برگزیده های پرشین تولز

آموزش ایجاد صندوق بازنشتگی (تضمین آینده)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Hosseinpro

کاربر قدیمی پرشین تولز*همکار باز نشسته
فروشنده معتبر
لایک‌ها
998
چند صفحه رو خوندم چیزی متوجه نشدم...

مبلغ کمتر و مدت کمتر چقدر میشه. مثلاً هر ماه 50000 تومن . واسه 5 سال

من که ملت رفتم پرسیدم و خیلی پرت بودن گفتن کمترینش 200 هزار تومنه!
شاید بانکهای دیگه اینطوری نباشن
فردا قراره به چند بانک سر بزنم و بپرسم،امیدوارم بتونم جواب درستی واسه سئوالاتم پیدا کنم(ولی زیاد چشمم به اینا آب نمیخوره)

Last edited:

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720

پولی که 10 سال پیش باهاش می شد 1 کیلو ماست خرید(فکر کنم حوالی کیلویی 100 تومن بود !)، بعد از ده سال، نصف اون قدر هم نمی شه باهاش ماست! خرید!(الان سون 2000 تومنه دیگه !)

دقیقا جمله شمارو کپی کردم به جای طلا از ماست استفاده کردم ! حالا در دنیای واقعی
این جمله درسته یا نه ؟! هست دیگه ! شما الان نمیتونین با 100 تا تک تومنی نیم کیلو ماست بخرین که !!

(چه علاقه ای به ماست پیدا کردم !!:D)

بزرگوار شما یه نکترو هم فراموش کردین اونم اعتبار سپردتون هست ! گیریم تمام فرمایشات شما درست! اما وقتی حتی به اندازه 1 میلیون پول لازم بشین طلاهاتون بهتون این پولو قرض نمیدن ! میگن! پول لازمی؟ حرفی نیست ! ولی باید قید مقداری از مارو بزنی و رد کنی بره تا پول نقد بیاد دستت مشکلاتت که برطرف شد و خواستی جایگزین کنی احتمالا چند ماهی گذشته و باید پول بیشتری از اونکه آب کردی بدی تا همون مقدارو برگردونی !

توی این حرف من نوعی اعتراف به گرون شدن طلا با گذشت زمان هست! قبولشم دارم (داریم !) اما در حالت سپرده شما 1 تومن برمیداری بعد از یه مدتم همون 1 تومنو میذاری سرجاش هرچند اونجا هم زمان گذشته !پس به نظر میرسه که دارم به یه چیز دیگه هم اعتراف میکنم ! اونم اینه که با گذشت زمان ارزش پول کم و ارزش طلا زیاد میشه !؟!!!؟!

بله این درسته ! ارزش طلا زیاد میشه اما ارزش پول وقتی که راکد بمونه کم میشه نه وقتی که توی سیستمی با سود 5 ساله 150% هست !

امروز دارین با ماهی 200 سپرده باز میکنین و به موازاتش میتونین با 200 تومن (گرد کنیم!) 3 گرم طلا بخرین این درسته یا نه ؟! تا اینجا درست ؟!؟ خُب آیا 10 سال آینده هم میتونین با 200 تومن 3 گرم طلا بخرین؟!؟ اگر جابتون "نه" هست پس باید واسه سپرده هم به جای ماهی 200 تومن ماهی (؟) تومن بذارین کنار که از طلا جا نمونه !

(؟) را پیدا کنین ؟! نه پرتقال فروش نیست همون (؟) هست :Dکه نیاز به پیدا کردنش نیست !! چرا ؟ چون تو جدول صفحه اول هستش ! بله ! اولین ماه از سال یازدهم با حساب همون 200 تومنی که احتمالا اون زمان ارزشی نداره! شما 1400000 سپرده میکنین !!:) بعیده با این مبلغ جا مونده باشه ! از طرفی پشتوانه اعتباریتونم تو این سال ها همیشه به راه بوده !
:)

