برگزیده های پرشین تولز

سربازی آری یا نه

آیا با اجباری بودن سربازی موافقید مخصوصا برای تحصیل کردگان و متاهلین؟

• Total voters
    61
وضعیت
موضوع بسته شده است.

sabegian

Registered User
لایک‌ها
306
خدمت سربازی در 197 كشور جهان چگونه است​
کشورهای جهان از لحاظ وضعیت **** وظیفه به 7 گروه تقسیم می شوند که متاسفانه ایران به همراه کشورهایی چون بورکینافاسو! در آخرین و بدترین گروه قرار دارد:

1- كشورهایی كه سربازی اجباری را حذف کرده اند.(۱۰۸کشور، ۵۵%) خوش به حالشون!

2- کشورهایی که سربازی اجباری یک سال و یا کمتر دارند. (2۶كشور، 1۳%)

3- کشورهایی که صرفا در امور مدنی یا به صورت نظامی غیر مسلح سربازی دارند.(۸ كشور، 4%)

4- کشورهای که سربازی انتخابی دارند.(1۲ كشور، 6%)

5- کشورهایی که مدت سربازی را به 18 ماه کاهش دادهاند. (۱۱ كشور، ۶%)

6- اسامی کشورهایی که از ترکیب نیروهای داوطلب و اجباری استفاده می کنند. (1۲ کشور،۶% )

7- کشورهایی که سربازی اجباری بیش از 18ماه، غیر انتخابی و همراه با به کار گیری در امور عملیاتی نظامی دارند. (۲۰كشور، ۱۰%)

اسامی این كشورها به تفكیك عبارتند از:

الف- اسامی کشورهایی که سربازی اجباری ندارند و یا حذف كردهاند:

1. آرژانتین (در 1999 حذف شد) 2. آفریقای جنوبی (از 1994 حذف شد.) 3. آنتیگوآ و باربودا 4. آندورا 5. اتیوپی(سربازی اجباری صرفا در شرایط اضطراری مجاز است.) 6. اردن (از سال 1994 تاکنون در حال تعلیق است.) 7. اروگوئه (در زمان صلح اختیاری است و در زمان جنگ دولت در صورت نیاز میتواند اجباری سازد.) 8. افغانستان (در 2005 حذف شد) 9. استرالیا (در 1972 لغو شد.) 10. اسلواکی (از 2006 حذف شد) 11. اسلوونی (از 2003 حذف شد) 12. امارات متحده عربی 13. انگلستان (از 1963 حذف شد.) 14. ایتالیا (در 2005 حذف شد) 15. ایسلند 16. باربادوس 17. باهاما 18. بحرین 19. برمه 20. برونئی دارالسلام 21. بلژیک (به حالت تعلیق در آمده است.) 22. بلغارستان (نیروی دریایی و هوایی كاملا حرفهای شده اند و نیروی زمینی نیز در سال 2008 حرفهای شده و سربازی اجباری ملغی میگردد. مدت سربازی اكنون 9 ماه است. البته برای دانش آموختگان دانشگاه 6ماه است.) 23. بلیز (در صورت به حد نصاب نرسیدن داوطلبین اجباری می شود اما تا کنون اجباری نشده است.) 24. بنگلادش(سربازی اجباری صرفا در شرایط اضطراری مجاز است ولی تاکنون اجرا نشده است.) 25. بوتان 26. بوتساوانا 27. بوسنی و هرزگوین (از اول ژانویه 2006 حذف شد.) 28. بولیوی (در صورت به حد نصاب نرسیدن داوطلبین اجباری می شود.) 29. پاکستان 30. پالائو 31. پاناما 32. پرتقال (از 2004 حذف شد) 33. پرو 34. تانزانیا 35. ترینیاد و توباگو 36. تونگو 37. تووالو 38. تیمور شرقی 39. جامائیکا (سربازی اجباری تنها با اجازه والدین ممکن است.) 40. جزایر سلیمان 41. جزایر مارشال 42. جمهوری ایرلند(دوره سربازی اجباری حذف شده ولی دوره ذخیره هنوز ملغی نشده است.) 43. جمهوری کنگو 44. جیبوتی 45. چک (لغو آن از 2004 آغاز و در 2007 کاملا لغوشد.) 46. دومینیكا (عضو كشورهای مشترك المنافع) 47. دومینیكن (جمهوری) 48. روآندا 49. رومانی (از 2006 حذف شد.) 50. زامبیا 51. ژاپن 52. ساموآ 53. سن مورینو 54. سوآزیلند 55. سیچیل 56. سیرالئون 57. سریلانکا 58. سرینام 59. سنت کیتس و نویس 60. شیلی (هرچند قانون سربازی اجباری ملغی نشده ولی اکنون تمام نیروها به صورت داوطلبانه و نه اجباری به خدمت گرفته می شوند.) 61. عراق 62. عربستان سعودی 63. عمان 64. غنا 65. فدراتیو میکرونزی 66. فرانسه (از 1996 حذف شد.) 67. فیجی 68. قطر 69. کاستاریکا (از 1948 حذف شده است.) 70. کامرون 71. کانادا (تاکنون در زمان صلح سربازی اجباری نداشته است.) 72. کریباتی 73. کنیا 74. گامبیا 75. گرنادا 76. گینه پاپائو 77. لسوتو 78. لبنان 79. لتونی (از 2007 حذف شد.) 80. لوکزامبورگ (از 1967 حذف شده است) 81. لیبریا 82. لیختنشتاین 83. مالاوی 84. مالت 85. مالدیو 86. گویان 87. مجارستان(در 2004 حذف شد) 88. مراکش (از 2006 حذف شد.) 89. مقدونیه (از 2006 حذف شد) 90. موریس 91. موناکو 92. مونتنگرو (از 2006 حذف شد) 93. نائورو 94. نامیبیا 95. نپال 96. نیجریه 97. نیکاراگوئه 98. نیوزیلند (از 1972 حذف شد.) 99. واتیکان 100. هائیتی 101. هلند (به طور رسمی سربازی اجباری را لغو نکرده ولی از سال 1996 به بعد از سرباز استفاده نکرده و ارتش کاملا حرفه ای دارد.) 102. هلند آنتلیس 103. هند (هیچ گاه سربازی اجباری نداشته حتی در زمان استعمار انگلیس) 104. هندوراس 105. هنگ کنگ 106. یمن (از 2001 حذف شد) ۱۰۷. وانوآتو ۱۰۸. کرواسی

