برگزیده های پرشین تولز

بررسی کیفیت نقد فیلم در ایران

کیفیت نقد فیلم را در ایران چگونه میبینید

• عالی

Votes: 0 0.0%
  • خوب

Votes: 0 0.0%
  • متوسط

Votes: 2 13.3%
  • ضعیف

Votes: 3 20.0%
  • بسیار ضعیف

Votes: 10 66.7%

• Total voters
    15

آریامهر

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود

در ایران می بینیم که نقد فیلم مثل بقیه کارهای

دیگر فوق العاده ضعیف است .

اوج کار منتقد تعریف کردن خلاصه داستان است .
:wacko:

مثال واقعی:

منتقد : در این صحنه دیدیم که بازیگر زن , در اطاق را بسیار محکم بست و ...

مجری : بله .. .بله ... در خاکستری چوبی بود...

:lol:
:lol:

blue_system45

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سه چهار سال پیش یه کتابی از انتشارات پارت خریده بودم راهنمای فیلم های سال 2000 سالشو درست یادم نیست این کتاب ترجمه و خلاصه نقدای راجر ایبرت جیمز براردینلی ودیگران بود که از سایت reelviews گرفته شده بود واقعا مفهوم نقد رو باید از نقد اینا فهمید .البته تو ایران من انصافا بیژن اشتری رو قبول دارم مخصوصا که مترجمم هست .مشکل ما تو ایران منتقدایی مثل نادر طالب زاده هست که فیلم ماتریکسو به لابی صهیونیستا نسبت میدهو...

giti007

Registered User
لایک‌ها
30
خود من علاقه زیادی به نقد فیلم دارم اما متاسفانه هیچ منبع درستی برای یادگیری کار وجود نداره .. نقد های ناقدان اینجا هم که به قول دوستان همه الکی و کشککی هستش و چیزی برای یادگرفتن نداره.
یه چیز دیگه هم اینکه در ایران کلآ تحصیلات آکادمیک فقط به درد گذاشتن در کوزه میخوره و نمیشه روی این چیزها حسابی باز کرد.. در چنین شرایطی از کسانی که عمیقترین استخری که دیدن حوض خونه اشونه چه انتظاری میشه داشت؟؟
در کشورهای پیشرفته تر بعضی کارها شغل به حساب میاد و دلیل پیشرفتش هم همینه... چون کسی که شغلش نقد کردن هست برای پیشرفت کاری خودش هم شده تلاش میکنه تا بهتر یاد بگیره و بهتر بشه.. البته منتقدین آزاد هم زیاد هستن اما نگرش حرفه ای و شغلی به یک مقوله معمولا باعث پیشرفت اون حرفه میشه..

oggy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همه چیزمان باید به همه چیزمان بیاید , وقتی سینمایمان

فوق العاده ضعیف است , قاعدتا نقد فیلممان هم ضعیف

خواهد بود.

blue_system45

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آخه شما واسه اخراجی ها یا مارمولک یا آتش بس یا شارلاتان که مثلا پرفروش ترین ها بودن امتحان کن ببیناصلا میتونی نقد بنویسی؟ از کجاش ایراد بگیری؟ همون لیاقتشون اینه که با سینمای معنا گرا حال کنن

Amir Star

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
1
سلام

برای نقد کردن فیلم باید اطلاعات بسیار وسیعی داشت مثلا در زمینه : موسیقی ، نقاشی ، کارها و ...

متاسفانه نقد های ایران بسیار ضعیف و فرسوده است

نقد فقط نقد راجر ابرت

blue_system45

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته با اینکه شخصا به راجر ایبرت خیلی علاقه دارم ولی بعضی مواقع سوتی های عجیبی میده مثل همون موقعی که بعد rocky 1 گفت استالونه مارلون براندوی جدیده !!! کلا آدمی نیست که صد در صد بشه رو نقدش حساب کرد و فیلمیو خرید مثل فیلم tears of sun که ایبرت راجع بهش گفته two thumbs up (جمله رو جلد دی وی دی) و خیلی چیزای دیگه... اما واقعا واسه نقد نوشتن خیلی اطلاعات لازمه اولیشم اینه که کشورت سینمای پویایی داشته باشه که اینجا نداره

کپی رایت پرست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مثلا جوانکی از طریق حکومت به منصب :p نقد فیلم منصوب

شده است که از نظر فهم فیلم , صفر مطلق است:

به نام امیر قادری
:p

.

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
یه نیمه پری هم داره ...

سه چهار سال پیش یه کتابی از انتشارات پارت خریده بودم راهنمای فیلم های سال 2000 سالشو درست یادم نیست این کتاب ترجمه و خلاصه نقدای راجر ایبرت جیمز براردینلی ودیگران بود که از سایت reelviews گرفته شده بود واقعا مفهوم نقد رو باید از نقد اینا فهمید .البته تو ایران من انصافا بیژن اشتری رو قبول دارم مخصوصا که مترجمم هست .مشکل ما تو ایران منتقدایی مثل نادر طالب زاده هست که فیلم ماتریکسو به لابی صهیونیستا نسبت میدهو...

احتمال زیاد " راهنمای 100+5 فیلم 2001-2002 " رو میگی ( سعید مستغاثی )

ادیت : رفتم دوباره نگاه کرد / فکر کنم " راهنمای فیلم های روز " نیمه اول 2002 مترجم فرزاد فربد باشه
مثل کتاب بالایی هست فقط نام منتقد + منبع رو آخر هر کدوم مینویسه

فایل های ضمیمه

• DSC00101.JPG
    DSC00101.JPG
    49.4 KB · نمایش ها: 7

Amir Star

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
1
البته با اینکه شخصا به راجر ایبرت خیلی علاقه دارم ولی بعضی مواقع سوتی های عجیبی میده مثل همون موقعی که بعد rocky 1 گفت استالونه مارلون براندوی جدیده !!! کلا آدمی نیست که صد در صد بشه رو نقدش حساب کرد و فیلمیو خرید مثل فیلم tears of sun که ایبرت راجع بهش گفته two thumbs up (جمله رو جلد دی وی دی) و خیلی چیزای دیگه... اما واقعا واسه نقد نوشتن خیلی اطلاعات لازمه اولیشم اینه که کشورت سینمای پویایی داشته باشه که اینجا نداره
سلام عزیز

با این سوتیه راجر ابرت کلی خندیدم :D:blush:

blue_system45

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
احتمال زیاد " راهنمای 100+5 فیلم 2001-2002 " رو میگی ( سعید مستغاثی )

ادیت : رفتم دوباره نگاه کرد / فکر کنم " راهنمای فیلم های روز " نیمه اول 2002 مترجم فرزاد فربد باشه
مثل کتاب بالایی هست فقط نام منتقد + منبع رو آخر هر کدوم مینویسه

آره همون ادیتت درسته فقط حیف که دیگه منتشر نشد

کپی رایت پرست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یکی از بیسوادترین منتقدها, همان مجری سینما 4

( حمیدی مقدم ؟) است.

او اوج چاپلوسی است
.

:eek:

Conker

Registered User
لایک‌ها
14
شیوه کار برخی از برنامه های نمایش + نقد فیلم خیلی مسخره است. ابتدا به هوای نقد فیلم کل داستان فیلم را تعریف میکنند و بعد فیلم را نشان میدهند! اگر میخواهند به جای نقد فیلم خود فیلم را تعریف کنند اصلا چرا فیلم نشان میدهند!

karate-kid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شیوه کار برخی از برنامه های نمایش + نقد فیلم خیلی مسخره است. ابتدا به هوای نقد فیلم کل داستان فیلم را تعریف میکنند و بعد فیلم را نشان میدهند! اگر میخواهند به جای نقد فیلم خود فیلم را تعریف کنند اصلا چرا فیلم نشان میدهند!

تایید می شود.

Conker

Registered User
لایک‌ها
14
میگویم این همه از اسیبهای نقد فیلم سخن گفتیم، اما ایا کسی پیشنهادی برای بهبود اوضاع نقد فیلم در ایران دارد؟

karate-kid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میگویم این همه از اسیبهای نقد فیلم سخن گفتیم، اما ایا کسی پیشنهادی برای بهبود اوضاع نقد فیلم در ایران دارد؟

یک راه حل عام !

ایرانیان مطالعه کردن را یاد بگیرند و سرانه

کتابخوانی بالا رود ( البته هرگز چنین نخواهد شد)

:(

Conker

Registered User
لایک‌ها
14
یک راه حل عام !

ایرانیان مطالعه کردن را یاد بگیرند و سرانه

کتابخوانی بالا رود ( البته هرگز چنین نخواهد شد)

:(
گفته میشود سرانه مطالعه برای هر ایرانی به طور متوسط حدود 1 دقیقه در روز است! ایا این صحت دارد؟

karate-kid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
گفته میشود سرانه مطالعه برای هر ایرانی به طور متوسط حدود 1 دقیقه در روز است! ایا این صحت دارد؟

مطلقا صحیح است ,

و من فکر میکنم حتی کمتر هم باشد.

حتی اقشار تحصیل کرده هم مطلقا کتاب

نمی خوانند.

Conker

Registered User
لایک‌ها
14
البته یک موضوعی که هست این است که این مشکلاتی که در بالا اشاره شد بیشتر مربوط به نقدهای تلویزونی ست. اما در برخی از نشزیات سینمایی منتقدان خوبی هم داریم که مقالات نسبتا قابل قبولی می نویسند.
مطلقا صحیح است ,

و من فکر میکنم حتی کمتر هم باشد.

حتی اقشار تحصیل کرده هم مطلقا کتاب

نمی خوانند.
پس در این صورت رویای افزایش سرانه مطالعه تنها یک خیال خوش خواهد بود :eek:

blue_system45

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پس در این صورت رویای افزایش سرانه مطالعه تنها یک خیال خوش خواهد بود :eek:

lمگه قراره هر ایرانی یک منتقد بشه؟؟
اون آمار یک دقیقه هم مال زمان جنگ اون طرفاست که همزمان افزایش عجیب جمعیت داشتیم انقدرام مردمو بی مطالعه ندونین اتفاقا خوب فیلمای روزو میبینن حالا 4 نفر اومدن نونخور صدا وسیما شدن که نمیشه یک ملتو زیر سوال برد که

بالا