برگزیده های پرشین تولز

هنرهای رزمی در نیروهای نظامی (کارشناس متخصص reza-vc)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
نیروهای ویزه کره
rok_army.jpg

قبلا فکر میکردم هاپکیدو به ارتش کرده اموزش داده میشه ولی درواقع اون سبکی که به کماندوهای کره ای اموزش داده میشه اسمش هست
teuk gong moo sool
علاوه بر کماندوها پلیس ها و بادی گاردها و کلا نیروهای امنیتی کره جنوبی هم از همین سبک استفاده میکنن
اینم یه عکس از تمرینات بدنسازی و استقامتیشون
South%2BKorean%2BSoldiers%2BUndertake%2BMountain%2BTraining%2BSHYXl-FeLcnl.jpg

اینم یه کماندوی دختر ارتش کره !
South%2BKorea%2Bspecial%2Bforces%2Btraining%2B3.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
بارها تو مجلات و پوستر ها و بنر دیدم سبکهایی مثل فایت رنجر ... نینجا رنجر ... کماندو رنجر ... تکاور کماندو ...فول موی تای رنجر و ... که ادعا میکنن سبکشون توسط نیروهای ویزه
کار میشه . متاسفانه عده ای از مردم هم زودباورن و به سرعت جذب همچین سبکهایی میشن
ولی به جرات میتونم بگم اینطور سبکها مک دوجویی بیش نیستن ! تنها مزیتی که دارن اینه که ادم نرمش میکنه و سرحال میشه !
شخصا هر کسی که تو فامیل یا دوستان میخواد تازه یه رشته رزمی انتخواب کنه بهش میگم طرف این سبکهای من در اوردی نره که فقط هدر دادن وقت و پوله
خوشبختانه اینترنت هم به خوبی جاباز کرده بین مردم و هر کسی میتونه به راحتی دروغ یا راست مطالب رو در بیاره

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
کلیه مطالب این تاپیک حاصل ترجمه و تحقیق بنده هستش و هرجا کپی پیست کرده باشم منبع رو ذکر میکنم
کپی فقط با ذکر منبع مجاز است

دوستانی که لطف میکنن و پیام خصوصی میفرستن : متاسفانه فعلا درگیر یه برنامه بدنسازی مناسب هستم سرم که خلوت شد مطالب رو با
F.B.I و Army Rangers و یگان ضد تروریسم اس ر ا ع ی ل و... ادامه میدیم

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
جدیدا مد شده هر کی میخواد سبکشو کاربردی نشون بده یه جورایی میخواد به نیروهای نظامی ربطش بده !!
http://jeetkunedo-kali.blogfa.com/page/militaryjkd.aspx
من نمیفهمم ! کارشناسای پیشرفته ترین کشورای دنیا اعتقادی به جیت کان دو تو میدون نبرد ندارن بعد این اقا میگه جیت کان دو یکی از ملزومات نیروهای نظامی دنیا هست !!!
خب لابد فکر میکنه از همه ی کارشناسای رزمی/نظامی بیشتر میفهمه دیگه:p:D
و یه نکته دیگه : تو ایران 3 سبک هستن که ادعا میکنن جیت کان دوی واقعی رو اموزش میدن ولی هیچکدوم اون جیت کان دوی مورد نظر بروسلی نیستن !
واسه اطلاعات بیشتر در مورد جیت کان دو به تاپیک جون فان jkd مراجعه کنید

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
جدیدا مد شده هر کی میخواد سبکشو کاربردی نشون بده یه جورایی میخواد به نیروهای نظامی ربطش بده !!
من نمیفهمم ! کارشناسای پیشرفته ترین کشورای دنیا اعتقادی به جیت کان دو تو میدون نبرد ندارن بعد این اقا میگه جیت کان دو یکی از ملزومات نیروهای نظامی دنیا هست !!!
و یه نکته دیگه : تو ایران 3 سبک هستن که ادعا میکنن جیت کان دوی واقعی رو اموزش میدن ولی هیچکدوم اون جیت کان دوی مورد نظر بروسلی نیستن !
اره درست میگی!!!!!!!:D
منتظر معرفی نیروی ا س ر ا ئ ل هستیم!!!

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286

ممنونم برای این تاپیک خوب و خسته نباشید می گم.
چیزی که به ذهنم می رسه اینه که جیت کان دو طی چهل سال اخیر پر از ابهام و حاشیه بوده و هنوز هم تعداد افرادی که این روش رو بدرستی تعریف و تمرین می کنن کم هستن. طبیعتا در شرایط اینچنینی کارشناسان نظامی سراغ این رشته نخواهند آمد.

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
در مورد کراو ماگا مطالبی خواهم گذاشت البته با ذکر منبع !
منتها ترجمه کردن مطالب مربوط به سبکهای نظامی کار خیلی سختیه چون پر از اصطلاحات نظامی هست و حقیقتا میترسم دردسر شه !
ولی سعیمو میکنم زودتر جمع و جورش کنم
بزودی...!

