• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با تشکر
اتفاقا به هر دو پزشک قبلا مراجعه کردم
دکتر صداقت که انقدر مطب شلوغی داره که ویزیتش هم کلا 2-3 دقیقه بیشتر نمیشه و گفتن فرصت تحویز لنز رو ندارن ...
دکتر زارعی هم که خودش این کار رو انجام نمیده .

ببینید اینها بیشتر بستگی داره که دکتر رو کجا ببینید. مثلا دکتر زارعی سرشون خیلی شلوغه ولی باور کنید از این آدم من باحال تر ندیدم. یه مدت که باهاش حرف می زنی فکر می کنی یکی از دوستای قدیمیته. یا مثلا دکتر صداقت رو اگر در یک کلینیک یا بیمارستان ببینید که سرش خلوتر باشه مطمئ باشید لنز هم خودش براتون تجویز می کنه.
متاسفانه یکی از مشکلات ایران اینه که جمعیت زیاد به نسبت متخصص داره. الان عملا یبشتر دکترها سرشون شلوغه مخصوصا اگر معروف هم شده باشند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام. اجازه بدین من هم تجربمو براتون بازگو کنم.من با آقای دکتر خانلری در بیمارستان نگاه عمل لازک انجام دادم.خیلی خیلی از عملم راضیم.ایشون دکتر باتجربه و آگاهی هستند.کارشونو خوب بلدند.البته این دکترو آقای یاسینی خیلی قبول دارند و من با اعتماد به پیشنهاد آقای یاسینی نزد ایشون عمل کردم.موفق باشی.

من دکتر خانلری رو از خیلی وقت پیش میشناسم. زمانی من خودم اتاق عمل می رفتم کنار دست دکتر ها و کار کرد دستگاههای خودمون رو می دیدیم. باید بگم که دکتر خانلری مثل اینکه داره برای یک دانشجو عمل می کنه و آموزش می ده عمل می کرد. بسیار تمیز و با جزئیات زیاد .یکبار ازش سوال کردم که دکتر بقیه دکتر سریعتر عمل می کنن و حوصله رعایت کردن خیلی از نکات ریز رو ندارن. بهم گفت که من دوست دارم هر سری عمل می کنم نتیجه عمل یکسان باشه. یک لیست داره که شما ها ندیدی تمام عمل هایی رو که می کنه می نویسه و زمان عمل و طول عمل و نتیجه و میزان زضایت مریض و .... رو یادداشت می کنه تازه اینها ماله چند سال پیشه که بیشتر می دیدمش. الان فکر کنم یک دوسالی هست فرصت نشده دکتر رو ببینم.
ولی البته ایشان در نگاه عمل می کنند و اون دوستمون دنبال دکتر در نور بود.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دکترباسینی عمل کمرا چیه؟؟ ایا باجراحی عیوب انکساری مگه استیکمات چشم هم برطرف نمیشه پس این کمری که کفتید چیه که6میلیون هزینه داره؟

نه ببینید دوست عزیز آستیگمات بالا وحتی شمراه چشم بالا هم با لیزر قابل درمان نیست. مثلا داریم کسی که شماره چشمش 8 و 5 آستیکمات. این شخص عملا فقط تاریکی و روشنی رو خوب می بینه و برای دیدن اشیا باید اونها رو بچسبونه به چشمم. این شماره چشم نیاز به برداشت بالا از قرنیه داره که ممکنه باعث قوز قرنیه بشه . این موارد از لنز های داخل چشمی استفاد میشه کنند که قیمت بالاتری داره.

کامرا هم نوعی جدید از لنز که برای درمان پیر چشمی استفاده میشه و در قرنیه گذاشته میشه و کلا قضیش فرق داره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
مرسی از راهنماییتون...من یک شنبه عمل کردم و خداروشکر اصلا تا الان اذیت نشدم...درد و سوزشم زیاد نداشتم...فقط از دیروز چشمام شدید تار شده و دیدمو کم کرده که میگن طبیعیه...فقط تا کی انقد تاری چشمم کمتر میشه که حداقل کارای عادیمو بتونم انجام بدم؟راستی کاری چیزی مثل کار با گوشی و تلویزیون هست که باعث شه نمره چشام برگرده؟
مطمئنا تا الان که من جواب شما رو می دم تاری دیدتون کم شده. این از مزیت های شلوغ بودن سر و دیر حواب دادنه!!!;)
نگران نباشید احتمال برگشت چشمتون دیگه خیلی کمه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ببخشید کسی اطلاع داره هزینه اشعه ماورابنفش واسه قوز قرنیه چقدره ؟
متفاوته کراس از 700 تومن هست تا 4.5 بستگی به میزان تابش، و محور تابش و اینه رینگ استفاده بشه یا نه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان عزیز برای پرسش و پاسخ و نیز یافتن تجربه های مشابه تون از سایت دکتر نادری هم می تونید استفاده کنید .
واقعا قسمت پرسش و پاسخ سایتشون عالیه و اطلاعات بسیار خوبی میشه کسب کرد .
http://dr-naderi.com/main/faq.aspx#
شدیدا ایشان را توصیه می کنم. دکتر بسیار صادق، جوان و با اطلعاتی هستند.
در تعریف از ایشان فقط یک جمله می گم. خیلی از دکتر های معروف که ممکنه بشناسید ایشان به جاشون عمل می کنند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اقای یاسینی شماره چشم من 2 سال این مونده

راست : 1.75 با استیگمات 0.75
چپ : 1.75 با استیگمات 1

ضخامت قرینه هم چشم راستم 610 هست چشم چپم 607

با فرض اینکه بقیه چیزها هم اکی باشه...من چه عملی انجام بدم بهتره؟؟؟اخه پولش واسم مهم نیست مشکلی ندارم..خودم دوس دارم فمتولیزیک انجام بدم.نمیدونم دکتر قبول میکنه یا نه
شما احتمالا به راحتی با PRK بدون مشکل درمان میشید.
ولی اگر پولش مهم نیست برید برای فمتو. نتیجش عالیه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سوال بالا واسه این بود توی سایت کلینک نور که بریم ..در مورد فمتو لیزیک نوشته شده که دیگه هیچ ریسک عفونتی یا دردی نداره بر خلاف جراحی های دیگه مثل لازک یا پی ار ک....اما تا جایی که من این تایپیک رو دنبال میکردم ظاهر شما اول لازک و پی ار کی رو ترجیح میدین بعد فمتو لیزیک رو...میشه دلیلش رو بدونم؟؟
عمل فمتو به طور کامل توسط لیزر انجام میشه حتی برش اولی روی قرنیه. برای همین کمترین میزان ریسک و بالاترین نتیجه رو داره در مقابل قیمت بالاتر. دقت کنید که در شماره های پایین بین فمتو و لازک فرق زیادی نیست. عملا هر دو تانیجه یکسانی دارند ولی فمتو قیمتش تقریبا 3 برابر میشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با عرض سلام و خسته نباشید من ۱۷ سالمه نمره چشمم ۱.۵ و ۱.۷۵ هست استیگماتم خیلی کمه ب گفته ی دکتر الان ۳ ۴ ساله اینطوری شده یه دفعه ضعیف شد دلیلشم نفهمیدم ، عینک که میزنم سردرد میگیرم و حس میکنم چشمم خشک میشه واس همین نمیزنم چن هفته لنز زدم بد بود اذیت کرد چشممو دیگه نزدم، میخوام عمل کنم چه عملی رو پیشنهاد میکنید

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

معذرت می خوام که اینطور واضح و بی ادبانه صحبت می کنم. شما غلط می کنید عمل کنید.

باز هم معذرت خواهی می کنم ولی آخه آدم حسابی دارم می گم زیر 24 سال با احتمالا بالا 90 درصد شماره چشمتون بر می گرده و باید دوباره عینک بزنی اونوق می گی 17 سالته می خوای عمل کنی.!!!
باید صبر کنی. اگر الان عمل کنی من به شما قول می دن در سن 22 سالگی دوباره 1.5 شماره چشمتون ضعیف میشه و اینبار اگر عمل کنید احتمالا قور قرنیه می گیره و برای مدت طولانی نابینا میشید!!!
دقت کنید، متاسفانه در صنف پزشکان هم هستند آقایان و خانم های بدون تعهدی که حتی در همین سن شما رو عمل می کنند. چون هزینه ای که ازتون می گیرن براشون مهمه. پس اینبار به نصیحت من گوش کنید.
به جای حروم کردن پول برای عمل ، برید یک فریم قشنگ بخرید مثلا مدل TAG Heuer که وقتی تو خیابون قدم می زنید از 100 متری معلوم باشه. اونوقت تا سن 24 سالگی هزینه نکنید و بعد دوباره اگر خدا عمری به من داد من در خدمت شما هستم برای راهنمایی.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
این که میگن بعد عمل لازک اگه تو سر ضربه بخوره شماره چشم برمیگرده یا این که بدنسازی نباید بری درسته ؟؟؟
شایعه است باور نکنید.
اگر مبنای کار لیزر رو بفهمید می دونید که اینها همش خرافاته.

++چقدر مردم میرن بدنسازی. اگر دقت کنید در همین تاپیک بیشتر عزیزانی که مراجعه می کنند بدنسازی هم می کنند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام دوستان من قصد جراحی عیوب انکساری چشم تو بیمارستان نور دارم
شماره چشامم 3 هست هر کدوم سنمم 33 ساله
حالا دکتر خوب توی بیمارستان نور چه کسی رو معرفی میکنید
که از کارش راضی باشید
چند نفرو بهم پیشنهاد بدین لطفاااااااااا

برید پیش دکتر میرآفتاب. از کار و از هم صحبتی با ایشان حسابی راضی خواهید بود.
سنتون برای عمل ایده آله.

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,423
دوستان من 2 هفته دیگه عمل میکنم , گفتم تجربه قبل عمل و انشالله بعد عمل رو در اختیار دوستان بزارم
من کرج به توصیه آقای @b.yasini پیش دکتر میردهقان رفتم. البته پیش از این هم پیش دکتر میردهقان رفته بودم
آزمایشات و عکس ها رو فرستاد نگاه تهران گرفتم و بعد از اینکه نتایج رو دید گفت مشکلی نیست و نگاه هم عمل میکنم
هزینه آزمایشات بدون بیمه 420 هزار تومان شد
خود عمل هم 2 میلیون و 400 میشه

من دکتر میر دهقان را به خوبی میشناسم. آدم بسیار سالم و خوبیه. مطمئن باشید پشیمون نمیشید.

دوستان من عمل کردم و فردا میشه 2 هفته که از عمل میگذره
از تجربیات بگم که هنگام عمل مشکلی نبود و درد هم نداشت :)
تنها یک نصفه روز اشک ریزی داشتم و یکم اذیت شدم ولی بعد از اون دیگه مشکل سوزش و یا درد نداشتم
روز سوم دیدم تار شد که طبیعی هست و روز قبلش خود دکتر گفت که فردا تار میشه . به مرور کم شد و الان هم خیلی بهتره ولی هنوز کامل خوب نشده که باز این هم طبیعی هست و گویا ممکنه تا چندین ماه طول بکشه
سه روز بعد عمل هم هر روز پیش دکتر رفتم و یکبار هم یک هفته بعد رفتم که دکتر گفت همه چی خوبه و مشکلی نیست

ققط یادم رفت از دکتر بپرسم الان که 2 هفته گذشته کار با کامپیوتر مشکلی داره یا نه
آقای @b.yasini با توجه به اینکه من کارم با کامپیوتر هست , الان مشکلی نداره کار کنم ؟
فاصله زمانی خاصی رو رعایت کنم مثلا هر نیم ساعت یه استراحتی بدم ؟
ممنون

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
سلام دوست عزیز. می دونم دقیقا مشکلتون چیه و می دونم که خیلی دردناکه و اعصاب برای آدم نمی ذاره.
فعلا درمان خاصی ارائه نشده ولی مطمئن باشید در طول یک یا دو سال آینده درمانی خواهد داشت. خیلی دارن روی این موضوع کار می کنن. اگر کمی سرچ کنید می بینید که خیلی روشهای نوین به FDA آمریکا رائه شده ولی هنوز تایید نشدهو نا امید نشید خیلی زود از شر این ناراحتی خلاص میشید.

راستی من رشته ام مهندسی پزشکی بوده ولی دکتر نیستم دوستان. لطفا پست اول این تاپیک رو مطالعه کنید.
سلام
والا اگر 1 سال باشه بازم میشه تحمل کرد هرچند سخته ولی چاره ای نیست
میگن تا تجربه نکنی نمیدونی چیه من الآن حتی حاظرم یه کلیه بدم اما این مشکل خوب بشه چون نه مسافرت میشه رفت نه حتی چند کیلومتر دورتر از خونه چون قطره های اتولوگ یخچالی هستند و باید در یخچال نگهداری بشن و عملا مثل یه زندانی تو خونه موندیم ...
جستجو زیاد کردم و خیلی جاها دیدم که روش های جدید رو پیدا کردند حتی یه روش که یه غده مصنوعی در چشم میزارن برای تولید اشک که فک کنم در استرالیا بود
اما کی و چه زمانی به ایران یا حتی تو درمان عخمومی برسن خدا میدونه ...
راستی من رشته ام مهندسی پزشکی بوده ولی دکتر نیستم دوستان. لطفا پست اول این تاپیک رو مطالعه کنید.
جناب یاسینی از نظر من دکتر فقط کسی نیست که یه برگ کاغذ به عنوان مدرک داشته باشه
از نظر من هرکسی که بار علمی قابل قبولی داشته باشه پزشک به حساب میاد کما اینکه خیلی ها هستن از بعضی پزشکای امروزی خیلی بیشتر بار علمی دارند ...
ممنون از وقتتون که برای پاسخ گذاشتید

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
شدیدا ایشان را توصیه می کنم. دکتر بسیار صادق، جوان و با اطلعاتی هستند.
در تعریف از ایشان فقط یک جمله می گم. خیلی از دکتر های معروف که ممکنه بشناسید ایشان به جاشون عمل می کنند.

سپاس از شما جناب یاسینی عزیز.
راستش امروز رفتم کیلینیک دکتر صلوتی در شیراز و همینطور که قبلا هم گفته بودم ایشان معاینات اولیه رو از مدتها پیش دادن به دکتر زمانی و نکته بسیار عجیب تر اینکه مدتی هست خود دکتر زمانی هم کار معاینه رو انجام نمیدن !!!! فقط در صورتی معاینه میشید که قصد عمل داشته باشید !
حالا این کارا جریانش چیه دقیقا من نمیدونم در عین حال دکترهایی هم هستن که خودشون یه معاینه ای می کنند مثلا دکتر نیکنام و جعفری.
به هر حال چون درجه چشمان من بالاست ( هر کدام 7.5 و نیز 1.5 استیگمات ) و من حدود 6 سال پیش از خود دکتر صلوتی شنیدم که امکان کاشت لنز هست و دکتر نیکنام و جعفری بهم گفتن نمیشه این هست که حساس شدم نظر سایر دکتر ها رو هم بپرسم از جمله دکتر زمانی که تایید دکتر صلوتی هست و البته نشد.
سوالی که از شما داشتم در حال حاضر از دکتر های حاذق تهران چه کسی را توصیه می کنید که خودشون معاینه کرده و نظرهای اولیه دهند تا کار برسه به آزمایش و ...
من تعریف دکتر مصطفی نادری رو زیاد شنیدم و یکی از دوستان همین انجمن با نمره های بالاتر من و بدون آستیگمات پیش ایشون عمل شدند و خیلی راضی بودند .
هر چند من سوال خودم رو در سایت دکتر علیرضا نادری هم می پرسم . حقیقتا تشکرات فروان از ایشون که از راه دور اینترنتی نیز نیم نگاهی به سوالات ما دارند .

گلچین

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام خدمت شما آقای دکتر
بنده 29 سال سن دارم، نزدیک بین هستم و نمره چشم راستم 3.25 با آستیگمات 1 و چشم چپم هم 5.72 با استیگمات 1 هستش، می خواستم ازتون بپرسم که با این شرایط چه عملی برای چشم بنده مناسبه و هزینه عمل فمتولیزیک در بیمارستان فارابی چقدره و اینکه بنده در تبریز ساکن هستم.
با تشکر از شما

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
بله من ایشان را میشناسم از دکتر خوب و قدیمی هستند.
آقای یاسینی می خواستم وقت دکتر هاشمی بگیرم.گفتن آقای هاشمی کم می آن و بعد هم معاینه نمی کنن.گفتن آقای سیدیان خوب هست به من وقت سیدیان دادند.نظرت چی هست آقای یاسینی ؟
کنسل کنم و وقت هاشمی بگیرم یا فرقی ندارند ؟و این فمتو که میگین بهتر است ؟هزینش مهم نیست واسم.اگه واقعا بهتره بگم به دکترم.پاسخ بدید ممنون میشم

maleki@hossein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام به همه دوستان و به خصوص استاد آقای یاسینی عزیز
شماره چشم من -5.5 و -4.00 هست و 26 سالمه
جناب یاسینی میخوام عمل کنم ولی موندم کجا اینکار را انجام بدم
برای همین از شما راهنمایی میخوام
میخوام بدونم کدوم شرایط بهتره
1) کلینیک ونک سرکار خانم دکتر زهره ایرانی عمل لازک را پیشنهاد کردن که هزینه را 2.340 اعلام کردند( تلفنی )
2) کلینیک نور *که هزینه را 2.500 اعلام کردند دکتر را مشخص نکردم و گفتن هر کدوم از دکتر ها به انتخاب خودتون ( تلفنی )
3) کلینیک جواد الائمه قم که هزینه را 1.300 اعلام کردن ( تلفنی )
کدام یک از کلینیک ها را شما پیشنهاد میکنید ؟/ قم و تهران
این تفاوت قیمت قم با تهران در نتیجه عمل موثر است ؟
دستگاه قم تکنولاس 217 و دستگاه نور را نمیدونم و دستگاه ونک تکنولاس217 و آلگرتو که نمی دونم کدوم را برای عمل استفاده می کنند
نتیجه دستگاه تکنو لاس 217 کارخانه بوش خیلی فرق داره با آلگرتو امریکا؟؟
اسامی دکتر های کلنیک قم را می نویسم شما شناختی دارید ؟؟
1-دکتر تلاشان
2 دکتر باقری
3- دکتر فرخی
4- دکتر محمد مدرسی فر
5- دکتر رسول کرمانی
6- دکتر علی حکیمی
7- دکتر محمد مدرسی
8- دکتر علی نقیبی
9- دکتر علی هاشم لو
10-دکتر برهانی
11- دکتر فاطمه جوادیان
12- دکتر هاشم موسوی یزدی
شرمنده زیاد حرف زدم ولی خدایش من موندم چه کنم
یکی از دوستان هم عمل را با دکتر سید احمد جنابان انجام دادن شما ایشان را می شناسید ؟؟
اقای یاسینی شما به طور کلی چه راهی را پیشنهاد می کنید ؟
(چه تهران چه قم )
ممنون
زیاد صحبت کردم شرمنده

بالا