برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد تاريخ شمسي

hadi576

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
آيا در اكسس اين امكان وجود دارد كه در يك فرم وقتي اطلاعات وارد ميكنم روي يك فيلد كليك ميكنم تاريخ همان روز به صورت شمسي نشان داده شود؟
با تشكر

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
با سلام
آيا در اكسس اين امكان وجود دارد كه در يك فرم وقتي اطلاعات وارد ميكنم روي يك فيلد كليك ميكنم تاريخ همان روز به صورت شمسي نشان داده شود؟
با تشكر

اين سوال رو بايد در دو بخش جواب داد:

بخش 1: اول بايستي با دستورات VBA محل Textbox را به گونه اي تنظيم نمود كه در هنگام كليك بر روي آن تاريخ به صورت خودكار در اين فيلد وارد شود.

بخش 2- با فايل Zip شده كه با عنوان Shamsi.dll هست مي تواني تاريخ جاري را به صورت شمسي نمايش دهيد.
اين فايل خيلي هم كامل هست.

براي فراخواني در VBA بايد آن را در فولدر System32 در شاخه ويندوز كپي نماييد.
بعد در بخش ويرايشگر VBA در منوي Tools دستور Refrences را اجرا مي نماييم و مسير فايل Shamsi.dll را مي دهيم.

بعد با استفاده از كد زير مي توانيد يه تاريخ شمسي دسترسي داشته باشيد:

کد:
Dim Sh1 As New ClassShamsi
Dim b
b = Sh1.Shamsi
    MsgBox (b)

ساخت فايل DLL هم كاري از شركت Oxinsoft است.

اميد است به كار آيد.
اگه مشكلي در مورد پايگاه داده Access بود همينجا مطرح كنيد.
اگه سوادم رسيد كمكتون مي كنم.

فایل های ضمیمه

• Shamsi.zip
    16.9 KB · نمایش ها: 506

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام نجف زاده جان.
این فایلی که فرستادی، فقط مال ویندوز است؟ یا در لینوکس و برنامه نویسی تحت وب هم میشه ازش استفاده کرد. به خصوص با php

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
سلام نجف زاده جان.
این فایلی که فرستادی، فقط مال ویندوز است؟ یا در لینوکس و برنامه نویسی تحت وب هم میشه ازش استفاده کرد. به خصوص با php

سلام
والا راستش من فقط تو ویندوز در محیطهای VB6 و VB2005 و VBA6.3 و Delphi استفاده کردم و جواب هم داده است.
بقیه رو نمی دونم.

:D

amsaravi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اين كد VBA براي تبديل تاريخ ميلادي به هجري شمسي است. سه تا تابعه كه بنده نوشته ام و با يك تابع چهارم براي تاريخ هاي صد و هفتاد سال بعد و قبل تست كرده ام و در كار هاي خودم استفاده مي‌كنم.لازم نيست كه توضيح بدم سال كبيسه رو هم حساب مي‌كنه. كدش هم خيلي كوچيكه. شما هم مي‌توانيد از اين سورس استفاده كنيد.
توضيحات توابع:
تابع mDateToHKh براي تبديل تاريخ ميلادي به هجري شمسي است. تاريخ ميلادي را با استفاده از تابع now به آن ارسال كرده و تابع، تاريخ هجري شمسي را به صورت رشته بر مي‌گرداند.
تابع hkhTomDate تاريخ هجري شمسي را به صورت سال، ماه، روز گرفته و به صورت تاريخ ميلادي از نوع تاريخ بر مي‌گرداند(date type)
تابع hkhStrToDate از تابع قبلي استفاده كرده و تاريخ هجري شمسي را به صورت رشته گرفته و به تاريخ ميلادي از نوع date بر مي‌گرداند.
فايل را انزيپ كنيد و ماژول رو در اكسس import كنيد.
اميدوارم كمكي كرده باشم
:lol:

فایل های ضمیمه

• DateModule.zip
    1.5 KB · نمایش ها: 316

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
من همینجا از فرصت استفاده میکنم و یک thanks همراه با خوشامدگویی برای amsaravi میفرستم .

راستی یک datepicker خوب برای access داریم یا نه؟

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
اين كد VBA براي تبديل تاريخ ميلادي به هجري شمسي است. سه تا تابعه كه بنده نوشته ام و با يك تابع چهارم براي تاريخ هاي صد و هفتاد سال بعد و قبل تست كرده ام و در كار هاي خودم استفاده مي‌كنم.لازم نيست كه توضيح بدم سال كبيسه رو هم حساب مي‌كنه. كدش هم خيلي كوچيكه. شما هم مي‌توانيد از اين سورس استفاده كنيد.
توضيحات توابع:
تابع mDateToHKh براي تبديل تاريخ ميلادي به هجري شمسي است. تاريخ ميلادي را با استفاده از تابع now به آن ارسال كرده و تابع، تاريخ هجري شمسي را به صورت رشته بر مي‌گرداند.
تابع hkhTomDate تاريخ هجري شمسي را به صورت سال، ماه، روز گرفته و به صورت تاريخ ميلادي از نوع تاريخ بر مي‌گرداند(date type)
تابع hkhStrToDate از تابع قبلي استفاده كرده و تاريخ هجري شمسي را به صورت رشته گرفته و به تاريخ ميلادي از نوع date بر مي‌گرداند.
اميدوارم كمكي كرده باشم

متشکرم
البته اون فایلی که من گذاشتم هم تموم این امکانات رو داره و حتی بیشتر.

Last edited:

alinagoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مسلما دوستی که لطف کردن کد گذاشتن خیلی نسبت به اعضاء محبت داشتند
امیدوارم بتونم از این کد استفاده کنم

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28

hadi_m81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خسته نباشید!
یه سئوال!؟
این کدی که گذاشتی رو باید کجا بذارم تا تاریخ شمسی رو نمایش بده! یه کم بیشتر توضیح بده!
با تشکر

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
دیتاپیکر هم داریم.
ولی در 2007 دیدم.
در 2003 تا حالا ندیدم.

rasoul.rff

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
توضيحات توابع:
اميدوارم كمكي كرده باشم

اقا من کد این ماژول کپی کردم و یک ماژول تعریف کردم واونجا پیست کردم
ولی میلادی هنوز . بد بخت شدم.چه کنم. کمک

بالا