• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اسپیکر و کارت صدا

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
از راهنمایی شما بینهایت ممنونم. تصمیم گرفتم از روش اول (خرید کارت صدا) استفاده کنم. اما هنوز نگفتید با این سیستمی که الان دارم تفاوت فاحشی از لحاظ کیفیت صدا داره؟
تصمیم گرفتم از سری X-Fi انتخاب کنم و مدل Xtrememusic رو هم انتخاب کردم اما توی سایت سازنده این مدل وجود نداشت!!! و جایی هم خوندم دیگه ساخته نمیشه.یک مقدار از این مدل منصرف شدم. شما چی پیشنهاد می کنید که اول برای موسیقی و دوم گیم مناسب باشه؟

سری جدیدش اومده.
نمی دونم چه قیمتهایی دارند ولی یادمه زیر 100 هم داشت.
ولی بدون فرق کیفیتش با الانیت از زمنه تا آسمون.

mark3257

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اکستریم گیمر ... حدود 90 تومنه

راستش از Xtreme Gamer و Xtreme Audio خیلی خوشم نیومد. بیشتر دوست داشتم Xtreme Platinum بگیرم که کنترل از راه دور و پنل داره (سایت Rayaneh.com زده 110تومن که البته الان نداره) توی بازار هم گشتم این مدل نبود.فقط Fatality و Elite بود که قیمت های نجومی داره. یک دونه XtremeMusic هم پیدا کردم 95 تومن .نظرتون چیه که همین رو بگیرم؟

tohid100

Registered User
لایک‌ها
0
راستش از Xtreme Gamer و Xtreme Audio خیلی خوشم نیومد. بیشتر دوست داشتم Xtreme Platinum بگیرم که کنترل از راه دور و پنل داره (سایت Rayaneh.com زده 110تومن که البته الان نداره) توی بازار هم گشتم این مدل نبود.فقط Fatality و Elite بود که قیمت های نجومی داره. یک دونه XtremeMusic هم پیدا کردم 95 تومن .نظرتون چیه که همین رو بگیرم؟

XtremeMusic ...من دارم.کاملا هم ازش راضیم. :)

mark3257

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
امروز X-Fi XtremeGamer رو گرفتم.واقعاً کیفیتش عالیه. حالا تازه دارم معنای صدا رو می فهمم. چه کنترل ها و مودهای جالبی هم داره که طیف انتخاب وسیعی فراهم می کنه. از همه دوستان این فروم که منو راهنمایی کرن هم بینهایت ممنونم

mohsen@mohsen

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان محترم
من قصد خريد يک مجموعه صوتي(اسپيکر+کارت صوت) دارم که تنها استفاده ام براي تماشاي فيلم هست.
اهل بازي نيستم و همچنين کارهاي صوتي هم انجام نميدهم که نياز به وروديها آنچناني باشه!

براي اسپيکر Inspire T6060 را انتخاب کردم. اما براي کارت صوت بين دو مدل مردد هستم!
يکي X-Fi Xtreme Audio و ديگري Audigy Value که تقريبا 40 هزار تومان تفاوت قيمتشان هست.

به غير از کيفيت صدا که خب تا آدم نشنوه نمي تونه نظر بده! تفاوت شاخصي که ديدم اين بود که X-Fi Xtreme Audio ديکودينگ dts داره اما Audigy Value نداره!

سئوال اولي که برام مطرح شده اين هست که اصولا فرق بين DTS و Dolby Digital EX فقط به تفاوت ميزان Bitrate برميگرده يا خير فرق ديگري هم دارند؟ و آيا اين فرق ارزش هزينه بيشتر را دارد يا نه؟

سئوال دوم هم اينکه ديگر تفاوتهاي اساسي اين دو مدل در چي ميباشد؟

از دوستاني که تجربه استفاده از کارتهاي بالا را دارند خواهش مي کنم راهنمائي بفرمايند واقعا بين اين دو مدل گيج شدم!!!

پيشاپيش از راهنمائي شما بزرگواران تشکر ميکنم

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
اگر میتونید اسپیکر رو T 7900 بگیرید

من خودم نزدیکه 1 ساله دارمش و واقعا از پولی که براش دادم راضی ام
کیفیتش در سطح خودش عالیه حتی با کارت آنبورد هم راضی کننده است

در مورد کارت صدا هم AUDIGY VALUE فکر نکنم تفاوت آنچنانی با کارتهای آنبورد داشته باشه فقط در این شرایط کمبود پورت pci یه پورت رو اشغال یکنه
اما X-Fi Xtreme Audio لااقل آدم میدونه داره پول کارت میده
حداقلش اینه که SNR 108 db بهت میده که هیچ آنبوردی نداره
هرچند که با این اسپیکر کاربردی نداره اما بالاخره برای آینده خوبه
اما در کل اگه میتونی برو روی مدلهای بهتر مثل X-Fi XtremeGamer
موفق باشید

mohsen@mohsen

Registered User
لایک‌ها
0
از توجه شما بسیار سپاسگذارم
راستش زیاد دوست ندارم برای این قضیه هزینه کنم!
دنبال صدای بلند برای موزیک و ... هم نیستم فقط میخوام که صدای دالبی 5.1 را با کیفیت داشته باشم.
در مورد X-Fi Xtreme Audio چیزی که باعث دل زدگیم شد نظراتی بود که اینجا خواندم...

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
از توجه شما بسیار سپاسگذارم
راستش زیاد دوست ندارم برای این قضیه هزینه کنم!
دنبال صدای بلند برای موزیک و ... هم نیستم فقط میخوام که صدای دالبی 5.1 را با کیفیت داشته باشم.
در مورد X-Fi Xtreme Audio چیزی که باعث دل زدگیم شد نظراتی بود که اینجا خواندم...

البته توی چند تا از ریویو های اون سایت هم که در مخالفتش نوشته بودند بیشترشون بخاطر باگهاش توی ویستا بود
و لی بیشترشون با توجه به قیمتش اونو خوب دیده بودند

اما در کل اگه آدم سختگیری باشی تو صدا نمیتونه راضیت کنه باید بیشتر هزینه کنی

من میگم اگه در حال حاضر بودجه کافی نداری یکی یکی بخر
اول یه اسپیکر مناسب بگیر بعدا یه کارت مناسب

این خیلی بهتر ، تا اینکه بخاطر بودجه سلیقه ات رو خراب کنی و 2 تا چیز سطح پایین بگیری
در هر حال اسپیکر در صدر اهمیت قرار داره و بالاخره با همین آنبوردهای 8 کاناله هم میشه از یه اسپیکر چند تایی استفاده کرد
و از حداقل ها لذت برد ( مثل خودم:p )الان اسپیکرم رو با توجه به نبود جا بصورت 5.1 وصل کردم و عملا 2 تا سوراند
یدکی دارم
خصوصیت 7900 اینه که میشه اونو در 2 حالت 5.1 و 7.1 وصل کرد با استفاده از کلید روی ساب

در هر حال هر طور صلاح میدونی
موفق باشی

Last edited:

mohsen@mohsen

Registered User
لایک‌ها
0
درست است یکی از ایرادها مشکلات درایور ویستا بود یکی هم عدم پشتیبانی از قابلیت های X-Fi در بازییها.... که البته من با این دوتا مشکلی ندارم !
اما یکی از مشکلات اساسی که به آن معترض بودند این بود که این کارت در واقع از سری X-Fi نیست و بیشتر قابلیتهای آن را به صورت نرم افزاری شبیه سازی کرده است!!! به قول یکی از همان نظرات: کارت X-Fi Xtreme Audio یک کارت از سری AUDIGY با برچسب X-Fi هست!!!

خودم هم به همین نتیجه رسیدم که کارت صوت را بعدا بگیرم که از لحاظ بودجه مشکلی نباشه... اما بقیه کارتهای X-Fi مثل گیمر قابلیتها دارند که اصلا به کار من نمیاد... چون اصلا بازی نمی کنم امکانی مثل EAX و .... هیچ وقت به درد من نخواهد خورد.
من فقط کارتی میخواهم که دکودینگ خوب و پشتیبانی قوی از صدای دالبی و دی تی اس داشته باشه

مدل Xtreme Music الان گیر میاد؟ قیمتش چنده؟ و آیا این کارت پاسخگوی نیاز من هست؟ چون توی سایت کریتیو مشخصاتش نبود!

با تشکر از راهنمائی شما

persianalpha

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,386
سلام دوستان
من يه كارت صدا حرفه اي خريدم كه درگاه هاي اسپيكرش از ايناس كه مثل مال تلويزيونه و اسپيكر توش نميره
ميخواستم ببينم اسپيكر رو حرفه اي بگيرم ورودي هاش مثل مال كارت صداس؟
ممنون

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام دوستان
من يه كارت صدا حرفه اي خريدم كه درگاه هاي اسپيكرش از ايناس كه مثل مال تلويزيونه و اسپيكر توش نميره
ميخواستم ببينم اسپيكر رو حرفه اي بگيرم ورودي هاش مثل مال كارت صداس؟
ممنون

اگه یه عکس ازش بذاری اوضاع روشنتر میشه.

kelark

Pocket PC کاربر فعال- فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
16
دوستان اسپیکری در حد 40 تومن معرفی کنید لطفا .

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474

مرسی عکس.
110.gif

کاش یک عکسی مینداختی که تمام پورتهای کارتت رو نشون بده.
ببین اسپیکری که میخای بخری پورتهای ورودیش چه جوریه.
اگه پورت اسپیکر مثل این باشه هیچ مشکلی نداری با 4 تا کابل یک به یک کارت رو به اسپیکر وصل میکنی:

linein_bg.jpg

البته جای 4 تا یکی به یک میونی 2 تا 2 به 2 بگیری. (سعی کن گرونترینشونو بخری چون واقعا ارزشش رو داره مخصوصا تو کارهای حرفه ای) این شکلی هستند:

8.jpg

یا اگه کارت صدا و اسپیکرت به ترتیبن خروجی و ورودی اپتیکال داشته باشند با یه کابل اپتیکال کارت رو با اسپیکر وصل میکنی . کیفیتت هم بالاتر میره.

دوستان اسپیکری در حد 40 تومن معرفی کنید لطفا .

کریتیو M2600 گزینه خوبیه. یا T3000 یا T3100
کریتیو تو رنج 40 تومن 4-3 مدل دلره که از لحاظ فنی فرق زیادی با هم ندارند.(میشه گفت هیچ فرقی ندارند 17 + 2*6 )
ببین کدوم به صلیقت میخوره.

persianalpha

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,386
ممنون رفيق

pooyahacker

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
من مدتی میشه Altec Lansing FX6021 خریدم , کارت صدام آنبورد هست , نیازی به خرید کارت صدا هست ؟
در ضمن نرم افزاری هست که قابلیت های اسپیکر رو اندازه گیری کنه ؟؟

Heaven

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من مدتی میشه Altec Lansing FX6021 خریدم , کارت صدام آنبورد هست , نیازی به خرید کارت صدا هست ؟
چند خریداری نمودی؟

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام

برای 2 به 1 به اون صورت پیشنهاد نمیشه.
حداکثر یه Live 24bit کافیه.
جدیدا کریتیو یه قطعه زده به اسم creative Xmode که کیفیت هر منبع رو تا سطح X-fi بالا میبره.یه قطعه اکسترناله.
قیمتش رو ندارم.ولی چیز خوبی به نظر میرسه.

Nightwish_XXX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

از کیفیتش کاملا راضی هستی؟

من چند ماه پیش altec atp3 گرفتم .شکی نیست که با توجه به قیمتش(60 تومن) بهترینه
ولی من میتونستم 200 تومن برای خرید اسپیکر کنار بذارم و این کارو نکردم.کاری که الان میخام بکنم.به قول انگلیسیها اینقدرپولدار نیستیم که جنس ارزان بخریم
atp3 تو حجم صداهای خیلی بالا کم میاره !

حالا شما altec fx6021 رو پیشنهاد میکنید یا mx 5021 ?

بالا