• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پلیس فتا - وبمستران

shahroodnet

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
سلام
وقت بخیر.
مواردی که برای شما دوست عزیز وبمستر در برخورد با پلیس فتا پیش اومده لطفا ذکر کنید.
منظور مواردی هست که به شما به عنوان صاحب سایت تذکر داده شده (چه درست چه اشتباه) و مجبور به پیگیری و حل مسئله شدین. برای مثال دزدی با کارت بانک از درگاه شما که به نظر صاحب درگاه مقصر هست و ...
ضمنا اسم واحد پلیس فتا هم بگید مثلا تهران یا یزد یا ...

ممنون

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,423
یکبار پلیس فتا آذربایجان شرقی درخواست اطلاعات آپلود کننده یک عکس که توی آپلود سنتر ما عکس آپلود کرده بود رو میخواست (عکس انتخاباتی بود)
با توجه به اینکه دستور قضایی نداشتن ما هم اطلاعات ندادیم بهشون ... تهدید هم کردن که اگر اطلاعات رو ندید فلان و بیسار میشه که گفتم دستور قضایی بگیرید اطلاعات رو بدم
دیگه پیگیری نکردن و برای ما هم هیچ دردسری درست نشد

یکبار هم پلیس فتا کرج برای یک سایت که از قالب فروش فایل ما استفاده میکرد تماس گرفت (کپی رایت ما تو سایت بود) , فکر میکردن سایت برای خود ما هست
که ما هم با توجه به دستور کتبی که داشتن اطلاعات فرد متخلف رو دادیم

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
منم چند روزه درگیر هستم تو این تاپیک هم اعلام کردم
http://forum.persiantools.com/threads/بسته-شدن-و-اخطار-به-سایت-های-اسپم-توسط-پلیس-فتا.736238/

چند روز پیش هم مدارکی که خواسته بودن را بردم و اونجا گفتند یه پوشه ( از این طلقیا ) بخر بزار داخلش
یه فرم هم دادن پر کنم
یه سری چیزا خواسته بود که نفهمیدم چیه
سوال کردم گفتند مثلا هدف از راه اندازی این وب سایت بزن کسب درامد
یکی دیگه اونجا بود گفت نزن کسب درامد چون پس فردا میان میگن مالیات بده و از این چیزا
خلاصه انقدر نامفهوم بود ترسیدم و اومدم خونه تا ببینم دوباره چی میشه
بالای فرمه زده بود پلیس فتا واحد رسیدگی به جرایم رایانه ای !!!
بخدا هیچ جرمی نکرده بودم ولی میشناسید که اینارو ...

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
یکبار پلیس فتا آذربایجان شرقی درخواست اطلاعات آپلود کننده یک عکس که توی آپلود سنتر ما عکس آپلود کرده بود رو میخواست (عکس انتخاباتی بود)
با توجه به اینکه دستور قضایی نداشتن ما هم اطلاعات ندادیم بهشون ... تهدید هم کردن که اگر اطلاعات رو ندید فلان و بیسار میشه که گفتم دستور قضایی بگیرید اطلاعات رو بدم
این مورد رو بعید میدونم پلیس بوده باشه !

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274

یکبار هم پلیس فتا کرج برای یک سایت که از قالب فروش فایل ما استفاده میکرد تماس گرفت (کپی رایت ما تو سایت بود) , فکر میکردن سایت برای خود ما هست
که ما هم با توجه به دستور کتبی که داشتن اطلاعات فرد متخلف رو دادیم
چند ماه پیش داشتم یه مقاله آماده می کردم به یه قانونی رسیدم که می گفت: "پلیس فتا حق برخورد مستقیم رو نداره و این کار باید توسط قوه های قضاییه صورت بگیره" الان خود اون قانون رو نتونستم پیدا کنم.

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
داستان زیر مربوط میشه به 3 سال پیش :
سایت فیلم داشتم ( سایت فیلم سینمایی خارجی )
دم درمون احضاریه کتبی اوردن که فردا ساعت 8.5 تو پلیس فتای تبریز باشین
رفتیم بدون اینکه چیزی بگنگفتن شما عرق خوری از دهنتون بو میاد o_O معطل موندم چی بگم چون اصلا عرق نمیخورم :general112:
عاغا اینا گفتن تو نت چیکار میکنم گفتم وبمستری گفتن فلان سایت مال شماس گفتم نه :p
گفتن گ ... نخور ما فلان کسیم بهمان کسیم نمیتونی سر مارو شیره بمالی :D ولی دروغ میگفتن چون از 5 تا مامور پلیس فتای تبریز هیچ کدوم بلد نبودن داخل یاهو سینگ کنن :general210:
خلاصه مذیریت سایت رو گردن گرفتیم و گفتیم سایت مال ماست بعدش کلی انگ زدن مفسد الفرض و اشاعه فحشا و ....
بعدش از ساعت 9 تا 2 بعد از ظهعر بازجوییمون کردن از همه صفحات سایت هم پرینت گرفته بودن یعنی پرونده ما حدود 400 صفحه ای میشد :general707: خلاصه پرونده انقدر سنگین بود سربازه نمیتونست حملش کنه :general307:
خلاصه بازجویی از ما تموم شد از همه انگشتای دستمون چپ رراست کف دست خلاصه همه جاشو با واکس سیاه کردن اثر انگشت گرفتن عدش چپ راست ازمون عکس گرفتن :general706:
بعدش یدونه کاغذ دادن گفتن فردا صبح ساعت 9 اینجا باشین o_O
مام صبح ساعت 9 نرفیتم اونجا :p
دیدم ساعت 10 زنگ زدن گفتن چرا نیومدی پلیس فتا گفتم تصادف کردم گفتم بیخود کردی باید بیای اینجا خلاصه گفتم نمیتونم گفتن باشه ولی فردا باید ساعت 9 اینجا باشی وگرنه حکم جلبتو میگیریم :mad:
فردا ساعت نه رفتم اونجا یدونه سرباز دادن بهمون گفتم برین دادگستری . خلاصه رفتیم دادگستری تبریز بازپرسی شعبه 20 . من فکر میکردم تنهام ولی دیدم نه بابا همه مخلفات داریم اینجا :D
مثلا طرف فیلتر شکت فروش بود دستگیرش کرده بودن :p
طرف تو نت داروی جنسی میفروخت دستگیرش کرده بودن :p
طرف اومده بود از کافی نت یارو دزدی کرده بود اینام چون نمیتونستن طرف رو بگیرن مدیر کافی نت رو دستگیر کرده بودن :D
یا یکی هم بود که سایت راه اهن تبریز رو هک کرده بود :eek:
حالا اونا بماند یه دختره هم بود کم سن سال حدود 17 - 18 سال داشت تعجب کردم این اینجا چیکار میکنه از سربازه پرسیدم اون چیکار کرده گفت طرف وب ... میداده :general404::general404:
خلاصه رفتیم بازپرسی گفت فلان سایت مال توئه گفتم اره گفت چه دفاعی از خودت داری گفتم گو... خوردم :D:D بازپرس گفت اون که اره خوردی نوش جونت
هیچی دیگه یدونه سند وثیقه گذاشتیم حدود 50 میلیون اگه سند نمیذاشتم باید میرفتم اب خنک بخورم :general106:
بعد گفتن برین خونتون احضاریه دادگاهمیاد
بعد یکی دو ماه احضاریه دادگاه اومد
رفتم دادگاه قاضی گفت شماره پروندت چنده گفتم فلان گفت باشه برو به پروندت رای میدیم o_Oo_Oo_O نه سوالی نه چیزی من تو فیلما دادگاه رو یجور دیگه دیده بودم :p:D:p
خلاصه یعد دو سه ماه رای اومد که عاغا تا دهروز وقت داری که یک میلیونتومن جریمه نقد بریزی منم که خوشحال بودم چون شلاق و زندان نیومده بود سریع رفتم دادگستری یک میلیون و ریختم همه چی تموم ;)
تازه دلم خنک و راحت شده بود که دیدم بعد بیست رو در خونمونو زدن
رفتم بیرون دیدم چند تا پلیس عاغای فلانی گفتم اره شما بازداشتید o_Oo_Oo_Oo_Oo_O
گفتم چرا گفتن چرا جریمه دادگستری رو واریز نکردی o_Oo_O گفتم گو ... نخورین بابا یک میلیون نقد واریز کردم گفتن خیر واریز نکردیم خلاصه با اونا رفتم فیش رو نگه داشته بودم بهشون دادم عذرخواهی کردن تموم شد
فعلا هم در خدمت شما هستیم
:D:D:Dخلاصه خیلی بده ادم دستگیر بشه حتی اگه بی گناه هم باشه چون خیلی اضطراب نگرانی و .. اینا داره کلا ادم جدانش راحت نیست من تازگیا تونستم خودمو پیدا کنم

mr.hanzaleh

Registered User
لایک‌ها
361
به بازی های ویدئویی ما که کلی زحمت میکشیدیم ترجمه و آپلود می کردیم برای کاربران ، مشکل می گرفتن و تذکر می دادناز طریق ایمیل و ما هم از سال گذشته دیگه بازی اضافه نکردیم و جاش قسمت های جدید تر به سایت اضافه کردیم.

film-dl

Registered User
لایک‌ها
281
داستان مربوبط میشه به اسفند پارسال
یه سایت فیلم خارجی با دوبله فارسی داشتیم بازدید خوبی گرفته بود که روی صفحه پیوند ها هم بود
هی تذکر میومد که فلان فیلمو پاک کن فلان تبلیغ رو بردار ما هم از ترس فیلتر برش میداشتیم تا رسید به 15 اسفند از خواب بلند شدیم ببینیم بازدید چه جوریه و پست بذاریم دیدم زکی فیلتر شدیم که :general210:
چون سایت هم رو صفحه پیوند ها بود دو بار با بنده تماس گرفتن و گفتن فیلم دوبله فارسی بذار و زبان اصلی نذار فیلتر میشی شما داری فیلترینگ رو دور میزنی خلاصه ما گوش نمیکریدم بعد هر 4 فیلم دوبله فارسی یه فیلم زبان اصلی میذاشتیم( اول خودم شخصا فیلم زبان اصلی رو نگاش میکردم صحنه ای نداشته باشه و بعد قرار میگیرفت) این تماس مربوط به 15 روز قبل از فیلتر شدن هست
خلاصه ما رفتیم سریع درخواست رفع فیلتر و زدیم دو رو بعدش از پلیس فتا بوشهر احضاریه اومد که روز 4 شنبه ساعت 8.5 پلیس فتا باشید :general210:ما هم رفتیم ما رو بردن به اتاق بازجویی فیلم ها رو چه جوری آپلود میکردی میگفتم از طریق سرور دانلود میکردم و به هاست اپلود میکردم گفت سرور رو از کجا گرفتی گفتم از آلمان گفت پس بقیه دوستات تو آلمان هستن:general208:حتی نمیدونست سرور مجازی چیه:eek:گفت چرا فیلم میفروختی (سایت کاملا رایگان بود)هر چی میگفتیم که به ولا سایت رایگان بوده پول اکانت کسی رو نخوریدم میگفتن گ... نخوره هر چی میگفتم میزدن تو صورت خلاصه ما هیچی نگفتیم و خودشون هیمنجوری نوشتن گفتیم شاید بدتر بشه:general505: خلاصه ما رو به جرم پخش فیلم های غیر اخلاقی و مستهجن و کلاه برداری اینترنتی(فروش اکانت):general210: همون روز فرستادن پیش قاضی در صورتی که منبع سایت (اراه ملی و تلوبیون)بود....قاضی با این که همه چی تو پرونده نوشته شده بود گفت فیلم پو.....ن میفروختی:general307:؟پیش خودم گفتم کی میخواد اینو قانع کنه پرونده رو پرت کرد طرف من گفت دفعه دیگه از این غلطا میکنی یا نه ما هم که ترسیده بودیم گفتم من گه بخورم همچین کاری کنم در صورتی که حتی یک فیلم صحنه دار و ...قرار نگرفته بود همش فیلم های شبکه نمایش و دوبله موسسه ها بود و زبان اصلی ها هم چک میشد بدون صحنه بود....
چون مویرگی آشنا داشتیم ما رو با یه تعهد ول کردن و گذاشتن بریم و در اولین فرصت سایت رو زیر قیمت به فروش گذاشتیم:(
خلاصه متخصص جرایم رایانه ای که توی فتای بوشهر بود نمیدونست سرور چیه:(هاستینگ چیه...فقط میگفتن امثال شما ها مایه ننگ اینترنت ایران هستید:general710:
خدانکنه که کسی ازش کلاه برداری بشه از طریق اینترنت چون اینا نمیتونن کار مردمو راه بندازن:general210:

shahroodnet

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
جالبه...
کلاه برداری اینترنتی کسی نصیبش نشده؟ :general601:

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,448
یعنی بیخیال سایت فیلم بشیم(خارجی) دوبله فارسی مشکلی نداره؟؟

film-dl

Registered User
لایک‌ها
281
یعنی بیخیال سایت فیلم بشیم(خارجی) دوبله فارسی مشکلی نداره؟؟
از من میشنوی کلا بیخیال سایت فیلم خارجی شو چه دوبله چ غیر دوبله....مشکل اینا کلا با سایت فیلم خارجیه:)

Last edited:

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
چندین مورد هست :|
بعدا میگم واستون :|
معنیش چی بود مثلا؟ میخواستی چیو بگی؟ خوبه سابقه بالایی تو انجمن داری :|
اسپم دادن یعنی چی اخه گند میزنی به تاپیک

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
کلا سایت فارسی رو بیخیال شو
دلشون میخاد همه سایت ها دولتی باشن مثل تبیان .
طبق مشاهدات خودم: اونی که تو وب فارسی نتونست کاری کنه تو وب جهانی اصلا هیچ هم حساب نمیشه!
پ.ن: من طبق چیزی که از چند نفر دیدم خواستن این کار رو انجام بدن گفتم و حتی خودم تست هم نکردم

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
طبق مشاهدات خودم: اونی که تو وب فارسی نتونست کاری کنه تو وب جهانی اصلا هیچ هم حساب نمیشه!
پ.ن: من طبق چیزی که از چند نفر دیدم خواستن این کار رو انجام بدن گفتم و حتی خودم تست هم نکردم
موافقم

persiankids

Registered User
لایک‌ها
30
این بستگی داره به خیلی شرایط و کلا فشار زیادی وجود داره رو وبمستر ایرانی .
حالا اگه چند سال پیش بود یه چیزی مثلا 87 ورودی گرفتن راحت بود ولی الان خیلی سخت شده .

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
وای از دست این پلیس فتا که دقیقا هیچ کدوم نمی دونن اینترنت چیه ، چه برسه به هاست و سرور و....

3 روز زندگی منو به جهنم کشوندن فقط برای اینکه نمی فهمیدن چی میگم ....

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
وای از دست این پلیس فتا که دقیقا هیچ کدوم نمی دونن اینترنت چیه ، چه برسه به هاست و سرور و....

3 روز زندگی منو به جهنم کشوندن فقط برای اینکه نمی فهمیدن چی میگم ....
بخدا هیچی حالیشون نیست

سر این قضیه سایت اسپمر که منو احظار کردن برای تعهد دادن من همش میگم خودش با فید و کرون جاب مطالب رو انتقال میده میگه اینا ابزار جاسوسیه :|
یه نفر بود ریش داد از این ریش زردا یه قران هم گذاشته بود رو میز همش بازو بسته میکرد:|
به من میگه چرا ترسیدی میگم من نترسیدم میگه نه من دارم میبینم خیلی ترسیدی میدونی این جا اومدی ممکنه ببرنت کجا :|
تو دلم گفتم ای ..... میخواد اینطوری مثلا منو بترسونه فکر کرده با بچه طرفه
آخ چقدر تو دلم فحشش دادم

بالا