برگزیده های پرشین تولز

بهترین کتابهایی که در مورد سینما پیدا میشه

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
قبلا در مجله فیلم و بخش سایه خیال ، حمیدرضا صدر در مورد لئونه یه ویژه مطالب خوبی داشت . در آخر هم این کتاب رو معرفی و بخش هایی از این مصاحبه هم قبل از چاپ کتاب در آن ویژه مطالب بود . بهترین قسمت های کتاب انتخاب شده بود و واقعا ارزش خواندن دارد .

حالا مدت زمان زیادی از چاپ کتاب گذشته ، آیا تجدید چاپ شده ؟ یا تک و توک گیر میاد ؟

پارت [ انقلاب, روبروی دانشگاه,ابتدای فخر رازی,پلاک 87] معدن کتاب های سینمایی هست که خیلی از موارد قدیمی مثل همین کتاب رو هم میشه ازش خرید.

soroushX

Registered User
لایک‌ها
271
چگونه فیلمنامه بنویسیم
i170626_n00009983b.jpg

این کتاب رو دیروز خریدم. نوشته سید فیلد که از معتبرترین مدرسان فیلمنامه نویسی توی آمریکا و هالیووده
کتاب رو کامل نخوندم اما با خوندن 15 صفحه اول متوجه شدم که متن تقریبا خوب و روانی داره.
قیمتش 5500 تومن با 364 صفحه.
از سرفصل هاش میشه به این موارد اشاره کرد:
فیلمنامه چیست؟
شخصیت
خلق شخصیت
آغاز
سکانس
نقطه عطف و ...

soroushX

Registered User
لایک‌ها
271
جوئل و ایتن کوئن
i170666_n00009983b.jpg

این کتاب رو چند وقت پیش خریده بودم.
294 صفحه به قیمت 5600 تومن
راستش دنبال کتابی از این دو برادر می گشتم که تنها کتابی که به چشمم خورد این بود
فیلم های برادران کوئن رو تا ای برادر، کجایی؟ رو بطور مبسوط و از جنبه های مختلف بررسی کرده. مطالبی که در مورد فیلم های فارگو و گذرگاه میلر نوشته شده بودن، مطالبی جالبی بودن و متن خوبی داشتن.
ابتدای کتاب هم یه مصاحبه (البته کوتاه) از این دو برادر قرار داده شده.

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
آپديت ايندکس :

سينما به روايت هيچکاک
در جستجو پدرم - بوگارت
هيچکاک هميشه استاد 1 - 2 - 3
لاکان ـ هيچکاک - 2
داستاني هاي هيچکاک
فرهنگ بازيگران سينماي جهان
سري 100 سال سينما / 100 فيلمنامه 1 - 2
داستان من - مرلين مونرو
کارناوال فدريکو فليني
کتاب کوچک کارگردانان 1 - 2 - 3 - 4
فرهنگ واژگان سينمايي
فرهنگ فيلم هاي سينمايي ايران - 2
روزنه راهنماي فيلم 1 - 2 - 3 -4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
نشر ساقي - فيلم نامه
پايداري در قاب
کتاب سينما 1
نشانه ها و معنا در سينما
سينماي کوئنينتن تارانتينو
گفتگو با آلپاچينو
گدار
باستان شناسي سينما و خاطره يک قرن
اينگريد برگمن: داستان زندگي من
پاريس – تهران
گزيده نامه هاي تروفو
تيم برتون
نقد و تحليل اثار لوکينو ويسکونتي
نامه هاي چارلي چاپلين به دخترش
اومبرتو د

برخورد کوتاه
تاريخ سينما
فيلم(ويژه نوروز)
هنر سينما
توليد و کارگرداني در تلويزيون
مديريت آرشيو هاي ديداري و شنيداري
روش فيلم سازي آسان
ديوان نمايش - 2
سينماي 8 ميليمتري
سينما چيست
پژوهش هايي در سينماي مستند
تدوين فيلم و ويدئو
Hollywood Stars
The Complete History Of Oscar

راهنماي فيلم ( روزنه )
هيچکاک در قاب
جاني گيتار
گفت و گو بيلي وايدر

از غربتي به غربت ديگر (نگاهي به فيلمهاي ويم وندرس)
ژيگا ورتوف
تک نگاري فيلم 3 مرد مرده
سينماي يانچو
کوروساوا سامورايي سينما
چگونه فيلم بسازيم, کلود شابرول
يادداشتهايي در باب سينماتوگرافي,روبر برسون

چگونه فيلمنامه نويسيم
روايت در فيلم داستاني (دو جلد)
مردِ مُرده, جاناتان رزنبام
سينماي جدايي (فيلمهاي ميکل انجلو انتونيوني)
سينما چيست؟
درس هاي کارگرداني ازنشتاين
پازوليني از زبان پازوليني

تئوري هاي اساسي فيلم
سينماي وسترن
سينما به روايت هيچکاک
فيلمشناخت ايران (2 جلد)

فيلم، فرم و فرهنگ
سي سال سينما [ گزيده مقالات سينمايي (1385 - 1355) ]
سينماي 8
دفترهاي سينما ((شماره 5)) ويژه (( همشهري کين))
عباس کيارستمي
عباس کيارستمي فيلمساز رئاليست
قهوه و سيگار با جيم جارموش
اميد بازيافته ((سينماي اندري تارکوفسکي))
فرانسوا تروفو ((زندگي و اثار))
باد هر کجا بخواهد مي وزد ((انديشه ها و فيلمهاي روبر برسون))
اين سوي ِ ذهن ، آن سوي ِ مردمک
چشمان باز بسته
فرانسوا تروفو
راهنماي فيلم روزنه كار
سرگيجه
وودي آلن به روايت وودي آلن
داستان من,مريلين مونرو

بازيگري سينما: درسهاي يک بازيگر
به خاطر يک فيلم بلند لعنتي
استنلي کوبريک: شاعر بصري
بچه هاليوود
هنر والت ديزني, از ميکي ماوس تا قلمروهاي جادويي
مرگ غم انگيز پسر صدفي
مباني سينما
ساخت ايتاليا (سينماي عامه پسند ايتاليا)
روياي آمريکايي
کابوس آمريکايي

تاريخچه صد سال سالن سينما در ايران
روزي روزگاري سرجو لئونه
طعم ترس (بررسي ژانر وحشت)

چگونه فيلمنامه بنويسيم
جوئل و ايتن کوئن

راستش دنبال کتابي از اين دو برادر مي گشتم که تنها کتابي که به چشمم خورد اين بود.
يک کتاب هم از سري " کتاب کوچک کارگردانان " دارن که تا The Man Who Wasn't There رو پوشش ميده. کلا شناسنامه,داستان و کمي نقد و توضيح راجع به فيلمهاشون هست.

اين کتاب رو ديروز خريدم. نوشته سيد فيلد که از معتبرترين مدرسان فيلمنامه نويسي توي آمريکا و هاليووده
کتاب رو کامل نخوندم اما با خوندن 15 صفحه اول متوجه شدم که متن تقريبا خوب و رواني داره.
منم اين کتاب رو مدتي پيش خوندم (البته غير از فصل مسافر ري)
به نظرم کتاب خيلي خوبي هست ولي متاسفانه کاربردي نيست. يعني یجورایی در ایران با این فرمول ها نمیشه به جایی رسید :f34r: (نظر شخصی بود)

soroushX

Registered User
لایک‌ها
271
رومن به روایت پولانسکی
i225840_p.gif

یه کتاب فوق العاده. نثر بی نهایت دلنشین ترجمه خانم آزاده اخلاقی.
داستان زندگی رومن پولانسکی به زبان خودش. الان دارم فصل چهارم رو می خونم.دقیقا مثل سینماش که یه سینمای قصه گو هست، قصه تعریف می کنه. فضاسازی خیلی زیبا. داستان فیلم پیانیست یه جورایی داستان زندگی خودشه. بعضی نکات رو که تو دوران بچگی بهش اشاره می کنه، معادلش رو توی فیلماش می تونی پیدا کنی
دقیقا نمی دونم تا چه سالی از زندگیشو پوشش میده، اما صد در صد ارزش خرید و خوندن داره.
تعداد صفحات: حدودا 600 صفحه
قیمت: 11 هزار تومن

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
05019IMM1.jpg

گشت و گذاری با مارتین اسکورسیزی در سینمای آمریکا
مترجم : مازیار اسلامی
نشر اختران
192 صفحه
9000 تومان

• فصل اول: معضل کارگردان
  • فصل دوم: کارگردان در مقام داستان سرا (سینمای وسترن,موزیکال و گنگستری)
  • فصل سوم: کارگردان در مقام توهم ساز
  • فصل چهارم: کارگردان در مقام قاچاقچی
  • فصل پنجم: کارگردان در مقام شمایل شکن

ارزش خرید داره؟

هم آره و هم نه. میشه جای هزینه کردن برای کتاب نشست و رایگان مستند اصلی (این) رو دید که این کتاب هم حاصل و چکیده همون مستند هست. به هر حال با این کیفیت چاپ و عکس های بی شماری که توی کتاب هست باید هم قیمتش بالا باشه. کلا کتابی فانتزی هست تا کاربردی.

soroushX

Registered User
لایک‌ها
271
رومن به روایت پولانسکی
i225840_p.gif

یه کتاب فوق العاده. نثر بی نهایت دلنشین ترجمه خانم آزاده اخلاقی.
داستان زندگی رومن پولانسکی به زبان خودش. الان دارم فصل چهارم رو می خونم.دقیقا مثل سینماش که یه سینمای قصه گو هست، قصه تعریف می کنه. فضاسازی خیلی زیبا. داستان فیلم پیانیست یه جورایی داستان زندگی خودشه. بعضی نکات رو که تو دوران بچگی بهش اشاره می کنه، معادلش رو توی فیلماش می تونی پیدا کنی
دقیقا نمی دونم تا چه سالی از زندگیشو پوشش میده، اما صد در صد ارزش خرید و خوندن داره.
تعداد صفحات: حدودا 600 صفحه
قیمت: 11 هزار تومن
4dzmxelo8ofjlhnbauux.jpg

در راستای پست قبلیم! تا فصل 23 کتاب رو خوندم. بسیار روان و رسا ترجمه شده. زندگی پر حادثه و کلا جالبی داشته این رومن پولانسکی. داستان تلاش ها و سختی هایی که برای ساخت اولین فیلمش (چاقو در آب)، سر و کله زدناش با تهیه کننده های فیلماش، داستان بی پولیش در پاریس، رابطه ش با شرون تیت، توضیحات مبسوطی که درباره ساخت هر کدوم از فیلماش داده و ... باعث شده که یکی از بهترین کتابای عمرم رو بخونم. برای لذت بردن از این کتاب حتما لازم نیست طرفدار پر و پا قرص سینما یا رومن پولانسکی باشید (هر چند که من ارادت زیادی بهش دارم!)

پرونده یک خوره فیلم: سینمای کوئنتین تارنتینو
ro96m4jsenhbtzqx4ms.jpg

این کتاب رو هم دیشب به قیمت 6500 خریدم. چاپ جدیدشه و فکر کنم طرح رو جلدش هم عوض شده.
هنوز نخوندم!

starchess

Registered User
لایک‌ها
0
4dzmxelo8ofjlhnbauux.jpg

در راستای پست قبلیم! تا فصل 23 کتاب رو خوندم. بسیار روان و رسا ترجمه شده. زندگی پر حادثه و کلا جالبی داشته این رومن پولانسکی. داستان تلاش ها و سختی هایی که برای ساخت اولین فیلمش (چاقو در آب)، سر و کله زدناش با تهیه کننده های فیلماش، داستان بی پولیش در پاریس، رابطه ش با شرون تیت، توضیحات مبسوطی که درباره ساخت هر کدوم از فیلماش داده و ... باعث شده که یکی از بهترین کتابای عمرم رو بخونم. برای لذت بردن از این کتاب حتما لازم نیست طرفدار پر و پا قرص سینما یا رومن پولانسکی باشید (هر چند که من ارادت زیادی بهش دارم!)

اگر ممکنه بگویید این کتاب تا چه مقطعی از زندگی پولانسکی رو شامل میشه یعتی تا چه سالی و اگر برخی عناوین مهم رو فهرست وار بگید خیلی خوب میشه ... .

soroushX

Registered User
لایک‌ها
271
این کتاب سال 1984 نوشته شده. یعنی آخرین فیلمی رو که قاعدتا باید شامل بشه Tess 1979
عنوان نداره. کتاب فصل بندی شده. ولی تمام زندگی شخصی و سینمائیش رو تا اون سال پوشش میده.
خودم بخوان عناوینش رو بگم:
سال های اولیه زندگی در لهستان تحت اشغال نازی ها و کمونیست ها (بعضی جاهاش شباهت زیادی به داستان فیلم پیانیست داره)
علاقه مند شدن به سینما و رفتن به دانشکده سینمایی لودز
ساختن جند فیلم کوتاه
آشنایی با باربارا لس و ازدواج با او
نوشتن فیلمنامه چاقو در آب و ...

starchess

Registered User
لایک‌ها
0
پس از عکس روی جلد بهره برداری کردن جهت فروش بیشتر و ...

با اینکه کتاب خیلی قدیمیه ، وقایع مهم رو شامل میشه اما قیمت گرانی دارد . ای کاش در مورد سالهای اخیر پولانسکی هم بهش اضافه میکردن .

POORYA_L

Registered User
لایک‌ها
7
پس از عکس روی جلد بهره برداری کردن جهت فروش بیشتر و ...

با اینکه کتاب خیلی قدیمیه ، وقایع مهم رو شامل میشه اما قیمت گرانی دارد . ای کاش در مورد سالهای اخیر پولانسکی هم بهش اضافه میکردن .

کتاب نوشته خود پولانسکی هست چی رو بهش اضافه کنند؟! :دی
ولی به نظر من تا جايی که خواندم کتاب خيلی خوبيه و يه جورايی هم تحت تأثير قرار گرفتم...

starchess

Registered User
لایک‌ها
0
کتاب نوشته خود پولانسکی هست چی رو بهش اضافه کنند؟! :دی
ولی به نظر من تا جايی که خواندم کتاب خيلی خوبيه و يه جورايی هم تحت تأثير قرار گرفتم...

منظور این بود که کاش خود جناب پولانسکی خاطرات این 20 و چند سال زندگی اش رو هم به رشته تحریر در می آورد .
با دیدن جلد کتاب یاد فیلم بی نظیر پیانیست می افتیم پس کاش روایت این سال های پولانسکی رو هم می خواندیم .

soroushX

Registered User
لایک‌ها
271
منظور این بود که کاش خود جناب پولانسکی خاطرات این 20 و چند سال زندگی اش رو هم به رشته تحریر در می آورد .
با دیدن جلد کتاب یاد فیلم بی نظیر پیانیست می افتیم پس کاش روایت این سال های پولانسکی رو هم می خواندیم .
اتفاقا حوادث اصلی و فراز و نشیب های زندگیش مربوط به همون دوره قبل از افسردگیش میشه (پولانسکی از سال 1980 تا 1986 هیچ فیلمی نساخت و میگن این چند سال دوره افسردگیش بود). بعد از اون بود که برای سومین بار ازدواج کرد و فیلمایی که ساخت علیرغم اینکه فیلمای خوبی بودن، اما قابل قیاس با شاهکارهای قبلیش نبودن (پیانیست استثناست البته)

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
My%20Autobiography.jpg

سرگذشت من
چارلز اسپنسر چاپلين

ترجمه : جمشيد نوايي
نشر ني,720 صفحه,6800 تومان

کاملترين کتابي که از چاپلين پيدا ميشه. 100 صفحه آخرش کارنامه و عکس هايي متنوع رو شامل ميشه. در مجموع خودندني و جذاب هست.

medil0ne

Registered User
لایک‌ها
75
(عذر می خوام که بدون این که تاپیک رو بگردم دارم درخواست میدم
خواستم کتابی رو من باب آشنایی و معرفی سبک ها و کلا دسته بندی سبک ها ،ماهیتشون و تاریخچشون بهم معرفی کنید
البته اونقدر که از سوالم بر میاد بی اطلاع از این دست کتاب ها نیستم ولی خواستم شما صرفا به نظر خودتون بهترین کتابی رو که میتونید در باب سبک شناسی سینمایی بهم معرفی کنید رو اسم ببرید
در ضمن لازمه که بگم لطف میکنید و صرفا کتابی من باب همین مقوله به صورت تخصصی بهم معرفی کنید و نه کتاب هایی با دید اجمالی و موضوعات کلی
لطف می کنید...

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
attachment.php

تاریخ سینمای ایران - از آغاز تا سال 1357
مسعود مهرابی
715 صفحه
6500 تومان

سایت مهرابی

از میان 1300 کتاب سینمایی که از سال 1306 تاکنون منتشر شده,جز چند فیلمنامه از بیضایی و مخملباف, سی چهل کتاب به چاپ دوم رسیده اند و فقط تاریخ سینمای آرتور نایت (نجف دریابندری) به چاپ پنجم رسیده است. به این ترتیب تاریخ سینمای ایران با 10 چاپ رکوردی ویژه در بین کتب سینمایی دارد.

کتابی فوق العاده خوندنی و شیرین. راجع به سالن های نمایش,استودیوها,شرایط دوبله,نحوه نمایش فیلمها در سالهای اولیه و خلاصه هر چیزی که راجع به سینمای ایران باید گفته بشه در این کتاب پیدا میشه. و البته خدا رو شکر که تا 57 رو پوشش میده!

(عذر می خوام که بدون این که تاپیک رو بگردم دارم درخواست میدم
خواستم کتابی رو من باب آشنایی و معرفی سبک ها و کلا دسته بندی سبک ها ،ماهیتشون و تاریخچشون بهم معرفی کنید.

تو ویترین سینما فرهنگ کتابی مخصوص ژانرهای سینمایی هست (از فارابی) که من ندارمش ولی احتمالا همون چیزی هست که میخوای. اینجا میتونی اطلاعاتی راجع بهش رو بخونی. البته کتاب های مرتبط با تاریخ سینما زیاد هستند که اکثرا هم راجع به ژانرهای سینمایی صفحه هایی رو دارن ولی هیچکدوم مختص سبک های سینمایی نیستن.

فایل های ضمیمه

• 1.jpg
    1.jpg
    12.3 KB · نمایش ها: 145

medil0ne

Registered User
لایک‌ها
75
سلام
چند تا سوال...
۱.شما برای پیدا کردن کتاب عموما توی نت کجا ها رو می چرخید بنده یه سری سایت رو همیشه می چرخم،میشه اگر روش خاصی مد نظرتون هست یا از همین تیپ سایتا بهتر یا بیشتر سراغ دارید بهم معرفی کنید؟
Adinebook
Bekhan
Bidgol
Book24
Drpublisher
Iiketab
Iketab
Isffshop
Ketabname
Pedrambook​
۲.برای دانلود هم این همین سوال رو دوباره داشتم،ینی عموما برای دانلود کتاب ها کجاها رو استفاده می کنید و اگر روش خاص دیگه ای یا سایت هایه بهتر یا بیشتری از اینایی که نوشتم سراغ دارید،زحمت معرفی رو میکشید؟
98ia
Aryabooks
Audiobook
Electronic-Library.Blogfa
Ghafaseh
Freebook.Blogsky
Irebooks
Irpdf
Irtanin
Ketabkhaneyegooya.Blogspot
Nasour
Parsacloob
Takbook​
۳.کلا دارم دنبال یه فرهنگ واژه ها و اصطلاحات سینمایی می گردم،هم برای دانلود و هم برای خرید،زحمت معرفی می کشید...
+برای خرید اینا رو پیدا کردم این ور اون ور،کلا ببینید کودوم خوبه یا اگه اضافه تر دارید معرفی کنید و خوبش رو در کل از نظر خودتون بفرمایید:
فرهنگ واژگان سینمایی-پرویز دوای-ناشر=ارشاد
فرهنگ اصطلاحات سینمایی:ههیلا دادفر+عطا فقیهی محدث+افشین شهام-ناشر:طراوت
فرهنگ واژگان سینمایی:علی رضا احمد زاده-ناشر=افراز
+برا دانلودم چیزی پیدا نکردم!
===
---دوستان بنده چند وقت شده یه عالمه سوال این ور اون ور پرسیدم ولی خب من فقط فروم همینجا فعالیت می کنم در حال حاضر و علاوه بر عذر خواهی خواهش می کنم اگه ممکنه جواب مبسوطی(پی) بدین که واقعا لازممه...---
مقسی...!
===
ادیت:مرسی جناب دارک نایت...:)

Last edited:

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
attachment.php

معماري سلولويد
درآمدي بر جهان سينما و معماري
احسان خوش بخت

حرفه هنرمند | 288 صفحه | 12500 تومان
نمونه‌اي از صفحات و فهرست‌هاي كتاب

راجع به کتاب از زبان خودش:

نخست رابطه سينما و معماري از منظر مفاهيم مشتركشان و نگاهي به تاريخچه اين ارتباط تگاتنگ همراه با نمونه‌هايي از دنياي سينما، جستاري در مفاهيم سازنده دنياي فيلميک و شباهت‌ها و تفاوت‌هاي آن با معماري، و بررسي «سينما و معماري» به عنوان پديده اي منحصر بفرد در جهان امروز. ما ابتدا به ريشه‌ها و تعاريف نخستين بازمي‌گرديم و تلاش خواهيم کرد با تأمل روي مفاهيم کليدي مشترك ميان دو هنر تعريفي مشخص از هر مفهوم سينمايي يا معماري داشته باشيم.

سپس وارد مرحله‌اي جزيي تر شده و سعي مي‌کنيم نقش معماري و نحوه به‌کارگيري و معناي آن را در فيلم‌هاي يک کارگردان آشنا به زبان هردو هنر، ميکل آنجلو آنتونيوني، ببينيم. در عين حال به بررسي چرايي و چگونگي بازنمايي فضايي در فيلم‌هاي روبر برسون کارگردان بزرگ فرانسوي دست بزنيم که خود مي‌تواند تا حد ممکن ما را از تعاريف و برداشت‌هاي قراردادي از مفهوم فضا در سينما دور کند. در انتهاي اين بخش فضا، زمان و معماري در سرگيجه هيچكاك مورد بررسي قرار خواهد گرفت و نشان خواهد داد كه اين بحث تا چه اندازه قابليت نزديك شدن به جزئيات را داراست.

سپس تاريخچه‌اي از به‌کارگيري معماري در سينما ازآغاز تا امروز را مرور خواهيم كرد: از دکورها، فضاهاي معماري و لوکيشن‌ها تا كاربرد مفهومي معماري در سينما. ما 115 سال تاريخ سينما داريم و به همين نسبت 115 سال معماري فيلم که از دکورهاي تئاتري و بوم‌هاي نقاشي شده ژرژ ملي‌يس آغاز شده و به پيچيده‌ترين فضاهاي معماري سه بعدي معاصر ختم مي شود. با وجود هزاران فيلم و بالطبع هزاران طراح تعداد کتاب‌هاي منتشر شده درباره دکوراتورها، طراحان صحنه، طراحان توليد و مديران هنري به حدي ناچيز است که مايه حيرت و تأسف مي‌شود. در اين بخش به تشريح وظيفه طراحان در فيلم و مفهوم طراحي در سينما و «معماري فيلم» و بررسي موردي کارنامه چند طراح فيلم مي‌پردازيم.

احسان خوش بخت کلا آدم حسابيه. از نوشته هاش پيداست که فيلم زياد ميبينه و آدم واردي هست. در مجموع کتاب آنچنان توصيه شدني نيست,چون موضوعش هر کسي رو جذب نمي کنه.ولي اگر کسي بخواد با رويکرد تاريخِ سينمايي بره سراغش ضرر نمي کنه.

--

attachment.php

ديرينه شناسي سينما
سي. دبليو. سرام
مترجم : فاطمه حسيني شکيب

نشر دف | 200 صفحه | 2800 تومان

کتابي کاملا مصور که از بخش هاي زير تشکيل شده :

- پيشگامان مردد و مصمم
- جادوگراني با جعبه کوچک سياه
- نخستين نوارهاي فيلم
- نخستين فيلم ها
- صنعت

همونطوري که پيداست کل کتاب راجع به "صنعت" سينما و پيدايش و افراد مهم و خلاصه يک سري از اوليه هاي سينماست. با عکس هاي بي شمار و توضيح کنار هر کدوم تبديل به کتاب جذابي شده.

--

attachment.php

شناخت‌نامه مسعود کيميايي
دوره 2 جلدي در 1600 صفحه به قيمت 35 هزار تومان. شامل فيلمنامه‌ها، گفتگوها، يادداشت‌ها، کتاب‌ها، نقدها و...

اين مورد رو البته خودم نخريدم (و قصد خريدش رو هم با اين قيمت ندارم!) ولي ديگه نهايت يه هديه ارزشمند براي هواداران کيميايي ميتونه باشه!

فایل های ضمیمه

• Final-Cover.jpg
    Final-Cover.jpg
    99.8 KB · نمایش ها: 100
  • 9649453326.240.jpg
    9649453326.240.jpg
    16.3 KB · نمایش ها: 99
  • shanekht.jpg
    shanekht.jpg
    8.2 KB · نمایش ها: 96

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
آدم 35000 تومان پول نازنین رو بده کتاب شناخت کیمیایی رو بخره؟ زور داره به خدا
2lxwef8.gif

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
آدم 35000 تومان پول نازنین رو بده کتاب شناخت کیمیایی رو بخره؟ زور داره به خدا
2lxwef8.gif

والا
2lxwef8.gif

//

attachment.php

مفاهیم نقد فیلم
مجید اسلامی

نشر نی | 477 صفحه | 7600 تومان

" مفاهيم نقد فيلم‌" به عبارتی نام صفحاتی از ماهنامه فیلم است که در فاصله سال های 73 تا 76 توسط نويسنده اداره می شد،‌شامل ترجمه مجموعه مقالاتی که بیشتر به کتاب "هنر فیلم" ( دیوید بوردول / کریستین تامپسون ) اختصاص داشت و به فرم و اصول فرم روایی می پرداخت.

تو کاردرستی مجید اسلامی شکی نیست. این کتاب هم عملا و با گذشت زمان تبدیل شده به معتبرترین کتاب نقد فیلم داخلی بین سینمادوستان. به طوری که هر جا صحبت از کتابِ نقد میشه اسم این و اومانیسم در نقد فیلم رابین وود (ترجمه روبرت صافاریان) وسط میاد. کتاب اسلامی به 2 بخش اصلی تقسیم میشه. بخش اول شامل تئوری,نقد های نمونه و نقدهای تالیفی میشه و بخش دوم هم پنج چهره و مقالات پراکنده. خیلی از نوشته های مجید اسلامی رو در اینترنت هم میشه خوند و با سبک کاریش آشنا شد. خلاصه برای کسایی که از دیدگاهِ سینماییِ اسلامی خوششون میاد و البته دنبال یه سری مطالب معتبر ترجمه شده هم هستند,توصیه میشه.

فایل های ضمیمه

• ke018a.jpg
    ke018a.jpg
    13.6 KB · نمایش ها: 65
بالا