برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

من بلاخره پس از چند روز چشمم رو عمل رینگ کردم الان دو روزه گذشته حین عمل درد و ناراحتی نداشت الان هم که دو روز گذشته دردی نداشته فقط انگار اشغال تو چشمم گیر کرده و چشمم حالت خشکی داره و گاهی اوقات یهو یکمی تار میشه میخواستم بدونم کسی هست که این عملو کرده باشه آیا طبیعیه و این مشکل حل میشه؟

البته من خیلی تچربه ندارم. ولی وجود جسم خارجی در چشم رو باید احساس کنید چرا که رینگ در داخل قرنیه گذاشته میشه. ولی به مرور این حس از بین میره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان شب یلداست.

به باور ایرانیان در قدیم این شب زادروز خورشیده.
ایرانیان در این شب دور هم جمع می شدند و غربت طولانی ترین شب سال رو با هم و در کنار هم می ماندند تا زمانیکه خورشید بار دیگر زاده می شده.

جه مسلمان چه مسیحی چه یهودی چه زرتشی به طور کل ایرانی امیدوارم این شب برایتان درکنار خانواده به خوشی بگذرد.

یاد کنید از بیمارانی که نیاز به درمان دارند.
امیدوارم روزگاری این گونه تاپیک ها فقط برای یادآوری روزگار سلامت باشند.
انشا الله ....

یلداداتون خوش

DDL

Registered User
لایک‌ها
71
سلام
خوب هستید
سلامت باشید:)
من دوباره اومدم مزاحمت ایجاد کنم :)
الان در رابطه با شیشه های فسرده برای عینک سوالم هستش
شیشه فشرده و انتی فشرده و....
اگه یادتون باشه اینجا یکی را داریم شماره چشمهاش 11 و 13 است !!! به همون ته استکانی هم مثل این که معروفه :)!!!
خوب تا الان که شیشه براش تهیه میکردیم شیشه فشرده تهیه میکردیم البته بهتره بگم پلاستیک فشرده چرا که عینک سازه میگفت شیشه سنگین میشه وزنش و اذیت میکنه برا همین پلاستیک فشرده همش میگرفتیم که اونم چون سفارشیه سفارش میدن تهران و از اونجا برامون میاد
این بار یه چیز جدید شنیده بودم میخوام ببینم تا چه حد صحت داره و چجوریه
شنیده ام برای این شماره عینک ، هم ن.عی شیشه خیلی فشرده هست که نازکیش مثل همون شیشه های عادی هست نه ضخامت داره و نه وزن دقیقا مثل همین شیشه های عادی (شماره های پایین) میشه
اول که میخوام ببینم این واقعا هست یا یه نفر بی اطلاع بوده همینجوری یه چیزی گفته !؟
بعدش اگر که چنین شیشه ای با این مقدا فشردگی هست کجا باید سفارش بدیم ، تو ایران هست اصلا کی میاره و میسازه
کلا اگر مقدوره یه توضیح بدید
با تشکر
سپاس

V.K

Registered User
لایک‌ها
174
سلام عرض شد خدمت استاد عزیز

حقیقش یکی از آشناها میخواد چشمشو لیزیک کنه

کجا رو شما توی کرج پیشنهاد میدین که خدمات خوب ارائه بده

دکتر نورانی رو تائید میکنید ؟

از کلینیک مهر سوال کردیم گفت هزینش 1300 میشه به نظر شما قیمتش خوبه؟

ممنون میشم راهنمائی کنید

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
خوب هستید
سلامت باشید:)
من دوباره اومدم مزاحمت ایجاد کنم :)
الان در رابطه با شیشه های فسرده برای عینک سوالم هستش
شیشه فشرده و انتی فشرده و....
اگه یادتون باشه اینجا یکی را داریم شماره چشمهاش 11 و 13 است !!! به همون ته استکانی هم مثل این که معروفه :)!!!
خوب تا الان که شیشه براش تهیه میکردیم شیشه فشرده تهیه میکردیم البته بهتره بگم پلاستیک فشرده چرا که عینک سازه میگفت شیشه سنگین میشه وزنش و اذیت میکنه برا همین پلاستیک فشرده همش میگرفتیم که اونم چون سفارشیه سفارش میدن تهران و از اونجا برامون میاد
این بار یه چیز جدید شنیده بودم میخوام ببینم تا چه حد صحت داره و چجوریه
شنیده ام برای این شماره عینک ، هم ن.عی شیشه خیلی فشرده هست که نازکیش مثل همون شیشه های عادی هست نه ضخامت داره و نه وزن دقیقا مثل همین شیشه های عادی (شماره های پایین) میشه
اول که میخوام ببینم این واقعا هست یا یه نفر بی اطلاع بوده همینجوری یه چیزی گفته !؟
بعدش اگر که چنین شیشه ای با این مقدا فشردگی هست کجا باید سفارش بدیم ، تو ایران هست اصلا کی میاره و میسازه
کلا اگر مقدوره یه توضیح بدید
با تشکر
سپاس

بله این مدل شیشه وجود داره. شیشه های خیلی فشرده ای هستند که وقتی روشون یک شماره عینک تراش می دن ضخامتشون خیلی عوض نمی شه. این یعنی وقتی شماره های بالا رو روشون می تراشن قطر عینک خیلی اضافه نمیشه و به قولی ته استکانی نمیشه.
من قبلا شیشه های nikon رو دیده بودم ولی خیلی گرون در میومد.
چرا برای عمل اقدام نمی کنه. عمی فیکیک لنز داخل چشمی. بهتر از عینک گرونه

• Like
Reactions: DDL

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام عرض شد خدمت استاد عزیز

حقیقش یکی از آشناها میخواد چشمشو لیزیک کنه

کجا رو شما توی کرج پیشنهاد میدین که خدمات خوب ارائه بده

دکتر نورانی رو تائید میکنید ؟

از کلینیک مهر سوال کردیم گفت هزینش 1300 میشه به نظر شما قیمتش خوبه؟

ممنون میشم راهنمائی کنید

والا چی بگم شنیدم تو کرج اوضاع خیلی بد شده. دکتر نورانی من رو خودم می شناسم آدم خوبیه ولی در کرج بهتز از ایشون رو بهتون معرفی می کنم. دکتر کرامتی . مطبشون پایین تر از چهار راه طالقانیه. کارش عالیه. سلام من رو بهش برسونید بگید اگر میشه شما رو تهران عمل کنه.
قیمت 1.300 خیلی خوبه ئلی دکترش کیه.؟

V.K

Registered User
لایک‌ها
174
والا چی بگم شنیدم تو کرج اوضاع خیلی بد شده. دکتر نورانی من رو خودم می شناسم آدم خوبیه ولی در کرج بهتز از ایشون رو بهتون معرفی می کنم. دکتر کرامتی . مطبشون پایین تر از چهار راه طالقانیه. کارش عالیه. سلام من رو بهش برسونید بگید اگر میشه شما رو تهران عمل کنه.
قیمت 1.300 خیلی خوبه ئلی دکترش کیه.؟
ممنون دکترش آقای نورانی هست
شماره ای از دکتر کرامتی دارید بهم بدین؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون دکترش آقای نورانی هست
شماره ای از دکتر کرامتی دارید بهم بدین؟

این شماره البته ماله خیلی وقت پیشه امیدوارم هنوز بر قرار باشه.

۲۲۶۵۶۳۱

DDL

Registered User
لایک‌ها
71
بله این مدل شیشه وجود داره. شیشه های خیلی فشرده ای هستند که وقتی روشون یک شماره عینک تراش می دن ضخامتشون خیلی عوض نمی شه. این یعنی وقتی شماره های بالا رو روشون می تراشن قطر عینک خیلی اضافه نمیشه و به قولی ته استکانی نمیشه.
من قبلا شیشه های nikon رو دیده بودم ولی خیلی گرون در میومد.
چرا برای عمل اقدام نمی کنه. عمی فیکیک لنز داخل چشمی. بهتر از عینک گرونه