شما چند صفحه قبل رو برید بخونید ببینید من چی نوشتم. گفتم که تنها در صورتی که باعث بشه شما اعتباری برای وام گرفتن به هم بزنید، کار خوبیه. چون همون طور که مبالغی که به قول شما باید توی این حساب گذاشت سال به سال باید بیشتر بشه تا کار ما معنی دار باشه، وقتی قسط های وام رو در نظر بگیریم، وام یه پول ارزون هست که با توجه به تورم قسط هاش وزنش سال به سال کمتر و کمتر می شه، (به شرط این که وام با مقدار قسط ماهانه ثابتی گرفته باشید)

این لاین اعتباری که صحبتش شد، با موقعیت وام فرق می کنه. من بعد دقت کردم دیدم دکتر موذنی می گه اینو باید سعی کنید همون ماه برگردونید. یعنی اگر بشه ماه دوم، کلی سود روش کشیده می شه. حرف احتمالا درصدهای خیلی بالا مثل 30 درصد به بالاست احتمالا و فرقی با ورژن کردیت کارت درپیت آمریکاییش نمی کنه که خیلی ها در دامش افتادن و اعتبارشون رو به باد دادن. بدترین مسئله اش هم اینه که شما متوجه نیستید توی حساب پولی ندارید، اما هی باهاش خرج می کنید، چون واسه اون ماه اعتبار دارید و ماه های بعد باید دولا پهنا پس بدید.

در بانک های ایران موقعیت برای گرفتن وام ربطی به میزان سپرده هایی که روش سود می گیرید نداره و به میزان حساب در گردش حساب های پس انداز شما مربوط می شه. پس اینم یه تحقیق بکنید که الکی بابت گرفتن اعتبار به راهی نرید که اعتبار به درد بخوری براتون بهم نمی زنه.

در ضمن برای این که مطمئن بشید جا مونده، اون شکل مقایسه طلا و سپرده 20% رو نگاه کنید که مطمئن بشید جا مونده. اول صفحه قبل بود، یا دو صفحه قبل.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
بابا 25 سال دیگه 700 م دیگه خرج یه سفر خارج که میشه کوتاه بیا مهندس:D

حالا به خاطر شما کوتاه می آم. :lol: ولی شما می خواید 10 سال پس انداز کنید که برید سفر خارج؟ همین الان یه سال با ماهی 200 تومن پس انداز کنید و برید. چه کاریه این قدر صبر کنید کل دارائیتون رو بعد یه هفته ای به باد بدید!

mike

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
71
مزیت اصلی ( شاید تنها مزیت ) این طرح همین لاین اعتباری اون هست که باز هم به قول دکتر یه شمشیر دو لبه هست. برای هرکسی و برای هر کاری مناسب نیست. بدرد دکتر و کسایی که کلا رصد کردن بازار بخشی از کار هرروزه شون هست و نوسان گیری از بازار یکی از عمده ترین فعالیت هاشون رو تشکیل میده می خوره و برای مثلا من کارمند ، نه تنها ممکنه مفید نباشه بلکه خیلی هم خطر ناک بشه .

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
شما چند صفحه قبل رو برید بخونید ببینید من چی نوشتم. گفتم که تنها در صورتی که باعث بشه شما اعتباری برای وام گرفتن به هم بزنید، کار خوبیه. چون همون طور که مبالغی که به قول شما باید توی این حساب گذاشت سال به سال باید بیشتر بشه تا کار ما معنی دار باشه، وقتی قسط های وام رو در نظر بگیریم، وام یه پول ارزون هست که با توجه به تورم قسط هاش وزنش سال به سال کمتر و کمتر می شه، (به شرط این که وام با مقدار قسط ماهانه ثابتی گرفته باشید)

این لاین اعتباری که صحبتش شد، با موقعیت وام فرق می کنه. من بعد دقت کردم دیدم دکتر موذنی می گه اینو باید سعی کنید همون ماه برگردونید. یعنی اگر بشه ماه دوم، کلی سود روش کشیده می شه. حرف احتمالا درصدهای خیلی بالا مثل 30 درصد به بالاست احتمالا و فرقی با ورژن کردیت کارت درپیت آمریکاییش نمی کنه که خیلی ها در دامش افتادن و اعتبارشون رو به باد دادن. بدترین مسئله اش هم اینه که شما متوجه نیستید توی حساب پولی ندارید، اما هی باهاش خرج می کنید، چون واسه اون ماه اعتبار دارید و ماه های بعد باید دولا پهنا پس بدید.

