برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی
بنده فردا صبح وقت معاینه برای عمل چشم از دکتر فهیم دارم!
شماره چشم هایم هم 1.5 و 2 هست استیگمات و نزدیک بین
چون زیاد آشنایی با دکتر های مختلف ندارم و خود کلینیک نور مطهری پیشنهاد دکتر فهیم را داد می خواستم بپرسم آیا شما ایشون رو می شناسید؟
آیا عمل کردن در مطهری و اسفندیار غیر از تفاوت قیمت تفاوت دیگری هم برای بنده با این شماره چشم داره؟
پیشاپیش ممنون

علم ها با هم خیلی فرقی نمی کنن جز دستگاههایی که استفاده میشن.
دکتر فهیم رو می شناسم. شاید بهتر باشه با یک دکتر دیگه هم مشورت کنید. مثلا دکتر غلامی نژاد (در همون کلینیک)

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی و ممنون بخاطر وقتی که میذارین
خواهر من 38 سالشه و بخاط مصرف کورتون یکی از چشماش آب مروارید آورده . میخواستم ببینم به نظر شما بهترین مرکز توی تهران از نظر دستگاه و تجهیزات و بهترین پزشکی رو که برای این عمل توصیه میکنید چه کسی هست
ضمنا بهترین لنز هایی که در حال حاضر برای اینکار وجود داره چه نوع لنز و با چه مارکی هستش . لطفا بفرمایید معایب و مزایای لنزهای چند کانونه و تطبیقی نسبت به هم چیه و کدام یک از نظر بی نیازی به عینک و عوارض بعد از عمل بهتره . لطفا قیمت اونارو هم بفرمایید
با تشکر

دوست عزیز خیلی ناراحت شدم. واقعا حیفه در این سن ولی یک خوبی هم داره. آب مروارید رو هر چه زودتر عمل کنید بهتره برای اینکه بالاخره باید این عمل رو انجام داد.

بهترین دکتر برای آب مروارید هنوز دکتر خانلری هستند.
بهترین لنز ها: Acrysof Alcon و Basis V از شرکت 1stQ آلمان.

اما از نظر بی نیازی به عینک لنز Acrysof Restor عالیه. قیمت بالایی داره ولی اگر با دکترتون مشورت کنید و ایشون هم کارشون خوب باشه تقریبا دیگه عینک نمی زنید. این روش جراحی (عمل اب مروارید و قرار دادن لنز مولتی فوکال) الان در آمریکا استفاده میشه برای درمان نزدیک بینی یا دوربینی و یا پیرچشمی در سنین بالای 40.

sanaz_ah

Registered User
لایک‌ها
1
ببخشيد شما شماره چشمتون چقدر بوده و چقدر ضخامت براتون باقيمانده( چقدر تراش داشتين؟)
ساناز خانم مگه سن ٢٤ با ٢٦ چه تفاوتي داره؟؟؟؟اخه من ٢ ساله. شماره چشمم ثابت هست( فكر كنم فقط ٠٢٥ تغيير داشته)

پرونده قبل از عملم ضخامتم 534 و 532 بوده با شماره -8 بدون آستیکمات و118 میکرون ابلیت شده. اما الان 12 سال بعد از عمل قرنیه ام 480 میکرون هست و به مرور قرنیه ام بافت ساخته واسه همین چشمم 2 نمره نزدیکبین شده دوباره.

sanaz_ah

Registered User
لایک‌ها
1
دوست من دکتر نیک نام خیلی Update هستند. به نظرم من به حرف ایشون گوش بدید. کمی صبر کنید. من کمتر کسی رو دیدم مثل ایشون که اطلاعات خوب یداشته باشند.
اما اگر خیلی براتون مهمه یک سر بیاید تهران برید نور و مشخصاتتون رو به دکتر میرآفتاب هم نشون بدید. بگید می تونن با دستگاه Visx عملتون کنند.

به نظر من که ارزششو داره چند ماه صبر کنین

Amin123456789

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Visx از کمپانی amo. و concertoاز کمپانی alcon.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
ببخشيد در شيراز هم اين دستگاهها موجود هست؟
و يك سوال ديگه' هر چي اپتيكال زون رو بيشتر بگيرن تراش بيشتر ميشه يا كمتر؟

Amin123456789

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب ياسيني عزيز من ي جا خوندم كه concerto به ازا هر شماره ١٢ ميكرون بر ميداره٠ پس با اين حساب من با ضخامت باقيمانده كافي مي تونم تهران عمل كنم( چون ظاهرا شيراز اين دستگاه نيست)
ميمونه ي مساله پخش نور كه فكر كنم با مانور دادن روي ناحيه اپتيكال زون مساله حل شه
حالا من تهران در حال حاضر كسي رو ندارم٠به نظر شماكل مراحل رو چه طور طي كنم؟؟؟ چه جوري و از چه دكتري توي چه كلينيكي وقت بگيرم؟اول مي خوام اگه بشه عكسارو فكس كنم كه اگر ok دادن وقت عمل فمتو ليزيك بگيرم وبعد بيام تهران؟
ي دنيا ممنون از راهنمايي هاي شما

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ببخشيد در شيراز هم اين دستگاهها موجود هست؟
و يك سوال ديگه' هر چي اپتيكال زون رو بيشتر بگيرن تراش بيشتر ميشه يا كمتر؟

نه متاسفانه هر دوی این دستگاههای رو دکتر هاشمی به خرج ودش وارد کرد و دیگه هم وارد نشد. مخصوصا S4 visx :ه ما باید اونو سرویس دهی کنیم که متاسفانه تحریمه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب ياسيني عزيز من ي جا خوندم كه concerto به ازا هر شماره ١٢ ميكرون بر ميداره٠ پس با اين حساب من با ضخامت باقيمانده كافي مي تونم تهران عمل كنم( چون ظاهرا شيراز اين دستگاه نيست)
ميمونه ي مساله پخش نور كه فكر كنم با مانور دادن روي ناحيه اپتيكال زون مساله حل شه
حالا من تهران در حال حاضر كسي رو ندارم٠به نظر شماكل مراحل رو چه طور طي كنم؟؟؟ چه جوري و از چه دكتري توي چه كلينيكي وقت بگيرم؟اول مي خوام اگه بشه عكسارو فكس كنم كه اگر ok دادن وقت عمل فمتو ليزيك بگيرم وبعد بيام تهران؟
ي دنيا ممنون از راهنمايي هاي شما

دوست عزی زاون دستگاههی که دکتر نیک نامی گفتند احتمالا دستگاه فمتو آلکان هست که از Concerto جدید تره و کیفیت بهتری داره. شاید بهتر باشه صبر کنید اما اگر می خواهید ادامه بدید بگید تا مراحل رو به شما بگم.

Amin123456789

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزی زاون دستگاههی که دکتر نیک نامی گفتند احتمالا دستگاه فمتو آلکان هست که از Concerto جدید تره و کیفیت بهتری داره. شاید بهتر باشه صبر کنید اما اگر می خواهید ادامه بدید بگید تا مراحل رو به شما بگم.
اگرلطف كنيد ممنون ميشم مراحل رو بگين
اخه فكر ميكنم به خاطر محدوديت برداشت ضخامتي كه در دستگاه شيراز هست و بنا براين محدوديت اپتيكال زون وجود خواهد داشت وپخش نور خواهم داشت٠
پس فكر ميكنم با توجه به اينكه concerto تراش كمتري ميده در نتيجه هم شماره چشمم را با ضخامت باقيمانده كافي مي تراشد و هم مانور بيشتري روي اپتيكال زون خواهد بود پس پخش نور هم نخواهم داشت٠درست ميگم اقاي ياسيني؟؟؟؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اگرلطف كنيد ممنون ميشم مراحل رو بگين
اخه فكر ميكنم به خاطر محدوديت برداشت ضخامتي كه در دستگاه شيراز هست و بنا براين محدوديت اپتيكال زون وجود خواهد داشت وپخش نور خواهم داشت٠
پس فكر ميكنم با توجه به اينكه concerto تراش كمتري ميده در نتيجه هم شماره چشمم را با ضخامت باقيمانده كافي مي تراشد و هم مانور بيشتري روي اپتيكال زون خواهد بود پس پخش نور هم نخواهم داشت٠درست ميگم اقاي ياسيني؟؟؟؟

خوب هر جور دوست دارید.

اولا عکسهاتون رو باید دوباره بگیرید برای اینکه دستگاههای تهران با شیراز متفاوته.
اول زنگ بزنید نور یک وقت با دکتر غلامی نژاد و یا دکتر میر آفتاب بگیرید.
سوال کنید که همون روز می تونید عکسهاتون رو هم بگیرید یا نه که معمولا میگن بله.

اونر روز باید بیاید تهران و عکسهاتون رو بگیرید و برید پیش دکتر و همون روز وقت بهتون می دن برای هفته بعد.
هفته بعد میاید تهران و عمل میشید. عضیر بر میگردید شیراز.
دو روز بعد توی همین تاپیک به دوستان می گید نظرتون چی بوده:)

اما همچنان می کم عجله نکنید. دستگاه Concerto خیلی دستگاه پیشرفته ایه ولی خیلی هم جدید نیست ماله 3 سال پیشه. دستگاه فمتو آلکان خیلی پیشرفته و عالیه. البته نور هم داره می خره. شاید تا شما بیاین بخره.
موفق باشی

mahdi389

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام اقای یاسینی
من شماره هر دو چشمم 2.75 هستش.خیلی از عینک خسته شدم خیلی دوست دارم چشمو عمل کنم.ولی یه خورده از عمل چشم میترسم.چون از چند نفر در این باره سئوال کردم منو ترسوندن.مخصوصا عینک سازها.میترسم عمل کنم بعد 15-20 سال مشکلی برای چشام بوجودبیاد یا شماره چشم دوباره بالا بره.اگر منو راهنمایی کنید که این افراد درست میگن یا نه ممنون میشم.در ضمن اگر دکتر و کلینیک خوب هم سراغ دارید راهنمایی کنید ممنون میشم.با ذکر قیمت عمل.
ممنون از زحماتتون به خاطر اطلاعاتی که توی این تاپیک گذاشتید

sanaz_ah

Registered User
لایک‌ها
1
خوب هر جور دوست دارید.

اولا عکسهاتون رو باید دوباره بگیرید برای اینکه دستگاههای تهران با شیراز متفاوته.

اونر روز باید بیاید تهران و عکسهاتون رو بگیرید و برید پیش دکتر و همون روز وقت بهتون می دن برای هفته بعد.

اما همچنان می کم عجله نکنید. دستگاه Concerto خیلی دستگاه پیشرفته ایه ولی خیلی هم جدید نیست ماله 3 سال پیشه. دستگاه فمتو آلکان خیلی پیشرفته و عالیه. البته نور هم داره می خره. شاید تا شما بیاین بخره.
موفق باشی

چه خوب. میشه لطفا هر موقع این دستگاه وارد تهران شد به ما خبر بدین.پس با این حساب بیمارستان نگاه از نظر دستگاه به مجهزی نور نیست؟

Amin123456789

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب هر جور دوست دارید.

موفق باشی

بسيار ممنون

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقای یاسینی
من شماره هر دو چشمم 2.75 هستش.خیلی از عینک خسته شدم خیلی دوست دارم چشمو عمل کنم.ولی یه خورده از عمل چشم میترسم.چون از چند نفر در این باره سئوال کردم منو ترسوندن.مخصوصا عینک سازها.میترسم عمل کنم بعد 15-20 سال مشکلی برای چشام بوجودبیاد یا شماره چشم دوباره بالا بره.اگر منو راهنمایی کنید که این افراد درست میگن یا نه ممنون میشم.در ضمن اگر دکتر و کلینیک خوب هم سراغ دارید راهنمایی کنید ممنون میشم.با ذکر قیمت عمل.
ممنون از زحماتتون به خاطر اطلاعاتی که توی این تاپیک گذاشتید

دوست عزیز شماره عینک شما خیلی کمه اما نظر نظر خود شماست به نظر من اگر اذیت نمیشید به نظر من با عینک ادامه بدید.
اما در مورد عمل باید بگم بشنوید و باور نکنید. کلا عینک فروشها غیر از اپتومتریست هایی که معمولا پیششون کار میکنن قشر بسیار سطح پایینی هستند و بیشتر وقتها فرق لیزیک با اندوسکوپی رو نمی دونن. برای همینم بهشتو کوش ندید.
عمل لیزر عمل جدیده ولی حداقل از اولین عمل های PRK و عمل های لیزر فکر می کنم 25 سال می گذره که نشون می ده عوارض این عمل خیلی کمه.
در ضمن این روزها روشهای پیشرفته ای وجود داره که برداشت از قرنیه رو به حداقل رسونده و احتمال هر گونه عفونت رو کاهش میده.
دوست عزیز کدوم شهر هستید؟
بگید تا دکی دکتر خوب بهتون معرفی کنم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
چه خوب. میشه لطفا هر موقع این دستگاه وارد تهران شد به ما خبر بدین.پس با این حساب بیمارستان نگاه از نظر دستگاه به مجهزی نور نیست؟

من حتما شما رو در جریان می ذارم. اما بدونید که بیمارستان نگاه دستگاه فمتو آلکان رو داره که خیلی دستگاه پیشرفته ایه و از این لحاظ فکر می کنم حتی شاید از نور هم بهتر باشه.

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
سلام . من از دیروز استفاده از لنز سخت رو شروع کردم . دیروز 3 ساعت گذاشتم و امروز تا الان 2 ساعت شده . مشکلی که دارم اینه که دور رو خوب و نزدیک رو تار میبینم . مثلا الان نوشته های این سایت سایه دارن . چون اولشه اینطوریه یا نه ؟ راستی محلوول شستشوی لنز سخت همچنان نایابه . من هنوز از محلول شستشوی لنز نرم استفاده میکنم . میتونه از اون باشه ؟ / متشکر.

بالا