• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اسپیکر و کارت صدا

taher007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نه منظورم همين اسپيکر درپيت ها بودند که مثلا ميگن 1500 واته... گويا هيچ اصولی برای PMPO وجود نداره و هر شرکت توليد کننده، هر چقدر دلش بخواد می نويسه... چيزی مبتنی بر سياست های فروش يک شرکت توليدی.
تشکر بابت راهنمايي.

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
دوست عزیزم از راهنمایی که کردی ممنونم ولی من شنیدم که خرید یه اسپیکر در حد 200000 با کارت صدای انبرد کار درستی نیست و نمی تونی بهره ی مناسب از اسپیکر ببری.

به نظر من 2.1 آنچنان نیازی به کارت نداره
مگه اینکه واقعا بخواهی رو قضیه ریز بشی
اما از یه اسپیکر خوب صدای بد در نمیاد پس هر چی براش پول بدی ضرر نمیکنی
و یه چیز مهم اینکه هر چقدر سخت افزار صوتی ات قوی باشه و حرفه ای اگه یه اسپیکر خوب نداشته باشی هیچ نتیجه ای ازش نمیگیری
در ضمن این اسپیکر ها اکتیو هستند و شما راحت میتونی با سیستمهای پلیر خونگی هم ازشون استفاده کنی و مثلا اون abit IDOME که گفتم دکودر داخلی داره و با یه کانکتور SPDF میتونی بهترین صدا رو ازش بگیری

البته اول و آخر تصمیم با خودته اما اصلا سراغ اون درایو های تیتانیومی نرو ;) چون اگه بهترین کارت رو هم براش بزاری صدای راضی کننده ای ازش در نمیاد

hamidrn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بستگی به استفاده اتون داره.
آهنگ: 2.1 کانال
فیلم : 5.1 کانال

علت هم قیمت بودن T3030 با A500 اینه که A500 از سری SBS کریتیو است. (SBS سری اسپیکر های Value ست.) اما تفاوت اصلی در کیفیت صداست. SNR ه 3030 عدد 80دسی بل و برای 500 عدد 75 میباشد (SNR عدد نسبت صدا به نویز , معیاری برای کیفیت)

در کل تمام مدل هایی که گفتید خوبن. (تمام مدل های کریتیو خوبن)
تفاوت قیمت بین مدل مربوط میشه ب:ه طراحی Design / وات خروجی / کیفیت SNR انتخاب با شماست.

به لیست بالا میتونید I-Trigue 3000 (*جدید) و T6100 رو هم اضافه کنید.

------------------
سلام
من یک اسپیکر t3030 گرفتم. وقتی در حال پخش موزیک هست تیوترش کار نمی کنه. یعنی وقتی دستم رو آروم روش می ذارم لرزشی نداره. در ضمن وقتی گوشم رو روی تیوتر می ذارم صداش در نمیاد. خیلی گشتم تا ببینم واقعا کار تیوترش چجوریه و آیا واقعا صداش در میاد یا نه! جواب نگرفتم. کسی این مدل یا کلا سری T کریتیو داره تا اون هم امتحان کنه و جوابش رو بهم بگه؟ اگه کسی کمک کنه ممنون می شم!

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
------------------
سلام
من یک اسپیکر t3030 گرفتم. وقتی در حال پخش موزیک هست تیوترش کار نمی کنه. یعنی وقتی دستم رو آروم روش می ذارم لرزشی نداره. در ضمن وقتی گوشم رو روی تیوتر می ذارم صداش در نمیاد. خیلی گشتم تا ببینم واقعا کار تیوترش چجوریه و آیا واقعا صداش در میاد یا نه! جواب نگرفتم. کسی این مدل یا کلا سری T کریتیو داره تا اون هم امتحان کنه و جوابش رو بهم بگه؟ اگه کسی کمک کنه ممنون می شم!
فقط از تیوتر اش صدا نمیاد یا کلا راست ویا چپ صدا ندارید؟! اگر حالت 1 ببرید گارانتی اما اول مطمئن بشید که حتما کار نمیکنه و اشتباهی رخ نداده...

14096_1.png

hamidrn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فقط از تیوتر اش صدا نمیاد یا کلا راست ویا چپ صدا ندارید؟! اگر حالت 1 ببرید گارانتی اما اول مطمئن بشید که حتما کار نمیکنه و اشتباهی رخ نداده...

14096_1.png

فقط تیوتر صداش در نمیاد، چپ و راست! از بخش فنی گارانتیش پرسیدم گفتن اگه مشکل داره بعد از تعطیلات ببرم. از خود کریتیو هم پرسیدم اما اونها یک سری نامه ی حاضر آماده دارن و به فراخور وضعیت تعریف شده از طرف مشتری اون نامه رو می فرستن. یعنی دقیق جواب نمی دن. برای بردن به گارانتی ایاب و ذهاب بالاخره مشکله. برای همین خواستم اول مطمئن شم بعد ببرم. ظاهرا باید این کار رو انجام بدم!