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
ممنونم برای این تاپیک خوب و خسته نباشید می گم.
چیزی که به ذهنم می رسه اینه که جیت کان دو طی چهل سال اخیر پر از ابهام و حاشیه بوده و هنوز هم تعداد افرادی که این روش رو بدرستی تعریف و تمرین می کنن کم هستن. طبیعتا در شرایط اینچنینی کارشناسان نظامی سراغ این رشته نخواهند آمد.
ممنون از شما
بله بع علت شهرت بروسلی سو استفاده ها از سبک جیت کان دو بسیار زیاد هست

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
در باغ شهادت هم که چهاطاق بازه!D: بله کار **** قدس بیشتر توی خارج از کشوره واسه همین هم هست که نام سردار س.ل.ی.م.ا.نی همیشه توی لیست ترور هست . ولی به شخصه همیشه اعتقاد داشتم که تبلیغات پیرامون نیروهای نظامی خارجی بسیار زیاده و همین تبلیغات قدرت اونها رو مضاعف نشون میده . و این رو هم بگم که اسنطور نیست که نیروی کماندویی ما مربوط به سالهای اخیر باشه بلکه ما از زمان شاه نیروهای کلاه سبز رو داشتیم که توسط خارجی ها آموزش داده میشدند و از باقیمانده اونها در زمان جنگ هم استفاده شد ولی زیاد دلشون با جمهوری اسلامی نبود تا این که شهید چمران با تاسیس ستاد جنگ های نامنظم از نو شروع به ساختن نیروهای چریک کردند. و این که اسم ایران توی این لیست نیست در حالی که مثلا اسم اسراییل هست در حالی که نیروی زمینی اسراییل اصلا نیروی مطرحی نیست و عمده قدرت نظامی اسراییل به قدرت موشکیشه همون جنبه تبلیغاتی رو داره که گفتم
بله همین طوره. زبده ترین نیروهای تکاور ایران در دهه 50 توسط یارومه میرزایی تربیت میشدند. ولی دیگه خبری از اون آموزش های ویژه نیست.

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
خب قبل از اینکه غذای اصلی ( کراو ماگا ) رو کامل کنم گفتم پیش غذا ( FBI ) رو جهت خالی نبودن عریضه بذارم امیدورام نمره ی خوب بدید:D:p
F.B.I

Federal Bureau of Investigation

fbi-agent.jpg

اف بی ای یه سازمان امنیتی امریکا هست که وظایفش اینه :
محافظت از ایالات متحده در مقابل حمله های تروریستی
محافظت از ایالات متحده در مقابل سازمان های اطلاعاتی کشورهای خارجی
محافظت از ایالات متحده در مقابل حملات سایبری
محافظت از حقوق شهروندان و ...
FBI یه متد خاص به اسم defensive tactics رو اموزش میبینه که شامل تکنیکها و تاکتیکهای دستگیری بدون اسیب جدی به مجرم هست
با توجه به وظایفشون کاملا هم درسته بهرحال وظیفه یه نیروی امنیتی در وهله ی اول دستگیری هست نه کشتن

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
کلیه مطالب این تاپیک حاصل ترجمه و تحقیق بنده هستش و هرجا کپی پیست کرده باشم منبع رو ذکر میکنم
کپی فقط با ذکر منبع مجاز است

دوستانی که لطف میکنن و پیام خصوصی میفرستن : متاسفانه فعلا درگیر یه برنامه بدنسازی مناسب هستم سرم که خلوت شد مطالب رو با
F.B.I و Army Rangers و یگان ضد تروریسم اس ر ا ع ی ل و... ادامه میدیم
واس6 یدنسازی باشگاه میری دیگه؟ برنامه تغذیه هم بهت میده مربیت؟

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
واس6 یدنسازی باشگاه میری دیگه؟ برنامه تغذیه هم بهت میده مربیت؟
تو ایران معدود افرادی هستن که بدنسازی رو علمی دنبال میکنن . من برناممو از اینترنت گرفتم...فعلا که دارم حجمی کار میکنم باید غذاهایی مثل سیب زمینی و تخم مرغ و ... خورد
برنامع غذایی بیشتر واسه شکم 6 تیکه و اینا هست که شخصا نمیپسندم:D ترجیح میدم با تمرین شکممو صاف نگه دارم نه اینکه غذاهای مورد علاقمو نخورم و شکمم 6 تیکه باشه !!;)

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
تو ایران معدود افرادی هستن که بدنسازی رو علمی دنبال میکنن . من برناممو از اینترنت گرفتم...فعلا که دارم حجمی کار میکنم باید غذاهایی مثل سیب زمینی و تخم مرغ و ... خورد
برنامع غذایی بیشتر واسه شکم 6 تیکه و اینا هست که شخصا نمیپسندم:D ترجیح میدم با تمرین شکممو صاف نگه دارم نه اینکه غذاهای مورد علاقمو نخورم و شکمم 6 تیکه باشه !!;)
از اینترنت؟ چه جالب. به ما هم بده برنامه رو ببینم چه طوریه.

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
krav maga : israeli hand to hand combative

منبع : کاربر لرد وایپر_ویکیپدیای انگلیسی
ترجمه از خودم ( اگه کم و کاستی داشت به بزرگی خودتون ببخشید ) البته کل ویکی رو ترجمه نکردم چون خیلی طولانی و خسته کننده میشد
military-knife-300x262.jpg

کراو ماگا یه سیستم دفاع شخصی فوق پیشرفته هست که توسط یه رزمی کار اسلواکی/اسرائیلی ابداع شده به اسم ایمی لیچتنفیلد..کراو ماگا از لحاظ لغوی به معنی برخورد جنگی یا بهتر بگم برخورد به قصد جنگیدن هست که خب از اسمش مشخصه هدفش چیه
کراو ماگا بیشترین تاثیر رو از سبکهای بوکس - موی تای - وینگ چون - ساواته - جودو - جوجیتسو - جوجیتسو برزیلی و کشتی گرفته...تو این سبک هر چیزی که برای دفاع از خودتون لازم دارید اموزش داده میشه : انواع ضربات - درگیری رو خاک - کار با چاقو - خلع سلاح سرد و گرم و...
تو کراو ماگا بیشترین توجه به شرایط واقع گرایانه تو درگیری واقعی هست و فنون نمایشی و غیر کاربردی تو این سبک جایی ندارن و اکثر فنون بر پایه ضد حملات سریع و خطرناک طراحی شده
Man-and-Woman1.jpg

کراو ماگا به IDF یا همون نیروهای دفاعی اسرائیل و موساد و نیروهای امنیتی اسرائیل اموزش داده میشه. فنون کراو ماگا به عکس العمل های طبیعی بدن انسان بسیار نزدیکه چون اعتقاد دارن فقط همین فنونه که تو واقعیت جواب میده .. کراو یه سبک هدف محور هست یعنی شما اول هدف رو انتخواب میکنید بعد با هر نقطه ای از بدن هرچندتا ضربه ای که تونستید به این نقاط میزنید بدون مکث
یکی از اصول این سبک تموم کردن درگیری در کمترین زمان ممکن هست به همین دلیل روی ضربه زدن بیشتر از گلاویز شدن کار میشه
تو این سبک شما برای دفاع از خودتون هرکاری میتونید انجام بدید مثل پاشیدن خاک توی چشم مهاجم یا گاز گرفتن و پرت کردن حواس حریف و ...
هدف های اصلی کراوماگا چشم - بیضه - گلو -گیجگاه - زانو و... هستن ! و در این سبک خبری از مشت تو فک و میدل کیک به پهلو و اینا هم نیست
240.105212221_std.jpg

معروف ترین سازمان هایی کراو ماگا اموزش میدن :
IKMA (Israeli Krav Maga Association
KMF = krav maga federation
WKMF = world krav maga federation
KMW = krav maga worldwide
KMG = krav maga global
تو این سبک کمربند گرفتن به هیچ وجه مهم نیست ولی برای اینکه جهانیش کنن واسش کمربند گذاشتن...سیستم کمربند دهی اینجوریه : سفید زرد نارنجی سبز ابی قهوه ای مشکی
این سازمان ها همه یه چیز اموزش میدن ولی تفاوت جزیی بین زمان رسیدن به کمربند مشکی با بقیه هست
kravmaga.png

امروزه کراو ماگا تو اروپا و مخصوصا امریکا به جایگاه خیلی خوبی رسیده ... مثلا تو فروم های خارجی اگه دنبال کاربردی ترین سبک واسه دفاع شخصی باشید حداقل 70% کراو ماگا رو پیشنهاد میدن و این به دلیل اصل سادگی و تلفیقی و کاربردی بودن فنون با دنیای واقعی هست ( نه دنیای فانتزی مثل خیلی از سبک ها )

krav_maga_system_01.png

این مطلب متعلق به سایت پرشین تولز میباشد
کپی بدون ذکر منبع هیچ فرقی با دزدی ندارد

فایل های ضمیمه

• military-knife-300x262.jpg
    military-knife-300x262.jpg
    26.3 KB · نمایش ها: 14

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
فوق العاده بود و واقعا لذت بردم!
دست شما درد نکنه استاد

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
حقیقتا هیچوقت فکر نمیکردم بعد از 5 روز حدود 300 تا بازدید داشته باشه این تاپیک:eek:
ممنون از لطف همه تون

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
حقیقتا هیچوقت فکر نمیکردم بعد از 5 روز حدود 300 تا بازدید داشته باشه این تاپیک:eek:
ممنون از لطف همه تون
این نشانه سطح علمی بسیار بالای مطلب شماست
با تشکر
ببر سیاه

بالا