• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

bahram677

Registered User
لایک‌ها
7
ماه گرفتگی

1/500s
F:4.5

فایل های ضمیمه

• 311upzq.jpg
    311upzq.jpg
    61.2 KB · نمایش ها: 11

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
عكس بابك عزیز بقول خودش همینطوری هست . سوژه در وسط تصویر قرار داده شده و هیچ عمقی در کادر نیست و در واقع عکس هیچ پرسپکتیو و دورنمایی نداره . رنگها بر اثر نور ظهر وار رفتن و حالت طبیعی خودشون رو از دست دادن و در واقع سمتی که عکاسی شده سمت تاریک و سایه ی سوژه بوده . در کل نسبت به کار خوبتون در عکس جاده این اصلا" خوب نیست.

کار زیبای رامین جون ، سوزه بسیار زیبا و نوع کادربندی خوبه تنها ایراد قرار دادن اون ادمهای بی پا تو کادره . باید از حداکثر وایدتون و یا حداقل فاصله کانونیتون استفاده میکردید استفاده از روش زاپنی میتونست اینجا خیلی کارتون رو جذاب و رویایی کنه. همیشه رای عکاسی از اب از روش ژاپنی هم استفاده کنید.

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
ممنون ارسلان جان

البته من خواستم که بزرگی ابشار رودرمقایسه با ادمها نشون بدم

لطفااگر میشه درمورد سبک ژاپنی توضیح بدید ( در تاپیک همه سوالات من)

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
نمایی دیگر از ابشار

مشکل وجود سیل عظیم جمعیت در کنار ابشار و از همه بد تر فراوانی قطرات ریز اب درهوا که باعث

بلور شدن عکس و خرابی دوربین میشد

4bic5k9.jpg

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
این عکس ار داخل ماشین و از پشت شیشه گرفتم پایین عکس هم کراپ شده ( شاید تکراری باشه )

478n992.jpg

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
این دوتا عکسی بود که در بالا با سایت ایمج شک اپلود کردم و بعضی از دوستان نمیتونستن

ببینند

ضمنا توسط دوست عزیز اقای نعیمی نقد شده بد نیست شما هم نظر بدید

2ywfl1g.jpg

2ir0imo.jpg

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
ساچریشن اولی بالاست در عین حالی که کنتراست دومی پایینه . ای بدجنس از رو قدیمی من استفاده میکنی ؟؟؟

safire_behesht

Registered User
لایک‌ها
0
کامیار جان عکس اول منو یاد بهشت میندازه... زیباست.

33w14dt.jpg

منتظر نظرات دوستان هستم...

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
کامیار جان عکس اول منو یاد بهشت میندازه... زیباست.

منتظر نظرات دوستان هستم...

ممنون از اینکه نظر دادید جناب سفیر بهشت
عکستون عکس زیباییه فقط رنگها سرد هستند وکمی برایتنس عکس پایینه و کمی هم مشکل فوکوس داره

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
افرین کامیار جان افرین عکس اول شما با وجود اوراکسپورز شدن اسمان کار خوب و کاملیه و اون توننالیته نور که از لابلای برگها رد شده کار شما رو در کنار برگهای قهوه ای و زرد تکمیل کرده . کادرتون عالی بسته شده و جای هزار افرین داره . دوربینتون خوب دینامیک رنجی داشته و همینطور وجود اب رو روشنی در اون هم که پر از برگهای قرمز مایل به قهوه ای هست در کار بسیار تاثیر داره یه کرا بی نقصه (البته بغیر از اسمون) . کار دومتون با وجود سوژه بعلت استفاده از فلاش و نور نامتعادل و همینطور بهره نگرفتن از رنگهای گرم کاری ضعیفه ، سوژه بطور کامل در کار نیست و بخاطر همین موضوع توجه از سوژه سلب میشه . البته فوکاس هم بی تاثیر نبوده .

سفیر جان کار شما از لحاظ فوکاس و کادر بندی یه کار استاندارد هست اما بخاطر استفاده از نور شدید ( فلاش ) سوژه اون لطافت خودشو از دست داده ، عکس از حشرات در حالت ماکرو بهتره که با نور طبیعی باشه و یا حداقل با نور ثابت . کادر بندی قطریتون تونسته کمک زیادی به سوژه بکنه و همینطور در هم امیختگی سوژه زرد و سفید در کنار برگی با رنگ سبز پر رنگ یه طیف زیبا ایجاد کرده اما جزئیاتتون با نور شدید از بین رفته و رنگها معنی واقعی خودشون رو ندارن.

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
افرین کامیار جان افرین عکس اول شما با وجود اوراکسپورز شدن اسمان کار خوب و کاملیه و اون توننالیته نور که از لابلای برگها رد شده کار شما رو در کنار برگهای قهوه ای و زرد تکمیل کرده . کادرتون عالی بسته شده و جای هزار افرین داره . دوربینتون خوب دینامیک رنجی داشته و همینطور وجود اب رو روشنی در اون هم که پر از برگهای قرمز مایل به قهوه ای هست در کار بسیار تاثیر داره یه کرا بی نقصه (البته بغیر از اسمون) . کار دومتون با وجود سوژه بعلت استفاده از فلاش و نور نامتعادل و همینطور بهره نگرفتن از رنگهای گرم کاری ضعیفه ، سوژه بطور کامل در کار نیست و بخاطر همین موضوع توجه از سوژه سلب میشه . البته فوکاس هم بی تاثیر نبوده .
.

ارسلان جان خیلی ممنون شما لطف دارید
نظر اساتیدی مثل شما و جناب نعیمی انسان رو دلگرم میکنه
در مورد ملخ هم من از فلاش استفاده نکردم(اگزیف همراه عکس هست) ولی چون ملخ رو با دست گرفته بودیم مجبور شدم در کنار کادر ازش استفاده کنم
به هر حال خیلی خیلی ممنون حتما در عکسهای ماکروی آینده نظراتتون رو به کار خواهم برد

safire_behesht

Registered User
لایک‌ها
0
با تشکر فراوان ار کامیار جان و ارسلان عزیز

فکر کنم راهی جز فلاش زدن نبود
1- نزدیک غروب بود و نور زیادی نبود
2- سه پایه نداشتم و اگر از سرعت های پایین تر اسنفاده میکردم دستم میلرزید
3- پشت سوژه یکم شلوغ بود ... و ظاهرا با این دوربین ها پشت سوژه خیلی بلور نمیشه ..

خیلی خوشحال میشم از راهنمایی ها و تجربه های شما در زمینه ماکرو استفاده کنم.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اينم يه عكس از عكاس اماتوري با دوربين Canon A510 . همه تنظيمات رو اتوماتيك .

Canon-a510-Hajzanbooreasal-2.jpg

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
ساچریشن اولی بالاست در عین حالی که کنتراست دومی پایینه . ای بدجنس از رو قدیمی من استفاده میکنی ؟؟؟

من تازه به روشهای قدیمی شما دارم نزدیک میشم کی به شما برسم خدا میدونه

saeid_2001 اينم يه عكس از عكاس اماتوري با دوربين Canon A510 . همه تنظيمات رو اتوماتيك .

سعید خان باید به سوژه نزدیک تر می شدید تا کادر بسته تر و خلوت تری بدست می امد

جناب کامیار همینطور که فرمودید برای اینکه دستتان داخل کادر نباشه ملخ رو در گوشه گذاشتید

من تا حالا چند بار از ملخ عکس گرفتم که خیلی سخت بود چونکه مدام در حال فرار هست

درنتیجه به تعداد لازم توسرش تلنگر زدم تا گیج بشه ( با بی رحمی کامل )

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
رامین جون ما میخوایم زیباهایی و حشرات رو نشون بدیم نه اینکه یکیشون رو از روی کره خاکی حذف کنیم اینطوری که شما پیش میری بهتره از موجودات ریز و ضعیف عکس نگیری . خدا نکشتت رامین . اما یه توصیه در مورد عکاسی از حشرات یک اگه دوربینتون کامپکته از بذاریدش تو حالت ماکرو و زوم کنید و مطمئن باشید همون نتیجه ای رو میده که تو حالت لیمیت ماکرو هست ، فقط تو این حالت شما سوژه رو راحت تر میذارید . دوم اینکه چون چشم حشرات سلول نوری مجزا هست و مثل همین پیکسلهای سنسور دوربینهای خومونه و هر چشم هم یه محدوده و غشایی داره از حرکات سریع و یا انداختن سایه خودتون روی سوژه پرهیز کنید . حرکاتتون رو ملایم و همراه با وزش باد انجام بدید طبق تجربه من وقتی سوژه روی برگ و یا شاخه سواره با تکون خوردن برگ اگه شما حرکت کنید نمیپره . در اخر حد یه حشره رو بشناسید . مثلا" ملخ رو نمیشه از 10 سانت بهش نزدیکتر رفت و بدونید هر وقت خودشو کشید پشت ساقه داره حالت تدافعی به خودش میگیره . و اگه زاویه پاهای عقبش تنگتر شد یعنی داره نیرو رو برای پرش و فرار اماده میکنه در چنین زمانی فقط لازمه که دست از کار بکشیدو بی حرکت بمونید دوباره ریلکس اماده میشه برای عکاسی . اهان یه نکته دیگه از یک حشره همیشه عکس بگیرید طبق تجربه من مثلا" وقتی دنبال یه سنجاقک بکنید بعد از مدتی خسته میشه و کاملا" رامتون میشه بطوری که دقیقا" میتونید از سه سانتیش ازش عکس پرتره بگیرید.
موفق باشید.

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
ممنون ميشم ايراداي منو هم بگيرين
اينجا باغ گياهشناسي ارمه

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
ممنون ميشم ايراداي منو هم بگيرين
اينجا باغ گياهشناسي ارمه

در عکس شما نور زیاد هست بنحوی که روی برگها کاملا اراکسپورز شده

زمانی که میخواید از محلی که سایه هست عکس بگیری خودتان ودوربینتان هم درسایه باشید و برعکس

در عکس با لا شما در سایه بودید و از محلی عکس گرفتید که نور مستقیم خورشید می تابیده

کادر خیلی شلوغه ولی چونکه سر دوربین پایین هست میشه حدس زد منظور شما باغچه پر از گل بوده

بالا