• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام، خوبین؟ خسته نباشین.
من میخاستم تو مشهد عمل لیزیک یا لازک رو انجام بدم، شماره چشمام هم هر کدوم 4 هست، همچنین هر کدوم 0.75 آستیگمات داره.
1- شما کدوم دکتر رو پیشنهاد میکنین؟
2- عمل تو مطب با بیمارستانهای تخصصی مثه بیمارستان خاتم النبیاء چه فرقی داره؟ مثلاً اگه برم پیش دکتر خاکشور، تو بیمارستان خاتم النبیاء چطوره؟
3- معایب بعد از عمل چیه؟ میگن قرنیه حساس میشه بعد عمل؟!
4- خرج عمل تقریباً چقدره؟
دکتر صداقت و دکتر زارعی رو پیشنهاد میکنم.
مرکز جراحی خیلی مهم نیست ولی مرکز توس بسیار پیشرفته است.
قیمت حدود 2 تومن در میاد

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام و احترام
من شماره چشم م بالاست و سالهاست كه عينكي هستم از كودكي
چون از عينك هاي افتابي استفاده ميكنم و كلا علاقه زيادي به عينك هاي افتابي دارم
سخته برام كه شيشه هاي عينك افتابيم رو تبديل به طبي افتابي كنم
چون هم كيفيت و شكيل بودن كار پايين مياد هم شيشه عينك خيلي كلفت ميشه با شماره چشم من حتي با كمترين ضخامت ممكن
راستش تصميم به عمل ليزيك گرفتم مدتي هست
ميخواستم نظر شما رو بدونم و راهنمايي هاي لازم رو ازتون بگيرم
ايا صلاح هست عمل كنم با اين اوصاف و شماره چشم !
و احتمال موفقيت در عمل ليزيك چشم بنده چقدره !؟ و ايا برگشت پذيره !
...
خيلي متشكرم

http://upload7.ir/uploads//bf5d40a5543870a2db3e6b3852b0dbe7a33b85c7.jpg
سنتون چقدره دوست عزیز ؟
نگران نباشید اگر شماره چشمتون ثابت شده باشه برگشتی در کار نیست.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آقای یاسینی عزیز سلام
من شهرستانم و تصمیم دارم بزودی پی آر کی یا لازک انجام بدم.
خواهش میکنم ازتون پاسخ منو بدین
1- شما در بازدیدی که از بخش لیزیک فارابی داشتین دستگاههای لازک و لیزکشو چطور دیدین آیا پیشرفته و جدید هستن و قابل قیاس با کلینیکهای خصوصی مثل نور هستن؟ لیزر اگزایمر جدید دارن؟
2- نظرتون درباره دکتر بهشت نژاد چیه من هرچی گشتم توی نت چیز زیادی درموردشون ندیدم ظاهرا مطب ندارن و تنها در فارابی کار میکنن به نظرتون کارشون خوبه؟؟
3- بعدم چرا فارابی از جاهای دیگه ارزونتره یعنی سطحش پایینه؟
ممنون میشم جوابمو بدین منتظرم
مرکز فارابی بسیار میشرفته است شک نکنید.
بین اساتید در فارابی فرقی نیست ولی پیشنهاد میکنم با دکتر بهشت نژاد صحبت کنید خودتان میفهمید چی میگم. یک ادم بسیار پر اطلاعات و مهربان.

فارابی زیر نظر دانشگاه است و مرکز چشم ایران به همین دلیل بسیار ارزان است

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
من متاسفانه جوابی نگرفتم دوباره می پرسم بهترین متخصص شبکیه و جراح مگس پران تو ایران کی هست؟ دکتر فروردین تو شیراز چطوره؟
فکر میکنم بهترین دکتر در ایران دکتر احمدیه در تهران هستند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقای یاسینی
بنده شهرستانم ، از بابل و می خواستم به زودی برای عمل لازک بیام تهران
و الان در جستجوی دکتر و مرکز هستم. میخوام جایی عمل کنم که هم قیمت و از نظر تجهیزات در سطح خوبی باشه.
نظرتون در مورد بیمارستان فارابی چیه ؟ ایا قیمت پائینش بر کیفیت و نتیجه کار تاثیری نداره ؟ چنانچه داره ، خواهشا بگین . چون نمیخوام ریسک کنم. پیشاپیش ممنون.
فارابی و دکتر بهشت نژاد یا دکتر جباروند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب مهندس یاسینی سلام.
خسته نباشید.
بی زحمت با توجه به نسخه می شه بگید که شماره آستیکمات چشم های من چند است؟؟
من دو هفته دیگه وقت معاینه آقای دکتر خانلری رو دارم . 4 ساله شماره چشمم ثابته فکر میکنید برای من لازک بهتره یا فمتو.؟؟
پیش دکتر خانلری عمل کنم بهتره یا میر دهقان؟؟
متشکرم
مشاهده پیوست 799050
شماره چشمتون خیلی هم بالا نیست. بزارید دکتر بهتون پیشنهاد بده.
نتیجه رو هم لطفا به بقیه دوستان بگید

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی عزیز
ممون از راهنمایی های خوبتون. من میخواستم چشامو عمل کنم و تا بحال معایناتی رو انجام ندادم که مساعد عمل هستم یا نه. میخواستم نظرتونو راجب بیمارستان جواد الائمه قم بدونم؟ و اینکه دکتر باقری مدرسی فرد و فرخی کدوم رو شما تایید میکنین؟ به من گفتن که دکتر مدرسی فرد از پزشکای خود فارابی هستن. درسته؟ واقعا تصمیم و انتخاب برام سخت شده. لطفا یه راهنمایی کامل به من کنید که اگه بشع انشالله تا اخر این ماه عمل کنم. ممنونم اگه زودتر راهنماییم کنید.
مرکز بسیار مرکز خوبیه و الان مدیریتش هم با مهندس نصیریه که یکس از بهترین مدیر هایی که من میشناسم.
دکتر ها فرقی نداره هر دو دکتر خوب هستند ولی به شخصه دکتر فرخی رو از قبل به خوبی میشناسم که کارشون عالیه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
متاسفانه مدت هاست جناب یاسینی پاسخگو نیستند ...
از دوستان
کسی اپتومتریست خیلی خوب و دقیق میشناسه تهران لطفا معرفی کنه بهم
بارها پیش چشم پزشک های مختلف رفتم و شماره عینک تعیین کردن
ولی واقعا در دید خودم راضی نیستم

ممنون
شرمنده ام واقعا سرم این مدت شلوغ بود

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اساتید یک سوال

من الات 23 سالمه بخوام چشامو عمل کنم بعضیا میگن که تا 26 سالگی نباید عمل کنی

بعضیا هم میگن عمل چشم برگشت پزیره و بعدا باز ضعیف میشه
چند ساله که چشمتون شمارش ثابت مونده؟

+ راستی اواتارتون ماله جبارسینگه درسته. سالها بود کسی رو ندیده بودم که فیلم شعله رو دیده باشه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
باسلام
یک هفته پیش عمل لنز ارتیزان را دکتر دانشگر برام تو کلینیک رازی انجام دادن البته فقط چشم راستم الان دیدم بهتره ولی یه مقدار تار و درهم میبینم و درکل دیدم درحد لنزتماسی که استفاده میکردم هم نشده البته هنوز بخیه ها را نکشیدم،حالا با این شرایط بنظر شما بهبودی تا چه حدی ممکنه؟ ضمنا امروز متوجه شدم که لنز دقیقا در مرکز نیست و یه مقدار بالاتره این موضوع مشکل ساز نیست؟،سنم 24, نمره لنز23- ونمره لنز تماسی که قبلا استفاده میکردم19-بود ضمنا 2نمره هم استیگمات دارم
معمولا بعد از کشیدن بخیه ها استیگماتتون کم میشه. ولی دیدتون باید بهتر از این باشه.
لطف میکنید به من یک خبری از دیدتون بدید

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,989
چند ساله که چشمتون شمارش ثابت مونده؟

+ راستی اواتارتون ماله جبارسینگه درسته. سالها بود کسی رو ندیده بودم که فیلم شعله رو دیده باشه

فکر کنم سه سال بیشتر باشه البته شاید 25 صدم ضعیف شده باشه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
چرا پاسخگو نیستند آخه؟

الان هستم ببخشید که دیر کردم. [emoji52]

برخورد بعضی دوستان جالبه. من این تاپیک رو راه انداختم که اطلاعاتم رو با دیگران شریک بشم. بگذریم که عملا به جای اطلاع رسانی کارم شده اطلاع دادن در مورد پزشکان عزیز. رفتار بهضی دوستان از همه برام جالبتره. بهضیا ادم رو متهم میکنن که داره از این تامیک پول در میاره در حالیکه اصلا نمیدونن وضعیت شغلی من چطوره و چه کار میکنم.
بعضیا هم فراموش میکنن که تاپیک عمومیه فقط به صورت خصوصی اطلاعات میخوان تازه کافیه جوابشون رو ندی تا قاطی بکنن. !!!
دارم با شما دوستان درد دل میکنم ولی اقایان و خانم های عزیز شما میاید تو این تاپیک و یک سوال میکنید و میرید ولی من باید دوزانه شاید بعضی وقتها یک ساعت وقت بزارم.
برای خیلی از دوستان وسایلی رو تهیه کردم که ضروری که نمیتونستن از بازار تهیه کنن. شاید اونها قدر رو بدونن ولی مهم نیست من دوست داشتم به دیگران کمک کنم.

ولی بکبار دیگه میگم این تاپیک به طور کامل فقط برای اطلاع رسانیه و من هم برای شما دوستانم فعالیت میکنم. لطفا دقت کنید که به کسی بدهکار نیستم. [emoji53]

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی و دوستان
من امروز رفتم فارابی و توسط دکتر بهشت نژاد معاینه شدم شماره چشمم 6.25 بود و ضخامت قرنیمم خوب بود.باید بگم ایشون فوق العاده پزشک مهربون با حوصله و دوست داشتنی بودن و 20 دقیقه برا من وقت گذاشتن خوشبختانه شرایط لازک رو داشتم ولی دکتر بهم گفت. من میتونم الان عملت کنم و پولمو بگیرم ولی به نفع خودته شش ماه صبر کنی تا مطمئن بشم شماره چشمت ثابته و بعد عمل بر نمیگرده در حالیکه مطمئنم هر جای دیگه رفته بودم برا پولشون بلافاصله برام وقت عمل میزاشتن. ایشون با حوصله به تمام سوالای من جواب دادن و گفتن فارابی جدیدترین دستگاه تکنولاس مدل 2015 رو آورده که بی نظیره و از دستگاه آلگرتو که دارن بهتره.در کل خیلی راضی بودم هرچند من رفتم یه هفته ای عمل بشم که افتاد آبان .من با کسایی که برا معاینه بعد عمل اومدن صحبت کردم گفتن توسط خود دکتر بهشت نژاد عمل شدن درضمن هزینه عمل به احتساب دستگاه جدید شده 1550000 که بازم خیلی مقرون به صرفه تره. امیدوارم به کسایی که مثل خودم در مورد انتخاب محل عمل و خصوصا فارابی خیلی شک و شبهه داشتن کمک کرده باشم.به نظر من همه چی منظم معقول و خوب و.قابل اعتماد بود من مثل کارآگاها کلی از مریضای اونجا پرس و جو کردم همه راضی بودن (بخش لیزیک البته)
گفتم که ببینیدشون ازشون خوشتون میاد. بسیار ادم مهربان و با اطلاعاتی هستند.
سری بهد که پیششون رفتید در مورد اپل ازشون سوال کنید و ببینید که یک دکتر چقدر وقتشون رو صرف اطلاعات خارج کارش کرده!

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
متاسفم یعنی تاپیک به این بزرگی یه نفر نیست جواب بده؟ آقای یاسینی هم آنلاین میشن ولی جواب نمیدن !! کاش حداقل بگن نمیرسن جواب بدن یا هر علت دیگه ای هست که ملت بیخودی الاف نشن اینجا.

حالا به هر حال من دوباره برای سومین بار سوالمو میپرسم شاید در آینده یک نفر پیدا شد و سوال مارو خوند حداقل دلمون خوش باشه:

کسی از دوستان یه متخصص شبکیه آپدیت به علم روز واسه ویترکتومی مگس پران میشناسه بهم معرفی کنه؟ ممنون میشم. دکتر مدرس زاده چطور هست آیا ایشون واسه بیمار مبتلا به مگس پران ارزش قائل میشن؟ یا مثل اکثر متخصص ها و دکترهای شبکیه مثلا کلینیک نور فقط بلدن بیمار رو از مطب بندازن بیرون. کمک کنید خیلی گرفتارم بخدا از دست این مشکل.
باز هم معذرت خواهی میکنم.
این مدت به دلایلی که در یکی از جوابها گفتم نرسیدم جواب بدم.
به نظر من یک وقت از دکتر احمدیه بگیرید. از ایشان بهتر در ایران نیست.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
مادرم به خاطر شبکیه چشم پدرم یکم تحقیق کرده بود . یادمه بهم میگفت دکتر احمد پور برا شبکیه خیلی خوبه.
حتما راجع بهش تحقیق کنید و یه سر به مطبشون بزنید.
دکتر انتظاری هم دکتر الآن پدر من هستن و بد نیست . یه چند باری که رفته بودم مطبشون بیمارایی راجع به مگس پران داشتن.
افرین. لطفا زمانیکه من نیستم شما دوستان به بقیه کمک کنید.
ببخشید دکتر احمدیه منظورم بود نه احمد پور

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقای یاسینی
نمیدانم چرا باوجودیکه آنلاین هستید اما ...
بهرحال من از شما بابت راهنمایی هایی که کردید کمال تشکر را دارم.
من هر دو چشم خود را با دلگرمی ها و اعتماد به نفسی که بمن دادید به فاصله سه هفته از یکدیگر عمل کردم. و الان از عمل چشم دومم یک هفته میگذرد .
بسیار از نتیجه عمل خود رضایت دارم و همنانطور که شما فرمودید علاوه بر اینکه دید دور و میانی کاملا راضی کننده و بدون عینک شده است دید نزدیکم هم خیلی بهتر شده بطوریکه فعلا بدون عینکم .اما برای دید نزدیک احتمالا نیاز به عینک در حد نمره نهایتا ۰.۷۵+ را خواهم داشت.
چون فرمودید که نتیجه عمل را اطلاع دهم. اطاعت امر کردم. با آروزی موفقیت روزافزون شما . بدرود
خدا رو شکر. خیلی خوشحال شدم.
امیدوارم همیشه سلامت باشید

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
فکر کنم سه سال بیشتر باشه البته شاید 25 صدم ضعیف شده باشه
اگر بیش از دوستل گذشته نگران نباشید. عمل کنید برگشت نخواهد داشت. برگشت یعنی ضعیف شدن چشم بعد از عمل.

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,989
اگر بیش از دوستل گذشته نگران نباشید. عمل کنید برگشت نخواهد داشت. برگشت یعنی ضعیف شدن چشم بعد از عمل.

این اواخر میگم حدود 25 صدم ضعیف شده

در ضمن یه چشمم هم 25 صدم استیگماته

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
بالا