كشورهای افغانستان، عراق، عربستان، عمان، قطر، امارات متحده، پاكستان و بحرین از جمله همسایگان ایران هستند كه سربازی اجباری را لغو كرده اند.

ضمنا بر خلاف برخی ادعاها حذف سربازی به کشورهای خاصی اختصاص ندارد. شما می توانید نام کشورهای پیشرفته، در حال توسعه، عقب افتاده، اسلامی، فقیر، غنی و… را در میان این ۱۰۸کشور ببینید.

ب- اسامی کشورهایی که سربازی اجباری یک سال و یا کمتر دارند:

1-اتریش (از ابتدای 2007 از 8ماه به 6ماه كاهش یافت) 2-برزیل (بسته به محل خدمت 12-9ماه) 3-بولیوی (12ماه) 4-دانمارک (بسته به محل خدمت 12-4 ماه وصرفا در امور مدنی یا به صورت نظامی غیر مسلح) 5-اکوادور (12ماه، سربازی انتخابی است.) 6-السالوادور (12ماه، سربازی انتخابی است.) 7-استونی (بسته به محل خدمت 11-8 ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح در سال 2010 نیز سربازی اجباری لغو میشود) 8-صربستان (بسته به محل خدمت 9-6 ماه، از 2010 حذف خواهد شد.) 9-اوکراین (بسته به نوع خدمت 12-18ماه، در 2 یا 3 سال آینده ارتش كاملا حرفهای شده و سربازی اجباری ملغی میگردد.) 10-آلمان (9ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح) 11-یونان (بسته به محل خدمت 12 و 15 ماه و در آینده به 6ماه كاهش مییابد.) 12- ازبکستان (12ماه) 13-لیتوانی (12ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح) 14-مکزیک (12ماه، سربازی انتخابی، نیروهای هوایی و دریایی كاملا حرفهای شدهاند.) 15-مولداوی (12ماه) 16-مغولستان (12ماه) 17-نروژ (12ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح) 18-پارائوگه (بسته به محل خدمت 24-12ماه، استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.) 19-روسیه (ترکیب اجباری و داوطلبانه به کار گرفته شده است. از ابتدای سال 2008، 12ماه شد و از همین سال برای متاهلان دارای فرزند، معلمان و پزشكان روستایی حذف شد.) 20-سوییس (260 روز) 21-گوآتمالا (بسته به نوع و محل خدمت 24-12 ماه) 22-لهستان (بسته به محل خدمت 12-9ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح، در سال 2010 سربازی اجباری لغو می شود.) 23-تایوان (اکنون 16 ماه است و در سال 2008، 12ماه می شود. امكان انتخاب برای مشمولان وجود دارد.) 24-تركیه (12 ماه برای امور نظامی و 15 ماه برای امور مدنی) 25-تونس (12ماه) ۲۶-فنلاند (خدمت در امور نظامی مسلحانه 6ماه، نظامی غیر مسلحانه 11 ماه و غیر نظامی 13 ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح)

پ- اسامی کشورهایی که از سربازان صرفا در امور مدنی یا به صورت نظامی غیر مسلح استفاده میشود:

1-آنگولا (24ماه) 2-الجزایر (18ماه: 6ماه آموزش و 12 ماه فعالیت مدنی، ضمنا به زودی شرط انجام خدمت سربازی از شرایط استخدام كارمندی در الجزایر حذف میشود.) 3-بلاروس (18ماه و برای فارغ التحصیلان دانشگاهی 12ماه) 4-قبرس5-سنت لوسیا ۶- سنت وینسنت و گراندین ۷-اسپانیا ۸-سوئد (17-7 ماه، امكان انتخاب میان فعالیت نظامی یا غیر نظامی وجود دارد.)

هفت کشور دیگر نیز از سربازان به صورت نظامی غیر مسلح استفاده می کنند که در بخش قبلی ذکر شد.

ت- اسامی کشورهای که سربازی انتخابی(سرباز می تواند محل و نوع خدمت را انتخاب نماید) دارند:

1-بنین(از ترکیب سربازان داوطلبانه و اجباری استفاده می شود.) 2-جمهوری آفریقای مرکزی(استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.) 3-ایالات متحده آمریکا 4-چاد 5-چین 6-اندونزی(استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.) 7-نیجر 8-گینه بیسائو 9-سنگال(استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.) 10- كیپ ورد 11-توگو(استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.) ۱۲-مالزی

ث- اسامی کشورهایی که مدت سربازی را به 18 ماه کاهش دادهاند:

1-آذربایجان (برای فارغ التحصیلان دانشگاهی 12 ماه و سایرین 18ماه) 2-ویتنام 3-اریتره (16ماه) 4-کامبوج (18ماه)5-کلمبیا (18ماه، استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.) 6-گرجستان (18ماه، استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.) 7-لائوس (18ماه) 8-ماداگاسکار (18ماه) 9-ساحل عاج (18ماه، استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.) ۱۰- قرقیزستان ۱۱- لیبی

ج-اسامی کشورهایی که از ترکیب نیروهای داوطلب و اجباری استفاده می کنند. (عمدتا این روش مقدمه ای است برای رسیدن به ارتش حرفه ای و حذف سربازی اجباری):

1- برمودا(بخش عمده ای از نیروهای ارتش، حرفه ای بوده و تنها بخش اندکی به صورت اجباری تامین می گردد.) 2-ونزوئلا 3-گابون4 – کره جنوبی5-سنگاپور 6-کویت 7-مالی 8-فیلیپین 9-اوگاندا10 -بروندی 11-موریتانی(نیروی هوایی و دریایی کاملا حرفه ای شده اند و از سرباز اجباری تنها در نیروی زمینی استفاده می شود.) ۱۲-**** اشغالگر قدس (اسراییل)

در قانون ایران استفاده از سرباز پیمانی و داوطلب نیز وجود دارد ولی به قدری میزان سربازان داوطلب نسبت به اجباری کم است که نمی توان ایران را در زمره این کشورها قرار داد.

