. دیگران را نمی دانم ولی تا آن اندازه که این نسل بعد از ما با این گرامها خوشند و زندگیشان به انها وابسته است، خودخواسته نخواستم خودم را چندان درگیر کنم. گرچه دلیل اصلیش شاید کمبود وقت و این چیزها باشد ولی باز هنوز خاطره خوش آن روزگاران با انجمنها را ترجیح می دهم.چند بار تلاش کردم از بعضی این دوستان قدیمی که رفته اند درخواست کنم دوباره دست کم سالی یکی دو بار سر بزنند که دیدم گویا خودشان خواسته اند دیگر در انجمنها فعالیت نکنند. نمی دانم...شاید انگار فقط همین ما مانده ایم که همچنان اینجا را خانه خود می دانیم.:rolleyes:

Lucky Guy

Registered User
لایک‌ها
5,075
درود

حق با شماست جناب Lucky Guyگرامی. دیگران را نمی دانم ولی تا آن اندازه که این نسل بعد از ما با این گرامها خوشند و زندگیشان به انها وابسته است، خودخواسته نخواستم خودم را چندان درگیر کنم. گرچه دلیل اصلیش شاید کمبود وقت و این چیزها باشد ولی باز هنوز خاطره خوش آن روزگاران با انجمنها را ترجیح می دهم.چند بار تلاش کردم از بعضی این دوستان قدیمی که رفته اند درخواست کنم دوباره دست کم سالی یکی دو بار سر بزنند که دیدم گویا خودشان خواسته اند دیگر در انجمنها فعالیت نکنند. نمی دانم...شاید انگار فقط همین ما مانده ایم که همچنان اینجا را خانه خود می دانیم.:rolleyes:
دیگران رو نمی‌دونم. ولی شما هم سعی کنید هم‌چنان باشید. به نظرم، شما یکی از منحصربفردترین کاراکترهایی هستید که توی فضای مجازی دیدم و خوندن پست‌هاتون حس خوبی داره. بودن کاراکترهای خوب، رنگ و روی انجمن رو تازه‌تر می‌کنه.

Kasandra

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
دیگران رو نمی‌دونم. ولی شما هم سعی کنید هم‌چنان باشید. به نظرم، شما یکی از منحصربفردترین کاراکترهایی هستید که توی فضای مجازی دیدم و خوندن پست‌هاتون حس خوبی داره. بودن کاراکترهای خوب، رنگ و روی انجمن رو تازه‌تر می‌کنه.

با درودی دوباره

شرمنده می فرمایید بزرگوار...چشم...تا جایی که بتوانم تلاشم را می کنم چرا که راستش از همان روزهایی که با اینجا آشنا شدم چنان بارها و بارها شرمنده لطف برخی دوستان شده ام که احساس می کنم دینی به گردن دارم. هر چند البته شاید هرگز نتوانم حتی گوشه ای از لطف و محبت بزرگان را جبران کنم.اینجا هم واقعا جا دارد بگویم خوبی از خودتان است. راستش نوشته زیبا و عمیق جنابعالی بنده را برد به گذشته های دور...چه گذشته های شیرینی هم بود....همین که دیدم نوشتید به سراغ فرومهای روسی هم در جستجوهایتان می رفتید یادم امد که بله...روزی روزگاری یک جایی بود که همه چیز داشت ولی هر چه فکر کردم یادم نیامد... همان هم البته یادم می آید آن روزگاران در دسترس همه نبود و باز نیکوکارانی در انجمنهای اینجا بودند که به داد درخواست کنندگان برسند... هنوز دهه هشتاد بود به هر حال واین روزها اما از دهه نود تنها 2 هفته باقی مانده!!!:oops::rolleyes:
اما از رنگ و روی تازه بخشیدن به انجمنها گفتید و یادم امد به بانو پرشیانای نازنین که امیدوارم هر جا هستند تندرست باشند و شاداب همچون همان روزها...امیدوار بودم بتوان آقا یوسف گرامی را اینجا نگه داریم که گویا آمده بودند که خداحافظی کنند..:rolleyes:این را اینجا نوشتم که شاید ایشان ببینند و دوباره در زنده کردن خاطرات شیرین آن گذشته دلنشین به ما بازماندگان کمک کنند.

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,719

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
همین واکسنا که توش چیپ داره دیگه موبایل لازم نیست دستت بگیری
crazy.gif

(تکنولوژی hololens یا همون virtual reality و mixed reality خیلی داره روش کار میشه. شرکتا دارن رقابت میکنن بزودی اینترنت به صورت سه بعدی میشه و دیوایس ها انقدر ساده و سبک میشن که مثلا طرف شبیه سمعک میذاره روی گوشش. و یحتمل طراحی وب سایتا و اپ ها هم باید همگی سه بعدی بر اساس یکسری فریم ورکهای استاندارد انجام بشه...) بزودی فروش قالب سه بعدی راست چین شده برای وردپرس 3D در ایران 1614927669370.png

Last edited:

Kasandra

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
از این پلاک ها به ما هم بدید :دی
درود

شما که اگر همین گونه پرتلاش پیش بروید به امید خدا با توجه به فعالیتهایتان در بورس و بانکداری همانجا پلاک زیبایی به دست خواهید آورد.:)

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
درود

شما که اگر همین گونه پرتلاش پیش بروید به امید خدا با توجه به فعالیتهایتان در بورس و بانکداری همانجا پلاک زیبایی به دست خواهید آورد.:)

های
ای بابا خانم شوخی کردم :دی یه زمانی به ما یدونه ستاره دادن هر چی میگیم بیایید این ستاره رو پس بگیرید قبول نمیکنن ! هر جا میریم میگن ستاره داری نمیشه :دی پلاک موخوام چیکار :دی همین ستاره واسمون کافیه :دی

Ali2k

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
21

کاملا موافقم، ولی مشکلی که واقعا اذیتم می کنه اینه که این پلتفورم های جدیدی که اومدن جای خودشون هم نیستند چه برسه به اینکه بخوان جای فروم ها رو بگیرند،
تلگرام یه مسنجره حالا با تمام امکانات جدیدش بازم همون مسنجره و نهایتا یه منبر برای یک سری افراد که می خوان فقط حرف خودشون شنیده بشه، نه بحثی می تونه ایجاد و ادامه دار باشه و در نتیجه نه بازخورد علمیی. اینستاگرام هم که از همه بدتر کارش از اول ارسال عکس بود و هنوزم تقریبا همونه ولی برای نسل جدید یا بهتر بگم عموم مردم همه کاره هست والبته هیچ کاره!

Ali2k

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
21
خوندن این مقاله خالی از لطف نیست، مقاله مربوط به اوریل 2009 ...!!!

Well-Kept Gardens Die By Pacifism
کد:
https://www.lesswrong.com/posts/tscc3e5eujrsEeFN4/well-kept-gardens-die-by-pacifism

ترجمه فارسی: باغ های سالم و خرم را صلح طلبی می خشکاند
کد:
https://bitcoind.me/blobs/misc/negahdari-az-community-farsi-ziya_sadr.pdf

Last edited:

Kasandra

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
با درود و عرض ادب

با خوش آمدگویی به این دوستان قدیمی امیدوارم زمینه بازگشت جناب igimax عزیز و بزرگوار هم به زودی فراهم شود. گویا برای ویرایش صفحه هاو جدولهایشان نیاز فعالسازی امکان ویرایش نوشته های قدیمیشان داشتند.

Last edited:

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,091
با درود و عرض ادب

با خوش آمدگویی به این دوستان قدیمی امیدوارم زمینه بازگشت جناب igimax عزیز و بزرگوار هم به زودی فراهم شود. گویا برای ویرایش صفحه هاو جدولهایشان نیاز فعالسازی امکان ویرایش نوشته های قدیمیشان داشتند.
آنلاین شدن ایشون؟

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,091
با درود و عرض ادب

11 سال قبل

بالا