در ضمن سال جدید برای همه مبارک باشه. امیدوارم همه چیز بر وفق مرادتون و اوضاع و احوال جور جور باشه!

hamidrn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من خودم T7900دارم و فقط 5 تاش رو وصل کردم و کارتم هم آنبورده
صدای بسیار واضح وشفافی داره

من اسپیکر T3030 دارم. کلا این اسپیکر ها دارای تیوتر هستن. من وقتی گوشم رو روی تیوتر می ذارم صدایی نمی شنوم. هیچ لرزشی هم هنگام پخش موزیک نداره! می تونم خواهش کنم که اگه هنوز این اسپیکر رو دارید این آزمایش رو انجام بدین؟ یعنی ببینید واقعا از تیوترها صدایی در میاد یا نه؟ اگه انگشت رو به ملایمت روش قرار بدین لرزشی داره یا نه! اگه برای شما صداش دربیاد باید اسپیکرم رو ببرم برای گارانتی . ممنون می شم این کار رو انجام بدید!

با سپاس

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
من اسپیکر T3030 دارم. کلا این اسپیکر ها دارای تیوتر هستن. من وقتی گوشم رو روی تیوتر می ذارم صدایی نمی شنوم. هیچ لرزشی هم هنگام پخش موزیک نداره! می تونم خواهش کنم که اگه هنوز این اسپیکر رو دارید این آزمایش رو انجام بدین؟ یعنی ببینید واقعا از تیوترها صدایی در میاد یا نه؟ اگه انگشت رو به ملایمت روش قرار بدین لرزشی داره یا نه! اگه برای شما صداش دربیاد باید اسپیکرم رو ببرم برای گارانتی . ممنون می شم این کار رو انجام بدید!

با سپاس

الان امتحان کردم
راستش لرزش نداره
اما دستم روگذاشتم بین تویتر و میدر نج صدای تویتر رو حس کردم
از قسمت پایین بقول بچه ها تیس تیس در نمیاد
در ضمن یه لحظه شک کردم که نکنه فقط یه صفحه فلزی باشه اما دیدم که مغناطیسه و کاملا آهن رو جذب میکنه
فکر کنم بعنوان یه فیلتر عمل میکنه

اما اگر بردی گارانتی به من هم خبر بده
ممنون

asemaneahvaz

Registered User
لایک‌ها
76
سلام به همگی
من میخواستم با توجه به راهنماییهای که استاتید محترم برای دوستان انجام دادند
یه اسپیکر حدود 30 تا 35 تومن بگیرم
اول رفتم سراغ کریتیو
متاسفانه این مارک بسیار در اهواز کم شده به خصوص توی رنجه 25 تا 45 تومنش (از شانس گند من)
بعد از اونجای که کیفیت برام مطرح بود رفتم سراغ altex
این مارک در اهواز بزرگ گرونفروش دله بازار ، فقط توسط یک مغازه فروش میره که اونم کلاس بالاست
رفتم یکی دو نمونه از اسپیکرهای ارزونقیمت التک رو بهشون نشون دادم گفتم از اینا ندارین؟
گفتن نه .ما این مدلها چون ارزونن نداریم
خلاصه پدر من در اومد. توی این اهواز قیمته یا 15 تومن به پایین هستن برای فقیر فقرا یا 50 تومن به بالا برای شرکت نفتیها و فولادیها .

حالا از روی اجبار رفتم مارکهای دیگه رو پرس و جو کنم
یه مارکی رو دیدم که فروشندش میگفت توی اهواز فقط من دارمش با نام
a4tec
یعنی مثل altec خودمونه فقط به جای L ، از عدد 4 استفاده کرده
حالا نمیدونم این مارک خوبیه یا نه
از اساتید خواهش میکنم راهنمای کنن

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
سلام به همگی
اول رفتم سراغ کریتیو
متاسفانه این مارک بسیار در اهواز کم شده به خصوص توی رنجه 25 تا 45 تومنش (از شانس گند من)
این مارک در اهواز بزرگ گرونفروش دله بازار ، فقط توسط یک مغازه فروش میره که اونم کلاس بالاست
رفتم یکی دو نمونه از اسپیکرهای ارزونقیمت التک رو بهشون نشون دادم گفتم از اینا ندارین؟
خلاصه پدر من در اومد. توی این اهواز قیمته یا 15 تومن به پایین هستن برای فقیر فقرا یا 50 تومن به بالا برای شرکت نفتیها و فولادیها .

a4tec
جای L از 4 استفاده کرده؟!!! عزیز شما فرق بین Altec Lansing و A4tech فقط یه L میبینید؟!
A4tech یه برند شناخته شده ی ماوس و کیبورد (سطح متوسط) ه , به علاوه ی یه سری لوازم جانبی (مثل وب کم و ...) کلا قابل مقایسه با برند های کرتیو و التک نیست

به شما پیشنهاد میکنم از تهران خرید کنید , اگر گذر اتون به تهران نمیخوره بدید کسی براتون خرید کنه و بفرسته , لیون کامپیوتر فکر کنم انجام بده , با اتوبوس بفرستن و با پست نباشه ...

asemaneahvaz

Registered User
لایک‌ها
76
مرسی wellcan جان
راهنمای کاملی بود
اما اینکه من گفتم تفاوت مارکها فقط توی یه حرفه به طرفداران altec بر نخوره
برعکس باید افتخار کنن که بقیه مارکها دارن اسمشون رو شبیه اون میزارن
تازه من خودم که قبلا با مارکها اصلا آشنای نداشتم ، بعد از اینکه توی انجمن یه گشتی زدم
تونستم یه آشنای پیدا کنم . بنابراین دفعه اول که مارک a4tec رو دیدم با altec اشتباش گرفتم

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
مرسی wellcan جان
راهنمای کاملی بود
اما اینکه من گفتم تفاوت مارکها فقط توی یه حرفه به طرفداران altec بر نخوره
برعکس باید افتخار کنن که بقیه مارکها دارن اسمشون رو شبیه اون میزارن
تازه من خودم که قبلا با مارکها اصلا آشنای نداشتم ، بعد از اینکه توی انجمن یه گشتی زدم
تونستم یه آشنای پیدا کنم . بنابراین دفعه اول که مارک a4tec رو دیدم با altec اشتباش گرفتم

با این وضعیتی که میگید اگه تو تهران یا جاهای دیگه کسی رو داری بگید براتون تهیه کنه و بفرسته 100% به نفعتونه

اما اگه نشد برو روی genius یا micro lab یا edifire ولا غیر
تازه همینها رو هم که گفتم الان جزو مغضوبین فاروم واقع میشم که در مقابل التک و کریتیو و لاجیتک اسمی از اینها بردم
اما چاره چیه
از اونی که شما گفتی که احتمالا تو پارکینگ منزلشون تهیه میکنند به مراتب بهتره

با شرکتهای گارانتی کننده تماس بگیر اونها اسم نمایندگی هاشون رو بهت میدند کارت آسونتر میشه شاید اونها ارسال به شهرستان داشته باشند
اگه تبلیغ نباشه با این شماره تماس بگیر بچه های تهران میشناسندش نماینده کریتیو و لاجیتک
رایتک :88894459

Naser_68

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نظر شما یه اسپیکر خوب واسه ی عروسی حدودا 100 تومنی چی هست
با تشکر

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
اسپیکر 2.1 high end پیشنهاد بدید تا 100 تومن

kelark

Pocket PC کاربر فعال- فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
16
سلام به همگی
اول رفتم سراغ کریتیو

a4tec

پیشنهاد میدوم از سایت های اینترنتی مثل rayansaba , rayane بخری قیمتهای خوبی دارن و مدل s200 لاجیتک رو چک کن چیز خوبی باید باشه ...

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8

mark3257

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تایید میشه... 3 اسپیکر با یه سوکت... چند پست قبلم در مورد اسپیکر 7900 این قضیه رو توضیح دادم...پ

(نکته: این عکسی که من پیداکردم 7900 3 تا فیش داشت اما دراصل 7900 همون 4 فیش معمولی رو داره)

من از یک راه حل ساده تر برای اسپیکر T7900 استفاده کردم. از 4 فیشی که پشت اسپیکر وصل میشه یکی رو( فیش خاکستری) رو وصل نکردم و به جای اون از پشت اسپیکر(پورت خاکستری) یه کابل ساده که به راحتی توی بازار پیدا میشه به کارت صدای آنبورد (پورت خاکستری) متصل کردم و الان از اسپیکرهای کناری هم صدا دارم.

mark3257

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1-یک اسپیکر Creative T7900 دارم که به مادربرد Gigabyte P35DQ6 با کارت صدای Onboard هفت کاناله (Realtek ALC889A) متصل هست. به نظر شما اگر به جای این کارت صدای Onboard از یک کارت صدای دیگه مثل X-Fi Extreme Audio یا چیزی مشابه (تا حد 100 تومان) استفاده کنم تاثیر زیادی در کیفیت پخش صدا(موسیقی و گیم) داره؟؟( بیشتر منظورم از لحاظ کیفیت و جزییات صداست تا بلندی و قدرت آن)

