برگزیده های پرشین تولز

الان دارید چه کتابی میخونید

Callisto

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام. من چند صفحه پیش هم گفتم که چقدر این کتابو دوست دارم. اما بازم نتونستم جلوی خودمو بگیرم. باید دوباره بخونمش. اگر دوست داشتید، مشخصات و انتشارات بقیه کتاب هایی که از بولگاکف در ایران چاپ شده برای شما میگذارم.
همونطور که می دونید بولگاکف این کتاب حجیم و عظیم رو دوازده با بازنویسی کرده (یک باز کامل سوزوندش و از دوباره نوشتش) و آخرین بار هم چون در بستر بیماری و درحال مرگ بود، با روخونی و کمک و نظرات همسرش بود که بازنویسیش کرد. و البته بر سر آثارش به شدت با حکومت بلشویکی شوروی درگیر بود (یعنی اونا باهاش درگیر بودن) (مثل مایاکوفسکی عزیز که متاسفانه تاب نیاورد و خودکشی کرد).

بله ..درسته و بعد از مرگش غیر از همسرش و چند تا از دوستان نزدیکش کسی از این کتاب خبر نداشت...کتاب خیلی جالبیه...
ممنون میشم بقیه ی کتاب هاش رو هم بگید..

Lafcadio

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بله ..درسته و بعد از مرگش غیر از همسرش و چند تا از دوستان نزدیکش کسی از این کتاب خبر نداشت...کتاب خیلی جالبیه...
ممنون میشم بقیه ی کتاب هاش رو هم بگید..

دقیقا! و البته چاپش تا سال ها ممنوع بود در شوروی. (اینجا هم دل خوشی ازش ندارن. و دلیلش هم که واضحه)

خواهش. به ترتیب علاقه خودم (و البته مشخصات نسخه ای که خودم دارم):

دل سگ
مترجم: مهدی غبرایی
ناشر: کتابسرای تندیس(1380)
قیمت: 1000 تومن

برف سیاه
مترجم: احمد پوری
ناشر: نشر افکار (1381)
قیمت: 1850

تخم مرغ های شوم
مترجم: پونه معتمد
ناشر: مروارید (1382)
قیمت: 1300

با تشکر از اطلاعات اضافه تون.

(من با این فیل شکنی که اومدم تو سایت نمی تونم از این اسمایلی ها استفاده کنم. راهی نیست برای این کار؟)
راستی. تاپیکی نیست که ده نویسنده مورد علاقه و ده رمان و ده داستان کوتاه مورد علاقه مون رو در اون بگیم؟
ممنون.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
موافقم..خیلی جلد جالبی داره.
39.gif
.منم یادم باشه بگیرمش...میشه بگی این جنگ وحشتناک جهانی دوم مال کدوم انتشاراته؟
انتشارات افق
(من با این فیل شکنی که اومدم تو سایت نمی تونم از این اسمایلی ها استفاده کنم. راهی نیست برای این کار؟)

راستی. تاپیکی نیست که ده نویسنده مورد علاقه و ده رمان و ده داستان کوتاه مورد علاقه مون رو در اون بگیم؟
ممنون.
خب یه راهش اینه که از تگ img استفاده کنی (منوی بالای ادیتور) ... ادرس اسمایلی رو بذاری توی این تگ ...

مثلا توی این تاپیک می تونی ادامه بدی ...

Callisto

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
7
انتشارات افق

...

خیلی ممنون....
...........
لافکادیو ی عزیز از اطلاعات کاملتون خیلی ممنون...
72.gif

و البته چاپش تا سال ها ممنوع بود در شوروی
بله چیزی حدود 25 سال...و بعد از اینکه اجازه ی چاپ گرفت ، در تیراژ 300 هزار نسخه چاپ شد و یک شبه هم تموم شد.

