برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
حالا اگه معاف از رزم بگیریم چی ؟
میزان سرویس شدن دهن با وجود معاف از رزم تا چه اندازه کاهش می یابد ؟

بعد از آموزشی معمولا چه سرنوشتی در انتظار است ؟

اگه تو **** باشن كه هيچ بلايي سرشون نمياد هيچكدوم از كارهاي سخت رو هم انجام نميدن . خيلي هم خوشبحالشون ميشه اما همونطور كه قبلا نوشتم نيروهوايي **** معاف از رزم ديگه قبول نميكنه مگر با پارتي .

در ضمن ديسك كمر و اينجور چيزها هم بايد اونجا كه رفتي بگيد آخ كمرم گرفت بريد پيش دكتر و چند روزي استعلاجي بگيريد . بقيه اش هم با زبون بايد از زيرش در بريد ولي اگه همه اش رو بخواهيد انجام نديد تجديد دوره مي كنن .

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2
حالا اگه معاف از رزم بگیریم چی ؟
میزان سرویس شدن دهن با وجود معاف از رزم تا چه اندازه کاهش می یابد ؟

بعد از آموزشی معمولا چه سرنوشتی در انتظار است ؟

اونوقت آموزشی یه کم راحتتر میشه.احتمالا گروهان شمارو (معاف از رزم)از بقیه جدا میکنن.اما بیشتر اوقات شستن دستشوئی گروهان و ...با شماست.

یه تجربه :

دوستان عزیزی که در شرف رفتن به آموزشی هستند،بهتره یه بسته کیسه فریزر با خودشون ببرن.چرا؟

چون از شر شستن یقلوی راحت میشین.(شاید بگین بابا .ون گشاد،شستن یقلوی که کاری نداره!اما وقتی برید و با صف انبوه یقلوی بدستان مواجه بشید،اونوقت منو یاد میارین.)
روش کار : ابتدا کیسه فریزر را درآورده،آن را باز میکنیم بطوری که داخل آن بسمت بالا قرار بگیرد(متوجه شدید؟).سپس غذای مبارک را داخل یقلوی ریخته و پس از اتمام آن ، کیسه را مچاله کرده و دور می اندازید.میبینید که یقلویتون تمیز مونده.:happy:

راستی اگر زیر دیپلم،دیپلم،لیسانس،فوق لیسانس و حتی دکتر هم هستید،قبل از اعزام موی سرتونو با 4 بزنید وگرنه اونجا با یه ماشین ودر بدترین شرایط بهداشتی موی مبارک رو کوتاه میکنن.

بعد از آموزشی شماروتقسیم میکنن به جاهای مختلف.اگر شانس بیارید تو شهر خودتون می افتید.البته اصل سربازی بعد از آموزشیه.بهترین حالت اینه که تو یه محیط اداری بیفتید که صبحگاه و شامگاه و نگهبانی نداشته باشید.

شاد و سرباز باشید :happy:​

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
جریان این سرباز معلم چیه ؟
اگر مثلاً تخصص خاصی داشته باشیم امکانش هست ازش استفاده کنن ؟

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
جریان این سرباز معلم چیه ؟
اگر مثلاً تخصص خاصی داشته باشیم امکانش هست ازش استفاده کنن ؟

بايد يكي دو ماهي قبل از عزامت بري آموزش پرورش ببيني رشته ات رو مي خواهن يا نه . حقوقش هم فك كنم 50 تومان باشه . بايد بري مناطق محروم به بچه ها درس بدي .

نبووووووووووووود

57 روز دیگه نبود
1368 ساعت دیگه نبود
82080 دقیقه دیگه نبود
4924800 ثانیه دیگه نبود
8 هفته ( 8 تا عدسی ) نبود

نبود ترخيص از خدمت ؟
رفت تا دو سال ديگه . اون موقع هم خدا بزرگه ;)

ehsan_persian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
چه کاری را در سربازی قبول کنیم (ارشد-منشی-...) تا از فعالیت‌های بدنی مثل تمرین رژه و صبحگاه به دور باشیم؟

شنیده بودم **** برای لیسانسه ها گلابیه اما انگار اونجا هم دهن ادم را سرویس می‌کنند!

sascovach

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
فقط نیروهوایی **** نمی گیره ؟ یعنی بقیه جاها میگیرن ؟
**** کلا مشکل داره با معاف از رزم
حتی تو نیرو مقاومت موقع پذیرش ازت تعهد هم میگیرن که سالمی و اگه بعدا بیای بگی من فلان جام مشکل داره و نمی تونم این کار رو بکنم از **** میندازنت بیرون می دنت دسته ناجا تا دوباره تقسیمت کنه

sascovach

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
چه کاری را در سربازی قبول کنیم (ارشد-منشی-...) تا از فعالیت‌های بدنی مثل تمرین رژه و صبحگاه به دور باشیم؟

شنیده بودم **** برای لیسانسه ها گلابیه اما انگار اونجا هم دهن ادم را سرویس می‌کنند!
لیسانس اگه باشی و پذیرش **** شهر خودت هم باشی میشه کویت

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372

در دوره آموزشي هيچ كاري را قبول نكنيد كه برايتون دردسر ميشه . رژه و باقي كارا تو آموزشي يخورده سخته اما بريد پادگان هفته اي يه بار رژه ميريد بقيه اش هم بخور بخوابه الكي كه ملت نميرن **** .

**** کلا مشکل داره با معاف از رزم
حتی تو نیرو مقاومت موقع پذیرش ازت تعهد هم میگیرن که سالمی و اگه بعدا بیای بگی من فلان جام مشکل داره و نمی تونم این کار رو بکنم از **** میندازنت بیرون می دنت دسته ناجا تا دوباره تقسیمت کنه

تاييد ميشه .

ehsan_persian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
در دوره آموزشي هيچ كاري را قبول نكنيد كه برايتون دردسر ميشه . رژه و باقي كارا تو آموزشي يخورده سخته اما بريد پادگان هفته اي يه بار رژه ميريد بقيه اش هم بخور بخوابه الكي كه ملت نميرن **** .
یعنی اگر گفتند تو ارشد فلان شو و تو گفتی نمی‌توانم قضیه حله و دیگر گیر نمی‌دهند و یا اینکه باید اطاعت کنی!

boy iran

Registered User
لایک‌ها
2
آقا روزبه تجربیات شما فوق العاده گرانبها است :)

البته ما که نرفتیم

ولی خاطره داری بازم تعریف کن خیلی جالب میتعریفی ( تعریف میکنی ) :D

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2

سلام

ارشد شدن روحیه خاص خودشو میخاد.اونجا هم میبینن طرف هیکلش چجوریه،روحیش خشنه یا آرومه و بعد انتخاب میکنن.منشی شدن خوبه.حضور غیاب کردن،تنظیم لوح نگهبانی و ...

اما به نظر من بهترین جایی که تو آموزشی میتونی بیفتی آشپزخونه یا حمامه.چون اگه تو یکی از اینا مسئول باشی،همه حتی ارشد و منشی ازت حساب میبرن و بهت حال میدن(البته باید 2 طرفه باشه).

دوستان تو آموزشی مراقب اسلحه هایی که بهتون میدن باشید.خودشون میان وقتی خواب هستید خشابو کش میرن و بعدشما و همه بچه ها رو تنبیه میکنن.
ak47gr.gif

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
یعنی اگر گفتند تو ارشد فلان شو و تو گفتی نمی‌توانم قضیه حله و دیگر گیر نمی‌دهند و یا اینکه باید اطاعت کنی!

اگه بخواي ميتوني بري به فرمانده تون بگي مي خوام استعفا بدم . زوري كه نمي تونه ارشدتون كنه . يا از همون اول بگو من زير بار مسئوليت نميرم . ما كه اونجا بوديم ارشد ها غير دردسر چيز ديگه اي نداشتن . آهان راستي نظافت و نگهباني هم ندارن اما مثلا من كلا 3 بار نظافت 15 دقيقه اي داشتم 2 بار هم نگهباني فكر نمي كنم مي ارزيد كه اينها رو انجام ندم عوضش استرس ارشدها رو داشته باشم .

آقا روزبه تجربیات شما فوق العاده گرانبها است :)

البته ما که نرفتیم

ولی خاطره داری بازم تعریف کن خیلی جالب میتعریفی ( تعریف میکنی ) :D

قربون داداش ;)
سلام

ارشد شدن روحیه خاص خودشو میخاد.اونجا هم میبینن طرف هیکلش چجوریه،روحیش خشنه یا آرومه و بعد انتخاب میکنن.منشی شدن خوبه.حضور غیاب کردن،تنظیم لوح نگهبانی و ...

اما به نظر من بهترین جایی که تو آموزشی میتونی بیفتی آشپزخونه یا حمامه.چون اگه تو یکی از اینا مسئول باشی،همه حتی ارشد و منشی ازت حساب میبرن و بهت حال میدن(البته باید 2 طرفه باشه).

دوستان تو آموزشی مراقب اسلحه هایی که بهتون میدن باشید.خودشون میان وقتی خواب هستید خشابو کش میرن و بعدشما و همه بچه ها رو تنبیه میکنن.
ak47gr.gif

نسبتا تاييد ميشه . ارشد شدن هيكل درست و حسابي و قد بلند و قيافه خشن ميخواد . كلا اين ارشد هارو داشتيم :

ارشد كل - ارشد نظافت - ارشد كلاس - ارشد آب سردكن ( ما صداش مي كرديم ارشد آبگرمكن !)

ارشد كل ارشد اصليه كه هرموردي پيش بياد همه كاسه كوزه ها سر اون ميشكنه . صبح دير بريد ورزش مقصر اونه ، بچه ها نرن نماز و تو آسايشگاه بمونن دژبان ببينه مقصر اونه ، دير سر كلاس **** جمع بريد مقصر اونه ، سر صف بي نظم باشيد و ... خلاصه همه داد و فريادها رو هم اون ميكنه و بايد شما رو مرتب كنه واسه همين با همه حداقل يكي دوبار درگير ميشه . مثلا خود من كه اصلا كاري به كار كسي نداشتم سه چهار بار با اين بنده خدا ( كه انصافا بچه خوبي هم بود و وظيفه اش رو انجام ميداد ) درگير شدم . ارشد نظافت هر روز بايد يه عده رو به ترتيب مسئول نظافت كنه كه بعد از مدتي شاخ ميشه و بايد حال اون رو هم گرفت . ارشد كلاس زياد كارش سخت نبود سر كلاس ميگفت ساكت بشينيد و حاظر غايب مي كرد . بدبخت ارشد آبگرم كن هم بايد هي نگاه مي كرد كسي بدون ليوان آب نخوره و رو زمين آب نريزه و صبح به صبح بايد آبسرد كنه مثل آينه برق ميزد . گرفتگي لوله اش رو هم اون بايد باز مي كرد ( تو يه سر لوله اينقدر فوت مي كرد تا گرفتگي موقت باز بشه ) . ديگه ارشد ديگه اي نداشتيم . برا آشپزخونه و حموم ما كسي نداشتيم نميدونم خوب باشه يا بد . ولي اينايي كه تو آشپزخونه بودن تا اونجايي كه من ميدونم دهنشون به طرز شديدي سرويس بود . حساب كن برا يه خورشت قيمه بادمجون 4 تا گوني بادمجون شب بهت بدن بگن چند نفري اينا رو تا صبح پاك كنيد ، يا گوشت ها رو به سيخ بكشيد ( برا يه پادگان كباب به سيخ كشيدن خيلي كار سختيه دوست داشتي امتحان كن خبرش رو به ما هم بده ) . از من ميشنوي مطلقا هيچ مسئوليتي قبول نكن .
در مورد خشاب ها فقط يه نفر تو راه از بچه هاي گروهان فوق ديپلم ها خشابش رو گم كرد كه اون روز كه ما ميومديم نگه داشته بودنش ببرن دادگاه . در ضمن از ميدون تير هم تير كش نريد كه اونم بازداشت داره :

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آدم هیچ مسئولیتی قبول نکنه که اونجا حوصله اش سر میره ؛ نمیره ؟

منشی چیکاره اس اونجا ؟

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
آدم هیچ مسئولیتی قبول نکنه که اونجا حوصله اش سر میره ؛ نمیره ؟

منشی چیکاره اس اونجا ؟

عزيز من دارم آموزشي رو ميگم . برنامه سين رو نگاه كنيد ميبينيد كه اينقدرا هم بيكار نيستيد . تو يگان كه رفتيد بالاخره يه كاري دستتون ميدن .

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
نبود یه هفته پیش ترخیص؟
ولی خیلی دلم تنگ شده
کسایی که نرفتید هنوز
قدر دوره آموزشیو بدونید
اگه فیلم خداحافظی خودم با دوستامو بزارما اشکتون در میاد
همه گریه میکردن
فقط قدرشو بدونید