برگزیده های پرشین تولز

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
اولا سپاس از شما برای توضیحاتی که دادید . دوما در همین بورس هم جدای از سودی که سالیانه پرداخت می شود . سود سهامدار از ارزش و قیمت سهامش مشخص می شود . مگر قیمت سهام مثلا فملی همان قیمت 3 سال پیش است ؟
....چند ریال به ازای هر سهم ؟
نگاهی به سودهای پرداختی شرکت های سودده ایران داشته باشید و حساب بکنید کسی که یکی از اینها را 5 سال پیش گرفته چه سودی کرده است فقط از دریافت همین سودهای نقدی حالا ما با افزایش قیمت خود سهم هم کاری نداریم . شوهر عمه من در فملی (سرچشمه) کار می کرد و حدود 30 سال پیش مبلغی از روی حقوقش برداشته اند و سهام به او داده اند آنهم کم کم که اصلا احساس نکرده بوده . سود نقدی امسال فملی خیلی بالاتر از قیمت سهمی است که آنزمان به او داده اند این از سود نقدی. حالا ارزش قیمتی خود سهمش چندین برابر شده به کنار . چند روز پیش ارزش دارایی هایش را از سایت DDN.CSDIRAN.IR گرفتیم حدود 2 میلیاد و 500 میلیون تومان بود . بنده خدا فکر می کرد همان سود سهامی که سالانه می گیرد همان است نمی فهمید که ارزش قیمتی سهامش چقدر شده. یعنی همان سود نقدی هم برایش راضی کننده بود چه برسد به ارزش قیمتی سهام .
سهام داری در بلند مدت معجزه می‌کنه . کافیه چارت سهام مختلف رو در بازه ها بلند مدت باز کنید و حساب کنید با افزایش سرمایه ها و سود های نقدی چه قدر سود ده بوده اند .

در مورد ارزهای دیجیتال هیچی معلوم نیست پیشنهاد میکنم مقدار زیادی از سرمایتون رو تو این قضیه نزارید .

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
سهام داری در بلند مدت معجزه می‌کنه . کافیه چارت سهام مختلف رو در بازه ها بلند مدت باز کنید و حساب کنید با افزایش سرمایه ها و سود های نقدی چه قدر سود ده بوده اند .

در مورد ارزهای دیجیتال هیچی معلوم نیست پیشنهاد میکنم مقدار زیادی از سرمایتون رو تو این قضیه نزارید .
کاش سال 98 و 99 در بورس نبود که میدیدم بلند مدت بورس چقدر سود داده

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527

sufivand

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
48
موافقید چند سهم به پیشنهاد جمع رو در بازه ی ۱۵ ساله بررسی کنیم؟
15 سال !
طرف یه پولی رو سرمایه گذاری میکنه که کوتاه مدت به سودش برسه ! 15 سال بعد اصلا معلوم نیست کشور دست کیه !
طرف پول خونه اش رو سال پیش آورده بورس الان با باقی مونده پولش نمیتونه یه خونه خیلی خیلی کوچیک تر بخره !

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
موافقید چند سهم به پیشنهاد جمع رو در بازه ی ۱۵ ساله بررسی کنیم؟
5 سالش بکنید منتها سال 98 و 99 رو حساب نکنید ببینیم چقدر میشه--خیلیا خبر ندارن کَفه سنگین تر ترازو برای سال 98 و 99 هست و نه سال های قبلش!و اگه این دو سال رو در محاسبمون کسر کنیم چیز دندون گیری به دست نمیاریم!فکر نمیکنم دیگه تا سال ها سال 98 و 99 تکرار بشه و به تاریخ پیوستند!حتی با تورم افسار گیسخته یی که ده ها برابر سرعتش از سال 98 و 99 بیشتره!
سال 98 و 99 پس اندازهای بازنشستگی و حاصل یک عمر تلاش و جون کندن زیادی وارد بورس شد ولی دیگه اونا تموم شد و باید سال ها منتظر موند یک نسل دیگه بازنشست بشه و دوباره سرمایه و حاصل یک عمر دست رنجش رو بیاره تو بورس که با توجه به بافت جمعیتی ایران و هوشیار شدن ملت در برابر وعده های دروغین مسئولین بعید به نظر میرسه حالا حالاها اتفاق بیوفته-- و از اینورهم به توجه به فریب خوردن ملت از مشوقین بزرگ دولتی-حکومتی برای ورود به بورس دیگه از این به بعد هم کسی برای تشویقات ورود به بورس دولتی-حکومتی تره هم خورد نخواهد کرد و این هم دلیل دیگه یی هست.

Last edited:

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
5 سالش بکنید منتها سال 98 و 99 رو حساب نکنید ببینیم چقدر میشه--خیلیا خبر ندارن کَفه سنگین تر ترازو برای سال 98 و 99 هست و نه سال های قبلش!و اگه این دو سال رو در محاسبمون کسر کنیم چیز دندون گیری به دست نمیاریم!فکر نمیکنم دیگه تا سال ها سال 98 و 99 تکرار بشه و به تاریخ پیوستند!حتی با تورم افسار گیسخته یی که ده ها برابر سرعتش از سال 98 و 99 بیشتره!
سال 98 و 99 پس اندازهای بازنشستگی و حاصل یک عمر تلاش و جون کندن زیادی وارد بورس شد ولی دیگه اونا تموم شد و باید سال ها منتظر موند یک نسل دیگه بازنشست بشه و دوباره سرمایه و حاصل یک عمر دست رنجش رو بیاره تو بورس که با توجه به بافت جمعیتی ایران و هوشیار شدن ملت در برابر وعده های دروغین مسئولین بعید به نظر میرسه حالا حالاها اتفاق بیوفته-- و از اینورهم به توجه به فریب خوردن ملت از مشوقین بزرگ دولتی-حکومتی برای ورود به بورس دیگه از این به بعد هم کسی برای تشویقات ورود به بورس دولتی-حکومتی تره هم خورد نخواهد کرد و این هم دلیل دیگه یی هست.
موافقم

۳ سهم انتخاب کنیم از سال ۹۰ تا ۹۵ بررسی کنیم
و تو این ۵ سال با طلا و‌ دلار و ملک مقایسه کنیم .

اگه موافقید سه سهم بگید. خداوکیلی شانسی بگید نرید نگاه کنید کدوم کمتر رشد داشته 🤪

Last edited:

sufivand

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
48
موافقم

۳ سهم انتخاب کنیم از سال ۹۰ تا ۹۵ بررسی کنیم
و تو این ۵ سال با طلا و‌ ارزش و ملک مقایسه کنیم .

اگه موافقید سه سهم بگید. خداوکیلی شانسی بگید نرید نگاه کنید کدوم کمتر رشد داشته 🤪
برکت وبصادر فملی

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
برکت وبصادر فملی
من خداوکیلی هنوز چارت رو‌ ندیدم ولی یکیش از سهام کوچکتر انتخاب کنیم

فملی موافقم
یکیش هم مثلا بموتو یا واعتبار
برکت سال ۹۶ عرضه شده

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
با اجازه من دارم #بموتو رو بررسی میکنم هر کسی یه یکی رو بعهده بگیره این کار برای مردم خیلی می‌تونه جذاب باشه

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
هر سهم بموتو در سال ۱۳۹۰ بوده ۳۷ تومن
هر سکه بهار طرح قدیم ۴۳۵۰۰۰ تومان
هر دلار ۱۱۰۰ تومان

Screenshot_۲۰۲۱-۰۶-۰۵-۱۶-۲۲-۳۳-۱۴۶_com.agah.asatrader.jpg

قیمت این سهم در سال ۹۵ تا ۴۷۰ تومن هر رفته
یعنی هر سهم ۱۲ برابر شده + سود نقدی + افزایش سرمایه ها

سکه فروردین ۹۵ شده ۱۲۰۰۰۰۰ یعنی تقریبا سه برابر!!!
دلار فروردین ۹۵ شده ۳۸۰۰ که اونم میشه سه برابر!!!

Screenshot_۲۰۲۱-۰۶-۰۵-۱۶-۲۱-۵۴-۴۳۰_com.agah.asatrader.jpg

فایل های ضمیمه

• Screenshot_۲۰۲۱-۰۶-۰۵-۱۶-۳۱-۴۲-۱۶۰_com.miui.calculator.jpg
    Screenshot_۲۰۲۱-۰۶-۰۵-۱۶-۳۱-۴۲-۱۶۰_com.miui.calculator.jpg
    74.8 KB · نمایش ها: 2

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,080
کاش سال 98 و 99 در بورس نبود که میدیدم بلند مدت بورس چقدر سود داده
درست است که سال ۹۸.۹۹ بورس به تورم بی سابقه و قیمت دلار واکنش نشان داد ولی سالهای قبل هم صعودی بوده است . اصلا ما میگوییم صعودی نبوده لااقل تورم را که پوشش داده لااقل در همین سال ۹۸.۹۹ نشان داد که اگر تورمی در راه باشد پول ما مثل بانک ارزشش یک دهم نخواهد شد. تازه بانک هم اگر تورم نباشد سود را کم می کند همینطور که ۲-۳ سال پیش سود را از روی حدود ۲۰ درصد آورد روی ۱۴ و ۱۲ درصد در حالی که وقتی تورم بالا میرود بانک نهایت ۲ درصد سود بیشتری به شما میدهد. مهمترین کارکرد بورس از نظر من همین حفظ ارزش پول است . یعنی می دانی که اگر بصورت شغل هم روی ان حساب نکنی و پس انداز کار اصلی را در بورس سرمایه گذاری کنی روز به روز تلاش های چند ساله ات بر باد نمی رود و ترس ادم از تورم های اینده و بالا رفتن قیمت دلار کمتر خواهد شد .
من سال ۸۹ بود فکر کنم حدود ۱۰۰ میلیون در بانک صادرات داشتم آنزمان پراید حدود ۱۰ ۱۵ تومان بود اگر اشتباه نکنم یعنی می توانستم با آن پول حدود ۱۰ تا پراید بخرم ولی فکر نمی کردم چنین تورمی از راه برسد که با آن ۱۰۰ میلیون نتوانم حتی یک پراید بخرم . اگر همان زمان سهام یا حتی ملکی کالایی چیزی خریده بودم الان دستکم پولم ۱۰ برابر شده بود و این یعنی همان ۱۰ پراید را می توانستم بخرم . از این به بعد هم تا زمانی که زنده باشم حتی ۱۰۰۰ تومان را در بانک نمی گذارم برای سرمایه گذاری . ۱۰۰ میلیون من در بانک حالا حدود ۳۰۰ میلیون است که پول ۲ پراید می شود ولی اگر جای دیگری بود دستکم ۱ میلیارد به بالا بود .

Last edited:

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
دوستان
بعضی موارد نباید توضیح داده بشه:D
نقش یکسری کاربرها و کلا انسانها ، بهونه تراشی و مخالفت و ... هست
مگه به شما سودی میرسه که کسی رو متقاعد بکنید ، بورس خوبه ؟ خیر ...
پس قدر زمان خودتون رو بدونید و بیخودی اون رو هدر ندید
اجازه بدید هرکسی توی همون افکار خودش باشه . هروقت خودش صلاح بدونه ، پیگیری میکنه و متوجه یکسری چیزا میشه . گاهی اوقات توضیح یکسری موارد توهین به شعور خودمون هست ;)

بازنده ها بازندن چون باخت بخشی از زندگی اونهاست
کسی که هوش اقتصادی داشته باشه در هر شرایطی هم گلیم خودش رو از آب بیرون میکشه و هم پیشرفت میکنه . اونی هم که هوش اقتصادی نداشته باشه و علاقه ای به یادگیری و پیشرفت خودش نداشته باشه طبیعتا در یک بازه بلند مدت 30 یا 40 ساله سبک زندگیش نشون دهنده عملکردش بوده

هر انسانی یکبار زندگی میکنه و لیاقت این رو داره که بهترین زندگی رو داشته باشه ، به شرطی که لایقش باشه . هرکسی هم دلش نخواد یعنی لیاقتش رو نداره
ثروت ، درآمد ، آزادی مالی و زمانی ، لذت بردن از ثانیه های زندگی همشون به خودمون ربط داره

فقط و فقط به کسایی کمک بکنید و اونا رو حمایت بکنید که دسترسی به اطلاعات ندارن . کسی که فقط دسترسی ساده به اینترنت داشته باشه ، رو رها بکنید و اجازه بدید خودش از عمرش به بهترین شکل ممکن استفاده بکنه
تمرکز روی بخش دیگه جامعه باشه که 50 سال دیگه اثرش مشخص میشه

50 سال قبل مردم دسترسی به اطلاعات نداشتن ولی الان یک بچه 10 ساله هم به اینترنت و اطلاعات آزاد دسترسی داره . میتونه زندگیش رو بسازه یا اینکه در سن 50-60 سالگی دغدغه اون شخص اجاره خونه ، اقساط ، قیمت گوشت و مرغ و ... باشه

همین پست های ساده کفایت میکنه و حس کنجکاوی مخاطب رو قلقلک میده . اونی هم که خوابه ، خودش رو بخواب زده و مشکل خودشه

بحث در مورد بازدهی ، 98 99 و ... رو بریزید دور که 1 قرون نمیارزه
قدر زمان خودتون رو بدونید و هدرش ندید . همین زمان برای یک کار ارزشمند صرف بشه بهتره

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
بنیامین گراهام یکی از بزرگان بازار سرمایه گذاری کوتاه مدت رو پنج سال، میان مدت رو تا ۲۵ سال و بلند مدت رو بین ۲۵ تا ۴۰-۵۰ سال می دونست.
اصلا مفهوم سرمایه گذاری با معامله گری فرق می کنه.
شرایط مالی سرمایه گذاری با شرایط مالی معامله گری فرق می کنه.
من احساس می کنم یکی از علت هایی که دوستان بحث بیهوده می کنن این هست که فرقی بین این دو تا قائل نیستن.
البته این رو هم بگم که سرمایه گذاری کوتاه مدت یعنی پنج سال، به این معنی نیست که سهمی که الان خریدیم رو به مدت پنج سال نگر داریم و تحت هیچ شرایطی بهش دست نزنیم. خرید و فروش های پله ای یکی از اصول مدیریت سرمایه هست. امکان داره تو این پنج سال حتی یک سال هم سهم رو بفروشیم و پولش رو (یا تو بانک یا زیر لحاف اشک یا تو صندوق های سرمایه گذاری) نگه داریم. اما بعدش دوباره خرید پله ای رو شروع کنیم.

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
به نظر میاد حقوقی ها و بازیگرای کثیف نمادهایی که در عرض 3 هفته نماد مورد نظرشون رو منفی کردند و سریعتر نمادشون رو به اصلاح بردند باز هم برای نمادشون و صعود مجددش نقشه ها دارند!!!!
نماد کدما رو در نظر بگیرید-بعد از سلاخی وحشتناک این نماد که در عرض تنها 3 هفته حدود 80 درصد منفیش کردند،الان 5 روزی هست که باز صف خریدش کردند و به احد و ناسی فرصت خرید نمیدند و خودشون دارند جمعش می کنند.!!!!فکر کنم تنها نمادی در بورس ایران است که در عرض دو روز کاری 80 درصد منفی شد!
اگه کدما رو این هفته هم منفیش نکنند و باز هم برای خریدش باید سرخطی بزنیم اونوقت این نوید رو میده که میخوان دوباره این نماد رو خیلی سریعتر از نمادهای دیگه به سقف قبلیش برسونند!الان همه سهامدارا 5 روزه دارن برای خرید این نماد سرخطی میزنند ولی دیگه فکر نکنم تا حدودای قیمت 33 تومن بشه خریدش مگه اینکه این وسطا یکی دو روز منفیش کنند و فرصت ورود بده!!!
به شخصه هیچ موقع تمایلی برای ورود به نمادهای شاخص ساز نداشتم و همیشه دنبال نمادهای کوجیک و بازیگر محوری مثل کدما و غنوش و شکف بودم تا نمادهای شاخص ساز بزرگ و بازار محور---از نمادهای بازار محوری مثل خودرویی ها و بانکی ها وپالایشی ها متنفرم. سود کوتاه مدت زیر یکسال فقط در نمادهای بازیگر محور هست و سود بلند مدت در نمادهای شاخص ساز و بازار محور!

Last edited:

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
بنیامین گراهام یکی از بزرگان بازار سرمایه گذاری کوتاه مدت رو پنج سال، میان مدت رو تا ۲۵ سال و بلند مدت رو بین ۲۵ تا ۴۰-۵۰ سال می دونست.
من احساس می کنم یکی از علت هایی که دوستان بحث بیهوده می کنن این هست که فرقی بین این دو تا قائل نیستن.
البته این رو هم بگم که سرمایه گذاری کوتاه مدت یعنی پنج سال، به این معنی نیست که سهمی که الان خریدیم رو به مدت پنج سال نگر داریم و تحت هیچ شرایطی بهش دست نزنیم. خرید و فروش های پله ای یکی از اصول مدیریت سرمایه هست. امکان داره تو این پنج سال حتی یک سال هم سهم رو بفروشیم و پولش رو (یا تو بانک یا زیر لحاف اشک یا تو صندوق های سرمایه گذاری) نگه داریم. اما بعدش دوباره خرید پله ای رو شروع کنیم.
عزیز این نظرات بزرگانی که میگی برای یک کشور مدرن و با دموکراسی و قانونمند هست نه برای کشوری مثل ایران که توش قانون بی معنی هست!نمونش همین نماد کدما رو در نظر بگیر!!!تو کجا دیدی نمادی رو بتونند در عرض دو روز کاری 80 درصد منفیش کنند!چرا بار سوم بازگشایی که باید با دامنه محدود باز میشد ناظر بازار با تبانی حقوقیش تخلف کرد و با دامنه نا محدود بازش کرد و نماد رو تا 35 درصد منفی کرد؟چرا قانون زیر پا گذاشته شد و کسی هم پاسخگو نشد؟؟؟؟این نظرات بزرگان دنیا برای کشور ایران جواب نمیده و بیشتر مواقع هم برعکس جواب میده!تو یه کشوری که سیستمش بر پایه ایدئولوژی مذهبی اداره میشه رو نمیتونی با قانون بچرخونی.باید قبول کنیم که این کتابایی که دم به دم نام می برید تو سیستم ایران جواب نمیده...برای بار هزارم:بازار بورس ایران دستوریه نه قانونی.
من با چند تا قدیمی های بورس صحبت میکردم..اتفاقا اونا می گفتند بیشتر ضرر در سال 99 رو قدیمی های بورس کردند که با تحلیل تکنیکال و این موارد و دستورات کتابای بزرگان بورس جلو رفتند!باور نداری برو با چندتاشون صحبت کن.علتشم مشخصه چون بازار با تحلیل جلو نرفت سال پیش و با دستور جلو رفت.
پارسال در نمادهایی مثل غنوش-کدما وبرق خیلی موارد دیگه افرادی بودند که از بورس هیچی نمیدونستند ولی سرمایشون 20 تا 30 برابر شد و از اینورم قدیمی های بورس بودند که هرچی تو سال های قبل تو بورس با تحلیل و فیبوناچی و رسم نمودار جمع کرده بودند در سال 99 همه رو از دست دادند چون با همین تحلیل جلو رفتند!

Last edited:

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
و کجا دیدی نمادی رو بتونند در عرض دو روز کاری 80 درصد منفیش کنند!
ایرفرانس :rolleyes:
توی تقریبا 2 سال از 36 یورو به 7 یورو . تقریبا 80% ریزش !
البته میدونم توی 2 روز واقعا آزار دهندست ولی خوب بالاخره همچین موردهایی هم خیلی کمه ، اونور هم از این اتفاقات هست . مثلا یک سهم بود که الان خاطرم نیست توی کمتر از یک هفته قیمتش یک دهم شده بود !
بعد از 2009 ( یعنی زمانی که 7 یورو شده ) تا 2021 به مدت 12 سال از 7 یورو به 3 یورو کاهش پیدا کرده :p
از این مدل اتفاقات اونور زیاده . کلا بازارهای مالی تمام دنیا همینن و حتی ریسک سرمایه گذاری توی ایران به دلایلی خیلی پایینتره و حتی بازار پر سود تری نسبت به سایر کشورهاست ( برای سهامداری و نگهداری بلند مدت )

af.JPG

لینک

سایر سهم ها برای علاقه مندان ( یه نیگا بندازید جالبه ) :

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
عزیز این نظرات بزرگانی که میگی برای یک کشور مدرن و با دموکراسی و قانونمند هست نه برای کشوری مثل ایران که توش قانون بی معنی هست!نمونش همین نماد کدما رو در نظر بگیر!!!تو کجا دیدی نمادی رو بتونند در عرض دو روز کاری 80 درصد منفیش کنند!چرا بار سوم بازگشایی که باید با دامنه محدود باز میشد ناظر بازار با تبانی حقوقیش تخلف کرد و با دامنه نا محدود بازش کرد و نماد رو تا 35 درصد منفی کرد؟چرا قانون زیر پا گذاشته شد و کسی هم پاسخگو نشد؟؟؟؟این نظرات بزرگان دنیا برای کشور ایران جواب نمیده و بیشتر مواقع هم برعکس جواب میده!تو یه کشوری که سیستمش بر پایه ایدئولوژی مذهبی اداره میشه رو نمیتونی با قانون بچرخونی.باید قبول کنیم که این کتابایی که دم به دم نام می برید تو سیستم ایران جواب نمیده...برای بار هزارم:بازار بورس ایران دستوریه نه قانونی.
من با چند تا قدیمی های بورس صحبت میکردم..اتفاقا اونا می گفتند بیشتر ضرر در سال 99 رو قدیمی های بورس کردند که با تحلیل تکنیکال و این موارد و دستورات کتابای بزرگان بورس جلو رفتند!باور نداری برو با چندتاشون صحبت کن.علتشم مشخصه چون بازار با تحلیل جلو نرفت سال پیش و با دستور جلو رفت.
پارسال در نمادهایی مثل غنوش-کدما وبرق خیلی موارد دیگه افرادی بودند که از بورس هیچی نمیدونستند ولی سرمایشون 20 تا 30 برابر شد و از اینورم قدیمی های بورس بودند که هرچی تو سال های قبل تو بورس با تحلیل و فیبوناچی و رسم نمودار جمع کرده بودند در سال 99 همه رو از دست دادند چون با همین تحلیل جلو رفتند!
بخدا اونور هم بدتر از اینا اتفاق افتاده
وقت کردم نمونه میگذارم برات

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
عزیز وقتی شما میتونتسی توی اون سالهایی که بورس سود خیلی کم یا حتی منفی داشته پولت رو روی چیزهای بهتر سرمایه گذاری کنی چه دلیلی داره که فقط امیدت به بورس باشه ؟
ببین من هیچ مشکلی با بورس ندارم . من خودم یه 200 درصد سود ازش گرفتم ولی اصل حرف اینه تا زمان رشد بعدی بورس که مشخص نیست کی هست پولتون رو جاهای دیگه میتونید چند برابر کنید
سعی کنید سوار موج بشید و از همه بازارها لذت ببرید نه به امید بورس همه چیز رو ول کنید تا n سال دیگه

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,080
من امیدوارم شما از سهامداران کدما نباشید و ضرر هم نکرده باشید ولی کدما بیشتر از ۸۰ درصد دیگر باید افت کند . کدما دچار سوپر حباب است. کلا سهمی را که دیدید همه دنبالش هستند و سیگنال می کنند و اینور آنور اسم می برند و سودسازی شرکت به قیمتش نمی خورد دنبال نکنید حتی اگر ۳ ماه هر روز مثبت ۵ بود .
چندی پیش برادرم از کانال فکر کنم خانم صادقی یک سیگنال گرفته بود و خوشحال بود که گفته سهم شلرد را بخرید . خرید و هفته پیش با ضرر هنگفتی فروخت . من نگاه کردم دیدم شرکت داغون هست گفتم این را برای چه خریدی ؟ گفت نمیدونم فلان جا گفته این بالا می رود خریدم . گفتم اگر یک چوب خشک بکاری و هر روز آب بدی و سر بزنی و رسیدگی کنی و سرمایه پاش بریزی میوه می دهد ؟ گفت نه . .
بنیاد از همه چیز مهمتر است

Last edited:

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
عزیز وقتی شما میتونتسی توی اون سالهایی که بورس سود خیلی کم یا حتی منفی داشته پولت رو روی چیزهای بهتر سرمایه گذاری کنی چه دلیلی داره که فقط امیدت به بورس باشه ؟
ببین من هیچ مشکلی با بورس ندارم . من خودم یه 200 درصد سود ازش گرفتم ولی اصل حرف اینه تا زمان رشد بعدی بورس که مشخص نیست کی هست پولتون رو جاهای دیگه میتونید چند برابر کنید
سعی کنید سوار موج بشید و از همه بازارها لذت ببرید نه به امید بورس همه چیز رو ول کنید تا n سال دیگه
من هیچ جایی نگفتم تنها امیدم به بورس هست.
همه جا در اولین کلاس و اولین ویدیوی رایگانی که در مورد بورس می بینید گفته میشه که پولی که بهش نیاز ندارید رو باید تو امر سرمایه گذاری تو بورس و بازارهای مالی وارد کنید، به خاطر دلایلی که همه مون می دونیم. همین خودش باعث میشه من تنها امیدم به بورس نباشه.
بله شما می تونید در یک مقطعی پولتون رو وارد معاملات ملکی بکنید بعد که از اونجا دویست سیصددرصد سود کردید پول دربیارید وارد دنیای ماشین بشید و اونجا هم پولتون رو دو سه برابر کنید بعد موقعی که باید وارد بورس بشید درست قبل از این که موج صعودی اصلی شروع بشه وارد بورس بشید و اونجا هم پونصد ششصد درصد سود کنید بعد دقیقا قبل ریزش از بورس خارج شده وارد دنیای کریپتو بشید و اونجا دیگه دو سه هزار درصد سود کنید و همینطوری به یافتن بازارها و وارد شدن تو کف و خارج شدن تو قله ادامه بدید.
اما این کار رو می تونید فقط تو رویاهاتون انجام بدید.
اولا همه این وادی ها که می بینید تخصص خودشون رو می طلبن و اگر بخواهید وارد هر بازاری بشید موج سواری کنید بیایید بیرون ، بعد از مدتی احتمالا همه سودهاتون برباد خواهند رفت.
دوما هیچ کسی نمی تونه تو کف یک بازاری وارد بشه و تو قله خارج بشه. منظورم همه ی بازارها هستن. مسکن، زمین، کریپتو، بورس، ماشین، طلا و غیره.
تو حرف خیلی آسون میشه این کارها رو انجام داد. اما تو عمل بسیار سخت هست و نیازمند اطلاعات و سواد و تلاش بالایی هست.
احتمالا شما مطلب من رو نگرفتید. دوستان قبل از پست من در مورد مقایسه سود بورس با سایر زمینه ها در مقطع زیر پنج سال حرف می زدن که باعث شد من اون مطلب رو بگم. وگرنه همه مون بهتر از بقیه تا حالا متوجه شدیم که امید به بورس بستن اصلا معنی نداره. من هر چی فکر می کنم نمی تونم متوجه بشم که چرا شما فکر می کنید من به بورس امید بستم. اگر پول اضافه ای نداشته باشم اصلا وارد این کارها نمی کنم و تو زمینه کاری خودم پول تزریق می کنم که نتایج بهتری هم میده. منتها هر شغلی یه ظرفیتی داره و بیشتر از این نمی تونم پول واردش کنم برای همین وقتی میام مقایسه می کنم که پول اضافه رو کجا به صورت پله ای تزریق کنم بهترین نتیجه رو میده می بینم توی طولانی مدت بهترین گزینه همین بورس هست.
حالا دلیلی هم نمی بینم که بیام و اشخاص و دوستان دیگه رو ترغیب به این کار کنم. اصلا نیازی هم به این کار نیست. هر کسی بر حسب علایق و صبر و تلاشی که می کنه لیاقت اون چیزایی که به دست خواهد آورد کسب می کنه. و توصیه می کنم در این مسائل زیاد وارد بحث های بیهوده نشیم. چه این فروم چه در جمع دوستانه چه تو مهمانی های خانوادگی.

بالا