Sohrabkhan

Registered User
لایک‌ها
5
سلام به دوستان عزیز

34rsrxi.jpg

این کتا ب رو قبلا خونده بودم اما به دلیل مطالب مطرح شده بازم دارم می خونمش .اینم اطلاعات مربوط به کتاب:

2ezlna9.jpg

اگرگیرتون اومد(که شک دارم ) حتما بخونیدش.این کتاب در همون چاپ اول مشمول نعمت توقیف شد و هنوز که هنوزه توفیق داره.:(

شوالیه شب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
کلیات جنگ روانی رو دارم می خونم جلد دوم. در مورد جادوگری و اینهاست. فقط یکم خسته کنندست کتابش! آدم می خواد وسطش بگیره بخوابه :)|

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
کتاب بیگانه ایی در دهکده

273604cba529.jpg

خیلی کتاب با حالی هست

داستان از این قراره که شیطان میاد توی یه دهکده و با چند تا پسر دوست میشه با هاشون گپ میزنه دارم میخونمش و لذت میبرم

تازه ترجمه نجف دریابندی هم هست

مشخصات نسخه من :

190 صفحه ( البته اندازه کتاب کوچیکه )

قیمت 700 تومان

نویسنده : مارک تواین

مترجم : نجف دریا بندری

Mahla_h

Registered User
لایک‌ها
4
ای یادش بخیر ، من این کتاب سه جلدی رو با همین ترجمه ی منصوری سال 1377 خریدم 8200 ،
ولی اولین بار که خوندمش از خاله ام گرفته بودم ، فکر کنم گفته بود حول و حوش سال 1349 خریده بوده ،
کتاب خوبیه ، من کلا به آثار الکساندر دوما علاقه دارم و به خصوص به سه تفنگدار ( 10 جلدی ) ،

راستی مهلای عزیز اگه از ژوزف بالسامو خوشت اومد کتاب (غرش طوفان) دوما رو هم بخون که اونم ترجمه ی منصوریه و به نوعی دنباله ای بر این کتابه ( 7 جلد) و اینم خیلی قشنگه ، شایدم اینو اول خوندی ؟ ;):lol:

من توی مقدمه اش دیدم درباره غرش در طوفان نوشته بود شما این کتاب رو خوندید ارزشش رو داره بخرم؟ چون جلدی 7000 تومان هست:wacko: و فکر کنم 8 جلد یا بیشتر بود

dina_b

Registered User
لایک‌ها
7
من توی مقدمه اش دیدم درباره غرش در طوفان نوشته بود شما این کتاب رو خوندید ارزشش رو داره بخرم؟ چون جلدی 7000 تومان هست:wacko: و فکر کنم 8 جلد یا بیشتر بود

بله خوندم و همانطور که گفتم غرش طوفان هفت جلده و من چاپ هفتم این کتابو سال 79 خریدم 20 هزار تومان . البته به احتمال زیاد الان تجدید چاپ شده و قیمتش هم باید خیلی بالا رفته باشه .
کتاب خیلی خوبیه ، من که از خوندنش کلی لذت برم . اگه این سبک کتاب رو دوست داری من پیشنهاد می کنم حتما بخونیش .
راستی کتاب های میشل زواگو هم در این سبک هاست البته اکثرا مترجم های شاخصی ندارند ولی جذابیت زیادی در رمان هایش وجود داره و به سبک آثار دوما نزدیکه ، خصوصا بوریدان ، پهلوان برج نل و همین طور کتاب ماری رز و کتاب ده جلدی اش پاردایانها

Mahla_h

Registered User
لایک‌ها
4
بله خوندم و همانطور که گفتم غرش طوفان هفت جلده و من چاپ هفتم این کتابو سال 79 خریدم 20 هزار تومان . البته به احتمال زیاد الان تجدید چاپ شده و قیمتش هم باید خیلی بالا رفته باشه .
کتاب خیلی خوبیه ، من که از خوندنش کلی لذت برم . اگه این سبک کتاب رو دوست داری من پیشنهاد می کنم حتما بخونیش .
راستی کتاب های میشل زواگو هم در این سبک هاست البته اکثرا مترجم های شاخصی ندارند ولی جذابیت زیادی در رمان هایش وجود داره و به سبک آثار دوما نزدیکه ، خصوصا بوریدان ، پهلوان برج نل و همین طور کتاب ماری رز و کتاب ده جلدی اش پاردایانها

از جوابی که دادی ممنون اینها رو هم حتما می خونم از راهنماییت ممنون;):happy:

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
منم دارم کابوس شب رو می خونم .مجموع داستان های کوتاه درباره قتل و جنایت که گرداوری و نظارتش زیر نظر

هیچکاک بوده

ولی فکر کنم زیادی خوندم چون فکر می کنم یکی تو کمدم قایم شده و می خواد خفم کنه!

dina_b

Registered User
لایک‌ها
7
منم دارم کابوس شب رو می خونم .مجموع داستان های کوتاه درباره قتل و جنایت که گرداوری و نظارتش زیر نظر

هیچکاک بوده

ولی فکر کنم زیادی خوندم چون فکر می کنم یکی تو کمدم قایم شده و می خواد خفم کنه!

در بین آثاری که درباره ی قتل و جنایته من که شیفته ی کتاب های آگاتا کریستی هستم ، البته آثار ادگار آلن پو و سر آرتور کانن دویل رو هم دوست دارم ، شاید بهتره بگم کلا طرفدار این سبک نوشتنم ، این کتابی که گفتی هم باید جالب باشه ، نخوندمش متاسفانه

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
دارم کتاب تاریخی می خونم به اسم رکسانه

زندگی همسر اسکندر مقدونی که از رو همین کتاب فیلمی هم ساختن که نقش مادر اسکندر رو انجلیا جولی بازی

می کرد .

خیلی جالبه

این زن درواقع ایرانی بوده و بعد تصرف ایران و شکست هخامنش از اسکندر زن اون شده

البته یک راز هایی هم در مورد اسکندر فاش می شه که انگار با دوست و هم رزمش رابطه پنهانی داره و....

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
دارم بادبادك بازو ميخونم (نگين قديمي شد ها كتابو هر وقت از اب بگيري تازه است :D )
از اون كتاباييه كه عميقا متاثر ميكنه (البته چيزي كه من يادمه اينه كه موشها و ادمها خيلي از اين موثر تر بود). اما جالبه
اين كتابايي كه حقيقت رو يا يه داستان غمگين رو به تصوير ميكشن ادم وقتي ميخونه يه احساس متناقض بهش دست ميده . در عين حال كه دوست داره كتابو پرت كنه به ديوارو لعنت بفرسته بهش اما هي ادامه ميده وميخونه. و همينشه كه حال ميده

superaryan

Registered User
لایک‌ها
2
با سلام،من الان دارم کتاب مرد بی وطن نوشته کورت ونه گوت که یه نویسنده آمریکاییه آلمانی الاصله رو میخونم،که از مجموعه مقالاتی راجع به تفکرات نویسنده تشکیل شده.کتاب خوبیه

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
کارگاه برنامه ریزی شهری

کتابی فوق العاده کاربردی از دکتر اسماعیل شیعه که جدیداً چاپ شده

این کتاب به تمام کسایی که یه جوری با مسائل شهری و مخصوصاً برنامه ریزی در ارتباط هستند توصیه میشه

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
الان ( ساعت 50: 12 شب ) ميخوام شروع کنم و رمان طوطي رو از زکريا هاشمي بخونم

bd97a85cafe9.jpg

در مورد داستانش نميتونم چيزي بگم
icon10.gif

ولي از يه نفر شنيدم که بهترين رمان ايرانيه ( دائيم ) البته اين نظر شخصيش بود :happy:

اين کتاب فکر نکنم ديگه چاپ شده باشه :(

و فکر کنم این نویسنده فقط همین یک رمان رو نوشته باشه :eek:

مشخصات نسخه من

طوطي

نويسنده : زکريا هاشمي

چاپ ميهن

چاپ اول به سال 1348

تعداد صفحه : 405

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
الان ( ساعت 50: 12 شب ) ميخوام شروع کنم و رمان طوطي رو از زکريا هاشمي بخونم

bd97a85cafe9.jpg

در مورد داستانش نميتونم چيزي بگم
icon10.gif

ولي از يه نفر شنيدم که بهترين رمان ايرانيه ( دائيم ) البته اين نظر شخصيش بود :happy:

اين کتاب فکر نکنم ديگه چاپ شده باشه :(

و فکر کنم این نویسنده فقط همین یک رمان رو نوشته باشه :eek:

مشخصات نسخه من

طوطي

نويسنده : زکريا هاشمي

چاپ ميهن

چاپ اول به سال 1348

تعداد صفحه : 405

به زبان فارسی پهلوی هست ؟؟ :blink:

بالا