برگزیده های پرشین تولز

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
بنزین بشه ۱۲ که دیگه باید ماشینارو بزاریم رو طاقچه
ال پی جی که نیست (واسه مردم نیست) سی ان جی هم مفت بدن من نمیبندم
چیز دیگه ای پیدا نمیشه بریزیم توش کار کنه لعنتی؟ 😁
سوالی که برام بوده و هست. چرا اینا ال پی جی رو بسط و توسعه نمیدن؟

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
سوالی که برام بوده و هست. چرا اینا ال پی جی رو بسط و توسعه نمیدن؟
چونکه با حواله میدن دست آقازاده ها تا اونا هم بفروشن به کشورای دیگه،حدود ۸۰٪ تولید ال پی جی صادر میشه،مقداریش هم قاچاق میشه،اندکی هم واسه مردم جیره بندی میکنن تا پیک نیک پر کنیم فقط!
ال پی جی از هر لحاظی بهتر از سی ان جی هست ولی بازم گیر دادن به سی ان جی.

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829

morimr

Registered User
لایک‌ها
392
سلام
در مورد دزدگیرای ماهواره ای این gps ها اطلاعی دارین؟
به درد میخورن؟
مثلا تو توضیحاتشون نوشته هرجا باشه ماشین روی نقشه میشه دید یا صدای داخل ماشینو گوش داد یا هرجا بود ماشین میشه خاموش روشنش کرد و ...
واقعیه اینا؟

Last edited:

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
حمیییید دهنم رو سرویس کردی
4076.gif

همینه تا میشه اون اعداد میرن پشت،البته این عکسی که فرستادم کارت معاینه فنی هست ولی نتایج مردودی هم همین شکلیه مگه این که بهت نداده باشن
نه دیگه , ماشین وقتی تو معاینه مردود میشه برگه اصلی رو نمیدن بهت , برگه اصلی که ریز نتایج آزمون هست رو پیش خودشون نگه میدارن , تو شهر ما که اینجوریه

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
یا نگیر یا میخوای بگیری تصویری بگیر
الان همین مارک چیتا تصویریش فکر کنم 1.600 باشه
من چیتا گرفتم راضیم
خوب من همون ساده رو گرفتم ب بابام نصاب گفته ی رابط مخصوص تیبا هم باید بگیری این رابط چیه؟

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
ارور 23 در پخش های پایونییر چیه وقتی فلش رو نمیخونه؟

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
محاله ممکنه بدون دستگاه تست آلایندگی،سیستم یکپارچه وآنلاینه تو کل کشور حتی دورافتاده ترین شهرستان ها،حالا ممکن سختگیری ها فرق بکنه ولی در بودنش شکی نیست
زمان انجام معاینه بین 5 تا 10 دقیقه هست،تست آلایندگی زمان بر نیست حول حوش 1 دقیقه وقت می بره
این کل دستگاه که فقط تست کمک فنر و ترمزه:
1.jpg

اینم برگه فرمالیته که جناب تست کننده میدن:
2.jpg

اینم کارت، کلا فرق داره با اون سیستم شهرداری برا همین گفتم شاید مناطق آزاد دیگه هم تست کاتالیزور انجام ندن:
3.jpg

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
این کل دستگاه که فقط تست کمک فنر و ترمزه:
مشاهده پیوست 1268109

اینم برگه فرمالیته که جناب تست کننده میدن:
مشاهده پیوست 1268110

اینم کارت، کلا فرق داره با اون سیستم شهرداری برا همین گفتم شاید مناطق آزاد دیگه هم تست کاتالیزور انجام ندن:
مشاهده پیوست 1268111
تشکر از به اشتراک گذاشتن این اطلاعات مفید
این دستگاهی که عکس گذاشتین،طبق روال جاری مرحله دوم تست هست،و تست آلایندگی قبل از اون انجام میشه

در حال حاضر اکثر معاینه فنی های سطح کشور خصوصی هستن،و فقط توی بعضی از کلانشهرها یک معیانه فنی متعلق به شهرداری موجوده
ولی کارت صادره توی اون مراکز با کارتی که شما به اشتراک گذاشتین متفاوت هست،هرچند توی این کارت هم قسمت مربوط به تست آلایندگی وجود داره
در ضمن تست آلایندگی فقط به کاتالیزور مربوط نیست و درباره وضعیت کارکرد موتور و سلامت اون هم اطلاعت خوبی در اختیار قرار میده

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
دوستان بازم من اومدم ...
مردادماه ضدیخ رو عوض کردم، دو سال بود عوض نکرده بودم و رنگ ضدیخ کامل خاکی شده بود. برای همین بعد از اینکه ضدیخ خاکی رنگ رو تخلیه کردیم یک دور آب هم ریختیم که اگر رسوباتی بود بیرون بریزه (بود و ریخت). ضدیخ جدید رو ریختیم.
از مرداد ماه تا آبان ماه زیاد هم وارسی نمی کردم، اما وقتی آبان ماه در رادیاتور رو باز کردم دیدم دوباره رنگ عوض شده. بردم سرویسکار و بعد از تخلیه، سه چهار بار با ریختن آب زنگ زدگی رو شستیم. ضدیخ جدید ریختیم.
الان بعد از دو هفته دوباره زنگ زدگی تو ضدیخ انقدر هست که رنگش کامل عوض شده.

