برگزیده های پرشین تولز

تجربیات شما در زمینه های مختلف

alikka

Registered User
لایک‌ها
226
سلام .
چند وقت پیش تووی یکی از بخش های انجمن دیدم که یه تاپیکی هست به نام ، تجربیات وبمستر ها ، همه وبمستر ها اوومده بودن و تجربیاتی که توو مدت زمان فعالیتشون کسب کرده بودن رو ارائه میدادن ، واقعا تاپیک جامع و خوبی شده بود.
داشتم به این موضوع فکر میکردم که اگه جایی باشه که همه بیان تجربیات خوب و بدشون نسبت به کار ها و تجارت هایی که انجام دادن رو به طور مختصر توضیح بدن خیلی خوب میشه . واسه همین این تاپیک رو باز کردم ...
ممنون میشم اگه دوستان تجربیاتی که توو زمینه های مختلف دارند رو به طور مختصر توضیح بدن تا کسایی مثل من که تازه وارد فعالیت های کاری شدن ، از این تجربیات استفاده کنن.

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
بله. تاپیک خوبی هستش اون تاپیکی که فرمودین.

منتها معمولا توی این بخش نمی دونم چرا کمتر کسی از این کارا می کنه.

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
اتفاقا خیلی خوبه ک دوستان تجربیات خودشون در کار و زندگی با هم ب اشتراک بزارند

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
سعی می کنم چراغ اول رو من روشن کنم ، امیدوارم دوستان دیگه هم ادامه بدن . . .

من یه تجربه بد توی زندگیم دارم که شاید مسیر زندگیم رو تغییر داد . اونم یه تجربه بد توی "شراکت" بود.
اگه با کسی شریک میشید تمام شرایط و قول وقرار ها رو کتبی و رسی و قانونی کنید. هیچ رو دربایستی نداشته باشید . مطمئن باشید در آینده شرایط شما و شریکتون تغییر خواهد کرد و این آغاز مشکلات هست . . .
اگه قول و قرارتون رو رسمی و قانونی کرده باشید هر دو طرف متعهد میمونن چون چاره ای ندارن . . .

alikka

Registered User
لایک‌ها
226

من یه تجربه بد توی زندگیم دارم که شاید مسیر زندگیم رو تغییر داد . اونم یه تجربه بد توی "شراکت" بود.
اگه با کسی شریک میشید تمام شرایط و قول وقرار ها رو کتبی و رسی و قانونی کنید. هیچ رو دربایستی نداشته باشید . مطمئن باشید در آینده شرایط شما و شریکتون تغییر خواهد کرد و این آغاز مشکلات هست . . .
اگه قول و قرارتون رو رسمی و قانونی کرده باشید هر دو طرف متعهد میمونن چون چاره ای ندارن . . .

ممنونم ازتون ، واقعا این داستان شریک و شراکت خیلی جاها به ضرر آدم تموم میشه .

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
بنده هم قبلا با یکی داشتم شریک می شدم.

جالب این بود که اول خیلی باام خوب بود ولی تازه داشتیم شروع می کردیم که دیدم کلید مغازه رو هم با منت می خواد بهم بده.

حتی یه بار کلیدش رو گم کرده بود علنا بهم گفت : کلید منو تو برداشتی یا نه.

به نظر من هیچ وقت با کسی شریک نشین. حتی بهترین دوستتون.

تجربه بعدی اینکه به کسی اعتماد نکنین حتی بهترین دوستتون حتی برادر و پدر و ... توی تجارت بهشون اعتماد نکنین.

موارد دیگه هم هست که میام میگم

alikka

Registered User
لایک‌ها
226
بنده هم قبلا با یکی داشتم شریک می شدم.

جالب این بود که اول خیلی باام خوب بود ولی تازه داشتیم شروع می کردیم که دیدم کلید مغازه رو هم با منت می خواد بهم بده.

حتی یه بار کلیدش رو گم کرده بود علنا بهم گفت : کلید منو تو برداشتی یا نه.

به نظر من هیچ وقت با کسی شریک نشین. حتی بهترین دوستتون.

تجربه بعدی اینکه به کسی اعتماد نکنین حتی بهترین دوستتون حتی برادر و پدر و ... توی تجارت بهشون اعتماد نکنین.