ممنون از پاسختون ، والا ما هم حرفی نداریم لنز بزاره ولی دکترش میگه چون عدس چشمش در رفتگی داشته و عمل شده یک بار بیشتر شانس عمل برای لنز گذاشتن نداره و لنزی هم که استفاده میشه در چشمش که این مشکل را داره باید ثبات داشته باشه !!!
بعد در ادامه میگن (نمیدونم یه مدل لنزی میگن) میگن صبر کنید تا وارد بشه چون بیشترین ثبات ممکن را برای این چشم در بر خواهد داشت و از اون استفاده کنیم !!! (خلاصه میگن یه 6 ماه یک سال دیگه صبر کنید)
والا دیگه من سر در نمیارم
پیشنهادی چیزی ندارین ؟ :)

V.K

Registered User
لایک‌ها
174
این شماره البته ماله خیلی وقت پیشه امیدوارم هنوز بر قرار باشه.

۲۲۶۵۶۳۱
ممنون جناب مهندس رفتم پیش ایشون سلام شما رو هم رسوندم
وقت عمل داد برای دوشنبه فردا هم قرار شد بریم برای عکس و آزمایش
بهشون گفتم شما معرفی کردید تخفیف هم برامون لحاظ کرد برای عمل ممنون از شما
راستی قرار شد توی کلینیک نور دیدگان عمل کنن

t.m.r.am

Registered User
لایک‌ها
7
با سلام خدمت شما دوست گرامی
من حدود یکسال پیش رفتم برای لیزر که بعد از معاینه تشخیص دادن قوز قرنیه دارم ولی خفیف تا اینکه امسال باز رفتم پیش اپتمتریست که شماره عینکم را عوض کنم چون دیدم کمی بدتر شد ولی هر چی عینک میزد و تست میکرد من چشم باز تار میدید که گفت چشت دیگه با عینک اصلاح نمیشه و گفت قوز قرنیه ات پیشرفت کرده که منو گفت برو پیش دکتر صداقت یک روشی امده با اشعه ماورا بنفش خوب میشه و همونجا هم با اون کار میشه لیزیک کرد یعنی 2 تا کارو همزمان انجام بده
حالا میخواستم ببینم میشه به جای اینکه از رینگ داخل چشمی که دوستان گذاشتن نخوام استفاده کنم از این روش استفاده کنم
2> هزینه اش حدودا چقدر میشه حدودا
3<ایا برای قوز قرنیه نرم این تا اخرش کجا پیش میره یعنی امکان داره بخاطر دیر رفتن بینایم از دست بره یا اینکه تا یک مرحله استپ داره سنم الان 34 هست
با تشکر اگه راهنماتییم کنید در ضمن مشهدم ایا دکت صداقت خوب هستن کارشون

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون از پاسختون ، والا ما هم حرفی نداریم لنز بزاره ولی دکترش میگه چون عدس چشمش در رفتگی داشته و عمل شده یک بار بیشتر شانس عمل برای لنز گذاشتن نداره و لنزی هم که استفاده میشه در چشمش که این مشکل را داره باید ثبات داشته باشه !!!
بعد در ادامه میگن (نمیدونم یه مدل لنزی میگن) میگن صبر کنید تا وارد بشه چون بیشترین ثبات ممکن را برای این چشم در بر خواهد داشت و از اون استفاده کنیم !!! (خلاصه میگن یه 6 ماه یک سال دیگه صبر کنید)
والا دیگه من سر در نمیارم
پیشنهادی چیزی ندارین ؟ :)

|یش دکتر تبریزی بردین درسته؟
اگر ایشون گفت حرف اش کاملا سنده.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون جناب مهندس رفتم پیش ایشون سلام شما رو هم رسوندم
وقت عمل داد برای دوشنبه فردا هم قرار شد بریم برای عکس و آزمایش
بهشون گفتم شما معرفی کردید تخفیف هم برامون لحاظ کرد برای عمل ممنون از شما
راستی قرار شد توی کلینیک نور دیدگان عمل کنن

خدا رو شکر.
خیلی آدم خوبیه. انصافا در کرج از ایشون بهتر نمی شناسم البته دکتر میر دهقان هم کارش خیلی خوبه ولی کرامتی کارش عالیه. زمانی ما نوعی لنز مولتی فوکال داشتیم که بیشتر دکتر ها از گذاشتنش عاجز بودن و زخمت و سختی گذاشتنشو به خودشون نمی دادن و ترجیح می دادن لنز های ارزون برای مریضشون بزارن ولی خودشون رو اذیت نکنن. این دکتر جزوه معدود دکتر هایی بود که لنز Rezoom می ذاشت و همیشه میگفت مریض باید بهترین رو داشته باشه.
من خیلی باهاش حال می کردم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام خدمت شما دوست گرامی
من حدود یکسال پیش رفتم برای لیزر که بعد از معاینه تشخیص دادن قوز قرنیه دارم ولی خفیف تا اینکه امسال باز رفتم پیش اپتمتریست که شماره عینکم را عوض کنم چون دیدم کمی بدتر شد ولی هر چی عینک میزد و تست میکرد من چشم باز تار میدید که گفت چشت دیگه با عینک اصلاح نمیشه و گفت قوز قرنیه ات پیشرفت کرده که منو گفت برو پیش دکتر صداقت یک روشی امده با اشعه ماورا بنفش خوب میشه و همونجا هم با اون کار میشه لیزیک کرد یعنی 2 تا کارو همزمان انجام بده
حالا میخواستم ببینم میشه به جای اینکه از رینگ داخل چشمی که دوستان گذاشتن نخوام استفاده کنم از این روش استفاده کنم
2> هزینه اش حدودا چقدر میشه حدودا
3<ایا برای قوز قرنیه نرم این تا اخرش کجا پیش میره یعنی امکان داره بخاطر دیر رفتن بینایم از دست بره یا اینکه تا یک مرحله استپ داره سنم الان 34 هست
با تشکر اگه راهنماتییم کنید در ضمن مشهدم ایا دکت صداقت خوب هستن کارشون

الولا دوست عزیز قوز قرنیه تا کوری پیش نمی ره تا پیوند قرنیه پیش میره. یعنی در آخر قرنیه براتون پیوند می زنن و مشکلتون تقریبا حل میشه ولی چون این عمل خیلی سخته اول روشهای دیگه رو امتحان می کنن.
از قیمت CLX الان خبر ندارم براتون سوال می کنم و خبرشو می دم.

doos aziz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با آرزوي سلامتي براي همه
مي خواستم از همه عزيزان بخواهم در روزهايي كه آلودگي هوا شديد ميشه اعمال جراحي كه نياز به بيهوشي داره انجام ندهيد ( بخصوص سالمندان حتي با داشتن تست آزمايش تاييد سلامتي ) مگر در مواقع اورژنس .

Last edited:

brightstar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ببخشید من دختری 24 هستم تقریباً 5 سال میشه که دچار نزدیک بینی شدم (نمره هر دو چشمم 3).حدود 3 ساله از لنز استفاده می کنم. دکترم پیشنهاد داده لیزیک کنم.خودمم دوست دارم چون واقعا از عینک و لنز خسته شدم. اما میترسم .چون خوندم یکی از عوارضش اینه اگه برش قرنیه نا هموار بشه باعث آستیکمات بعد از عمل میشه که با عینک هم قابل درمان نیست. در ضمن شنیدم بعد مدت طولانی عملش برگشت پذیره .میشه لطف کنید راهنماییم کنید. در ضمن میشه یه دکتر خوب و زیردست رو بهم معرفی کنید.
پیشاپیش ممنونم.

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
آقای یاسینی با سلام.

جهت مشاوره بیشتر در رابطه با لازک یا فمتو پیش دکتر دوست محمدی رفتم. قبلا هم اگر یادتون باشه ازتون راجع به ایشون پرسیدم تایید هم کردید..
سلام شما رو هم رسوندم و گفتند خبر میدهند..

توضیحات کامل و مفیدی راجع به تفاوت هر دو دادند که دکتر میر افتاب این توضیحات رو موقع دیدن نتایج به بنده ارائه نکردند. ظاهرا در روش فمتو 110 میکرون از قرنیه برداشته میشه ولی در حالت لازک 72 میکرون که به نظر ایشون با توجه به سن و سایر موارددر هر صورت لازک مناسب تر هست ...

نمیدونم چیکار کنم. بین دکتر میر آفتاب و دکتر دوست محمدی دچار تردید بدی شدم ولی در هر حال یه جورایی دکتر دوست محمدی بیشتر به دلم نشست.. ارامش بیشتری دادند. جواب ازمایشگاه نور رو هم دیدن گفتن تازه یک مرحله(generation) ازمایش که گرفتند قدیمی تر هست ( البته منظورشون رو متوجه نشدم) ... در کلینیک رازی هم که خودشون هستن از دستگاه alegrato انگار استفاده میشه...

میشه با توجه به توضیحات بنده هم در مورد مقایسه و انتخاب دکتر و هم نوع دستگاه ذکر شده کمک کنید و راهنمایی کنید ؟؟
تو رو خدا شرمنده من خیلی این مدت اذیتتون کردم. با تشکر.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام ببخشید من دختری 24 هستم تقریباً 5 سال میشه که دچار نزدیک بینی شدم (نمره هر دو چشمم 3).حدود 3 ساله از لنز استفاده می کنم. دکترم پیشنهاد داده لیزیک کنم.خودمم دوست دارم چون واقعا از عینک و لنز خسته شدم. اما میترسم .چون خوندم یکی از عوارضش اینه اگه برش قرنیه نا هموار بشه باعث آستیکمات بعد از عمل میشه که با عینک هم قابل درمان نیست. در ضمن شنیدم بعد مدت طولانی عملش برگشت پذیره .میشه لطف کنید راهنماییم کنید. در ضمن میشه یه دکتر خوب و زیردست رو بهم معرفی کنید.
پیشاپیش ممنونم.

این روز ها با وجود سیستم های برش لیزری مثل دستگاهها فمتو نباید اصلا نگران آستیگمات بعد از عمل باشید.
شما بفرمایید کدوم شهر هستید و یا اگر تهران هستید کدوم سمت هیتید تا یک دکتر خوب معرفی کنم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آقای یاسینی با سلام.

جهت مشاوره بیشتر در رابطه با لازک یا فمتو پیش دکتر دوست محمدی رفتم. قبلا هم اگر یادتون باشه ازتون راجع به ایشون پرسیدم تایید هم کردید..
سلام شما رو هم رسوندم و گفتند خبر میدهند..

توضیحات کامل و مفیدی راجع به تفاوت هر دو دادند که دکتر میر افتاب این توضیحات رو موقع دیدن نتایج به بنده ارائه نکردند. ظاهرا در روش فمتو 110 میکرون از قرنیه برداشته میشه ولی در حالت لازک 72 میکرون که به نظر ایشون با توجه به سن و سایر موارددر هر صورت لازک مناسب تر هست ...

نمیدونم چیکار کنم. بین دکتر میر آفتاب و دکتر دوست محمدی دچار تردید بدی شدم ولی در هر حال یه جورایی دکتر دوست محمدی بیشتر به دلم نشست.. ارامش بیشتری دادند. جواب ازمایشگاه نور رو هم دیدن گفتن تازه یک مرحله(generation) ازمایش که گرفتند قدیمی تر هست ( البته منظورشون رو متوجه نشدم) ... در کلینیک رازی هم که خودشون هستن از دستگاه alegrato انگار استفاده میشه...

میشه با توجه به توضیحات بنده هم در مورد مقایسه و انتخاب دکتر و هم نوع دستگاه ذکر شده کمک کنید و راهنمایی کنید ؟؟
تو رو خدا شرمنده من خیلی این مدت اذیتتون کردم. با تشکر.

خواهش می کنم دوست عزیز چه اذیتی.
والا گفتم که دکتر دوست محمدی دکرت بسیار حاذقیه. کارش خیلی خوبه. رازی هم با خرید دستگاه جدید آلگرتو حسابی سرو صدا کرده برای همینم دکتر دوست محمدی رو پیشنهاد می کنم.

doos aziz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام خدا به اين آقاي ياسيني صبر بده با اين همه سوال . يه مدت حالم به خاطر فوت يكي از آشنايان زير عمل آب مرواريد گرفته شد به خاطر اين همه بي توجهي . خوب ولي سوال رو بايد پرسيد ولي بهتر اينكه يه نفر هست كه جواب بده . براي شروع انحراف عمودي چشم يعني چي ؟

بالا