برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام . من از دیروز استفاده از لنز سخت رو شروع کردم . دیروز 3 ساعت گذاشتم و امروز تا الان 2 ساعت شده . مشکلی که دارم اینه که دور رو خوب و نزدیک رو تار میبینم . مثلا الان نوشته های این سایت سایه دارن . چون اولشه اینطوریه یا نه ؟ راستی محلوول شستشوی لنز سخت همچنان نایابه . من هنوز از محلول شستشوی لنز نرم استفاده میکنم . میتونه از اون باشه ؟ / متشکر.

به نظر نمیاد از محلول باشه. من فکر می کنم شما خشکی چشم شدیدی دارید آیا از اشک مصنوعی استفاده می کنید؟(البته با نظر دکتر)

sanaz_ah

Registered User
لایک‌ها
1
من حتما شما رو در جریان می ذارم. اما بدونید که بیمارستان نگاه دستگاه فمتو آلکان رو داره که خیلی دستگاه پیشرفته ایه و از این لحاظ فکر می کنم حتی شاید از نور هم بهتر باشه.
یعنی این فمتو آلکان هم همون 12 میکرون تراش میده؟

kianaitc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
با تشکر از مطالب خوبتون
من حدود دو ماه است که تهران پیش دکتر مسیح هاشمی جراحی لیزیک انجام داده ام ، متأسفانه هنوز کاملاً خوب نشده ام و شهرستان پیش دکتر خودم که رفتم گفت نیم آستیگمات است میخواستم مرا راهنمایی کنید که مدت زمان بهبودی بعد از لیزیک چند ماه است و حالت چشم من طبیعی است و آیا بهتر میشود؟

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
به نظر نمیاد از محلول باشه. من فکر می کنم شما خشکی چشم شدیدی دارید آیا از اشک مصنوعی استفاده می کنید؟(البته با نظر دکتر)

ممنون از جوابتون / دکتر یک قطره به اسم NACLENS واسم نوشت گفت هر وقت احساس خشکی شدید چشم داشتی استفاده کن / مرتب مصرف بشه یا نه ؟ تشکر

Amin123456789

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببخشيد جناب ياسيني اگر دستگاهي مثل فمتو الكان يا nidek ضخامت كمتري رانسبت به بقيه ( مثل تكنولاس) مي تراشد٠ پس چرابعضي دكترها ( مثل صلوتي ونيك نام) با تكنولاس عمل مي كنند؟؟؟
در ضمن امروز پيش دكتر صلوتي بودم تو حرفاش گفت كه فمتو الكان شيراز هم هست( فكر كنم منظو رش nidek باشه)

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
یعنی این فمتو آلکان هم همون 12 میکرون تراش میده؟

بله. باید بگم که آلکان شرکت معظم له wavelight‌رو خرید و به این صورت Concerto الان ماله آلکانه. آلکان هم به جای ارتقا کنسرتو روی الگراتو کار کرد و فمتو رو برای آلگراتو ارائه کرد. به اینصورت به نظر میاد به زودی دستگاههای آلگراتو در بازار با آپگرید سخت افزار و نرم افزار بهتر از کتسرتو بشن. این در حالیه که دستگاه کنسرتو 3 برابر آلگراتو قیمت داره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
با تشکر از مطالب خوبتون
من حدود دو ماه است که تهران پیش دکتر مسیح هاشمی جراحی لیزیک انجام داده ام ، متأسفانه هنوز کاملاً خوب نشده ام و شهرستان پیش دکتر خودم که رفتم گفت نیم آستیگمات است میخواستم مرا راهنمایی کنید که مدت زمان بهبودی بعد از لیزیک چند ماه است و حالت چشم من طبیعی است و آیا بهتر میشود؟

دوست من نگران نباش. این مدت برای نقاهت مدت کمیه. تا مدتی درمان قرنیه طول داره و مدتی هم طول میکشه تا مغز به تغییرات جدید عادت کنه. من فکر می کنم تا یک ماه دیگه راضی بشید. دکترتون تو شهرستان کیه؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون از جوابتون / دکتر یک قطره به اسم NACLENS واسم نوشت گفت هر وقت احساس خشکی شدید چشم داشتی استفاده کن / مرتب مصرف بشه یا نه ؟ تشکر

