• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اسپیکر و کارت صدا

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
edifier R401 خیلی خوبه

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
من خودم r401 دارم و اتفاقا خیلی هم ازش راضیم
من دو تا بلندگو بدون ساب میخوام که کیفیت خوبی هم داشته باشه
کسی سراغ داره؟؟؟

M654

Registered User
لایک‌ها
3
من الان بدجوري دنبالشم پاساژ ايران و علا’دين رو زير رو كردم نبود يكيشون كه ميگفت تحريم كرده ايرانو اين برند حالا ديگه نميدونم چرند گفته يا واقعا همينطوره
292.gif

z5500 هس اما قدرت صداي خروجي كليش برا يه اتاق زياديه...

فكر كنم cmss منظورته كه هر چي به surround نزديك بشه صدا رو بيشتر تو اسپيكرهاي جانبي وپشتي(تو اسپيكر هاي 4.1 به بالا بيشتر كاربرد داره) پخش ميكنه
البته ادعاي creative براي اين ويژگي اينه كه با يه هدفون با كيفيت ميتونه چند كاناله بودن رو شبيه سازي كنه! شايد يه حربه تبليغاتي برا فروش بيشتر;) شايد هم حقيقت داشته باشه:blink:

این ISP یِ فاجعه قبل از اینکه پست رو ویرایش کنم قطع شد!! ؛ بیخبالش شده بودم.

CMSS مخفّفِ Creative MultiSpeaker Surround، بخشی از فناوري اختصاصيِ کرتيو, EAX هست که علاوه بر کارتها، در برخي از اسپيکرهاي چندکاناله و ديکودرهاي شرکت بکار رفته (نمونه اش T7900 تکمه اي به نام UPMIX دارد، که توضیح داده خواهد شد) . اساس کارش در اسپيکرها[اين را هم در نظر داشته باشید که کيفيت خروجی به تنضيمات و نوع کارت و اسپيکر وابسته است] بر نتيجه دادن يک کانال بيشتر بر مبناي دو کانال موجود؛ بعنوان مثال در 5.1 از باندهاي راست و چپ عقب باند وسط عقب را نتيجه ميدهد.

کرتيو مدّعي شده با استفاده از CMSS محتواي استريو معمولي يا نوع دالبي آن نتيجه اي بهتر در اسپيکرهاي چندکاناله و کارتهاي صداي اين شرکت دارد؛ مورد دیگری که کرتيو آن را برتري ميداند پخش مکالمات در فيلمها از دو باند جلو و وسط نسبت ب حالت صرفاً وسط در شرايط عادي؛ همچنين کرتيو مورد قبل را نیز جهت جذّابيت هر چه بيشتر موسيقي با آواز مؤثر ميداند.

البتّه مطالب ديگه اي هم بود، چون مطمئن نبود ازشون صرف نظر ميکنم.

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
آقا کسی نیست من رو راهنمایی کنه ؟

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام خدمت اساتید

یه سوال داشتم

لطفا نظرتون رو راجع به EDIFIR R 501 بگید اونهائی که داشتد راضی هستند؟
برای گیم و مخصوصا دیدن فیلم مناسبه ؟

برام حجم صدا مطرح نیست تفکیک بلندگوها سنتر و سوراندها و زیبائی صوت خیلی مهمتره
و اگر پیشنهاد بهتری هم دارید بگید ممنون میشم

saxp

Registered User
لایک‌ها
341
کسی تا حالا صدای اسپیکر l3800 creative را شنیده مگن اسپیکری است فوق العاده برای گوش دادن به موزیک

Shayan_198v

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام!
چند وقته که می خوام یک اسپیکر سه تکه با صدای عالی تو قیمتهای 50 تا 60 بخرم. چند مدل از microlab و زcreative و logitech دیدم . به نظر شما کدوم مارک از همه بهتره . باید چی بخرم؟:(:(

Alireza-Metal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
هیچ کذوم از مارکها خوب نیستتند

فقط vker یا marshal

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام

اینجا که همه فقط دارن سوال میکنن پس کی جواب میده
یه جایی تواین تاپیک خونده بودم که edifire R501 خروجی OPTICALداره اما فروشنده ها منکر شدند

اگر کسی داره یا در موردش چیزی شنیده لطفا جواب بده

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بهتره بری تو سایتشون خروجی optic هم نیستش و ورودی هست! مگه آمپلی فایر یا هاب هستش که خروجی داشته باشه؟

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
بهتره بری تو سایتشون خروجی optic هم نیستش و ورودی هست! مگه آمپلی فایر یا هاب هستش که خروجی داشته باشه؟

با سلام

آقا شرمنده منظورم همون ورودی بود

چیزی از optic ندیدم توسایتش اینجا بچه ها میگفتند سری های جدیدش داره

بگذریم
شما صداشو شنیدی؟ برای فیلم خوبه؟ تفکیک صداش
خصوص اینکه تویتر نداره

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0
من چندین صفحه از این تاپیک رو مطالعه کردم اما اصلا نتونستم چیزی که بدردم می خوره رو از اینجا استخراج کنم .

و فکر میکنم علت اصلیش این باشه که از سیستم های صوتی که الان متداول هست اطلاعات خوبی ندارم.

بنابر این فکر می کنم ضروری باشه که توی این تاپیک یکی از دوستان حرفه ای توضیحات مفیدی رو در ضمینه انواع سیستم های صوتی متداول بنویسند : مثلا 2.1 و 5.1 و 7.1 دالبی دیجیتال و یا dts یا هر سیستم صوتی که امروزه موجود هست .

اگه یکی از اساتید زحمت اینکار رو بکشه نه نتها برای من بلکه برای خیلی دیگه از دوستان هم میتونه مفید باشه .

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام

من نمیدونم کی گفته بود که این R501 ورودی اپتیک داره

من که تو سایتش و ریویو ها چیزی به اسم اپتیک ندیدم و البته فروشنده هم اینو گفته بود

فکر کنم صدای جالبی هم نداشته باشه و تو بررسی این مدل که سایتش هم بهش لینک داده بود گفته بود در اجرای بازی نویز ایجاد میکنه

وبه نظر من برای موسیقی هم نمیشه ازش انتظاری داشت چوت توییتر نداره

برای فیلم هم که اصلا ساختار هر 5 باندش یکیه و حتی سنتر ش هم هیچ فرقی نداره و نمیدونم چه تفکیکی رو میخواهد اعمال کنه

من فکر کنم اگر کسی بخواهد سیستم آنالوگ بگیره از سری inspire کریتیو بگیره که لااقل از تویترش لذت ببره

منتظر نظر دوستان هستم

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
آقا من خودم هم دنبال این اسپیکر هستم . آمپیلی فایر داخلی داره فکر کنم که صدای دالبی بهت میده . ساب قوی هم داره . به نظر چیز با صرفه ای هستش

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0
من چندین صفحه از این تاپیک رو مطالعه کردم اما اصلا نتونستم چیزی که بدردم می خوره رو از اینجا استخراج کنم .

و فکر میکنم علت اصلیش این باشه که از سیستم های صوتی که الان متداول هست اطلاعات خوبی ندارم.

بنابر این فکر می کنم ضروری باشه که توی این تاپیک یکی از دوستان حرفه ای توضیحات مفیدی رو در ضمینه انواع سیستم های صوتی متداول بنویسند : مثلا 2.1 و 5.1 و 7.1 دالبی دیجیتال و یا dts یا هر سیستم صوتی که امروزه موجود هست .

اگه یکی از اساتید زحمت اینکار رو بکشه نه نتها برای من بلکه برای خیلی دیگه از دوستان هم میتونه مفید باشه .

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
آقا من خودم هم دنبال این اسپیکر هستم . آمپیلی فایر داخلی داره فکر کنم که صدای دالبی بهت میده . ساب قوی هم داره . به نظر چیز با صرفه ای هستش

سلام

ممنونم که جواب دادید
اما تمام اسپیکرهای اکتیو مجبورن آمپ داخلی داشته باشند
اما در مقابل نداشتن تویتر که قسمت اصلی بلندگو به حساب میاد و زیبائی موسیقی تماما به وجود یه تویتر خوب بستگی داره
و اینکه هیچ فرقی بین 5 تا باندش نیست واقعا چطوری میتونه سنترش درست عمل کنه ، داشتن بدنه تمام ام دی اف و ساب قوی زیاد خودنمائی نیست
نمیدونم
برای همین خواستم دوستانی که دارند بیان و نظر بدند
چون من هم پول زیاد برای اسپیکر ندارم وگرنه در خرید کریتیو ویا سری جدید لاجیتک شک نمیکردم ولی چون 400 تومن ندارم مجبورم دنبال چیزای در این حد باشم

اما از کیفیت نمیتونم بگذرم

AliN73me

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من میخوام یه دکودر کریتیو بخرم کارت صدام HD نیست ولی فیبر نوری میخوره:cool:
حالا شک دارم دیکودر بگیرم یا کارت صدا تو مایه های قیمت دیکودر اسپیکرم T7900 هست چه کار کنم :blink:؟

AliN73me

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دستتون در نکه از نظرات سریعتون واقعا ممنون:(!!!

بالا