برگزیده های پرشین تولز

الان دارید چه کتابی میخونید

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
سلام

لطفا بیایین اینجا و کتابی رو که دارین الان میخونید معرفی کنید
562.gif
و یه توضیح مختصری هم بدید
7639.gif

ممنون
4736.gif

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
یه نکته هم اینکه مهم نیست چند وقت به چند وقت میایین اینجا چون شده خوده من مثلا یه کتابو 1 ماهه خوندم یه کتابو 2 روزه یا 3 روزه مثلا من کتاب راز داووینچی رو 3 روزه خوندم ولی 2 قرن سکوتو .....

در ضمن اگه 2 یا 3 تا کتابو با هم میخونید
7091.gif
هم اسمه همشو بگید من خودم حتما باید یکی رو تموم کنم برم سر بعدی
7598.gif

حالا خودم شروع میکنم

الان دارم کتاب "ماجراهای حاجی بابای اصفهانی " رو میخونم

b92a1a013d.jpg

مشخصات کتاب و نسخه چاپی :

نویسنده : جیمز موریه

مترجم : میرزا حبیب اصفهانی

چاپ اول 1379 در 2300 نسخه

ناشر : انتشارات سمیر

400 صفحه

مختصری از موضوع :

داستان یه دلاک اصفهانی که به سفری میرود و طی این سفر به دست یاغیان ترکمن اسیر میشود و بقیه ماجرا

کتاب بسیار خوبیه که طنز انتقادی خوبی از زمان خودش داره و خوب دارم میرم جلو

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
قلعه حيوانات توضيحشم كه تو همين بخش هست

Sohrabkhan

Registered User
لایک‌ها
5
یه نکته هم اینکه مهم نیست چند وقت به چند وقت میایین اینجا چون شده خوده من مثلا یه کتابو 1 ماهه خوندم یه کتابو 2 روزه یا 3 روزه مثلا من کتاب راز داووینچی رو 3 روزه خوندم ولی 2 قرن سکوتو .....

در ضمن اگه 2 یا 3 تا کتابو با هم میخونید
7091.gif
هم اسمه همشو بگید من خودم حتما باید یکی رو تموم کنم برم سر بعدی
7598.gif

حالا خودم شروع میکنم

الان دارم کتاب "ماجراهای حاجی بابای اصفهانی " رو میخونم

مختصری از موضوع :

داستان یه دلاک اصفهانی که به سفری میرود و طی این سفر به دست یاغیان ترکمن اسیر میشود و بقیه ماجرا

کتاب بسیار خوبیه که طنز انتقادی خوبی از زمان خودش داره و خوب دارم میرم جلو

من این کتابو چاپ قدیمشو خونده بودم جالب بود و زیبا مقدمه ای هم از جمالزاده داشت.تا اونجایی که یادمه بعضی تصاویرش در جمهوری اسلامی جزء تصاویر ضاله محسوب می شه و غیر فابله چاپه.
اما خودم تازه معمای هویدا رو تموم کردم و الان دارم "شتر ها باید بروند" نوشته اسکراین رو می خونم.کتابی در مورد انقلاب اسلامی ایرا ن .معنای اسم کتاب هم اینه :مضمون یک ضرب المثل انگلیسیه و در جایی بکار می رود که باید کاری حتما صورت پذیرد ولی هیچکس مایل نیست مسولیت عوافب آن را بعهده بگیرد.
در ضمن سکوت جان اگه تونستم همن نسخه قبل از انقلاب حاج بابای اصفهانی رو پیدا کنم حتما اون تصاویر ی که گفتم رو برات می فرستم.و یه چیز دیگه اینکه اگه از این نوع نوشته ها خوشت اومد حتما آثار زنده یاد جعفر شهری رو هم بخون از قبیل "شکر تلخ" که داستانیه واقعا جذاب و آموزنده و یا"حاجی در فرنگ" که مجموعه ای دو جلدی بود و یا انسیه خانم و ....

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
من این کتابو چاپ قدیمشو خونده بودم جالب بود و زیبا مقدمه ای هم از جمالزاده داشت.تا اونجایی که یادمه بعضی تصاویرش در جمهوری اسلامی جزء تصاویر ضاله محسوب می شه و غیر فابله چاپه.
اما خودم تازه معمای هویدا رو تموم کردم و الان دارم "شتر ها باید بروند" نوشته اسکراین رو می خونم.کتابی در مورد انقلاب اسلامی ایرا ن .معنای اسم کتاب هم اینه :مضمون یک ضرب المثل انگلیسیه و در جایی بکار می رود که باید کاری حتما صورت پذیرد ولی هیچکس مایل نیست مسولیت عوافب آن را بعهده بگیرد.
در ضمن سکوت جان اگه تونستم همن نسخه قبل از انقلاب حاج بابای اصفهانی رو پیدا کنم حتما اون تصاویر ی که گفتم رو برات می فرستم.و یه چیز دیگه اینکه اگه از این نوع نوشته ها خوشت اومد حتما آثار زنده یاد جعفر شهری رو هم بخون از قبیل "شکر تلخ" که داستانیه واقعا جذاب و آموزنده و یا"حاجی در فرنگ" که مجموعه ای دو جلدی بود و یا انسیه خانم و ....

دستتون درد نکنه شرمنده میکنید :D

اصولا من تو هر ضمینه ایی میخونم ولی رمان و تاریخی رو بیشتر دوست دارم طنزم که خیلی

AppleScruff

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
2
توپیک خیلی خوبیه!

خب میدونم برای خوندن این کتاب یه مقداری دیر شده (البته هیچ وقت برای خوندن دیر نیست!) ولی الان دارم سمفونی مردگان رو میخونم و تقریبا آخرشم (هم زمان هم مرشد و مارگاریتا رو شروع کردم) من واقعا عاشق این کتاب شدم، نوع روایت عالیه (یه جورایی سیال ذهنه... نمیدونم!) و با این که روایت کمی مغشوش به نظر میاد، رشته ی داستان گم نمیشه.

نویسنده: عباس معروفی
انتشارات ققنوس

Geronimo

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
142
من دارم رمان زمانی برای گریستن نیست از خانم فیدینگ رو میخونم:eek:

Callisto

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
7
من دارم دوباره کتاب گریز از سرزمین امن ،اثر ریچارد باخ رو میخونم..
کتاب خیلی خوبیه..به همه پیشنهادش میکنم...

هیچ کتابی از باخ خوندین؟

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
من طبق معمول کتاب رمز داوینچی رو دارم بهزبان انگلیسی برای خودم و برای چهارمین بار میخونم....
اصولا علاقه دارم کتاب ها رو به زبان انگلیسی بخونم...:)

adnan_mary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام. من آخرین کتابم هری پاتر 7 بود که آخرین کتاب از سری هری پاتر بود. نصفشو انگلیسی بقیه رو فارسی خوندم. معرکه بوده.من خیلی دنبال کتاب رمز داوینچی میگردم. تو اینترنت هست؟ تو تهرانم گشتم پیدا نکردم. البته هر وقت تهران میومدم. بچه رامسرم...

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سلام. من آخرین کتابم هری پاتر 7 بود که آخرین کتاب از سری هری پاتر بود. نصفشو انگلیسی بقیه رو فارسی خوندم. معرکه بوده.من خیلی دنبال کتاب رمز داوینچی میگردم. تو اینترنت هست؟ تو تهرانم گشتم پیدا نکردم. البته هر وقت تهران میومدم. بچه رامسرم...
نسخه اینترنیت فارسی اش رو می خوای یا انگلیسی ؟ ...

Lafcadio

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
توپیک خیلی خوبیه!

خب میدونم برای خوندن این کتاب یه مقداری دیر شده (البته هیچ وقت برای خوندن دیر نیست!) ولی الان دارم سمفونی مردگان رو میخونم و تقریبا آخرشم (هم زمان هم مرشد و مارگاریتا رو شروع کردم) من واقعا عاشق این کتاب شدم، نوع روایت عالیه (یه جورایی سیال ذهنه... نمیدونم!) و با این که روایت کمی مغشوش به نظر میاد، رشته ی داستان گم نمیشه.

نویسنده: عباس معروفی
انتشارات ققنوس

سلام دوست عزیز. مرشد و مارگریتا که واقعا معرکه است! بولگاکف : جزو ده تا نویسنده محبوبه منه. :wub: :wub: :wub: :wub: همه کتاباش هم که منتشر شده خوندم. یعنی دل سگ، برف سیاه و تخم مرغ های شوم. همه شون هم دوست دارم. اگه از مرشد و مارگریتا خوشتون اومده پیشنهاد میکنم اینها رو هم بخونید.

من دارم دوباره کتاب گریز از سرزمین امن ،اثر ریچارد باخ رو میخونم..
کتاب خیلی خوبیه..به همه پیشنهادش میکنم...

هیچ کتابی از باخ خوندین؟

سلام دوست گرامی. من جاناتان مرغ دریاییش رو خوندم (هنر کردی!) که فکر کنم معروف ترین کارشه. یادمه دو تا ترجمه ارش بود، که من از اون قدیمی تره خوشم اومد. خیلی خوب بود. کلا دوست داشتم بقیه کاراشم بخونم اما هنوز نشده. (ظاهرا جزو طرفدارای پر و پا قرص گروه مخفی پلیس هستن! منم چند قسمتشو دیدم. به نظرم جالب بود. جزو بهترین سریال های محصول استرالیاست). موفق باشید.

کتابی که در حال حاضر میخونم دیگه تقریبا تموم شده. و خیلی هم عالی بود:
کلاغی که با خدا حرف زد (The Raven Who Spoke With God)
نوسنده: کریستوفر فاستر (Christopher Foster)
مترجم: مینا علاء
ناشر: انتشارات ققنوس 1385
قیمت: 1900 تومن

داستان درباره کلاغی به اسم جاشوا است که به دنبال دلیل وجودش در دنیا و هدفی که باید دنبال کنه میگرده. اما در این راه تنهاس و بقیه کلاغها اونو مسخره می کنن. تنها کسی که ازش حمایت میکنه و درکش میکنه و قصه هایی برای روشن تر شدن راهش براش تعریف میکنه مادرشه. جاشوا هر روز به کنار رود میره و تمرین های مدیتیشنی که مادرش بهش یاد داده انجام میده. تا اینکه یک روز اتفاق هولناکی برای جاشوا میافته...

من خیلی از این کتاب خوشم اومد (به خصوص اینکه عاشق کلاغها هستم). واقعا لذت بردم. اما ترجمه اش رو زیاد نپسندیدم. اون طوری که من فهمیدم اصل داستان باید لحنش تا حدی عامیانه بوده باشه، اما مترجم در اکثر جاها لحنی رسمی برای داستان انتخاب کرده . به هر حال کتاب بسیار کم حجمه و چند روزه تموم میشه. حتما بخونیدش!

راستی این تاپیک چه تاپیکه خوبیه. من تازه از توی امضای جناب sokOoooot پیداش کردم. اما ظاهرا خیلی غیرفعاله؟

جاوید ایران

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
12

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77

متا سفانه این کتاب ممنوع شد ولی خوب من همون اول که اومد خوندمش کتاب بسیار خوبی هم بود یه سری زیرش توضیح میداد در مورد بعضی چیزهای تو کتاب خیلی جالب بود راستش من بیشتر اون زیری ها رو خوندم :D حالا نمیدونم این که ممنوع شد شایعه بود یا حقیقت ولی خوب کتاباش کم شد :(

اینم نسخه PDF همونی که من خوندم ولی یه مقدار ناقص تر از اونه زیریاش:p

چقدر این اینترنت ما مزخرفه مردم تا این 3 مگ آپلود شد :(

لینک دانلود کتاب رمز داووینچی : http://www.4shared.com/file/34612146/e6c7a9a5/Raz_davinchi_wwwirebookscom_.html

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
ضمن اینکه فیلم رو میشه هر شب ، یدونه دید ... ولی کتاب خوندن ، به زمان بیشتری نیاز داره ... نتیجه اینکه حتی در شرایط مساوی (یعنی با فرض اینکه علاقه مردم به فیلم و کتاب در یه سطح باشه - که هزار سال اینطوری نیست !) ، اینجا باید 70% کمتر پست بخوره ! ...
detective.gif

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
سلام .منم این تاپیک رو از امضای سکوت عزیز دیدم . به نظرم خیلی جالب هست .امیدوارم حتما حتما فعال فعال بمونه .
ضمن اینکه این تاپیک 25 ماه قبل شروع به کار کرده تا امروز (سیزدهم) پیشرفت خوبی داشته دیگه ، دو صفحه برای شروع تاپیک فکر کنم خوب باشه . ضمن اینکه فرمایش سیمور خان که صد در صد درست ، معمولا ادبیات کندتر پیش میره .

خوب زیادی حرف زدم ،
من الان دارم دوره ی هری پاتر رو میخونم (هر چند وقت یکبار در اثر بیکاری و دلتنگی برای هری و دوستان مرورش میکنم.)
الان ابتدای کتاب پنجم (محفل ققنوس) هستم .
همراه اون هم کتاب دیوانگی در برلین رو تازه شروع کردم (اثر پل استر).

بازم امیدوارم که تاپیک خیلی فعالی باشه .

Lafcadio

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
راستش من دقت کردم کله این بخش ادبیات یه مقداری سر زنده نیست اینم دلیلش کم علاقگی مردم ما به مطالعه هست :(:wacko:

سلام. واقعا. خواهر خود من با وجود هر تلاشی که کردم هیچ علاقه ای به کتاب خوندن نداره. حتی مدتی براش روخونی میکردم.... (اونم هری پاترو) اما افاقه نکرد.
و دیگه اینکه کتاب واقعا گرونه. من چهار ماه بود به بازار کتاب نرفته بودم. اما با کم شدن کتاب نخونده هام وقتی برای خرید کتاب رفتم، دیدم واقعا گرون شده. من دو تا کتاب خریدم، با یک جیبی. شد 20 هزار تومن!! یعنی نهایت مقداری که هر ماه میتونم از درآمدم برای کتاب بذارم. این هم تاثیر داره، و البته باید به کمبود وقت اضافه اش کرد.

به هر حال. الان میخوام این کتاب رو شروع کنم:

خوبی خدا (9 داستان از نویسندگان امروز آمریکا)
ترجمه: امیرمهدی حقیقت
ناشر: نشر ماهی (چاپ سوم، 1386)
قیمت: 2400 تومن
به نظرم کتاب خوبی باشه. من کلا داستان کوتاه دوست دارم به خصوص که از بعضی هاشون (دو تاشون) قبلا داستانهای خوبی خوندم. نویسندگانی که آثارشون در کتاب اومده:
شرمن الکسی/هاورکی موراکامی/پرسیوال اورت/الیزابت کمپر فرنچ/ریموند کارور/الکساندر همن/مارجوری کمپر/گیب هادسون/جومپا لاهیری
حالا وقتی کامل خوندم یه کوچولو در موردش صحبت میکنم.
فعلا. شاد باشید!

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
و دیگه اینکه کتاب واقعا گرونه. من چهار ماه بود به بازار کتاب نرفته بودم. اما با کم شدن کتاب نخونده هام وقتی برای خرید کتاب رفتم، دیدم واقعا گرون شده. من دو تا کتاب خریدم، با یک جیبی. شد 20 هزار تومن!! یعنی نهایت مقداری که هر ماه میتونم از درآمدم برای کتاب بذارم. این هم تاثیر داره، و البته باید به کمبود وقت اضافه اش کرد.
بله درسته ، اما کتابهای الکترونیکی خیلی خوبه ، همین کتابخانه مجازی پرشین تولز هم کتابهای خیلی زیادی داره که راحت میتونید دانلود کنید ، رایگان و راحت .

البته بیشتر افراد اعتقاد دارند که لذت خوندن کتاب و ورق زدن با چیز دیگه ای قابل مقایسه نیست ، منم واقعا اینو قبول دارم اما فعلا دانلود میکنم تا نمایشگاه .به نظرم تو نمایشگاه بین المللی اوضاع بهتر از بازار فعلی هست .

شما برای خواهرتون رو خونی میکردید که به کتاب علاقه مند بشه؟ آخرش نتیجه نداد؟
فکر کنم اگر خودش انتخاب بکنه و جذب یک کتاب یا یک داستان بشه بهتره .یعنی از علایقش شروع کنید.

بالا