2-کار یک دیکودر مثل DDTS100 دقیقاً چیه؟ آیا یک کارت صدا مثل مدل های بالا هم همین کار رو انجام میده؟

3- لطفا یک کارت صدای مناسب برای این سیستم (تا 100 تومان) پیشنهاد بدین؟

ممنون

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
1-یک اسپیکر Creative T7900 دارم که به مادربرد Gigabyte P35DQ6 با کارت صدای Onboard هفت کاناله (Realtek ALC889A) متصل هست. به نظر شما اگر به جای این کارت صدای Onboard از یک کارت صدای دیگه مثل X-Fi Extreme Audio یا چیزی مشابه (تا حد 100 تومان) استفاده کنم تاثیر زیادی در کیفیت پخش صدا(موسیقی و گیم) داره؟؟( بیشتر منظورم از لحاظ کیفیت و جزییات صداست تا بلندی و قدرت آن)

2-کار یک دیکودر مثل DDTS100 دقیقاً چیه؟ آیا یک کارت صدا مثل مدل های بالا هم همین کار رو انجام میده؟

3- لطفا یک کارت صدای مناسب برای این سیستم (تا 100 تومان) پیشنهاد بدین؟

ممنون

شما میتونی 2 کار بکنی:
1- یه کارت صدای 100 تومنی بگیری که هم کیفیت عالی داره هم دکودینگ خوب.
2- یه کارت 24 بیت بخری (یه زمان کریتیو Live 24 bit رو 25 تومن میداد) بخری + دکودر DDTS100 به قیمت 140 تومن.

مزیت 1 :
ارزانتر و جمع و جورتر.

مزیت 2ومی اینه که میتونی دکودر رو به هر منبعی که دلت میخاد(کامپیوتر-تمامی کنسولها-دی وی دی پلیرها) وصل کنی و از دکودینگ عالی بهره ببری.تا 7 تا وسیله رو همزمانی میتونی بهش وصل کنی.
عیب 2 :
گرونتره و به حر حال 2 قطعه هست.

حالا اصلا دکودر چیه؟
از اسمش پیداست رمز گشاست.
اطلاعات دالبی و امثالهم به صورت کد در DVD ها موجودند و این کار کارت صدا یا دکودر هست که با رمز گشای کردن کدها صدای دالبی و DTS رو قابل شنیدن کنه.
در کنار دکودر شما باید یه کارت 24 بیت داشته باشی تا بتونی اطلاعات روی DVD که به صورت 24 بیت هستند رو برداشت کنی ( س دی 16 بیته)

mark3257

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما میتونی 2 کار بکنی:
1- یه کارت صدای 100 تومنی بگیری که هم کیفیت عالی داره هم دکودینگ خوب.
2- یه کارت 24 بیت بخری (یه زمان کریتیو Live 24 bit رو 25 تومن میداد) بخری + دکودر DDTS100 به قیمت 140 تومن.

مزیت 1 :
ارزانتر و جمع و جورتر.

مزیت 2ومی اینه که میتونی دکودر رو به هر منبعی که دلت میخاد(کامپیوتر-تمامی کنسولها-دی وی دی پلیرها) وصل کنی و از دکودینگ عالی بهره ببری.تا 7 تا وسیله رو همزمانی میتونی بهش وصل کنی.
عیب 2 :
گرونتره و به حر حال 2 قطعه هست.

حالا اصلا دکودر چیه؟
از اسمش پیداست رمز گشاست.
اطلاعات دالبی و امثالهم به صورت کد در DVD ها موجودند و این کار کارت صدا یا دکودر هست که با رمز گشای کردن کدها صدای دالبی و DTS رو قابل شنیدن کنه.
در کنار دکودر شما باید یه کارت 24 بیت داشته باشی تا بتونی اطلاعات روی DVD که به صورت 24 بیت هستند رو برداشت کنی ( س دی 16 بیته)

از راهنمایی شما بینهایت ممنونم. تصمیم گرفتم از روش اول (خرید کارت صدا) استفاده کنم. اما هنوز نگفتید با این سیستمی که الان دارم تفاوت فاحشی از لحاظ کیفیت صدا داره؟
تصمیم گرفتم از سری X-Fi انتخاب کنم و مدل Xtrememusic رو هم انتخاب کردم اما توی سایت سازنده این مدل وجود نداشت!!! و جایی هم خوندم دیگه ساخته نمیشه.یک مقدار از این مدل منصرف شدم. شما چی پیشنهاد می کنید که اول برای موسیقی و دوم گیم مناسب باشه؟

بالا