به نظرتون کیفیت ضدیخ میتونه باعث همچین مشکلی بشه؟ یا جرم بستن لوله بخاری؟ یا موتور داره دچار رسوب شدید میشه؟

persianlicence

Registered User
لایک‌ها
105
دوستان سلام،

بنده 207 مدل 99 دارم
مشکلی که دارم اینه در دنده سنگین و سرعت کم طبیعتا ،گاز رو که ول میکنین ماشین کپ میکنه و دوباره که گاز میدی این کپ کرده و کَندنه اذیت میکنه.یعنی نرم ماشین سرعت و کم نمیکنه یهو کپ میکنه که انگار پارو برداشتی از روی گاز.
راهنمایی میفرمایید

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
دوستان سلام،

بنده 207 مدل 99 دارم
مشکلی که دارم اینه در دنده سنگین و سرعت کم طبیعتا ،گاز رو که ول میکنین ماشین کپ میکنه و دوباره که گاز میدی این کپ کرده و کَندنه اذیت میکنه.یعنی نرم ماشین سرعت و کم نمیکنه یهو کپ میکنه که انگار پارو برداشتی از روی گاز.
راهنمایی میفرمایید
من احتمال سنسور اکسیژن میدم

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
سال بود عوض نکرده بودم و رنگ ضدیخ کامل خاکی شده بود. برای همین بعد از اینکه ضدیخ خاکی رنگ رو تخلیه کردیم یک دور آب هم ریختیم که اگر رسوباتی بود بیرون بریزه (بود و ریخت). ضدیخ جدید رو ریختیم.
از مرداد ماه تا آبان ماه زیاد هم وارسی نمی کردم، اما وقتی آبان ماه در رادیاتور رو باز کردم دیدم دوباره رنگ عوض شده. بردم سرویسکار و بعد از تخلیه، سه چهار بار با ریختن آب زنگ زدگی رو شستیم. ضدیخ جدید ریختیم.
الان بعد از دو هفته دوباره زنگ زدگی تو ضدیخ انقدر هست که رنگش کامل عوض شده.

به نظرتون کیفیت ضدیخ میتونه باعث همچین مشکلی بشه؟ یا جرم بستن لوله بخاری؟ یا موتور داره دچار رسوب شدید میشه؟
خودرو قبلا ضدیخ داخلش نبوده و جرم بسته.
حالا ضد یخ جدید هی داره رسوبات رو میکنه و حل میکنه.
اگر یک مایع coolant flush گیر بیارید کارتون بسیار راحت تر خواهد شد.
تذکر:در حین عملیات تمیزکاری ، احتمال سوراخ شدن واشر سرسیلندر های پوسیده و ضعیف و همچنین واتر پمپ های جرم بسته و پولک ها و ... وجود دارد.
این فیلم رو هم ببینید.چیزهای زیادی یادمیگیرید.

دوستان سلام،

بنده 207 مدل 99 دارم
راهنمایی میفرمایید
برنامه ecu مشکل داره.
فقط هم 207 این مشکلو نداره. من سورن پلاس سوار شدم سر میدون از دنده 3 اومدم 2 گاز دادم ماشین کمپلت کپ کرد و راه نمیرفت.بسیار خطرناک هست.
ریمپ ای سی یو راه حل هست.
مزیت فیلتر بنزین پلاستیکی با آلومنیومی چیه؟
هیچ فرقی ندارن.فیلتر پلاستیکی یه عیبی داره: موقع جداکردن سوکت شلنگ از فیلتر ، ممکنه سر فیلتر بشکنه و بمونه داخل سوکت!!! دراودنش هم راه حل داره ولی درکل دردسره.

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
حالا ضد یخ جدید هی داره رسوبات رو میکنه و حل میکنه.
بسیار ممنون.
اگر یک مایع coolant flush گیر بیارید کارتون بسیار راحت تر خواهد شد.
همین کار رو می کنم. از یه جایی خرید می زنم و خودم رو به ادامه ی کار دعوت می کنم.
این فیلم رو هم ببینید.چیزهای زیادی یادمیگیرید.
کدوم فیلم؟

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
بعد از دوسال الاف شدن و نبود قطعه تو شهرمون , با همین پراید بدون ترمز نرم نرمان اومدم تهران و دو روزه قطعه پیدا شد !!

بلوک ABS پراید 5100 ناقابل !!!!

بالا