• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

باز هم برای اولین بار :فروش هد دست ساز پانوراما برای گرفتن تصاویر 360 درجه.

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
اینم یه پانورامای 3 ردیفه و هر ردیف 12 عکس که بدون هیچ مشکلی در لبه ها فوتوشاپ به هم چسبوندش.
اگر بتونم فایل exe مربوط به تور مجازی اش رو هم درست میکنم تا تو عکس چرخ بزنید

136508740511246_0Panoramagg1.jpg

mousey

Registered User
لایک‌ها
27
همین نمونه ی آزمایشی خیلی خوب ساخته شده . معلومه آدم فنی ای هستید .

چون همکار گفتگوی آزاد بودید می پرسم ، خبر دارید اون بخش فروم باز میشه یا نه ؟ یا به تاریخ پیوست ؟ :(

xbox009

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
داشی با چی ساختی

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
همین نمونه ی آزمایشی خیلی خوب ساخته شده . معلومه آدم فنی ای هستید .

چون همکار گفتگوی آزاد بودید می پرسم ، خبر دارید اون بخش فروم باز میشه یا نه ؟ یا به تاریخ پیوست ؟ :(

داغ دل ما رو تازه نکن رفیق :eek: بار نمیشه دیگه اون جا. هر چی میگم این همکار بودن ما رو بردارید.گوش نمیکنند

داشی با چی ساختی

با چوب دیگه

blake

Registered User
لایک‌ها
531
ایول.فقط میتونم بگم ایول.
خیلی عالی.کارت خیلی خوبه.
خیلی خوشم اومد فقط یه چند تا سوال:
1.از پایین و بالا هم میتونه عکس بگیره یا فقط دور؟(زمین و آسمون)
2.عکسهای کاملی که باهاش گرفته میشه یه گوی کامل رو تشکیل میده؟(همون HDRI خودمون-آخه تو عکس نمونه یه قسمتهاییش حذف شده)

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
ایول.فقط میتونم بگم ایول.
خیلی عالی.کارت خیلی خوبه.
خیلی خوشم اومد فقط یه چند تا سوال:
1.از پایین و بالا هم میتونه عکس بگیره یا فقط دور؟(زمین و آسمون)
2.عکسهای کاملی که باهاش گرفته میشه یه گوی کامل رو تشکیل میده؟(همون HDRI خودمون-آخه تو عکس نمونه یه قسمتهاییش حذف شده)

چاکریم
از پایین و بالا هم میتونی عکس بگیری و حتی میتونی پانورامات رو بر حسب چرخش عمودی داشته باشی.
بله.منتها تعداد شات ها نسبت به فوکال لنز متغییره.مثلا" من اگر بخوام روی یک بدنه ی کراپ دار با لنز 15 میلی متر تور مجازی درست کنم.باید حدود 46 شات بزنم و بعد سر هم کنم.
برای عکس نمونه من از زاویه ی خیلی پایین عکس نگرفتم (چون باید جای سه پایه رو حذف میکردم و کمی زیاد کار میبرد).برای همین قسمت های پایینی نیست.ولی آسمان به طور کامل هست و همین طور بقیه ی جاها

navid_sa

Registered User
لایک‌ها
15
در صورت امکان بنده رو هم تو لیست ریل فوکوس اضافه بفرمایید.

bortez

Registered User
لایک‌ها
480
سلام

چیز جالبی در اومده! ذوق شما رو میرسونه...شاید اصن بعدا رفتین قالبشو تهیه کردین زدین با پلاستیکشم درست کردین...خدا رو چه دیدی...والا

فقط چوبها رو با چی بریدین؟ چون یکم سوخته....انگار از فارسی بر یا سنگ فرز معمولی استفاده شده!...البته یه سمباده بزنین درست میشه...چوبم به نظرم برای اینکار آزاد و بلوطم خوب میشه...

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
در صورت امکان بنده رو هم تو لیست ریل فوکوس اضافه بفرمایید.

اگر عملی شد چشم

من هم خریدارم...دستت طلا

ممنون

سلام

چیز جالبی در اومده! ذوق شما رو میرسونه...شاید اصن بعدا رفتین قالبشو تهیه کردین زدین با پلاستیکشم درست کردین...خدا رو چه دیدی...والا

فقط چوبها رو با چی بریدین؟ چون یکم سوخته....انگار از فارسی بر یا سنگ فرز معمولی استفاده شده!...البته یه سمباده بزنین درست میشه...چوبم به نظرم برای اینکار آزاد و بلوطم خوب میشه...

از پلاسنتیک کلا" خوشم نمیاد.
این ها چوب هاس سفتی بودند.و برای همین به این شکل در اومدند.جدا ازاین تیغه ی فرز هم کمی کند بود.منتها خود فرز ماکیتا بود که سرعت بالایی داره (26000 در دقیقه) و برای همین سوختنش امری عادی است.و با سمباده هم زیاد نمیشه درستش کرد.
ممنون از پیشنهادتون اما بلوط که کم پیداست.آزاد هم چوب سفتی نیست.

fmirdamadi

Registered User
لایک‌ها
281
6e7ygyqy.jpg

این چطوره
این جوری عکس میگیره همشهری!؟
اون حالت دالبور دالبوری که ایجاد میشه نمیشه نشه!؟
میدونم با کراپ درست میشه ولی عکس خالص یه چیز دیگس ولی در کل نمیشه کاریش کرد؟؟

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
6e7ygyqy.jpg

این چطوره
این جوری عکس میگیره همشهری!؟
اون حالت دالبور دالبوری که ایجاد میشه نمیشه نشه!؟
میدونم با کراپ درست میشه ولی عکس خالص یه چیز دیگس ولی در کل نمیشه کاریش کرد؟؟

سلام
این یه پانورامای یک ردیفه است و حتی بدون اون هد هم میتونید بگیرید.منتها این هد بیشتر برای پانورامای حرفه ای تر و چند ردیفه به کار میره.
کراپ که همیشه برای عکس های دو بعدی هست.اگر بخوایم به صورت تورمجازی درستش کنیم اونوقت کراپ نمیخواد.و شما میتونید در تصویر تاب بخورید :دی

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
......................................

bortez

Registered User
لایک‌ها
480
از پلاسنتیک کلا" خوشم نمیاد.
این ها چوب هاس سفتی بودند.و برای همین به این شکل در اومدند.جدا ازاین تیغه ی فرز هم کمی کند بود.منتها خود فرز ماکیتا بود که سرعت بالایی داره (26000 در دقیقه) و برای همین سوختنش امری عادی است.و با سمباده هم زیاد نمیشه درستش کرد.
ممنون از پیشنهادتون اما بلوط که کم پیداست.آزاد هم چوب سفتی نیست.

خواهش میکنم دوست عزیز...اتفاقا آزاد از سخت ترین چوبهاست...اگر برای برش ببرین خیلی از نجارا برای اینکه میترسن تیغشون کند بشه نمیبرنش...

چند تا توصیه...البته خودتون استادین و کارتون درسته و قطعا میدونین و اینی که ساختین نمونه بود فقط ولی میگم شاید بدردتون خورد...

برای برش چوبها از دستگاه فرز با سنگ معمولی استفاده نکنین! چوب باید با اره(دستی.. برقی... نواری...) بریده بشه.

در صورت امکان از واشر فنری (زیر واشر اصلی) یا یک مهره اضافی استفاده کنین...برای استحکام خوبه...

سر اضافی باقی مانده پیچ رو در صورت عدم کاربردی بودنش قطع کنین...باعث زیبایی کار میشه...

کار نهایی رو دو مرحله سمباده بزنین یکبار مثلا 60 یا 80 یکبارم نمره 400 یا 360...درنهایت میتونین از سیلر کیلر یا پلی استر با رنگ معمولی استفاده کنین! مثلا مشکی یا حتی بنفش یا یه رنگ جیغ و تابلو ...

یه لوگو یا اسم خودتونو درست کنین و تن هر کدوم از کارا مهر بزنین...اگرم بخواین میتونین بدین مهر سازیا براتون تن همشون لیزر کنن...چیز زیادی نمیشه هزینش.

موفق باشین

blake

Registered User
لایک‌ها
531
خواهش میکنم دوست عزیز...اتفاقا آزاد از سخت ترین چوبهاست...اگر برای برش ببرین خیلی از نجارا برای اینکه میترسن تیغشون کند بشه نمیبرنش...

چند تا توصیه...البته خودتون استادین و کارتون درسته و قطعا میدونین و اینی که ساختین نمونه بود فقط ولی میگم شاید بدردتون خورد...

برای برش چوبها از دستگاه فرز با سنگ معمولی استفاده نکنین! چوب باید با اره(دستی.. برقی... نواری...) بریده بشه.

در صورت امکان از واشر فنری (زیر واشر اصلی) یا یک مهره اضافی استفاده کنین...برای استحکام خوبه...

سر اضافی باقی مانده پیچ رو در صورت عدم کاربردی بودنش قطع کنین...باعث زیبایی کار میشه...

کار نهایی رو دو مرحله سمباده بزنین یکبار مثلا 60 یا 80 یکبارم نمره 400 یا 360...درنهایت میتونین از سیلر کیلر یا پلی استر با رنگ معمولی استفاده کنین! مثلا مشکی یا حتی بنفش یا یه رنگ جیغ و تابلو ...

یه لوگو یا اسم خودتونو درست کنین و تن هر کدوم از کارا مهر بزنین...اگرم بخواین میتونین بدین مهر سازیا براتون تن همشون لیزر کنن...چیز زیادی نمیشه هزینش.

موفق باشین

آره منم با این دوستمون موافقم.
همیشه همین ریزه کاری ها ارزش کار رو بالا میبره.
و ایده لوگو هم خوبه.یه لوگو یا بدین طراحی کنن یا اسم خودتون رو روش حک کنین جالب میشه.

sinaxex

Registered User
لایک‌ها
33
فکر کنم تو فیس بوک هم خدمت اتون عنوان کردم هد Bandoor هم تکی میتونید بسیازید براورد قیمت هم بکنید ممنون میشم
راستی برای این هد اگر بشه تحمل وژن 4 کیلو رو داشته باشه اون چقدر قیمت اش میشه؟

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
موفق باشین

حقیقتش من تا به حال نه با چوب آزاد کار کردم و نه اطلاعات زیادی در موردش دارم.اون حرف رو هم بر اساس گفته ی یکی از رفقا این جا عنوان کردم
من برای برش از سه کاره استفاده کردم و فارسی بر.و همین طور بعد از بریدن دادم لای گندگی.اگر میبینید لبه ها سوخته(لبه های بیرونی) به خاطر تغییراتی بود که مجبور شدم با فرز انجام بدم.و فرزم هم کمی تیغه اش کند بود.
برای جای ریل ها هم تو ساخت تعداد بالا از مته استفاده میکنم که سوختن چوب خیلی کم میشه.اما این ها رو مجبور شدم با فرز در بیارم.در واقع من این هد رو دو روز پایانی سال ساختم و اون موقع هیچ کسی مغازه نبود
پیشنهاداتتون رو در کل قبول دارم.و در ساخت هم دنبال همین هستم.همون طور که گفتید و قبلا" گفتم این تنها یک نمونه است.و نمونه ها همیشه مثل کارهای بعدی نیستند و به هر حال مشکلاتی دارند.
در مورد لوگو هم باهاتون موافقم.منتها اگر در کل کسی بخواد.چون تا الان 10 نفر هم اعلام امادگی نکردند.یک جورایی یا جای مناسبی رو انتخاب نکردم و یا شاید همه ی کسانی که پانوراما میگیرند یک نمونه از این هد دارند

آره منم با این دوستمون موافقم.
همیشه همین ریزه کاری ها ارزش کار رو بالا میبره.
و ایده لوگو هم خوبه.یه لوگو یا بدین طراحی کنن یا اسم خودتون رو روش حک کنین جالب میشه.

من فامیلم نوری هست.که ربط مستقیمی به عکاسی داره :blush:
تو فکرش هستم از همین به یک صورت شیک تر استفاده کنم

حسین جان
ضمن سلام
فقط میتونم بگم که واقعا جای تحسین داره (هم به ایده ات و هم به همتت در اجرایی شدن آن)
هر کجا که هستی امیدوارم تنی سالم و ذهنی مبتکر (کما پیش از گذشته) به همراهت باشه
خسته نباشید

ممنون رفیق.خیلی آقایی

فکر کنم تو فیس بوک هم خدمت اتون عنوان کردم هد Bandoor هم تکی میتونید بسیازید براورد قیمت هم بکنید ممنون میشم
راستی برای این هد اگر بشه تحمل وژن 4 کیلو رو داشته باشه اون چقدر قیمت اش میشه؟

بندور رو والا زیاد در موردش اطلاعی ندارم.اگر لینکی از مدل دست ساز دارید و نحوه ی کارش.میتونم براتون بسازم
والا الان هم فکر نمیکنم با 4 کیلو مشکل زیادی داشته باشه.اما اخه برای ثبت پانوراما اصلا" این وزن منطقی نیست.چون معمولا" به لنزهای تله و سنگین احتیاجی ندارید.جدا از اون بدنه هم حتی به همراه کراپ انقدر وزنش نمیشه.
ولی با این حال اون رو هم میتونم چوب ها رو زخیم تر بگیرم با پهنای بیشتر

sinaxex

Registered User
لایک‌ها
33
بندور رو والا زیاد در موردش اطلاعی ندارم.اگر لینکی از مدل دست ساز دارید و نحوه ی کارش.میتونم براتون بسازم
والا الان هم فکر نمیکنم با 4 کیلو مشکل زیادی داشته باشه.اما اخه برای ثبت پانوراما اصلا" این وزن منطقی نیست.چون معمولا" به لنزهای تله و سنگین احتیاجی ندارید.جدا از اون بدنه هم حتی به همراه کراپ انقدر وزنش نمیشه.
ولی با این حال اون رو هم میتونم چوب ها رو زخیم تر بگیرم با پهنای بیشتر
بن دور دوست من ربطی به پاناروما یا تیلتروما گرفتن نداره فقط کار اش اینه که حرکت مداری زمینی رو خنثی میکنه
دو لینک میدم خدمت اتون توضیحات اجمالی در ان هست:
ساخت ابزار های مورد نیاز برای عکاسی نجومی - صفحه 5
How to make a "leaf" or "book" style star tracker mount

kiakiany

Registered User
لایک‌ها
0
باسلام
دوست عزيزخسته نباشيدميگم خدمتتون
واگرهنوزاين كارروانجام ميديد من هم ازين هد مي خوام
واگرازدوستان كسي ميتونه نحوه گرفتن عكس بااين هد توسط يه دوربين فول فريم ويه لنزه 24 كانن يعني تعداد عكسهاوجهتهاروبراي يه عكس 360*180 شرح بده ممنون ميشم
با تشكرازشما

Last edited:
بالا