• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

Britney

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
brisbane city از شهرهاي زيباي استراليا:

4fy75p1.jpg

دو عكس قبلي را در freeshare.us آپلود كرده بودم. . آيا در ديدن عكساي ما مشكل داشتين؟ اين عكس را در Tinypic.com آپلود كردم .اين يكي كه مشكلي نداره؟

دوربين: (Canon PowerShot A540 ( 6 megapixels

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
بچه ها یه سوال:
واسه Thumbnail درست کردن، دستور یا فرمان خاصی وجود داره(توی فوتوشاپ یا نرم افزارهای دیگه) یا این که نه، خودتون دستی سایز رو کم می کنید و Thumbnail درست می کنید؟

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
دروود
اینا رو با موبایل 810 گرفتم به نظر شما بهتر شده در اون مواردی که تذکر دادین ؟
متشکرم

دوست عزیز، تاپیک عکسهای موبایل اینجاست.

بچه ها یه سوال:
واسه Thumbnail درست کردن، دستور یا فرمان خاصی وجود داره(توی فوتوشاپ یا نرم افزارهای دیگه) یا این که نه، خودتون دستی سایز رو کم می کنید و Thumbnail درست می کنید؟

تا جایی که من میدونم، سایتی که عکستون رو آپلود میکنید، باید چند تا لینک به شما بده، که یکیش باید Thumbnail باشه.
اونو که بذارید مثلا اینجا، توی صفحات فروم بصورت Thumbnail نشون میده و اگه روش کلیک بشه، عکس با سایزی که آپلود شده رو نشون میده.

Britney

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بچه ها یه سوال:

همونطور كه darya گفتن سايتي كه آپلود مي كنيد مهمه. مثلا شما مي تونيد عكسهاتونو در http://www.freeshare.us آپلود كنيد وسومين URL را در اينجا وارد كنيد. در اين صورت عكس به صورت thumbnail نمايش داده مي شه.
good luck

arkdvi

کاربر فعال
لایک‌ها
0
يك روز در طبيعت
%5B86-1-12%5D%20%281%29.jpg

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
دوست عزیز، تاپیک عکسهای موبایل اینجاست.

تا جایی که من میدونم، سایتی که عکستون رو آپلود میکنید، باید چند تا لینک به شما بده، که یکیش باید Thumbnail باشه.
اونو که بذارید مثلا اینجا، توی صفحات فروم بصورت Thumbnail نشون میده و اگه روش کلیک بشه، عکس با سایزی که آپلود شده رو نشون میده.

همونطور كه darya گفتن سايتي كه آپلود مي كنيد مهمه. مثلا شما مي تونيد عكسهاتونو در http://www.freeshare.us آپلود كنيد وسومين URL را در اينجا وارد كنيد. در اين صورت عكس به صورت thumbnail نمايش داده مي شه.
good luck

ممنون بچه ها:happy:

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
با سلام:
دریاچه سد ساوه

لطفا نظر هنری-فنی خود رو در مورد این عکس که با Nokia 6670 گرفته شده بفرمایید.
در ضمن اگر منابعی برای بهتر شدن پست(چه فنی چه هنری)(عکس) های بعدی من سراغ دارید معرفی کنید.

arkdvi

کاربر فعال
لایک‌ها
0
با سلام:
دریاچه سد ساوه

در ضمن اگر منابعی برای بهتر شدن پست(چه فنی چه هنری)(عکس) های بعدی من سراغ دارید معرفی کنید.

با وجود اينكه بالا هم گفته شد و تكرار هم شد ولي تاپيك عكس هاي موبايل اينجاست

http://forum.persiantools.com/t23195.html

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

فوکوس بسیار عالی شده. کنتراست میان رنگ‌های قرمز و سبز می‌توانست با همجواری آنها خیلی بهتر هم بشه.
سهم آسمان هم از عکس زیاده و نور آن به کار لطمه وارد کرده است.
شاید اگر از زاویه‌ای عکس می‌گرفتید که شاخه‌های انار به دوربین نزدیک شوند خیلی جذاب‌تر می‌بود.

arkdvi

کاربر فعال
لایک‌ها
0
آقا مگه موبایل آدم نیست ؟!
111.gif
107.gif

ببين برادر من گوشي موبايل خدا هم كه باشه
index_016.gif
گوشي موبايله هيچ وقت قابليت هاي يك دوربين ديجيتال كامل رو نداره . بد ميگم بگو بد ميگي
index_027.gif

سيد جان بابت نظرت ممنونم . حرف شما درسته راستيتش خودم هم چندان راضي نبودم

arkdvi

کاربر فعال
لایک‌ها
0
5799959-lg.jpg

يكشنبه 12 فروردين 86

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام:
دریاچه سد ساوه

عکس شما یک عکس ساده است از یک منظره‌ی ساده. این منظره هیچ چیزی برای ارائه ندارد. مگر اینکه خوب دیده شود. ما آنجا نبودیم. شما به واسطه‌ی عکس گرفتنتان بایستی با دیدن زیبایی‌های احتمالی، آن‌ها را ثبت و به ما نمایش می‌دادید. ولی شما هم چنین کاری را نکرده‌اید.
عکس شما به لحاظ موضوع، رنگ بندی و تضاد هیچ چیزی ندارد. بنابر این به شما توصیه می‌کنم با مطالعه کتب و جستجو در سایت‌ها عکاسی (که بیشتر در سایت‌های انگلیسی مطلب یافت می‌شود) در خصوص اهمیت و تقش این عوامل در عکاسی و همچنین هدف عکاسی به کسب دانش بپردازید. در سایت فارسی فقط foto.ir و akkasee.com را می‌شناسم که مقالات نسبتا مناسب ولی کمی را دارند.
اینکه دوستان از شما و دیگر دوستانی که تمایل دارند عکس‌های موبایل را در اینجا نمایش دهند، تقاضا دارند که در بخش موبایل فعالیت کنند به این دلیل است که معمولا تصاویری که توسط این دوستان با موبایل ثبت می‌شود، زیبایی هنر ندارند. تلاش کنید با ارسال عکس‌های نسبتا قوی، برای خود در این جا موقعیت مناسبی بدست آورید.
توصیه می‌کنم پست‌های قبلی من در همین بخش را یک مطالعه‌ی اجمالی بفرمایید. امیدوارم کمکی بکند.

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

این کار خیلی زیباست. در واقع یک عکس گویا از یک منظره‌ی زیباست. از کوه به پایین، تضاد نسبی رنگ‌ها باعث ایجاد یک بافت زیبا در عکس شده است که اگر این تضاد بیشتر بود، کار بسیار زیباتر می‌شد.
همچنین آسمان اگر حذف می‌شد نتیجه خیلی بهتر بود. زیرا در این حالت، هیچ اثر مثبتی ندارد. اگر در پایین چیز خاصی نباشد، بهترین کار برش آسمان است.

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
این کار خیلی زیباست. در واقع یک عکس گویا از یک منظره‌ی زیباست. از کوه به پایین، تضاد نسبی رنگ‌ها باعث ایجاد یک بافت زیبا در عکس شده است که اگر این تضاد بیشتر بود، کار بسیار زیباتر می‌شد.
همچنین آسمان اگر حذف می‌شد نتیجه خیلی بهتر بود. زیرا در این حالت، هیچ اثر مثبتی ندارد. اگر در پایین چیز خاصی نباشد، بهترین کار برش آسمان است.
اما به نظر من اگر بخواهیم زیبایی کوه را داشته باشیم، باید اون رو در کنار آسمان ببینیم.

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
عکس شما یک عکس ساده است از یک منظره‌ی ساده. این منظره هیچ چیزی برای ارائه ندارد. مگر اینکه خوب دیده شود. ما آنجا نبودیم. شما به واسطه‌ی عکس گرفتنتان بایستی با دیدن زیبایی‌های احتمالی، آن‌ها را ثبت و به ما نمایش می‌دادید. ولی شما هم چنین کاری را نکرده‌اید.
عکس شما به لحاظ موضوع، رنگ بندی و تضاد هیچ چیزی ندارد. بنابر این به شما توصیه می‌کنم با مطالعه کتب و جستجو در سایت‌ها عکاسی (که بیشتر در سایت‌های انگلیسی مطلب یافت می‌شود) در خصوص اهمیت و تقش این عوامل در عکاسی و همچنین هدف عکاسی به کسب دانش بپردازید. در سایت فارسی فقط foto.ir و akkasee.com را می‌شناسم که مقالات نسبتا مناسب ولی کمی را دارند.
اینکه دوستان از شما و دیگر دوستانی که تمایل دارند عکس‌های موبایل را در اینجا نمایش دهند، تقاضا دارند که در بخش موبایل فعالیت کنند به این دلیل است که معمولا تصاویری که توسط این دوستان با موبایل ثبت می‌شود، زیبایی هنر ندارند. تلاش کنید با ارسال عکس‌های نسبتا قوی، برای خود در این جا موقعیت مناسبی بدست آورید.
توصیه می‌کنم پست‌های قبلی من در همین بخش را یک مطالعه‌ی اجمالی بفرمایید. امیدوارم کمکی بکند.
آخه به نظر میرسه که نظرات فنی در این جا بیشتر مطرح میشه. و این که در تاپیک موبایل اکثرا عکس های زیاد (5 تا و 6 تا) میگذارن که خوب همین بعضی مواقع از کیفیت کارها کم میکنه.
این که گفتید در اینجا، یعنی اگه اینجا بزاریم اشکالی نداره دیگه ؟؟!!!
76.gif

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در خصوص عکس جناب arkdvi باید بگم که معمولا چنین منظره‌هایی برای نشان دادن زیبایی کوه نیست. بلکه بافت موجود در پیش زمینه دارای اهمیت است و قرار گرفتن کوه در این تصویر می‌تواند باعث ایجاد عمق در عکس بشود.
در مورد اینجا هم به نظر من فرقی بین موبایل و دوربین دیجیتال و دوربین آنالوگ و غیره نیست. مشکل در خود کاهاست. همانطور که arkdvi اشاره کرد دوربین موبایل هیچ تنظیم خاصی نداره. پس به لحاظ فنی نمی‌شه در باره‌ی آنها صحبت کرد. تنها چیزی که می‌تونه مورد بحث فنی قرار بگیره، کادر بندی هست که آن هم تنها یک عامل است.
به نظرم شما اگر عکس خیلی خوبی گرفتید که احساس کردید ارزش قرار دادن در اینجا را دارد، از دیدنش خوشحال می‌شیم.

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
p0002_3.jpg

چیز تازه‌ای در عکس نیست. کنتراست و ترکیب رنگی به نظرم جالب بود.
منتظر نقد شما هستم.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
من هم دوتا عکس بگذارم:

خوشحال میشم نظراتتون رو در موردشون بگید، دومی یک کم نورش کم هست، اما شاید اگر بیشتر بود اون تلالوهای قشنگ توی آب شاید پیدا نیود.

بالا