• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

از واردکننده: مودم ADSL چند کاره ودافون با قابلیتهای فراوان

alireza3165

Registered User
لایک‌ها
17
روی تبلت هم کار میکنه تست کردید؟

AmisPT

Registered User
لایک‌ها
4
سلام دوست عزیز

اگر به این راحتی بود که دیگه این همه آموزش نمیخواست ، شما باید آموزشهای قبلی من کامل مطالعه میکردید، این مودم ماله شرکت ودافون و فقط زمانی که سیم کارت شرکت داخل مودم تری جی باشد کار میکند این کار مخصوصا خود شرکت انجام داده است یعنی نمی گذارد آدرس به آیپی تبدیل بشود این مودم ۲ نوع فریمور دارد ۱ فریمور اصلی که تنها با این روش که نوشتم آنلاک میشود ۲ فریمور کاستوم که یک نفر فریمور اصلی را تغییر میدهد مثلا کار میکند که بدون مودم تری جی کار بده یا مثلا تعداد کانکشن زمان دانلود زیاد کنه احتمالا شما از نسخه آنلاک که در انتهای پست ۲۰۷ گذاشتم استفاده کردید بعدا هم شما حتما نیاز نیست از dns گوگل استفاده کنید میتوانید از dns شرکت نورتون استفاده کنید یا شرکت open dns

open dns
Preferred DNS: 208.67.222.222
Alternate DNS:208.67.220.220

dns norton
Preferred DNS: 198.153.192.50
Alternate DNS: 198.153.194.50

سلام مجدد

نه من Firmware رو از سایت اصلی گرفتم و اصلا از Telnet و دستور echo استفاده نکردم می تونید خودتون امتحان کنید اون تیک رو بردارید و دستی دو تا IP رو وارد کنید و save کنید و بعد از طریق دستور cat /etc/resolv.conf محتویات فایل رو ببینید می بینید که دقیقا همون دوتا IP در اونجا ست می شه و اگه تیک روبگذارید آدرس IP که از طریق ISP به صورت اتوماتیک گرفته می شه ست می شه ...

من فقط گفتم telnet نیاز نیست ولی برای unlock کردن باید همون مراحلی که گفتید انجام بشه با این تفاوت که به جای تلنت از منوی خود مودم راحت تر هست چون کاربر های عادی از telnet و دستورات لینوکسی زیاد سر در نمیارند و تنظیم مودم رو براشون پیچیده می کنه

با تشکر

راستی یادم رفت بگم بین گوگل و نورتن و بقیه شرکتهای خارج از ایران فرقی نمی کنه ایران دارای یک شبکه اختصاصی (همون اینترانت یا اینترنت ملی ) هست که دست کم در حال حاضر این شبکه با شبکه جهانی اینترنت متصل هست برای همین در حال حاضر زیاد این مشکل احساس نمی شه ولی اگه این دوتا شبکه از هم جدابشند دیگه سرور های خارجی شبکه های داخلی رو نمیبینند برای همین هست که کلیه شرکتهای ارائه دهنده اینترنت تاکیید میکنند حتما از DNS های اونها استفاده بشه ...
در هر صورت این مودم بدون مشکل هم با DNS گوگل و هم با DNS شرکت های ارایه دهنده اینترنت توی ایران و هر DNS Server دیگه ای به خوبی کار میکنه مثل بقیه مودم ها که همشون این تنظیمات رو دارند

Last edited:

ehsan149

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام مجدد

نه من Firmware رو از سایت اصلی گرفتم و اصلا از Telnet و دستور echo استفاده نکردم می تونید خودتون امتحان کنید اون تیک رو بردارید و دستی دو تا IP رو وارد کنید و save کنید و بعد از طریق دستور cat /etc/resolv.conf محتویات فایل رو ببینید می بینید که دقیقا همون دوتا IP در اونجا ست می شه و اگه تیک روبگذارید آدرس IP که از طریق ISP به صورت اتوماتیک گرفته می شه ست می شه ...

من فقط گفتم telnet نیاز نیست ولی برای unlock کردن باید همون مراحلی که گفتید انجام بشه با این تفاوت که به جای تلنت از منوی خود مودم راحت تر هست چون کاربر های عادی از telnet و دستورات لینوکسی زیاد سر در نمیارند و تنظیم مودم رو براشون پیچیده می کنه

با تشکر

راستی یادم رفت بگم بین گوگل و نورتن و بقیه شرکتهای خارج از ایران فرقی نمی کنه ایران دارای یک شبکه اختصاصی (همون اینترانت یا اینترنت ملی ) هست که دست کم در حال حاضر این شبکه با شبکه جهانی اینترنت متصل هست برای همین در حال حاضر زیاد این مشکل احساس نمی شه ولی اگه این دوتا شبکه از هم جدابشند دیگه سرور های خارجی شبکه های داخلی رو نمیبینند برای همین هست که کلیه شرکتهای ارائه دهنده اینترنت تاکیید میکنند حتما از DNS های اونها استفاده بشه ...
در هر صورت این مودم بدون مشکل هم با DNS گوگل و هم با DNS شرکت های ارایه دهنده اینترنت توی ایران و هر DNS Server دیگه ای به خوبی کار میکنه مثل بقیه مودم ها که همشون این تنظیمات رو دارند

سلام مجدد
ببین دوست عزیز ، اگر شما فایل backupsettings.conf فقط dns تغییر بدهید و بعد restore کنید ، و telnet انجام ندهید 100 درصد جواب میدهد و مشکلی ندارد فقط ممکنه بعضی مواقع مودم ریست بکنه یا بعضی مواقع dns درست کار نمی کند ، باید یا مودم ریستارت کنید یا سیستم خاموش و روشن کنید تا جواب بدهد ولی زمانی که شما telnet انجام می دهید به شخصه دیگه مشکلی ندیدم،چون با اینترفیس وب مودم ممکنه درست تغییرات داخل مودم انجام نگیرد(یک سرچ در مورد اینترفیس وب این مودم بکنید)، اینترفیس وب این مودم خیلی پایدار نیست و بهترین روش همان telnet است و کافی فقط دستوراتی که من نوشتم کپی و پیس کنند ، من قبل از اینکه این آموزش آنلاک مودم بنویسم ، راههای زیادی امتحان کردم و آموزشی روشی نوشتم که بیشترین حالت stable یا پایداری مودم وجود دارد مثلا قبلا با روش telnet گفته بودم و ادیت فایل backupsettings.conf نگفته بودم ولی چون بعضی دوستان دیدم با اینکه telnet انجام داده بودن هنوز به آن صفحه مودم تری جی ، redirect میشوند آن هم اضافه کردم .

در مورد اینترنت ملی خیلی اطلاعات زیادی در دسترس نیست ، ولی به شخصه فکر نکنم این دو تا شبکه در حالت عادی از هم جدا بشوند ، فقط ممکنه در بعضی مواقع خاص(یک روز یا 2 روز) بخواهند این کار انجام بدهندو آن را از هم جدا کنند.
ممنون از شما دوست عزیز

sagittarius_158

Registered User
لایک‌ها
39
سلام
فقط جهت اطلاع خریداران جدید میگم
شاید فکر کنید چون مودم آنتن خارجی نداره از لحاظ آنتن دهی ضعیفه ولی این طور نیست
راستشو بخواید از مودم های دیگه آنتن خارجی هم شاید بهتر باشه
من تو یه خونه 50 متری توان آنتنش رو گذاشتم رو 20 در صد و هیچ مشکلی در استفاده توسط تلفن و لپتاپم ندارم

mego

Registered User
لایک‌ها
255
من قصد خرید دارم منتها مثل اینکه برای کانفیگ مودم باید از 7 خان رستم رد شد برا همین میترسم چون قبلا هم لینکسیس داشتم کانفیگش واقعا عذاب آور بود.

اولین باره میشنوم مودم رو انلاک میکنن:eek:.اگه انلاک نشه نمیشه استفاده کرد؟

amir_dj69

Registered User
لایک‌ها
106
من قصد خرید دارم منتها مثل اینکه برای کانفیگ مودم باید از 7 خان رستم رد شد برا همین میترسم چون قبلا هم لینکسیس داشتم کانفیگش واقعا عذاب آور بود.

سلام
داداش 7 خان رستم ماله شاهنامست
علی اقا مودم ها انلاک هستن فقط ورژن های بالاتر از اونی که روش نصب هستش لاکه
اگر اپدیت کنید ممکنه یکم به مشکل بخورید
در نهایت با ریختن همون فریمور ورژن پایین یا دانگرید بازم مودم انلاک میشه
تو این رنج قیمت واقعا بهترین مودم بازار هستش

ehsan149

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5

سلام دوست عزیز

کانفیگ adsl مودم خیلی آسان است مثل مودم tp-link میمونه حتی اگر کسی آموزشی که همرا مودم قرار دارد را هم مطالعه نکند راحت میتواند کانفیگ کند.از این نظر خیالت راحت (یک pdf آموزش فارسی همراه مودم وجود دارد)

زمانی که مودم می خرید نسخه فریمور 61 آنلاک بر روی مودم وجود دارد که نیاز به هیچ آنلاک کردنی نیست و مثل بقیه مودم های تو بازار میتوانید از آن استفاده کنید.

اما این مودم چون برای شرکت ودافون ، بعد از این همه زمان هنوز فریمور جدید برای مودم ارایه می کند (که این پشتیبانی نرم افزاری مودم می رساند) هیچکدام از مودم های تو بازار بعد از 2 سال دیگه هیچ آپدیتی برای آنها ارایه نمی شود.

برای این مودم 2 نسخه فریمور بعد از 61 وجود دارد ، نسخه 70 و دیگری نسخه 83 است که اگر خواستید از یکی از این 2 نسخه استفاده کنید باید بعد از آپدیت کردن مودم آنلاک کنیدکه قبل گفتم، چه امکاناتی به مودم اضافه میشود، ولی برای کاربری که فقط استفاده از adsl انجام می دهد لزوما نیاز به آپدیت نیست.

Mr.Mostafa

Registered User
لایک‌ها
38
مشکل در حال حل شدن است ..
با تغییر فریم وایر مشکل درست میشود منتظر فریم وایر هستیم تا ایشون بهمون فریم رو بدن ...

Last edited:

pedram_ashena

Registered User
لایک‌ها
111
سلام

سری G این مودمها همانطور که در چند پست قبلی گفتم چند قابلیت از قبیل هارد شرینگ و تلفن دیجیتال اضافه شده است که این از طریق فریم ور دی لینک اتفاق افتاده است.این یه امتیاز خوبیه که شما مودمی دارید که تنها با اپدیت فریم ور امکانات اون اضافه میشود. و فریم ور کاستوم زیادی دارد برای انتخاب.
در صورتی که ناراضی هستید میتوانید فریم ور کارخانه ای ودافون را نصب کنید که هارد شرینگ نیست.چون شما شخصا از من خواسته بودید فریم ور اپدیت کامل را نصب کنم من این دستگاه را برایتان کاستوم زدم.

Last edited:

Mr.Mostafa

Registered User
لایک‌ها
38
به شما پی ام دادم لطفا چک کنید ..

Last edited:

sajadperspolis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
37
درود به دوستان من یه مشکلی دارم با مودم که هر روز برام پیش میاد

مشکل اینه که اینترنت بهو قطع میشه در حالی که روی مودم چراقش ثابته بعد چند دقیقه وایرلسش قطع میشه

وقتی توی مرورگر ip مودمو میزنم که ریست کنم پیدا نمیکنه و مجبورم از دکمه ریستارت پشت مودم استفاده کنم بعضی وقتا اون دکمه هم کار نمیکنه و آداپتور رو جدا میکنم

بعد این داستانا روشن ک میکنم مودمو درست میشه همه چی مدل مودم هم HG556a ورژنش هم V100R001C10B061SP01

اگه ورژنی بعد این هست لطفا بدین استفاده کنم که خیلی اذیت میکنه این حرکت مودم بقیه چیزاش عالیه

ممنون

pedram_ashena

Registered User
لایک‌ها
111
درود به دوستان

سلام

یکبار بازگشت به تنظیمات کارخانه ای کنید و ریست سوزنی کنید.احتمال زیاد یا فریم ور بد نصب نشده یا نویز خط تان خیلی بالا است.
به کاربر ehsan149 پ خ بدید ایشون روی فریم ور خیلی کار کردن و میتوانند ورژن مناسب را پیشنهاد بدهند.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
فکر کنم دیگه باید به نوه و نتیجه مان بسپاریم قرعه کشی را

pedram_ashena

Registered User
لایک‌ها
111
فکر کنم دیگه باید به نوه و نتیجه مان بسپاریم قرعه کشی را

همانطور که خودتان شاهد بودید من چند بار اعلام کردم تا دوستان زودتر اقدام کنند. ولی نشد. بنابراین نوع هدیه را عوض کردم به همه افراد حاظر در این لیست مبلغ 15000 تومان تخفیف خرید دوم اهدا میشود. میتوانید با معرفی یک خریدار یا خرید توسط خودتان برنده این مبلغ باشید. که جمع این مبالغ بیشتر از تعهد قبلی من است.

امیدوارم طرح جدید منصفانه باشد.

ahmadhafezy

Registered User
لایک‌ها
54
دوست عزیز امروز پول به حسابتون واریز کردم و شماره رسید رو هم براتون پخ کردم

m343

Registered User
لایک‌ها
356
درود
لطفا شرایر سری N رو پ خ بفرمایید
هم قیمت تک و هم همکار
سپاس

pedram_ashena

Registered User
لایک‌ها
111
سلام از بندست ..
آقا احسان لطف میکنی من رو در مورد این مودم راهنمایی کنید

سلام

در مورد تنظیمات وایرلس که فرمودید بگیر نگیر دارد بیشتر توضیح بدهید.تنظیم وایرلس نیازی ندارد وقتی مودم را کانفیگ کنید وایرلس با پسوورد پشت مودم قابل استفاده است.

در مورد اون پیغام هم به این ایمیل نامه بزنید تا فریمور برایتان ارسال شود[email protected]
اگر امکان دارد مودم را با سرویس دیگری امتحان کنید ببینید همین مشکل را دارد.چون ممکن است مربوط به تنظیمات DNS شرکت اینترنتی شما باشد که شبها چنین اتفاقی با شروع ساعت شبانه میافتد.اگر از سرویس دهند اینترنت خود بپرسید احیانا شاید کمکی کنند چون شما فرمودید از ساعت یک شب چنین مشکلی دارید احتمالا اونها در جریان باشند چه اتفاقی دارد میافتد.​

t.A.T.u

Registered User
لایک‌ها
14
متشکرم قربان
آقا مودم به فنا رفت ... اومد ابتکار به رخج بدم خودمفریمور مودم رو اپدیت کنم که گویا به بیراهه رفتم ..

رفتم توی سایت ودا فون منه از همه جا بی خبر دیدم اونجا یه لینک گذاشته به نام HG556a_B031 زرتی دانلود و زدم رو آپدیت ..حالا دیگه چراغ dns مودم ثابت نمیشه ...
https://broadband.vodafone.ie/download/files/HG556a_B031.zip

الان با یه مودم دیگه اومدم سرعتم بازم افتضاحه ... اینم از شاهکاره ما

دیگه نمیتونم از 192.168.0.1 استفاده کنم و میسر به 192.168.1.1 عوض شده یوزر پسورد وررودش عوض شده ..و دیگه نمیتونم به محیط تنظیم مودم درسترسی داشته باشه

چه کنم ..چجوری برگردم به فریمور قبلی؟؟

این عکس قبل آپدیت اشتباهی فریمور
56494750932669022388.gif

اینم عکس در حالت فعلی
71550347632387594359.jpg

تشکر از راهنمایی شما عزیزان ..
الان مدل یا سریال مودم رو به این ایمیلی که دادید بدم ...؟؟

sajadperspolis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
37
متشکرم قربان
آقا مودم به فنا رفت ... اومد ابتکار به رخج بدم خودمفریمور مودم رو اپدیت کنم که گویا به بیراهه رفتم ..

رفتم توی سایت ودا فون منه از همه جا بی خبر دیدم اونجا یه لینک گذاشته به نام HG556a_B031 زرتی دانلود و زدم رو آپدیت ..حالا دیگه چراغ dns مودم ثابت نمیشه ...
https://broadband.vodafone.ie/download/files/HG556a_B031.zip

الان با یه مودم دیگه اومدم سرعتم بازم افتضاحه ... اینم از شاهکاره ما

دیگه نمیتونم از 192.168.0.1 استفاده کنم و میسر به 192.168.1.1 عوض شده یوزر پسورد وررودش عوض شده ..و دیگه نمیتونم به محیط تنظیم مودم درسترسی داشته باشه

چه کنم ..چجوری برگردم به فریمور قبلی؟؟

این عکس قبل آپدیت اشتباهی فریمور
مشاهده پیوست 423673

اینم عکس در حالت فعلی
مشاهده پیوست 423674

تشکر از راهنمایی شما عزیزان ..
الان مدل یا سریال مودم رو به این ایمیلی که دادید بدم ...؟؟
شما فریمور ایرلندرو ریختی رمزش و یوزرش اینه admin
VF-IEhg556

شما اینو بریز
http://212.166.190.34/zonadescargas/AI_VA_DD_HG556aV100R001C10B061SP01.zip

البته بهتره ایمیل بزنی و خودشون فریمور رو بهت بدن

بالا