چ- اسامی کشورهایی که سربازی اجباری بیش از 18ماه، غیر انتخابی و همراه با به کار گیری در امور عملیاتی و مسلحانه نظامی دارند:

1-ایران 2-آلبانی 3-مصر 4-گینه 5-کوبا 6-قزاقستان 7-کره شمالی 8- بورکینافاسو 9-سوریه 10-ارمنستان 11-سومالی 12-تاجیکستان 13- سودان 14-تایلند 15-ترکمنستان 16-زیمباوه 17-جمهوری دموکراتیک کنگو 18- موزامبیک 19-سائوتام و پرینسیپ ۲۰- گینه استوایی

خدایی؛ یه کشور درست و حسابی بین این گروهی که ایران بینشونه، پیدا می کنید!

من از دولت محترم تدبیر و امید خواهش میکنم که یه نظرسنجی از مردم بکنید ببینید چند درصد با اجباری موافقند من خودم 2 سال ارشدم مونده 2 سال هم سربازی الان 24 سالمه الان میتونم ازدواج کنم و کار هم هست ولی با این سربازی تازه 28 سالگی بیکار میشم و باید برم دنبال کار
و شایدم ازدواج آخه جوونی دیگه والله بر نمیگرده:mad: خیلی از جوونایی که ادامه تحصیل میدن همین مشکل رو دارند.

:(انوقت میگن چرا روابط نامشروع زیاد میشه یا سن ازدواج میره بالا:(

استقلال آزادی جمهوی اسلامی​
پیامبر اسلام در نصیحتی به علی بن ابی طالب گفت: ای علی! هر چه برای خود نمی‌پسندی برای دیگری مپسند، و آنچه برای خود می‌خواهی برای دیگران هم بخواه؛ در این صورت در قضاوت خویش دادگر و در دادگریت یکسان‌نگر خواهی بود، و اهل آسمان تو را دوست خواهند داشت و در سینه اهل زمین به محبّت جای خواهی گرفت. این سفارش مرا -به خواست خدا- به خاطر سپار.(تحف العقول، ص ۱۳؛ بحارالأنوار، ج ۷۴، ص ۶۸)​

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,626
اصلن سربازی رو رضاشاه لایحشو داد مجلس
در سربازی ما دنباله رو رضا گر خدا بیامرز هستیم

sabegian

Registered User
لایک‌ها
306
اصلن سربازی رو رضاشاه لایحشو داد مجلس
در سربازی ما دنباله رو رضا گر خدا بیامرز هستیم

درست رضاشاه آورد ولی ما راحت میتونستیم حذفش کنیم یا محدودش کنیم ولی دولت نیست به نفع خودشه ازش استقبال میکنه چون پول توشه داداش دیگه جوون بدبختم هیچی
دست خودشون باشه میکننش 5 سال میگن کی به کیه اینا که سربازیشونو میکنن هیچی نمگن نیروی مفت گیر آوردیم دیگه کار پیدا نمیکنن از زندگی عقب میفتن وللش مصلحت خودمونو بچسپ
منی که اینطور باهام رفتار بشه آیا فردا که خدای نکرده جنگ شد میتوانم با جان ودل ازش دفاع کنم ما این همه زحمت کشیدیم واسه انقلابون 8 سال جنگ تحمیلی رو به جان خریدیم که مردم راضی باشند نه دولت .نه جوون بیچاره پر از مشکلات رو به زور ببری اجباری اگه واسه آموزش یک ماه آموزش مفید آدمو تیمسار میکنه وللش وَمَنْ يعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يرَهُ(الزلزلة/8)و هر کس هموزن ذره‌اي کار بد کرده آن را مي‌بيند!

MAK77

Registered User
لایک‌ها
48
اقا ما هم سربازیمون 18 ماه بودا مگه الان بیشتر شده مدت خدمت؟
حالا من به خوب بودن وبد بودنش کاری ندارم شاید اصلا یه چیز نسبی باشه یعنی مثلا برا بعضیا خوب باشه برا بعضیا بد.اما با این که قبل خدمت رفتنم خیلی در مقابلش مقاومت میکردم بعد که رفتم خیلی هم بد نبود حالا منهای دوره اموزشی که پدرمونو در اوردن :)تو یکی از بدترین جاها هم بودیم :confused:یعنی خیر سرمون تحصیلات عالیه داشتیم( خدا به داد سرباز صفرا برسه).دوران خدمت بسیار شیرین و خوب بود هر روز یه تجربه جدید یه اتفاق جدید من مسول پست مهندسی گردان بودم کادریا دفتر نداشتند که من داشتم:D بهترین دوستای من که الان دارم مال زمان خدمتمه.بهترین موقعیت شغلیمو به واسطه دوستای خدمتیم بدست اوردم.ولی در کل خوب یا بد تموم شد رفت پی کارش
در کل من موافق با سربازیم و به نظرم اصلا وقت هدر دادن نبود..

Last edited:

sabegian

Registered User
لایک‌ها
306
از سال 93 میشه 24 ماه
واسه علافی ش میگم جوون با هدف 2 سال براش حکم طلا رو داره و الا سربازی مثل پیک نیک میمونه از همه چی خلاصی با دوستات گپ میزنی:cool:
تازه کاشکی فقط اون دو سال بود جوونای الان برای اینکه نرن سربازی هر جور شده میرن دانشگاه به فرض اینکه از دستش خلاص شدن نگو بدتر میشه آدم هر چی سنش میره بالا دیگه حوصله سربازیو نداره همون بلایی که سر من اومد کاشکی من وقتی دیپلم میگرفتم بدون توقف میرفتم سربازی بعد میومدن میرفتم دانشگاه حداقل الان بهم زن میدادن ولی الان خیلی یکیو میخوام رفتم خواستگاری گفتن دختر به سربازی نکرده نمیدیم:(به اونایی که قصد زود زن گرفتن رو دارند توصیه میشود بعد از دیپلم از سربازی فرار نکنید و شیرجه بزنید طرفش و الا دکتری هم داشته باشید سربازی نرید زن بی زن:p

arash_dvb

Registered User
لایک‌ها
31
نوبتم شده مدرک کارذانی برق دارم.ولی اصلا دلم نمیخواد برم سربازی.خوشم هم نمیاد.میشه دورش زد؟به بیست تومنی دارم.الان میشه خرید؟

sabegian

Registered User
لایک‌ها
306
نوبتم شده مدرک کارذانی برق دارم.ولی اصلا دلم نمیخواد برم سربازی.خوشم هم نمیاد.میشه دورش زد؟به بیست تومنی دارم.الان میشه خرید؟

نمیشه خرید دیگه دور زدنشو من بلد نیستم;)

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
وقتی من رفتم ینی دیگه نظرسنجی بی معناست
شتریه که رو همه تون باید بخوابه
crazy.gif

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
متاسفانه بعضیا رفتن به زحمت افتادن دوست دارن بقیه هم بکشن!
تو جامعه ما معمولا یکی که میوفته تو چاه بجای راهنمایی، میخواد همه رو یکی یکی بندازه تو چاه تا خالی شه!
جدیدا سخت گیری ها زیاد شده در مورد معافی ، که طبق قانون اون موقع معاف بودم ولی الان ...
من 1 ساعت کاری نکنم حوصلم سر میره افسردگی میگیرم ، شده بعضی مواقع کتابی چیزی میگیرم نیگاش میکنم، قسمت جالبی داشت میخونمش ، وای به حال اینکه دوسال برم الافی...!
از دروبریام اونایی که رفتن سوال کردم، هیشکی راضی نبوده!

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
لیست بالا را که نگاه میکنم میفهمم که توی چه بیغوله ای هستم که عراق هم با اون پوکیدگی این بیگاری ها نداره ولی ما مثل برده و خر باید بیگاری کنیم...
فقط من از حقم نمیگذرم و اونی که عمر من و امثال من را اینجوری تلف میکنه به خدا واگذار میکنم و سرپل صراط زجرش میدهم...

sabegian

Registered User
لایک‌ها
306
وقتی من رفتم ینی دیگه نظرسنجی بی معناست
شتریه که رو همه تون باید بخوابه
crazy.gif

متاسفانه تقصیر از خودمونه اگر اینقدر سهل نمیگریفتیم دیگه کسی رو مجبور نمیکردن 2 سال از زندگیشو :confused: کنه اگه کسی میخواست میرفت کسیم که نمیخواست نمیرفت.
هر کس چیزی به نفعش باشه انجامش میده دیگه چیزیم به ضرر خودش وللش اگه مدیرا یه ذره به فکر جوونا بودن حرفاشونو گوش میدادن بودن نه مصلحت .........

sabegian

Registered User
لایک‌ها
306
:Dهفته وحدت و میلاد رسول اکرم صلی الله و علیه و آله وسلم مبارک:D
هر زمامدارى چيزى از كار امت مرا بدست گيرد و در كار آنها مثل كارهاى خصوصى خود دلسوزى و كوشش نكند روز رستاخيز خداوند او را وارونه در آتش اندازد.1040 نهجالفصاحه
هر كس بزمامدارى برسد و با مردم بملايمت و مدارا رفتار كند خداوند روز قيامت با او مدارا كند.1041 نهجالفصاحه
هر كس چيزى از كار مسلمانان را بدست گيرد و در كار آنها مانند كار خود دلسوزى نكند بوى بهشت بدو نخواهد رسيد.1026 نهجالفصاحه
هر جوانى در آغاز جوانى زن بگيرد شيطان وى بانگ برآرد واى بر او دين خود را از دستبرد من محفوظ داشت.1035 نهجالفصاحه
هر كس به زير دستان خود رحم نكند خداوند بهشت را بر او حرام كند.1029 نهجالفصاحه
۱۰۳۴۷.پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :احترام مال مؤمن ، همانند احترام خون اوست .
۱۰۳۴۸.پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :هيچ كس را روا نيست كه به ناحق ، مال برادر [مؤمن] خود را وا گيرد ؛ و اين از آن روست كه خداوند ، مال مسلمان را براى مسلمان [ديگر] در حريم قرار داده است .
۱۰۳۴۹.پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :هيچ كس را نرسد كه [حتّى ]عصاى برادر [مؤمن] خود را بدون رضايت وى برگيرد ؛ و اين به سبب آن است كه خداوند ، مال مسلمان را براى مسلمان [ديگر] ، داراى حرمت فراوان قرار داده است .نهج الفصاحه
هر زمامدارى كه پس از من كار امت مرا بدست گيرد روز رستاخيز بر صراط متوقف شود و فرشتگان نامه اعمال او را بگشايند اگر عادل باشد خداوند او را بوسيله عدلش نجات دهد و اگر ستمگر باشد صراط زير پاى او چنان بلرزد كه بندهاى او را از هم جدا كند چنان كه ميان دو عضو او صد سال راه فاصله باشد سپس از صراط بيفتد.1042 نهجالفصاحه
اى مردم از خدا بترسيد بخدا مؤمنى مؤمنى را ستم نكند جز آنكه روز رستاخيز خدا از او انتقام گيرد.1043 نهج الفصاحه

من بد یا خوب سخت یا آسون سربازیمو میکنم و کشورم رو هم دوست دارم واقعا هم دوستش دارم اگه یه کم هم دست اندکاران به فکر ما بودند خوب میشد حداقل یه جور میشد که میشد زن گرفت یه حقوق خوب میدادن و نیمه وقت میشد یا حرفه ایش میکردن
پدر عاشقی بسوزه که ما رو به این روز انداخته.

Last edited:

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,112
بودنش بد نیست (خصوصا برای بعضی ها) ولی مدتش خیلی خیلی زیاده، نهایتا باید 2 ماه آموزشی باشه 4 ماه یگان که کلا 6 ماهه تموم بشه بره پی کارش! هر چی قراره تجربه بدست بیاد توی همین 6 ماه بدست اومده.

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
کلاسالی چندنفر میرن خدمت؟ فرمانده ناجا گفته که سال اینده 10هزار نفر از سربازان ناجارو کم میکنه! ممکنه اینطوری سربازی همین 21 ماه بمونه؟؟:cool::D

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,112
کلاسالی چندنفر میرن خدمت؟ فرمانده ناجا گفته که سال اینده 10هزار نفر از سربازان ناجارو کم میکنه! ممکنه اینطوری سربازی همین 21 ماه بمونه؟؟:cool::D

هنوز احتمالش هست که 21 ماه بمونه ممکنه گفته باشن میشه 24 ماه که هر کسی که فعلا قصد رفتن نداره یا اونهایی که غیبت کردن یا فراری هستن تصمیم بگیرن زودتر برن و نیروهاشون تامین بشه و در صورت تامین نیروها صد در صد مدتش رو بیشتر نمیکنن.

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
متاسفانه تقصیر از خودمونه اگر اینقدر سهل نمیگریفتیم دیگه کسی رو مجبور نمیکردن 2 سال از زندگیشو :confused: کنه اگه کسی میخواست میرفت کسیم که نمیخواست نمیرفت.
هر کس چیزی به نفعش باشه انجامش میده دیگه چیزیم به ضرر خودش وللش اگه مدیرا یه ذره به فکر جوونا بودن حرفاشونو گوش میدادن بودن نه مصلحت .........
ما سهل گرفتیم؟
از این زاویه نگاه کن که فردی میخواد کارت بازرگانی بگیره. فردی میخواد گواهینامه بگیره. فردی میخواد جواز کسب بگیره. فردی میخواد بره سفر خارجی
در همه ی این موارد باید کارت پایان خدمت داشته باشه. کلا با نداشتنش زندگی یه جور بدی میگذره
حالا این فردی که مثال زدیم، واسه اینکه بتونه درست کار و زندگی کنه و از حقوق اجتماعیش (مثل گرفتن پاسپورت، گواهینامه، داشتن حساب جاری و...) برخوردار باشه باید چیکار کنه که متهم به سهل انگاری نشه؟
بره با مسئولین در مورد حذف خدمت سربازی مذاکره بکنه؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,112

mondert

Registered User
لایک‌ها
1,425
:Dهفته وحدت و میلاد رسول اکرم صلی الله و علیه و آله وسلم مبارک:D
هر زمامدارى چيزى از كار امت مرا بدست گيرد و در كار آنها مثل كارهاى خصوصى خود دلسوزى و كوشش نكند روز رستاخيز خداوند او را وارونه در آتش اندازد.1040 نهجالفصاحه
هر كس بزمامدارى برسد و با مردم بملايمت و مدارا رفتار كند خداوند روز قيامت با او مدارا كند.1041 نهجالفصاحه
هر كس چيزى از كار مسلمانان را بدست گيرد و در كار آنها مانند كار خود دلسوزى نكند بوى بهشت بدو نخواهد رسيد.1026 نهجالفصاحه
هر جوانى در آغاز جوانى زن بگيرد شيطان وى بانگ برآرد واى بر او دين خود را از دستبرد من محفوظ داشت.1035 نهجالفصاحه
هر كس به زير دستان خود رحم نكند خداوند بهشت را بر او حرام كند.1029 نهجالفصاحه
۱۰۳۴۷.پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :احترام مال مؤمن ، همانند احترام خون اوست .
۱۰۳۴۸.پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :هيچ كس را روا نيست كه به ناحق ، مال برادر [مؤمن] خود را وا گيرد ؛ و اين از آن روست كه خداوند ، مال مسلمان را براى مسلمان [ديگر] در حريم قرار داده است .
۱۰۳۴۹.پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :هيچ كس را نرسد كه [حتّى ]عصاى برادر [مؤمن] خود را بدون رضايت وى برگيرد ؛ و اين به سبب آن است كه خداوند ، مال مسلمان را براى مسلمان [ديگر] ، داراى حرمت فراوان قرار داده است .نهج الفصاحه
هر زمامدارى كه پس از من كار امت مرا بدست گيرد روز رستاخيز بر صراط متوقف شود و فرشتگان نامه اعمال او را بگشايند اگر عادل باشد خداوند او را بوسيله عدلش نجات دهد و اگر ستمگر باشد صراط زير پاى او چنان بلرزد كه بندهاى او را از هم جدا كند چنان كه ميان دو عضو او صد سال راه فاصله باشد سپس از صراط بيفتد.1042 نهجالفصاحه
اى مردم از خدا بترسيد بخدا مؤمنى مؤمنى را ستم نكند جز آنكه روز رستاخيز خدا از او انتقام گيرد.1043 نهج الفصاحه

من بد یا خوب سخت یا آسون سربازیمو میکنم و کشورم رو هم دوست دارم واقعا هم دوستش دارم اگه یه کم هم دست اندکاران به فکر ما بودند خوب میشد حداقل یه جور میشد که میشد زن گرفت یه حقوق خوب میدادن و نیمه وقت میشد یا حرفه ایش میکردن
پدر عاشقی بسوزه که ما رو به این روز انداخته.

شما واسه زن گرفتن می خوای بری سربازی؟
ربطی به زن گرفتن نداره که بدون کارت پایان خدمت هم عقد می کنن
ولی در کل ازدواج خودش اسارت هست بعد ادم بیاد 2 سال بره اسیری تا بتونه بعدش یک عمر اسیری بکنه!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا