برگزیده های پرشین تولز

الان دارید چه کتابی میخونید

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
ممنون.
6qaxgjn.gif

اينهم اصل كتابهاي دافنه دوموريه:

کد:
http://www.truly-free.org/e/f/Du%20Maurier,%20Daphne%20-%20Jamaica%20Inn.zip
http://www.truly-free.org/e/f/Du%20Maurier,%20Daphne%20-%20Rebecca.zip

الان فصل هشتم كتاب Tenant of Wildfell Hall اثر ان برونته هستم و تا اينجا بسيار لذت بردم. مباحث فمينيستي بسيار جالبي به خصوص در يك فصل كتاب مطرح شده بود كه منو همچنان مشغول خودش كرده...
connie_mini_girlcleanglasses.gif

dina_b

Registered User
لایک‌ها
7
ممنون.
6qaxgjn.gif

کد:

الان فصل هشتم كتاب Tenant of Wildfell Hall اثر ان برونته هستم و تا اينجا بسيار لذت بردم. مباحث فمينيستي بسيار جالبي به خصوص در يك فصل كتاب مطرح شده بود كه منو همچنان مشغول خودش كرده...
connie_mini_girlcleanglasses.gif

مرسی آمادئا جان
thankyou.gif
راستی چقدر سریع پیش رفتی ،منم می خواستم از بین لینک هایی که گذاشته بودی همین کتابو بخونم ، این طور که معلومه کتاب خیلی خوبی هم هست ، منم که از مباحث فمینیستی خوشم میاد ;) ولی خب با انگلیسیه افتضاح من ، باید مدت ها طول بکشه و مسلما به گرد پای تو هم نمی رسم :happy:

مرسی از توضيحات

خواهش می کنم
rose.gif

Lafcadio

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
می بخشید لافکادیوی عزیز ، فقط برای ارضای حس کنجکاویه که این سوالو می پرسم ، اسم شما مرتبط با لافکادیو ی کتاب سرداب های واتیکان اثر آندره ژیده ، منظورم اینه که به خاطر علاقه ای که به این شخصیت دارید این عنوان رو انتخاب کردید ؟

کنجکاوی ( فضولی ) مرا ببخشید . در صورت تمایل جواب بدهید . واقعا قصد فضولی نداشتم .:):blush:

خوااااهش می کنم دوست گرامی. این حرفا چیه. عرضم به خدمتتون که... متاسفانه من اون کتاب رو اصلا نخوندم. یعنی راستش رو بخواهید کلا تا حالا درگیر آندره ژید نشدم (میدونم تعجب کردید!). ظاهرا شما آندره ژید خون هستید. دراین زمینه منتظر توصیه های شما هستم.

و اما نام من با اجازه رسمی از جناب لافکادیو (که در آواتار بنده نمونه عکسش رو مشاهده می فرمایید) هم نام ایشون هست. ایشون هم یکی از شخصیت های آفریده شل سیلوراستان هستن. :)
در واقع یکی از شاهکارهای سیلور استاین (( سرگذشت لافکادیو (شیری که جواب گلوله را با گلوله داد) )) هستش.

اگر کارهای سیلوراستاین را نخوندید پیشنهاد میکنم که حتما حتما حتما بخونید. بدجوری شاهکار هستن. من همه کاراشو دارم.

راستی پیشنهاد می کنم که حتما سری دوزبانه اونا رو بگیرید. چراکه یک سری از ظرافت های این قطعات ادبی و ترانه ها در بهترین ترجمه ها هم از بین میره.

(البته برام خیلی جالب بود که کاراکتری با این نام در اون کتاب وجود داره. چرا که اون کتاب قطعا قبل از سیلور استاین منتشر شده)

با سپاس از شما. تا بعد.

راستی یادم رفت بگم!! البته میدونم که حتما بهتر از من این کتاب و نویسنده اش رو می شناسید. اما با توجه به اینکه به مباحث مربوط به فمینیسم علاقه دارید، کتاب دو جلدی ((جنس دوم)) رو خوندید دیگه؟ اگه نه پیشنهاد میکنم که حتما بخونید. راستش خودم هنوز نخوندمش (جند ساله قراره بخونم !)، اما با توجه به نویسنده اش (سیمون دوبوار) و نقشی که خودش و این کتاب در جنبش فمینیسم داشتند، بعید میدونم کتاب بدی باشه. اگر کتاب رو کامل خوندید منتظر اطلاعات کامل تری در این زمینه هستم. با سپاس از لطف شما...

dina_b

Registered User
لایک‌ها
7
خوااااهش می کنم دوست گرامی. این حرفا چیه. عرضم به خدمتتون که... متاسفانه من اون کتاب رو اصلا نخوندم. یعنی راستش رو بخواهید کلا تا حالا درگیر آندره ژید نشدم (میدونم تعجب کردید!). ظاهرا شما آندره ژید خون هستید. دراین زمینه منتظر توصیه های شما هستم.

و اما نام من با اجازه رسمی از جناب لافکادیو (که در آواتار بنده نمونه عکسش رو مشاهده می فرمایید) هم نام ایشون هست. ایشون هم یکی از شخصیت های آفریده شل سیلوراستان هستن. :)
در واقع یکی از شاهکارهای سیلور استاین (( سرگذشت لافکادیو (شیری که جواب گلوله را با گلوله داد) )) هستش.

اگر کارهای سیلوراستاین را نخوندید پیشنهاد میکنم که حتما حتما حتما بخونید. بدجوری شاهکار هستن. من همه کاراشو دارم.

راستی پیشنهاد می کنم که حتما سری دوزبانه اونا رو بگیرید. چراکه یک سری از ظرافت های این قطعات ادبی و ترانه ها در بهترین ترجمه ها هم از بین میره.

(البته برام خیلی جالب بود که کاراکتری با این نام در اون کتاب وجود داره. چرا که اون کتاب قطعا قبل از سیلور استاین منتشر شده)

با سپاس از شما. تا بعد.

راستی یادم رفت بگم!! البته میدونم که حتما بهتر از من این کتاب و نویسنده اش رو می شناسید. اما با توجه به اینکه به مباحث مربوط به فمینیسم علاقه دارید، کتاب دو جلدی ((جنس دوم)) رو خوندید دیگه؟ اگه نه پیشنهاد میکنم که حتما بخونید. راستش خودم هنوز نخوندمش (جند ساله قراره بخونم !)، اما با توجه به نویسنده اش (سیمون دوبوار) و نقشی که خودش و این کتاب در جنبش فمینیسم داشتند، بعید میدونم کتاب بدی باشه. اگر کتاب رو کامل خوندید منتظر اطلاعات کامل تری در این زمینه هستم. با سپاس از لطف شما...

آره خب درست حدس زدید من شیفته ی آثار آندره ژید هستم ، و خب در تاپیک کتاب هایی که خوانده اید را معرفی کنید درباره ی دو تا از کتابهای این نویسنده توضیح مختصری دادم که عینا اینجا هم قرار میدم ...

((( من کتاب مائده های زمینی نوشته ی آندره ژید را خیلی دوست دارم .
این کتاب به نوعی دل نوشته های نویسنده است و من جستجو برای یافتن عواملی برای ادامه ی زندگی و امید به آن را در ورق به ورق این کتاب احساس می کنم . یکی از جملاتی که در کتاب است و خیلی برایم جذاب است :
(ناتانائیل ، بگذار تا عظمت در نگاه تو باشد نه در چیزی که به آن می نگری )
مقصود از ناتانائیل در این کتاب ، خداداد یا یزدان بخش است . در این کتاب از این گونه جملات زیبا فراوان یافت می شود .

و کتابی دیگر از آندره ژید به نام در تنگ که آن هم برایم خیلی دوست داشتنیست .

این کتاب ماجرای دلدادگی میان دختری به نام آلیسا و پسری به نام ژروم است که این دلدادگی در نهایت با عشقی آسمانی گره می خورد . نهایت این عشق خیلی زیباست .

پیشنهاد می کنم اگر تا به حال این دو کتاب را نخوانده اید حتما تهیه کرده و بخوانید .)))

و خب پیشنهاد می کنم کلا از این نویسنده اگه کتابی دیدید حتما بخونید ، قلمش خیلی درگیر می کنه :)به شخصه از کتاب هایی که درگیرکننده باشند بی نهایت لذت می برم .

(شما هم حتما تعجب می کنید اگه بدونید من هم تا به حال کتابی از شل سیلوراستاین نخوندم !!)

برای همین متوجه نشدم یک چنین لافکادیوی دیگه ای هم وجود داره :(

خب می دونید خوبی چنین تاپیکی این چنین مواقعی خودشو نشون میده که ما متوجه بشیم چه کتاب های خوبی وجود داره که تا به این لحظه نخوندیم . ممنون از پیشنهادتون و حتما از این به بعد از این نویسنده هم کتاب خواهم خواند .

و بازهم متاسفانه کتاب دو جلدی ( جنس دوم ) را نخوانده ام . عجب از قافله عقبم :( . مسلما باید کتاب جالب توجهی باشه . باید پیداش کنم ، باز هم تشکر بابت این یکی پیشنهادتان . خیلی خیلی ممنون :)
thankyou.gif

منصوری

Guest
لایک‌ها
0
الن دارم ebook پرشین تولز رو میخونم خیلی هم جالبه البته پشت درهای بسته فقط چیزدارها میتونن بیان داخل

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
مرسی آمادئا جان
thankyou.gif
راستی چقدر سریع پیش رفتی ،منم می خواستم از بین لینک هایی که گذاشته بودی همین کتابو بخونم ، این طور که معلومه کتاب خیلی خوبی هم هست ، منم که از مباحث فمینیستی خوشم میاد ;) ولی خب با انگلیسیه افتضاح من ، باید مدت ها طول بکشه و مسلما به گرد پای تو هم نمی رسم :happy:

خواهش ميكنم دينا جان!
cheers2.gif

خوبي E-book به اينه كه ميتونيد از ديكشنري babylon و Ctrl+Right Click نهايت استفاده رو ببريد و به سهولت به معاني كلماتي كه نميدونيد برسيد. منهم همه كلمات اين متنهاي قديمي رو بلد نيستم.
288.gif

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
فيزيك از آقاز تا امروز
داستان شيرين هوش مصنوعي
چه طوري حلش كنم؟!
توهم خدا.
بعد ميام اينجا يعد اگه وقت كردم يه خورده درس مي خونم.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
آقا من در واکنش به اینکه همه در حال مطالعات روشنفکری هستن ، دارم کتاب "جنگ وحشتناک جهانی دوم " رو می خونم
rastaman2.gif
... از سری تاریخ ترسناک .... خیلی بانمکه و من خوشم اومد ...

305.jpg

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
آقا من در واکنش به اینکه همه در حال مطالعات روشنفکری هستن ، دارم کتاب "جنگ وحشتناک جهانی دوم " رو می خونم
rastaman2.gif

305.jpg

چه این کتابه جلدش با حاله

اگه از خرید dvd پولی زیاد اومد اینم بگیرم بخونم
icon10.gif

Mahla_h

Registered User
لایک‌ها
4
سلام

من الان دارم کتاب ژوزف بالسامو رو می خونم

نویسنده: الکساندر دوما

مترجم : ذبیح الله منصوری

3 جلد و یک قرن پیش قیمتش ( قیمت دوره سه جلدی سال 1370 ) : 1450 تومان بوده

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37

کد:

دست شما درد نکنه / عالی بود
rose.gif

این Truly Free هم منبع خوبيه ها
birgits_snill.gif

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
rastaman2.gif

305.jpg

من یه کتاب خوندم به اسم هرج و مرج شیمیایی از سری کتاب های علوم ترسناک
اون سری کتاب های تاریخ ترسناک هم از همین خانوادس ؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
من یه کتاب خوندم به اسم هرج و مرج شیمیایی از سری کتاب های علوم ترسناک
اون سری کتاب های تاریخ ترسناک هم از همین خانوادس ؟
از همون سری نیست ظاهرا (ما یکی دو جلد علوم ترسناک رو داریم - نه نویسنده یکیه و نه انتشارات) .. ولی براساس همون سبک و سیاقه و حتما یه ارتباطی دارن ...

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سيمور جان، اگر از اون كتاب خلاصه اي تهيه كرديد، لينك تو امضاتون بگذاريد ببينم تو چه مايه اي هست اين مطالعات روشنفكري شما!
electricf.gif

دست شما درد نکنه / عالی بود
rose.gif

این Truly Free هم منبع خوبيه ها
birgits_snill.gif

خواهش ميكنم، خوشحالم مفيد واقع شد.
cheers2.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سيمور جان، اگر از اون كتاب خلاصه اي تهيه كرديد، لينك تو امضاتون بگذاريد ببينم تو چه مايه اي هست اين مطالعات روشنفكري شما!
electricf.gif
آقا منو مسخره نکنید
begging.gif
... در واقع فقط دارم عکس هاش رو نگاه میکنم !!
monkey6.gif
...

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720

Callisto

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
7
چه این کتابه جلدش با حاله

موافقم..خیلی جلد جالبی داره.
39.gif
.منم یادم باشه بگیرمش...میشه بگی این جنگ وحشتناک جهانی دوم مال کدوم انتشاراته؟

من الان دارم مرشد و مارگاریتا رو میخونم اثر میخائیل بولگاکف...خیلی جالبه..

دو روز پیش هم من او اثر رضا امیرخانی رو تموم کردم...دیر بود ولی خوشحالم که خوندمش..خیلی عالی بود...

dina_b

Registered User
لایک‌ها
7
سلام

من الان دارم کتاب ژوزف بالسامو رو می خونم

نویسنده: الکساندر دوما

مترجم : ذبیح الله منصوری

3 جلد و یک قرن پیش قیمتش ( قیمت دوره سه جلدی سال 1370 ) : 1450 تومان بوده

ای یادش بخیر ، من این کتاب سه جلدی رو با همین ترجمه ی منصوری سال 1377 خریدم 8200 ،
ولی اولین بار که خوندمش از خاله ام گرفته بودم ، فکر کنم گفته بود حول و حوش سال 1349 خریده بوده ،
کتاب خوبیه ، من کلا به آثار الکساندر دوما علاقه دارم و به خصوص به سه تفنگدار ( 10 جلدی ) ،

راستی مهلای عزیز اگه از ژوزف بالسامو خوشت اومد کتاب (غرش طوفان) دوما رو هم بخون که اونم ترجمه ی منصوریه و به نوعی دنباله ای بر این کتابه ( 7 جلد) و اینم خیلی قشنگه ، شایدم اینو اول خوندی ؟ ;):lol:

Lafcadio

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
. یکی از جملاتی که در کتاب است و خیلی برایم جذاب است :
(ناتانائیل ، بگذار تا عظمت در نگاه تو باشد نه در چیزی که به آن می نگری )
مقصود از ناتانائیل در این کتاب ، خداداد یا یزدان بخش است . در این کتاب از این گونه جملات زیبا فراوان یافت می شود .

:)
thankyou.gif

سلام! خواهش. من این جمله رو قبلا شنیده بودم!! اتفاقا توی دفترم هم نوشتم، اما نمیدونستم از کیه. در اولین فرصت به دنبال این کتابها خواهم رفت. ممنون از شما.

من الان دارم مرشد و مارگاریتا رو میخونم اثر میخائیل بولگاکف...خیلی جالبه..

سلام. من چند صفحه پیش هم گفتم که چقدر این کتابو دوست دارم. اما بازم نتونستم جلوی خودمو بگیرم. باید دوباره بخونمش. اگر دوست داشتید، مشخصات و انتشارات بقیه کتاب هایی که از بولگاکف در ایران چاپ شده برای شما میگذارم.
همونطور که می دونید بولگاکف این کتاب حجیم و عظیم رو دوازده با بازنویسی کرده (یک باز کامل سوزوندش و از دوباره نوشتش) و آخرین بار هم چون در بستر بیماری و درحال مرگ بود، با روخونی و کمک و نظرات همسرش بود که بازنویسیش کرد. و البته بر سر آثارش به شدت با حکومت بلشویکی شوروی درگیر بود (یعنی اونا باهاش درگیر بودن) (مثل مایاکوفسکی عزیز که متاسفانه تاب نیاورد و خودکشی کرد).

من در حال حاضر قصد دارم قسمت هایی از این کتاب رو برای بار چندم باز خونی کنم:

مه
اثر: میگوئل دِ اونا مونو
انتشارات: مروارید (1378)
ترجمه: بهناز باقری
قیمت اون موقع: 1400 تومن (!)

از نظر من کتاب خیلی معرکه ایه. یک کتابی که با مایه های عاشقانه و گاهی اروتیک شروع میشه، هر چه بیشتر پیش میره بر روی تنهایی جمعی تاکید بیشتری میکنه و پایان مبهوت کننده و سوررئالش برای همیشه تو ذهنم میمونه آخرین بار خیلی وقت پیش بود که خوندمش و برای همینه که میخوام یک بررسی دوباره ای بکنمش).

همونطور که در پشت کتاب اومده؛ بورخس درباره نویسنده میگه : اونامونو نویسنده و اندیشمند بسیار بزرگی است؛ او را می ستایم.

اونامونو یکی از نویسنده های محبوب منه. پیشنهاد میکنم اگه این کتابو پیدا کردید، حتما بخونید. (متاسفانه گمون نکنم تجدید چاپ شده باشه). و بقیه آثارش رو البته.

از پشت کتاب:
مه یکی از اصیل ترین آفرینش های ادبی؛ و چالشی است بین آفریده شده و آفریدگار بر سر جاودانگی و نیز حدیث عشق و وفادری و تنهایی.

فعلا...

بالا