موارد دیگه هم هست که میام میگم

مرسی از اینکه تجربیاتتون رو درمیون گذاشتید .

miim

Registered User
لایک‌ها
451

حرف این دوستمون تایید میشه.من خودم که تجربه ای ندارم اما داییم به خاطر شراکت اونم با نزدیک ترین دوستاش زندگیش نابود شد.تو کار هیچ وقت رفیق باز نباشید

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
پس اینطور که متوجه شدم بزرگتریم عامل ناکامی رفیق تاباب هست.
این جور که شما دوستان فکر میکنید تا آخر عمر باید دنبال راهکاری برای افزایش درآمد بدو بدو کنید. مگر اینکه آقا زاده باشید یا تخصص بینظیری داشه باشید که به درد بقیه بخورد.

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
پس اینطور که متوجه شدم بزرگتریم عامل ناکامی رفیق تاباب هست.
این جور که شما دوستان فکر میکنید تا آخر عمر باید دنبال راهکاری برای افزایش درآمد بدو بدو کنید. مگر اینکه آقا زاده باشید یا تخصص بینظیری داشه باشید که به درد بقیه بخورد.
نایاب و بایاب نداریم :دی

کلا اینکه توی شراکت ضرر نکنی یه مقدار نشدنی هستش.
چون معمولا یکی از اون دو تا به سرش می زنه که سر اون یکی کلاه بزاره.

ولی خوب دیدیم کسایی رو که توی یه کار شریک شدن و هنوز که هنوزه ماهی چند میلیون در میارن و سر هم کلاه نمی زارن.

Last edited:

homayo0on

Registered User
لایک‌ها
620
بزرگترین اشتباه من در دوران خامی در اینترنت دادن پسورد یکی از سایت هام به یکی از دوستانم به دلیل عدم دسترسی به اینترنت و نیاز به مدیریت دائمی سایتم بود که اونم بدون اجازه من بخاطر اینکه توانایی مدیریت سایت رو تو خودش ندید اطلاعات سایت رو داد به یکی از دوستانش که دادن پسورد همانا و کلاه برداری های بعدش هم همانا طرف سایتمو به شش نفر فروخت !
بعد از اون اشتباهی که کردم این بود که رفتم دانشگاه ! میرفتم یه مدرک جعلی میخریدم در حداقلی ترین حالت عمرم تلف نمیشد :دی

alikka

Registered User
لایک‌ها
226
نایاب و بایاب نداریم :دی

کلا اینکه توی شراکت ضرر نکنی یه مقدار نشدنی هستش.
چون معمولا یکی از اون دو تا به سرش می زنه که سر اون یکی کلاه بزاره.

ولی خوب دیدیم کسایی رو که توی یه کار شریک شدن و هنوز که هنوزه ماهی چند میلیون در میارن و سر هم کلاه نمی زارن.

بقول اون ضرب المثل که میگه شریک اگه خوب بود خدا یه شریک واسه خودش می گرفت ...

alikka

Registered User
لایک‌ها
226
بزرگترین اشتباه من در دوران خامی در اینترنت دادن پسورد یکی از سایت هام به یکی از دوستانم به دلیل عدم دسترسی به اینترنت و نیاز به مدیریت دائمی سایتم بود که اونم بدون اجازه من بخاطر اینکه توانایی مدیریت سایت رو تو خودش ندید اطلاعات سایت رو داد به یکی از دوستانش که دادن پسورد همانا و کلاه برداری های بعدش هم همانا طرف سایتمو به شش نفر فروخت !
بعد از اون اشتباهی که کردم این بود که رفتم دانشگاه ! میرفتم یه مدرک جعلی میخریدم در حداقلی ترین حالت عمرم تلف نمیشد :دی

ممنون از اینکه تجربتون رو به اشتراک گذاشتین ...

alikka

Registered User
لایک‌ها
226
حرف این دوستمون تایید میشه.من خودم که تجربه ای ندارم اما داییم به خاطر شراکت اونم با نزدیک ترین دوستاش زندگیش نابود شد.تو کار هیچ وقت رفیق باز نباشید

به نظر منم رفاقت رو نباید با کار قاطی کرد ...

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
دقیقا با شما موافقم . یکی دیگه از بدترین کارهایی که بازم من انجام دادم رفتن به دانشگاه بود !
ای کاش پام میشکست و نمیرفتم . . .
الان با اکثر دوستان که صحبت می کنم اون ها هم پشیمون هستن از اینکه دانشگاه رفتن . ..

افتکم!

Registered User
لایک‌ها
376
تجربه من برعکسه. من آغاز موفقیت مالیم زمانی بود که شراکت کردم ، مهمترین علت موفقیتم هم دانشگاه بود

alikka

Registered User
لایک‌ها
226
تجربه من برعکسه. من آغاز موفقیت مالیم زمانی بود که شراکت کردم ، مهمترین علت موفقیتم هم دانشگاه بود

دوستایی که بخاطر شریک ضربه خورده بودن یا بخاطر این بوده که هنگام شروع قرار داد همه چیزو به صورت رسمی قرار داد نبسته بودن ، و یا اینکه پای رفاقت و به شراکت کشیده بودن.
میشه بگید دلیل اینکه شما با شریکتون به مشکل بر نخوردید چی بوده ؟

افتکم!

Registered User
لایک‌ها
376
دوستایی که بخاطر شریک ضربه خورده بودن یا بخاطر این بوده که هنگام شروع قرار داد همه چیزو به صورت رسمی قرار داد نبسته بودن ، و یا اینکه پای رفاقت و به شراکت کشیده بودن.
میشه بگید دلیل اینکه شما با شریکتون به مشکل بر نخوردید چی بوده ؟
والا درباره علت شکست شراکت دوستان نمیتونم نظر بدم ، اما تقریبا همه شراکتهایی که من دیدم به مشکل بر خورده بخاطر این بوده که طرفین از رفاقت به شراکت رسیدن.یعنی 2 یا چند رفیق بودن که تصمیم گرفتن با هم شراکت کنند بدون اینکه واقعا نیازی به شراکت داشته باشند
من نوع شراکتم فرق داشت. من ، کنتاکتهام رو در طول مدت تحصیل و کارم ایجاد کردم ، بعدش با تجربیاتم از محل کارم ، تصمیم به ایجاد یک کار جدید گرفتم ، نیازهای این کار رو برآورد کردم . وقتی دیدم نمیتونم خودم همش رو فراهم کنم ، از بین ارتباطاتی که ایجاد کرده بودم ، به چند نفر که بخشی از امکانات مورد نیاز را داشتند و از نظر اخلاقی هم شبیه هم بودیم ، پیشنهاد دادم ...2-3 جلسه گذاشتیم و صحبت کردیم و به توافق رسیدیم. راستش ما خیلی هم سختگیری قانونی نکردیم ، اما تابحال مشکلی پیش نیامده. در شراکت گذشت و انصاف خیلی مهمه ، اما مهمترین چیز همونه که اول گفتم. باید شرکا واقعا به هم نیاز داشته باشن و مکمل هم باشن. 2 تا دوست با شرایط کاملا مشابه نمیتونن شرکای خوبی باشن

miim

Registered User
لایک‌ها
451
والا درباره علت شکست شراکت دوستان نمیتونم نظر بدم ، اما تقریبا همه شراکتهایی که من دیدم به مشکل بر خورده بخاطر این بوده که طرفین از رفاقت به شراکت رسیدن.یعنی 2 یا چند رفیق بودن که تصمیم گرفتن با هم شراکت کنند بدون اینکه واقعا نیازی به شراکت داشته باشند
من نوع شراکتم فرق داشت. من ، کنتاکتهام رو در طول مدت تحصیل و کارم ایجاد کردم ، بعدش با تجربیاتم از محل کارم ، تصمیم به ایجاد یک کار جدید گرفتم ، نیازهای این کار رو برآورد کردم . وقتی دیدم نمیتونم خودم همش رو فراهم کنم ، از بین ارتباطاتی که ایجاد کرده بودم ، به چند نفر که بخشی از امکانات مورد نیاز را داشتند و از نظر اخلاقی هم شبیه هم بودیم ، پیشنهاد دادم ...2-3 جلسه گذاشتیم و صحبت کردیم و به توافق رسیدیم. راستش ما خیلی هم سختگیری قانونی نکردیم ، اما تابحال مشکلی پیش نیامده. در شراکت گذشت و انصاف خیلی مهمه ، اما مهمترین چیز همونه که اول گفتم. باید شرکا واقعا به هم نیاز داشته باشن و مکمل هم باشن. 2 تا دوست با شرایط کاملا مشابه نمیتونن شرکای خوبی باشن
شما همون برادر ftec نیستی؟

بالا