برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

ehsanadonis2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مثل اينكه كسي دوست نداره به اين سربازه آينده كمك كنه.

filit

Registered User
لایک‌ها
7
همه چیو گفتید مهمترین چیز رو نگفتین:D

سیگار رو چکار کنیم؟:)

avan

Registered User
لایک‌ها
207
يكي جوابه منو بده؟
من 1/6 اعزامم
كد آموزشيمم خورده 123 كه ميشه پادگان هاشمي نژاد نيشابور نيرو زميني ****.
اونجا چه جوريه؟
كسي اونجا بوده؟
چقدر سرويس ميشم؟

نگران نباش اگر لیسانسی که عالیه.
بعدش **** هم هستی دیگه برو کیف کن..... **** دیپلم و لیسانس , فوق دیپلمش عالیه....

Last edited:

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
يكي جوابه منو بده؟
من 1/6 اعزامم
كد آموزشيمم خورده 123 كه ميشه پادگان هاشمي نژاد نيشابور نيرو زميني ****.
اونجا چه جوريه؟
كسي اونجا بوده؟
چقدر سرويس ميشم؟

سلام آقا روزبه جون من سئوالاي منم جواب بده.
تـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــركديم انقدر پرسيدم

هرچی باشه از اون اردکان تخمی بهتره نگران نباش. هوا هم که خوبه. رمضون هم می خوره به پستت زیاد کاریتون ندارن

در کل زیاد سخت بهت نمیگذره نگران نباش.

MD66

Registered User
لایک‌ها
208
سلام
1-دوست من 45 روز رفته آموزشی بعدش دانشگاه قبول شده و به دلایلی نیمه کاره سربازیشو رها کرده حالا که درسش تموم شده چی میشه؟
باید دوباره تقسیم بشه یا همونجا می افته ..... جای خوبی قبلا بوده حاا میتونه بازم بره همونجا ؟ کلا راهنمایی کنین ممنون میشم

mohammad7953

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
آقا محمد توی صفحه 302 همسن تاپیک پاسختون رو داره بودم.
آره من اونجا بودم.تقریبا 1 ماه هست که از آموزشی اومدم و الان تو یگان هستم.
مدرک لیسانست خیلی کمکت میکنه.
باز چون توی شهریور میری هوا بهتر شده و قطعا شب ها خیلی خنک تر میشه.
فرمانده فارغ التحصیل ها اگر محمد قانعی بودکه برید حال کنید.اما از شانستون قرار بود بعد از چندین سال فرمانده عوض بشه.چون خیلی به فارغ اتحصیل ها حاد میداد.اگر کسی دیگه بیاد که اوضاع عوض میشه.
ما دوره 182 در اون پادگان بودیم.اگر چند روز صبر کنید دوره 184 به پادگان ما میاد و آمارشو برات میگیرم که فرمانده کی هست.
در ضمن شما میشد دوره 186
توی صفحات قبل نوشته بودم که چه چیز هایی ببری
خود اردکان که خیلی بیخود هست.پادگان هم که اوایل کمی دلگیر و غریب هست.سعی کن به شوخی و خنده سپریش کنی.
فایل زیر رو هم ببین محل قرار گیری پادگان هست.(با گوگل ارث بازش کن)
http://rapidshare.com/files/41102818...sr_ardakan.kmz

باسلام
ممنون از لطفي كه كردي و وقت گذاشتي جواب دادي
اگه امار فرمانده بدستت رسيد زحمتشوبكش ممنون ميشم
اما2تا سوال داشتم
1- الان كه اومدي يگان درجه ات چيه ؟ يابهتر بگم درجه ليسانسا چي ميشه وبه چه فاكتورهايي بستگي داره؟
2- توي اردكان زياد بايد بشين وپاشو و دو وجست و خيز داشته باشيم ؟
چون من يه مقداري بدنم ضعيفه ولاغر مردني هستم ميترسم كم بيارم
اگه از اين لحاظ سخت نباشه بقيش ميگذره
ممنون

afsaramuzeshi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فوق دیپلمم به نظرت سخت میگیرن بهمون؟ چطوریاست؟
ضمنا دوستانی که کد 37 خوردن و یا با همین کد از اهواز اعزام میشن آشنایی بدن بشناسیم همدیگرو...
:cool:

