برگزیده های پرشین تولز

تجربیات شما در زمینه های مختلف

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
ایول، از تاپیک استقبال میشه، امیدوارم همه توش شرکت کنند و هر تجربه ریز و درشتی که دارند بگن و در موردش بحث بشه.
clap.gif

در مورد شراکت، که صحبتش شد:

من تا به حال خوشبختانه شراکت نکردم، ولی عقاید و تجربیات زیادی رو راجع بهش شنیدم و متاسفانه خیلی ها رو هم دیدم که از شراکت زمین خوردند.

عاقلانه ترین نظری که راجع به شراکت میشه داد به نظرم اینه که فقط و فقط موقعی باید به این کار فکر کرد که اولا کاملا مجبور به انجامش باشیم، و گزینه های دیگه ای که برای انجام کار داریم رو همه اش رو بررسی کرده باشیم و دیده باشیم نمیشه (مثلا یکی کار رو بلد نیست و یکی سرمایه نداره). دوما باید شریک آدم یه کسی باشه که 100 درصد مورد اعتمادت باشه، یعنی یه چیزی مثل برادر یا دوست خیلی نزدیک! از همون اول هم با وجود اعتماد متقابل همه چیز حساب حساب کاکا برادر باشه و چیزی به حساب دوستی و رفاقت و اعتماد گذاشته نشه.

alikka

Registered User
لایک‌ها
226
والا درباره علت شکست شراکت دوستان نمیتونم نظر بدم ، اما تقریبا همه شراکتهایی که من دیدم به مشکل بر خورده بخاطر این بوده که طرفین از رفاقت به شراکت رسیدن.یعنی 2 یا چند رفیق بودن که تصمیم گرفتن با هم شراکت کنند بدون اینکه واقعا نیازی به شراکت داشته باشند
من نوع شراکتم فرق داشت. من ، کنتاکتهام رو در طول مدت تحصیل و کارم ایجاد کردم ، بعدش با تجربیاتم از محل کارم ، تصمیم به ایجاد یک کار جدید گرفتم ، نیازهای این کار رو برآورد کردم . وقتی دیدم نمیتونم خودم همش رو فراهم کنم ، از بین ارتباطاتی که ایجاد کرده بودم ، به چند نفر که بخشی از امکانات مورد نیاز را داشتند و از نظر اخلاقی هم شبیه هم بودیم ، پیشنهاد دادم ...2-3 جلسه گذاشتیم و صحبت کردیم و به توافق رسیدیم. راستش ما خیلی هم سختگیری قانونی نکردیم ، اما تابحال مشکلی پیش نیامده. در شراکت گذشت و انصاف خیلی مهمه ، اما مهمترین چیز همونه که اول گفتم. باید شرکا واقعا به هم نیاز داشته باشن و مکمل هم باشن. 2 تا دوست با شرایط کاملا مشابه نمیتونن شرکای خوبی باشن

مرسی خیلی خوب و کامل بوود توضیحاتتون

ایول، از تاپیک استقبال میشه، امیدوارم همه توش شرکت کنند و هر تجربه ریز و درشتی که دارند بگن و در موردش بحث بشه.
clap.gif

در مورد شراکت، که صحبتش شد:

من تا به حال خوشبختانه شراکت نکردم، ولی عقاید و تجربیات زیادی رو راجع بهش شنیدم و متاسفانه خیلی ها رو هم دیدم که از شراکت زمین خوردند.

عاقلانه ترین نظری که راجع به شراکت میشه داد به نظرم اینه که فقط و فقط موقعی باید به این کار فکر کرد که اولا کاملا مجبور به انجامش باشیم، و گزینه های دیگه ای که برای انجام کار داریم رو همه اش رو بررسی کرده باشیم و دیده باشیم نمیشه (مثلا یکی کار رو بلد نیست و یکی سرمایه نداره). دوما باید شریک آدم یه کسی باشه که 100 درصد مورد اعتمادت باشه، یعنی یه چیزی مثل برادر یا دوست خیلی نزدیک! از همون اول هم با وجود اعتماد متقابل همه چیز حساب حساب کاکا برادر باشه و چیزی به حساب دوستی و رفاقت و اعتماد گذاشته نشه.

تایید میشه . واقعا دلیلی نداره تا وقتی که نیازی نداریم شریک بگیریم ... این حساب حساب کاکا برادر هم خیلی مهمه ...
مرسی از اینکه تجربیاتتون رو به اشتراک گذاشتید .

تجربه کردم ادم هر چی حراف تر احمق تر میباشد

تایید میشه :D

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
دقیقا با شما موافقم . یکی دیگه از بدترین کارهایی که بازم من انجام دادم رفتن به دانشگاه بود !
ای کاش پام میشکست و نمیرفتم . . .
الان با اکثر دوستان که صحبت می کنم اون ها هم پشیمون هستن از اینکه دانشگاه رفتن . ..
بزرگترین اشتباه من در دوران خامی در اینترنت دادن پسورد یکی از سایت هام به یکی از دوستانم به دلیل عدم دسترسی به اینترنت و نیاز به مدیریت دائمی سایتم بود که اونم بدون اجازه من بخاطر اینکه توانایی مدیریت سایت رو تو خودش ندید اطلاعات سایت رو داد به یکی از دوستانش که دادن پسورد همانا و کلاه برداری های بعدش هم همانا طرف سایتمو به شش نفر فروخت !
بعد از اون اشتباهی که کردم این بود که رفتم دانشگاه ! میرفتم یه مدرک جعلی میخریدم در حداقلی ترین حالت عمرم تلف نمیشد :دی
میتونم رشته تحصیلی شما رو بدونم؟
کامپیوتر؟برق؟مدیریت؟

homayo0on

Registered User
لایک‌ها
620
اشتباه شما رفتن به دانشگاه نبود انتخاب رشته کامپیوتر بود
من رشتم رو دوست دارم، رشتمم مشکلی نداره، مشکل دانشگاه ها هستن که تو بیست سال گذشته گیر کردن جلو هم نمیرن !

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412

alikka

Registered User
لایک‌ها
226
من رشتم رو دوست دارم، رشتمم مشکلی نداره، مشکل دانشگاه ها هستن که تو بیست سال گذشته گیر کردن جلو هم نمیرن !

توو ایران دوتا راه داریم یا رشته ی مورد علاقمون رو بخونیم ، یا رشته ای که پول توش هست ...
اگه رشته ای که علاقمونه بخونیم پول توووش نیست
اگرم بریم توو رشته ای که توش پوول هست ، مسلما بقیه هم میرن توش که در نتیجه اشباع میشه باز پول توش نیست .
همین رشته کامپیوتر یه زمانی خیلی تووپ بوود ، اما خوب اشباع شده هم رشتش ، هم بازارکارش متاسفانه .

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
توو ایران دوتا راه داریم یا رشته ی مورد علاقمون رو بخونیم ، یا رشته ای که پول توش هست ...
اگه رشته ای که علاقمونه بخونیم پول توووش نیست
اگرم بریم توو رشته ای که توش پوول هست ، مسلما بقیه هم میرن توش که در نتیجه اشباع میشه باز پول توش نیست .
همین رشته کامپیوتر یه زمانی خیلی تووپ بوود ، اما خوب اشباع شده هم رشتش ، هم بازارکارش متاسفانه .
این رشته اشباع نشده . 99% کسانی که ازش مدرک دارند بعد کلی درس خوندن هنوز فرق دست چپ و راستشون رو نمیدونن. بقول معروف شما یه برنامه نویس خوب به من نشان بده بقیش دشواری نداره.
برنامه نویس خوب الان ساعتی 60 تومن میگیره.

alikka

Registered User
لایک‌ها
226
این رشته اشباع نشده . 99% کسانی که ازش مدرک دارند بعد کلی درس خوندن هنوز فرق دست چپ و راستشون رو نمیدونن. بقول معروف شما یه برنامه نویس خوب به من نشان بده بقیش دشواری نداره.
دقیقا این موضوع هم درسته ، والا الان اکثر طراح های وب و یا برنامه نویس هایی که باهاشون کار می کنم اصلا رشتشون کامپیوتر و یا رشته های مربوط به کامپیوتر نیست ...

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
دانشگاه آزاد = قطب تولید ثروت از جیب مردم بیچاره

homayo0on

Registered User
لایک‌ها
620
دقیقا این موضوع هم درسته ، والا الان اکثر طراح های وب و یا برنامه نویس هایی که باهاشون کار می کنم اصلا رشتشون کامپیوتر و یا رشته های مربوط به کامپیوتر نیست ...
والا قبل از اینکه برم کامپیوتر بخونم من برنامه نویسی وب میکردم خدا رو شکر انقدر مهارت داشتم که با وجود مشکلات دانشجویی هنوز با دو تا شرکت همکاری نیمه وقت دارم
حالا اشباع شدنشو به اون صورتی که شما میگید قبول ندارم
تو دانشگاه و رشتم دیدم کسایی رو که بلد نبودن تو کارگاه سیستم رو خاموش کنن ×_×
دانشگاه آزاد دقیقا قطب تولید ثروت از جیب مردم بیچاره هست
ولی دانشگاه آزاد برای خیلیا یه راه اجباری شده، مدرکش، سربازی، همسریابی:دی و... :confused:

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
والا قبل از اینکه برم کامپیوتر بخونم من برنامه نویسی وب میکردم خدا رو شکر انقدر مهارت داشتم که با وجود مشکلات دانشجویی هنوز با دو تا شرکت همکاری نیمه وقت دارم
حالا اشباع شدنشو به اون صورتی که شما میگید قبول ندارم
تو دانشگاه و رشتم دیدم کسایی رو که بلد نبودن تو کارگاه سیستم رو خاموش کنن ×_×
دانشگاه آزاد دقیقا قطب تولید ثروت از جیب مردم بیچاره هست
ولی دانشگاه آزاد برای خیلیا یه راه اجباری شده، مدرکش، سربازی، همسریابی:دی و... :confused:
کاملا درسته.
منم یادمه یه همگروه داشتم که با هم یه کنفرانس می خواستیم بدیم.
موضوع کنفرانسمون درگاه اینترنتی بود ولی آقا نمی دونست چیه :eek:
جالب اینه که خودشو هکر می دونست و توی بخش کامپیوتر نیروی دریایی کار می کرد:D
ببین با کیا شدیم 75 میلیون :|

alikka

Registered User
لایک‌ها
226
بقیه دوستان هم لطف کنند تجربیاتشون رو بگن تا این تاپیک به یه تاپیک جامع تبدیل بشه ... ممنونم

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104

ساعتی 60 تومان؟؟؟ نه برادر من بهترین برنامه نویسشم که باشی اونم توی تهران 1.5 تا 2 میدن ماهی.من خودم آی تی خوندم دوستم فوق تهران گرایش تجارت میخونه برنامه نویسیشم عالیه ماهی 1.5 میگیره

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
برنامه نویس عالی دوست من 1.5 بش بدی تف هم کف دستتون نمیندازه. ما الان تو مجموعه تحلیلگر داریم ساعتی 60 داره میگیره. برنامه نویس که جای خود داره.
هر کس دو خط جاوا و php زد که برنامه نویس نمیشه.
شما php کار به بنده نشان بدهید حقوقش با من.
شرمنده از صراحت لهجه امیدوارم ناراحت نشید.

alikka

Registered User
لایک‌ها
226
برنامه نویس عالی دوست من 1.5 بش بدی تف هم کف دستتون نمیندازه. ما الان تو مجموعه تحلیلگر داریم ساعتی 60 داره میگیره. برنامه نویس که جای خود داره.
هر کس دو خط جاوا و php زد که برنامه نویس نمیشه.
شما php کار به بنده نشان بدهید حقوقش با من.
شرمنده از صراحت لهجه امیدوارم ناراحت نشید.

درسته برنامه نویس هایی که واقعا حرفه ای هستند حقوق بسیار خوبی دارند ...

بالا