این قطره روان کننده ماله لنز های نرم هست که البته برای لنز سخت هم استفاده میشه. من ترجیح می دم با نظر غیر کارشناسی خودم دید شما را به خطر نندازم. اما کاش یک سوال از دکترتون بکنید که اگر زیاد مصرف کنید مشکلی ایجاد نمی کنه. برای اینکه به نظر میاد شما خشکی خیلی شدیدی دارید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ببخشيد جناب ياسيني اگر دستگاهي مثل فمتو الكان يا nidek ضخامت كمتري رانسبت به بقيه ( مثل تكنولاس) مي تراشد٠ پس چرابعضي دكترها ( مثل صلوتي ونيك نام) با تكنولاس عمل مي كنند؟؟؟
در ضمن امروز پيش دكتر صلوتي بودم تو حرفاش گفت كه فمتو الكان شيراز هم هست( فكر كنم منظو رش nidek باشه)

nidek‌ !!!! این دستگاه از دور خارج هم مگه حساب میشه. این دستگاه Nidek‌ماله عهد بوقه بعضیا بیخودری براش تعریف می کنن.
اما در مورد برداشت باید بگم برداشت کمتر لزوما به معنای دید بهتر نیست. دقت کنید اگر قرنیه ضحیمتری دارید با برش بیشتر میشه از افزایش دید بعد از عمل جلوگیری کرد. در ضمن باید بهتون بگم که تکنولاس با نرم افزار XP‌شرکت بوش اند لامب که روش پورت شده خیلی دستگاه عالی هست.

Amin123456789

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
nidek‌ !!!! این دستگاه از دور خارج هم مگه حساب میشه. این دستگاه Nidek‌ماله عهد بوقه بعضیا بیخودری براش تعریف می کنن.
اما در مورد برداشت باید بگم برداشت کمتر لزوما به معنای دید بهتر نیست. دقت کنید اگر قرنیه ضحیمتری دارید با برش بیشتر میشه از افزایش دید بعد از عمل جلوگیری کرد. در ضمن باید بهتون بگم که تکنولاس با نرم افزار XP‌شرکت بوش اند لامب که روش پورت شده خیلی دستگاه عالی هست.
عذر مي خوام اين كه ميگين اگر قرنیه ضحیمتری دارید با برش بیشتر میشه از افزایش دید بعد از عمل جلوگیری کرد
منظورتون از افزايش ديد چيه؟؟؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
عذر مي خوام اين كه ميگين اگر قرنیه ضحیمتری دارید با برش بیشتر میشه از افزایش دید بعد از عمل جلوگیری کرد
منظورتون از افزايش ديد چيه؟؟؟

ببینید معمولا بعد از عمل به دلیل تشکیل یک لایه مرده بر روی قرنیه کمی از دید کم میشه و یا به قولی به شماره چشم افزوده میشه. اگر ضحامت قرنیه اجازه بده میشه طوری قرنیه رو تراش داد که این لایه به صورت یکنواخت پخش بشه و دید تغییری نکنه. البته این تغییر دید خیلی کمه و شاید در بیشترین میزان 25. باشه.

mahdi389

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.اقای یاسینی سئوال من سخت یا گیج کننده بود که جواب ندادین

cyborg tomcat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام جناب یاسینی عزیز - خدمتتان عرض کنم عمل آب مروارید رو انجام دادم لنز توریک آکری ساف رو هم برای درمان آستیکماتیسم جایگزین کردم نتیجه عمل تا اینجا که فرا تر از انتظاره- دید دور شفاف و کامل وبی نقص- ممنون از راهنمایی های شما فقط یه سوال دارم چه مدت طول میکشه تا دید نزدیکم به حد قابل قبول برسه الان تا حدود 1 متری دید خیلی خوب دارم از اون نزدیک تر دیدم خراب میشه- ممنمون از شما

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی عزیز - خدمتتان عرض کنم عمل آب مروارید رو انجام دادم لنز توریک آکری ساف رو هم برای درمان آستیکماتیسم جایگزین کردم نتیجه عمل تا اینجا که فرا تر از انتظاره- دید دور شفاف و کامل وبی نقص- ممنون از راهنمایی های شما فقط یه سوال دارم چه مدت طول میکشه تا دید نزدیکم به حد قابل قبول برسه الان تا حدود 1 متری دید خیلی خوب دارم از اون نزدیک تر دیدم خراب میشه- ممنمون از شما

دوست عزیز. اولا تبریک می گم یکی از بهترین ها دنیا رو در چشمتون گذاشتید.
یک نکته رو بهتون می گم دیدتون در شب از خیلی های دیگه بهتره برای اینکه لنز توریک اکریسافت IQ گذاشتید که لنز آسفریکی هست و دید شب خیلی خوبی داره.

متاسفانه این لنز شما مونو فوکاله و یکی از دو دید رو خوب می کنه که برای شما دید دور هست. اما بعد از 3 هفته پشم به این دید عادت می کنه و دید نزدیکتون خیلی خوب تر میشه اما نه اینکه به عینک برای خواندن نیازی نداشته باشید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان من دارم می رم کنگره محمود آباد ماله بیمراستان فارابی. تا جمعه نیستم اگر نتونستم جوابتون رو بدم لطفا به دلی نگیرید.

atefeh7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،اقای یاسینی چند تا سوال داشتم ،اگه میشه لطف کنید و جواب بدید:
من ساکن اصفهانم و26 سالمه.خردادپارسال برای عمل چشمم (با شماره های4.25و5و آستیگمات هر دو0.75) به کلینیک پارسیان مراجعه کردم که با معاینات اولیه عملPRKو یافمتو مناسب تشخیص داده شد که البته به دلایلی پارسال نتونستم عمل را انجام بدم و امسال مصمم هستم هر چه زودتر عمل کنم.
1-شما کلینیک پارسیان را پیشنهاد میکنید یا ابان؟
2-دکتر قریشی را پیشنهاد میکنید یا رزمجو؟
3-سوالی غیر معمول ولی مهم برای من اینه که عینک افتابی با کیفیت و استاندارد از کجای اصفهان میتونم خرید کنم؟(چون چشمام به نور حساسند و همیشه از عینک های طبی فتوکرومیک استفاده کردم).البته داخل کلینیک پارسیان قسمتی برای فروش عینک افتابی بود ولی نمی دونم چرا نتونستم بهشون کاملا اعتماد کنم،نظر شما چیه؟
ببخشید طولانی شد
با سپاس فراوان

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام،اقای یاسینی چند تا سوال داشتم ،اگه میشه لطف کنید و جواب بدید:
من ساکن اصفهانم و26 سالمه.خردادپارسال برای عمل چشمم (با شماره های4.25و5و آستیگمات هر دو0.75) به کلینیک پارسیان مراجعه کردم که با معاینات اولیه عملPRKو یافمتو مناسب تشخیص داده شد که البته به دلایلی پارسال نتونستم عمل را انجام بدم و امسال مصمم هستم هر چه زودتر عمل کنم.
1-شما کلینیک پارسیان را پیشنهاد میکنید یا ابان؟
2-دکتر قریشی را پیشنهاد میکنید یا رزمجو؟
3-سوالی غیر معمول ولی مهم برای من اینه که عینک افتابی با کیفیت و استاندارد از کجای اصفهان میتونم خرید کنم؟(چون چشمام به نور حساسند و همیشه از عینک های طبی فتوکرومیک استفاده کردم).البته داخل کلینیک پارسیان قسمتی برای فروش عینک افتابی بود ولی نمی دونم چرا نتونستم بهشون کاملا اعتماد کنم،نظر شما چیه؟
ببخشید طولانی شد
با سپاس فراوان

1 کلینیک ابان به نظر من از پارسیان بهتره.
2 هرچند ارادت خاصی به دکتر رزمجو دارم ولی دکتر قریشی رو پیشنهاد میدم.
3 اگر منظورتون بعد از عمله که روی هزینه عمل یک عینک بهتون میدن که کیفیت خوبی داره.
اما اگر برای بعد ها می خواین یک سر برین پیش اقای جعفری تو مغازه دیده پژوه اصفهان تو توخچی بعد از بیمارستان فیض سلام من رو برسونید ایشون یا همکاراشون راهنماییتون میکنن.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

atefeh7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1 کلینیک ابان به نظر من از پارسیان بهتره.
2 هرچند ارادت خاصی به دکتر رزمجو دارم ولی دکتر قریشی رو پیشنهاد میدم.
3 اگر منظورتون بعد از عمله که روی هزینه عمل یک عینک بهتون میدن که کیفیت خوبی داره.
اما اگر برای بعد ها می خواین یک سر برین پیش اقای جعفری تو مغازه دیده پژوه اصفهان تو توخچی بعد از بیمارستان فیض سلام من رو برسونید ایشون یا همکاراشون راهنماییتون میکنن.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

ممنون از اینکه جواب دادید ولی چند تا سوال دیگه برام ایجاد شد که ممنون میشم جواب بدید:
1-مزیت کلینیک ابان چیه؟از نظر تجهیزات ؟کادر پزشکی؟و..میشه بیشتر توضیح بدید چون من برای روز شنبه یعنی 3روز دیگه برای معاینه مجدد(چون پارسال معاینه شدم ولی عمل نکردم) از کلینیک پارسیان وقت گرفتم و حالا با گفته شما دچار تردید شدم.
2-دکتر قریشی در کلینیک ابان هم هستند؟
3-عینک افتابی را هم برای بعد عمل وهم بعدها می خوام چون تا اونجایی که من در جریانم و هم نمونه واقعیش را دیدم(دوستم پارسال تو کلینیک پارسیان و توسط دکتر قریشی عمل شد)روی هزینه عمل عینک نمیدند.در نتیجه میتونم بپرسم شما چقدر اقای جعفری را تایید میکنید؟اصولا شما خودتون عینک مارک را تایید میکنید یا ایرانی؟
4-با بیمه تامین اجتماعی ویا بیمه تکمیلی اسیا میتونم تخفیف بگیرم؟
با سپاس

alirezaepanah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام

من 22 روز پیش عمل پیوتد قرنیه داشتم. می خواستم ببینم مشروب برای چشمم ضرر داره؟؟ می تونم بخورم؟ یا فشار چشم را می بره بالا؟؟؟ روم نشد از دکترم بپرسم. کسی هست بتونه جوابمو بده؟؟ خیلی اورژانسیه سوالم آخه امشب مهمونی دعوتم

بالا