برگزیده های پرشین تولز

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
بعد از این که اون قسمت هایی که شرکت رو گسترش دادن به سودآوری برسه؟ یا موارد دیگه ای هم هست؟
من همونطور که قبلا هم گفتم هر ماه پله ای خریدهام رو می زنم. زفکا هم جزو سهم هایی هست که ماهانه می خرم. برای همین می پرسم ازت داوودجان
500 و خورده ای بر اساس عملیات فعلی شرکته
طرح توسعه هاش افتتاح بشه درآمد بیشتر میشه . تقریبا 3 برابر میشه

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
عرضه اولیه جدید ارزش خرید داره ؟
اگه 1 سال قبل از من میپرسیدید جوابم مثبت بود
ولی الان نه
به این دلیل که سهم های زیادی هستن با قیمت مناسب و به مقدار نامحدود میتونید خریداری بکنید . عرضه اولیه در حال حاضر حداقل برای من جذابیتی نداره مگر اینکه شرکتی که عرضه میشه یک شرکت خوب باشه و ارزش جایگزین شدن با یکی از سهم های فعلی سبدم رو داشته باشه

sufivand

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
48
اگه 1 سال قبل از من میپرسیدید جوابم مثبت بود
ولی الان نه
به این دلیل که سهم های زیادی هستن با قیمت مناسب و به مقدار نامحدود میتونید خریداری بکنید . عرضه اولیه در حال حاضر حداقل برای من جذابیتی نداره مگر اینکه شرکتی که عرضه میشه یک شرکت خوب باشه و ارزش جایگزین شدن با یکی از سهم های فعلی سبدم رو داشته باشه
ممنون
هفته پیش غکورش رو خریدم ولی مال فردا میشه 30 تومن :D

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,080
الان خرید چه سهم هایی رو پیشنهاد میدید ؟
بعضی سهم ها در هر گروهی پیدا میشود که p/e حدود 5 دارند و روند سالهای قبل شرکت هم رو به رشد بوده راحت می توانید پیدا کنید . البته مواردی دیگری را هم باید بررسی کنید مخصوصا اینکه سودسازی عملیاتی باشد و موقت نباشد . برای نمونه من خودم در روزهای گذشته سهام : آریا ، ساروم ، شیران ، شاراک را اضافه کردم و میانگین حدود 7-8% در سود هستند .

امروز هم نماد ارفع چشمک زد و من هم خریدم . حالا شما خود دانید و تصمیم با خودتان است . دید من بلند مدت است و با پولی هم که اینها را می خرم فعلا کاری ندارم . ولی همینطور که داوود جان فرمودند خیلی از نمادها ارزنده شده اند و هر جا نظرات کارشناسان را هم می خوانی همه یکصدا هستند که این روزها وقت خرید سهام ارزنده است .

sufivand

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
48
بعضی سهم ها در هر گروهی پیدا میشود که p/e حدود 5 دارند و روند سالهای قبل شرکت هم رو به رشد بوده راحت می توانید پیدا کنید . البته مواردی دیگری را هم باید بررسی کنید مخصوصا اینکه سودسازی عملیاتی باشد و موقت نباشد . برای نمونه من خودم در روزهای گذشته سهام : آریا ، ساروم ، شیران ، شاراک را اضافه کردم و میانگین حدود 7-8% در سود هستند .

امروز هم نماد ارفع چشمک زد و من هم خریدم . حالا شما خود دانید و تصمیم با خودتان است . دید من بلند مدت است و با پولی هم که اینها را می خرم فعلا کاری ندارم . ولی همینطور که داوود جان فرمودند خیلی از نمادها ارزنده شده اند و هر جا نظرات کارشناسان را هم می خوانی همه یکصدا هستند که این روزها وقت خرید سهام ارزنده است .
زیاد حرفه ای نیستم و از اصطلاحات خبر ندارم :D بین خرید ارز مجازی و سهام تو بورس موندم
یه هفته است میخوام عرضه اولیه غکورش رو اضافه کنم نمیتونم ! به نظرتون تو چه قیمتی ارزش خرید داره ؟

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
پایان_بازار

📌خالص ارزش معاملات امروز 2,394 میلیارد تومان بود

📌 حقیقی ها طی معاملات امروز 323 میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,080
زیاد حرفه ای نیستم و از اصطلاحات خبر ندارم :D بین خرید ارز مجازی و سهام تو بورس موندم
یه هفته است میخوام عرضه اولیه غکورش رو اضافه کنم نمیتونم ! به نظرتون تو چه قیمتی ارزش خرید داره ؟
من از ارزهای دیجیتال و اینها فقط گاهی اسمشون را شنیدم و چیزی سر در نمیارم و چون بنیادی ندارند و وابسته به شرکتی و کارخانه ای و جایی نیستند سمت اونها نخواهم رفت . کلا عرضه و تقاضا را خیلی ملاک قرار نمی دهم و بیشتر نگاهم به بنیاد است .
شرکت کورش که شرکت خوبی است و روغن تولید می کند از قبیل اویلا و فامیلا و ... ولی در این قیمت ها با ریسک همراه است اصلا معلوم نیست مثلا 20 یا 30 درصد دیگر بالا برود یا نه . من بودم نمی خریدم .
یک مشکل عرضه اولیه ها پس از تقاضای روزهای اول و حبابی شدن گیر کردن در صف فروش است که اگر نشود همان ابتدا بفروشی، دیگر باید چند روزی شاهد -5% ها باشید تا بلاخره کمی به تعادل برسد . تازه وقتی به تعادل رسید هم نگاه می کنی می بینی برای نگهداری کوتاه مدت قیمت سهم گران است و مجبوری بفروشی

Last edited:

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
هنوز چیزی نخرید. برای خریدن همیشه وقت هست مخصوصا الان که بازار افزایشی نیست.
پولتون رو بگذارید جایی بمونه. با مقدار خیلی کمی اش ده تا کتاب بخرید و اونها رو طی دو سه ماه مطالعه کنید. بعد از دو سه ماه اقدام به خرید کنید. مطمئنا سودی که تو اون خرید می کنید از سودی که تو خریدهای الان می کنید بسیار بالاتر و بهتر خواهد بود.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,100
هنوز چیزی نخرید. برای خریدن همیشه وقت هست مخصوصا الان که بازار افزایشی نیست.
پولتون رو بگذارید جایی بمونه. با مقدار خیلی کمی اش ده تا کتاب بخرید و اونها رو طی دو سه ماه مطالعه کنید. بعد از دو سه ماه اقدام به خرید کنید. مطمئنا سودی که تو اون خرید می کنید از سودی که تو خریدهای الان می کنید بسیار بالاتر و بهتر خواهد بود.
معلوم نیست بعد از عنتخابات چه بلایی قرار سرمون بیادش

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
photo_2021-06-02_13-35-55.jpg
مهم: ثبت بالاترین ارزش معاملات پایان هفته در سال 1400

🔹 ارزش معاملات خرد (سهام+حق تقدم) امروز بازار مورخ 12 خرداد ماه 1400، مبلغ 4499 میلیارد تومان بود.

در نمودار فوق روند ارزش معاملات روزهای پایانی هفته 25 هفته اخیر قابل مشاهده است.
_پارسیس

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
من از ارزهای دیجیتال و اینها فقط گاهی اسمشون را شنیدم و چیزی سر در نمیارم و چون بنیادی ندارند و وابسته به شرکتی و کارخانه ای و جایی نیستند سمت اونها نخواهم رفت
احیانا این بخش از صحبتهاتون رو جدی نگفتید که ؟
73.gif

شرکت و کارخونه چطور بوجود میان ؟
164.gif

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
احیانا این بخش از صحبتهاتون رو جدی نگفتید که ؟
73.gif

شرکت و کارخونه چطور بوجود میان ؟
164.gif
صحبتشون کاملا درسته ;)
سهام بخشی از مالکیت یک شرکت سود ده و دارای دارایی و برند و اعتبار هستش

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
صحبتشون کاملا درسته ;)
سهام بخشی از مالکیت یک شرکت سود ده و دارای دارایی و برند و اعتبار هستش
ایشون میگه در مورد ارز دیجیتال اطلاع نداره و چون بنیادی ندارند سمتشون نمیره !
حالا سوال اینجاست که کسی که در مورد چیزی اطلاع نداره چطور تشخیص میده که اعتبار نداره !

ظاهرا شما متوجه چیزی که من نوشتم نشدید, من نپرسیدم سهام چی هست

من پرسیدم اون شرکت و کارخونه با بنیادی که اون دوستمون میگه چطور بوجود اومده ؟ قاعدتا یهو عین قارچ سبز نشده !

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
من پرسیدم اون شرکت و کارخونه با بنیادی که اون دوستمون میگه چطور بوجود اومده ؟ قاعدتا یهو عین قارچ سبز نشده !
بنده متوجه هدفتون از این سوال نشدم . اگه امکانش هست بازتر بکنید که توضیح بدم ;)

اما کلی بخوام جواب بدم . چند شخصیت حقیقی و حقوقی ، آورده نقدی و غیر نقدی خودشون رو میارن وسط و یک شرکت رو تاسیس میکنن

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,080
ایشون میگه در مورد ارز دیجیتال اطلاع نداره و چون بنیادی ندارند سمتشون نمیره !
حالا سوال اینجاست که کسی که در مورد چیزی اطلاع نداره چطور تشخیص میده که اعتبار نداره !

ظاهرا شما متوجه چیزی که من نوشتم نشدید, من نپرسیدم سهام چی هست

دوست عزیزم من منظورم این نیست که اعتبار ندارند منظورم از بنیاد، وابستگی به شرکت خاصی است نه اینکه بدردنخور و بی اعتبار باشند . یعنی مثلا شما نمی تونی صورت مالی شرکتی که صاحبش هستی (حالا به هر مقدار ) را ببینی . آیا در حال سودسازی است در حال زیاندهی است . کجا هست . سرمایه و دارایی اش چقدر است . چه طرح های توسعه ای دارد . نرخ دلار یا تورم روی آن اثر می گذارد نمی گذارد . منظور اینهاست وگرنه من از خدامه که در این وضعیت گرونی و نامناسب اقتصادی از هر راهی سودی و سرمایه ای به هموطنان عزیز برسد حالا ارز دیجیتال می خواهد باشد یا چیز دیگری فرقی ندارد .

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
دوست عزیزم من منظورم این نیست که اعتبار ندارند منظورم از بنیاد، وابستگی به شرکت خاصی است نه اینکه بدردنخور و بی اعتبار باشند . یعنی مثلا شما نمی تونی صورت مالی شرکتی که صاحبش هستی (حالا به هر مقدار ) را ببینی . آیا در حال سودسازی است در حال زیاندهی است . کجا هست . سرمایه و دارایی اش چقدر است . چه طرح های توسعه ای دارد . نرخ دلار یا تورم روی آن اثر می گذارد نمی گذارد . منظور اینهاست وگرنه من از خدامه که در این وضعیت گرونی و نامناسب اقتصادی از هر راهی سودی و سرمایه ای به هموطنان عزیز برسد حالا ارز دیجیتال می خواهد باشد یا چیز دیگری فرقی ندارد .
پروژه های معتبر حوزه ارز دیجیتال همشون مواردی که لازم باشه رو به سرمایه گذاران ارائه میدن

یعنی مثلا شما نمی تونی صورت مالی شرکتی که صاحبش هستی (حالا به هر مقدار ) را ببینی . آیا در حال سودسازی است در حال زیاندهی است . کجا هست . سرمایه و دارایی اش چقدر است . چه طرح های توسعه ای دارد .
الان شما مثلا سهام ایران خودرو رو داشته باشی میتونی بری درخواست کنی که مدارک و مستندات مالی رو به شما نشون بدن ؟ هرگز !
استدلال شما بر اساس چیزی هست که اونها در سایتها منتشر میکنن که اصلا معلوم نیست چقدر واقعی و چقدر غیرواقعی هست !

آیا در حال سودسازی است در حال زیاندهی است .
در حوزه ارز دیجیتال مثل سهام ایران نیست که در آخر سال از محل سود شرکت چیزی به شما پرداخت کنند ,
سود شما از محل ارزش کریپتویی که خریدید مشخص میشه

هرچند که در ایران هم همچین شرکتها سودی نمیدن ! چندریال به ازای هر سهم !

چه طرح های توسعه ای دارد .
تمام شرکتهای حوزه ارز دیجیتال چیزی دارند به اسم white paper , تمامی اهداف اون پروژه در وایت پیپر با درج بازه زمانی مشخص میشه و منتشر میشه

و در آخر مخلص کلام , مارکتی که 1.5 تریلیون دلار ارزش مالی داره به نظرتون میتونه بی اعتبار باشه ؟
Untitled.jpg

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
#پایان_بازار

📌خالص ارزش معاملات امروز 3,419 میلیارد تومان بود.

📌 حقیقی ها طی معاملات امروز 89 میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

🔵 میانگین سرانه خرید و فروش هر کد حقیقی:

سرانه خرید: 12 میلیون تومان

سرانه فروش: 22 میلیون تومان

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,080
در حوزه ارز دیجیتال مثل سهام ایران نیست که در آخر سال از محل سود شرکت چیزی به شما پرداخت کنند ,
سود شما از محل ارزش کریپتویی که خریدید مشخص میشه

هرچند که در ایران هم همچین شرکتها سودی نمیدن ! چندریال به ازای هر سهم !
اولا سپاس از شما برای توضیحاتی که دادید . دوما در همین بورس هم جدای از سودی که سالیانه پرداخت می شود . سود سهامدار از ارزش و قیمت سهامش مشخص می شود . مگر قیمت سهام مثلا فملی همان قیمت 3 سال پیش است ؟
....چند ریال به ازای هر سهم ؟
نگاهی به سودهای پرداختی شرکت های سودده ایران داشته باشید و حساب بکنید کسی که یکی از اینها را 5 سال پیش گرفته چه سودی کرده است فقط از دریافت همین سودهای نقدی حالا ما با افزایش قیمت خود سهم هم کاری نداریم . شوهر عمه من در فملی (سرچشمه) کار می کرد و حدود 30 سال پیش مبلغی از روی حقوقش برداشته اند و سهام به او داده اند آنهم کم کم که اصلا احساس نکرده بوده . سود نقدی امسال فملی خیلی بالاتر از قیمت سهمی است که آنزمان به او داده اند این از سود نقدی. حالا ارزش قیمتی خود سهمش چندین برابر شده به کنار . چند روز پیش ارزش دارایی هایش را از سایت DDN.CSDIRAN.IR گرفتیم حدود 2 میلیاد و 500 میلیون تومان بود . بنده خدا فکر می کرد همان سود سهامی که سالانه می گیرد همان است نمی فهمید که ارزش قیمتی سهامش چقدر شده. یعنی همان سود نقدی هم برایش راضی کننده بود چه برسد به ارزش قیمتی سهام .

Last edited:
بالا