برگزیده های پرشین تولز

بهترین کتابهایی که در مورد سینما پیدا میشه

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
attachment.php

سرگيجه
نويسنده : دن اويلر
مترجمان : پرويز شفا و ناصر زراعتي

يه اثر خوب 155 صفحه اي از هرمس که 4000 تومان قيمت داره. ميتونستن قيمت رو از کمتر از اينها بذارن. البته نسخه اصلي کتاب با نام کامل [ame="http://www.amazon.com/Vertigo-Hitchcock-Classic-Dan-Auiler/dp/0312264097/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1256286512&sr=8-1"]Vertigo : The Making Of A Hitchcock Classic[/ame] در 240 صفحه در اينترنت بين 24 تا 60 هزارتومان فروخته ميشه. شخصا از خريدش راضيم.در مجموع براي عاشقان سرگيجه کتاب خوبيه. شامل 6 فصل اصلي :

- قدرت و آزادي
- اصواتي از اعماق تاريکي : نگارش فيلمنامه
- فيلمبرداري رويا
- مرحله پس از فيلمبرداري
- نمايش فيلم و مراحل بعدي
- فراخوان به زنددگي : " سرگيجه " ترميم مي شود

attachment.php

وودي آلن به روايت وودي آلن
نويسنده : استيگ بورگمان
مترجم : شهره شعشاني

همه هوادارن آلن بدون کوچکترين شکي بايد اين کتاب رو داشته باشن. همونطوري که براي هيچکاک کتاب " سينما به روايت هيچکاک " و براي وايلدر " مصاحبه با بيلي وايلدر " چاپ شده, اين کتاب هم در حدود 500 صفحه شامل مصاحبه بورگمان با آلن ميشه. کتاب بر اساس تاريخ ساخت فيلمهاي آلن پيش ميره و با نکات جانبي و جذابي از فيلمها و خود آلن آشنا ميشيم. نسخه اصلي کتاب با نام [ame="http://www.amazon.com/Woody-Allen-Conversation-Stig-Bjorkman/dp/0802134254"]Woody Allen On Woody Allen[/ame] هم در اينترنت حسابي معروف هست. فقط متاسفانه آخرين فيلم مورد بررسي در کتاب مربوط به 16 سال پيش يعني داستان جنايي منهتن ميشه و از اين نظر فيلمهاي بعدي آلن و همچنين روابط خانوادگيش رو نميتونيم داشته باشيم. اين کتاب رو با قيمتي معادل 5 هزار تومان ميتونين تهيه کنين.

attachment.php

داستان من,مريلين مونرو
نويسنده : مريلين مونرو
ترجمه : مهداد ايراني طلب

اين کتاب رو تو يکي از گشتهاي ماهانم در انقلاب پيدا کردم. از قبل اسم و توضيحاتي راجبه نسخه اصلي يعني [ame="http://www.amazon.com/My-Story-Marilyn-Monroe/dp/0815411022/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1256287271&sr=1-1"]My Story[/ame] شنيده بودم ولي نميدونستم که ترجمه شده. قيمتش 2300 تومان هست ولي چون (فکر ميکنم) تجديد چاپ نشده و همون چاپ اول 1381 مونده با قيمت بيشتري (حدود 3500 تومان و کمي بالا/پايين تر) ميفروشنش. نوع چاپ و اصلا سر و شکلش آدم رو ياد رمانهاي عشقي که اوايل دهه 70 چاپ ميشد ميندازه!. در هر صورت براي هواداران مونرو کتاب بدي نيست.

فایل های ضمیمه

• 2748L.jpg
    2748L.jpg
    8.1 KB · نمایش ها: 109
  • 9643210175.240.jpg
    9643210175.240.jpg
    5 KB · نمایش ها: 110
  • vertigo.jpg
    vertigo.jpg
    17.6 KB · نمایش ها: 112

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
attachment.php

بازیگری سینما: درسهای یک بازیگر

نویسنده : مایکل کین
مترجم : محمد باقر قهرمانی

مایکل کین بازیگر شهیر جهانی و برنده جایزه اسکار, با تجره نقش آفرینی در فیلمهای گوناگون, فنون و رموز حضور موثر در مقابل دوربین را در کتاب بازیگری سینما برای علاقمندان به بازیگری در مقابل دوربین نوشته است.

قیمتش 1600 بیشتر نیست و کاملا ارزش خرید داره. اصلا ربطی به بازیگری و آموزش نداره (یعنی نیاز نیست از این جنبه بهش نگاه کرد). به عنوان یه دفترچه خاطرات شخصی از مایکل کین عزیز میشه در نظر گرفتش.

فایل های ضمیمه

• 964506144X.240.jpg
    964506144X.240.jpg
    5.6 KB · نمایش ها: 92

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
احتمالا خیلی ها با پارت [ انقلاب, روبروی دانشگاه,ابتدای فخر رازی,پلاک 87] آشنا هستند. کلا یه جای عالی برای گرفتن کتاب های سینمایی (و البته موارد مربوط به موسیقی و تئاتر) هست و نکته مهم! اینکه کتاب های نسبتا قدیمی رو که شاید جاهای دیگه نشه راحت گیر اورد رو هم بعضی وقت ها میشه اونجا پیدا کرد! مثلا همون کتاب سینمای وسترن یا " برخورد کوتاه " که محمدرضا قبلا معرفی کرده یا یه سری از کارهای پرویز دوایی و از همه مهمتر " [ame="http://www.amazon.com/Made-Hundred-Movies-Hollywood-Never/dp/0306808749"]چگونه صد فیلم در هالیوود ساختم و پشیزی هم از دست ندادم [/ame]" راجر کورمن
worship.gif
که مریم امینی ترجمه کرده و خلاصه خیلی چیزهای دیگه (کتاب های معروفی هستند ولی جای اینکه آدم چند ساعت وقت بذاره تا شاید یه جایی یکی رو داشته باشه میتونه مستقیم بره همونجا) اگر هم کتابی رو نداشته باشه نشونی چند جای دیگه رو میده.

J1_888821.jpg

" به خاطر یک فیلم بلند لعنتی "
داریوش مهرجویی
نشر قطره
4 هزار تومان

شاید جاش تو قسمت " رمان " باشه ولی به هر حال برای مهرجویی هست و مرتبط با بخش. من کتابخون سریعی نیستم ولی این رو توی دو سه روز خوندم. فوق العاده جذاب و خوندنی بود. البته " اینجا " رو هم بخونید!!!

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138

نکته اخلاق‎ی اسطوره ایکاروس چه می تواند باشد: "پرواز کنان به خورشید نزدیک نشو؟"
یا طبق باوری که من به آن رسیده ام، بال های بهتری بساز.
____________________________________________ استنلی کوبریک

استنلی کوبریک: شاعر بصری
نویسنده: پل دانکن
مترجم: بهرام صفری‎راد
ویراستار: امید قهرمان
ناشر: انتشارات مهردامون
چاپ اول: 86

بله. این کتاب‎ی که مشاهده می‎کنید خیلی کتاب‎ـه. از بین یه سری کتاب بی‎خاصیت پیداش کردم در کمال تعجب! هنوز کامل نخوندم ولی طبق یک سوم‎ی که خوندم؛ بسیار ترجمه‎ی خوب‎ی داره. چرا؟ (خُب چون من میگم!) چون مترجم - ویراستار عاشق کارهای کوبریک هستن، این‎رو میشه از پیشگفتار مترجم و ویراستار به‎سادگی فهمید. پس خاطرجمع باشین میشه از خوندن این کتاب لذت برد

فصل یکم: چگونه استنلی کوبریک فیلم‎ساز شد؟
فصل دوم: چگونه استنلی کوبریک دین‎اش را به هالیوود ادا کرد؟
فصل سوم: چگونه استنلی کوبریک از طریق کار سخت و عزم راسخ به استقلال رسید؟
فصل چهارم: آن‎چه استنلی کوبریک در ادامه انجام داد.

کلیم 101 صفحه + چند عکس.

ادیت: آخ‎خ‎خ‎خ‎خ‎خ‎خ‎ اگه من این عکس روی جلد رو پیدا کنم.. یه متر در دو متر می‎چاپم میزنم سقف اتاقم!

Last edited:

Amir Star

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
1
من اینو خوندم ، خیلی خوب تالیف شده و بهترین نکته سیر نوشته ها هست که پس از خوندنش آدمو تحت تاثیر کوبریک قرار میده ، حس رمان رو یکجورایی داره ، من که دقیقا با آخرین کلمه ی کتاب اشکم ریخت : دی

Shayan_BHX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پستم رو در گفتگوی ازاد پاک کردم اوردم اینجا :D
دوستان خواهشا کمک کنید
این کتاب تسخیرناپذیر: زندگی و آثار رابرت دونیرو رو از کجا میشه تهیه کرد؟
الان توی ادینه بوک دیدم ولی نوشته موجود نیست
زنگ بزنم انتشارات دنیای تصویر داره این کتاب رو؟

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
ترجمه کتابی به اسم اصلی Growing Up In Hollywood که رابرت پریش نوشته, که رابرت پریش از بچگی در هالیوود بزرگ شده,که از بچگی توی فیلم ها بازی می کرده,که بعدا شده کارگردان فیلم, با فیلم هایی مثل دشت ارغوانی,فریاد کن خطر,سرزمین شگفتی,به شیوه فرانسوی ها و اینها ...

1419037.jpg

بچه هالیوود پرویز دوایی کتابی قدیمی و معروف هست که این روزها (نمیدونم چرا?؟) دوباره در کتاب فروشی های انقلاب به چشم میخوره. در حالی که تجدید چاپ هم نشده تا جایی که میدونم.

بچه هالیوود
روزنه
850 تومان
214 صفحه

ادیت: آخ‎خ‎خ‎خ‎خ‎خ‎خ‎ اگه من این عکس روی جلد رو پیدا کنم.. یه متر در دو متر می‎چاپم میزنم سقف اتاقم

یه عکس بود 7 کیلوبایت!! فقط میشه داخل قاب کیف پول گذاشت
biggrin.gif

vic_metall1

Registered User
لایک‌ها
1
یک سال گذشت! امسال حداقل " سینمایی " های بهتری گیرم اومد . موارد قابل توجه ترش به این ترتیب هست. اولینش " سینمای وسترن " تالیف : بهروز دانشفر هست. داستان داره! دیدم کتابی به عظمت " هیچکاک همیشه استاد " ( و شاید 1.5 برابرش! ) به نام " سینمای وسترن " در یکی از غرفه ها داره خودنمایی می کنه. از سالها پیش همیشه دنبال جمع آوری کتاب های مرجع " ژانری " بودم. پیش خودم گفتم حتما بین 35 تا 45 هزارتومان قیمتش هست. پرسیدم چاپ چه سالی هست ؟ گفتند 1375. قیمت ؟ 5500 تومان!! . چنین خرید شگفت انگیزی ( البته بین کتاب های سینمایی! ) تا امروز نکرده بودم. خود فروشنده هم می گفت اگر کتاب قدیمی و خارج از چاپ نبود حداقل 30 هزارتومان قیمت داشت. خلاصه در 859 صفحه. بررسی تاریخ این ژانر - تاریخ سرزمین - افراد مختلف - فیلمهای وسترن از (تقریبا) ابتدای تاریخ سینما - بزرگان - بازیگران - کارگردانان - فهرست کامل - از همه مهمتر فهرستی شامل " معادل فارسی " این فیلمها که در سینما پخش شده. همون بحث تغییر نام فیلم هنگام پخش-دوبله . خلاصه نمیدونم جای دیگه ای هم این کتاب گیر میاد یا نه ولی اگر اومد از دستش ندین. قیمتش در سال 1375 بوده 7500 تومان. خودتون حساب کنید!

12.JPG
05052009243.jpg

کتاب " سینما به روایت هیچکاک " پرویز دوایی که مدتی در دسترس نبود هم از سوی سروش " انتشارات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران " در تعداد قابل توجهی برای فروش عرضه میشد. راجبه کتاب هم که نیاز به گفتن نیست. همون مجموعه مصاحبه های هیچکاک-تروفو . فرصت مناسبی هست برای کسانی که تا امروز گیرشون نیومده. قیمتش 3000 تومان هست که با تخفیف نمایشگاه 2400 میشه .

05052009239.jpg
05052009240.jpg

" فیلمشناخت ایران " در دو جلد ( اولی 1309-1357 و دومی 1358-1372 ) هم مورد ارزشمندی هست از عباس بهارلو که شامل شناسنامه+داستان هر فیلم هست. به همراه عکس ها و پوسترها و گاه لابی کارت های موجود. جلد اول به خاطر دیدن و خواندن راجبه " سینمای داستانی " در اون اوایل جذاب تر هست . اولی 14 هزار و دومی 10 هزار تومان قیمت داره. با تخفیف نمایشگاه روی هم 19 هزار تومان. خلاصه این سه مورد ارزش تهیه رو دارن .

05052009247.jpg
321.JPG
05052009248.jpg

پ.ن = تگرگی اومد ( چند دقیقه پیش ) برای چند ثانیه, از گلابی یکم کوچکتر!
پ.ن = قسمت " خارجی " هم مثل هر سال به پا بود, اونی که طویل هست و همیشه دم در خروجی ( اسمش یادم نیست ) . امسال هم کتب سینمایی مثل he Complete Making Of Indiana Jones و Davinci Code : The Movie رو داشت . از بیتلز مواردی مثل The Beatles: 365 Days و
The Beatles' London رو داشت. کامیکی هم Marvel Encyclopedia : Hulk و The Marvel Vault و غیره. از بودجه من که خارج هست این موارد وگرنه کیه که بدش بیاد!
پ.ن = مچ پای بنده به عادت هر سال پیچ خورد! اینبار کمی شدیدتر!
پ.ن = بهرام عظیمی رو دیدم گویا! شاید هم شبیه بهش بود!
پ.ن = این یکی ربطی به نمایشگاه نداره, فقط میخواستم بگم کتاب " مصاحبه با بیلی وایلدر " که صفحه قبل معرفی شد این مدت من رو ساخت! چند بار خوندمش! دست مترجمش درد نکنه

سلام
من کتاب سینمای وسترن رو هفته پیش 6000 در انقلاب خریدم

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
سلام
من کتاب سینمای وسترن رو هفته پیش 6000 در انقلاب خریدم

سلام
پارت (انقلاب, روبروی دانشگاه,ابتدای فخر رازی,پلاک 87) هم دیدم این رو داشت. اگر کسی دنبالش هست از اونجا هم میتونه بگیره.

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
نمدونم کسی اینو قبلا گفته یا نه

اما Script فیلم Avatar جیمز کامرون رو میتونید اینجا دانلود کنید..این دقیقا خود متن هست.

ALL RIGHTS RESERVED. COPYRIGHT ©2007 TWENTIETH CENTURY FOX FILM
CORPORATION. NO PORTION OF THIS SCRIPT MAY BE PERFORMED, PUBLISHED,
REPRODUCED, SOLD, OR DISTRIBUTED BY ANY MEANS, OR QUOTED OR PUBLISHED IN
ANY MEDIUM, INCLUDING ANY WEB SITE, WITHOUT THE PRIOR WRITTEN CONSENT OF
TWENTIETH CENTURY FOX FILM CORPORATION

برای من که جالب بود چون تا الان ندیده بودم...:دی

لینک دانلود:

کد:
http://www.filefactory.com/file/a217bg6/n/JamesCameronAVATAR.pdf

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
آپديت ايندکس,
ادامه اين پست.

-

سينما به روايت هيچکاک
در جستجو پدرم - بوگارت
هيچکاک هميشه استاد 1 - 2 - 3
لاکان ـ هيچکاک - 2
داستاني هاي هيچکاک
فرهنگ بازيگران سينماي جهان
سري 100 سال سينما / 100 فيلمنامه 1 - 2
داستان من - مرلين مونرو
کارناوال فدريکو فليني
کتاب کوچک کارگردانان 1 - 2 - 3 - 4
فرهنگ واژگان سينمايي
فرهنگ فيلم هاي سينمايي ايران - 2
روزنه راهنماي فيلم 1 - 2 - 3 -4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
نشر ساقي - فيلم نامه
پايداري در قاب
کتاب سينما 1
نشانه ها و معنا در سينما
سينماي کوئنينتن تارانتينو
گفتگو با آلپاچينو
گدار
باستان شناسي سينما و خاطره يک قرن
اينگريد برگمن: داستان زندگي من
پاريس – تهران
گزيده نامه هاي تروفو
تيم برتون
نقد و تحليل اثار لوکينو ويسکونتي
نامه هاي چارلي چاپلين به دخترش
اومبرتو د

برخورد کوتاه
تاريخ سينما
فيلم(ويژه نوروز)
هنر سينما
توليد و کارگرداني در تلويزيون
مديريت آرشيو هاي ديداري و شنيداري
روش فيلم سازي آسان
ديوان نمايش - 2
سينماي 8 ميليمتري
سينما چيست
پژوهش هايي در سينماي مستند
تدوين فيلم و ويدئو
Hollywood Stars
The Complete History Of Oscar

راهنماي فيلم ( روزنه )
هيچکاک در قاب
جاني گيتار
گفت و گو بيلي وايدر

از غربتي به غربت ديگر (نگاهي به فيلمهاي ويم وندرس)
ژيگا ورتوف
تک نگاري فيلم 3 مرد مرده
سينماي يانچو
کوروساوا سامورايي سينما
چگونه فيلم بسازيم, کلود شابرول
يادداشتهايي در باب سينماتوگرافي,روبر برسون

چگونه فيلمنامه نويسيم
روايت در فيلم داستاني (دو جلد)
مردِ مُرده, جاناتان رزنبام
سينماي جدايي (فيلمهاي ميکل انجلو انتونيوني)
سينما چيست؟
درس هاي کارگرداني ازنشتاين
پازوليني از زبان پازوليني

تئوري هاي اساسي فيلم
سينماي وسترن
سينما به روايت هيچکاک
فيلمشناخت ايران (2 جلد)

فيلم، فرم و فرهنگ
سي سال سينما [ گزيده مقالات سينمايي (1385 - 1355) ]
سينماي 8
دفترهاي سينما ((شماره 5)) ويژه (( همشهري کين))
عباس کيارستمي
عباس کيارستمي فيلمساز رئاليست
قهوه و سيگار با جيم جارموش
اميد بازيافته ((سينماي اندري تارکوفسکي))
فرانسوا تروفو ((زندگي و اثار))
باد هر کجا بخواهد مي وزد ((انديشه ها و فيلمهاي روبر برسون))
اين سوي ِ ذهن ، آن سوي ِ مردمک
چشمان باز بسته
فرانسوا تروفو
راهنماي فيلم روزنه كار
سرگيجه
وودي آلن به روايت وودي آلن
داستان من,مريلين مونرو

بازيگري سينما: درسهاي يک بازيگر
به خاطر يک فيلم بلند لعنتي
استنلي کوبريک: شاعر بصري
بچه هاليوود

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
attachment.php

هنر والت دیزنی,
از میکی ماوس تا قلمروهای جادویی

اونایی که از خیلی سال پیش دنیای تصویر میخونن,میدونن که هر از گاهی یه کتابی از "انتشارات دنیای تصویر" میاد بیرون و مدام هم کتاب(ها) رو توی مجله تبلیغ می کنن. این هنر والت دیزنی هم 10,12 سال پیش در 3 هزار نسخه منتشر شد و هنوز هم چاپ اولی مونده! قیمتش فقط 4 هزار تومان هست که نسبت به 230 صفحه مطلب خوندنی و ترجمه روون فوق العاده مناسب هست. الان هم خیلی از کتاب فروشی ها دارنش, شهر کتاب هم سر بزنید احتمالا گیر میاد. خلاهه هر آنچه که از اون کارتون ها (و البته فیلمهای) کلاسیک دیزنی میخواین توی این کتاب پیدا میشه. فقط به توجه داشته باشین که برای 10 سال پیش هست و خبری از انیمیشن های جدید نیست.

فایل های ضمیمه

• 1.JPG
    1.JPG
    12.5 KB · نمایش ها: 208

mohammadrmm

Registered User
لایک‌ها
45
یه کتاب در مورد هنر گرافیک در سینما و تلویزیون نیاز دارم . اگه کسی سراغ داره بگه .

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
خوب یکی از کتاب هایی رو که نمایشگاه خریدم معرفی کنم

کتاب جالبیه

مرگ غم انگیز پسر صدفی

به روایت تیم برتون

یکی از داستاناش

برای نشر حرفه هنرمند

قیمت پشت جلدش هم 4500 تومان

خلاصه چیز جالبیه :دی

فایل های ضمیمه

• IMG_0001.jpg
    IMG_0001.jpg
    95.6 KB · نمایش ها: 15
  • IMG_0002.jpg
    IMG_0002.jpg
    252.2 KB · نمایش ها: 17

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37

نمایشگاه امسال هم تقریبا مثل همیشه بود و فرق خاصی نداشت. یه سری کتاب سینمایی هم گرفتم که این پایین معرفی می کنم.

02590IMM1.JPG

مبانی سینما (جلد اول)
نشر ساقی
4300 تومان
مترجم : رحیم قاسمیان

مبانی سینما (جلد دوم)
نشر ساقی
4300 تومان
مترجم : رحیم قاسمیان

رحیم قاسمیان کتاب های سینمایی زیادی رو ترجمه کرده و خلاصه تو کارش وارد هست. این دو جلد کتاب ارزشمند هم همونطوری که از اسمشون میاد راجع به یه سری اصول و قواعد و مبانی سینمایی هستن. البته گول اسم کتاب رو نباید خورد. متن سنگین و پیچیده و نوشته های فنی و غیر قابل فهم توی کتاب نیست و همه نوشته ها خوندنی و جذاب هستن. جلد اول شامل این موارد هست :

- میزانسن
- فیلم برداری
-تدوین
- صدا

و جلد دوم که خودش به نوعی تاریخ سینما و ژانرهای مختلف و منابع فیلمسازی و غیره رو شامل میشه دارای 4 فصل اصلی و کلی زیربخش جذاب هست که چون طولانی میشه عکسش رو در زیر میذارم :

http://m1.imagemoon.us/images/02594IMM1.jpg
http://m1.imagemoon.us/images/02594IMM2.jpg

هر دو جلد شامل کلی عکس ریز و درشت هم میشن که البته عکس ها کاربردی و مناسب انتخاب شدن و فقط صفحه پر کن نیستن.

02595IMM4.JPG

ساخت ایتالیا (سینمای عامه پسند ایتالیا)
نشر روزنه کار
5800 تومان
نوشته حسن حسینی

این حسن حسینی یه کتاب هم مخصوص ژانر وحشت قبلا نوشته بود و کلا توی برنامه های تلویزیونی هم که میاد بیشتر به بررسی ژانرهای مختلف میپردازه و خلاصه ژانرهای سینمایی رو میشناسه. توی این کتاب هم رفته سراغ سینمای عامه پسند ایتالیا. سینمایی که فکر می کنم همه دوستش داریم. یک سری عوامل ثابت سینمای ایتالیا رو در کنار زیرژانرهای مطرح در این کشور بررسی کرده و خلاصه بخش های مختلفی داره. بخش زیادی از کتاب هم به Giallo ها و فیلم های ترسناک ایتالیایی پرداخته. در کل کتاب خوبی هست ولی قیمتش تا کمتر از 50% قیمت فعلی هم جا داشت.

حالا که بحث کتابای سینمایی ه، من که نخوندم ولی تو وبلاگ های نقد و معرفی کتاب از مجموعه 4 جلدی درون مایه های اساسی سینمایی امریکا نوشته میشل سیوتا و ترجمه نادر تکمیل همایون خیلی تعریف شده.

جلد اول: رویای آمریکایی-چاپ اول پاییز 1386-3500 تومان
جلد دوم: کابوس آمریکایی-چاپ اول زمستان 1388- 2600 تومان

نشر چشمه

02596IMM5.jpg

این دو جلد رو گرفتم.
1200 تومان روی هم تخفیفش شد.
کتاب تارانتینو رو هم تجدید چاپ کرده بودن با طرح جلد جدید.
این رویای آمریکایی در اصل 110 صفحه مفید داره. 110 صفحه آخرش فقط فیلم شناسی هست :eek:

فهرست و چند صفحه ای رو آپلود کردم :

کابوس آمریکایی - فهرست

کابوس آمریکایی - داروینیسم

رویای آمریکایی -- فهرست
رویای آمریکایی - خبرنگار (1/2)

نه بابا من به اون چیکار داشتم اون فروشنده اصلی رو که پشت دخل بود می گفتم
icon10.gif

آره این روزنه کار هم دیگه شورش رو در اورده با این کتاب راهنمای فیلمش توی همه قطعی زدتش

بهش گفتم پس این کتاب کارگردان هاتون کو گفت بعد از نمایشگاه میاد بیرون

این جلد آخری راهنمای روزنه عکس روش آلیس در سرزمین عجایب هست. همون عکس مد هتر (جانی دپ) با جلدی تقریبا صورتی. اون وقت یه آقای حدودا 50 ساله اومد بود می گفت این راهنمای فیلمتون (اون سری 2 جلدی قهوه ای قدیمی رو که تا 2002 بود رو قبلا مثل اینکه گرفته بوده) از 2002 به بعد نیومده؟ فروشنده بهش گفت این جاش اومده که تا 2010 هست. گفت این چیه روی جلدش!! و رفت. عکس سبکی رو برای روی جلدش انتخاب کردن!

فایل های ضمیمه

• BU.rar
    707.7 KB · نمایش ها: 35

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37

فایل های ضمیمه

• 1.JPG
    1.JPG
    47.9 KB · نمایش ها: 127

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
در ادامه پست بالا,
رفتم ببینم چی هست و چی نیست که دیدم 2 تا میز کهنه رو گذاشتن بقل همدیگه و یک سری کتاب نه چندان جالب هم چیدن برای فروش. یعنی عملا هیچی نداشت. شاید به مرور اضافه بکنن. قبل از اینکه برم فکر می کردم یه جای باحال با کلی کتاب سینمایی تدارک دیدن!!

فقط یک موردی بود به این ترتیب :

تاریخچه صد سال سالن سینما در ایران
انتشارات موزه سینما
130 صفحه
1500 تومان

attachment.php

سایز

چند قسمت از کتاب :

- توی 100 صفحه مفید کتاب بیشتر از 100 بار عبارت سینما " X " در آتش سوخت رو می بینیم.
- به روایت تلخک در ماه رمضان, میرزا ابراهیم خان صحاف باشی,حیاط پشتی دکان آنتیک فروشی خود را در لاله زار تهران جهت نمایش فیلم مرتب می کند.
- نخستین سالن سینما به سبک امروزی به نام گراندسینما,توسط علی وکیلی در گراند هتل,خیابان لاله زار تهران افتتاح شد.
- فیلم دختر لر ساخته عبد الحسین سپنتا به عنوان نخستین فیلم ناطق ایران در سینما مایاک تهران به نمایش درآمد.
- درپی تصمیم سینما داران تهران مبنی بر نصب پرده 70 میلی متری, سینما پارامونت تهران با تعویض پرده و دستگاه نمایش فیلم اقدام به نمایش فیلم دوازده مرد خبیث (ساخته رابرت آلدریچ) کرد.
- جدول پرفروش ترین فیلمهای تهران تا سال 1379

فایل های ضمیمه

• 1.JPG
    1.JPG
    13.4 KB · نمایش ها: 106

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
l.jpg

جلد اصلي

روزي روزگاري سرجو لئونه
نوئل سيمسولو
مترجم : نادر تکميل همايون, مرجان شريفي خراساني
نشر روزنه کار
2100 تومان

خيلي از کارگردان هاي معروف مثل هيچکاک,آلن,وايلدر و غيره کتاب مصاحبه مخصوص خودشون رو دارن. اين کتاب هم مخصوص لئونه هست. بهترين منبع براي شناخت هر کارگرداني همين کتاب هاي مصاحبه اي هست. جداي صحبت راجع به فيلمهايي که ساخته از ساير مطالب و موارد مورد علاقه اش و ايتالياي دوران جنگ و پدرش و خيلي مسائل ديگه هم حرف زده. در مجموع کتاب فوق العاده ارزشمندي هست.

hh.jpg

طعم ترس (بررسي ژانر وحشت)
حسن حسيني
نشر ساقي
2500 تومان

از حسن حسيني کتاب ساخت ايتاليا هم در چند پست بالاتر معرفي شد. کلا ژانر شناس هست و راجع به گونه/زيرگونه هاي مختلف هميشه مطلب مينويسه. اين کتاب هم همونطور که از اسمش مياد راجع به سينماي وحشت هست. تنها نکته منفيش اينه که دوران صامت رو تقريبا حذف کرده و از دهه 30 ميلادي شروع ميشه.

فایل های ضمیمه

• hh.jpg
    hh.jpg
    9.5 KB · نمایش ها: 13
  • l.jpg
    l.jpg
    19.8 KB · نمایش ها: 13

starchess

Registered User
لایک‌ها
0
l.jpg

جلد اصلي

روزي روزگاري سرجو لئونه
نوئل سيمسولو
مترجم : نادر تکميل همايون, مرجان شريفي خراساني
نشر روزنه کار
2100 تومان

خيلي از کارگردان هاي معروف مثل هيچکاک,آلن,وايلدر و غيره کتاب مصاحبه مخصوص خودشون رو دارن. اين کتاب هم مخصوص لئونه هست. بهترين منبع براي شناخت هر کارگرداني همين کتاب هاي مصاحبه اي هست. جداي صحبت راجع به فيلمهايي که ساخته از ساير مطالب و موارد مورد علاقه اش و ايتالياي دوران جنگ و پدرش و خيلي مسائل ديگه هم حرف زده. در مجموع کتاب فوق العاده ارزشمندي هست.

hh.jpg

قبلا در مجله فیلم و بخش سایه خیال ، حمیدرضا صدر در مورد لئونه یه ویژه مطالب خوبی داشت . در آخر هم این کتاب رو معرفی و بخش هایی از این مصاحبه هم قبل از چاپ کتاب در آن ویژه مطالب بود . بهترین قسمت های کتاب انتخاب شده بود و واقعا ارزش خواندن دارد .

حالا مدت زمان زیادی از چاپ کتاب گذشته ، آیا تجدید چاپ شده ؟ یا تک و توک گیر میاد ؟​

بالا