در بانک های ایران موقعیت برای گرفتن وام ربطی به میزان سپرده هایی که روش سود می گیرید نداره و به میزان حساب در گردش حساب های پس انداز شما مربوط می شه. پس اینم یه تحقیق بکنید که الکی بابت گرفتن اعتبار به راهی نرید که اعتبار به درد بخوری براتون بهم نمی زنه.

در ضمن برای این که مطمئن بشید جا مونده، اون شکل مقایسه طلا و سپرده 20% رو نگاه کنید که مطمئن بشید جا مونده. اول صفحه قبل بود، یا دو صفحه قبل.

ایناهاش: با سود 20 درصد رو با طلا مقایسه کنید:

دوست عزیر تمام محسابات من رو تو پست قبلی به واقعی تبدیل کنین ببینین طلا حرفی برای گفتن داره ؟!؟

من تو پست قبلیم سود رو تو سررسید همون 100% ـِ دکتر حساب کردم که همه میدونیم بیشتر ازین حرفاس، الان 120%

کمترینش هست ! زنگ بزنین بانک ملی بپرسین !(در سررسید ها ،هدف بلد مدته ،26 ساله ،هدف ما هم سود درسررسیده !) حالا

همون محاسبات دکتر رو با 120% (که الان حداقلِ واقعیته نه رو کاغذ واسه رُند شدن !!) انجام بدین ببینین در انتها چقدر میشه !!!

اما بازم کم گذاشتیم که !!! بله 1 فاکتور دیگه مونده که به واقعیت تبدیل بشه ،اونم زیاد کردن 200 تومن در طول زمانه، طبیعی

هست که زیاد بشه چون 10 سال بعد 200 تومن ارزشی نداره و درآمد ها هم بیشتر شده و مسلما 10 سال دیگه 1 گرم طلا 71

تومن امروز نیست بلکه شما باید چند برابر الان پول بدین برای 1 گرم طلا قبوله؟؟! ،پس سپرده هم به همین میزان افزایش بدین !

خوبه حداقل 500 بگیریمش ؟!؟(که میدونین بیشتر ازین حرفاس!) حالا این دوتا یعنی:

{ (1) 120% حداقل در سر رسید و (2) 500 تومن سپرده ماهانه حداقل در 10 سال آینده} رو به اون جدول اضافه کنین ببینین در

انتها چی میبینین !!!!!!!!!!!!!!!!!!! تازه همه حداقل حساب شدن !
برد با کدومه ؟؟؟!؟

لاین اعتباریم بی خیال اصلا ! ;) نخواستیم ! پیشکش بانک ! خوبه ؟! (که بازم در واقعیت بی خیالی در کار نیست ،شما "پول لازم " که میشین میگیریم و حالشو میبرین ،اونقدری برمیداریم که بتونین سر 1 ماه نه ! 45 روز! پس بدین حتما که نباید سقف رو بردارین ،ماه بعدشم 2% میخوره نه 30% اون مال اول ماه سومه !! اونوقتم خرج کن 45 روز بعد بده ،باید بهش نگاه بشه نه بصورت وام !;))

خُب میرسیم به جدول!

با توجه به حرفایی که زدیم شما باید حداقل ستون دوم یعنی 25% رو در بازه های 5 ساله حساب کنین چون کار ما تو سررسیده نه سالانه ! اما دوست عزیز شما ظاهرا یه نکترو خیلی خیلی مهم رو فراموش کردین !؟!:) اون جدول مال یه سپرده ثابته !! نه سپرده ای که بعد از 5 سال بش یه مقداری دستی اضافه میشه و دوباره میوفته تو چرخه !!! این حالتو لحاظ کنین و نتیجرو ببینین !!

:)

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
خیلی جالبه. من هی می گم این لیوان آبی که در این دما می گذارید زیر این آب باریکه، خیلی زودتر از اینی که بشه با این آب میزانش بیاد بالا، تبخیر می شه، شما می گید من هی توش آب بیشتر اضافه می کنم. آقا جان، صلاح مملکت خویش خسروان دانند. دیگه اون چیزی بود که به نظر من اومد، محاسباتش هم واضحه. هر کاری دوست دارید بکنید. من این کار رو نمی کنم.

somebody314

Registered User
لایک‌ها
61
اگر فرض کنیم که شما هر ماه 200 تومن به حساب بریزید و هر 5 سال مبلغ رو دوبرابر کنید (بعد از 5 سال هرماه 400 تومن، بعد از 10 سال هر ماه 800 تومن و ...) و نرخ سود باشه 30 درصد در سال و هر سپرده 5 ساله که پنج سالش تموم شد پولش رو بریزید به سپرده 5 ساله بعدی، بعد از سال سی ام، هر سپرده، به مبلغ حدود 1100 میلیون میرسه. :blink::rolleyes: درست حساب کردم؟

newcalc_investment.jpg

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
somebody314 این 743 تومن تو سال اول تا پنجم رو رو چند درصد حساب کردی؟

محاسبه افزایش سپرده هم کار خوبی کردی

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
اگر فرض کنیم که شما هر ماه 200 تومن به حساب بریزید و هر 5 سال مبلغ رو دوبرابر کنید (بعد از 5 سال هرماه 400 تومن، بعد از 10 سال هر ماه 800 تومن و ...) و نرخ سود باشه 30 درصد در سال و هر سپرده 5 ساله که پنج سالش تموم شد پولش رو بریزید به سپرده 5 ساله بعدی، بعد از سال سی ام، هر سپرده، به مبلغ حدود 1100 میلیون میرسه. :blink::rolleyes: درست حساب کردم؟
سي سال پيش حقوق يه كارمند حدود 5 هزار تومن بود الان اگه بگيم 1 ميليون تومن ميشه حدود 200 برابر.
سكه 3500 بود الان شده 700 هزار كه ميشه 200 برابر.
حالا اگه همينطوري حساب كنيم 1 ميليارد تومن سي سال بعد احتمالا حدودا 5 ميليون تومن الان ارزش خواهد داشت.

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
خیلی جالبه. من هی می گم این لیوان آبی که در این دما می گذارید زیر این آب باریکه، خیلی زودتر از اینی که بشه با این آب میزانش بیاد بالا، تبخیر می شه، شما می گید من هی توش آب بیشتر اضافه می کنم. آقا جان، صلاح مملکت خویش خسروان دانند. دیگه اون چیزی بود که به نظر من اومد، محاسباتش هم واضحه. هر کاری دوست دارید بکنید. من این کار رو نمی کنم.

مشکل اینجاس که شما فقط همون آب باریکرو در نظر میگیرین !!:) حالا این کارو کنین ! بعد از گذشت 5 دقیقه 120% (سود در سر رسید!)+ 100%(مبلغی که دستی بعد از سررسید اضافه میکنیم!) که میشه 220% یهو آب بریزسن تو ظرفه ! دوباره 5 دقیقه بعد هم همین کارو کنین ! میبینین که سر ریز میشه !:)

گرچه مثالتون از ریشه برای موضوع بحثمون در اینجا غلطه ! کشش ندیم ،بحث چیز دیگه ای بود ! :)

کسی که میخواسته بگیره تا الان گرفته، کسی هم که تمایل به کاری نداره حتی اگر برای خودشم درست بودن مسئله ای روشن بشه ممکنه بازم قبول نکنه !!

به هرحال هرکسی یه راهی رو میره ،شما هم ظاهرا سیاست خرید طلا رو در پیش گرفتین ،و به قول خودتون صلاح مملکت خویش خسروان دانند

براتون آرزوی موفقیت دارم !:)

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
مشکل اینجاس که شما فقط همون آب باریکرو در نظر میگیرین !!:) حالا این کارو کنین ! بعد از گذشت 5 دقیقه 120% (سود در سر رسید!)+ 100%(مبلغی که دستی بعد از سررسید اضافه میکنیم!) که میشه 220% یهو آب بریزسن تو ظرفه ! دوباره 5 دقیقه بعد هم همین کارو کنین ! میبینین که سر ریز میشه !:)

گرچه مثالتون از ریشه برای موضوع بحثمون در اینجا غلطه ! کشش ندیم ،بحث چیز دیگه ای بود ! :)

کسی که میخواسته بگیره تا الان گرفته، کسی هم که تمایل به کاری نداره حتی اگر برای خودشم درست بودن مسئله ای روشن بشه ممکنه بازم قبول نکنه !!

به هرحال هرکسی یه راهی رو میره ،شما هم ظاهرا سیاست خرید طلا رو در پیش گرفتین ،و به قول خودتون صلاح مملکت خویش خسروان دانند

براتون آرزوی موفقیت دارم !:)

مشکل این جاست که شما اصلا محاسبه نمی کنید. بیاید، من حساب می کنم:

فرض کنیم شما سال 81 که سکه 70000 تومن بوده، همین پول رو با سود سالی 25 درصد 5 سال گذاشتید توی بانک. فرض کنید سودش رو هم براتون می ریزه توی حساب کوتاه مدت که بهش سود تعلق بگیره. سود کوتاه مدت هم 9%. توجه کنیم که در شرایط واقعی در سررسید 5 ساله شما آپشنی برای دریافت سود 20% هم نداشتید و باید با 17% سرمایه گزاری می کردید، ولی ما هیچ کدوم این مسائل رو در نظر نمی گیریم و می گیم اصلا همون 25% و 9% برای کل ده سال.

پنج سال اول 70000 تومن شما می شه: 173817 تومن. همین پول رو دوباره تمدید می کنید، بعد از 5 سال بعدی می شه: 431605 تومن. این در حالی هست که سکه امروز 695000 تومنه. یعنی اگر ده سال پیش سکه خریده بودید و هر ماه کلی هم در بانک معطل نشده بودید، کلی از ارزش پولتون کم نشده بود.

shahroodnet

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
الان این اعداد و ارقام خوبه.
ولی 26 سال دیگه باید حدودا حساب کرد ببینیم تورم و وضع کشور چی میشه...
هرچند که همون لاین اعتباری شاید پوشش بده تورم رو...
طرح جالبیه... بجای پول بیمه ;)

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
مشکل این جاست که شما اصلا محاسبه نمی کنید. بیاید، من حساب می کنم:

فرض کنیم شما سال 81 که سکه 70000 تومن بوده، همین پول رو با سود سالی 25 درصد 5 سال گذاشتید توی بانک. فرض کنید سودش رو هم براتون می ریزه توی حساب کوتاه مدت که بهش سود تعلق بگیره. سود کوتاه مدت هم 9%. توجه کنیم که در شرایط واقعی در سررسید 5 ساله شما آپشنی برای دریافت سود 20% هم نداشتید و باید با 17% سرمایه گزاری می کردید، ولی ما هیچ کدوم این مسائل رو در نظر نمی گیریم و می گیم اصلا همون 25% و 9% برای کل ده سال.

پنج سال اول 70000 تومن شما می شه: 173817 تومن. همین پول رو دوباره تمدید می کنید، بعد از 5 سال بعدی می شه: 431605 تومن. این در حالی هست که سکه امروز 695000 تومنه. یعنی اگر ده سال پیش سکه خریده بودید و هر ماه کلی هم در بانک معطل نشده بودید، کلی از ارزش پولتون کم نشده بود.

عرض نکردم یه جا(که البته اینجا 2 جا !) دارین اشتباه میکنین !!:happy: محاسباتو چون خودتون سکه رو معیار قرار دادین با سکه جلو میبریم !

5 سال اول که 70 تومن ما با محاسبات شما شد 173817 تومن رو قبول میکنیم ! اما قرار نیست همین پولو تمدید کنیم که !!سر رسید که اومد اصل پول و سودشو میکشیم بیرون و اون مقداری که قراره هر ماه باش یه سپرده جدید باز کنیم رو بهش اضافه میکنیم ؟! چقدره ؟ 70000 تومن ؟ نه خیر ! 5 سال گذشته معیار حساب شما هم قیمت سکه در هر سال بوده ،درسته ؟! الان ما تو سال 86 هستیم (البته 85 درسته ولی پایان هر سالو در نظر میگیریم) سکه از 70000 تومن دیگه الان شده 190000 تومن ! پس شما باید 173817 تومن رو با 190000 جمع کنین ! قبوله !؟ اگر قبول نیست این پست رو بخونین ،قبول میشه !! http://forum.persiantools.com/t256438-page9.html#post4784273

کجا بودیم ؟!؟ آها !:D

173817+190000=363817 این سپرده بلند مدت ما در اول سال 6اُم هست که 5 سال بعدش (که میشه پایان محاسبات شما یعنی امسال!) 125% سود میگیره که به عبارتی 454771 تومن فقط میشه سودش اصلشم که 363817 تومنه با هم جمع کنیم میشه =818588 تومن ! سکه رو چقدر فرمودین ؟695000 تومن ؟! اوکی ؟!

سرمایه ما شد 818588 تومن سکه شما شد 690000 تومن !
حالا کدوم جلوتره !!؟؟;)

راستی لاین اعتباریم چشم پوشیدیم ها وگرنه فقط با لاین اعتباریش یه سفر مشتی میرفتیم!:happy:

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
پس میشه نتیجه گرفت مقدار سپرده رو بر اساس قیمت سکه باید افزایش بدیم
اگر سکه 695 تومان هست و ما با 200 تومن شروع میکنیم
سال دیگه سکه شد 1 میلیون ما باید 287 هزار تومن سپرده گذاری کنیم
13351803581.jpg
200 هزار تومان هم حساب کردم یکان رو رندش کنیم با سود 21 درصد سررسید 5 ساله میشه 565860 تومان

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
عرض نکردم یه جا(که البته اینجا 2 جا !) دارین اشتباه میکنین !!:happy: محاسباتو چون خودتون سکه رو معیار قرار دادین با سکه جلو میبریم !

5 سال اول که 70 تومن ما با محاسبات شما شد 173817 تومن رو قبول میکنیم ! اما قرار نیست همین پولو تمدید کنیم که !!سر رسید که اومد اصل پول و سودشو میکشیم بیرون و اون مقداری که قراره هر ماه باش یه سپرده جدید باز کنیم رو بهش اضافه میکنیم ؟! چقدره ؟ 70000 تومن ؟ نه خیر ! 5 سال گذشته معیار حساب شما هم قیمت سکه در هر سال بوده ،درسته ؟! الان ما تو سال 86 هستیم (البته 85 درسته ولی پایان هر سالو در نظر میگیریم) سکه از 70000 تومن دیگه الان شده 190000 تومن ! پس شما باید 173817 تومن رو با 190000 جمع کنین ! قبوله !؟ اگر قبول نیست این پست رو بخونین ،قبول میشه !! http://forum.persiantools.com/t256438-page9.html#post4784273

کجا بودیم ؟!؟ آها !:D

173817+190000=363817 این سپرده بلند مدت ما در اول سال 6اُم هست که 5 سال بعدش (که میشه پایان محاسبات شما یعنی امسال!) 125% سود میگیره که به عبارتی 454771 تومن فقط میشه سودش اصلشم که 363817 تومنه با هم جمع کنیم میشه =818588 تومن ! سکه رو چقدر فرمودین ؟695000 تومن ؟! اوکی ؟!

سرمایه ما شد 818588 تومن سکه شما شد 690000 تومن !
حالا کدوم جلوتره !!؟؟;)

راستی لاین اعتباریم چشم پوشیدیم ها وگرنه فقط با لاین اعتباریش یه سفر مشتی میرفتیم!:happy:

شما وسط کار آب سر لیوان می کنی، بعد می گی مثال من غلط بوده؟ شما قراره ببینید سرنوشت همون 70 تومن چی می شه، نه این که وسط کار بهش پول اضافه کنید!! :lol: اگر دوست دارید سر خودتون کلاه بگذارید، بگذارید، ولی من اگر قرار باشه به اندازه یه سکه بهش اضافه کنم وسط کار، از آخر کار با قیمت دو تا سکه می سنجم، نه یکی! شاهکار محاسبه هست خدایی! مشاهده پیوست 137336

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
پس میشه نتیجه گرفت مقدار سپرده رو بر اساس قیمت سکه باید افزایش بدیم
اگر سکه 695 تومان هست و ما با 200 تومن شروع میکنیم
سال دیگه سکه شد 1 میلیون ما باید 287 هزار تومن سپرده گذاری کنیم
مشاهده پیوست 137335
200 هزار تومان هم حساب کردم یکان رو رندش کنیم با سود 21 درصد سررسید 5 ساله میشه 565860 تومان

آفرین ! البته اگر هدفت اینه که از سکه جا نمونی با سکه تناسب ببند،سکه هم که دیدی حباب زیاد میگیره تا 1050 هم رفت ولی خودمونم داریم میگیم حباب !! الان چنده ؟!:happy:

قیمت واقعی سکه رو از فرمولش (انس،دلار روز،گرم سکه ،دستمزد ضرب و مالیاتو ...) بدست میاری و به نسبت اضافه میکنی !

البته دکترم توی یکی از پستاش گفت که اگر اعداد رقم های واقعی رو بگه خیلیا فکر میکنن رویاست !! پس با ثابت 200 تومن و سود کمتر از واقعیت حساب کرد که باورش راحت تر باشه !!

دکتر بیا کلمو کنده برای این روداریا !!:D

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
شما وسط کار آب سر لیوان می کنی، بعد می گی مثال من غلط بوده؟ شما قراره ببینید سرنوشت همون 70 تومن چی می شه، نه این که وسط کار بهش پول اضافه کنید!! :lol: اگر دوست دارید سر خودتون کلاه بگذارید، بگذارید، ولی من اگر قرار باشه به اندازه یه سکه بهش اضافه کنم وسط کار، از آخر کار با قیمت دو تا سکه می سنجم، نه یکی! شاهکار محاسبه هست خدایی! مشاهده پیوست 137336

مثکه واقعا راسته ها ! میگن کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده هیچ جوره نمیشه بیدار کرد !!:D

متاسفانه هنوز صورت مساله رو متوجه نشدین ،پس انتظاریم نیست که جوابتون درست باشه !:D

خوبه حالا معیار خودتون و حساب کتابای خودتونو گذاشتیم رو دایره !
موفق باشین !;)

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
مثکه واقعا راسته ها ! میگن کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده هیچ جوره نمیشه بیدار کرد !!:D

متاسفانه هنوز صورت مساله رو متوجه نشدین ،پس انتظاریم نیست که جوابتون درست باشه !:D

خوبه حالا معیار خودتون و حساب کتابای خودتونو گذاشتیم رو دایره !
موفق باشین !;)

مگه نمی گی به اندازه دو تا سکه سرمایه گزاری می کنی؟ اصلا مگه نمی بینی دور اول اون 70 تومن از قیمت سکه عقبه؟ وقتی به اندازه دو تا سکه سرمایه گزاری کردی، بعد با قیمت یه سکه می سنجی؟ بعد به من می گی خوابم؟ :lol: بالاخره اگر چند نفر محاسباتشون مثل شما نبود که بانک ها نمی اومدن این طوری سود بدن که، مجبور می شدن نرخ تورم رو در نظر بگیرن!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا