برگزیده های پرشین تولز

آيا ايرانيان عرب ستيز هستند؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

babakkh

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
460
اینکه ما از اعراب متنفریم ربطی به نژاد پرستی ندارد

بعضی ها اصلا معنی نژاد پرستی را نمی دانند

گمان نکنم کسی از مردم روس یونانی یا حتی مغولها متنفر باشد با اینکه با اینها جنگهای خونینی داشته ایم و حتی جنایات زیادی در حق مردم این کشور کرده اند

عربها حتی هنوز هم دست از سر دخترها و زنان ایرانی بر نداشته اند

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
ایرانی ها عرب ستیزند ؟
آنها برای عرب جان می دهند !

گذشت آن زمانی که ایرانی ها با اعراب در ستیز بودند ، اینک ایرانی باقی نمانده که با آنها بستیزد !

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
ببینید ، ما نباید نژاد پرست باشیم ولی میتونیم اعراب رو دوست نداشته باشیم . همونطور که اعراب ما رو دوست ندارند . به هر جهت عرب تاریخ کشور ما را تغییر داده . و ما میتوانیم به آنها علاقه نداشته باشیم و حتی با افکارشان بستیزیم ولی دلیل نداره که بگیم چون عرب هستند باید بکشیمشان . در میان اعراب هم انسان های خوبی یافت می شود .

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
اینکه ما از اعراب متنفریم ربطی به نژاد پرستی ندارد

بعضی ها اصلا معنی نژاد پرستی را نمی دانند

گمان نکنم کسی از مردم روس یونانی یا حتی مغولها متنفر باشد با اینکه با اینها جنگهای خونینی داشته ایم و حتی جنایات زیادی در حق مردم این کشور کرده اند

عربها حتی هنوز هم دست از سر دخترها و زنان ایرانی بر نداشته اند
باهات موافقم

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0
ببینید ، ما نباید نژاد پرست باشیم ولی میتونیم اعراب رو دوست نداشته باشیم . همونطور که اعراب ما رو دوست ندارند . به هر جهت عرب تاریخ کشور ما را تغییر داده . و ما میتوانیم به آنها علاقه نداشته باشیم و حتی با افکارشان بستیزیم ولی دلیل نداره که بگیم چون عرب هستند باید بکشیمشان . در میان اعراب هم انسان های خوبی یافت می شود

تردیدی نیست که در میان اعراب هم انسان شریف پیدا می شود، ولی تعریف نژادپرستی چیست؟ خلاصه تعریف آن در بریتانیکا: « نفرت، نکوهش، تحقیر و یا هرگونه ابراز نابرابری به شخص، قوم یا جامعه ای به دلیل نژاد، رنگ پوست و تبار و ویژگی های قومی نژادی. » این کاملترین تعریف یک خطی ممکن از نژادپرستی است، ما هرگز نمی گوییم از اعراب بخاطر «سامی» بودنشان منزجر باشید، ما به ویژگی های ریختارشناسانه عرب کاری نداریم، بلکه بخاطر رفتار و منش زشت مردم عرب در درازای تاریخ و حتی امروز با ملت ایران است که می گوییم باید از «عربیسم» منزجر و گریزان بود. پیش روی ما دو راه هست: عرب شدن(مانند سوری ها، لبنانی ها، گیپتی ها که عرب نیستند، ولی عرب شده اند!)، جنگیدن با عربیت. به ریشه های ترک ستیزی نگاه بکنید، آنها هم برآمده از تحقیر نژادی هرگز نبوده و نیست، بخاطر جنایات این اقوام در طول تاریخ با دیگران است، چنانکه حتی خود اعراب هم در لیست ملل ترک ستیز قرار می گیرند ، همینطور برای هندی ها، که ایرانیان متجاوزینی بیش نبوده اند و کشورشان را اشغال کرده اند(در زمان نادر)، درحالی که هیچ ملتی بیش از هندی ها ضد راسیسم نبوده و نیست. می خواهم اینرا بگویم که نژادپرستی یک پدیده ی غربی با خاستگاه و بایستگی های خودش است، ربطی به ما ندارد ، اگرنه از آن «منظر» که شما به جریان پرداخته اید، ما ایرانی ها خودمان برپایه ی همان ایدئولوژی راسیستی غربی چون نوردیک نیستیم «پست تر» به شمار می آییم !

ولی این هیچ پیوندی با نژادپرستی ندارد، همانطورکه تبارشناسی یک علم ریختارشناسی دانشگاهی است و پیشرفته ترین کشورهای دنیا هم این دانش را بطور وسیع و با تکنولوژیهای پیشرفته بسط می دهند تا بتوان به ریشه های نژادی ملل پی برد و به ایشان هویت نژادی درستی بخشید، اینکه 88% انگلیسی ها سفید پوست، از شاخه نوردیک هستند و زردپوست از شاخه تاتاری (مثلا) نیستند، چه ربطی به نژادپرست بودنشان دارد؟

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
دوستان عزيز

در مورد بحث پيش آمده مي خواستم مطلبي بنويسم .

به خاطرم آمد كه در اين مورد يكبار بحثي در يكي از تاپيك هاي انجمن به وجود آمد و من هم خاطره اي را نقل كردم .

شايد دوستان آن مطلب را نديده باشند و تكرار آن در اين تاپيك هم ضروري نيست .

فقط لينك را مي دهم .

http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=891765&postcount=40

موفق باشيد .

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
به نظر میرسه بعضی از دوستان تعریف درستی از تاریخ ندارند!
تاریخ رویدادی است که رخ داده، پس کسی مسیر تاریخ مارا عوض نکرده همین اتفاقاتی که افتاده مسیر تاریخ ملت ماست!
این تعریفی که شما دارید بیشتر شبیه رویاست یا تاریخ!!!!
تمام حرف من از روز اول در این فروم که هرجا صحبت از تاریخ میشه گفتم اینه که:
نگاه عموم ما به تاریخ اشتباه است ، آن نگاهی که باید برای ساختن آینده داشته باشیم ، همانیست که در حسرت گذشته داریم!
یک متن بلند بالا!!!! نوشته بودم که به خاطر فضای نامناسب و آکنده از تعصب حاکم براین فروم از زدن آن صرفه نظر کردم
فقط چند کلام کوتاه از آن متن
با Amir_2591 موافقم ریشه هایاختلاف ما با اعراب خیلی نژادی نیست اما در صد سال اخیر به سمت نژادی شدن تغییر کرده
عرب ستیزی ما القایی نیست اما شدت و ضعف آن چرا!!!!
علتش هم عوض شدن مسیر تاریخ نیست (این جمله از بیخ و بن غلطه!) خوده مسیر تاریخ و طلمهایی است که بر ملت ما روا شده است
ظلمهایی که توسط دیگران هم بوده
مغولان ، اسکندر ، افغانی ها ، انگلیسی ها ، ایالات متحده ، روس ها و .....
حالا سوال اینجاس در بزرگی جنایت هیچ کدام شکی نیست اما چرا اعراب؟!

جاوید ایران

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
12
تاریخ رویدادی است که رخ داده، پس کسی مسیر تاریخ مارا عوض نکرده همین اتفاقاتی که افتاده مسیر تاریخ ملت ماست!
نگاه عموم ما به تاریخ اشتباه است ، آن نگاهی که باید برای ساختن آینده داشته باشیم ، همانیست که در حسرت گذشته داریم!
یک متن بلند بالا!!!! نوشته بودم که به خاطر فضای نامناسب و آکنده از تعصب حاکم براین فروم از زدن آن صرفه نظر کردم
با Amir_2591 موافقم ریشه هایاختلاف ما با اعراب خیلی نژادی نیست اما در صد سال اخیر به سمت نژادی شدن تغییر کرده
علتش هم عوض شدن مسیر تاریخ نیست (این جمله از بیخ و بن غلطه!) خوده مسیر تاریخ و طلمهایی است که بر ملت ما روا شده است

سخن شما دوست گرامی پیرامون ظلمی که سایر ملتها از جمله اقوامی که در بالا اشاره شده به ایرانیان در طول تاریخ روا داشته اند کاملا متین و منطقی میباشد ولی به نظر من و علت اینکه چرا با تمام این احوال باز هم عرب ستیزی در ایرانیان آشکارا خود را نشان می دهد این است که ریشه و علل تمام این مورد ظلم و ستم واقع شدن ها, پس از حمله اعراب به ایران و فروپاشی امپراتوری ساسانی و به دنبال آن تلاش اعراب برای از بین بردن زبان و فرهنگ ایرانی می باشد ( به گواه تاریخ ) که باعث شد ایران به سرعت به سوی ضعف و انحطاط پیش رود و به دنبال آن اقوام دیگر چه در گذشته وچه در تاریخ معاصر به خود اجازه دادند که از ضعف ایران سوءاستفاده نمایند و به ایران تعرض کنند.

فیلسوف گرامی حکیم عمر خیام می فرماید:

تا زمانی که ملتی زیر چتر فرهنگ و تمدن بیگانگان قرار بگیرد و گذشته خویش را کنار بگذارد به سرزمین خود تعلق ندارد.

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
البته نباید برتریهای اعراب نسبت به خودمان را نادیده بگیریم !
اینکه هی بگوییم عربها فلان اند و ما فلان دردی از ما دوا نمی کند !!!

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
البته این رو یادآور میشم که ستیز تاریخی مردم ایران با اعراب اصلا جنبه نژادی نداشته . آنچه موجب درگیری و ستیز میان اعراب و ایرانیان بوده و هست کاملا فرهنگی و اخلاقی بوده است .
شاید گروهی سطحی نگر بر اثر اشتباه در بینش و برداشت خود ریشه های این درگیری را نژاد پنداشته اند و در همین راستا اعلام موضع بفرمایند ولی این اصل قضیه را دگرگون نمی کند ، و اصل قضیه این است که ریشه ستیز تاریخی ایران و عرب فرهنگی و انسانی است و نه نژادی !

روی این اصل نباید به دو برخورد اجازه منحرف کردن قضیه رو داد .

1 - برخورد نژادی
2 - برخورد سانسور مابانه عده ای با این قضیه که با استفاده از جو پدید آمده ناشی از برخورد نخستین دست به اقدامات سلیقه ای و مورد پسند خویش می زنند !

نا گفته نماند که برخورد دوم می تواند با هماهنگی میان عده ای ... صورت گیرد ، یعنی گروهی مسائل نژادی را پیش کشیده و گروه دیگر قیچی به دست جلو می آیند !

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0

سوال خوبی است، از نظر من به چند دلیل اساسی:
هیچ ملتی مانند آنچه عرب با فرهنگ و چیستی ایرانی کرد را پیش و پس از آن نکرده بود. شدت و حدت آن بی مانند و گستردگی آن غیر قابل تصور است، نابودی هرآنچه ایرانی داشت، هیچگاه اینطور روی نداده، خوبی مغولان این بود که کسی را مجبور نمی کردند که مانند مغولان زندگی بکند. ولی اینکه چرا اکنون به این مسئله می پردازیم، دلیلش اینست که تازه امروز پس از هزار و سیصد و اندی سال از رخ دادن آن آگاه شده ایم ، اکنون توانسته ایم تاریخ خود را بدور از تعصب و جعل بخوانیم و به آنچه می توانستیم باشیم و نگذاشتند، به آنچه داشتیم و از ما گرفتند پی ببریم.

تداوم دست اندازی:
اثرات آن ستم و حتی موجودیت کلی آنها همچنان ادامه دارد، هنوز عربها دست به دزدیدن تاریخ و فرهنگ ما می زنند و هنوز هم ایرانی را به زبونی یاد می کنند و هنوز هم ناموس ایرانی را به بردگی جنسی می کشند، فقط در قالبهای مدرن، این درخت تنومند نفرت هرچند ریشه در تاریخ دارد، ولی سرشاخه های آن تازه جوانه زده، آیا درحالی که یک میلیون جوان برومند این سرزمین در جنگ هشت ساله توسط دستگاه کشتار عربی به کام مرگ رفتند و ما از تمامی کشورهای عربی بدون حتی یک استثنا(حتی پلستین)اسیر جنگی داشتیم، اصلا پرسیدن اینکه "چرا عرب" موضوعیتی دارد؟ برای ملت ایران روزگاری آن جنگ "مسلمان حقیقی و **** کفر" بود، جنگ "حسینی و یزیدی" بود، ولی جوان نسل سوم امروز که از منظرگاه شاهراه های آزاد اطلاعاتی به گذشته نگاه می کند نه کربلا، که قادسیه را می بیند. تاریخ را که نگاه می کند، می بیند این جمال عبدالناصر بود که در سخنرانی خود می گفت "صبحانه در اورشلیم، نهار در تهران"، نه موشه دایان. می بینید از یک سو امروز اسناد کمک نظامی اسرائیل به ایران برپاد صدام در آمریکا منتشر می شود، از سوی دیگر "ملت مظلوم" پلستین بر لاشه ی صدام حسین گریه و زاری می کنند.

استفراغ فرهنگی:
نگاهی به پروژه ی "فرهنگ زدایی" سی سال گذشته بیندازید، تمام شخصیت منفی و "از خدا بی خبر" سریالها نامشان داریوش، جمشید، مازیار، کامران، رامین و.. است و تمامی شخصیتهای مثبت ، علی، حسن، جواد، مرتضی، ناصر و... ایران پیش از تهاجم عرب، ایران بد و طاغوت و زشت است، ایرانی بودن به جز در هنگام انتخابات و شعارهای تبلیغاتی جایی در سیاست عمده ی "مردم ایران" ندارد، به جای آن تا دلتان بخواهد عناصر عربی وجود دارد. از نوروز ایرانی می کاهند، با نشان دادن دست بریده و چشم سوخته مردم را دعوت به شرکت نکردن در جشن باستانی سوری می کنند، از آنطرف یک جشن عربی را بدون هماهنگی قبلی سه روز تعطیل می کنند و مملکت را از حرکت بازمی دارند ! گنجایشهای انباشته شده ی شنیدن دروغ و مزخرف، باعث شده مردم ایران، به خصوص نسل جوان و فرهیخته، تمام این جعلیات و خوراک ایران ستیزی را پس بزند. همانطورکه زمان شاه جامعه، ایران گرایی که ابزار ***** آزادی شده بود پس زد، مدرنیسم را پس زد و "غربی بودن" که در حقیقت رسیدن به درجات متعالی از آزادی اجتماعی بازشناسی می شود برایش یک ناسزا و دشنام سیاسی شد، با این تفاوت این یکی ریشه های بسیار ژرف تاریخی و فرهنگی هم دارد !

حافظه تاریخی:
چیزی هست بنام "حافظه ی تاریخی ملتها"، به نظر من تمام برداشت یا دستکم همه ی پیشفرضهای عمومی یک ملت پیرامون موجودیات دنیا را همین حافظه ی تاریخی شکل می دهد، من سال گذشته در آتن بودم آنجا برداشت مردم از ایران ، چیزی به جز داریوش و خشایارشا نبود، ایران برای یونانی ها یک پرسپولیس بزرگ بود، برداشت ذهنی ایشان نسبت به ایرانی همین است، با آنکه صدها سال گذشته است و چهره ی ایران امروز اینقدر تخریب شده. نمی دانم با تاجیکها برخورد داشته اید یا نه، برای آنها هم ایران و ایرانی نماد فرهنگ و شعر و ادبیات است، سرزمین فردوسی و حافظ و مولوی است، نه چیزی بیشتر و نه کمتر . برای ایرانی هم عرب به جز عمر و سعد و عبدالناصر مدفون نیست.

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0

خرج پول نفت برای ساختن برج مجلل و بنادر بزرگ و ایجاد پیست اسکی مصنوعی و... توسط دیگران. صبر پیشه بکنید و روزی که نفتشان به اتمام رسید ببینید کار این نژاد برتر عرب که در تمام تاریخ تمدن خود هرگز به جز دزدیدن و تجارت آن اموال دزدی ! هیچ اقتصادی نداشته به کجا خواهد رسید. همین حالا تمام این کشورهای "پیشرفته" عربی مستعمره سیاسی و صنعتی غرب هستند، اگرنه همه دانشمندان و علمای عرب باهم و بدون یاری غرب، شاید بتوانند یک پیچی را به مهره ای درون بکنند :lol: :(

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
طرفدارهای اعراب یه 50 سال دیگه با چشم خودشون میبینن که اعراب از کشورهای فقیر آفریقایی هم فقیر تر میشه! بگذار نفتشون تموم بشه اونموقع میفهمن که به هیچ چی بند نبودن!
448ms95.gif

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
خرج پول نفت برای ساختن برج مجلل و بنادر بزرگ و ایجاد پیست اسکی مصنوعی و... توسط دیگران. صبر پیشه بکنید و روزی که نفتشان به اتمام رسید ببینید کار این نژاد برتر عرب که در تمام تاریخ تمدن خود هرگز به جز دزدیدن و تجارت آن اموال دزدی ! هیچ اقتصادی نداشته به کجا خواهد رسید. همین حالا تمام این کشورهای "پیشرفته" عربی مستعمره سیاسی و صنعتی غرب هستند، اگرنه همه دانشمندان و علمای عرب باهم و بدون یاری غرب، شاید بتوانند یک پیچی را به مهره ای درون بکنند :lol: :(
خوب منم همینو گفتم دیگه ! اعراب چه برتری بر ما دارند ؟

ميهن پرست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با اين حرف موافق نيستم عرب ها گرچه در دانش هيچ نيستن ولي در پول در اوردن خيلي بهتر از ما هستن.ببينيد چطور دبي رو رو با پول خارجي ها ساختن.

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
من داره خندم میگیره . این خذعبلات چیه داری می گی . کجای حرفت الان حقه ؟؟؟

احتمالا خدا موقع آفریدن این نژاد کثیف در حالت مستی یا خماری بوده
از این قسمتش خیلی خندم گرفت !

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
گمان نمی کنم مرا جزو کسانی که از اعراب دفاع کرده یا آنها را برتر می دانند قرار داده باشید .
من علاقه ای به اعراب ندارم ، ولی این بی علاقگی باعث نمیشه در جهل مرکب بمانم و نقصانهای خویش را در مقایسه با همین عربها نبینم !

می پرسید عربها چه برتری دارند ؟
از دید تاریخی و بنیادین نه تنها برتر نیستند که صدها سال عقب ترند . کمی نگاهتان را از اعماق تاریخ بیرون بکشید و ایران امروز را با اعراب کنونی مقایسه کنید !!

برای نمونه به این مطلب بنگرید . شما می گویید نفتشان که تمام شد باید بروند سوسمار بخورند . من در پاسخ به شما می گویم ما در این مورد اوضاع بهتری از آنها نداریم ، ما هم پس از اتمام نفت باید برویم غاز بچرانیم . اما از این نقطه نظر ما یک تفاوت بزرگ با آنها داریم و آن این است که با اوضاع حاکم صادارت نفت ما 10-15 سال دیگر قطع می شود ولی آنها تا 100 سال آینده مجبور به خوردن سوسمار نخواهند بود .

این یک نمونه از برتری

عرب، نژاد برتر است !
منظور شما از این جمله چه بود ؟
خرج پول نفت برای ساختن برج مجلل و بنادر بزرگ و ایجاد پیست اسکی مصنوعی و... توسط دیگران. صبر پیشه بکنید و روزی که نفتشان به اتمام رسید ببینید کار این نژاد برتر عرب که در تمام تاریخ تمدن خود هرگز به جز دزدیدن و تجارت آن اموال دزدی ! هیچ اقتصادی نداشته به کجا خواهد رسید. همین حالا تمام این کشورهای "پیشرفته" عربی مستعمره سیاسی و صنعتی غرب هستند، اگرنه همه دانشمندان و علمای عرب باهم و بدون یاری غرب، شاید بتوانند یک پیچی را به مهره ای درون بکنند.
مگر بد است پول نفت را خرج ساخت کشور کنی و توریستهای همه جهان را به کشورت سرازیر سازی ؟
گمان می کنم از مونتاژ موشک درجه 3 کره ای بهتر باشد !

از لحاظ صنعتی هم لازم است بدانید ما از آنها چندان بهتر نیستیم ، نکند شما از آنانی هستید که فکر می کنند ایران به واسطه شبیه سازی یک گوسفند بینوا و ساخت چند ربات فوتبالیست فکسنی و ماهواره مصباح توانسته به باسن آمریکا در زمینه دانش و فناوری لقط بزند ؟!:p :cool:

در مورد نمونه هایی چون دبی مسائلی هست که به گمانم ربطی به اصل موضوع پیدا نمی کند !

nsh

Registered User
لایک‌ها
4

من احساس میکنم این مثل اینه که بگی این چیزیه که شده و هیچجور دیگه ای نمیشده بشه
پس نقش اراده کجاست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا