برگزیده های پرشین تولز

آموزش چگونه در سرورهاي اشتراك گذاري آپلود و درآمد كسب كنيم

R3B

Registered User
لایک‌ها
161
با درود به تمام دوستان

تعداد زيادي از دوستان در پ خ سوالاتي در مورد نحوه آپلود كردن و كسب در آمد سوالاتي داشتند كه در حد توان پاسخگو بودم اما با توجه به ازدياد پيامها و تكراري بودن اكثر سوالات تصميم گرفتم اين مطلب رو بنويسم.

در تاپيكهاي ديگه مطالبي رو شرح دادم كه گويا وارز كارهاي قدر بهشون برخورد و بجاي كمك همون عادت هميشگي ايرانيها بروز كرد يعني تخطئه ديگران و ايراد گرفتن.

همينجا اعلام ميكنم تمام كساني كه در پي تي عضو هستند از من بهتر و مسلط ترند پس نيازي نيست تو اين تاپيك بخواند خودشونو ثابت كنند.

تو كار وارز و آپلود هم قطئنا من كم كارتر و ناشي تر از همه هستم.

و اين مطلبي كه شرح ميدم
اولا اين كه تا بحال من جايي نديدم و كپي برداري نيست
صرفا تجربيات شخصي من هست و هيچ جنبه علمي نداره پس ميتونه كاربردي باشه يا نباشه

دوست ندارم اين تاپيك تبديل به بحث و جدل بشه هر كسي اگه مطلبي تو ذهنش هست كه ميتونه مفيد باشه عنوان كنه تا بقيه هم استفاده كنند.

قبل از هر بحثي يادتون باشه هدف اين تاپيك كمك هست و كمك و نه چيز ديگه اي

اگر در حين آموزش آمار و ارقامي اعلام ميشه به اين معني نيست كه ميخوام خودنمايي كنم بلكه فقط قصد اين هست كه مضنه دست دوستان بياد.

باز هم اعلام ميكنم ما كوچيك همه وارز كارها و آپلودرها هستيم لطفا كاري نكنيد كه آدم از كارش پشيمون بشه و ديگه به كسي نخواد كمك كنه.

سر فصلها تا اونجاييكه به نظرم مي ياد اينها هست

ملزومات ابتدايي آپلودر
ميزان درآمد از راه آپلود و مخارج اون
نحوه دسترسي به منابع تازه
انتخاب سرورهاي مناسب جهت آپلود
نحوه آپلود مطالب
چگونگي پخش لينكها
درطول آموزش اگه سوالاتي بود تحت يك سر فصل بهش پرداخته ميشه

حالا اگه كسي تمايل داشت اعلام كنه تا مطالب رو شروع كنيم
(اين تاپيك با توجه به اين كه اكثر آپلودرها در بازارچه هم حضور دارند قبلا در بخش بازارچه ايجاد شده بود كه با تذكر همكار بخش بازارچه حذف و در اين بخش ايجاد شد)

R3B

Registered User
لایک‌ها
161
قبل از هر مبحثي بايد ببينيم يك آپلودر به چه چيزهايي احتياج داره

اولين مورد تو ايران اينه كه يه چيز پي ان داشته باشيد.

فقط توجه كنيد اين مورد فقط براي اعمال آپلود توصيه ميشود و در ساير موارد به قوانين احترام بگذاريم و از خريد و استفاده از اين مورد چشم پوشي كنيد

به يك سرور مجازي (VPS) احتياج داريد.
وي پي اس يعني سرور مجازي سروري كه توسط اون شما داونلود و پك و آپلود مجدد داريد.
اين سرورها بر دو نوع ويندوز و لينوكس واگذار ميشند.
اگر قصد داريد آپلودر بشيد حتما از سرور ويندوز استفاده كنيد.
وي پي اس ويندوز دقيقا محيطي مثل ويندوزي داره كه خودتون داريد ازش استفاده ميكنيد و تمام كاري كه شما رو سيستم خودتون انجام ميديد روي اون هم ميتونيد انجام بديد

ميتونيد هر برنامه اي كه دوست داريد روش نصب كنيد
مثلا IDM نصب كنيد و فايلها رو باهاش داونلود كنيد
Winrar نصب كنيد و دوباره فايلها رو پك كنيد
و...

اما نكاتي براي انتخاب وي پي اس ويندوز
چند مقوله مهم هست

حجم سرور ، رم سرور ، پهناي باند و پورت ارتباطي سرور

حجمها معمولا از چند گيگا بايت شروع ميشند تا به بالا

سعي كنيد حداقل 100 گيگ حجم داشته باشيد نه به اين خاطر كه لازم داريد شايد اصلا بدردتون نخوره بلكه به اين خاطر كه سرورهاي مادر معمولا يك ترا هارد دارند و حداكثر 8 وي پي اس معقول هست كه روي يك سرور باشند (البته بازم به مشخصات سخت افزاري سرور مادر بستگي داره) پس فروشنده اگه خدايي كار كنه بايد بالاي 100 گيگ بهتون فضا بده فضاي كمتر يعني اكانتهاي بيشتر روي يك سرور و چون پورت مشترك هست حتي اگه سخت افزار سرور قوي باشه ممكنه با كمبود سرعت ارتباط مواجه بشيد.

رم سرور

براي سرور ويندوز رمي كمتر از 1 گيگ رو سفارش نديد كه با مشكلات زيادي مواجه ميشيد چون خود ويندوز حدود 250 مگ رم ميخواد و در صورت داونلودهاي زياد و باز بودن ساير برنامه ها با كمبود رم مواجه ميشيد.

پهناي باند

پهناي باند به كل حجم ارسال و دريافت شما گفته ميشه سعي كنيد پهناي باند نامحدود بگيريد شايد مقداري بيشتر هزينه كنيد اما ارزشش رو داره

پورت ارتباطي سرور

براي سرورها معمولا پورت 100 مگ و 1 ترا بيت مطرح هست (البته ساير پورتها هم هست منتها اينها معمولترند)
طبيعيه هر چي پورت بيشتر باشه سرعت انتقال و دريافت سرور بيشتر هست اما انتظار نداشته باشيد پورت 1 ترا 10 برابر سريعتر از پورت 100 مگ باشه اما سرعت محسوس هست بشرطي كه با فروشنده منصفي طرف باشيد و تعداد وي پي اس هاي روي سرور مادر معقول باشه و شانس بياريد همه هم آپلودر نباشند

نكته اي هم كه هست مكان سرور هست مثلا سرور هات فايل با سرورهاي آمريكا سرعت بيشتري به نسبت سرورهاي اروپا دارند و يا شيرينگ ماتريكس و راپيد با سرورهاي اروپا سرعت بيشتري دارند.

در كل سرورهاي اروپا رو توصيه ميكنم چون محدوديت كمتري نسبت به سرورهاي آمريكا دارند

قبل از خريد دو نكته رو هم با فروشنده شرط كنيد كه در صورت اسپم و شكايت (سرورهاي ويندوز سريع آلوده ميشند و ممكنه مورد سو استفاده قرار بگيرند) تكليف چيه؟
بعضي سرورها سريعا دسترسي رو قطع و يا آي پي رو بن ميكنند اما بعضي اخطار ميدند و در صورت عدم توجه اعمال محدوديت ميكنند

اگر چه وي پي اس ها براي ترنسفر هاي زياد هستند اما اين كه امكان نصب راپيد ليچ داريد يا نه هم سوال كنيد بد نيست

آيا نصب ويندوز هزينه داره يا رايگانه معمولا بايد رايگان باشه اما هستند كسايي كه پول ميگيرند براي نصب ويندوز

بعد از اين كه سرور رو گرفتيد توسط برنامه هاي ريموت دسكتاپ به سرور وصل ميشيد و استفاده ميكنيد

براي اين منظور من از برنامه رايگان و ساده Remote Desktop استفاده ميكنم شما ميتونيد از برنامه هاي پيشرفته تر يا از ريموت دسكتاپ خود ويندوزتون استفاده كنيد

خيلي ها سوال كردند ما از كجا سرور بگيريم و خودتون از كجا گرفتيد

خيلي ها هستند كه تو كار فروش وي پي اس هستند. اما من واقعا نميتونم كسي رو معرفي كنم با توجه به نكاتي كه گفتم بگرديد و فرد مورد نظرتون رو انتخاب كنيد و يادتون باشه سرور استاندارد نبايد دان بشه مگر ماهي حداكثر يكدفعه دان هاي مكرر سرور نتيجه طمع فروشنده هست كه زياد وي پي اس روي يك سرور داده و سرور بدليل سنگين شدن فراوان سرور مادر كرش ميكنه و دان ميشه

روي سرور vps شما ميتونيد براي خودتون چيز پي ان هم راه اندازي كنيد و خودتون استفاده كنيد
بعد از اين كه درآمدتون زياد شد براي راحتي خودتون و گسترش كارتون ميتونيد سرور شخصي بگيريد
سرورهاي شخصي از 100 هزار تومن در ماه هستند تا 500 هزار و بالاتر
اگه حمل بر خودناميي نشه سروري كه من تازه گرفتم 8 گيگ رم و 1 ترا هارد داره با پورت 1 ترا و پهناي نامحدود ماهيانه 250 دلار

در بازار هم سرور ويندوز با 100 گيگ هارد و يك گيگ رم و پورت يك ترا و پهناي نامحدود حدودا بايد بين 30 تا 50 هزار تومن در ماه باشه بيشتر و كمتر از اين رنج قيمت معقول نيست.

اكانت پرميوم

يك آپلودر احتياج به اكانت پرميوم سايتهاي اشتراك فايل داره كه كارش گير نكنه طبيعيه هر چي اكانت بيشتر داشته باشيد دستتون بازتره

البته بايد اكانتي از سايتهاي تورنت خصوصي و سايتهاي بزرگ خصوصي هم داشته باشيد (زياد ضروري نيست اما اگه داشته باشيد كارتون خيلي راحتتر هست)

خب اين ملزوماتي بود كه يك آپلودر بايد تهيه كنه يا در فكر تهيش باشه

باز هم ميگم اين مطالب تماما تجربي هست
هر گونه صحبتي كه تكميل كننده اين مبحث باشه آزاده اما اختلال در روند تاپيك درست نيست

R3B

Registered User
لایک‌ها
161
به نقل از mohsen khan :
خيلي خوبه
در مورد بهترين دسته بندي ها براي دانلود هم بگين : مثلا فيم خوبه يا موسيقي و نرم افزار يا ... ؟

هر كدومشون مزيتهاي خودشون رو دارند موسيقي و نرم افزار معمولا حجم كمي دارند و راحتتر هستند براي آپلود منتها بايد بدونيد كجا لينكهاتون رو پخش كنيد.
فيلم هم همينطور
در اين زمينه مبسوط بحث ميشه

به نقل از armin321 :
اگر یادت باشه در تاپیک قبل هم ، من و خیلی دیگر از دوستان از شما حمایت کردیم.

چون املای نانوشته غلط نداره . حالا یکی مثل شما پیدا شد داره افراد مبتدی مثل منو رو راهنمایی میکنه ، دلیل نداره 2 نفر بیان بگم ما .وارز کارای خفنی هستیم ، اشتباه داری میگی یا اصلا بگو ببینم سایتت چیه!!!

حالا جناب R3B من چند تا سوال میپرسم برای شروع

من تازه با پدیده ای بنام شیرماتریکس آشنا شدم. به نظر شما فایده داره از هاتفایل به شیرماتریکس کوچ کنم؟

من موسیقی رو امتخان کردم اصلا خوب نبود ، فیلم هم زیاد تعریف نداشت ولی مستند عالی دانلود میشه. چیزی بهتر هست؟

نه كوچ درست نيست بلكه بهترين روش چند ميروري هست در قسمتهاي بعد توضيح ميدم كه چطوري چند ميروري كار كنيم.

بهتر كه هست منتها براي ما مناسب نيست پ و ر ن داونلود بسيار بالايي داره و هميشگي هم هست اما من اصلا توصيه نميكنم.

مستند خوبيش اينه كه داونلودش هميشه هست و زمان نداره و سريال مخصوصا اگر بروز باشيد و سريع لينكهاتون رو پخش كنيد داونلود بسيار بالايي داره

باز هم بحث ميشه در اين مورد

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
سلام
خیلی مفید بود
یه پیشنهاد
دوستان سعی کنند تو این تایپیک پست ندهند.تا این تایپیک جامعی بشه
مدیران پست منو هم پاک کنند

R3B

Registered User
لایک‌ها
161
خب در اين سر فصل بايد ديد با اين امكانات چه قدر بايد خرج كرد و چقدر گيرمون مي ياد. در كنار اون مطلب مهم بعدي مدت زماني هست كه بايد خرجش كنيم

براي اول كار انتظار نداشته باشيد حتي بتونيد مخارجتون رو تامين كنيد من كه اولش نتونستم اما اگر با من همراه باشيد با تجربه اي كه امروز دارم ميشه كاري كرد كه خرجتون در بياد.
اما به مرور با زياد شدن فايلهاتون درآمدتون بالا ميره ديگه حداقل يك ترا فايل بايد داشته باشيد تا سود خوبي بكنيد ضمن اين كه اين مطلب رو در نظر بگيريد

كساني كه اكانت پرميوم از سروري دارند اولا براي هر مطلبي دنبال لينك مورد نظرشون از همون سرور ميگردند مثل اكثر ما كه براي هر موردي اول دنبال لينك راپيد ميگرديم
و اگر مطلبي هر چند براشون جذاب هم نباشه وجود لينك از سروري كه اكانتشو دارند ترغيبشون ميكنه براي داونلود

پس يادتون باشه براي درآمد بيشتر حتما چند سروره ميرور بديد.

براي اول كار سعي كنيد اكانت 3 ماهه سرورهايي كه ميخوايد باهاشون كار كنيد رو حتما بگيريد تمام سايتها امكاناتي كه به كاربران پرميومشون ميدند بيشتر از امكاناتي هست كه به كاربران فيري ميدند
فرض بر اين كه با 3 سرور شروع كنيد متوسط حدود 70 تا 80 تومن بايد براي اكانت بديد
يه وي پي اس و چيز پي ان هم حدودا 40 تومن براتون در ماه هزينه داره
پس براي اول كار ماهي حدود 60 تا 70 تومن هزينه داريد

خب براي تكميل بحث خودمو مثال ميزنم (باز هم تاكيد ميكنم اين مطالب صرفا براي روشن شدن مطلب هست)

من الان تازه يه سرور شخصي گرفتم و از 14 سرور اشتراك فايل اكانت دارم. البته تعدادي از سرورها رو با پولي كه از آپلود بدست مي يارم تمديد ميكنم.
الان ماهانه حدود 300 خرجم هست يه ماه بيشتر و يه ماه كمتر روزانه حدود 4 يا 5 ساعت براش وقت ميگذارم البته دائم نيست باز هم يه روزهايي بيشتر و يه روزهايي كمتر
در آمد هم بين 700 تا 1500 دلار متغيير بوده

اين وضعيتي هست كه من دارم اما مطمئنا اگر دائم روزي 5 ساعت كار بشه يعني ماهي 150 ساعت دآمد بالاي 2000 دلار خواهد شد.

اما نكته مهم نحوه پخش لينكها هست كه اونو هم توضيح ميدم.

چيزي كه دائما سوال ميشد اين كه اگر خودمون سايت بزنيم چي
به نظر من (فقط نظر من هست) سايت داري وقت زيادي ميخواد بايد براي يه سايت چند سال تلاش كنيد تا بتونه خرج و وقتي كه براش گذاشته ميشه در بياره
فقط يه وبلاگ يا يه سايت سبك باشه كه فقط لينك هاي خودتون رو بصورت يه آرشيو توش نگه داريد كافيه

البته اگه سايتي باشه كه بتونيم روش وقت بگذاريم خيلي عالي هست ولي الزامي براش نيست

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
اين کار نياز به اینترنت پر سرعت داره؟ اگه آره ، اين کار نيازمنده چه مقدار پهنای باند اینترنت در ماهه؟

سؤال بعدی اينه که اين سايتهای uploader پولو به چه حسابی واريز میکنن؟ master , visa يا....

R3B

Registered User
لایک‌ها
161
اين کار نياز به اینترنت پر سرعت داره؟ اگه آره ، اين کار نيازمنده چه مقدار پهنای باند اینترنت در ماهه؟

سؤال بعدی اينه که اين سايتهای uploader پولو به چه حسابی واريز میکنن؟ master , visa يا....

خير اينترنت پر سرعت نميخواد اما هر چي سرعتتون بيشتر باشه راحتتريد با دايال آپ هم ميشه اما اذيت ميكنه

پول رو تقريبا تمام سرورها به پي پال ميريزن

CYB3R

Registered User
لایک‌ها
469
واقعا توضیحات محشره ;)
من حدود 6 ماه هست که بعضی اوقات میرم سراغش بعد ول می کنم ، درآمد شمارو که دیدم جوگیر شدم :D
من اول تو رپید آپلود می کردم و تو سایت warez-bb و بقیه فروم ها که می شناختم ( بقیه حداکثر 1000 تا آنلاین داشتن )
لینک ها رو شیر می کردم ، به زور پول اکانت در میومد و پول VPS هم ..... :D
من حدود 1 هفته پیش به مدت 7 روز با هات فایل کار کردم ، همراه با اون با fileserv و مگا آپلود هم کار کردم ، هات فایل و فایل سرو حداکثر دانلود از هر لینک 1 بود !!!!!!!!!!!!! هرچند می دونم خیلی بیشتر از این حرف هاست.
دانلود از مگا آپلود بالای 300 برای هر فایل بود ، اما فایل بعد از چند روز پاک می شد و امتیاز هم فرت :(
که ول کردم هر 3 تارو اومدم الان با سایتم کار می کنم ، 1 سرور هم از آمریکا برداشته بودم برا خودم 30 مگابایت سرعت هات فایل بود :D چه حالی میداد .
ممنون میشم راهنمایی کنید ما هم درامدی داشته باشیم ، 2000 $ نمی خوام ، پول VPS در بیاد کافیه .
یا علی.

R3B

Registered User
لایک‌ها
161
هستم انشا الله بقيه مطالب رو هم قرار ميدم فقط چند روز بدليل مسافرت و بعضي مشكلات شخصي نتونستم به اينجا برسم
در اولين فرصت بقيه مطالب رو تقديم ميكنم

البته دوستاني پ خ داده بودند كه روشهاي اسپمينگ رو براي پخش لينكها آموزش نديم
مطمئن باشيد هدف ما از آپلودر شدن هم كسب در آمد هست و هم اعتبار نام كاربري پس بطور كاملا مبسوط شرح ميدم كه چطور بدون عضو نامطلوب بودن هم ليچر نباشيد و هم اسپمر بلكه عضوي شناخته شده و كاملا مورد اعتماد

عضوي كه نام كاربريتون روزانه ده ها دعوتنامه از سايتها و فرومها داشته باشه براي قرار دادن لينكهاتون تو سايت و فروم اونها

و مطمئن باشيد با كسب نامي نيك به رايگان به مجامعي راه پيدا ميكنيد كه يا كاملا خصوصي هستند و يا ورود به اونها مستلزم دعوتنامه و پرداخت پول هست

CYB3R

Registered User
لایک‌ها
469
من منتظرم شما هستم ، می خوام شروع کنم ، اما به راهنمایی احتیاج دارم :blush:

bahramicq

Registered User
لایک‌ها
3
سلام دوست عزیز ممنون از مطالب واقعا مفید که زحمت کشیدی و اینجا گذاشتی
یکی از دوستان به یک نکته اشاره کرد که 2 تا اکونت داره تو یه سرور و با یکی کار اپلود رو انجام میده و با دیگری از طریق vps فایل ها رو دانلود میکنه سوال من اینه که ایا این کار شدنی هست ؟ اگه هست در چه صورت
و فابلهای که از طریق vps دانلود میشه حساب میشه ؟
و سوال بعدیم اینه که اگه کسی اینترنت سرعت بالا داشته باشه باز هم احتیاج به vps داره ؟ من 4Mb دارم و تا روزی چند گیگ رو میتونم اپلود کنم به نظر شما بازم احتیاجه که vps بگیرم ؟

R3B

Registered User
لایک‌ها
161
سلام دوست عزیز ممنون از مطالب واقعا مفید که زحمت کشیدی و اینجا گذاشتی
یکی از دوستان به یک نکته اشاره کرد که 2 تا اکونت داره تو یه سرور و با یکی کار اپلود رو انجام میده و با دیگری از طریق vps فایل ها رو دانلود میکنه سوال من اینه که ایا این کار شدنی هست ؟ اگه هست در چه صورت
و فابلهای که از طریق vps دانلود میشه حساب میشه ؟
و سوال بعدیم اینه که اگه کسی اینترنت سرعت بالا داشته باشه باز هم احتیاج به vps داره ؟ من 4Mb دارم و تا روزی چند گیگ رو میتونم اپلود کنم به نظر شما بازم احتیاجه که vps بگیرم ؟

اگه منظورتون هات فايل هست بله شدني كه هست منتها هر فايل رو نهايت يك بار ميتونه داونلود كنه و دفعات بعديش حساب نميشه پس زياد ارزش نداره

احتياجي نداريد از وي پي اس استفاده كنيد منتها بهتر هست كه بگيريد سرعت وي پي اس قابل مقايسه با سرعت شما نيست

R3B

Registered User
لایک‌ها
161
خب در اين قسمت مقداري در رابطه با نحوه اتصال و برنامه هايي كه مورد نياز داريم رو شرح ميدم

براي ابتدا نياز به برنامه اي براي اتصال به وي پي اس ويندوز داريم

برنامه يموت دسكتاپ رو از لينك زير داونلود كنيد با حجم 600 كيلو بايت

http://www.mediafire.com/?u5vaw69sm8c9auu

براي وي پي اس معمولا مدير سرور يك آي پي و يوزر و پسورد بهتون ميدند

پس از داونلود برنامه رو اجرا كنيد
از منوي فايل گزينه add compute رو انتخاب و كادرها رو با مشخصات داده شده پر كنيد

host همون آي پي رو وارد كنيد
يوزر معمولا administrator هست
و پسورد هم همون پسوردي كه بهتون داده شده رو وارد كنيد و بر روي لاگين كليك كنيد

اگر همه چيز درست باشه شما در پنجره اصلي با ويندوزي همانند ويندوز خودتون مواجه ميشيد

ديگه مورد خاصي نداره و هموني هست كه خودتون روي سيستم خودتون انجام ميديد

برنامه هاي مورد نياز روي VPS جهت آپلودرها

از اين به بعد عبارت سرور به همون VPS شما اشاره ميكنه
شما به تعدادي برنامه روي سرورتون نياز داريد كه پيشنهاد من اين برنامه ها هست ميتونيد برنامه هاي ديگه اي رو انتخاب كنيد تمام اين موارد سليقه هست

در اولين قدم برنامه اي جهت داونلود از تورنت
من برنامه utorrent رو پيشنهاد ميكنم

از اين برنامه براي دريافت فايل از تورنت استفاده ميكنيد (تورنتها يكي از منابع مهم آپلودرها محسوب ميشند)

برنامه بعدي يك داونلود منيجر هست براي اين كه بتونيد فايلها رو دريافت كنيد
برنامه DAP و Jdownloader من پيشنهاد ميكنم

يك برنامه ftp كلاينت جهت آپلود فايلهاتون بر روي سرورهاي مورد نظرتون نياز داريد
من برنامه cute ftp pro و يا smart ftp رو پيشنهاد ميكنم

به برنامه اي جهت فشرده سازي و اكستركت كردن نياز داريد
پيشنهاد من winrar و 7zip بطور مشترك هست

برنامه اي هم براي كار با فايلهاي ايميج نياز داريد كه توصيه من poweriso هست

يك برنامه هم نيازداريد جهت تهيه اسكرين شات از فيلمها و سريالها و مستندها (اگر فايلتون از تورنت بگيريد معمولا اسكرين شات نداره و خودتون بايد اسكرين شات تهيه كنيد تا بتونيد پستتون رو تو سايتها قرار بديد)

من برنامه BS Player pro رو پيشنهاد ميدم البته از مديالير كلاسيك هم ميتونيد استفاده كنيد

برنامه اي هم براي مرور تصوير احتياج هست كه من با توجه به حجم و كارايي برنامه XnView رو پيشنهاد ميكنم

اين برنامه ها اصليترين برنامه ها هستند در كنار اينها يك تعداد برنامه ديگه هم براي موارد ديگه هست كه بنا به نيازتون ميتونيد استفاده كنيد همچنين از برنامه هاي آپلود هر فايل شيرينگي هم بنا به فراخور كارتون ميتونيد بهره بگيريد

فقط چند نكته

سرعت شما در سرور بستگي به سرعت ارتباط شما با اينرنت داره ضمن اين كه هميشه با كندي سرعت محسوسي در سرور به نسبت سيستم خودتون مواجه هستيد پس از برنامه هاي حجيم كه نياز به رم بالا دارند استفاده نكنيد

سعي كنيد جهت صرفه جويي در فضاي رمتون برنامه ها رو در استارت آپ اجرا نكنيد و هر زمان نياز بود از اونها استفاده بشه

براي داونلود با داونلود منيجر سعي كنيد از يك كانكشن و تعداد فايلهاي همزمان متناسب استفاده كنيد

شما روي ويندوز هم ميتونيد راپيد ليچ نصب كنيد نصب سرورهايي همچون زمپ هم نياز هست (در تعدادي از سرورها استفاده از راپيد ليچ بهتر هست)

Last edited:

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
ممنون از وقت و انرژی که میذارید و اطلاعاتی که میدید

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
عاليه..خيلی ممنون..خيلی خوبه که بعضی ها همچيه واسه خودشون نمیخوان و علمشون فقط مختص خودشون نيست.

armin321

Registered User
لایک‌ها
41
واقعا سپاسگزارم از اینهمه زحمت که میکشید وعلم خودتون رو در اختیار همه قرار میدید

R3B

Registered User
لایک‌ها
161
خب مبحث بعدي اين هست كه منابع رو از كجا تهيه كنيم (در اين زمينه دوستان ميتونند مطالب رو تكميل كنند)

مهمترين منبع تركرهاي خصوصي تورنت هستند اين منابع اولا لحظه اي بروز ميشند (منظور اين هست كه مثلا يه سريال به محض اتمام يك قسمت سريعا از طريق تورنت به اشتراك گذاشته ميشند اما تا كساني بخواند اونها رو بگيرند و بفرستند رو سرورهاي اشتراك گذاري و تو سايتها پخش بشه طول ميكشه)
مهمترين مزيت تورنت هم عدم حذف منابع هست غالب تركرهاي خصوصي بخشي بعنوان درخواست دارند كه اگر احتياج به تورنتي داشتيد ميتونيد درخواست بديد دوباره سيد بدند

تركرهاي خصوصي قوانين سختي دارند و كار با اونها مستلزم رعايت بعضي قوانين هست كه مهمترينش هم برخورد شديد با ليچرها هست طوري كه اگر ratio شما پائين بياد امكان داونلود نداريد و در صورت باقي موندن يوزرتون حذف ميشه تركرهاي خصوصي غالبا با دعوتنامه عضو ميگيرند پس اگه ratio شما پائين بياد حتي كسي كه شما رو دعوت كرده ممكنه يوزرش حذف بشه يا با محدوديت مواجه بشه براي همين كساني كه دعوتنامه تركري رو دارند هم با دقت براي كسي دعوتنامه ارسال ميكنند.

بعضي تركرها بطور اختصاصي روي يك مقوله تمركز دارند تعدادي از اونها روي مطالب عديده اي متمركز هستند و البته بعضي ها قسمتهاي مختلف دارند اما فعاليت كاربرانش به سمتي سوق داده اونها رو كه در تعدادي از بخشها بيشتر شناخته شده هستند.

تعدادي از اين منابع به شرح زير هستند (اين منابعي هست كه من باهاشون آشنا هستم و با تعداديشون كار ميكنم چنانچه شما هم منابعي سراغ داريد ذكر كنيد تا من هم از تجربه و دانش شما بهره مند بشم)

demonoid
iptorrents
Bit-Hdtv
bitme
torrentleech
RevTT
sceneaccess
bithq
bitspyder
learnbits
elbitz
GFT

راه يافتن به جمع اين سايتها ممكنه سخت باشه
بعضي هاشون در بازه زماني مشخص ثبت نام رو آزاد ميكنند و دوباره ميبندند كه ميتونيد عضو بشيد
بعضي ها با دعوتنامه عضو ميگيرند و كاربران فعالشون امكان ارسال دعوتنامه رو دارند معمولا ماهانه يا چند تا ساليانه
اما بعضي هاشون خيلي سخت هست بايد كاربران دونيت كنند تا تعداد محدودي دعوتنامه داشته باشند و بنابر اين دعوتنامه اين سايتها رايگان هم نيست.

اين سايت و مخصوصا لينك وبلاگهاش رو مرور كنيد و هر چند روز يك بار به لينكهاش سر بزنيد

http://opentracker.us

ليستي از تركرهاي خصوصي و اخبار ثبت نام و دعوتنامه هاش رو تو وبلاگهاش برسي ميشه
با دنبال كردن اين سايت و مخصوصا لينك وبلاگهاش ميتونيد عضويت سايتها رو كسب كنيد

منبع دوم هم سايتها و فرومهاي مطرح هستند كه معمولا جديدترين ريليزها رو كاربران اونجا قرار ميدند

warez-bb
ForumW
needz.org
2baksa.net
katzforums
appzpla.net
hd-bb.org
SoftArchive
avaxhome
gfxtra
certcollection

خب حالا كافيه منابع مورد نظرتون رو انتخاب و اونها رو ابتدا به سرورتون انتقال بديد.
يه تعداد كار روشون انجام بديد و آپلود كنيد و لينكهاتون رو پخش كنيد

Last edited:

R3B

Registered User
لایک‌ها
161
اگر سر فصل ديگه اي مد نظر داريد بيان كنيد تا در رابطه با اون توضيح بدم
در اين مبحث ما تعدادي از سرورهاي خوب رو برسي ميكنيم

اغلب سرورها امتيازات تشويقي خوبي رو براي آپلودرها فراهم كردند تعدادي از اين سرورها رو اينجا ليست ميكنم و توضيحات مختصري رو هم بيان ميكنم

براي اين مطلب ميتونيد به اين تاپيك هم مراجعه كنيد با همت دوست عزيزمون sinasantana مطالب خوبي گردآوري شده كه مطالعه اون خالي از لطف نيست

سرور hotfile

در اين سرور شما بيش از يك اكانت مجاز نيستيد داشته باشيد و در صورت كشف تمام اكانتها با تمام فايلهاش پاك ميشه پس دقت كنيد
فضاي آپلودتون نامحدود هست
داونلود پرميوم نامحدود هست
نگهداري فايل در اكانتهاي پرميوم دائمي هست
بسته به رنكتون پول بيشتري ميگيريد
ميتونيد پولتون رو هفته به هفته دريافت كنيد يا هر زمان كه احتياج داشتيد
ريموت آپلود داره ولي روزانه تنها 5 گيگ مجاز به ريموت آپلود هستيد
هر اكانت 200 گيگ هات لينك (لينك مستقيم) داره
آپلود با برنامه هاي ftp امكان پذيره
با پولهاتون ميتونيد فقط اكانتتون رو شارژ كنيد
هر فايلتون ميتونه تا 2 گيگ باشه

سرور fileserve

اين سرور هم دقيقا همانند هات فايل هست با اين تفاوت كه ريموت آپلود محدوديت ندارد و پرداختها هم هر زمان كه درخواست كنيد انجام ميشود.

ميزان پرداخت بالاتر از هات فايل هست منتها با پولهاتون نميتونيد اكانتتون رو شارژ كنيد

سرور sharingmatrix
اين سرور تغيير نام داده و با نام filesonic هم اكنون فعاليت ميكند

از سرورهاي خوب است كه پول خوبي هم ميده و با 1000 پوينت ميتونيد اكانتتون رو آپگريد كنيد
آپلود با اف تي پي انجام ميشه منتها مشخصات اتصال به اف تي پي رو هر 24 ساعت تغيير ميكنه و بايد از سايت بگيريد
حجم اكانتتون نامحدوده
فايلها دائمي هستند
مزيت اين سرور اين هست كه در حالت پرميوم ميتونيد فايلهاي چند سرور ديگه رو وارد كنيد و با ريموت آپلود اونو تو اكانت خودتون وارد كنيد البته كمي طول ميكشه تا داونلود انجام بشه

سرور filefactory.com

اين سرور هم از سرعت بسيار بالايي برخورداره پول خوبي ميده و پرداختها ماهانه هست
لينكها رو ديرتر حذف ميكنه
ابزار داونلودر و آپلودر مخصوص خودش رو داره
آپلود با اف تي پي هم امكان پذيره
هر فايل تا 1 گيگ ميتونه باشه
حجم اكانت 1 ترابايت هست
داونلود 24 گيگ در هر 24 ساعت كه قابل انتقال به روز بعد نيست
مزيت اين سرور هم اينه كه شما ميتونيد لينك تورنت خودتون رو تو حالت پرميوم وارد كنيد و سرور بعد از داونلود اونو تو پارتهايي با حجم دلخواهتون به اكانتتون وارد ميكنه

سرور depositfiles

اين سرور هم از سرورهاي خوب و با داونلود بالا هست
حجم اكانت نا محدود
ميزان داونلود 15 گيگ در روز
آپلود هر فايل تا 2 گيگ حجم
داراي برنامه مخصوص داونلود و آپلود است
سرعت آپلود خوبي دارد
فايلها با 3 ماه داونلود نشدن پاك ميشوند
تنها عيب آن اين است كه بعد از آپلود مدتي طول ميكشد تا لينك فايل در دسترس باشد

سرور uploading

اين سرور از جمله سرورهايي است كه قيمت اكانت ارزاني دارد
حجم اكانت و ميزان داونلود نامحدود است
داونلود از آن با كمي مشكل روبروست
با داونلود منيجر امكان داونلود نداريم
آپلود با اف تي پي امكان پذير است
فايلها دائمي هستند

سرور megaupload

از قديمي هاي اين مقوله هست
فايلها دائمي و حجم اكانت نامحدود
پول چنداني نميده مخصوصا به فايلهاي حجيم
سرعت آپلود محدود هست به 250 كيلو بايت
برنامه مخصوصي براي داونلود و آپلود دارد
اين سرور تنها جهت داشتن پشتيبان از فايلها خوب است و نه استفاده حرفه اي براي كسب در آمد

سرورهاي uploaded و netload

اين سرورها هم از سرورهاي خوب هستند منتها اكانتشون در آلمان بيش از ساير كشورهاست و بيشترين پول رو هم به داونلود از همين كشور ميدهند
براي شير لينك در سايتها و فرومهاي آلماني بهترين گزينه هستند

البته تعداد سرورها خيلي بيشتر هست و مخصوصا سرور راپيد شير هم در اين ميان ذكر نشد چون با سياست جديد راپيد آپلود در آن كار بيهوده اي بيش نيست و جز اين كه ميزان داونلود از بقيه ميرورهاتون رو كم كنه كاري براتون نميكنه

ما هميشه چند ميروره كار ميكنيم و به هيچ وجه تك ميرور لينك نميديم من خودم اين سرورها رو توصيه ميكنم
هاتفايل - فايل سرو - دپوزيت - شيرينگ ماتريكس و فايل فكتوري

بقيه سرورها رو به فراخور ميتونيد استفاده كنيد

Last edited:

armin321

Registered User
لایک‌ها
41
R3B عزیز ممنونم از زحمات بی دریغ شما

چون شما اشاره کردید که اگر مطلب دیگه به ذهنتون میرسه ، به همین خاطر راجع به این مطلب میپرسم

اگر میشه راجع به رپید لیچ و هزینه های حدودی آن هم مطلب بزارید
که مثلا آیا با رپیدلیچ هم میشه فرضا یک فایل پسورد دار rar رو از مثلا نتلود گرفت بعد در خود رپید لیچ اونو با پسورد باز کرد و دوباره با حجم دلخوام خودم و پسورد دلخواه خودم خرد کنم و دوباره آپلود ، مثلا در هاتفایل کنم؟. یا میشه بویسله رپیدلیچ فایل از تورنت گرفت و در مثلا هاتفایل آپلود کرد؟

عذر میخوام اگر نظم تاپیک رو بهم ریختم

بالا