برگزیده های پرشین تولز

زبان ژاپنی

O_o O_O o_O

Registered User
لایک‌ها
555
آموزش زبان ژاپنی

Last edited by a moderator:

meqi

Registered User
لایک‌ها
0
از دوستانی که به مجموعه آموزشی این زیان چه به انگلیسی چه به فارسی دعوت می کنم تا در مورد این زیان هر چه می تونن کمک کنن
یکی از جالب ترین زبان های دنیا است چون الفبای خاصی داره 3 نو ع الفبا داره هیراگانا ،کاتاکانا و کانجی
من هنوز مجموعه خوب واسش پیدا نکردم cd های rosetta stone رو هم نخرید که اصلا به درد نمی خورن:D:lol:(ضد تبلیغ):D:pآخه آدم 6هزارتومن پول بده آخرش هیچی!:(:eek:hno:

Kakashi

Registered User
لایک‌ها
2
به به :happy:

نیاز به این تاپیک از قدیم الایام احساس میشد :happy:

من تا اونجایی که میتونم کمک میکنم :happy:

حمید بیا تاپیک رو زدن :D

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
همين رو بگو!!

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
از دوستانی که به مجموعه آموزشی این زیان چه به انگلیسی چه به فارسی دعوت می کنم تا در مورد این زیان هر چه می تونن کمک کنن
یکی از جالب ترین زبان های دنیا است چون الفبای خاصی داره 3 نو ع الفبا داره هیراگانا ،کاتاکانا و کانجی
من هنوز مجموعه خوب واسش پیدا نکردم cd های rosetta stone رو هم نخرید که اصلا به درد نمی خورن:D:lol:(ضد تبلیغ):D:pآخه آدم 6هزارتومن پول بده آخرش هیچی!:(:eek:hno:
سه تا نیست و چهارتاست , روماجی هم هست , که تلفظ هارو با الفبای انگلیسی مینویسن .
کانجی از همشون سخت تر هست , درواقع یکی از سخت ترین های دنیاست , ترکیبی از کلمات چینی و ژاپنی مدرن هست .
هیراگانا بیشتر استفاده میشه , کاتاکانا برا نوشتن کلمات خارجی استفاده میشه , مثلا کامپیوتر و حروفش هم خط راست هست !
ولی هیراگانا حروفش خمیده هست .

تو متن هایی که مینویسن هرچقدر کانجی بیشتر استفاده بشه, رسمی تر میشه و البته مودبانه تر !

دیگه چی بگم...
127fs4573872.gif
, اینا تقریبا همه اون چیزایی بود که قبلا تو جاهای مختلف خوندم !
این زبان راحته (تقریبا) یادگیریش, فقط یخورده علاقه میخواد , تا شروع نکنید یاد نمیگیرید , با رزتا استون و اینجور چیزا هم یاد نمیگیرید !
من خودم کلی آموزش جمع کرده بودم (از آموزش ویدویی بگیر تافلش کارت و برنامه های رادیویی و برنامه های کامپیوتری مختلف ) , هیچ کدوم بدردم نخورد.
آخرشم رفتم سراغ همون روش قدیمی که همیشه موثر هست
127fs4213432.gif
. البته همین الانشم این کانجی خیلی مشکل زاست , شروع کنید میفهمید چی میگم
127fs4137885.gif
.

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
مهدي جام اون روش قديمي كدومه ديگه؟بگو ما هم بريم ياد بگيريم!!

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
سه تا نیست و چهارتاست , روماجی هم هست , که تلفظ هارو با الفبای انگلیسی مینویسن .
کانجی از همشون سخت تر هست , درواقع یکی از سخت ترین های دنیاست , ترکیبی از کلمات چینی و ژاپنی مدرن هست .
هیراگانا بیشتر استفاده میشه , کاتاکانا برا نوشتن کلمات خارجی استفاده میشه , مثلا کامپیوتر و حروفش هم خط راست هست !
ولی هیراگانا حروفش خمیده هست .

تو متن هایی که مینویسن هرچقدر کانجی بیشتر استفاده بشه, رسمی تر میشه و البته مودبانه تر !

دیگه چی بگم...
127fs4573872.gif
, اینا تقریبا همه اون چیزایی بود که قبلا تو جاهای مختلف خوندم !
این زبان راحته (تقریبا) یادگیریش, فقط یخورده علاقه میخواد , تا شروع نکنید یاد نمیگیرید , با رزتا استون و اینجور چیزا هم یاد نمیگیرید !
من خودم کلی آموزش جمع کرده بودم (از آموزش ویدویی بگیر تافلش کارت و برنامه های رادیویی و برنامه های کامپیوتری مختلف ) , هیچ کدوم بدردم نخورد.
آخرشم رفتم سراغ همون روش قدیمی که همیشه موثر هست
127fs4213432.gif
. البته همین الانشم این کانجی خیلی مشکل زاست , شروع کنید میفهمید چی میگم
127fs4137885.gif
.

مهدي خان حال اينا كه گفتي يعني چي؟:f34r::wacko:

Kakashi

Registered User
لایک‌ها
2
خوب انگار داره تاپیک میخوابه ;) پس من استارتشو بزنم بعدا بچه های دیگه هم کمک کنند تا تاپیک تبدیل به یه مرجع بشه :p:D

خوب اول امیدوارم حداقل یه دانش نسبی از این زبان داشته باشین ;) مثل مثلا معنی بعضی از کلمات که اگه مثل من انیمه ببین باشین حتما میدونین چی میگم :p:D

اول از همه ، حروف هیراگانا :happy::cool: برا دیدن کاراکترهای زبان ژاپنی باید این زبان در ویندوز انتخاب شده باشه ;) وگرنه بجای کاراکترهای ژاپنی ، کاراکترهای خرچنگ قورباغه خواهید دید :p:D

あ : a
い : i
う : u
え : e
お : o
か : ka
き : ki
く : ku
け : ke
こ : ko
が : ga
ぎ : gi
ぐ : gu
げ : ge
ご : go
さ : sa
し : shi
す : su
せ : se
そ : so
ざ : za
じ : ji
ず : zu
ぜ : ze
ぞ : zo
た : ta
ち : chi
つ : tsu
て : te
と : to
だ : da
ぢ : ji
づ : zu
で : de
ど : do
な : na
に : ni
ぬ : nu
ね : ne
の : no
は : ha
ひ : hi
ふ : fu
へ : he
ほ : ho
ば : ba
び : bi
ぶ : bu
べ : be
ぼ : bo
ぱ : pa
ぴ : pi
ぷ : pu
ぺ : pe
ぽ : po
ま : ma
み : mi
む : mu
め : me
も : mo
や : ya
ゆ : yu
よ : yo
ら : ra
り : ri
る : ru
れ : re
ろ : ro
わ : wa
を : wo
ん : n/m​

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
جالب بود.فقط سخته خيلي(البته به نظر مياد برا ما كه سختي الكيه)

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
بابا اينا كه 72 تا شد.يا من آستيگماتم زيادي اوت كرده

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
راستي دوستان ميدونيد كه مبدا زبان چيني و‍ ‍‍‍ژاپني با هم فرق ميكنه.
كره اي هم با هر دوتاش فرق ميكنه.
دايره المعارف اينكارتا مايكروسافت اطلاعات خوبي داده بود

ichigo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عجب!یه تاپیک تدریس زبان ژاپنی!من خیلی دوست دارم یاد بگیرم یه دو سه تا کلمه هم بلدم!ادامه بدین و موفق باشین :p
خدایی این نوشتنش خیلی سخته می خوای یه جمله بنویسی باید دو ساعت همینجور نقاشی کنی!:lol:

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
از گوشه و کنار یه چیزهایی دست گیرم شده ... میزارمشون شاید براتون مفید باشه ...

