• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

vakafanzel

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
81
Sama01 عزیز اینا چطوره پیشرفتی دارم یا ...

فایل های ضمیمه

• DSC00943.jpg
    DSC00943.jpg
    288.3 KB · نمایش ها: 18
  • my albom Color (9).JPG
    my albom Color (9).JPG
    354.5 KB · نمایش ها: 21

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

در مورد عکس اول (ماهی) باید بگم کادر بندی خوبه. ولی اگر وقت بیشتری برای ایجاد یک حالت زیبا تر صرف می‌کردید کار بهتر می‌شد. نظر خود شما را در مورد نور قبول دارم. برای تجربه خیلی خوبه. از زوایای دیگر هم می‌شود عکس‌های بهتری گرفت.

درمورد عکس دوم به نظرم این صحنه با وجود اینکه تلالو زیبایی در آن وجود دارد ولی ارزش ثبت ندارد. زیرا عناصر بصری خاصی در آن موجود نیست. مگر اینکه عکاس از خلاقست استفاده کند که من با دیدن عکس نمی‌توانم بگویم چه خلاقیتی. شاید اگر آنجا بودم می‌توانستم چیزی بگویم.
همچنین افتادن نور در لنز دوربین که اثر خود را در بالای کادر گذاشته است به کار لطمه وارد کرده که امیدوارم در آینده حواستان با آن باشد.

در کل خوشحالم که باز هم حال و هوای نقد و بررسی در اینجا احیا شده. امیدوارم ادامه داشته باشه. فقط لطف کنید قبل از اینکه عکسی ارسال کنید در باره عکس دیگران هم نظر بدهید.

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
دوست عزیز، عکسهاتون رو با حجم کمتر آپلود کنید، با َADSL هم به سختی باز میشوند چه برسه به دایال آپ.

عکس آخرتون (شب) فوکوس نیست انگار.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
جناب آهنگرها خیلی ممنون از نظراتتون، در مورد نظر دادن هم چشم، اگر سوادی بود حتما اینکار رو میکنم اما تا وقتی که خودم یک تازه کارم، شاید نظر دادن من باعث گمراهی دیگران شود.

امیدوارم این تاپیک رونق بیشتری پیدا کند. باز هم ممنون

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

در باره عکس اول به نظر بیرون رفتن تنه‌ی درخت از کادر خوب نیست. در واقع انگار قرار نبوده توی عکس باشه و زورکی در عکس قرار داده شده. اگر می‌شد از آن به عنوان کادر استفاده کرد (یعنی حاشیه‌ها را اشغال کند و منظره دوردست از داخل آن پیدا باشد) نتیجه خیلی بهتر بود.
عکس دوم عکس خوبه شده. کادر بندی رو می‌پسندم. ولی عناصر موجود در بالای عکس باعث حواسپرتی می‌شوند و هم اضافی هستند. اگر حذف شوند خیلی بهتر است.
اگر کمی از موضوع فاصله می‌گرفتید و خطوط پایین را به حالت قطری در عکس می‌گنجاندید شاید نتیجه‌ی بخری می‌داد. ولی این کار نسبت به کارهای قبلی خیلی زیباتره. ممنون

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
در مورد عکس اول (ماهی) باید بگم کادر بندی خوبه. ولی اگر وقت بیشتری برای ایجاد یک حالت زیبا تر صرف می‌کردید کار بهتر می‌شد. نظر خود شما را در مورد نور قبول دارم. برای تجربه خیلی خوبه. از زوایای دیگر هم می‌شود عکس‌های بهتری گرفت.

درمورد عکس دوم به نظرم این صحنه با وجود اینکه تلالو زیبایی در آن وجود دارد ولی ارزش ثبت ندارد. زیرا عناصر بصری خاصی در آن موجود نیست. مگر اینکه عکاس از خلاقست استفاده کند که من با دیدن عکس نمی‌توانم بگویم چه خلاقیتی. شاید اگر آنجا بودم می‌توانستم چیزی بگویم.
همچنین افتادن نور در لنز دوربین که اثر خود را در بالای کادر گذاشته است به کار لطمه وارد کرده که امیدوارم در آینده حواستان با آن باشد.

در کل خوشحالم که باز هم حال و هوای نقد و بررسی در اینجا احیا شده. امیدوارم ادامه داشته باشه. فقط لطف کنید قبل از اینکه عکسی ارسال کنید در باره عکس دیگران هم نظر بدهید.
موافقم، اگر فقط تلالو نور در کادر بود، شاید سوژه خوبی بود.

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
Sama01 عزیز اینا چطوره پیشرفتی دارم یا ...

Attached Thumbnails
Click image for larger version Name: DSC00943.jpg Views: 1 Size: 288.3 KB ID: 14123 Click image for larger version Name: my albom Color (9).JPG Views: 1 Size: 354.5 KB ID: 14124
خداییش خیلی سنگین هستن !
بی خیالش شدم.

Pedram_carp3

Registered User
لایک‌ها
1
Camera Brand: Nokia
Camera Model: N90-1
Date Taken: 2007:03:23 11:46:36
Exposure Time: 1/2573 sec.
Aperture Value: f/3.2
Flash Fired: Flash did not fire.
Focal Length: 5.5 mm
Shutter Speed: 11329/1000 sec. (APEX: 50)
ISO Speed Rating: 250
عباس آباد - بهشهر .
130fs886068.jpg

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب Pedram_carp3، کادر بندی عکس شما خوبه. مشکل کار در نور و همچنین رنگ بندی و ثبت رنگ‌هاست که به خاطر دوربین موبایله. دوربین بهترین موبایل‌ها هم از بسیاری از دوربین‌ها دیجیتالی ضعیف‌تر هستند.
لطفا برای ارسال‌های بعدی عکس‌هایی را بفرستید که چنین مشکلاتی نداشته باشند. ممنون

vakafanzel

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
81
دوست عزیز، عکسهاتون رو با حجم کمتر آپلود کنید، با َADSL هم به سختی باز میشوند چه برسه به دایال آپ.

عکس آخرتون (شب) فوکوس نیست انگار.
دوست من من اینو اسکن کردم چون با یه دوربین lomo روسی ایزو 50 دیاف باز ولی زمان نوردهی یادم نیست گرفتم

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،
من حتی عکاس آماتور هم نیستم، یعنی اصلا عکاس نیستم! همین‌طوری یدونه عکس گرفتم که به نظرم نورپردازیش جالب از آب در اومد و گفتم بذارمش این‌جا تا ببینم شما هم با من هم‌نظر هستین یا نه.
دوربینم سایبرشات T7 هست و عکس رو یخورده توی فتوشاپ دست‌کاریش کردم:

ممنون از توجهتون.

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب samanlyric؛خوبه هنوز آماتور هم نیستید.;)
رنگ‌ها خیلی خوب ثبت شده‌اند. گرمای رنگ‌ها باعث شده صمیمیت جمع دوستانه تقویت بشه. ضمن اینکه کادربندی هم مناسبه. به جز نور بالا که یا باید حذف می‌شد و یا سهم بیشتری می‌داشت، (که من سهم بیشتر رو ترجیح می‌دم) همه‌چیز سر جای خودشون هستن.
در مجموع ثبت زیباییست. امیدوارم در آینده کارهای بیشتر و بهتری از شما داشته باشیم. البته نقد هم فراموش نشه.

فقط دوستان لطف کنند عکس‌ها رو کوچکتر و کم حجم‌تر بفرستندکه ما ها مشکل کمتری داشته باشیم.
ممنون.

Z@man

Registered User
لایک‌ها
36
آفرین samanlyric , واقعا عکس زیبایی شده. بخصوص سایه روشنها و شارپ بودن عکس . ضمنا طبیعی بودن ژستها هم باعث شده آدم احساس نزدیکی بیشتری با سوژه داشته باشه. (از T7 انتظار همچین عکسی نداشتم ;) )
یک تشکر ویژه از جناب آهنگرهای عزیز که وقت گذاشته و عکسها را بدقت نقد میکنند.امیدوارم استمرار داشته باشه. :)

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5

اگر اشتباه نکنم دوربین شما اس3 ای اس بود . کادر عکس شما خیلی خالی هست اگر دوربین شما وقعا همونی هست که گفتم باید بیشتر زوم میکردید تا کادر بسته تری بدست میومد

اقا سامان عکس شما هم زیبا شده اگه میشه نسخه قبل از ادیت رو هم بزارید تا ببینیم که کار دوربین چجوری بوده

این همیک عکس از من

خیلی ایراد در کادر داره ولی با موقعیتی که من داشتم از این بهتر نمیشد
با کراپ کردن به این کادر رسیدم

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
باور کنید، من عکس بگذارم خیلی بهتر از اینکه در مورد کار دیگران نظر بدم:

حالا شما نظر بدید لطفا

جناب نجفی عکستون خیلی زیباست.

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
آفرین samanlyric , واقعا عکس زیبایی شده. بخصوص سایه روشنها و شارپ بودن عکس . ضمنا طبیعی بودن ژستها هم باعث شده آدم احساس نزدیکی بیشتری با سوژه داشته باشه. (از T7 انتظار همچین عکسی نداشتم ;) )
یک تشکر ویژه از جناب آهنگرهای عزیز که وقت گذاشته و عکسها را بدقت نقد میکنند.امیدوارم استمرار داشته باشه. :)
شارپ بودن عکس برای من هم خیلی جذاب بود.

"اگه میشه نسخه قبل از ادیت رو هم بزارید تا ببینیم که کار دوربین چجوری بوده"

بالا