برگزیده های پرشین تولز

آیفون بخرم یا نه؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
این کارایی چیه که شما ایفونی ها ازش حرف میزنید و هیشکی چیزی نپرسیده تا حالا ؟! منظورتون از کارایی دقیقا کدوم زاویه از تکنولوژی این گووشیه ؟! چه چیز اضافه ای جز شایعات داره مگه ؟ کار خواصی میکنه که گلکسی نمیکنه ؟؟ کاراااااایییی !!! نه جدی سوال واسه من چطور توی یه بحث علمی شما میاین میگین کاراییش بیشتر بعدشم خداحافظی میکنید و میرین ؟؟!
خواهشا هم در جوابتون از این اراجیف روونتر بودن نگین که همتون فریز کردن های پیاپی فایو رو به خوبی دیدن !!
من الان با همین ال جی چوسکی دارم زندگی میکنم یادم نمیاد یه بار فریز کرده باشه امکانتاشم دوبرابره 4s !!
L7 II
ادب و نزاكت شما جايي براي بحث نمي زاره. موفق باشيد.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
اينارو براي ساير دوستان مي زارم تا متوجه بشن چرا اين گوشي بهريتن گوشي دنياست و بيشترين فروش رو داره:
http://www.gsm.ir/news/show/24098/25 دلیل برتری آیفون 6 نسبت به گلکسی اس 5 +ویدیو

http://gadgetnews.ir/2580/چرا-آيفون-؟-دلايل-اپل-براي-برتري-آيفون-ب/

http://www.theverge.com/2014/6/11/5797664/the-best-smartphone

البته جنس بدنه ، كيفيت طراحي ، حتي جنس دكمه ها ، كيفيت تاچ ، روان بودن تاچ ، جنس شارژر ، حتي كيفيت پكيج بسته بندي و ... تا كسي كار نكنه متوجه نميشه.
ضمنا شايد تنها برندي كه خودش پردازنده و سيستم عاملش رو توليد مي كنه همين برند Apple هستش كه به همين سبب همخواني بسيار خوبي بين سخت افزارو نرم افزار وجود داره.

Last edited:

iSalar

Registered User
لایک‌ها
3,302
مثه الان که Nokia Asha 210 دستمه، حاضرم یه گوشی ساده دستم بگیرم ولی به گوشی اندرویدی تن ندم!
تا ایشالا بزودی یه ۶ پلاس بگیرم... :general601:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
هر چيزي خوبي و بديهاي خاص خودشو داره. نميتونيم بگيم آندرويد بده يا ... چون از نظر علمي اين فرمايش هم ارزش آنچناني نداره. ميشه گفت دو سبك كاملا جداي از هم هستند كه به نظر بنده مقايسه اين دو سيستم عامل يعني IOS و Android و حتي Windows Phone منطقي نيستش و هر كدام در كلاس خودشون محاسن و معايبي دارن و خوب مطلقي وجود نداره(البته قدمت IOS از سيستم عامل نوظهور Android بيشتره اما Android هم پيشرفتهاي قابل ملاحظه اي داشته). اينكه كاربر با كدومش راحته كه بازم به سليقه و تجربه كاري كاربر برميگرده و اينكه مثلا از Symbian يا IOS خاطره خوبي داشته يا خير. طبيعتا عوامل زيادي در تصميم گيري يك كاربر معمولي تاثير داره. اما همخواني سيستم عامل و سخت افزار ، كيفيت طراحي و مواردي كه در پست قبلي عرض كردم با عث ميشه كه Iphone 6 به عنوان برترين و پرفروشترين گوشي توسط سايتهاي معتبر جهاني معرفي بشه.
اما يه مساله هميشه بديهيه. به محض اينكه تاپيكي در خصوص اينكه آيفون خوبه يا بد زده بشه(يا تاپيكهايي از اين قبيل) موافقان و مخالفان حمله مي كنن و هيچوقت هم متاسفانه توي فرهنگ ايراني بحث سازنده و علمي جلو نميره و تعصبات و شنيده ها و شعارها شروع ميشه و صد تاسف به بددهني و توهين ختم ميشه. فكر كنم آينده اين تاپيك هم همين بشه.

Last edited:

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
منظورم زوم نبود استاد! بحثم سر كيفيت و قيمت بود.
به سوني ايمان بياوريد تا رستگار شويد :general601:
سونی دوربینش خیلی خوبه؟:D
زد 3 پرچمدار حال حاضر سونی در مقابل آیفون 4 اس گوشی 3 4 سال پیش اپل در حالت اتوماتیک.
والا رنگ های عکس پایینی من ترجیح میدم نمیدونم نظر بقیه چیه!

فایل های ضمیمه

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    80.8 KB · نمایش ها: 11
Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
چيپ ست دوربين Iphone ها رو هم سوني مي زنه:
http://www.iclarified.com/44065/chi...e-6s-a8-processor-nfc-chip-isight-camera-more
اما با كيفيتي خارق العاده(توجه داشته باشيد فقط چيپ ست) و اين Apple هستش كه با تركيب آن با لنز و متعلقات درجه يك به دوربيني تبديل مي كنه كه به نظر بنده از بيشتر دوربينهاي گوشيهاي سوني بهتره.

Last edited:

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
چيپ ست دوربين Iphone ها رو هم سوني مي زنه:
http://www.iclarified.com/44065/chi...e-6s-a8-processor-nfc-chip-isight-camera-more
اما با كيفيتي خارق العاده(توجه داشته باشيد فقط چيپ ست) و اين Apple هستش كه با تركيب آن با لنز و متعلقات درجه يك به دوربيني تبديل مي كنه كه به نظر بنده از بيشتر دوربينهاي گوشيهاي سوني بهتره.
زد 3 هم دوربین خیلی خوبی داره ولی نه در حالت اتوماتیک که برای یه گوشی بسیار مهم هست.
به هر حال اپل از لحاظ نرم افزاری از سونی برتر هست.

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
اصلا بصرفه نیست. گوشی 500 تومنی هم کار گوشی 3 میلیون تومنی رو میتونه انجام بده

iSalar

Registered User
لایک‌ها
3,302

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
من پرچمدارهای اندرویدی تا سال 2013 امتحان کردم هیچکدوم خروجی صدا آیفون 3g هم نداشتن میان رده بماند!

YosefFaraji

Registered User
لایک‌ها
1,434
هر کسی هر گوشی دوست داره میخره و قرار نیست نظر خودمونو به دیگران تحمیل کنیم.لطفا فن بازی درنیارید
هم آندروید خوبه هم ای او اس و هر کسی با توجه به نیازش گوشی مورد علاقشو انتخاب میکنه

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
هر کسی هر گوشی دوست داره میخره و قرار نیست نظر خودمونو به دیگران تحمیل کنیم.لطفا فن بازی درنیارید
هم آندروید خوبه هم ای او اس و هر کسی با توجه به نیازش گوشی مورد علاقشو انتخاب میکنه
کاملا باهاتون موافقم. اما اکثر ملت صرفا دنبال کلاس و قیافه گوشی هستند تا مشخصات سخت افزاری و استفاده از قابلیتها. شاید اکثرا از 10% امکانات که گوشی داره استفاده نمی کنن. اما میرن گوشی گرون میخرن صرفا واسه کلاس گذاشتن. کمتر کسی رو دیدم که گوشی رو زیر و رو کنه و واقعا در حد یه لپ تاپ باهاش کار کنه و تمام نیازهای اتوماسیونی زندگیشو باهاش تامین کنه.

wolfmoon

Registered User
لایک‌ها
197
من هم گوشی آیفون رو تست کردم هم تبلت آیپد. گوشی رو نگه داشتم ولی آیپد قابل تحمل نبود. خیلی به نسبت اندروید بستست. یدونه ویدیو رو از روی هارد اکسترنال شبکه میخواستم نگاه کنم باید هفت خان رستم رو طی میکردی کلی نرم افزار تست کردم همشون مشکل داشتن، با هیچکدوم نتوسنتم یک فیلم 1080 از شبکه نگاه کنم. الان تو تبلت اندروید با فایل منیجر خودش به راحتی تمام فیلم های NAS رو تماشا میکنم. یک مشکل دیگه نرم افزار OpenOffice اندروید بود (AndrOpen) انصافا بدون این نرم افزار شماها با چی فایل های آفیس رو تو iOS باز می کنید ؟ با هر چی باز کنید فایل به هم میریزه و جدول و زیرنویس شکل و فرمول و ... رو درست نشون نمیده. هزاران مشکل دیگه از این قبیل با iOS در تبلت داشتم که باعث شد سریعا از تبلت iOS به تبلت اندرویدی برگردم.

اما در مورد گوشی استفاده من به مکالمه، پیام، اینترنت گردی کوتاه مدت، بازی کوتاه مدت،بعضا عکس گرفتن و شبکه های اجتماعی موبایلی محدود میشه و برای اینکارها آیفون به نظرم بهتره. کارهای روتین رو بهتر از اندروید انجام میده. به خاطر همین هم گوشیم آیفون موند.

در کل پیشنهادم اینه : اگر کاربرد حرفه ای دارید سراغ iOS نرید. اما اگر کاربرد معمول دارید iOS خیلی خوبه.

asadaga

Registered User
لایک‌ها
274
سلام
بنده گوشی اندرویدی دارم و تبلتم آیپد هست. برای دیدن فیلم 1080 یا 4k با ios از nplayer یا hd player استفاده کنید و برای office از نرم افزار office HD که مانند office کامپیوتر فایل ها را بعد از چند دقیقه به طور اتوماتیک save می کنه که فکر نکنم چنین قابلیتی تو openoffice باشه در ضمن نرم افزارهای pages - numbers نرم افزار های دیگر هستند در ضمن مایکروسافت نرم افزار های آفیس رو برای ios منتشر کرده

با نصب نرم افزار ifile می توان داخل فایل ها رو دید که باید جیل بریک بشه که فرقی نداره در اندروید هم روت می کنیم

بهتره اول نحوه استفاده و نرم افزار های موجود رو یاد بگیریم تا ایراد الکی نگیریم

سرعت ios هم که قابل مقایسه با اندروید نیست ساده ترین روش تست سرعت باز کردن دوربین است دوربین رو در ios باز کنید و سرعت بالا آمدن آن را با اندروید مقایسه کنید متوجه می شید چی میگم
من هم گوشی آیفون رو تست کردم هم تبلت آیپد. گوشی رو نگه داشتم ولی آیپد قابل تحمل نبود. خیلی به نسبت اندروید بستست. یدونه ویدیو رو از روی هارد اکسترنال شبکه میخواستم نگاه کنم باید هفت خان رستم رو طی میکردی کلی نرم افزار تست کردم همشون مشکل داشتن، با هیچکدوم نتوسنتم یک فیلم 1080 از شبکه نگاه کنم. الان تو تبلت اندروید با فایل منیجر خودش به راحتی تمام فیلم های NAS رو تماشا میکنم. یک مشکل دیگه نرم افزار OpenOffice اندروید بود (AndrOpen) انصافا بدون این نرم افزار شماها با چی فایل های آفیس رو تو iOS باز می کنید ؟ با هر چی باز کنید فایل به هم میریزه و جدول و زیرنویس شکل و فرمول و ... رو درست نشون نمیده. هزاران مشکل دیگه از این قبیل با iOS در تبلت داشتم که باعث شد سریعا از تبلت iOS به تبلت اندرویدی برگردم.

اما در مورد گوشی استفاده من به مکالمه، پیام، اینترنت گردی کوتاه مدت، بازی کوتاه مدت،بعضا عکس گرفتن و شبکه های اجتماعی موبایلی محدود میشه و برای اینکارها آیفون به نظرم بهتره. کارهای روتین رو بهتر از اندروید انجام میده. به خاطر همین هم گوشیم آیفون موند.

در کل پیشنهادم اینه : اگر کاربرد حرفه ای دارید سراغ iOS نرید. اما اگر کاربرد معمول دارید iOS خیلی خوبه.

wolfmoon

Registered User
لایک‌ها
197
سلام
بنده گوشی اندرویدی دارم و تبلتم آیپد هست. برای دیدن فیلم 1080 یا 4k با ios از nplayer یا hd player استفاده کنید و برای office از نرم افزار office HD که مانند office کامپیوتر فایل ها را بعد از چند دقیقه به طور اتوماتیک save می کنه که فکر نکنم چنین قابلیتی تو openoffice باشه در ضمن نرم افزارهای pages - numbers نرم افزار های دیگر هستند در ضمن مایکروسافت نرم افزار های آفیس رو برای ios منتشر کرده

با نصب نرم افزار ifile می توان داخل فایل ها رو دید که باید جیل بریک بشه که فرقی نداره در اندروید هم روت می کنیم

بهتره اول نحوه استفاده و نرم افزار های موجود رو یاد بگیریم تا ایراد الکی نگیریم

سرعت ios هم که قابل مقایسه با اندروید نیست ساده ترین روش تست سرعت باز کردن دوربین است دوربین رو در ios باز کنید و سرعت بالا آمدن آن را با اندروید مقایسه کنید متوجه می شید چی میگم
سلام

خیلی ممنون بابت پست ولیکن مواردی که ذکر کردید ارتباطی به پست من نداره. نمیدونم چرا پست منو نقل قول کردید :)

بالا