اینکه سخت می گیرن یا نه اگه بخوام به حساب سه سال پیش که اونجا بودم بگم اون موقع یکم سخت بود ولی الان شنیدم خیلی بهتر شده

گروهان خود من فوق دیپلم ها بودند
من خودم الان دوباره اعزام مجددم چیز خاصی نیست که دونستن یا ندونستنش برات فرقی بکنه غیر اینکه یکی همون بحث سلسله مراتب
دیگه اینکه اگه رفتار بدی دیدی به بازرسی مراجعه کنی حتی الامکان به دور از چشم مافوقات
آمادگی جسمانی برای پیاده روی های بعضا طولانی داشته باشی
نترسیدن از هرچیزی و هر تهدیدی ولی نشون دادن گوش به فرمانی و تحت امر بودن (کلا نترسی ولی اصلا شاخ نشی و نترسیدنتو نشون ندی)
تند و تیز بودن
یاد گرفتن راههای صرفه جویی در وقت مثل کشیدن کیسه فریزر روی یلقبی یا انداختن پارچه کمی کلفت روی ملحفه سفید ارتشی (که روی بالش می کشند) موقع خواب که مجبور به شستنش نشی و استفاده از ساق بندهای سیاه که کار جوراب رو بکنه
کلا سریع به خط شدن و منظم شدن رو به بقیه هم توصیه کنید تا مجبور نشید تنبیه بیخود بکشید
وقتی مافوق حس کنه که شما رو کاملا در اختیار داره و منظم هستید و روتون زیاد نمی شه رفتارش خیلی باهاتون بهتر می شه

نمره پایان دوره شما برای وظیفه ها و کادری های گروهانتون تشویقی داره پس اگه بتونن پایان دوره بهتون تقلب می رسونند ولی چون امتحانو اونا برگذار نمی کنند و بقیه گروهانها هم قاق نیستند خودتون باید خوب بخونید و به امید تقلب نمونید
توی 01 امتحان پایان دوره تو کلاس برگذار می شد و امکان تقلب رسوندن بود ولی تو عجب شیر کف میدون صبحگاه برگذار می کنند و خودشون هم می رن تو جایگاه وایمیستند و امکان تقلب خیلی سخت می شه
تو بعضی گروهانها هم هر هفته امتحان داخلی می گرفتند و اونهایی که نمرشون بالاتر بود رو آخر هفته مرخصی می فرستادند
کلا تو عجب شیر تاکید خیلی زیادی روی آموزشهای تئوریتون و نمراتتون هست پس سعی کنید از قافله عقب نمونید

عجب شیر غذاش خوب بود حمومش گرم بود ولی مثل 01 هر گروهان یک حموم نداشت بلکه مشترک بود
الان هم حتما بهتر شده مخصوصا که ماه رمضون هم در پیشه و کارهای بدنی هم تا حدی پیچونده می شند

نزدیک ستاد هر گردان یکی دوتا تلفن کارتی هست تو مخابراتش هم چندتا کیوسک بعلاوه چندتا تلفن کارتی بیرونش هست ولی روزهای اول صفشون درازه پس موقع اعزام به خانواده بگید تا یک هفته اگه تماس نگرفتید نگران نشند
البته زودتر از اینها یعنی همون یکی دو روز اول تماس می گیرید ولی اگه نشد حداقل اونها نگران نمی شند
داخلی گروهانتون یا شماره گردان و گروهانتون رو هم قبل از اولین تماس بپرسید تا در اولین تماس بهشون بدید تا خودشون هر وقت خواستند تماس بگیرند و شما رو از صف تلفن وایسادن راحت کنند

شایعه هم تا بخواید تو آموزشی هست پس جدی نگیرید و تا می تونید خوش باشید و موج مثبت بدید

Last edited:

navid8776

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همگی
منم اول شهریور اعزامم... دیروز برگ سفیدم اومد
آقا این کد 35 کجاست؟ نیروی زمینی ارتش 01 تهرانه؟
چجور جاییه؟ خیلی سخت میگیرن؟ مرخصی میدن؟

karoon1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از دوستمون که راهنمایی کاملی در مورد عجب شیر داد.

شنیدم میشه واسه آموزشی میشه موبایل برد و زمان های استراحت ازش استفاده کرد و بدشم تحویل داد.
حالا من موندم این ریسکو بکنم یا نه.
بعدشم اینکه واسه من که عجب شیر افتادم لازمه لباس گرم ببرم یا اینکه خودشون میدن؟
اگه فکر میکنید چیزی لازم هست که باید ببرم باخودم لطف کنید و بگید تا 2 ماهی که اونجام دعاتون کنم.

ضمنا دوستانی 1/6 اعزام هستند و کد 37 خوردن و یا با همین کد از اهواز اعزام میشن آشنایی بدن بشناسیم همدیگرو...

inspire

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
120
Last edited:

mohammad1983

Registered User
لایک‌ها
3
باسلام
ممنون از لطفي كه كردي و وقت گذاشتي جواب دادي
اگه امار فرمانده بدستت رسيد زحمتشوبكش ممنون ميشم
اما2تا سوال داشتم
1- الان كه اومدي يگان درجه ات چيه ؟ يابهتر بگم درجه ليسانسا چي ميشه وبه چه فاكتورهايي بستگي داره؟
2- توي اردكان زياد بايد بشين وپاشو و دو وجست و خيز داشته باشيم ؟
چون من يه مقداري بدنم ضعيفه ولاغر مردني هستم ميترسم كم بيارم
اگه از اين لحاظ سخت نباشه بقيش ميگذره
ممنون
خواهش میکنم
درجه ها کم شده.من با لیسانس شدم استوار دوم(3 حلال 1 خط) یعنی از دیپلمه های قدیم هم کمتر.یکی از بچه ها توی اردکان بود با فوق لیسانس و بسیج ستوان دوم گرفت!!
البته انگار حقوق ها تا 70 تومان قرار هست بالا بره.
کلا توی اردکان برنامه به قرار زیر هست که میگم :
1-کلاس های آموزشی هر روز از 7 و خورده ای تا 12 و بعدش ناهار و استراحت تا عصری که 3:15 تا 5 کلاس هست و بعدش شامگاه.ساعت خاموشی معمولا 10 هست.
2 - پیاده روی برد بلند و کوتاه دارید که به ترتیب 15 و 9 کیلومتر هست.در زمین های اطراف پادگان و مسیر مستقیم هست.
3- کلا 4 مرحله میدان تیر دارید که اول سیمولاتور و بعدش 3 تا میدان تیر واقعی.
4 - تمرین رژه هم دارید و شنبه ها در صبح گاه رژه میرید.
5- خشم شب ساعت 11 زدند ولی به دلیل شلوغ کردن بچه ها و مسخره بازی درآوردن فرمانده نیم ساعت سینه خیز و بشین پاشو و پا مرغی و ... داد که فردا پاها درد میکرد.البته همه اینها فرداش فراموشت میشه.:D
6-سخت ترین قسمت ما اردو بود که دهنمون رو سرویس کردند و یک جورایی تلافی شلوغی ها توی پادگان رو به جا آوردند .در شمال پادگان کوه هایی هست که اردو اونجا برگزار میشه و در 3 روز اردو حدود 30 کیلومتر در کو هها و تبه ها راه میرفتیم و انفجار و آرپیچی و .. بود.پاهامون داغون شد.

wikizz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حذف شد

Last edited:

Bahman.m64s

Registered User
لایک‌ها
0
خواهش میکنم
درجه ها کم شده.من با لیسانس شدم استوار دوم(3 حلال 1 خط) یعنی از دیپلمه های قدیم هم کمتر.یکی از بچه ها توی اردکان بود با فوق لیسانس و بسیج ستوان دوم گرفت!!
البته انگار حقوق ها تا 70 تومان قرار هست بالا بره.
کلا توی اردکان برنامه به قرار زیر هست که میگم :
1-کلاس های آموزشی هر روز از 7 و خورده ای تا 12 و بعدش ناهار و استراحت تا عصری که 3:15 تا 5 کلاس هست و بعدش شامگاه.ساعت خاموشی معمولا 10 هست.
2 - پیاده روی برد بلند و کوتاه دارید که به ترتیب 15 و 9 کیلومتر هست.در زمین های اطراف پادگان و مسیر مستقیم هست.
3- کلا 4 مرحله میدان تیر دارید که اول سیمولاتور و بعدش 3 تا میدان تیر واقعی.
4 - تمرین رژه هم دارید و شنبه ها در صبح گاه رژه میرید.
5- خشم شب ساعت 11 زدند ولی به دلیل شلوغ کردن بچه ها و مسخره بازی درآوردن فرمانده نیم ساعت سینه خیز و بشین پاشو و پا مرغی و ... داد که فردا پاها درد میکرد.البته همه اینها فرداش فراموشت میشه.:D
6-سخت ترین قسمت ما اردو بود که دهنمون رو سرویس کردند و یک جورایی تلافی شلوغی ها توی پادگان رو به جا آوردند .در شمال پادگان کوه هایی هست که اردو اونجا برگزار میشه و در 3 روز اردو حدود 30 کیلومتر در کو هها و تبه ها راه میرفتیم و انفجار و آرپیچی و .. بود.پاهامون داغون شد.

سلام،آقای محمد1983ضمن عرض دمت گرم و تشکر بابت توضیحات مفیدی که دادی یه سوال فنی داشتم:
من مدرکم لیسانس کامپیوتره و می دونم که درجه ها تا استواری پایین اومده،اما ابهامی که برام پیش اومده اینه که آیا با کم شدن درجه ی لیسانسه ها،آیا مزایا و امکاناتشون(توی آموزشی و به خصوص توی یگان) هم کم میشه،با یه مثال واضح تر بگم:اگه مثلا پارسال به لیسانسه ها(که درجه شون ستوان 2بود)50تومن می دادند،به لیسانسه ها ی امسال (که درجه شون استوار شده) کمتر میدند؟مثلا 40تومن؟ .... یا اینکه لیسانسه های پارسال (که درجه شون ستوان 2بود) ماهی 2 بار پست(یا افسر نگهبان)میدادند،لیسانسه ها ی امسال (که درجه شون استوار شده) مثلا ماهی 4 بار پست میدند؟
یادآور میشم که میدونم 10 تومن پول زیادی نیست که درموردش حرف زده بشه اما می خواستم یه مثالی زده باشم که منظورمو در مورد ارتباط کاهش درجه ها با کاهش مزایا برسونم
ممنون میشم اگه جواب بدی
من اول شهریور اعزامم و هنوز برگه ی سفیدم نیومده و کد آموزشی مو نمی دونم

Last edited:

wikizz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان ؛
امروز رفتم برگه سفید گرفتم !

آیا امکانش هست کسی بخواد جای منو بگیره ،بفرستنم ناکجا آباد؟؟؟

میتونم خیالمو راحت کنم دیگه همین جا محل آموزشمه؟؟

سوال دیگه ، در روز مراجعه به سازمان وظیفه عمومی باید وسایل هم همراهم باشه و باید موهامو 4 بزنم؟

رنگ لباس ها نیروی هوایی چه شکلی وچه رنگی هست؟

Last edited:

italia1o

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از دوستمون که راهنمایی کاملی در مورد عجب شیر داد.

شنیدم میشه واسه آموزشی میشه موبایل برد و زمان های استراحت ازش استفاده کرد و بدشم تحویل داد.
حالا من موندم این ریسکو بکنم یا نه.
بعدشم اینکه واسه من که عجب شیر افتادم لازمه لباس گرم ببرم یا اینکه خودشون میدن؟
اگه فکر میکنید چیزی لازم هست که باید ببرم باخودم لطف کنید و بگید تا 2 ماهی که اونجام دعاتون کنم.

ضمنا دوستانی 1/6 اعزام هستند و کد 37 خوردن و یا با همین کد از اهواز اعزام میشن آشنایی بدن بشناسیم همدیگرو...

اگه میتونی موبایل ببری با خودت ببر چون واقعا از تنهایی درت میاره ولی باید هواست باشه دژبانی و آدم روشا نبینن دستت .

italia1o

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
45 روز از اموزشی مثل باد گذشت واقعا حال داد خدا کنه همه تو شهر خودشون بیافتن منم بیوفتم .

به شایعات هم اصلا گوش نکنید مثل برگشتن درجه ها و... تازه هر چی درجت پایین تر مسولیت کمتر . کلا جیمی باشید تو اموزشی من شخصا تو این 45 روز دوبار رژه رفتم
پخخخخخخخخخخ:lol::lol:

Last edited:

wikizz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حذف شد

Last edited:

mohammad1983

Registered User
لایک‌ها
3
سلام،آقای محمد1983ضمن عرض دمت گرم و تشکر بابت توضیحات مفیدی که دادی یه سوال فنی داشتم:
من مدرکم لیسانس کامپیوتره و می دونم که درجه ها تا استواری پایین اومده،اما ابهامی که برام پیش اومده اینه که آیا با کم شدن درجه ی لیسانسه ها،آیا مزایا و امکاناتشون(توی آموزشی و به خصوص توی یگان) هم کم میشه،با یه مثال واضح تر بگم:اگه مثلا پارسال به لیسانسه ها(که درجه شون ستوان 2بود)50تومن می دادند،به لیسانسه ها ی امسال (که درجه شون استوار شده) کمتر میدند؟مثلا 40تومن؟ .... یا اینکه لیسانسه های پارسال (که درجه شون ستوان 2بود) ماهی 2 بار پست(یا افسر نگهبان)میدادند،لیسانسه ها ی امسال (که درجه شون استوار شده) مثلا ماهی 4 بار پست میدند؟
یادآور میشم که میدونم 10 تومن پول زیادی نیست که درموردش حرف زده بشه اما می خواستم یه مثالی زده باشم که منظورمو در مورد ارتباط کاهش درجه ها با کاهش مزایا برسونم
ممنون میشم اگه جواب بدی
من اول شهریور اعزامم و هنوز برگه ی سفیدم نیومده و کد آموزشی مو نمی دونم
سلام خدمت شما
در آموزشی که اصلا درجه معنا نداره و برگه ابلاغ درجه در پایان دوره آموزشی زده میشه.
اما در یگان کمی فرق داره.کسی که ستوان 2 بود در رده افسر قرار داشت اما با درجه استواری ما در رده درجه داری قرار میگیریم.با این حال چون تحصیل کردیم همون افسر بهمون گفته میشه.
قرار بود حقوق سرباز 60 % رسمی ها بشه که مثلا با درجه ستوان دومی چیزی حدود 250 تومان باید دست سرباز میومد.اما با این ترفند کاهش درجه ها که 3 تا کم کردند عملا اون 200 و خورده ای رو نمیدهند و 10 الی 20 تومان اضافه میکنند و به مرز 70 میرسه.ولی چیزی که هست احتمال زیاد از لیسانسه های قدیم بیشتر میگیریم.
افسر نگهبان هم اصلا به درجه نیست.الان در پایگاهی که هستم چون ما نیروی جدید هستیم در لوحه ای که نوشته شده برای ما 3 روز در ماه در نظر گرفته شده.ولی از ماه بعد 2 روز میشه.این لوحه راندوم هست و افسری که 14 ماه هم خدمت کرده ممکنه 3 روز در ماه بمونه.(البته ناگفته نماند ما که میپیچونیم و نمیریم چون اصلا کسی اونجا آمار افسر ها رو نمیگیره)!!

بالا