• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,989

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
سلام
خیلی خوبه که همچین تاپیکی رو پیدا کردم تا مشکلمو بیان کنم
ممنون میشم کسی اگر اطلاعاتی داره کمک کنه

من چند سالی هست که پیوند کردم bmt و بعدش به خاطر مشکل gvhd که داشتم زد به چشمام و چشمام خشکی گرفتن یعنی دیگه اشک تولید نمیکنن
خوب این بزرگترین مشکل میتونه برای چشم باشه چون دیگه حتی یه ثانیه هم نمیتونی چشماتو باز نگه داری مگه اینکه با قطره و اشک مصنوعی باشه
حدود 2 ماه پیش عمل کردم و مجرای اشکیرو بستن تا قطره های اشک مصنوعی که ریخته میشه مدت بیشتری بمونه تو چشم قطره هایی مثل آرتلاک یا اتولوگ که از خون خودم درست میشه
حالا سوالم اینه اونور دنیا راهی برای درمان این مشکل من وجود داره ؟
یعنی عمل کنن یا یه کاری که دوباره چشمام خودش اشک تولید کنه ؟

ممنون

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
خیلی خوبه که همچین تاپیکی رو پیدا کردم تا مشکلمو بیان کنم
ممنون میشم کسی اگر اطلاعاتی داره کمک کنه

من چند سالی هست که پیوند کردم bmt و بعدش به خاطر مشکل gvhd که داشتم زد به چشمام و چشمام خشکی گرفتن یعنی دیگه اشک تولید نمیکنن
خوب این بزرگترین مشکل میتونه برای چشم باشه چون دیگه حتی یه ثانیه هم نمیتونی چشماتو باز نگه داری مگه اینکه با قطره و اشک مصنوعی باشه
حدود 2 ماه پیش عمل کردم و مجرای اشکیرو بستن تا قطره های اشک مصنوعی که ریخته میشه مدت بیشتری بمونه تو چشم قطره هایی مثل آرتلاک یا اتولوگ که از خون خودم درست میشه
حالا سوالم اینه اونور دنیا راهی برای درمان این مشکل من وجود داره ؟
یعنی عمل کنن یا یه کاری که دوباره چشمام خودش اشک تولید کنه ؟

ممنون
سلام.
نگران نباشید در دنیای چشم پزشکی تقریبا هر 3 سال یک روش درمانی جدید میاد.
متاسفانه من هنوز درمان جدیدی رو ندیدم ولی اگر بیاد بهتون خبر میدم.
بدونید هر عملی تقریبا همزمان با دنیا تو ایران انجام میشه مثلا همین عمل تغییر رنگ چشم!!!

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
سلام.
نگران نباشید در دنیای چشم پزشکی تقریبا هر 3 سال یک روش درمانی جدید میاد.
متاسفانه من هنوز درمان جدیدی رو ندیدم ولی اگر بیاد بهتون خبر میدم.
بدونید هر عملی تقریبا همزمان با دنیا تو ایران انجام میشه مثلا همین عمل تغییر رنگ چشم!!!
والا من تو بیمارستان فارابی میرم اونجا پرسیدم گفتند تنها راهش همینه فعلا یعنی درست کردن قطره اتولوگ ( ازت خون میگیرن بعد یه قطره میسازن مثل اشک میمونه )

خوب اینم سخته که هر نیم ساعت یه بار واسه اینکه چشمات باز بمونه قطره بندازی اونم با چه دردسری ...

خدا کنه زودتر یه راهی پیدا شه زندگی برام زهر مار شده :(

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
والا من تو بیمارستان فارابی میرم اونجا پرسیدم گفتند تنها راهش همینه فعلا یعنی درست کردن قطره اتولوگ ( ازت خون میگیرن بعد یه قطره میسازن مثل اشک میمونه )

خوب اینم سخته که هر نیم ساعت یه بار واسه اینکه چشمات باز بمونه قطره بندازی اونم با چه دردسری ...

خدا کنه زودتر یه راهی پیدا شه زندگی برام زهر مار شده :(
قبلا هم گفته بودم به جز لیزیک عملا بقیه عمل عها در فارابی جالب نیست.
بهتره یک سر پیش دکتر خانلری هم برید و نظر ایشان رو هم بپرسید

barbod227263

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53

javad8033

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
فکر میکنم تا الان نتیجه عمل هم مشخص شده.
بله این مرکز بسیار پیشرفته است.
امکانش هست در مورد نتیجه عمل برای دیگران هم توضیح بدین
ممنون از پاسختون جناب یاسینی
خدا رو شکر الان چشام خیلی بهترن و چون من یک ماه بعد عمل از ایران خارج شدم اون زمان دید چشم راستم 10/10 بود و دید چشم چپم 9/10
در کل عمل راحتیه و به کسایی که شماره چشمشون بالاست توصیه می کنم عمل کنن
وقتی من پیش دکتر صداقت عمل کردم هزینش دو میلیون بود ولی الان دو میلیون و پونصد شده
دکتر صداقت لنز حفاظتی رو دو هفته بعد عمل برداشت این طبیعیه البته این مورد برای همه کسایی که با من عمل کردن صادق بود
مورده بعدی اینکه قطره fml رو از همون اول من هر شش ساعت استفاده کردم و وقتی می خواستم از ایران خارج بشم دکتر گفت تا آخر همین شش ساعت مصرف کن این دستور مصرف درسته
من چه حین عمل چه بعد عمل اصلا درد نداشتم فقط بیست و چهار ساعت بعد عمل به مدت چهل و هشت ساعت چشام یه خورده آب می داد و عمل خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر می کردم راحت تر بود البته باید اعتراف کنم که خیلی ترسیده بودم
من بعضی وقت ها که قطره میریزم چشمام برای حدود یکی دو دقیقه می سوزه می خواستم بدونم این طبیعیه؟
با تشکر از پاسخ های عالی شما

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون از پاسختون جناب یاسینی
خدا رو شکر الان چشام خیلی بهترن و چون من یک ماه بعد عمل از ایران خارج شدم اون زمان دید چشم راستم 10/10 بود و دید چشم چپم 9/10
در کل عمل راحتیه و به کسایی که شماره چشمشون بالاست توصیه می کنم عمل کنن
وقتی من پیش دکتر صداقت عمل کردم هزینش دو میلیون بود ولی الان دو میلیون و پونصد شده
دکتر صداقت لنز حفاظتی رو دو هفته بعد عمل برداشت این طبیعیه البته این مورد برای همه کسایی که با من عمل کردن صادق بود
مورده بعدی اینکه قطره fml رو از همون اول من هر شش ساعت استفاده کردم و وقتی می خواستم از ایران خارج بشم دکتر گفت تا آخر همین شش ساعت مصرف کن این دستور مصرف درسته
من چه حین عمل چه بعد عمل اصلا درد نداشتم فقط بیست و چهار ساعت بعد عمل به مدت چهل و هشت ساعت چشام یه خورده آب می داد و عمل خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر می کردم راحت تر بود البته باید اعتراف کنم که خیلی ترسیده بودم
من بعضی وقت ها که قطره میریزم چشمام برای حدود یکی دو دقیقه می سوزه می خواستم بدونم این طبیعیه؟
با تشکر از پاسخ های عالی شما

بسیار خوشحالم.
امیدوارم همیشه سالم و موفق باشید.
بله این سورش مثل اینکه در بین همه هست حتی اونهایی که عمل نکردن و برای خشکی چشم از این قطره استفاده میکنن.

barbod227263

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
با سلام جناب یاسینی
کیس ریپورتی داشتم ...
خواستم نظرتون رو بدونم
دختر 25 ساله
حدود 5 سال پیش متوجه خطی دور قرنیه هر دو چشمش میشه
خدمت پروفسور شمس و دکتر ملک فر رفتن
هر دو عزیز گفتن خال هست و چیز خاصی نیست و بخاطر در معرض قرار گرفتن افتاب اینطور شده
از عینک آفتابی استفاده کنید و به مرور برطرف میشه
الان گزارشی که بعد از 4 سال دارن اینه که با اینکه همیشه از عینک افتابی استفاده میکنن و حتی لوازم آرایشی هم استفاده نمیکنن گزارش سوزش و خارش زیادی دارن در ناحیه چشم که مجبور میشدن یخ بزارن روی چشم شون 2-3 بار در روز و خط قهوه ای دور قرنیه هم به مرور داره زخیم تر میشه
خیلی هم نگران هستن که شاید در پزشکی درمانی نداشته باشه و بینایی شون رو از دست بدن !!
ممنون میشم نظرتون رو بدونم

(این عکس به دلیل نور بالا این خط دور قرنیه کمرنگ افتاده در صورتی که پر رنگ تر از اینه )

aop4_2015-06-02_023659.png
dz3_2015-06-02_023726.png

INJ3CT8R

Registered User
لایک‌ها
172
باز هم معذرت خواهی میکنم.
این مدت به دلایلی که در یکی از جوابها گفتم نرسیدم جواب بدم.
به نظر من یک وقت از دکتر احمدیه بگیرید. از ایشان بهتر در ایران نیست.
خیلی خوشحالم که برگشتید من واقعا امیدم به شما بود آقای یاسینی عزیز که بهم جواب بدید خیلی ممنون از جوابی که دادید اگه توی یکی دوتا پست هم یکم تند صحبت کرده بودم واقعا معذرت میخوام درمانده شدم حسابی مگس پرانی که دارم شدیده و خیلی برام آزاردهندست و هر دکتری هم تا الان رفتم زیر بار ویترکتومی با مسئولیت خودم نمیره

متاسفانه من هم شهرستان هستم و نهایت هر چندماه فقط یکبار بتونم یک یا دو روز بیام تهران واسه همین یک انتخاب بیشتر ندارم و میخواستم که پیش کسی برم که دردم رو بفهمه و منو از ویترکتومی نترسونه و تو عمل ویترکتومی FOV هم مهارت بالایی داشته باشه. من با دکترهای خیلی خوبی در خارج از کشور برای این عمل آشنا شدم مثل دکتر Randall Wong دکتر Mura دکتر Spaide دکتر Kwok و ... که بعضا ویدیوهای عمل هاشون هم توی یوتیوب هست اما متاسفانه من دسترسی به خارج از کشور ندارم ولی مطمئنم توی ایران هم ما دکترهای خوبی برای عمل فلوتر داریم یا در آینده خواهیم داشت

پس در حال حاظر از بین گزینه هایی مثل دکتر مدرس زاده، مسیح هاشمی، دکتر پرورش، دکتر فقیهی، دکتر احمدیه شما نظرتون روی احمدیه هست. متاسفانه دکتر ریاضی شرایط بنده رو درک نکردند و نظرشون روی عمل نبود ولی من فلوترهام سیاه هستند و هر روز و هر شب گرفتار شکنجه دائمی هستم حتی کنکور دانشگاه رو خراب کردم بخاطر تاثیر روانی ناشی از مگس پران قادر به درس خوندن نیستم پشت کامپیوتر فشار زیادی رو تحمل میکنم خلاصه کیفیت زندگیم خیلی اومده پایین واسه همین حاظرم ریسک ویترکتومی رو قبول کنم به شرطی که متخصصش هم عالی باشه و نتایج موفقیت آمیز زیادی داشته باشه

با تشکر

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام جناب یاسینی
کیس ریپورتی داشتم ...
خواستم نظرتون رو بدونم
دختر 25 ساله
حدود 5 سال پیش متوجه خطی دور قرنیه هر دو چشمش میشه
خدمت پروفسور شمس و دکتر ملک فر رفتن
هر دو عزیز گفتن خال هست و چیز خاصی نیست و بخاطر در معرض قرار گرفتن افتاب اینطور شده
از عینک آفتابی استفاده کنید و به مرور برطرف میشه
الان گزارشی که بعد از 4 سال دارن اینه که با اینکه همیشه از عینک افتابی استفاده میکنن و حتی لوازم آرایشی هم استفاده نمیکنن گزارش سوزش و خارش زیادی دارن در ناحیه چشم که مجبور میشدن یخ بزارن روی چشم شون 2-3 بار در روز و خط قهوه ای دور قرنیه هم به مرور داره زخیم تر میشه
خیلی هم نگران هستن که شاید در پزشکی درمانی نداشته باشه و بینایی شون رو از دست بدن !!
ممنون میشم نظرتون رو بدونم

(این عکس به دلیل نور بالا این خط دور قرنیه کمرنگ افتاده در صورتی که پر رنگ تر از اینه )

aop4_2015-06-02_023659.png
dz3_2015-06-02_023726.png
سلام.
اگرچه ممیخوام نگرانتون بکنم ولی شاید بهتر باشه با یک دکتر دیگه هم مشورت بکنید.
اگر در تهران مطب دکتر شمس رفتید همان ساختمان طبقه بالا دکتر جباروند هستند و در ساختمان روبرو اونور خیابان ملاصدرا دکتر پرورش.
من صلاحیت نظر دادن پزشکی برای موارد خاص رو ندارم و به همین دلیل نمیخوام با نظر شخصی یک وقت خدای ناکرده براتون مشکلی رو ایجاد کنم.
دقت کنید که به مظر مشکل خاصی نمیاد ولی باید حتما دکتر دیگه ای هم نظر بده.
رفتید پیش دکتر های دیگه اول نگید که قبلا دکتر دیگه ای هم بیمار شما را ویزیت کرده.
به من هم روند درمان رو اطلاع بدید.
با تشکر

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
خیلی خوشحالم که برگشتید من واقعا امیدم به شما بود آقای یاسینی عزیز که بهم جواب بدید خیلی ممنون از جوابی که دادید اگه توی یکی دوتا پست هم یکم تند صحبت کرده بودم واقعا معذرت میخوام درمانده شدم حسابی مگس پرانی که دارم شدیده و خیلی برام آزاردهندست و هر دکتری هم تا الان رفتم زیر بار ویترکتومی با مسئولیت خودم نمیره

متاسفانه من هم شهرستان هستم و نهایت هر چندماه فقط یکبار بتونم یک یا دو روز بیام تهران واسه همین یک انتخاب بیشتر ندارم و میخواستم که پیش کسی برم که دردم رو بفهمه و منو از ویترکتومی نترسونه و تو عمل ویترکتومی FOV هم مهارت بالایی داشته باشه. من با دکترهای خیلی خوبی در خارج از کشور برای این عمل آشنا شدم مثل دکتر Randall Wong دکتر Mura دکتر Spaide دکتر Kwok و ... که بعضا ویدیوهای عمل هاشون هم توی یوتیوب هست اما متاسفانه من دسترسی به خارج از کشور ندارم ولی مطمئنم توی ایران هم ما دکترهای خوبی برای عمل فلوتر داریم یا در آینده خواهیم داشت

پس در حال حاظر از بین گزینه هایی مثل دکتر مدرس زاده، مسیح هاشمی، دکتر پرورش، دکتر فقیهی، دکتر احمدیه شما نظرتون روی احمدیه هست. متاسفانه دکتر ریاضی شرایط بنده رو درک نکردند و نظرشون روی عمل نبود ولی من فلوترهام سیاه هستند و هر روز و هر شب گرفتار شکنجه دائمی هستم حتی کنکور دانشگاه رو خراب کردم بخاطر تاثیر روانی ناشی از مگس پران قادر به درس خوندن نیستم پشت کامپیوتر فشار زیادی رو تحمل میکنم خلاصه کیفیت زندگیم خیلی اومده پایین واسه همین حاظرم ریسک ویترکتومی رو قبول کنم به شرطی که متخصصش هم عالی باشه و نتایج موفقیت آمیز زیادی داشته باشه

با تشکر
سلام و تشکر.
همانطور که بهتون گفتم اثرات روانی مگس پران به مرور زمان و با افزایش عمر کمتر میشه ولی برای ویترکتومی مطمئن باشید از دکتر احمدیه بهتر در تهران نداریم.
ایشان چند سال پیش یک مدال و دیپلم افتخار از امریکا در جراحی پوستریور (ویترکتومی) گرفتند که همچنان باعث افتخار ما ایرانی هاست.

mahya.d

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
آقای مهندس یاسینی عزیز با سلام و عرض ادب و خسته نباشید.
من بعد از رفتن به دکتر شرایط لازک شدن رو کاملا دارم. همه چیز برای انجام جراحی آماده است. اما به دنبال بهترین دکتر در تهران هستم. شما دکتر خانلری را معرفی می کنید.
میشه دکتر خانلری را با دکتر میر دهقان ، میر آفتاب ، جعفری نسب ، برادران رفیعی و عین اللهی مقایسه کنید و یک جواب قطعی بدهید.؟
خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید. خیلی برام مهمه.
از زحمات بی دریق شما بسیار ممنونم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آقای مهندس یاسینی عزیز با سلام و عرض ادب و خسته نباشید.
من بعد از رفتن به دکتر شرایط لازک شدن رو کاملا دارم. همه چیز برای انجام جراحی آماده است. اما به دنبال بهترین دکتر در تهران هستم. شما دکتر خانلری را معرفی می کنید.
میشه دکتر خانلری را با دکتر میر دهقان ، میر آفتاب ، جعفری نسب ، برادران رفیعی و عین اللهی مقایسه کنید و یک جواب قطعی بدهید.؟
خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید. خیلی برام مهمه.
از زحمات بی دریق شما بسیار ممنونم.
سلام. همچنان دکتر خانلری رو میشنهاد میکنم اگر چه همه عزیزانی که اسم بردید عالی هستند.

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
جناب یاسینی عزیز:
واقعا از اینکه وقت گذاشتید تا جواب من رو در پی ام بنویسید، ممنونم چرا که حتی چشم پزشک هم اینقدر وقت نمی ذاره!(دو بار کلینیک نور رفتم یه بار برای سفارت کانادا eye statement می خواستم که دکترش اسمش یادم نیست فوق العاده بد باهام برخورد کرد. دفعه دوم قبل از مهاجرتم به کانادا بود که میخواستم اطلاعات در زمینه لنز بگیرم که این دفعه دکتر بهره مندی بود و اون هم فوق العاده خشک برخورد کرد و اصلا سوالاتم رو جواب نداد فقط گفت : برو اینرنت بخون . وقت منو نگیر اگه میخوای بگو وقت عملو برات بنویسم. یعنی مشخص بود که فقط پول میخوان. به همین خاطر اینجا می نویسم که کسایی که تهرانن تحت هیچ شرایطی نرن کلینیک نور. من که کاملا ناراضی بودم.)
بگذریم.
شما عالی پاسخ دادید در رابطه با تفاوت انواع لنز قضیه رو گرفتم ولی باز سوال برام مطرح شد و بهتر دیدم که eye statement ی رو که از کلینک نور داشتم آپلود کنم اینجا تا مشخصات دقیق چشمم رو نشون بدم. علت اینم که اینقدر وسواس نشون می دم برای اینه که چشم عضو واقعا مهمیه. و یه بدبختی دیگه اینه که فقط و فقط می شه با تجربه کردن بفهمی کدوم لنز بهتره. و ای کاش یه سمپل یه بار مصرف (حتی گرون) می بود که می شد آدم بذاره و بفهمه کدوم بهتره.باقی مونده سوالاتم ایناس.
- آیا شماره چشم من بهتر هم میشه؟ (اینجا تو کانادا با استفاده از Bioptic Telescope اگه دکتر نامه بده می تونم گواهی نامه رانندگی بگیرم که واقعا آرزوی قلبیمه. و اگه بشه که شماره چشمم بهتر بشه خیلی عالی میشه. گرچه همین الانشم می تونم با عینک از bioptic telescope استفاده کنم و گواهی بگیرم ولی اگه دید دورم خوب بشه در حدی که دیگه عینک نخوام نور علی نور می شه.)
- آیا اگه سرم ضربه بخوره یا مثلا شیرجه برم توی استخر یا از این کارا، لنز تکون میخوره؟
- ضمنا می شه با توجه به عکس بعضی از اعداد رو یه توضیح چن کلمه ای بدین؟ من متاسفانه به غیر از شماره عینک که همانا ۸+ است چیز دیگه ای نمی فهمم.
یک بار دیگه از وقتی که صرف می کنید ممنونم
اینم از eye statement ام:

oyn9eyb6m695licnwhyq.jpg

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
دوستان من متن پرسش و پاسخی رو که با جناب یاسینی در پی ام داشتم رو اینجا کپی می کنم که ایشالا مفید واقع بشه:
سلام
جناب من نوشته شما رو توی یکی از تاپیک ها دیدم و یه چن تا سوال کوچیک داشتم در رابطه با لنز داخل چشمی. البته اول بگم که آب مروارید داشتم و ۶ ماهگی عمل کردم ولی لنز نذاشتم و از عینک استفاده می کنم. شماره عینکم یکیش ۸ + و اون یکی هم ۸.۵ + هست. حالا می خوام لنز بذارم تا از شر عینک راحت شم و سوالاتم هم ایناس:
- بیمارا بعد از عمل چه قدر راضی بودن؟ من متاسفانه موفق نشدم با بیماری که لنز گذاشته گفت و گو کنم و شما می دونی که تجربه شخصی یه چیز دیگست که دکتر هم چیزی نمی دونه راجع بهش.

دوست عزیز خیلی خوشحالم که با من مشورت کردید.
اولا بیمارها 100 در 100 از نتیجه راضین. این رو تضمین میکنم.

- کدوم نوع برام بهتره؟ Toric, Accomodative و یا Multifocal؟

لنز مولتی فوکال بزارید مدل alcon قیمتش زیاده ولی دیگه تا اخر عمر عینک نمی زنید.

- من از عینک (از لحاظ اصلاح دید) کاملا راضیم. آیا بعد از عمل همین بینایی رو خواهم داشت یا اینکه باید برای مطالعه عینک بزنم؟ (من با این عینکم هم درس میخونم هم کارای روز مره رو انجام می دم. البته برای خوندن یه ذره بین هم دارم.)

بعد از عمل اگر لتز معمولی باشه عینک مطالعه بهتون میدن ولی اگر مولتی فوکال باشه دیگه عینک نمیزنید.

- دمای هوا روش تاثیر داره؟ (من تورنتو هستم و هوای اینجا گاهی منفی ۲۵ درجه رو هم رد می کنه)

دمای هوا تاثیری در عمل نداره.

- جدیدترین مدل لنزی که شرکت ابت ارائه می ده چیه؟ یه چن وقت پیش تو اخبار می گفت Tecnis Symphony یا همچین چیزی ولی من دقیق نمی دونم.

لنز تونیس سمفونی که جدیدا FDA اون رو تایید کرده لنز بسیاد عالیه از شرکت abbott که رقابت شدیدی با restore الکان داره. ما سابقا وارد کننده این لنز بودیم و باید بگم من برای چشم خودم حاضرم این لنز رو بزارم.

- شما دو تا رو اشاره کردید: alcon و symfony و گفتید که هم الکان عالیه و هم حاضرید سمفونی رو استفاده کنید. واقعیتش من ۴-۵ ماه پیش که ایران بودم تو اخبار علمی فرهنگی هنری راجع به نوع جدید لنز که تو لندن اختراع شده و بیمارا به شدت راضی بودن شندیم. می گفت این لنز چند کانونی رو به قدری راضی بودن که می گفتن حتی هاله های نور رو هم نمی بینن در شب. (چون همون طرو که می دونید چند کانونی ها در شب دور منبع نور هاله ایجاد می کنن.) در حقیقت من نگران این هاله نورم:) و تو تحقیقاتم رسیدم به دو تا چیز یکی تکنیس سمفونی و یکی هم یه لنز جدید به نام بیونیک bionic.

اجازه بدید که کمی بیشتر توضیح بدم.
لنز سمفونی مدلی از لنز tecnisهست. لنز تکنیس لنز آسفریک شرکت Abbott medical optics امریکاست و رقیبی بر لنز restore شرکت Alcon آمریکاست. لنز آسفریک یعنی این لنز دید شب بسیار خوبی داره.
لنز مولتی فوکال یعنی لنز دارای جند کانونه و به این صورت زمانی که برای شما بعد از عمل نصب میشه هم دید دور خوب و هم دید نزدیک خوبی دارید و دیگه لازم نیست عینک بزنید.
لنز های مونو فوکال در مقابل یک کانون دارند و یا دور خوب می بینید و یا نزدیک نمیشه هر دو تا رو خوب ببینید. برای همین معمولا دکتر ها دید نزدیک رو خوب می کنند و برای دور عینک میدن.(که شبیه به چشم طبیعی انسان میشه)
لنز های مولتی فوکال دید خیلی خوبی دارند ولی کی مشکل بزرگ داشتند و اون هاله در شب بوده. به دلیل وجود چند کانون چند تصویر از یک نور تشکیل می شد که یک هاله به دور نورهای قوی در شب ایجاد می کرد مثل هاله ای که در یک شب نیمه ابری دور ماه دیده میشه و این هاله فقط در شب بود. ولی این هاله بعد از گذشت 4 ماه توسط مغز به صورت اتوماتیک حذف می شد و شما دیگه اون رو نمی دیدید.

لنز های جدید تر Tecnis مدل Symfony و لنز مولتی فوکال Restore به دلیل ساختار منشوری (به قول دکتر های Deffractive ) هاله شب بسیار کمی دارند (یا به قولی اصلا ندارند) لیکن لنز تکنید در ایران نیست به دلیل نداشتن نمایندگی ولی Restore موجوده.
هر دو لنز گران قیمت هستند ولی در آمریکا CMS یه دلیل اینکه این لنز ها مدلهای جدید هستند بخشی از هزینه را پرداخت می کنه.

لنز Bionic مدلی از یک لنز Accomodative که هنوز در فازهای آزمایشیه و تایید نهایی رو نگرفته.
امیدوارم این سری توضیحات من کافی باشه.

در پایان از دوستان عزیز تقاضا دارم هر کس که تجربه لنز داخل چشمی داره، کمی در این تاپیک توضیح بده تا هم برای من مفید واقع بشه و هم تو اینترنت بمونه و دیگران هم استفاده کنن.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب یاسینی عزیز:
واقعا از اینکه وقت گذاشتید تا جواب من رو در پی ام بنویسید، ممنونم چرا که حتی چشم پزشک هم اینقدر وقت نمی ذاره!(دو بار کلینیک نور رفتم یه بار برای سفارت کانادا eye statement می خواستم که دکترش اسمش یادم نیست فوق العاده بد باهام برخورد کرد. دفعه دوم قبل از مهاجرتم به کانادا بود که میخواستم اطلاعات در زمینه لنز بگیرم که این دفعه دکتر بهره مندی بود و اون هم فوق العاده خشک برخورد کرد و اصلا سوالاتم رو جواب نداد فقط گفت : برو اینرنت بخون . وقت منو نگیر اگه میخوای بگو وقت عملو برات بنویسم. یعنی مشخص بود که فقط پول میخوان. به همین خاطر اینجا می نویسم که کسایی که تهرانن تحت هیچ شرایطی نرن کلینیک نور. من که کاملا ناراضی بودم.)
بگذریم.
شما عالی پاسخ دادید در رابطه با تفاوت انواع لنز قضیه رو گرفتم ولی باز سوال برام مطرح شد و بهتر دیدم که eye statement ی رو که از کلینک نور داشتم آپلود کنم اینجا تا مشخصات دقیق چشمم رو نشون بدم. علت اینم که اینقدر وسواس نشون می دم برای اینه که چشم عضو واقعا مهمیه. و یه بدبختی دیگه اینه که فقط و فقط می شه با تجربه کردن بفهمی کدوم لنز بهتره. و ای کاش یه سمپل یه بار مصرف (حتی گرون) می بود که می شد آدم بذاره و بفهمه کدوم بهتره.باقی مونده سوالاتم ایناس.
- آیا شماره چشم من بهتر هم میشه؟ (اینجا تو کانادا با استفاده از Bioptic Telescope اگه دکتر نامه بده می تونم گواهی نامه رانندگی بگیرم که واقعا آرزوی قلبیمه. و اگه بشه که شماره چشمم بهتر بشه خیلی عالی میشه. گرچه همین الانشم می تونم با عینک از bioptic telescope استفاده کنم و گواهی بگیرم ولی اگه دید دورم خوب بشه در حدی که دیگه عینک نخوام نور علی نور می شه.)
- آیا اگه سرم ضربه بخوره یا مثلا شیرجه برم توی استخر یا از این کارا، لنز تکون میخوره؟
- ضمنا می شه با توجه به عکس بعضی از اعداد رو یه توضیح چن کلمه ای بدین؟ من متاسفانه به غیر از شماره عینک که همانا ۸+ است چیز دیگه ای نمی فهمم.
یک بار دیگه از وقتی که صرف می کنید ممنونم
اینم از eye statement ام:

تشکر بابت انتقال موضوع به تاپیک عمومی.
اینطوری خیلی از دوستان می تونند داستان رو دنبال کنند و اطلاعاتنی کسب کنند.

دوستان قبلا هم بارها گفتم که زمینه کاری من به طور احتصاصی دستگاههای فیکو ویترکتومی هستند که در جراحی آب مروارید به کار می روند برای همین می تونم اطلاعات بسیاری رو به کسانی بدم که برای عمل آب مروارید اقدامی کنند چه خود شما دوستان و چه عزیزانتون .

- بله اگر منظورتون از بهتر شدن شماره جشم دیدتونه که بعد از عمل اگر لنز معمولی (مونوفوکال) استفاده کنید یکی از دو دید دور یا نزدیک به طور کامل 10.10 میشه. اگر مولتنی فوکال بذارید دیگر عینک نخواهید زد.

- خیر لنز در داخل محلی قرار داده میشه که لنز طبیعی انسان قبلا اونجا قرار داشته و به طور کامل جایگیری میشه و امکان نداره در اثر ضربه جابجا بشه.

- غیر از شماره چشمتون در عکس بایومتری شما چیزی قرار نداره جز اینکه چشمتون یکی 8 و دیگری 9 است (این شماره ها مربوط به چشم بدون لنز طبیعی است) و کمی هم آستیگمات دارید.

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
-یعنی الان چشمهای من ۲ درجه با چشم های سالم فاصله داره؟ والا حقیقتش من از چارت اشنلن فقط می دونم که اگه شماره چشم - باشه طرف دید دورش خوبه و دید نزدیکش بده و اگه + باشه یعنی طرف دید نزدیکش خوبه و دورش بد مثل من. فکر می کنم چند جور روش بینایی سنجی وجود داشته باشه. آخه اینجا دکترم گفت دید من ۲۰/۵۵ هستش.
- آیا فقط لنز مونوفوکال می تونه شماره چشم من رو بهتر کنه یا مولتی فوکال هم این کار رو می کنه؟ در واقع فکر می کنم منظورتون اینه که مونوفوکال دید (یا فقط دید دور یا فقط دید نزدیک) رو بهتر می کنه و مولتی فوکال عینک رو بر می داره و یک دید مناسب در همه فواصل + کمی حاله نور به چشم می ده.
- اگر این طور باشه، آیا می تونم تو چشم چپم که نیستاگموس هم داره منوفوکال برای دور بذارم و چشم راستم که چشم غالبم هست مولتی فوکال؟
- میزان بینایی مورد نیاز برای رانندگی در استان اونتاریو کانادا به این شرحه:
  • A visual acuity as measured by Snellen Rating that is not poorer than 20/50, with both eyes open and examined together with or without the aid of corrective lenses; and
  • A horizontal visual field of at least 120 continuous degrees along the horizontal meridian and at least 15 continuous degrees above and below fixation, with both eyes open and examined together
با توجه به این شرایط من بعد از لنز احتمال قوی بدون نیاز Bioptic Telescope و یا حتی عینک می تونم رانندگی کنم درسته؟

abjisara

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی
نظرتون راجب دکتر جدیدی در تهران چی هست ؟ تایید میکنید ؟ یکی از آشنایان میخواد .
این پاراف فرصتی شد یکباره دیگه از شما و آقای دکتر میردهقان تشکر کنم
شما خیلی عالی توضیح دادین و دکتر میردهقان در کرج را معرفی کردید و ایشان هم به بهترین شکل ممکن چشمان همسرم را عمل کرد .
بازم ممنون .
سلام.خوب هستید.ببخشید چه نوع عملی پیش دکتر میردهقان انجام دادید.ممنون میشم که کمی برام توضیح بدید.

بالا