برگزیده های پرشین تولز

آموزش ایجاد صندوق بازنشتگی (تضمین آینده)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
دکتر جون شما حتما سرفصل اکثر بانکها را خوندید سوالی که فکر کنم برای خیلی ها باشه:

بهترین بانک از نظر شما چه بانکیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(لطفا اسم ببرید)

glofin

Registered User
لایک‌ها
202
داک این روزا یکم کم پیدا شده !
بابا داک یه چند مین در روز از فکر پول پارو کردن بیا بیرون و به دوستان مشاوره بده ... منتظریم .
اما من فکر کنم داک به دلیل مشغله شون بیشتر با بانک های خصوصی کار می کنن و مثلا پاسارگاد و پارسیان رو ترجیح میدن و البته
بانک صادرات رو .

حالا بذار خودش بیاد بگه

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
طی تماسی که با بانکهای پارسیان و دی داشتم :
نرخ سود سپرده 5ساله در سررسید بانک پارسیان 168 درصد
""""""""""""""""""""""""""""""""""" باک دی 170 درصد (ضمن اینکه در صورت برداشت در طی مدت جریمه نداره)

با این تفاسیر پارسیان یا دی ؟ یا بانک دیگری؟

خیلی ممنون .
کماکان در مورد 5سال آخر شبهه وجود داره برام .

با تشکر

estefani

Registered User
لایک‌ها
49
دکتر جون شما حتما سرفصل اکثر بانکها را خوندید سوالی که فکر کنم برای خیلی ها باشه:

بهترین بانک از نظر شما چه بانکیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(لطفا اسم ببرید)
با تشکر از دکتر عزیز که واقعا صبر خیلی زیادی داره
این دقیقا سوال خیلی ها هست
هر بانکی که شما بگید ما با همون شروع می کنیم (لطفا فقط یکی اسم ببرید :-d )

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
طی تماسی که با بانکهای پارسیان و دی داشتم :
نرخ سود سپرده 5ساله در سررسید بانک پارسیان 168 درصد
""""""""""""""""""""""""""""""""""" باک دی 170 درصد (ضمن اینکه در صورت برداشت در طی مدت جریمه نداره)

با این تفاسیر پارسیان یا دی ؟ یا بانک دیگری؟

خیلی ممنون .
کماکان در مورد 5سال آخر شبهه وجود داره برام .

با تشکر

پارسیان
i320040_papiyon-oskol.gif
. دی اصن نمیدونه اعتبارات چیه
i320040_papiyon-oskol.gif

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
سلام
دکتر سرفصل بانکها با موسسات مالی و اعتباری یکیه؟
یعنی میشه تو موسسات مالی واعتباری هم روی سپرده ها کارت اعتباری گرفت؟

موسسه مالی و اعتباری مهر سپرده 5 ساله در سررسید 164.47 درصد میده

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
سلام
دکتر سرفصل بانکها با موسسات مالی و اعتباری یکیه؟
یعنی میشه تو موسسات مالی واعتباری هم روی سپرده ها کارت اعتباری گرفت؟

موسسه مالی و اعتباری مهر سپرده 5 ساله در سررسید 164.47 درصد میده

162% بانک بهتر از 164.47% یک موسسه مالی اعتباری هست . چرا میگم بانک دلیل . بانک در ایران یک شبه نمی تونه جمع بشه و سرمایه یک بانک در ایران رقم نجومی هست مضاف بر اینکه یک بانک دارای شرکت های زیر مجموعه و هلدینگ هست و همیشه هر بانکی متولی یک سیستم سوچینگ هم هست (مثل شرکت های پرداخت الکترونیک) . اینو میگم برای شفاف سازی سهم بانک مرکزی از سود بانکها 40% و از موسسات مالی و اعتباری 20% هست پس دقت کن که چرا موسسه مالی و اعتباری مهر هیچ موقع بانک نمیشه در ضمن به این موضوع هم توجه کن سیستم مالی این موسسه کلا ایزوله هست . دقت کن ! دقت کن ! دقت کن ! (خودت بگیر چرا بسته هست.....)
نه به سیستم ACH بانک مرکزی متصل هست نه به سیستم پایا نه به سیستم شتاب و نه به سیستم شبا !
پس موقعی که می خوایی سرمایه ای رو در جایی بزاری همیشه به این فاکتور ها توجه کن گلم .

پی نوشت مهم این تاپیک تا آخر جولای July در معرض دید عموم هست بعدا کلا به یک گروه کاملا خصوصی منتقل میشه چون این طرح و این نوع روش سپرده گذاری بعدا مشکل ساز میشه و ممکن هست قوانینی در بانک های اصلاح بشه

aliamiri1390

Registered User
لایک‌ها
104
منم از این به بعد میخوام این کار رو شروع کنم.
دکتر جان من میخوام شنبه با 3 تومان شروع کنم که همون اول بتونم اعتبار بگیرم.
مراحل گرفتن اعتبار چطوره؟یعنی برگه سرمایه گذاری رو از من میگیرند یا من میتونم برگه سرمایه گذاری رو پیش خودم بزارم و بعد کارت اعتباری هم بگیرم؟

Last edited:

AniuS

Registered User
لایک‌ها
671
این تاپیک رو کلآ خوندم و متوجه شدم و سپاس از استارتر
یه موردی که دیدم رو خواستم بگم دوستان گویا اینترنتی هم میشه سپره سرمایه گذاری بلند مدت باز کرد و نیازی به رفتن به بانک نیست
این چیزی بود که تو بانک پاسارگاد و حساب اینترنتی خودم دیدم باز جناب موذنی چیزی میدونن ممنون میشم اضافه بکنن.
در رابطه با بستن تاپیک هم موافقم چون این از اون مسائلی هست که سوراخشو بفهمن سریعآ اقدام میکنن به تغییر قوانین:hmm:

aliamiri1390

Registered User
لایک‌ها
104
عزیز فکر کنم باید یکمی تاپیک رو بهتر بخونی این کوت پست دکتر:

پاسارگاد هم خوبه دادا ولی اعتبارتش مثل سامان هست و عملا سرفصل اعتبارات و تسهیلاتش یکی هست دادا فقط ایرادش همینه

یعنی عملا اگر از اعتبارات استفاده کنید مثل وام گیرنده باهاتون رفتار میشه.اما بانک های صادرات پارسیان سینا و ... اینطور نیستن

AniuS

Registered User
لایک‌ها
671
عزیز فکر کنم باید یکمی تاپیک رو بهتر بخونی این کوت پست دکتر:

یعنی عملا اگر از اعتبارات استفاده کنید مثل وام گیرنده باهاتون رفتار میشه.اما بانک های صادرات پارسیان سینا و ... اینطور نیستن

دوست عزیز دقیقتر از اون چیزی که فکر کردید خوندم:D
شما پست 310 رو ملاحظه بفرمایید ایشون فرمودند

پ ن : بانک پاسارگاد سرفصل اعتباری خودش رو تصحیح کرد . بانک پاسارگاد رو هم جزو انتخاب های خودتون قرار بدید
و بعد اینکه من اعتبارات واسم ملاک نیست فقط سود این سپرده گذاری واسم مهم هست و بس

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
پاسارگاد که برای دوستان سوال هست سرفصل اعتباراتش 2% هست :( یعنی سالیانه 24% . متاسفانه کلا اعتبارات در قالب مشارکت مدنی با سود 24% میدن که اصلا نمیشه اعتبارات میشه تسهیلات

aliamiri1390

Registered User
لایک‌ها
104
دکتر این سوال رو گمون کنم ندیدی:
منم از این به بعد میخوام این کار رو شروع کنم.
دکتر جان من میخوام شنبه با 3 تومان شروع کنم که همون اول بتونم اعتبار بگیرم.
مراحل گرفتن اعتبار چطوره؟یعنی برگه سرمایه گذاری رو از من میگیرند یا من میتونم برگه سرمایه گذاری رو پیش خودم بزارم و بعد کارت اعتباری هم بگیرم؟

AniuS

Registered User
لایک‌ها
671
تا اونجایی که من اعتبارات رو فهمیدم 99 % واسه کارت اعتباریش میخوان که اونم واسه کسی که فقط قصدش خرید کردن هست هیچ فرقی نداره که چون 20 روز دیگه باید پولشو بده باز !!!
ولی واسه کسی که اهل تجارت هست چرا این کارت اعتباری به درد میخوره درسته جناب موذنی؟

