برگزیده های پرشین تولز

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

amirmail

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
637
20py1ir.jpg

kiarashiiii

Registered User
لایک‌ها
1,736
دوستان عکاس یه چند تا هم عکس سگ بزارین

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069

عکس خوبی شده منتها look room و مسیر پرسوناژ ها به سمت راسته , باید فضای خالی روبروشون میزاشتی نه پشت سر !
پ ن : اگه قرار باشه بیام فقط گذینه تشکر رو کلیک بزنیم که بار فرهنگی کاذبی ایجاد میشه , عکس خودم در بالا هم کادر بندی قابل قبولی نداره :general505: منتها واقعا ناگهانی گرفتم چون داشتم دوربین یکی از دوستان رو تست میکردم .

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,685
با سلام
دوست عزیز باچه دوربین و لنزی گرفتید؟
تنظیمات رو هم اگر ممکنه بفرمایید
با استفاده از لنز معکوس و تکنیک فوکوس استکینگ گرفته شده. دوربین nikon d5200 و لنز 18-55 سرعت 1/10 ایزو 200 دیافراگم هم روی باز ترین حالت.

X_X_X

Registered User
لایک‌ها
48
با استفاده از لنز معکوس و تکنیک فوکوس استکینگ گرفته شده. دوربین nikon d5200 و لنز 18-55 سرعت 1/10 ایزو 200 دیافراگم هم روی باز ترین حالت.
ممنون میشم اگر به این دو سال من هم پاسخ بدید:
۱- شما که از نیکون استفاده می کنید و لنز معکوس بکار بردید چطور تونستید دیافراگم رو باز کنید؟ در لنزهای نیکون در بسته ترین حالت می مونند.
۲- برای فوکوس استکینگ هر مرتبه دوربین رو چطور عقب جلو کردید که روی نقاط مختلف فوکوس بکنه ( و همچنبن حال کادر تصویر ثابت بمونه که با هم بعدا ترکیب کنید)؟
دوست دارم از تجربه خوبتون استفاده بکنم.
متشکرم.

از باب اینکه پست خالی از عکس نباشه:
دوربین: نیکون d3300

_DSC0107.jpg

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,685
ممنون میشم اگر به این دو سال من هم پاسخ بدید:
۱- شما که از نیکون استفاده می کنید و لنز معکوس بکار بردید چطور تونستید دیافراگم رو باز کنید؟ در لنزهای نیکون در بسته ترین حالت می مونند.
۲- برای فوکوس استکینگ هر مرتبه دوربین رو چطور عقب جلو کردید که روی نقاط مختلف فوکوس بکنه ( و همچنبن حال کادر تصویر ثابت بمونه که با هم بعدا ترکیب کنید)؟
دوست دارم از تجربه خوبتون استفاده بکنم.
متشکرم.

از باب اینکه پست خالی از عکس نباشه:
دوربین: نیکون d3300

مشاهده پیوست 898256
خیلی ساده .یه تیکه کاغذ کوچیک رو لوله میکنم میزارم پشت اهرم دیافراگم لنز که بسته نشه. برای عقب و جلو کردن دوربین هم از ریل فوکوس استفاده میشه. در واقع تو این روش هم سوژه و هم دوربین باید کاملا ثابت باشن.(تو صفحه قبل یه عکس از پشت صحنه گذاشتم)
در مورد سوال آخرتون باید بگم که به نکته ظریفی اشاره کردین. وقتی دوربین عقب و جلو میشه طبیعیه که کادر هم اندکی تغییر میکنه حتی ممکنه در اثر دست زدن به دوربین و ریل در حد خیلی کم دوربین تکون بخوره اما نکته جالب اینجاست که شما لازم نیست نگران این تغییرات کوچیک باشین چون نر افزارهایی که کار استکینگ رو انجام میدن (مثل helicon focus و zeren ) یا فوتوشاپ به طور خودکار این تصاویر رو باهم تطبیق میدن و این تکونهای کوچیک و تغییر کادر تاثیری در خروجی نداره.

mehrdad486

Registered User
لایک‌ها
711
تست فیلتر های مربعی جدیدم ... موقعیت و شرایط مناسبی نداشتم ولی بد نشد عکس ... موقعیت بالا پشتبام .. باد بسیار بسیار کم ... غروب خورشید.. مدت زمان 7 دقیقه نوردهی فیلتر مورد استفاده ND16

4t49_dsc_0023-2.jpg

بالا