چیزهایی که یادم میاد ... برای نمونه

ohayo gozaimasu صبح بخیر

doumo arigatou خیلی ممنون ... متشکر

wakarimashita متوجه شدم , جاهایی واگاتا رو هم شنیدم ...

hai بله

lie نه

oyasumi nasai شب بخیر

یک ichi
دو ni
سه san
چهار yon
پنج go
شش roku
هفت nana
هشت hachi
نه ku
ده juu

doyobi شنبه

golgoli

Registered User
لایک‌ها
13
راستي دوستان ميدونيد كه مبدا زبان چيني و‍ ‍‍‍ژاپني با هم فرق ميكنه.
كره اي هم با هر دوتاش فرق ميكنه.
دايره المعارف اينكارتا مايكروسافت اطلاعات خوبي داده بود

واي تازه اينا كه باهم فرق دارن حتما با تايواني و هنگ كنگي واي آدم سردرد ميگيره خطشون هم كه مثل نقاشي ميمونه خدا صبرتون بده كه ميخواين اين زبونو ياد بگيرين موفق باشيد

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
از گوشه و کنار یه چیزهایی دست گیرم شده ... میزارمشون شاید براتون مفید باشه ...

چیزهایی که یادم میاد ... برای نمونه

ohayo gozaimasu صبح بخیر

doumo arigatou خیلی ممنون ... متشکر

wakarimashita متوجه شدم , جاهایی واگاتا رو هم شنیدم ...

hai بله

lie نه

oyasumi nasai شب بخیر

یک ichi
دو ni
سه san
چهار yon
پنج go
شش roku
هفت nana
هشت hachi
نه ku
ده juu

doyobi شنبه
من یکی دوتا دارم از اینا , خیلی قشنگ با آهنگ میگه اینا رو , و آدم زود حفظ میشه !
یکی از بدی های دیگه ژاپنی این هست که , همه حروف پشت سرهم نوشته میشن .
یعنی انگار اصلا فاصله ندارن اینا :hmm: , ادم پدرش در میاد اینارو از هم جدا کنه :wacko:

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
قبلا گفتم زبان ژاپنی راحت هست , خوب حرفم رو پس میگیرم :whistle: .
دلیل هم به اندازه کافی هست تا اصلا طرفش نرید .
احتمالا چند تا انیم دیدید , و تونستید چند تا کلمه حفظ کنید , حالا علاقه مند شدید ژاپنی یاد بگیرید ,دنبال چند تا کتاب و سایت آموزشی هم میرید, حالا با خودتون میگید هی اگه یخورده زیادتر تلاش کنم یه چیزی میشم
49lpmxx.gif
.
ولی
اصلا مهم نیست چند صد تا انیم دیدید , یا چند صد تا کلمه ژاپنی حفظ کردید ,من میگم شما هیچی ژاپنی بلد نیستید .

دلیل اول : خیلی سخته سه تا خط کاملا متفاوت داره (روماجی حساب نمیکنم) که هیچکدوم هم هیچ شباهتی به هم ندارن و با یه گرامر فوق العاده وحشتناک .
حالا میگم چرا ,
هیراگانا : این همون خطی هست که بصورت خمیده نوشته میشه , و طوری هست که اصلا هیچکدوم شبیه هم نیستن که بتونید فرضا از روی اون یکی کلمه ها , یه کلمه رو تشخیص بدید , ولی اصلا و ابدا نگران نباشید , چون خیلی کم اتفاق میفته که از این خط تو زندگی واقعی در ژاپن استفاده کنید .

کاتاکانا : این خط هم بصورت خط های راست هست که بهم وصل شدن , و برای نوشتن کلمات غیر ژاپنی بکار میرن ( نمیدونم چرا خود کلمه خارجی رو نمینیویسن و بجاش یه خط جدید اختراع کردن :blink: ) , خوب پس حتی اگه کلمه انگلیسی باشه , عمرا بتونید تشخیص بدید . اوه در ضمن بعضا کلمات ژاپنی هم با این خط نوشته میشن . این خط بسیار شبیه هم هست , حتی برا خود ژاپنی ها هم خیلی سخت هست . ولی اصلا و ابدا نگران نباشید , چون خیلی کم اتفاق میفته از این خط تو زندگی واقعی در ژاپن استفاده کنید .

کانجی : اینا کلماتی هستن که از زبان چینی دزدیده شدن و یکی از وحشتناک ترین زبان ها
mpr.gif
, و هربار که ژاپن به چین حمله میکرد چندین تا از این کلمات رو برمیداشت با خودش میاورد
133fs892235.gif
. هر کلمه برا خودش یه شکل مخصوصی داره و باید مفهوم اون کلمه رو هم نشون بده, مثلا کلمه " باران " شکلش اینجوریه یعنی بیشتر شبیه نقاشی هست تا نوشتن :wacko: حالا بدتر از اون اینکه اگه بخواید دوتا کلمه معنی دار رو باهم ترکیب کنیم, یه کلمه کاملا جدید با معنای متفاوت درست میشه :blink: .
صبر کنید هنوز تموم نشده , بسته به اینکه کلمه کجای جمله استفاده میشه , تلفظ متفاوتی داره
onion062.gif
, مهم نیست البته کم اتفاق میفته تو زندگی واقعی در ژاپن از این استفاده کنید .

خوب از نحوه صحبت کردن هم نمیگم که معلوم هست , بسته به اینکه شما چند سالتون هست , اون شخصی که باهاش صحبت میکنید چند سالش هست , موقعیت اون شخص چی هست , چه زمانی از روز هست , دختر هست یا پسر , غیره و غیره , متفاوت هست
2753.gif
.

گرامر هم که دیگه شاهکار : ضمایر انگار اصلا وجود نداره :blink: مثلا جمله " من زدم کشتمش" با "او زد کشتش" هیچ تفاوتی نداره , وقتی حرف میزنن مردم اصلا نمیفهمن و تنها راه فهمیدن اینه که از جمله های بعدی درک کنی , اره میدونم ->
onion037.gif
.

فرهنگ ژاپنی ها هم درنوع خودش جالب هست : سه تا مشخصه ژاپنی ها اینا میتونه باشه که , انگلیسی بلدن , مودب هستن و کوتاه قد .
البته اخیرا از این کفش های مخصوص می پوشن که قدشون بلندتر بشه
127fs4732997.gif
.
اوه یه چیز جالب تر که نمیدونم شنیدید یا دیدید یا نه , اگه گذرتون به ژاپن افتاد طرف استخر یا حموم های عمومی اصلا نرید , چون همه لخت میرن تو
127fs3555560.gif
(زیاد هیجان زده نشید استخرهای زنانه , مردانه جداست).

گفتنی زیاد هست برای ژاپن, که البته هم از حوصله من خارج هست و هم از حوصله شما .

بهرحال اگه فکر میکنید میتونید همه اینارو پشت سر بزارید , خوب پس میتونید یاد بگیرید , بهرحال نا امید نشید , همه چی تا شروع نکردینش سخت هست (البته این یخورده سخت تر)
129fs3032531.gif
.

roozen

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
مهدی این جوری که میگی اینا اصلا حرف هم دیگرو نمیفهمن که بعد چه جوری میشه با هم زندگی کنن؟
شما خودت تجربه زندگی در ژاپن رو داری؟

واقعا وحشتناکه!!!!!

ichigo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قبلا گفتم زبان ژاپنی راحت هست , خوب حرفم رو پس میگیرم :whistle: .
دلیل هم به اندازه کافی هست تا اصلا طرفش نرید .
ا .
Nothing is impossible!!
2lbkos0.gif

من یه سوال دارم خواهش می کنم به ژاپنی چی میشه؟!

بالا