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
تا اونجایی که من اعتبارات رو فهمیدم 99 % واسه کارت اعتباریش میخوان که اونم واسه کسی که فقط قصدش خرید کردن هست هیچ فرقی نداره که چون 20 روز دیگه باید پولشو بده باز !!!
ولی واسه کسی که اهل تجارت هست چرا این کارت اعتباری به درد میخوره درسته جناب موذنی؟

ببینید گفتم چند بار اعتبارات اولین قدمش کارت اعتباری هست در واقع کل اعتبارات نمیشه کارت اعتباری . استفاده از اعتبارات فقط برای خرید نیست . این دقیقا طبق اقتصاد یعنی تحریک حس مصرف گرایی و بازپرداخت به صورت تسهیلاتی که گریبان گیر جامعه آمریکا شده
i334514_dtans.gif
در واقع کارت اعتباری حتی از افیون هم بدتر هست اگر بخواد برای خرید استفاده بشه . دوره کارت اعتباری 40 روز هست دوست عزیز نه 20 روز . اتفاقا کسی که اهل تجارت در بازارهای نقد هست بهترین ابزار هست چون از طرفی اصل سرمایش در بانک محفوظ هست و سود بانکی رو میگیره بعد همیشه کل تجارتش از روی سرمایش نیست بلکه بر روی اعتبارات هست . شما در تجارت وقتی با اعتبارات جلو میرید ولی در صورتیکه بدونید دارید چی کار می کنید و ریسک پذیری به میزان پیک سرمایه که همون یک بیستم هست رو رعایت کنید ارز افزوده ای که برای شما میاره و در پایان سال وقتی محاسبه میکنید باورتون نمیشه . ببینید سیستم که من پیشنهاد کردم چون در ایران کسی استفاده نکرده ملموس بودن قضیه رو درک نمیکنه چون شاید حتی به تعداد انگشتان 1 دست هم کسانی از این روش استفاده نمیکنن . فقط این رو بگم حداقل شما می تونید بدون توجه به سپرده تون سرمایه تون رو حداقل در 1 سال اول با توجه به سود 20% حداقل به 170% برسونید . البته با توجه به فاکتور هایی که خدمتتون عرض کردم . استفاده از اعتبارات هم در تجارت بستگی به شم اقتصادی خودتون داره . چون مسیرهای تجاری با هم فرق میکنه

wahid_2003vj

Registered User
لایک‌ها
13
دکتر جان یه تحلیلی از حساب های زیر و فرقشون با سیستم پیشنهادی خودتون میدید؟
-سپرده بلند مدت سامان توشه
-سپرده بلند مدت سامان آتیه
-سپرده ی سرمایه گذاری بلند مدت ۲۴ سامان

hadi2050

Registered User
لایک‌ها
17
دکتر حوصله داری ها 26 سال کی زنده کی مرده هر آن ممکنه اتفاقی بیفته
یه کار درست حسابی زود بازده با رقم بالا توصیه کن عزیز

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
دکتر جان یه تحلیلی از حساب های زیر و فرقشون با سیستم پیشنهادی خودتون میدید؟
-سپرده بلند مدت سامان توشه
-سپرده بلند مدت سامان آتیه
-سپرده ی سرمایه گذاری بلند مدت ۲۴ سامان

هیچ کدوم فقط سپرده عادی سرمایه گذاری بلند مدت پنج ساله با توجه به اینکه چندین بار گفتم سود در سر رسید

hadi2050

Registered User
لایک‌ها
17
هیچ کدوم فقط سپرده عادی سرمایه گذاری بلند مدت پنج ساله با توجه به اینکه چندین بار گفتم سود در سر رسید
دکتر به نظرت بهتر نیست
کمی قیمت ها پایین امد
هرماه یکی دوتا سکه بخریم وبعد بندازیم در این صندوق امانات ملی{رقم که میره بالا آدم وسوسه میشه}
بعد از 26 سال هم سودش از بانک زیاده وهم ....

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا